Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (508)Книжкові видання та компакт-диски (444)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>A=ПРИСЯЖНЮК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Присяжнюк С.В. 
Виробничий маркетинг на підприємствах олійно-жирової галузі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Присяжнюк ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено засади інтегрованого виробничого маркетингу на олійно-жирових комбінатах, що синтетично поєднує види маркетингу та менеджменту. Здійснено системну адаптацію інтегрованого виробничого маркетингу до дослідження процесу формування якості готової продукції на олійному виробництві. Запропоновано методичні засоби використання такого маркетингу на промисловому виробництві досліджуваного профілю: змістовну економічну модель оцінки кінцевої якості продукції; систему інтегральних маркетингових оцінок, що утворюють "інформаційний модельний дублікат" конкретного підприємства (тезаурус економічних оцінок); структуру формування класифікатора таких оцінок та покроковий алгоритм їх формування. Для обстеженої групи підприємств проведено структурний розподіл угруповань споживачів і відповідних сегментів цільового ринку; розкрито спосіб використання матриці керування стосовно контролю якості сировини та готової продукції у процесі промислової переробки насіння соняшнику, сої, ріпаку та технологічної схеми виготовлення відповідних товарних продуктів (олії та шроту). Запропоновано матричну систему функціональної діагностики та контролю за формуванням якості олійно-жирової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.9-211.1 +
Шифр НБУВ: РА324523

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
4.

Присяжнюк О.М. 
Жанр поеми у творчості Д.Павличка: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.М. Присяжнюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено проблемно-тематичні та жанрово-стильові особливості поем Д.Павличка. З використанням різноманітних літературознавчих методів (порівняльно-історичного, історико-типологічного, системно-естетичного, описового) проаналізовано ідейно-естетичні пошуки поета у жанрі поеми. З'ясовано типологічну специфіку жанрової природи поем автора, їх значення в літературному процесі новітньої доби. Висвітлено філософсько-психологічне підгрунтя поемної творчості Д.Павличка. Досліджено впливи українських письменників-класиків (Т.Шевченка, І.Франка, М.Рильського) на формування літературного світогляду та стилю митця. Розглянуто поемну творчість Д.Павличка у контексті розвитку української поезії XX ст., зокрема, сучасників поета - М.Бажана, Б.Олійника, Л.Костенко.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Павличко, Д.В. 535 +
Шифр НБУВ: РА356449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Присяжнюк Т.І. 
Інститут потерпілого у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.І. Присяжнюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування у кримінальному праві України інституту потерпілого. Досліджено нормативні, теоретичні та практичні передумови введення та розвитку даного інституту у вітчизняному кримінальному праві. Визначено кримінально-правовий зміст поняття "потерпілий", який співвідноситься з відповідними поняттями кримінально-процесуального права та кримінології. Встановлено ознаки потерпілого як основного структурного елемента об'єкта злочину. Розкрито сутність інституту потерпілого, охарактеризовано його основні елементи. Визначено права потерпілого щодо відшкодування йому шкоди, заподіяної злочином. Запропоновано зміни до ст. 65 КК України, спрямовані на врахування позиції потерпілого щодо меж та обсягів кримінальної відповідальності. Розглянуто вплив поведінки потерпілого на розвиток ситуації вчинення злочину у випадку свідомого підвищення рівня небезпеки, яка загрожує потерпілому та сприяє скоєнню злочину, обгрунтовано доцільність розгляду даної обставини як такої, що пом'якшує покарання винному. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до КК України, пов'язані з реалізацією норм інституту потерпілого у кримінальному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)013 +
Шифр НБУВ: РА344430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
8.

Присяжнюк А.Й. 
Конституційне будівництво в Українській Народній Республіці доби Директорії (листопад 1918 - початок 1921 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.Й. Присяжнюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі правового аналізу конституційних актів, нереалізованих проектів конституції України, архівних документів досліджено розвиток конституційного будівництва в УНР у листопаді 1918 - на початку 1921 рр., а також вплив на нього різних об'єктивних і суб'єктивних факторів. Визначено, що конституційне будівництво в УНР було закономірним підсумком державотворення, відтворило у собі ті тенденції та особливості, які мали місце у процесі державотворення. Виявлено два етапи у конституційному будівництві доби Директорії, їх особливості, зміни у конституційному оформленні двох напрямків у процесі державотворення. Здійснено порівняльно-правовий аналіз проектів Конституції УНР і конституційних актів, виданих за часів Директорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-523 + Т3(4Укр)611-33
Шифр НБУВ: РА319511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Присяжнюк І. І. 
Кримінальна відповідальність за порушення недоторканності житла або іншого володіння особи в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / І. І. Присяжнюк ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено зарубіжний досвід встановлення кримінальної відповідальності за порушення недоторканності житла або іншого володіння особи, а також відповідну практику Європейського суду з прав людини. Здійснено юридичний аналіз ознак складів даного злочину та санкцій, передбачених за їх вчинення, розглянуто питання кримінально-правової кваліфікації даного злочину. Запропоновано визначення понять "житло", "інше володіння особи", "незаконне проникнення", а також нову редакцію ст. 162 КК України. На підставі одержаних результатів розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про кримінальну відповідальність і практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА376498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Присяжнюк І.М. 
Математичне моделювання нелінійних сингулярно збурених процесів типу "конвекція - дифузія - масообмін": Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.М. Присяжнюк ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено математичне моделювання нелінійних сингулярно збурених процесів конвективної дифузії у пористих середовищах за умов масообміну. Розвинуто асимпотичні методи розв'язання відповідних задач для чотирикутних криволінійних областей, обмежених двома лініями течії та двома еквіпотенціальними лініями, а також для багатозв'язних областей, обмежених еквіпотенціальними лініями за умов наявності ліній розділу течії. Досліджено процес міграції забруднень у плоскому горизонтальноиу пористому пласті - криволінійному паралелепіпеді. Для цього побудовано асимптотичне наближення розв'язку просторових задач конвективної дифузії за плоскої фільтрації. Запропоновано нові моделі процесів фільтрації речовин двох сортів за умов їх масообміну. Побудовано відповідні асимпотичні наближення. Одержано асимптотичні розклади розв'язку гетеродифузійної задачі, яка описує процес міграції одного сорту речовини, що перебуває у двох фізично різних станах. Розроблено підхід до моделювання та дослідження процесів очищення стічних вод на каркасно-засипних фільтрах, які описано задачами конвективного масопереносу за умов масообміну. З використанням одержаних асимптотичних розкладів і алгоритмів проведено велику кількість числових експериментів та показано високу ефективність запропонованих моделей і належну точність побудованих асимтотичних наближень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.552 в641.0,022 + В235.341 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА345832

Рубрики:

      
11.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Присяжнюк М.В. 
Напружено-деформований стан багатопорожнистих ребристих плит, армованих сталевим профільованим настилом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / М.В. Присяжнюк ; Держ. п-во "Держ. НДІ буд. конструкцій". — К., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження встановлено, що запропоноване конструктивне рішення багатопорожнистої ребристої плити відрізняється ефективністю за показниками власної ваги і питомої несучої здатності за рахунок зниження об'єму бетону, розташованого в розтягненій зоні. Розроблено методику розрахунку міцності нормальних і похилих перерізів багатопорожнистих ребристих плит з використанням повної діаграми деформацій бетону, що дозволяє одержувати фізично обгрунтовані зусилля, які сприймаються бетоном і профнастилом. З використанням кінціво-елементної моделі багатопорожнистої ребристої плити встановлено розподіл напружень в стисненому бетоні та профнастилі за поперечного згину та їх відповідність експериментальним даним, прийнятим розрахунковим предумовам і сучасним уявленням про роботу залізобетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.33 + Н571.94-01 +
Шифр НБУВ: РА368659

Рубрики:

      
13.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Присяжнюк О.А. 
Основи концепції правового регулювання інтернет-відносин в Україні (загальнотеоретичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.А. Присяжнюк ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено правове регулювання суспільних відносин з використанням мережі "Internet" як окремого виду їх правового регулювання. Проаналізовано соціальні та технологічні особливості Всесвітньої комп'ютерної мережі та її роль у системі сучасної життєдіяльності. Подано дефініцію поняття "право віртуального простору", визначено його специфічні риси, висвітлено проблему розуміння даної категорії у вітчизняній та зарубіжній юриспруденції, розглянуто питання щодо галузевої належності даного правового інституту. Розкрито сутність, зміст і види суспільних відносин як предмета правового регулювання з права віртуального простору, їх суб'єктний склад. Описано методи правового регулювання даних суспільних відносин, охарактеризовано цілі, принципи та типи. Викладено загальнотеоретичну концепцію механізму правового регулювання мережі "Internet". Визначено специфічні риси законодавства України та зарубіжних країн з питань використання Всесвітньої комп'ютерної мережі, особливості правозастосування юридичних норм, що регулюють діяльність її учасників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)05 +
Шифр НБУВ: РА350764

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Присяжнюк Н. М. 
Особливості морфології печінки хрящових та кісткових риб: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / Н. М. Присяжнюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Уперше проведено комплексне дослідження особливостей макро- та мікроскопічної будови печінки хрящових і кісткових риб. З'ясовано топографоанатомічні особливості печінки кісткових риб, визначено показники макроморфометрії та гістометрії структур печінки хрящових і кісткових риб, цито-каріометричні показники їх гепатоцитів. Встановлено наявість гепатопанкреасу в окремих представників кісткових риб (коропа, строкатого товстолобика, білого амура, йоржа, судака) та відсутність гепатопанкреасу у представників хрящових риб (катрана) та хрящових геноїдів (стерляді, веслоноса). Встановлено характерні відмінності взаєморозташування тканин печінки та підшлункової залози у гепатопанкреатичних риб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-264 + П728-906 + Е623.33*694.6
Шифр НБУВ: РА379024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Присяжнюк О.І. 
Підвищення продуктивності гороху в умовах центральної підзони Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.І. Присяжнюк ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості формування та реалізації генетичного потенціалу продуктивності нових сортів гороху в онтогенезі залежно від прийомів технології вирощування та впливу факторів довкілля. Обгрунтовано параметри моделей агрофітоценозів, що обумовлюють максимальну реалізацію біологічного потенціалу сортів гороху. Досліджено продуктивність районованих і нових сортів гороху залежно від норм висіву. Встановлено закономірності росту та розвитку, а також фотосинтетичних процесів нових сортів залежно від впливу абіотичних факторів та агротехнічних прийомів. Під час вирощування сортів Ароніс і Корал рекомендовано висівати відповідно 1,8 та 1,5 млн. схожих насінин/га. Наведено розрахунки енергетичної й економічної ефективності досліджених технологічних заходів, а також результати виробничих перевірок розроблених елементів технології вирощування нових сортів гороху за умов центральної підзони Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Присяжнюк Л.А. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до організації колективних форм роботи учнів сільських малочисельних шкіл: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.А. Присяжнюк ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше визначено, обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови ефективної підготовки студентів до організації колективних форм роботи учнів сільських малочисельних шкіл. Обгрунтовано й реалізовано в практиці навчання модель підготовки майбутніх вчителів початкових класів до означеної діяльності. З'ясовано критерії та рівні готовності майбутніх фахівців до організації колективної діяльності молодших школярів за умов сільської малочисельної школи. Доведено, що впровадження методики підготовки майбутніх учителів початкових класів до організації колективних форм роботи учнів сільських малочисельних шкіл на базі визначених педагогічних умов та етапної реалізації (змістово-ціннісний, рефлексивно-моделювальний, операційно-діяльнісний етапи) сприяє позитивним змінам у рівнях готовності студентів до означеної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч489.518.3 + Ч489.518.3 + Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА364647

Рубрики:

      
18.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
19.

Присяжнюк О.Я. 
Просодичні особливості територіальних типів британської вимови (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі шести територіальних типів британської вимови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Я. Присяжнюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше описано інтонаційні особливості всіх найважливіших регіонів Британських островів з застосуванням найновіших програм обробки звукового сигналу. Одержано об'єктивні акустичні характеристики з використанням комплексної методики вивчення варіативності просодії. Системно розглянуто територіальну, соціальну та демографічну варіативність інтонації даних регіонів за всіма її компонентами, залежно від впливу соціальних факторів: етногеографічного, а також статусу як постійної соціальної характеристики мовця. Визначено діагностичні інтонаційні ознаки для кожного з територіальних типів британської вимови. За результатами електро-акустичного аналізу установлено, що діапазон частоти основного тону, інтенсивність і темп можна використовувати як засоби соціально-групової ідентифікації мовця - індикатори явищ соціального плану, що перебувають у прямій кореляції з показниками соціального статусу, віку, статі та рівня освіти. На підставі результатів протиставлення читання та спонтанного мовлення виявлено, що спонтанний монолог виявляє у більшості територіальні характеристики просодичного плану в мовленні носіїв різних регіональних типів вимови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 +
Шифр НБУВ: РА328625

Рубрики:

      
20.

Присяжнюк С.С. 
Психологізм дитячих оповідань Володимира Винниченка (принципи і засоби зображення характерів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.С. Присяжнюк ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2006. — 20 с. — укp.

Вперше в ураїнському літературознавстві дитяча проза В.Винниченка першої половини XX ст. стала предметом цілісного осмислення в аспекті художнього психологізму з урахуванням письменницької концепції дитини та світу та особистісно-біографічного контексту. Здійснено спробу застосування системного аналізу щодо вивчення дитячої прози В.Винниченка з метою з'ясування специфіки вираження психологізму як складової творчої манери письменника. Визначено особливості психологічного зображення характерів, розкрито механізм дії таких засобів їх творення, як портрет, внутрішнє мовлення, діалоги, монологи. Дитячу прозову спадщину письменника досліджено у контексті тогочасного літературного процесу, що дозволило систематизувати та доповнити результати попередніх літературознавчих праць, присвячених окремим аспектам даної проблеми, та виявити на матеріалі конкретних творів закономірності еволюції психологізму дитячої прози письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Винниченко, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА343800

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського