Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (446)Книжкові видання та компакт-диски (430)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>A=ПИВОВАР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пивовар І. В. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про культурну спадщину України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. В. Пивовар ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу та сутність категорії "культурна спадщина" у взаємозв'язку із суміжними категоріями, підстави притягнення до адміністративної відповідальності за культуроохоронні проступки та порядку провадження у справах про адміністративні проступки. Визначено адміністративні проступки, що вчиняються у сфері охорони культурної спадщини. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України у сфері охорони культурної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х819(4УКР)134
Шифр НБУВ: РА376292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пивоваров С.В. 
Історичний розвиток населення межиріччя Верхнього Пруту та Середнього Дністра в XI - першій половині XIII ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.В. Пивоваров ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено процес історичного розвитку давньоруськоо населення на території межиріччя Верхнього Пруту та Середнього Дністра в XI - першій половині XIII ст. Охарактеризовано етнічну ситуацію в регіоні у другій половині I тисячоліття н.е. Висвітлено процес включення цієї території до складу Київської держави. Доведено, що у цей період на зазначеній території мешкало давньоруське населення. Проаналізовано основні компоненти його матеріальної культури. На території регіону відзначено літописні населені пункти, а саме: Василів, Онут, Кучелмін, Плав, Прут. Визначено їх соціально-економічний статус. Вивчено розвиток землеробства, скотарства, ремесел, промислів і торгівельних зв'язків у місцевих мешканців, визначено їх спільні риси й особливості у порівнянні з іншими територіями давньої Русі - України. Досліджено питання щодо християнізації місцевого населення. Охарактеризовано поховальний обряд і встановлено походження окремих ритуалів. Наведено характеристику христянських культових споруд. Значну увагу приділено християнській культовій символіці, відзначено існування язичницьких амулетів та оберегів. Охарактеризовано поширення писемності й освіченості у населення регіону. Відзначено, що середньовічне населення зазначених земель мало слов'янське походження, а матеріальне й духовна культура має аналогії серед давньоруських (давньоукраїнських) старожитностей земель Русі - України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)41-2 +
Шифр НБУВ: РА349531

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
5.

Пивоваров Є. Ю. 
Модель національної безпеки і оборони Франції: можливості її адаптації до умов України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / Є. Ю. Пивоваров ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу етапів становлення та розвитку системи національної безпеки й оборони Франції встановлено, що вона є науково й історично обгрунтованим прикладом для вдосконалення системи національної безпеки й оборони України, оскільки Франція завжди будувала свою національну безпекову стратегію на основах відповідності поточних завдань національним інтересам, відстоюючи їх на макрополітичному рівні, що є корисним прикладом для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА373136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Пивовар Ю.І. 
Організаційно-правові засади взаємодії міліції і органів фінансового контролю: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.І. Пивовар ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційні та правові питання взаємодії міліції й органів фінансового контролю. Розглянуто питання щодо визначення місця та ролі міліції у системі державного фінансового контролю. З'ясовано, що органи міліції належать до суб'єктів цієї системи. Значну увагу приділено особливостям взаємодії міліції та Рахункової палати, а також Державної контрольно-ревізійної служби (ДКРС) України. Визначено принципи, форми, види та рівні їх взаємодії. Досліджено зарубіжний досвід взаємодії правоохоронних і контролюючих органів у здійсненні фінансового контролю. Обгрунтовано доцільність створення об'єднаного між правоохоронними та контролювальними даржавними органами автоматизованого банку даних про протиправні дії та правопорушників у сфері економіки. Запропоновано створити у структурі МВС України фінансово-контрольну службу для здійснення заходів з фінансового контролю за дорученням відомчих оперативно-слідчих служб міліції та інших правоохоронних органів. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України у сфері здійснення державного фінансового контролю, зокрема за умов взаємодії міліції з Рахунковою палатою та ДКРС України. Запропоновано проекти нормативно-правових актів у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013 + Х819(4УКР)112.011.013 + Х819(4УКР)112.011.013
Шифр НБУВ: РА359494

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пивоваров В.В. 
Податкова і кредитно-фінансова злочинність: кримінологічна характеристика та попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Пивоваров ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено кримінологічну та кримінально-правову характеристики податкової та кредитно-фінансової злочинності в Україні, особи злочинців, які ухиляються від сплати податків та шахрайства з фінансовими ресурсами, розкрито причини та розглянуто умови вчинення зазначених видів злочинів. Висвітлено заходи щодо попередження податкової та кредитно-фінансової злочинності, питання розробки та прийняття Концепції боротьби зі злочинами у податковій та кредитно-фінансовій сферах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х883.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА328051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пивовар А.А. 
Поєднаний розвиток фізичних і пізнавальних здібностей дітей 5 і 6 років у процесі фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / А.А. Пивовар ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше представлено наукові дані про взаємозв'язок і взаємозумовленість компонентів рухових і пізнавальних здібностей дітей 5-ти та 6-ти років як цілісної динамічної системи, яка має певну структуру та враховує вікові особливості розвитку даних дітей. Експериментально обгрунтовано зміст моделей поєднаного розвитку фізичних і пізнавальних здібностей старших дошкільників у процесі фізичного виховання. Визначено педагогічні умови реалізації методики такого розвитку, а саме: спрямованість педагогічних дій щодо розвитку фізичних здібностей згідно з сенситивними періодами. Визначено засоби поєднаного розвитку фізичних і пізнавальних здібностей, які містять рухове завдання, а також завдання, спрямоване на активізацію складових пізнавальних процесів. Визначено компоненти фізичного навантаження у процесі розвитку зазначених здібностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.354 +
Шифр НБУВ: РА340771

Рубрики:

      
9.

Пивоваров А.С. 
Проблема стратегічного партнерства в зовнішньополітичній діяльності України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.С. Пивоваров ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено суть стратегічного партнерства та охарактеризовано відносини між Україною та її основними стратегічними партнерами (Російською Федерацією та Республікою Польща). На підставі існуючих підходів узагальнено та конкретизовано теоретичне визначення стратегічного партнерства як особливого інструмента зовнішньої політики України, визначено основні передумови, принципи та критерії побудови відносин стратегічного партнерства у зовнішній політиці України, висвітлено стосунки України з її задекларованими стратегічними партнерами. Зроблено висновок, що такому рівню за сукупністю всіх показників можуть відповідати тільки Російська Федерація та Республіка Польща. Проаналізовано певні аспекти українсько-російського й українсько-польського стратегічного партнерства - військово-політичний, економічний і гуманітарний. Висвітлено основні стратегічні інтереси країн-партнерів, а також зазначено проблеми, які заважають нормальному стану стосунків між ними. Зроблено висновок, що відносини України з Російською Федерацією у контексті основних принципів і критеріїв стратегічного партнерства не зовсім відповідають такому статусу, але мають тенденцію наближення до рівня реального стратегічного партнерства. Водночас відносини між Україною та Республікою Польща є досить рівноправними й ефективними, відповідають статусу стратегічного партнерства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4) +
Шифр НБУВ: РА363351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Пивоварчик В.М. 
Прямі та обернені спектральні задачі для демпфованих механічних систем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.03 / В.М. Пивоварчик ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Досліджено інваріантність сумарної алгебраїчної кратності додатного спектра поліноміальної операторної в'язки симетричних операторів відносно збурень симетричними операторами, а також інваріантність відносно певного класу збурень сумарної алгебраїчної кратності спектра квадратичної операторної в'язки у правій півплощині для в'язок, що виникають у задачах механіки з гіроскопічними силами. Вивчено асимптотики спектрів малих коливань гладких неоднорідних струн, демпфірованих на одному кінці та в середині. Розв'язано обернені задачі Штурма - Ліувілля з крайовими умовами та (або) потенціалом, що залежать від спектрального параметра та обернених задач знаходження густини неоднорідної демпфованої струни за різних умов демпфування. Досліджено єдність розв'язків таких обернених задач. Проаналізовано спектр задачі Штурма - Ліувілля на компактному зіркоподібному графі за спектром такої задачі та спектрами допоміжних задач. Вивчено властивості функції Йоста задачі Штурма - Ліувілля на некомпактному петлеподібному графі та розв'язано обернену задачу відновлення потенціалу задачі Штурма - Ліувілля на некомпактному петлеподібному графі за функцією Йоста. Розв'язано пряму та обернену задачі для рівняння Шредінгера за всією віссю з потенціалом, лінійно залежним від спектрального параметра. Вивчено спектр малих поперечних коливань демпфованого в'язко-пружного стержня, а також пружної півсмуги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 +
Шифр НБУВ: РА323698

Рубрики:

      
11.

Пивоваренко О.А. 
Розвиток винокуріння та шинкування на Лівобережній Україні у другій половині XVII - XVIII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Пивоваренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено розвиток винокуріння та шинкування на Лівобережній Україні у період Гетьманщини. Розглянуто основні засади політики царського та гетьманського урядів стосовно даних промислів. Проаналізовано економічні та політичні передумови зміни та коригування законодавчої бази, що визначає правила функціонування винокуріння та шинкування, досліджено наслідки даної регуляторної діяльності. Розглянуто основні етапи розвитку винокуріння від підсобного промислу до формування підприємств мануфактурного типу. Встановлено причини його виникнення, особливості становлення, охарактеризовано сировинну базу, продуктивні сили та виробничі відносини. Детально досліджено інфраструктуру та функціонування шинків різної форми власності та кабаків, визначено рівень конкурентної боротьби між ними. Встановлено прибутковість винокуріння та шинкування для окремих власників і держави. Досліджено еволюцію оподаткування даних промислів. Показано вплив винокуріння та шинкування на формування кваліфікованих кадрів і ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)46-2 +
Шифр НБУВ: РА352852

Рубрики:

      
12.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пивоваренко 
Синтез, будова і властивості багатоканальних флуоресцентних зондів на основі 1,3-діариліденкетонів, дициклопентано[b,e]піридинів та 3- гідроксихромонів: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / Василь Георгійович Пивоваренко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г214.244 + Л621.6
Шифр НБУВ: РА351684

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Пивоварова Л.П. 
Структура міокарда щурів при хронічній інтоксикації симазином і корекції тимогеміном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Л.П. Пивоварова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено характер і динаміку морфофункціональних змін у міокарді, а також кількісно-функціональні показники елементів периферичної крові щурів у разі хронічної інтоксикації пестицидом "Симазин" у малих дозах та її корекції тимогеміном у режимах профілактики та лікування. Визначено, що пестицид "Симазин", взятий у малій дозі, що дорівнює величині вірогідного та реального забруднення пестицидами продуктів і води, за умов тривалої дії справляє патогенний вплив на клітини крові та реалізує свій значний кардіотоксичний потенціал. Встановлено відповідність динаміки морфофункціональних змін у міокарді динаміці змін у крові. Показано, що прогресування міокардіодистрофічного процесу відбувається паралельно із появою та поглибленням Т-імунодефіциту, фагоцитарної недостатності нейтрофілів, зі зменшенням кількості моноцитів і зростанням еозинофілів. Доведено, що після лікування щурів тимогеміном від вже сформованих наслідків довгострокової симазинової інтоксикації не спостерігається відновлення структури міокарда, не зростає кількість Т-лімфоцитів, дещо активізується фагоцитарна активність сегментоядерних нейтрофілів. Зазначено, що найефективнішим імуномодулятор "Тимогемін" виявляється у режимі протекторного його застосування. Встановлено, що наявність ознак підсилення регенераторних процесів у кардіоміоцитах щурів у разі застосування впродовж інтоксикації симазином імуномодулятора "Тимогемін", дозволяє рекомендувати його як запобіжний засіб для підтримання резистентності організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.123*72*801.1-64 + Р410.130.40-29 +
Шифр НБУВ: РА323158

Рубрики:

      
15.

Пивоварова О.П. 
Технологія напівфабрикатів реструктурованих на основі печериць: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / О.П. Пивоварова ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано можливість одержання несинергувальних гелів AlgCa, структурно-механічні показники яких відповідають модулю пружності термооброблених печериць. Комплексно досліджено фізико-хімічні, структурно-механічні, органолептичні, мікробіологічні та токсикологічні показники напівфабрикатів, реструктурованих на основі печерець, вироблених з використанням запропонованої технології, визначено їх харчову та біологічну цінність. Встановлено закономірності зміни даних показників під впливом технологічних факторів. Розроблено комплекс організаційних заходів з упровадження нової технології у виробництво та навчальний процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л994 +
Шифр НБУВ: РА367474

Рубрики:

      
16.

Пивоваров К. В. 
Удосконалення державної політики в сфері житлового будівництва України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / К. В. Пивоваров ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні аспекти державної політики у сфері житлового будівництва. На основі теоретичних узагальнень запропоновано комплексний підхід до розвитку житлового будівництва з урахуванням соціальних пріоритетів. Обгрунтовано необхідність за сучасних умов проведення заходів державної політики у сфері житлового будівництва одночасно щодо стимулювання зниження собівартості будівництва житла та стимулювання пропозиції на ринку нерухомості. Систематизовано форми, методи, основні напрями та інструменти механізму державної житлової політики за умов ринкової економіки. Обгрунтовано базові принципи механізму раціонального землекористування в системі управління міським господарством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)123 + Н711
Шифр НБУВ: РА383030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Пивовар О.С. 
Цифрові фазочастотні вимірювачі девіації частоти із підвищеними швидкодією та точністю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.08 / О.С. Пивовар ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено методи та пристрої вимірювання девіації частоти. Запропоновано цифровий метод вимірювання параметрів радіосигналів з кутовою модуляцією, що полягає у визначенні повного фазового зсуву на інтервалах, кратних половині періоду сигналу, що модулює. Найбільш ефективне застосування методу для сигналів з малими індексами модуляції (10-20) у калібрувальній апаратурі. Узагальнено даний метод шляхом введення фазочастотного зворотного зв'язку, що дозволило застосовувати його для сигналів з невідомою несучою частотою та розширити функціональні можливості. На базі методу запропоновано та розроблено спосіб і ряд пристроїв для вимірювання девіації частоти та їх вузлів: лічильників фазових циклів, цифрових миттєвих фазометрів, комбінаційних пристроїв узгодження. У межах малих девіацій частот похибка вимірювання подібних пристроїв у 3 - 5 разів переважає аналоги. На базі програмного й апаратного забезпечення MAX + PLUS II "Altera" здійснено комп'ютерне моделювання та практичну реалізацію в програмованих логічних інтегральних схемах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З842.25-52
Шифр НБУВ: РА313172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Пивовар М. С. 
Правові засади взаємодії державної влади та опозиції в період демократичної трансформації: перспективи законотворення / М. С. Пивовар. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена питанням комплексного аналізу правових засад взаємодії державної влади та опозиції в період демократичної трансформації, проаналізовано принципи, правові та політико-правові механізми, виокремлено проблеми та перспективи правового регулювання такої взаємодії.Встановлено, що до проблем взаємодії державної влади та опозиції зверталися у своїх доктринальних дослідженнях велика кількість вчених різних галузей знань та спеціальностей, що свідчить про достатньо високий ступінь наукового опрацювання цієї теми та її міждисциплінарний характер. Визначено, що методологія дослідження правових засад взаємодії державної влади та опозиції в період демократичної трансформації – це система методів, підходів, способів, принципів наукового пізнання, загальнотеоретичних концепцій та категорій, які в сукупності розкривають правові засади такої взаємодії, зважаючи на їх специфіку та перспективи законотворчої діяльності.Встановлено, що в структуру методології дослідження правових засад взаємодії державної влади та опозиції в період демократичної трансформації, крім наукових методів, входитимуть також і принципи наукового пізнання: принцип науковості, принцип об'єктивності, принцип повноти і всебічності, принцип наступності, принцип конкретності та принцип комплексності. Визначено, що опозиція, згідно з широким підходом, – це сукупність парламентських, позапарламентських об'єднань, громадян України та інших категорій осіб, які не поділяють офіційний внутрішньополітичний та/чи зовнішньополітичний курс, який провадять органи державної влади. Парламентська опозиція, відповідно до вузького підходу, – це сукупність депутатських фракцій та народних депутатів України, які не ввійшли до складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, офіційно заявили про свою опозиційність та виявили бажання об'єднатися задля спільної роботи щодо критики діяльності Кабінету Міністрів України й контролю за ним.Обґрунтовано, що в характеристиці опозиції як політико-правового явища важливим також є дослідження її функцій як основних напрямків, сфери діяльності суб'єктів опозиційної діяльності щодо їх впливу на суспільні відносини та відносини з органами державної влади.Доведено, що для успішної взаємодії державної влади й опозиції в сучасних умовах демократичної трансформації Української держави з держави перехідного типу до конституційної не можливо перейняти в чистому вигляді загальноприйняту модель функціювання опозиції. Наголошено на тому, що для Української держави найоптимальнішим варіантом є поєднання характеристик різних моделей опозиційної діяльності, зважаючи на національні, політичні, історичні, економічні, геополітичні, культурні та соціальні чинники розвитку. Подано авторське визначення принципів взаємодії державної влади й опозиції як основних вихідних положень загального характеру, які визначають політико-правову природу, сутність та напрямки взаємодії державної влади й опозиції.Виділено два основних напрямки реалізації засад взаємодії державної влади й опозиції у виді правових та політико-правових механізмів такої реалізації. Акцентовано увагу на тому, що перехід України у 2004 році до змішаної парламентсько-президентської республіки та її відновлення у 2014 році ще раз підкреслили необхідність законодавчого регулювання діяльності опозиційної діяльності та встановлення належних правових гарантій для забезпечення такої діяльності як у парламенті, так і поза його межами.Взято до уваги те, що правові механізми взаємодії державної влади й опозиції в європейських державах пройшли свій шлях становлення й розвитку, що дозволяє поділити їх на сталі демократії з багатолітніми традиціями та молоді демократії, становлення яких відбулося на межі 80–90-х років ХХ століття. Зосереджено увагу на тому, що правове регулювання механізмів взаємодії державної влади й опозиції відбувається переважно на рівні регламентів парламентів, у яких урегульовується статус меншості. Передбачено, що в Законі України «Про опозицію та опозиційну діяльність», який врегульовуватиме правовий статус парламентської опозиції, необхідно закріпити засади діяльності парламентської опозиції, порядок її створення та припинення діяльності, повноваження у Верховній Раді України та у відносинах з іншими органами публічної влади, перелік посад у керівництві Верховної Ради України та її органах, форми, методи та гарантії діяльності, фінансове забезпечення та відповідальність за порушення законодавства.Зазначено, що поряд із переконанням у необхідності конституційних змін та прийняття Закону України «Про опозицію та опозиційну діяльність» надважливими завданнями як для держави, так і для суспільства є збереження політичної багатоманітності, реальна можливість обрання представників державної влади з альтернативними поглядами, незалежні засоби масової інформації, вільне вираження своїх поглядів і критики державної влади, ефективний громадський контроль за діяльністю влади, а також конструктивна взаємодія опозиції й державної влади.^UThe dissertation is devoted to the issues of complex analysis of legal bases of interaction of state power and opposition in the period of democratic transformation, principles, legal and political-legal mechanisms are analyzed, problems and prospects of legal regulation of such interaction are singled out.It is established that the problems of interaction between state power and opposition were addressed in their doctrinal studies by a large number of scholars in various fields of knowledge and specialties, which indicates a fairly high degree of scientific study of this topic in the literature and its interdisciplinary nature.It is determined that the methodology of research of legal bases of interaction of the state power and opposition in the period of democratic transformation is a system of methods, approaches, ways, principles of scientific knowledge, general theoretical concepts and categories which together reveal legal bases of such interaction, considering their specificity and prospects of legislative. activities.It is established that the structure of the methodology of research of legal bases of interaction of state power and opposition in the period of democratic transformation besides scientific methods will also include principles of scientific knowledge: principle of scientificity, principle of objectivity, principle of completeness and comprehensiveness, principle of continuity, principle of concreteness and principle of complexity.It is determined that the opposition according to the "broad approach" is a set of parliamentary, non-parliamentary associations, citizens of Ukraine and other categories of persons who do not share the official domestic and / or foreign policy course pursued by public authorities. The parliamentary opposition, according to the "narrow approach", is a group of parliamentary factions and people's deputies of Ukraine who are not part of the coalition of parliamentary factions in the Verkhovna Rada of Ukraine, officially declared their opposition and expressed a desire to unite to work together to criticize and control on the activities of the Cabinet of Ministers of Ukraine.It is substantiated that in characterizing the opposition as a political and legal phenomenon, it is also important to study its function as the main areas, areas of activity of opposition actors in terms of their impact on public relations and relations with public authorities.It is proved that for successful interaction of state power and opposition, in modern conditions of democratic transformation of the Ukrainian state from a state of transitional type to constitutional, it is impossible to adopt, in its pure form, the generally accepted model of opposition functioning.It is emphasized that for the Ukrainian state the best option is to combine different characteristics of different models of opposition activities taking into account national, political, historical, economic, geopolitical, cultural and social factors of development.The author's definition of the principles of interaction between state power and opposition as the main starting points of a general nature, which determine the political and legal nature, essence and directions of interaction between state power and opposition, is presented.There are two main directions of implementation of the principles of interaction between the government and the opposition in the form of legal and political-legal mechanisms of such implementation.Attention is focused on the fact that the legal regulation of the mechanisms of interaction between the state authorities and the opposition takes place mainly at the level of parliamentary regulations, which regulate the status of a minority.It is stipulated that the Law of Ukraine "On Opposition and Opposition Activities", which will regulate the legal status of the parliamentary opposition, should establish the principles of parliamentary opposition, the procedure for its establishment and termination, powers in the Verkhovna Rada of Ukraine and in relations with other public authorities. in the leadership of the Verkhovna Rada of Ukraine and its bodies, forms, methods and guarantees of activity, financial support and responsibility for violations of the legislation.It is noted that along with the belief in the need for constitutional changes and the adoption of the Law of Ukraine "On Opposition and Opposition Activities" the most important tasks for both the state and society are to preserve political diversity, a real opportunity to elect government officials with alternative views, independent media, free expression of their views and criticism of state power, effective public control over the activities of power, as well as constructive interaction between the opposition and state power.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Пивоварова Г. Б. 
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМИ РИЗИКАМИ В УМОВАХ ФІНАНСОВОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВА ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ) / Г. Б. Пивоварова. — Б.м., 2021 — укp.

Пивоварова Г.Б. Управління економічними ризиками в умовах фінансової нестабільності (на прикладі підприємства залізничного транспорту). – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 051–Економіка. – Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Дніпро, 2021.Метою дисертаційного дослідження є теоретико-методичне обґрунтування та розробка практичних рекомендацій щодо управління економічними ризиками в умовах фінансової нестабільності.Наукова новизна одержаних результатів полягає у обґрунтуванні та подальшому розвитку науково-методичних підходів і практичних рекомендацій щодо управління економічними ризиками в умовах фінансової нестабільності. Розроблені у процесі дослідження важливі наукові положення, що визначають наукову новизну дисертаційної роботи, полягають у наступному:удосконалено:- науково-методичні підходи до прийняття інвестиційних рішень в умовах ризику щодо боргових і пайових цінних паперів, а також проектів реального інвестування, які на відміну від існуючих, враховують відмінності критеріїв економічної ефективності в умовах ризику боргових фінансових інструментів з одного боку та пайових інструментів і реальних інвестиційних проектів з іншого, однозначно встановлюють зв'язок ставки дисконту з урахуванням премії за ризик та закону розподілу грошових потоків для боргових фінансових інструментів, визначають критерії економічної ефективності інвестицій в умовах ризику на базі множини можливих сценаріїв з урахуванням зв'язку рівнів дохідності та ризику, який виявляється на фінансовому рику, що дозволяє узгодити підходи до прийняття рішень в умовах ризику на базі одного та множини сценаріїв;- науково-методичні підходи до моделювання законів розподілу показників очікуваної ефективності інвестицій в умовах невизначеності за допомогою методу статистичних випробувань, що на відміну від існуючих, передбачаються застосування баготокутних, у тому числі трикутних, законів розподілу факторних показників імітаційних моделей, що дозволяє адекватно відобразити відому про них інформацію;набули подальшого розвитку:- економіко-математичні моделі грошових потоків інвестиційного проекту в умовах ризику, у тому числі у сфері залізничного транспорту, які на відміну від існуючих, дозволяють формувати імітаційну модель інвестиційного проекту для застосування методу статистичних випробувань, що дозволяє зменшити рівень невизначеності та формулювати задачу прийняття інвестиційного рішення для умов ризику;- підходи до прогнозування грошових потоків інвестиційного проекту в сфері залізничного транспорту, які на відміну від існуючих враховують взаємозв'язок факторних показників імітаційної моделі, а також інтервали їх можливих коливань, що дозволяє використовувати результати прогнозування у процедурах статистичних випробувань.Практичне значення одержаних результатів полягає у використанні результатів дослідження у практичній діяльності відокремлених структурних підрозділів АТ «Укрзалізниця» (довідка від 18.03.2021 № 87-в), а також у навчальному процесі при підготовці бакалаврів та магістрів (довідка від 13.04.2021 № НДЧ-48/97).Практичну цінність мають результати дослідження стану залізничного транспорту з точки зору управління ризиками і зв'язку рівня ризику та дохідності на фінансовому ринку та отримана при цьому модель залежності норми доходу від рівня ризику, виміряного як стандартне відхилянні дохідності.Ключові слова: ризик, невизначеність, ставка дисконту, закон розподілу грошового потоку, очікувана ефективність, премія за ризик, норма доходу, векторна оптимізація, метод статистичних випробувань.Список публікацій здобувача:1. Пивоварова Г.Б. Хеджування валютних ризиків кредитного портфеля АТ «Укрзалізниця». Ефективна економіка. 2019. №12. 2. Бобиль В.В., Пивоварова Г.Б. Класифікація економічних ризиків залізничного транспорту України. Ефективна економіка. 2020. №12. 3. Бобиль В.В., Гненний О.М., Пивоварова Г.Б. До питання оцінки ефективності інвестицій в умовах ризику. Ефективна економіка. 2021. №4. 4. Бобиль В.В., Гненний О.М., Пивоварова Г.Б. Оцінка ефективності інвестицій в умовах ризику з урахуванням зв′язку рівнів дохідності та ризику. Ефективна економіка. 2021. №6. 5. Pyvovarova Hanna. Analysis of the main indicators of the enterprise JSC “Ukrzaliznytsia” 2010-2019. Regional Revue. no. 1, vol. 1/2021. S 4-8.^UPyvovarova H.B. Management of economic risks in conditions of financial instability (on the example of the railway transport enterprise). - Qualification scientific work on the rights of manuscript. Dissertation for the academic degree of Doctor of Philosophy in the specialty 051-Economics. - Dnіpro National University of Railway Transport named after Academician V. Lazaryan, Dnіpro, 2021.The purpose of the dissertation research is the theoretical and methodological substantiation and development of practical recommendations concerning the management of economic risks in conditions of financial instability.Scientific and methodological approaches to making investment decisions under conditions of risk with respect to debt and equity securities, as well as real investment projects have been developed. Improved the scientific and methodological approaches to modeling the laws of distribution of indicators of expected effectiveness of investment under conditions of uncertainty simulation of investment project.Developed economic-mathematical models of cash flows of the investment project in conditions of risk, including in the field of railway transport. The state of railway transport in terms of risk management has been analyzed. The relationship between the level of risk and profitability in the financial market has been investigated.Using the developed methodological approaches, taking into account the factors of uncertainty and risk, the assessment of the economic efficiency of the investment project in the field of railroad transport has been performed. The scientific novelty of the results obtained consists in the substantiation and further development of scientific and methodological approaches and practical recommendations concerning the management of economic risks in conditions of financial instability. Developed in the process of research important scientific provisions that define the scientific novelty of the dissertation work are as follows: improved: scientific and methodical approaches to making investment decisions under conditions of risk regarding debt and equity securities, as well as real investment projects, which, unlike existing ones, take into account the differences in economic efficiency criteria under conditions of risk of debt financial instruments on the one hand and equity instruments and real investment projects on the other hand, uniquely establish a relationship of discount rate with regard to risk premium and the law of distribution of cash flows for debt financial instruments, determine the criteria of economic efficiency of investments at risk on the basis of a set of possible scenarios, taking into account the connection between the levels of return and risk, which is found in the financial market, which allows to coordinate approaches before making decisions under the risk on the basis of one and a set of scenarios; scientific and methodological approaches to modeling the laws of distribution of indicators of expected effectiveness of investment under uncertainty using the method of statistical tests, which, in contrast to existing ones, involve the use of polygonal, including triangular, distribution laws of factor indicators of simulation models, which allows to adequately reflect the known information about them;have been further developed: economic-mathematical models of cash flows of the investment project under conditions of risk, including railway transport, which, in contrast to existing ones, allow to form a simulation model of the investment project to apply the method of statistical tests, which reduces the level of uncertainty and formulate the problem of making an investment decision for risk conditions; approaches to the forecasting of cash flows of an investment project in the field of railway transport, which, in contrast to existing ones, take into account the relationship of factor indicators of the simulation model, as well as intervals of their possible fluctuations, which allows the use of forecasting results in the procedures of statistical tests. The practical significance of the obtained results is the use of research results for the practical work of the divisions of JSC "Ukrzaliznytsia" (certificate dd 18.03.2021 87-b), as well as in the educational process in the training of bachelors and masters (certificate dd 13.04.2021 NDCH - 48/97).Practical value have the results of the research of the state of railway transport in terms of risk management and the relationship of the level of risk and profitability in the financial market and the obtained model of the dependence of the rate of return on the level of risk, measured as the standard deviation of profitability.Key words: risk, uncertainty, discount rate, law of distribution of cash flow, expected efficiency, risk premium, rate of return, vector optimization, method of statistical tests.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського