Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (379)Книжкові видання та компакт-диски (419)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>A=ОСИПОВ$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=АНАТОЛЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Осипова І.Ю. 
Алелопатичні особливості нових плодових культур: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / І.Ю. Осипова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П252.42.в2:Е50*80,022
Шифр НБУВ: РА310513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Осипова Т.Ф. 
Клініка і морфологічна характеристика, діагностика та лікування бактеріальних менінгітів у новонароджених дітей: Автореф.дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Ф. Осипова ; Київ. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено найбільш вагомі чинники, що зумовлюють виникнення бактеріального менінгіту в новонароджених дітей. Розглянуто клінічні та морфологічні особливості бактеріальних мінінгітів різної етіології, наведено імунологічні показники, а також результати дослідження рівня ендогенної інтоксикації даного контингенту дітей. У новонароджених з внутрішньочерепними крововиливами та вродженими вадами розвитку центральної нервової системи спостережено тяжкий перебіг бактеріального менінгіту переважно з летальним кінцем. Розроблено програму диференційної діагностики бактеріальних і вірусних менінгітів. Встановлено, що протягом останніх 5 років збудниками даної хвороби у 82 % випадків є грамнегативна мікрофлора. Запропоновано використовувати цефалоспорини III - IV покоління разом з аміноглікозидами II генерації для лікування дітей. Зазначено, що у разі бактеріального менінгіту з сепсисом сопостерігається тяжкий синдром ендогенної інтоксикації, тому разом з антибактеріальною терапією доцільно використовувати методи екстракорпоральної детоксикації. Застосування наведених методів у комплексному лікуванні дітей сприяло ранньому зникненню симптомів менінгіту, скороченню термінів перебування хворих у стаціонарі на 6 - 7 днів, зниженню кількості випадків летальності в 1,5 рази. Розроблено прогностичний алгоритм імовірного прогнозу кінця бактеріального менінгіту у новонароджених дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-3
Шифр НБУВ: РА316163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Осипов А.В. 
Місце та роль самоврядних процесів у демократизації сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Осипов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Доведено провідну роль самоврядного процесу в демократизації сучасного українського суспільства. Проаналізовано самоврядний процес за критеріями, що використовуються у політичній теорій для дослідження політичних процесів (сфери функціонування, кола учасників, форм їх функціонування та взаємодій). Висвітлено потенціал і статус учасників самоврядного процесу - анатомічних та інституціоналізованих, серед яких найбільш впливовими є територіальна громада як самостійний учасник і органи самоврядування як спеціальна, створена громадою, система органів політичного управління. Розглянуто місцеве самоврядування як сферу функціонування самоорганізаційних і самоврядних, політичних за змістом процесів. Це дозволило визначити різницю між термінами "самоорганізація" та "самоврядування", виявити залежність між ними та визнати їх як основу демократизації політичної системи влади та всього сучасного українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА360155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Осипова Л.А. 
Науково-практичне обгрунтування і розробка технології консервованих функціональних напоїв: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.13 / Л.А. Осипова ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2007. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано комплексне рішення проблеми підвищення біологічної цінності різноманітного асортименту напоїв та переведення їх у категорію функціональних шляхом збагачення продуктами ефективної переробки пряно-ароматичної, плодової й овочевої рослинної сировини, виноградних виноматеріалів. Науково обрунтовано можливість інтенсифікації процесу екстрагування та збереження в незмінному стані біологічно активних речовин пряно-ароматичної рослинної сировини, одержання збагачуючих напоїв екстрактів із прогнозованим вмістом фенольних антиоксидантів. Розроблено технологію кріофракціонування столових сухих виноградних виноматеріалів на низько- та високоалкогольні фракції, які використовують для виробництва виноградних і виноградно-овочевих слабоалкогольних напоїв. Вивчено закономірність термоінактивації мікроорганізмів, які викликають специфічне псування газових напоїв із різними показниками їх складу. Експериментально визначено константи термостійкості D та z, встановлено режими пастеризації безалкогольних і слабоалкогольних напоїв, що гарантують тривалу біологічну стійкість готової продукції без застосування консервантів. Створено технологію фітоконцентратів із пряно-ароматичної плодово-ягідної рослинної сировини з урахуванням принципу захисту від мікробіального псування осмотично діючими харчовими інгредієнтами. Виявлено, що відсутність теплової обробки на всіх етапах технології сприяє збереженню в незмінному стані біологічно активних речовин. Запропоновано й апробовано концепцію біотехнологічної переробки пряно-ароматичної рослинної сировини для одержання функціональних напоїв широкого спектра фізіологічної дії на організм людини. Експериментально підтверджено доцільність застосування нової концепції. Розроблено технологію виготовлення функціональних напоїв на основі продуктів переробки натуральної сировини, складено та затверджено нормативну документацію. Наведено результати медико-біологічних досліджень і визначено соціально-економічну ефективність впровадження нових технологій у народне господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л877-3 + Л88-3 +
Шифр НБУВ: РА354890

Рубрики:

      
5.

Осипова С.А. 
Сучасні тенденції формування інституту політичного лідерства та їх прояв в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.А. Осипова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 16 с. — укp.

Наведено системний опис сучасних тенденцій формування інституту політичного лідерства, проаналізовано особливості їх прояву в Україні. Показано суттєву роль політичних лідерів у різні історичні періоди розвитку суспільства. З'ясовано, що вплив їх діяльності найбільш виразно проявляється під час радикальних перетворень. Обгрунтовано актуальність вивчення проблеми лідерства у сучасному українському суспільстві у період реалізації процесів системного переходу у сфері соціальних відносин. За даних умов показано особливе значення лідерів на встановлення стабільності, розвиток інтеграції різних груп інтересів та впровадження самих перетворень. З'ясовано, що лідери персонально втілюють політичний курс, оскільки саме вони формують стратегії розвитку суспільтва та визначають засоби її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА344507

Рубрики:

      
6.

Осипова В. Ю. 
Текстуальність як феномен соціокультурного простору сучасного суспільства: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / В. Ю. Осипова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено феномен "текстуальність" як елемент соціокультурного простору сучасності. На відміну від тексту, де наявний рух від смислу до смислу, в текстуальності відбувається розрив. Якщо текст характеризує структура, то текстуальності властива ризоморфність. Текстуальність визначено як характеристику об'єкта з боку системи засобів виразності, які передають його смислове навантаження. Визначено лінгвістичну та нелінгвістичну текстуальність. Лінгвістичну текстуальність визначено як граматичну послідовність знаків, побудовану за правилами словотвору, орфографії та синтаксису. Лінгвістична текстуальність, переважно, фігурує на рівні мови та репрезентується як замкнена довершена система. Нелінгвістичну текстуальність визначено як єдність елементів, яка вписується до смислового контексту та бере участь у побудові асоціативного ряду, що відображує смисл. У сучасному комунікативному просторі має місце синтез лінгвістичної та нелінгвістичної текстуальності, який є кодуванням глибоких і протилежних культурних смислів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.26 + Ю6*671.1*46 + Ш107.70
Шифр НБУВ: РА381241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Осипов А.О. 
Тілесність і символ у духовних практиках: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук: 09.00.04 / А.О. Осипов ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2009. — 29 с. — укp.

Проаналізовано духовно-практичний аспект духовності як сутнісної характеристики буття людини. Виявлено роль наслідувального характеру символічної дії у трансформації тілесності та конституюванні символу як одиниці духовності. З використанням даного підходу обгрунтовано онтологічні засади духовності, що є основою єдності рівнів антропо-буття. Визначено антропологічні чинники трансформації тілесності, проаналізовано особливості духовно-практичного синтезу та структуру символу як одиниці духовності. Наведено класифікацію духовних практик з урахуванням критерію розгорнутості або латентності трансформації тілесності та розгортання її змісту. Визначено базові положення філософії духовності Г. Сковороди та П. Юркевича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю216.26 + Ю224.23 +
Шифр НБУВ: РА369672

Рубрики:

      
8.

Осипов В.М. 
Трансформація організаційно-економічних механізмів забезпечення конкурентоспроможності продукції металургійної галузі: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.01 / В.М. Осипов ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2006. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо удосконалення методів оцінки, встановлення та підтримки на необхідному рівні, а також підвищення конкурентоспроможності продукції металургійної галузі з урахуванням еволюції ринкової економічної системи з метою відповідної зміни механізмів забезпечення конкурентоспроможності. Обгрунтовано концептуальні напрямки та шляхи підвищення конкурентоспроможності готової продукції на рівні окремих підприємств, галузі та держави. Розроблено науково-методичні та практичні положення щодо створення організаційно-економічного механізму забезпечення конкурентоспроможності продукції металургійної галузі, адекватного сучасним умовам її функціонування. Запропоновано нову методику оцінки конкурентоспроможності продукції, яка усуває недоліки існуючих методів. Обгрунтовано пропозиції щодо створення механізму попереджень антидемпінгових розслідувань шляхом застосування антидемпінгового моніторингу. Сформульовано рекомендації організаційно-економічного характеру щодо державної підтримки національного виробника, які сприяють підвищенню конкурентоспроможності його продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5-13-15 +
Шифр НБУВ: РА346518

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Осипов О.В. 
Формування в учнів 8-9 класів інтересу до технічних професій у процесі трудової підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Осипов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене проблемі формування в учнів інтересу до технічніх професій у процесі трудової підготовки. У ході роботи виділені основні компоненти інтересу, які включають і підсвідомий рівень емоційного сприйняття об'єкта, і усвідомлений, обгрунтований аспект вибору тієї чи іншої технічної професії випускником неповної середньої школи на основі сформоаваного інтересу. Запропоновані рівні сформованості інтересу до технічних професій, критерії їх визначення. Враховуючи багатокомпонентну природу інтересу, розроблені етапи його формування, що являють собою структурно-сукупний опис змін окремих критеріїв, що сприймаються як ціле, тобто інтерес до технічних професій: етап уваги, зацікавленості, вибору, дії. Обгрунтовано та апробовано сутність педагогічних засобів підвищення ефективності профорієнтаційної роботи щодо формування інтересу до технічних професій, запропонована методика реалізації даних педагогічних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.266.23

Рубрики:

      
10.

Осиповський С.М. 
Формування моделі державно-церковних відношень в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.М. Осиповський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 17 с. — укp.

З використанням системного та порівняльного підходів вивчено особливості формування системи державно-церковних відношень в Україні у період переходу від тоталітарного до демократичного режиму. Проаналізовано теоретичні та практичні аспекти взаємодії держави та релігійних організацій, проведено порівняльні дослідження цих відношень у різних країнах світу та Україні. Показано еволюцію відношень між українською державою та релігійними організаціями. Запропоновано шляхи оптимізації цих відношень з урахуванням історичних і регіональних особливостей, а також вимог світового співтовариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-55 + Э211.5 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341089

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Осипова Т.Ю. 
Формування професійно орієнтованої особистості майбутнього вчителя: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.Ю. Осипова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше визначено педагогічні умови формування професійно орієнтованої особистості майбутнього вчителя у студентському колективі. Уточнено та науково обгрунтовано сутність поняття "професійно орієнтована особистість майбутнього вчителя". Розроблено та запроваджено модель формування професійно орієнтованої особистості, виявлено критерії оцінки, показники та рівні сформованості професійно орієнтованої особистості студентів. Розкрито взаємозв'язок між рівнями згуртованості колективу студентської групи та рівнями сформованості професійних та особистісних якостей майбутніх вчителів. Розроблено й апробовано методику діагностики даних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА316431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Осипова Т. М. 
Обґрунтування ефективності застосування демпфуючих пристроїв у барабанних піднімальних установках при перехідних процесах / Т. М. Осипова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв'язанню актуальної науково-практичної задачі, яка полягає в зменшенні максимальних динамічних навантажень у канатах барабанних піднімальних установок при перехідних процесах шляхом обґрунтування застосування демпфуючих пристроїв. Сталевий канат є невід'ємною частиною будь-якого піднімального механізму, а також несучим, найбільш відповідальним і підданим зношуванню елементом піднімальної установки. У процесі експлуатації барабанних піднімальних установок виникають часті коливальні навантаження в канатах, що викликає втому матеріалу дротів і є однією з причин руйнування канатів на протязі тривалої експлуатації в піднімальних машинах, унаслідок чого відбувається скорочення строку служби каната.У дисертаційній роботі розглядається вплив валопроводу і копрового шківа на коливальні процеси в канатах барабанних піднімальних установок. Проведені теоретичні дослідження динаміки п'яти-, трьох- і двомасових систем однокінцевої піднімальної установки, розраховані значення коефіцієнтів динамічності та запасів міцності канатів. Отримано аналітичні вирази, що описують динаміку трьохмасової системи підйомної установки і дозволяють визначати моменти сил пружності та коефіцієнти динамічності каната. Наведені спрощені формули для визначення максимальних значень коефіцієнтів динамічності каната. Для трьохмасової системи двокінцевої піднімальної установки отримано аналітичне вираження ефекту «перекачування енергії» у моментах сил пружності під час руху кінцевих вантажів у стовбурі. Для однокінцевої піднімальної установки отримана система диференціальних рівнянь переміщення дискретних мас із урахуванням потенційної енергії канатів.Проведені дослідження щодо зменшення коефіцієнтів динамічності канатів барабанних піднімальних установок з урахуванням застосування демпфуючих пристроїв, розташованих між канатом і кінцевим вантажем. Складені еквівалентні динамічні схеми та отримано математичний опис у вигляді звичайних диференціальних рівнянь у моментах сил пружності з постійними коефіцієнтами з урахуванням дисипативних сил. З метою підтвердження теоретичних досліджень і чисельного експерименту проведено експериментальні дослідження з визначення динаміки однокінцевого підйомника із застосуванням демпфуючого пристрою з гумовими елементами. Розроблено інженерні методики розрахунку підйомного каната із застосуванням демпфуючих пристроїв з гумовими та тарілчастими елементами з урахуванням сил тертя в опорних площинах.^UThe thesis is devoted to the solution of the actual scientific and practical problem, which is to reduce the maximum dynamic loads in the ropes of drum lifting installations during transient processes, because the steel rope is an integral part of any lifting mechanism, as well as bearing, most responsible and subject to wear element of lift installation. In the process, the steel ropes are stretched and bent, they are exposed to frequent oscillatory loads, which causes the fatigue of the wire material and is one of the causes of the destruction of ropes during long-term operation in lifting machines. In the event of defects on any site, replacement of the entire rope is subject to even a predetermined period, which increases the operating costs of the enterprise.In the thesis the influence of shaft and coil pulley on oscillatory processes in ropes of drum lifting installations is considered. Theoretical investigations of dynamics of five-, three- and two-mass systems of a one-end lifting unit have been carried out, calculations of dynamical coefficients and strength ropes have been calculated. The analytical expressions, which describe the dynamics of the three-mass system of the lifting device, are obtained, and it is possible to determine the moments of the forces of elasticity and the coefficients of the dynamism of the rope. The simplified formulas for determining the maximum values of rope dynamic coefficients are given. For the three-mass system of a two-terminal lifting device, an analytical expression of the effect of "energy transfer" at the moment of the forces of elasticity during the movement of final goods in the trunk is obtained. For a one-end lift installation, we obtain a system of differential equations of displacement of discrete masses taking into account the potential energy of ropes.Studies have been done to reduce the dynamics of ropes of drum lifting installations, taking into account the use of damping devices located between the rope and the final load. Equivalent dynamic circuits are constructed and a mathematical description is obtained in the form of ordinary differential equations at moments of elastic forces with constant coefficients taking into account dissipative forces. In order to confirm the theoretical studies and numerical experiment, experimental research was conducted to determine the dynamics of a single-end lift using a damping device with rubber elements. The engineering methods of calculation of a lifting rope with the use of damping devices with rubber and plate elements with consideration of frictional forces in supporting planes are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Солдаткіна А. В. 
Стратегічне планування розвитку інформаційного сектора національної економіки / А. В. Солдаткіна. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес стратегічного планування розвитку інформаційного сектора національної економіки; мета – розробка і обґрунтування теоретичного підґрунтя, методичних підходів та рекомендацій щодо удосконалення стратегічного планування розвитку інформаційного сектора національної економіки; методи – аналіз та синтез, наукова абстракція, порівняння та групування, діалектичний, економічний аналіз, статистичні методи дослідження, графічний, кореляційний аналіз, системний підхід, структурування; новизна – полягає в розробці теоретичного підґрунтя, методичних підходів та рекомендацій щодо удосконалення стратегічного планування розвитку інформаційного сектора національної економіки; результати – науково обґрунтовані та методично завершені рекомендації стосовно розробки та впровадження рекомендацій щодо удосконалення стратегічного планування розвитку інформаційного сектора національної економіки; впроваджено – Департамент економічної політики та стратегічного планування (довідка № 01.1-17/1781 від 15.08.2018 р.), ДП «Одеський науково-дослідний інститут зв'язку» (довідка від 24.04.2018 р.), в навчальному процесі в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова (довідка від 15.04.2018 р.).^UObject – the process of strategic planning of the information sector of the national economy; the purpose – is to develop and substantiate the theoretical basis, methodological approaches and recommendations for improving the strategic planning of the development of the information sector of the national economy; methods - analysis and synthesis, scientific abstraction, comparison and grouping, dialectic, economic analysis, statistical research methods, graphical, correlation analysis, system approach, structuring; novelty - is to develop a theoretical foundation, methodological approaches and recommendations for improving the strategic planning of the development of the information sector of the national economy; results - scientifically substantiated and methodically completed recommendations on the development and implementation of recommendations for improving the strategic planning of the development of the information sector of the national economy; implemented - Department of Economic Policy and Strategic Planning (certificate number 01.1-17/1781 from 15.08.2018), State Enterprise "Odesa Scientific Research Institute of Communication" (certificate from 24.04.2018), in the educational process in Odessa National Academy of Communications O.S. Popova (reference from 15.04.2018).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Осипова Є. Л. 
Управління транспортними підприємствами на засадах реінжинірингу бізнес-процесів / Є. Л. Осипова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці теоретико-методичних положень і практичних рекомендацій щодо удосконалення управління транспортними підприємствами на засадах реінжинірингу бізнес-процесів. Визначено сутність поняття «бізнес-процес транспортного підприємства» та зміст спільних для транспортних підприємств бізнес-процесів. Класифікацію видів реінжинірингу бізнес-процесів транспортних підприємств доповнено новою класифікаційною ознакою – «за гостротою прояву кризового явища на певних стадіях життєвого циклу транспортного підприємства». Удосконалено механізм управління транспортними підприємствами на засадах реінжинірингу бізнес-процесів. Розроблено інструментарій оцінки напрямів стратегічного розвитку за рахунок побудови сценаріїв, а саме оптимістичного (поточний реінжиніринг бізнес-процесів), передбачуваного (запобіжний реінжиніринг бізнес-процесів), адаптивного (адаптивний реінжиніринг бізнес-процесів).Запропоновано науково-практичний підхід до формування стратегії адаптивного реінжинірингу транспортних підприємств шляхом створення кластера підприємств на основі реалізації їхніх спільних бізнес-процесів, який базується на побудові логістично-аутсорсингової платформи, що спрямована на оптимізацію процесів надання послуг споживачеві.^UThe thesis provides to the development of theoretical and methodological provisions and practical recommendations for improving the management of transport enterprises on the basis of business process reengineering.The essence of the concept of "business process of transport enterprise" is defined as a designed set of purposeful operations, ordered in time and space, which at the "input" transform financial, human, marketing, material and technical, technological and informational resources of transport enterprise to form the "output" service required by internal or external customer and to obtain economic benefits for the transport enterprise. The application of the improved interpretation allows to identify common business processes for transport enterprises.The classification of types of reengineering of business processes of transport enterprises is improved by supplementing it with a new classification attribute - according to the severity of the manifestation of the crisis phenomenon at certain stages of the life cycle of the transport enterprise, in accordance with which three types of reengineering are identified: current, preventive and adaptive. The application of the suggested structurization will allow to foresee, evaluate and reduce consequences of crisis phenomena for transport enterprises more completely.Theoretical basis of transport enterprises management on the basis of business processes reengineering is expanded, in particular by distinguishing the current, preventive and adaptive reengineering of business processes, which differ by tools, costs of overcoming the crisis and the possible result, which will improve the transport enterprise management mechanism.Mechanism of management of transport enterprises on the basis of reengineering of business processes is improved. It includes two blocks: theoretical foundations and practical implementation and is complemented by an interconnected set of structural elements with feedback, developed with the principles of innovation, customer focus and process approach based on information and communication technologies. The implementation of the improved mechanism will increase the level of profitability of transport enterprises.The methodical approach to assess the effectiveness of the activity based on the construction of regression models of the influence of external and internal environmental factors of transport enterprises is developed. The toolkit for assessing areas of strategic development by constructing scenarios: "optimistic" (current reengineering of business processes), expected (preventive reengineering of business processes), adaptive (adaptive reengineering of business processes). Scenarios take into account the peculiarities of production activities of transport enterprises, as well as the influence of the external environment on their development. The construction and analysis of scenarios allows assessing the risks that may adversely affect the efficiency of transport enterprises, and to develop measures for their leveling.Scientific and practical approach to the formation of adaptive reengineering strategy is formed by creating a cluster of enterprises based on the implementation of their joint business processes, which is based on the construction of logistics outsourcing platform as an integrated system of interaction between participants in the logistics chain according to the schemes B2B, B2C, B2G, aimed at optimizing the processes of providing services to the consumer. The functioning of the cluster of enterprises on the basis of logistics outsourcing platform will provide such effects as: increased sales volumes of products and services, reduced processing time, reduced delivery time, reduced logistics costs, increased inventory turnover, improved quality of services, increased productivity and motivation of employees, increased level of innovation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Осипова О. В. 
Інтегральні многовиди та декомпозиція систем багатотемпових лінійних сингулярно збурених рівнянь / О. В. Осипова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі досліджується метод декомпозиції лінійних сингулярно збурених систем, що базується на методі інтегральних многовидів швидких та повільних змінних. Основна ідея схеми розщеплення полягає у виділенні групи повільних змінних досліджуваної системи з подальшим її приведенням до спеціального вигляду, в якому підсистема повільних змінних не містить швидких змінних. Розроблено методику побудови послідовності невироджених замін змінних, які приводять вихідну сингулярно збурену систему до сукупності незалежних підсистем. Знайдено достатні коефіцієнтні умови на вихідну систему, при виконанні яких розщеплюючі перетворення існують і єдині. Одержано явний вигляд розщеплюючого перетворення для систем лінійних сингулярно збурених диференціальних рівнянь із двома та багатьма малими параметрами. Оскільки точне знаходження розщеплюючого перетворення можливе тільки у найпростіших випадках у роботі запропоновано і обґрунтовано можливість ефективної побудови асимптотичних розкладів коефіцієнтів перетворення за степенями малих параметрів.Досліджено властивості стійкості інтегрального многовиду повільних змінних та встановлено принцип зведення, який полягає в тому, що розв'язок вихідної сингулярно збуреної системи буде стійким (асимптотично стійким, нестійким) тоді і тільки тоді, коли стійким (асимптотично стійким, нестійким) буде розв'язок підсистеми повільних змінних.^UThe thesis is devoted to the study of the method of decomposition of linear singularly perturbed systems based on the method of integral manifolds of fast and slow variables. The main idea of the splitting scheme is to select a group of slow variables of the studied system with its subsequent reduction to a special form in which the subsystem of slow variables does not contain fast variables.A method for constructing a sequence of nondegenerate substitutions of variables that lead the original singularly perturbed system to a set of independent subsystems is developed. Sufficient coefficient conditions for the initial system have been found, under which splitting transformations exist and are unique. An explicit form of the splitting transformation for systems of linear singularly perturbed differential equations with two and many small parameters is obtained.Since the exact finding of the splitting transformation is possible only in the simplest cases, the paper proposes and substantiates the possibility of efficient construction of asymptotic expansions of transformation coefficients by powers of small parameters.The stability properties of the integral manifold of slow variables are investigated and the principle of reduction is established, which consists in the fact that the solution of the initial singularly perturbed system will be stable (asymptotically stable, unstable) if and only if the solution of the subsystem of slow variables is stable (asymptotically stable, unstable).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Осипова А. О. 
Оптимізація організаційно-технологічних рішень ревіталізації процесів будівельного виробництва / А. О. Осипова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації приведено результати аналізу практичного досвіду і наукових робіт в області оптимізації організаційних і технологічних рішень та ревіталізації будівельного виробництва, що дозволяє зробити висновок, питання обґрунтування та вибору оптимальних ревіталізаційних заходів і робіт недостатньо вивчено і вимагає подальшого розгляду і наукових комплексних обґрунтувань та розробки методичного забезпечення проектування організаційно-технологічних рішень ревіталізації процесів будівельного виробництва. Мета роботи – підвищення ефективності та екологічності будівництва на основі розробки впорядкованої системи організаційно-технологічних рішень, спрямованих на виключення причин негативного впливу процесів будівельного виробництва на навколишнє середовище. Для вирішення мети розроблена загальна методика дослідження, та досліджені фактори, які впливають на вибір оптимальних методів організаційно-технологічних рішень ревіталізації процесів будівельного виробництва, дослідженні та класифіковані фактори негативного впливу процесів будівельного виробництва на об'єкти довкілля; обґрунтовані множини основних джерел забруднення, упорядкованих за значущістю; розроблена класифікація факторів, що впливають на вибір раціональних організаційно-технологічних рішень ревіталізації (ОТРр) процесів будівельного виробництва з ранжуванням за впливовістю; виявлена множина антропогенних ландшафтів, які моделюють основні будівельно-екологічні ситуації; побудовані моделі ідеального об'єкту будівництва для визначення обсягів шкідливих викидів і впливів з формуванням множини процесів будівельного виробництва вибірково-екстремальної структури. Обґрунтована вихідна система ОТРр, розподілених на взаємодоповнюючі комплекси, які відповідають значущості антропогенних ландшафтів до охорони та відновлення, встановлено оптимальну структуру відокремлених комплексів ОТРр, враховуючи величини прогнозованих збитків від забруднення екосистем та витрат на їхнє відновлення, виконані експериментальні моделювання окремих заходів розробленої системи ОТРр та їхнє впровадження у проектування, а також апробація у навчальному процесі.^UThe dissertation presents the results of analysis of practical experience and research in the field of optimization of organizational and technological solutions and revitalization of construction production, which allows us to conclude that the question of justification and selection of optimal revitalization measures and works is insufficiently studied. design of organizational and technological solutions for the revitalization of construction processes. The purpose of the work is to increase the efficiency and environmental friendliness of construction on the basis of developing an orderly system of organizational and technological solutions aimed at eliminating the causes of the negative impact of construction processes on the environment. To solve the goal, a general research methodology has been developed, and the factors influencing the choice of optimal methods of organizational and technological solutions for the revitalization of construction processes, research and classified factors of negative impact of construction processes on the environment; substantiated sets of the main sources of pollution, ordered by importance; the classification of the factors influencing a choice of rational organizational and technological decisions of revitalization (OTDr) of processes of building manufacture with ranking on influence is developed; many anthropogenic landscapes have been identified, which model the main construction and ecological situations; built models of the ideal object of construction to determine the amount of harmful emissions and impacts with the formation of many processes of construction production of selective-extreme structure. The initial system of OTDr, divided into complementary complexes, which correspond to the importance of anthropogenic landscapes for protection and restoration, is substantiated, the optimal structure of isolated OTDr complexes is established, taking into account the values of introduction into design, and also approbation in educational process


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Осипова Ю. В. 
"Об'єкти права інтелектуальної власності, створені у закладах вищої освіти України: цивільно-правові аспекти" / Ю. В. Осипова. — Б.м., 2021 — укp.

Осипова Ю. В. Об'єкти права інтелектуальної власності, створені у закладах вищої освіти України: цивільно-правові аспекти. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. – Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності, Національна академія правових наук України, Київ, 2021.Дисертація є самостійною завершеною комплексною науковою працею, присвяченою об'єктам права інтелектуальної власності, створеним у закладах вищої 20освіти України, та особливостям цивільних відносин, що виникають у закладах вищої освіти України на етапі створення таких об'єктів. При цьому здійснено поглиблений аналіз відносин інтелектуальної власності, що складаються у закладах вищої освіти, стосовно «службових» об'єктів права інтелектуальної власності, а також об'єктів, створених за замовленням та за договором на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт. Зокрема, розкриті поняття означених груп об'єктів права інтелектуальної власності, визначено можливий склад суб'єктів права інтелектуальної власності та особливості змісту права інтелектуальної власності на такі об'єкти. Підготовлені пропозиції по вдосконаленню чинного законодавства України у сфері освіти, науки та права інтелектуальної власності. Закладам вищої освіти надані відповідні практичні рекомендації.^UOsypova Iu. V. Intellectual property rights objects, created in higher education institutions of Ukraine: civil law aspects – Qualifying scientific paper as a manuscript.Thesis for the degree of Сandidate of Juridical Science (Doctor of Philosophy) in the specialty 12.00.03 – civil law and civil process; family law; private international law. (081-Law). – Scientific-research Institute of Intellectual Property, National Academy of Law Sciences of Ukraine, Kyiv, 2021.The dissertation is an independent completed complex study, devoted to the intellectual property rights objects, created in higher education institutions of Ukraine, and thepeculiarities of civil relations, arising in higher educational institutions of Ukraine at the stage of creating such objects. The study analyses the educational, scientific, scientific-research, artistic, innovative and other types of activities of higher education institutions of Ukraine and found that it lays down the prerequisites for the emergence the whole list of intellectual property rights objects, defined in Article 420 of the Civil Code of Ukraine.The peculiarities of the process of creation above mentioned intellectual property rights objects in the higher education institutions of Ukraine are investigated, the composition of the participants of this process is determined, the general legal characteristic of their legal status as subjects of intellectual property rights is given. The essential features of intellectual property rights objects, created in higher education institutions of Ukraine, are determined.A deep analysis of the peculiarities of the legal relations of intellectual property, which are formed in higher educational institutions during the creation of work-related intellectual property rights objects, has been carried out. In particular, a list of those intellectual property rights objects in respect of which it is possible and meaningful to use the mode of workrelated objects, as well as those conditions, in the presence of which the above objects should be considered as such, has been determined. The possible composition of subjects of intellectual property rights for this category of intellectual property rights objects has been established. At the same time, a detailed analysis of the list of ordinary labour duties of pedagogical, scientific-pedagogical and scientific employees of higher educational institutions was carried out in order to determine those cases when the results of intellectual property created by them can be classified as work-related objects. The legal status ofintellectual property rights objects, which are created by persons who study at a highereducational institution, and attracted specialists, have been investigated. The possibility of the state, territorial community and the Autonomous Republic of Crimea to be subjects of intellectual property rights to work-related objects as owners of property of state and communal higher educational institutions of Ukraine was considered. The content of intellectual property rights to this category of intellectual property rights objects has been investigated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського