Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (418)Книжкові видання та компакт-диски (349)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОТАПЕНК$<.>+<.>A=ЄВГЕН$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Потапенко Є.Є. 
Векторне керування асинхронними двигунами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / Є.Є. Потапенко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено синтез та аналіз методів векторного керування (ВК) асинхронними двигунами (АД) з поліпшеними енергетичними та динамічними характеристиками та малим обсягом обчислень. Здійснено огляд теоретичних досліджень ВК і систематизовано математичний опис робочого процесу АД для ВК. Синтезовано аналітичні вирази програмних струмів, що мінімізують споживну потужність або струм статора. Обгрунтовано робастний оптимальний закон керування швидкісним контуром. Особливу увагу приділено інформаційному забезпеченню ВК АД лише за клемними вимірюваннями струмів і напруг на виході перетворювача частоти (ПЧ) з широтно-імпульсною модуляцією (ШІМ). Синтезовано фільтри струмів і напруг на виході ПЧ, які виділяють їх основні складові без амплітудних і фазових викривлень. Розроблено адаптивні спостережники, які уникають проблем чистого інтегрування під час визначення проекцій векторів потокозчеплень. Запропоновано методи ідентифікації опорів статора та ротора в реальному часі у процесі штатного функціонування. Синтезовано алгоритми інформаційного забезпечення з меншим обсягом обчислень у порівнянні з традиційними розрахунковими методами. Створено компенсатор для керування контурами струму. Обгрунтовано оцінювальну функцію спостерігачів у складі компенсаторів, які визначають корисні складові струмів, невизначеності струмових контурів і перехресні зв'язки між ними у разі наявності завад, створених ШІМ. Відзначено, що синтезований компенсатор є робастним відносно до всіх невизначеностей контурів струму. Із використанням числового та фізичного моделювання підтверджено високі динамічні характеристики синтезованих методів керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-01 +
Шифр НБУВ: РА335430

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Потапенко Є.С. 
Вплив змін лужно-кислотної рівноваги позаклітинного середовища на функціонування кальцієвих депо нейронів заднього рогу спинного мозку щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Є.С. Потапенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Досліджено кальцієву сигналізацію в нейронах заднього рогу спинного мозку щурів за умов фізіологічного позаклітинного pH, а також за його зсувів у бік алкалозу та ацидозу. Показано, що характер кальцієвого сигналу значною мірою визначається джерелом його походження та залежить від просторового розташування мітохондрій та ендоплазматичного ретикулуму одне відносно одного та цитоплазми. Зроблено висновок щодо важливості значення взаємодії між мітохондріями та ендоплазматичним ретикулумом у внутрішньоклітинній кальцієвій сигналізації за контрольних умов та зсувів pH позаклітинного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.175 +
Шифр НБУВ: РА330856

Рубрики:

      
3.

Потапенко М. В. 
Громадсько-політичне життя поляків Наддніпрянської України у березні 1917 - квітні 1918 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. В. Потапенко ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вияви громадсько-політичної активності поляків Наддніпрянської України у березні 1917 - квітні 1918 pp. Висвітлено вплив соціальних, етноконфесійних і демографічних характеристик польського населення українських губерній на особливості структурування його громадсько-політичного представництва. Встановлено динаміку розвитку та взаємодії двох його ключових складових - політичних партій та громадських організацій. Проаналізовано етапи становлення польського національного самоврядування й оцінено результативність даного процесу. Розглянуто питання еволюції ставлення польських політичних сил до українського національного руху та державотворчих ініціатив Центральної ради.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)611-4
Шифр НБУВ: РА384060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Потапенко С. В. 
Диспозитивність як принцип адміністративного процесу України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Потапенко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Харків, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття, роль та зміст принципу диспозитивності в адміністративному судочинстві України. Визначено його місце в системі принципів адміністративного процесу, співвідношення з окремими принципами адміністративного процесу. Досліджено розвиток і становлення принципу диспозитивності адміністративного процесу. Проведено класифікацію вказаної засади. Визначено межі та суб'єкти реалізації принципу диспозитивності, особливості реалізації принципу диспозитивності під час провадження в адміністративному суді першої інстанції, в апеляційному та касаційному провадженнях, під час перегляду рішень адміністративного суду за винятковими та нововиявленими обставинами. Обгрунтовано значення принципу диспозитивності для усіх стадій адміністративного процесу та видів проваджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-2
Шифр НБУВ: РА375813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Потапенко Е.В. 
Дослідження кінетики та механізму оксидації ізомерних нітротолуолів озоном в оцтовому ангідриді: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Е.В. Потапенко ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано процеси озонування нітротолуолів в оцтовому ангідриді. Доведено, що озон, головним чином, взаємодіє з ароматичним кільцем з утворенням озоніду лінійної будови. Запропоновано введення в систему нітротолуол - озон - оцтовий ангідрид сполук Mn(II), що дозволяє запобігти озонолізу ароматичного кільця та спрямувати реакцію у бік оксидації метильної групи. Встановлено, що рідиннофазне озонування нітротолуолів є складним радикально-ланцюговим процесом, в якому метилбензол оксидується неланцюговим, а озон витрачається за двома маршрутами: неланцюговим - у стадії ініціювання та ланцюговим - з продуктами озонолізу ароматичного кільця. З'ясовано, що у процесі каталітичної оксидації метилбензолів домішка сильної мінеральної кислоти збільшує активність оксидованої форми каталізатора. Запропоновано нові теоретичні уявлення про реакції озону з нітротолуолами у рідинній фазі за присутності стоп-реагенту, сформульовано принципи регулювання селективністю та глибиною оксидації шляхом цілеспрямованого підбору умов реакцій, каталізаторів та інших функціональних домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.11
Шифр НБУВ: РА312257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Потапенко 
Зарубіжна історіографія українського націонал- комунізму: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ярослав Олександрович Потапенко ; НАН України; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4Укр)г + Т1(0)-1(4Укр)6
Шифр НБУВ: РА310909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Потапенко О.Б. 
Ідея виховання моральної особистості у спадщині українських педагогів-мислителів другої половини XVIII ст.: автореф. дис... канд. пед. наук.: 13.00.01 / О.Б. Потапенко ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розвиток ідеї виховання моральної особистості у спадщині українських мислителів другої половини XVIII ст. Досліджено шляхи вирішення цієї проблеми у межах європейської філософсько-педагогічної думки до другої половини XVIII ст. Визначено мету й основні завдання та принципи морального виховання, розкрито його зміст і перспективи подальшого реформування. Досліджено основні підходи щодо вирішення проблеми виховання моральної особистості у працях українських мислителів. Висвітлено безпосередній зв'язок української філософсько-педагогічної думки з кращими європейськими традиціями у вирішенні даного питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)464 + Ч311.352 + Ю3(4УКР)46 +
Шифр НБУВ: РА362605

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Потапенко І.Л. 
Культивована дендрофлора східного району Південного берега Криму та перспективи її використання: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.Л. Потапенко ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено сучасний стан, умови та результати формування культивованої дендрофлори східного району Південного берега Криму (ПБК). Визначено видовий склад дендрофлори, проведено її систематичний і ботаніко-географічний аналіз. Наведено відомості, одержані завдяки вивченню складу життєвих форм, частоти трапляння, вікової структури, формового різноманіття культивованих деревних рослин. Досліджено їх біологічні, екологічні та декоративні особливості. Проаналізовано перспективність інтродуцентів. Запропоновано основний і додатковий асортимент дерев: кущів і ліан, визначено перспективи його використання в озеленні різних грунтово-кліматичних частин східного району ПБК. Вивчено процеси формування культивованої дендрофлори східного району ПБК. Визначено основні напрямки її структурної оптимізації, збагачення, охорони та використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-99(4УКР-6КРИ) + Е50*852.121.41(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА365382

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Потапенко Л. І. 
Математичне моделювання процесу рельєфоутворення в термопластичних середовищах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Л. І. Потапенко ; НАН України, Ін-т кібернетики ім. В.М. Глушкова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено й удосконалено математичні моделі рельєфоутворення в термопластичних середовищах, на базі яких досліджено закономірності виникнення просторового рельєфу на поверхні термопластичного середовища під дією зовнішніх сил. Розроблено математичну модель рельєфоутворення у разі проявлення прихованого зображення та проведено декомпозицію моделі на простіші моделі. Одержано аналітичний розв'язок лінійної системи рівнянь Нав'є - Стокса, яка описує ізотермічну лінеаризовану модель. Розроблено ітераційний алгоритм розв'язку нелінійної системи рівнянь Нав'є - Стокса, досліджено збіжність ітераційного процесу. Проведено порівняльний аналіз впливу нормальної та тангенціальної складових поверхневої сили на розвиток рельєфу поверхні термопластичного шару у разі проявлення прихованого зображення. Досліджено модель проявлення прихованого зображення за умови електрокапілярного ефекту та проаналізовано температурне поле в термопластичному середовищі за умови імпульсивного нагрівання цього середовища. Розв'язано задачу оптимального керування імпульсивним нагрівом термопластичного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-045.4
Шифр НБУВ: РА382014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Потапенко В.А. 
Модульні середовища для мережного розподіленого моделювання складних динамічних систем: Автореф. дис. канд. техн. наук: 01.05.02 / В.А. Потапенко ; НАН України. Ін-т проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано удосконалені методи організації процесів моделювання в гетерогенному мережевому середовищі, що орієнтовані на роботу з моделями складних динамічних систем, зокрема хіміко-технологічних процесів. Досліджено сучасні засоби організації розподілених моделюючих середовищ і WEB-орієнтованих систем. Запропоновано моделі та методики організації розподілених моделюючих середовищ (РМС), інваріантних стосовно програмних і апаратних платформ їх компонентів. Синтез даних моделей у програмні модулі дозволить реалізувати реально діючі РМС. Для створення моделей РМС використано об'єктно-орієнтований аналіз і мову UML (Unified Modeling Language). Для перевірки працездатності запропонованих моделей РМС розроблено і реалізовано програмні модулі як для серверної, так і для клієнтської частин. На основі методу імітаційного моделювання досліджено та визначено основні характеристики, що впливають на ефективність роботи розроблених мережевих РМС. Виявлено вплив таких параметрів, як інтенсивність і тип вхідного потоку запитів, продуктивність серверних вузлів РМС, пропускної здатності каналів зв'язку на середній час обробки запиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА328091

Рубрики:

      
11.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Потапенко С.П. 
Обліково-статистичні джерела з історії козацької старшини Слобідської України (1757 - 1767 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.П. Потапенко ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексний аналіз найважливших обліково-статистичних джерел з історії козацької старшини Слобідської України періоду ліквідації полково-сотенного устрою краю ("Щорічні списки" 1757 - 1764 рр., "Іменні списки" 1765 р., "Відомості про старшинських дітей" 1765 - 1766 рр. і "Відомості про старшин та їх дітей" 1766 - 1767 рр.). Визначено чисельність, структуру, персональний і соціальний склад, вікові й освітні характеристики старшинського середовища Слобожанщини доби реформ 1760-х рр. Досліджено особливості кар'єрного просування нащадків старшинських родів і вихідців із нестаршинських кіл. Розглянуто свідомісні категорії, якими оперували старшини. Укладено найповніший перелік представників слобідського старшинського середовища після ліквідації козацьких полків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)46 + Т3(4УКР52)46-294 +
Шифр НБУВ: РА368265

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Потапенко 
Організаційно-правові засади здійснення контролю за рекламною діяльністю в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Марина Сергіївна Потапенко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА359169

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Потапенко С. О. 
Організація системи інформаційного забезпечення взаєморозрахунків у комерційній діяльності авіакомпаній: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. О. Потапенко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність та форми продажу послуг пасажирських повітряних перевезень. Надано оцінку ефективності організації взаєморозрахунків в авіатранспортній галузі. Проведено порівняльний аналіз за економічними процесами та функціональними показниками систем взаєморозрахунків на авіатранспорті. Виконано моделювання дистрибутивного ланцюги з продажу повітряних перевезень та процесу здійснення взаєморозрахунків за авіаперевезення з застосуванням технології електронного квитка. Визначено економічну ефективність господарської діяльності підприємства з впровадження та супроводження клірингових взаєморозрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1 ф12
Шифр НБУВ: РА372198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Потапенко С.І. 
Орієнтаційний простір сучасного англомовного медіа-дискурсу (досвід лінгвокогнітивного аналізу): автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.04 / С.І. Потапенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Запропоновано модель орієнтаційного простору сучасного англомовного медіа-дискурсу як вербально-візуальної реальності, створеної засобами масової інформації згідно з послідовністю орієнтування людини у навколишньому середовищі. Доведено, що конструювання подій в орієнтаційному просторі медіа-дискурсу забезпечується його чотирма вимірами, а саме: лексико-граматичним, номінативно-синтаксичним, текстовим і гіпертекстовим. Гіпертекстову організацію медіа-дискурсу виявлено у розміщенні на сторінках видань зображень, заголовків і текстів з урахуванням черговості візуального орієнтування адресата. Лексико-граматичний вимір зумовлює застосування мовних одиниць, призначених для конструювання рефрентів, а номінативно-синтаксичний вимір - суб'єктно-предикатних засобів встановлення міжреферентних відношень. Текстовий вимір грунтується на та тактико-стратегічному конструюванні подій у координатах сприняття, часу та простору у взаємозв'язку з потребами читачів. Склад і взаємодія зазначених вимірів підпорядковані впливу на людину за рахунок подання реальності у певних ракурсах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 + Ш143.21-715
Шифр НБУВ: РА356511

Рубрики:

      
16.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Потапенко О. А. 
Сексуальна дезадаптація подружньої пари при запальних захворюваннях статевих органів у чоловіків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 19.00.04 / О. А. Потапенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему порушення сексуального здоров'я у чоловіків, які хворіють на запальні захворювання статевих органів. На підставі комплексного вивчення методу системно-структурного аналізу проведено багатоаспектне дослідження з урахуванням біоритмології сексуального здоров'я подружньої пари, в якій чоловік хворіє на запальне захворювання статевих органів. Встановлено різні клінічні варіанти сексуальної дезадаптації, причини, механізми їх розвитку, значення біоритмологічного статусу подружжя в порушенні сексуального здоров'я, розроблено систему його корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.601.1-2 + Ю948.1
Шифр НБУВ: РА373857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Потапенко А.Б. 
Стилеметричні характеристики прикметників різної морфемної структури в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.Б. Потапенко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню стилеметричних характеристик прикметників різної морфемної структури, частотних характеристик ад'єктивних афіксальних морфем і морфемних ланцюжків та позиційному аналізу досліджуваних морфем у текстах трьох функціональних стилів - науковому, художньому та газетному. Необхідною умовою членування слів на морфеми є повторюваність хоча б одного компоненту слова в іншому лінгвістичному оточенні з тим самим значенням. Основними параметрами дослідження є частота та сполучуваність. Зроблена спроба виведення морфемних ланцюжків і дослідження їх частотних характеристик. Лінгвістичний закон переваги, який діє на досліджуваному матеріалі, дозволив виділити в усіх аналізованих масивах текстів невелику кількість афіксальних морфем і морфемних ланцюжків, що несуть максимум функціонального навантаження й відокремити їх від решти морфем і ланцюжків, нехарактерних для морфемної структури прикметників. Доведено, що частота афіксів і морфемних ланцюжків є статистичним параметром досліджуваних стилів. Середня частота розглядається як важливий показник статистичного параметру стилів. За даним параметром в роботі виділені дві групи стилів, як такі, що не перетинаються: 1) науковий стиль, 2) художній і газетний стилі - при дослідженні префіксальних морфем та морфемних ланцюжків, а при дослідженні суфіксальних морфем - три групи стилів: 1) науковий, 2) художній, 3) газетний. З метою визначення відстані між стилями були встановлені п'ять порогів зон, які дозволили констатувати, що в результаті дослідження префіксальних морфем відстань між науковим і газетним стилями більша, ніж відстань між науковим і художнім та художнім і газетним стилями, а в результаті дослідження суфіксальних морфем і морфемних ланцюжків відстань між науковим і художнім стилями більша, ніж між стилями двох інших пар. Розкриті ізоморфні та відмінні риси позиційного розташування префіксальних і суфіксальних морфем по відношенню до кореневих та інших афіксальних морфем. Виділені позиційні варіанти морфем, які розглядаються як аломорфи ад'єктивних префіксів та суфіксів. В ході позиційного аналізу були виявлені групи префіксальних і суфіксальних морфем, які мають властивості сполучатися з кореневими та іншими афіксальними морфемами. Комбінуючі форми, як особливий тип морфологічних елементів, не є характерними для прикметників, що пояснюється їх термінологічним характером. Кореневе та префіксальне оточення властиве лише невеликій кількості комбінуючих форм. Переважаючим типом у матеріалі дослідження є морфемні ланцюжки, що складаються з комбінуючої форми та суфіксальної морфеми. Моделі морфемних ланцюжків, що мають у своєму складі більше, ніж одну кореневу морфему, характеризуються невисокою частотою вживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-2

Рубрики:

      
20.

Потапенко О. Ю. 
Крайові задачi на нескінченновимірних многовидах / О. Ю. Потапенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацiйна робота присвячена дослiдженню крайових задач на нелінійних нескiнченновимiрних многовидах. З'ясовано умови на ріманів многовид, за яких стає можливим встановити коректність класу задач Діріхле для рівнянь з лапласіаном за мірою. Запропоновано метод дифеоморфiзмiв як спосiб розширення класу коректних крайових задач.^UThe dissertation deals with studying boundary value problems in nonlinear infinite-dimensional manifolds. Conditions on Riemannian manifold that guarantee correctness of a class of Dirichlet problems with Laplacian with respect to measure are found. Diffeomorphisms method of broadening class of correct boundary value problems is introduced.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського