Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (904)Книжкові видання та компакт-диски (645)Журнали та продовжувані видання (140)
Пошуковий запит: (<.>A=САМОЙЛЕНК$<.>+<.>A=ЄВГЕН$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самойленко О.П. 
Ідейно-політична діяльність В.Липинського в контексті формування політичної культури сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.П. Самойленко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження ідейно-теоретичної спадщини та суспільно-політичної діяльності В. Липинського у контексті становлення світової політичної думки (від античних мислителів до сучасних дослідників політичної сфери суспільства) й особливостей становлення сучасної української державності та політичної культури українського суспільства. В історико-політичному та теоретико-методологічному аспектах вивчено базові категорії політології, а саме: держави, громадянського суспільства, нації, політичного режиму, форми державного устрою, політичної партії, які розглянуто у контексті ідейно-теоретичних і політико-культурних поглядів засновника державницької школи та фундатора українського консерватизму В. Липинського. Проаналізовано його концепцію класократичної трудової монархії та погляди щодо ролі політичної еліти та релігії у становленні української нації та державності, розглянуто практичну політичну діяльність. На емпіричному рівні досліджено особливості ідейно-політичної структури масової свідомості сучасного українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 Липинський +
Шифр НБУВ: РА363939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Самойленко Л.В. 
Інженерно-геологічні умови правобережного схилу долини Дніпра в районі м. Києва: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.07 / Л.В. Самойленко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено інженерно-геологічні умови правобережного схилу Дніпра в районі м.Києва з точки зору природної, техногенної, історичної складової. Детально розглянуто фізико-географічні, геолого-тектонічні, геоморфологічні, гідрогеологічні та геодинамічні фактори формування та їх техногенну трансформацію в процесі освоєння території. Розроблено класифікацію грунтів схилу за їх роллю у розвитку екзогенних процесів. На основі аналізу та систематизації даних про розвиток екзогенних процесів на схилі за період 1939 - 2000 рр. встановлено основні чинники дестабілізації (природні та техногенні). На основі порівняльного аналізу інженерно-геологічних умов різних ділянок схилу виділено їх типи за геолого-геоморфологічними та екзогеодинамічними ознаками. Встановлено роль напрямків техногенного впливу, визначених функціональним використанням території, у формуванні особливостей інженерно-геологічних умов. Для оперативного встановлення стану стабільності схилу з метою забезпечення його довгострокової стабільності запропоновано принципи моніторингу на основі розрахунку коефіцієнта стабільності схилу за розробленою системою показників стабільності, що враховують властивості географічного середовища та зовнішні чинники впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д491.03 + Д59(45УКР-2КИЇ)49 +
Шифр НБУВ: РА328477

Рубрики:

      
3.

Самойленко К. М. 
Інтенсифікація тепломасообміну при купажуванні та сушінні антиоксидантної сировини / К. М. Самойленко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена підвищенню енергоефективності процесу одержання антиоксидантного порошку зі столового буряка з максимальним вмістом бетаніну. Розроблено енергоефективну підготовку сировини до сушіння, яка дала можливість знизити енерговитрати на стадії підготовки матеріалу до зневоднення на 85 %. На основі проведених досліджень кінетики сушіння антиоксидантної сировини розроблено енергоефективні ступеневі режими сушіння, при яких відбувається інтенсифікація процесу майже в 2 рази при максимальному збереженні бетаніну 96,5 %. На основі проведених калориметричних досліджень встановлено, що теплота випаровування вологи в антиоксидантній композиції менша, ніж теплота випаровування столового буряку. За дериватографічними дослідженнями встановлено, що термічна стійкість суміші перевищує термічну стійкість її компонентів. Розроблено ресурсоенергозберігаючу теплотехнологію отримання антиоксидантних порошків.^UThe dissertation is devoted to solving of important scientific and technical problem - increasing energy efficiency of the process of obtaining antioxidant powder from red beetroot with maximum content of betanin. The energy-efficient preparation of raw materials for drying was developed. Тhis made it possible to reduce energy consumption at this technological stage by 85 %. On the basis of conducted researches of kinetics of antioxidant raw materials drying, energy-efficient step modes of drying were developed, during which process intensification approximately is practically 2 times, with maximum conservation of betanin 96.5 %. On the basis of calorimetric researches it was established, that the heat of evaporation of water in the antioxidant composition is less than the heat of evaporation of the red beetroot. As a result of derivatographic researches it was established, that the thermal stability of composition exceeds the thermal stability of its components. Resource and energy saving thermal technology for antioxidant powders is developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Самойленко Г.Є. 
Активна хірургічна тактика в профілактиці ускладнень поширених опіків у дітей молодшого віку: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Г.Є. Самойленко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 35 с. — укp.

Проаналізовано проблему лікування опіків у дітей віком до 7-ми років. Досліджено стан гормональних і вільнорадикальних реакцій у разі розвитку опікової хвороби (ОХ) різного ступеня тяжкості. Встановлено, що очищення від некрозу в стадії опікового шоку підвищує ефективність мікроциркуляції безпосередньо у ранах, що є особливо важливим для дітей віком до 3-х років, які мають найменший функціональний резерв капілярного кровообігу. Виявлено, що тотальне закриття ран тимчасовим і постійним ауто- та ксенопокриттям після хірургічного очищення дозволяє зберегти їх епітелізаційний потенціал. Обгрунтовано необхідність проведення дослідження динаміки ендотоксикозу за допомогою автоматизованого розрахунку гематологічних індексів, що дозволяє прогнозувати небезпечні тенденції перебігу ОХ та ефективність лікування. Проведено порівняльнй клінічний аналіз перебігу ОХ у 457-ми дітей молодшого віку. Встановлено високу ефективність системи активного хірургічного лікування щодо профілактики розвитку явища поліорганної недостатності (ПОН). Під час проведення операцій у післяшоковому періоді та у разі застосування традиційного лікування втричі частіше (54,5 % та 50,9 % відповідно у групах) у порівнянні з оперованими в стадії шоку (15,1 %) зафіксовано багатокомпонентну ПОН. Доведено, що запропонована система лікування є ключовим кроком органозаощаджуючого напрямку, за рахунок якого в чотири рази знижено вторинне поглиблення опікових ран, удвічі - тяжкість перебігу ОХ та її ускладнення. Встановлено зменшення кількості випадків сепсису в 1,7 раза, летальних наслідків серед пацієнтів, оперованих у стадії опікового шоку, не зафіксовано. Встановлено, що середній ліжко-день зменшився в 1,8 раза (у 1,5 раза у випадку надтяжких опіків). Виявлено, що застосування обраної тактики хірургічного лікування сприяє зниженню кількості інвалідизованих рубцевих деформацій з 42,1 % до 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.15-5 +
Шифр НБУВ: РА361196

Рубрики:

      
5.

Самойленко І.В. 
Аналітична теорія марковських випадкових еволюцій в ERsupn/sup: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / І.В. Самойленко ; Ін-т математики НАН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Знайдено пряму та зворотню системи диференціальних рівнянь Колмогорова для функцій від марковських випадкових еволюцій. Отримано гіперпараболічні рівняння високого порядку для функцій від марковських випадкових еволюцій, які є аналогами телеграфного рівняння, запропоновано методи для їх розв'язання: розвинення в ряд у випадку дійсно-аналітичних початкових умов і зведення до еквівалентного інтегрального рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505,022 + В171.51,022
Шифр НБУВ: РА317129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Самойленко В.П. 
Взаємодія похідних ізоіндоло[2,1-а]хіназолін-5-ону із дієнофілами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.П. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто взаємодію 6-метил-5,6-дигідроізоіндоло[2,1-a]хіназолін-5-ону із дієнофілами за різних співвідношень реагентів та умов. Доведено, що у результаті можуть утворюватися адукти різної будови та складу, а саме: адукти Дільса - Альдера, Міхаеля, перегрупування 1:1 і змішані адукти Міхаеля та Дільса - Альдера 1:2. Відкрито нове перегрупування 7-азабензонорборненової системи, аналогів якому у хімії гетероциклічних сполук немає. Запропоновано та підтверджено механізми даних перетворень. Зазначено, що синтезовані речовини є потенційними біологічно-активними сполуками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.371 + Г222.6ДЛ +
Шифр НБУВ: РА324246

Рубрики:

      
7.

Фрасинюк А. Б. 
Гра як діалогічний феномен у творчості Моріса Равеля. / А. Б. Фрасинюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вивченню явища стильової діалогічності у творчості Моріса Равеля, та виявленню ігрових чинників його симфонічної та фортепіанної поетики. Основним об'єктом дослідження обрано процес розвитку та трансформації фортепіанної та симфонічної музики Моріса Равеля у контексті стильової еволюції європейського музичного мистецтва кінця XIX – середини XX ст. Здійснюється спроба аналізу образної сфери та структури творів Моріса Равеля з метою виявлення загальних ігрових тенденцій як з точки зору формоутворення, так і з точки зору специфіки взаємодії фортепіанної гри і музичної культури.Гра розглядається як структурний елемент і як художній прийом, притаманний музичним творам Равеля. Ігровий равелівський феномен уточнює і поглиблює уявлення про музично-виконавське інтерпретативне мислення як про форму гри, що безпосередньо представляє естетичну цінність. Пропонується вивчення й визначення явища фортепіанної гри як художньо-естетичного феномену та фактору інтерпретаційної поетики. Здійснено спробу розкриття значення теми дитинства у зв'язку зі стильовими і стилістичними складовими равелівської музики та виявлення ігрових принципів і тенденцій у творчості Моріса Равеля – з метою виведення їх на рівень формоутворення в контексті авторського мислення композитора. Уточнено характеристику феномену дзеркальності у мистецтві, а також – в контексті інтерактивного «ігрового простору» у окремих творах М. Равеля. Здійснена характеристика авторського фортепіанного мислення Равеля на основі аналізу його оркестрових перекладень за допомогою діалогічного підходу. На основі стильової синтетичності равелівської музики розкриваються нові параметри авторського стилю Равеля, відкриваються нові міжстильові відносини, оригінальні жанрові інтерпретації. У цілому, діалогічні засади композиторського мислення Равеля розглядаються, як авторське переломлення ігрової природи музичного тексту.^UThe dissertation is devoted to the study of the stylistic dialogicity phenomenon in the compositions by Maurice Ravel and to the musical play factors identification of his symphonic and piano poetics. The main object of research is Maurice Ravel's piano and symphonic music development and transformation process in the context of the late XIX ― mid XX centuries' European musical art stylistic evolution. An attempt is made to analyze the figurative sphere and structure of Maurice Ravel's artworks in order to identify general play tendencies in terms of formation and the specifics of piano playing and musical culture interaction.The piano play is seen as a structural element and an artistic technique inherent in the musical artworks by Ravel. The playful Ravel phenomenon clarifies and deepens the idea of musical-performing interpretive thinking as a form of play that directly represents aesthetic value. It is proposed to study and define the piano playing phenomenon as an artistic, aesthetic and interpretive poetics factor.The piano play is seen as a structural element and an artistic technique peculiar to the musical artworks by Ravel. Ravel's play phenomenon clarifies and deepens the idea of musical-performing interpretive thinking as a form of play that directly represents aesthetic value. It is proposed to study and define piano playing phenomenon as an artistic and aesthetic phenomenon and interpretive poetics factor. An attempt is made to reveal the significance of childhood theme in connection with the stylistic components of Ravel's music and to identify musical play principles and tendencies in his artworks in order to bring them to the level of formation in the context of the composer's authorial thinking. The characteristics of mirroring phenomenon in art are specified, as well as in the context of the interactive "play space" in some artworks by M. Ravel. Ravel's authorial piano thinking is characterized on the basis of orchestral translations analysis by means of a dialogical approach. New parameters of Ravel's authorial style are revealed, new interstylistic relations and original genre interpretations are opened on the basement of the stylistic synthetics of Ravel's music. In general, the dialogical principles of Ravel's compositional thinking are considered as the author's refraction of musical text playful nature.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Євгеньєва Є. О. 
Граничні режими із сингулярним загостренням у квазілінійних параболічних рівняннях / Є. О. Євгеньєва. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню двічі нелінійних параболічних рівнянь з сингулярними граничними даними. Метою роботи є вивчення поведінки розв'язків таких задач залежно від характеру загострення граничної функції, а також дослідження поведінки розв'язків квазілiнійних параболічних рівнянь з виродженим потенціалом абсорбції. Робота має теоретичний характер. Для досягнення мети розвинуто та удосконалено метод енергетичних оцінок, що є одним з важливих результатів дисертаційного дослідження. Зокрема, отримано точні верхні оцінки слабких розв'язків квазiлiнiйних параболічних рівнянь залежно від ступеня сингулярності граничних даних. Такі результати дали змогу отримати оцінки слабких розв'язків квазiлiнiйних параболічних рівнянь з абсорбцією незалежно від поведінки на границі.^UThe thesis is devoted to investigation of doubly nonlinear parabolic equations with singular boundary data. The goal is to study the behavior of solutions of such problems depending on the character of peaking of boundary function, and to investigate the behavior of solutions of quasilinear parabolic equations with degenerated absorption potential. The work is theoretical. To achieve the goal, the method of energy estimates is developed and improved, which is one of the important results of the thesis research. In particular, precise upper estimates of weak solutions of quasilinear parabolic equations are obtained, depending on the level of singularity of the boundary data. Such results allow obtaining estimates of weak solutions of quasilinear parabolic equations with absorption regardless of the behavior at the boundary.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Самойленко Т.М. 
Гротеск у прозі М.О.Булгакова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Т.М. Самойленко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію та форму гротеску в прозі М.О.Булгакова на матеріалі його фейлетонів, ранніх оповідань, сатиричних повістей, роману "Мастер и Маргарита". Вперше в літературознавстві здійснено цілісне дослідження гротеску в епічних творах письменника на підставі єдиного системного підходу. Відзначено, що гротеск у прозі М.О.Булгакова вивчено на різних функціональних рівнях тексту (сюжет, композиція, образна система, час, простір, мова тощо). Встановлено функції гротеску в творчості М.О.Булгакова, роль гротескних форм в організації художнього світу митця та формуванні жанрової своєрідності його творів. Гротеск як спосіб художньої типізації, засіб аналізу соціальної дійсності та психології людини у прозі письменника розглянуто у зв'язках з етнотрадицією, традиціями російської та світової літератури та культури. Уточнено теоретичне поняття гротеску, визначено своєрідність його конкретно-історичних форм у літературі XX ст. на прикладі прози М.О.Булгакова. Показано самобутність художнього методу, в якому виявлено тенденцію до взаємодії та модернізму, поєднання досягнень минулих епох з естетичними відкриттями письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4Булгаков,М.О.534
Шифр НБУВ: РА320227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Самойленко О.І. 
Діалог як музично-культурологічний феномен: методологічні аспекти сучасного музикознавства: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / О.І. Самойленко ; Нац. муз. акад. ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Здійснено багаторівневу типологію діалогу як музично-культурологічного феномену на основі поетичного підходу. Розроблено концепцію "розуміючого музикознавства", що принципово оновлює методологію музикознавчого дослідження. Визначено музикознавчі аспекти бахтіології та відповідні їм ряди категорій. Виявлено методичні та аналітичні можливості тріадного структурування діалогу. Розвинуто ідею "ідеального над-адресата" - третього в діалозі, який дає змогу розробити єдині критерії типології діалогу в різних його формах, у тому числі - на різних рівнях музичної поетики. Запропоновано семантичну типологію музики та наведено текстологічні засади даної типології. Досліджено різноманітні музичні феномени, що дозволяє створювати типологію музикознавчого семантичного аналізу. Розкрито особливу роль російської композиторської школи рубежу XIX - XX ст. у формуванні умовного смислового музичного діалогу. Зіставлено діалог музики з культурою, а також самодіалог музики, який виявляє особливі властивості музики як контексту "діалог культур". Зазначено, що нове уявлення про універсалії музичної культури та їх анатомічні передумови дає змогу співвідносити з ними певні множинності текстових формул - стилістичні синтагми музики та поглиблювати підхід до явища інтертекстуальності. Апробовано підхід до катарсису як до акту розуміння, у зв'язку з чим визначено діалогічні функції "художнього очищення" та їх композиційні чинники. Розглянуто психосемантичні перспективи теорії діалогу в музикознавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31г(4УКР)6 + Щ311.1 + Щ310.17 +
Шифр НБУВ: РА324869

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Самойленко 
Договір перевезення вантажів у внутрішньому водному сполученні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Георгій Валерійович Самойленко ; Національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.941
Шифр НБУВ: РА329548

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Самойленко Г. В. 
Договір перевезення пасажира: теорія та практика забезпечення прав пасажира / Г. В. Самойленко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є першим у вітчизняній науці цивільного права комплексним дослідженням теоретичних і практичних проблем забезпечення прав пасажира за договором перевезення пасажира в умовах глобалізації та євроінтеграційних процесів, на підставі якого розроблено концепцію їх цивільно-правового забезпечення.У дисертації визначено методологічні засади дослідження та надано характеристику правового регулювання договірних відносин з перевезення пасажира як одного із способів здійснення права на свободу пересування, забезпечення прав пасажира в сучасних цивілізаційних умовах. Надано правову характеристику правовідносин з перевезення пасажира та визначено їх структуру. Аргументовано споживчий характер правовідношення з перевезення пасажира, представницький характер відносин між перевізником і іншими учасниками правовідносин з перевезення пасажира. Надано правову характеристику правовідносин на основі використання мобільних додатків на основі платформ Uber та BlaBlaCar. Встановлено особливості механізму правового регулювання перевезень пасажирів та надано характеристику його елементів, нормативно-правового та договірного регулювання перевезення пасажира, співвідношення актів цивільного, транспортного та споживчого законодавства в регулюванні цих відносин та забезпечення прав пасажира. Встановлено особливості правового регулювання відносин з перевезення пасажирів в ЄС. Визначено правове становище пасажира як сторони договору та споживача транспортних послуг в концепті права на безпеку. Визначено права пасажира, визнані та ті, які потребують визнання та правової охорони, запропоновано цілісний підхід до формування ефективного механізму забезпечення прав пасажира. Особлива увага приділена гарантіям забезпечення прав пасажира, наслідкам порушення його прав, їх цивільно- правового захисту, цивільно-правовій відповідальності перевізника як одного із способів захисту прав пасажира. Визначено поняття та правову природу, надано цивільно-правову характеристику договору перевезення пасажира, запропоноване його авторське визначення. Охарактеризовано сторони, порядок укладення та зміст договору перевезення пасажира, особливості та наслідки припинення. Визначено правові наслідки порушення договору перевезення пасажира, надано їх правову характеристику та місце в механізмі забезпечення прав пасажира.Сформульовано теоретично обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення цивільного та транспортного законодавства на основі виробленої парадигми правового регулювання перевезень пасажирів за договором, орієнтованого на забезпечення прав пасажира, здійснення ним права на свободу пересування на безпековій основі. На підставі проведеного дослідження розроблено проект Закону України «Про перевезення пасажирів».^UThe dissertation is the first in the domestic science of civil law comprehensive research of theoretical and practical problems of passenger rights under the contract of passenger transportation in the context of globalization and European integration processes, on the basis of which the concept of their civil law is developed.The dissertation defines the methodological principles and provides a general description of the legal regulation of contractual relations for the carriage of passengers as one of the ways to exercise the right to freedom of movement, ensuring the rights of passengers in modern civilization.Systematic violations of passengers ‘rights, lack of an effective mechanism for protection of passengers' rights in accordance with Ukrainian legislation in contrast to the EU, which implements the idea of protection of human rights in all spheres of human life (including transport); the lack of systemic regulatory guarantees for the rights of passengers on all modes of transport - necessitated: a comprehensive study of theoretical and applied problems of legal support for the rights of passengers under the contract of carriage under the laws of Ukraine and the EU; developing a unified approach to solving their problems of ensuring the rights of the passenger on modern ideas of private law.The legal characteristic of legal relations on passenger transportation is given and their structure is defined. The consumer nature of the legal relationship for passenger transportation, the representative nature of the relationship between the carrier and other participants in the legal relationship for passenger transportation are argued. The legal characteristics of legal relations based on the use of mobile applications based on Uber and BlaBlaCar platforms are provided. The peculiarities of the mechanism of legal regulation of passenger transportation are established and the characteristics of its elements, normative-legal and contractual regulation of passenger transportation, ratio of acts of civil, transport and consumer legislation in regulation of these relations and provision of passenger rights are given.It is determined that the transport legislation of Ukraine in the field of protection of passenger rights in the light of modern civilizational achievements does not meet the needs of passengers (in the context of human rights, passenger rights). Transport legislation focuses more on the interests of the carrier than the passenger.Peculiarities of legal regulation of relations on passenger transportation in the EU are established. The legal status of the passenger as a party to the contract and the consumer of transport services in the concept of the right to safety is determined.The rights of the passenger that are recognized and those that need recognition and legal protection are defined. A holistic approach to the formation of an effective mechanism for ensuring passenger rights is proposed. Particular attention is paid to guarantees of ensuring the rights of the passenger, the consequences of violation of his rights, their civil protection, civil liability of the carrier as one of the ways to protect the rights of the passenger. The concept and legal nature are defined, the civil-legal characteristic of the contract of transportation of the passenger is given, its author's definition is offered. The author's definition of the contract of transportation of the passenger, which is offered to fix in h. 1 Art. 910 of the Civil Code of Ukraine in the following wording: «1. Under the contract of carriage of a passenger, one party (carrier) undertakes to transport the other party (passenger) to the destination or to move it along a certain route in accordance with the conditions specified by the parties, established by transport codes and statutes, rules of passenger transportation, in case of baggage delivery - also to deliver luggage to the destination and hand it over to the person who has the right to receive luggage, and the passenger undertakes to pay the fare, and in case of baggage delivery - also for its delivery».The parties, the procedure for concluding and the content of the passenger transportation contract, the features and consequences of termination are determined. The legal consequences of the violation of the passenger transportation contract are determined, their legal characteristics and place in the mechanism of ensuring the rights of the passenger are given.Theoretically substantiated proposals for improving civil and transport legislation on the basis of the developed paradigm of legal regulation of passenger transportation under the contract, focused on ensuring the rights of the passenger, the exercise of the right to freedom of movement on a security basis. On the basis of the conducted research the project of the Law of Ukraine “About transportation of passengers” is developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Самойленко В.А. 
Дослідження структурно-функціональної організації плазміди pSM1 та створення вектора для ціанобактерії IPlectonema boryanum/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / В.А. Самойленко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження структурно-функціональної організації плазміди pSM1 та придатності ціанобактерії Plectonema boryanum CALU 465 для конструювання системи вектор-господар. Одержані результати дали змогу створити нову ефективну та функціонуючу векторну систему. За допомогою рестрикційного аналізу для pSM1 побудовано фізичну карту. Аналіз нуклеотидної послідовності плазміди дав змогу встановити механізм її реплікції, а також локалізацію та розміри гену rep та ori. Показано, що клітини P.boryanum виявились чутливими до ампліциліну, тетрацикліну, хлорамфеніколу, стрептоміцину та канаміцину. Установлено, що ціанобактеріальним клітинам властива неспецифічна нуклеазана активність, асоційована на поверхні клітинної стінки. У зв'язку з цим, найбільш придатним шляхом введення вектора в ціанобактеріальні клітини є метод кон'югативного переносу. Визначено його оптимальні умови. Створені конструкції pSTS-серії було введено в клітини P. boryanum з метою визначення їх векторних властивостей. Установлено, що повноцінний вектор повинен містити повнорозмірну ціанобактеріальну плазміду з цілісними геном Rep-білка ori. Таким вектором виявилась конструкція pSTS4, здатна підтримуватись в клітинах ціанобактерії P. boryanum і клітинах E. coli.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е421 +
Шифр НБУВ: РА325720

Рубрики:

      
14.

Тітовська С. О. 
Застосування інгібіторів матриксних металопротеїназ у комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит / С. О. Тітовська. — Б.м., 2023 — укp.

Мета представленого дисертаційного дослідження – підвищення ефективності комплексного лікування генералізованого пародонтиту шляхом застосування інгібіторів матриксних металопротеїназ.На першому етапі виконання роботи обстежено 90 осіб віком 32-45 років, серед яких 30 – з інтактним пародонтом, 30 – із хронічним дифузним катаральним гінгівітом і генералізованим пародонтитом початкового ступеня та 30 – із хронічним генералізованим пародонтитом І-ІІ ступеня тяжкості. Оцінювали стан пародонта за клінічними індексам та показником мінеральної щільності кісткової тканини щелеп за даними комп’ютерної томографії. За допомогою методу імуноферментного аналізу визначали в ротовій рідині вміст матриксних металопротеїназ ММП-2, ММП-3, ММП-8, ММП-9, ММП-13, тканинного інгібітору металопротеїназ ТІМР-1, інтерлейкінів-1β, -6 и -4, активність маркерів кісткового метаболізму – тартратрезистентної кислої та кісткової лужної фосфатаз, остеокальцину. На другому етапі дослідження для зіставлення імуногістохімічних показників експресії маркерів апоптозу та запалення в тканинах маргінального пародонта в нормі та при прогресуванні патологічного процесу було залучено 40 осіб віком 32-45 років, серед яких 30 хворих із хронічним генералізованим пародонтитом І-ІІ ступеня тяжкості та 10 клінічно здорових осіб. Для морфологічного дослідження використовували біоптати ясен, які фіксували у 4 % розчині нейтрального формаліну протягом доби і заливали у парафін. Гістологічні зрізи товщиною 4,0-6,0 мкм наносили на адгезивні предметні скельця. Після їх депарафінізації та регідратації проводили демаскування антигенів у цитратному буфері з рН 6,0 при 121°С протягом 8 хвилин. Активність ендогенної пероксидази пригнічували 3 % перекисом водню протягом 20 хвилин. Інкубацію зрізів проводили з первинними антитілами у вологих камерах при 23-25°С протягом 30 хвилин. Вивчали цитоплазматичну експресію маркерів СОХ-2, каспази-3 та інтрануклеарну експресію маркерів ММП-1 та р21 (у запальному інфільтраті), р 53 та Bcl-2 (в ясенному епітелії).На третьому етапі виконання дослідження проведена клінічна апробація комплексного лікування, доповненого інгібіторами матриксних металопротеїназ, серед 60 хворих із дифузним гінгівітом та генералізованим пародонтитом хронічного перебігу, яких було розділено на дві рівнозначні групи по 30 осіб (основну та зіставлення). У хворих із групи зіставлення застосовували традиційну схему лікування, тоді як в основній групі її доповнювали препаратом-інгібітором матриксних металопротеїназ доксицикліном у субантимікробому дозуванні по 20 мг 2 рази на день протягом 3 місяців. Ефективність лікування оцінювали в найближчий та віддалений термін (через 1 рік) за даними клініко-рентгенологічного обстеження, комп’ютерної томографії, біохімічного дослідження ротової рідини на вміст матриксних металопротеїназ-8 та -9 (ММП-8, ММП-9), а також імуногістохімічного вивчення біоптатів ясен щодо цитоплазматичної експресії матриксної металопротеїнази-1 (ММП-1).Отже, виходячи з того, що активність матриксних металопротеїназ характеризує перебіг запального процесу в тканинах пародонта, зниження їх рівня за даними біохімічних та імуногістохімічних досліджень у групі зіставлення доводить кращу протизапальну дію розробленого лікування щодо запобігання прогресування генералізованого пародонтиту.Отримані результати дозволяють рекомендувати застосування інгібіторів матриксних металопротеїназ в якості профілактичного патогенетичного засобу для лікування хворих із хронічним перебігом гінгівіту та генералізованим пародонтитом початкової стадії для пригнічення запальної ланки патологічного процесу.^UThe aim of the presented research is to improve the effectiveness of complex treatment of generalized periodontitis by using matrix metalloproteinase inhibitors.At the first stage of the work, 90 persons aged 32-45 years were examined, including 30 persons with intact periodontal tissues, 30 patients with diffuse catarrhal gingivitis and generalized periodontitis of the initial degree and 30 ones with chronic generalized periodontitis of I-II severity. Periodontal status was assessed using clinical indices and bone mineral density according to computed tomography data. The method of enzyme-linked immunosorbent assay (ELISA) was used to determine the concentration of matrix metalloproteinases MMP-2, MMP-3, MMP-8, MMP-9, MMP-13, tissue inhibitor of metalloproteinases TIMP-1, interleukins-1β, -6 and -4, bone metabolism markers – tartrate-resistant acidic phosphatase and bone alkaline phosphatase, osteocalcin – in the oral fluid.At the second stage of the research, for comparison of immunohistochemical indexes of expression of markers of apoptosis and inflammation in the tissues of the marginal periodontium in normal conditions and during the progression of the pathological process, 40 persons aged 32-45 years were studied. They were 30 patients with chronic generalized periodontitis of I-II severity and 10 clinically healthy persons. For morphological examination, gingival bioptates were used, which were put into 4% solution of neutral formalin for a day and poured into paraffin. Histological sections with a thickness of 4.0-6.0 microns were applied to adhesive slides. After their deparaffinization and rehydration, antigens were demasked in the citrate buffer with pH 6.0 at 121 ° C for 8 minutes. The activity of endogenous peroxidase was suppressed with 3 % hydrogen peroxide for 20 minutes. It was studied cytoplasmic expression of markers СОХ-2, caspase-3 and intranuclear expression of markers MMP-1 and p 21 (in inflammatory infiltrate), p 53 and Bcl-2 (in gingival epithelium).As a result of treatment, a significant reduction in the level of MMP-8 and MMP-9 in the oral fluid of patients of both groups was achieved (p ˂ 0.05). In patients of the base group, in contrast to the comparison, these results were the same in the distant term (p > 0.05). When assessing the cytoplasmic expression of MMP-1 in epithelial and stromal cells after treatment, zero result was in 96.7% of patients in the base group and in 80.0% – in the comparison group, and after 1 year – in 90.0% vs 63.3% respectively.It was important that the differences between the base and comparison groups were most observed for patients with gingivitis and generalized periodontitis of initial stage without destructive processes in periodontal tissues. It suggests the greatest effectiveness of the proposed treatment in the early stages of pathological process.Thus, based on the fact that the activity of matrix metalloproteinases characterizes the course of the inflammatory process in periodontal tissues, a decrease in their level according to biochemical and immunohistochemical studies in the base group against the comparison indicates a better anti-inflammatory effect of the developed treatment to prevent the progression of generalized periodontitis.The obtained results allow recommending the use of matrix metalloproteinase inhibitors as a preventive pathogenetic treatment for the patients with chronical course of gingivitis and generalized periodontitis of the initial stage, to inhibit the inflammatory component of the pathological process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Полякова А. Є. 
Застосування препаратів селену в комплексному лікуванні хворих на хронічний генералізований пародонтит / А. Є. Полякова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності лікування хронічного генералізованого пародонтиту шляхом застосування комплексу α-токоферолу ацетату, аскорбінової кислоти, ретинолу ацетату та препаратів селену, що впливають на різні ланки антиоксидантного захисту. В ході роботи продемонстровано, що перебіг хронічного генералізованого пародонтита характеризується зниженням рівня показників антиоксидантного захисту, а також більш вираженою експресією маркеру запалення СОХ-2 (80%) та маркерів апоптозу каспаза-3 (54,3%) і р21(37,1%).Результатами клінічної апробації доведено, що розроблена лікувальна схема дозволяє досягти не тільки покращення стану тканин пародонта, а й стійкої ремісії захворювання, що супроводжується нормалізацією показників антиоксидантного захисту.^UThe dissertation is devoted to increasing the effectiveness of the treatment of chronic generalized periodontitis by using the complex of α-tocopherol acetate, ascorbic acid, retinol acetate and selenium preparations, which affects different elements of antioxidant defence.At the beginning of treatment in the oral fluid of patients of all three groups, there was a decrease in the level of superoxide dismutase (SOD), glutathione peroxidase (GSR) and catalase, the level of malondialdehyde (MDA) was significantly increased.After the treatment of the patients of the first group, the changes in indicators were insignificant, so the level of SOD remained 0.21 ± 0.01, the level of GSR - 24.42 ± 0.36, the level of catalase 0.10 ± 0.01, the level of MDA also changed slightly and reached 0.48 ± 0.02. A year later, these indicators of antioxidant protection also have not changed much. SOD level – 0.20 ± 0.01, GSR – 24.21 ± 0.32, catalase level – 0.09 ± 0.01, MDA level was 0.49 ± 0.01.In the second group, the SOD content in the oral fluid increased and was 0.29 ± 0.01, almost reaching the norm, the GSR level also changed to 36.74 ± 0.32, the catalase level – 0.17 ± 0.01, the MDA content slightly decreased to 0.21 ± 0.01. After a year, these indicators have changed. The SOD level decreased to 0.28 ± 0.24, the GSR content almost returned to the initial parameters – 25.66 ± 0.24, the catalase level decreased to 0.10 ± 0.01, and the MDA level increased to 0.49 ± 0,01.After the combined therapy of the patients of the third clinical group, the SOD content in the oral fluid was 0.33 ± 0.02, the GSR level also reached normal degree – 43.28 ± 0.26, the catalase content increased to 0.19 ± 0.01, and the MDA level decreased to 0.23 ± 0.01. A year later, we observed the following clinical pattern.The content of SOD in the oral fluid was 0.32 ± 0.01 and remained within the normal range, the content of GSR remained almost unchanged and was 42.97 ± 0.32, the catalase decreased slightly to 42.97 ± 0.32 and remained within the norm, and the MDA level was 0.24 ± 0.02, also without the significant changes.After the treatment, the indicators of antioxidant protection in the oral fluid remained unchanged for all of the patients of the comparison group. For patients of the second group, the indicators of antioxidant protection after the treatment changed and reached physiological parameters, but after a year their level returned to the initial values, which was reflected in the clinical picture.For all patients belonging to the third group, the indicators of antioxidant protection reached normal values and after a year remained practically unchanged, the clinical pattern of the course of chronic generalized periodontitis also corresponded to the state of indicators of antioxidant protection. Thus, for all patients of the third clinical group, we achieved not only an improvement in the state of the periodontal tissues, but also a stable remission. This indicates the effectiveness of our proposed treatment scheme for chronic generalized periodontitis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ніколаєнко І. Р. 
Захист прав пасажира за договором перевезення у міському та приміському сполученні. / І. Р. Ніколаєнко. — Б.м., 2022 — укp.

Актуальність теми дисертаційної роботи зумовлена тим, що відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Зазначена норма визначає зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження та забезпечення прав і свобод людини є її головним обов'язком. Одним із кроків на шляху до реалізації зазначеного обов'язку стало розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 р. № 430-р., яким було схвалено Національну транспортну стратегію України на період до 2030 року.Проте її зміст не містить ані чіткої стратегії, ані концепції забезпечення прав пасажирів та їх захисту. На жаль, Національна транспортна стратегія обмежилася лише констатацією недосконалості фінансування витрат перевізників з перевезення пільгових категорій пасажирів, визначенням потреби проведення реформи тарифного регулювання у сфері перевезення пасажирів автомобільним та міським електротранспортом відповідно до європейського досвіду та потреби забезпечення транспортної доступності для населення, збільшення дальності та скорочення часу поїздки пасажирів у мегаполісах тощо.^UThe relevance of the topic of the dissertation is due to the fact that in accordance with Art. 3 of the Constitution of Ukraine, human, his life and health, honor and dignity, inviolability and security are recognized in Ukraine as the highest social value. This rule determines the content and direction of the state. The promotion and protection of human rights and freedoms is its main duty. One of the steps towards the implementation of this obligation was the order of the Cabinet of Ministers of Ukraine dated May 30, 2018 № 430-r, which approved the National Transport Strategy of Ukraine for the period up to 2030. However, its content does not contain a clear strategy or concept of ensuring the rights of passengers and their protection. Unfortunately, the National Transport Strategy limited itself to stating the imperfection of financing the costs of carriers for the transportation of privileged categories of passengers, identifying the need to reform tariff regulation in the field of passenger transport by road and urban electric transport in accordance with European experience and transport accessibility. passengers in megacities, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Самойленко А.А. 
Керування електроприводом шахтної підйомної установки з урахуванням розподілених параметрів електромеханічної системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.А. Самойленко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення швидкодії та покращання динамічних показників електромеханічних систем шахтних підйомних установок шляхом використання раціональних законів керування у замкненій за швидкістю системі автоматичного керування з урахуваням нестаціонарних властивостей довгих канатів. Наведено теоретичне узагальнення раціональних законів керування у періодах обмеження похідних прискорення та швидкості з метою зменшення динамічних навантажень у силових елементах шахтних підйомних установок за умови збільшення темпів зміни прискорення. Вперше одержано залежності між параметрами законів керування за двома, трьома, n частотами власних коливань і полігармонічним та об'єктом керування, що дозволяють у випадку зміни параметрів об'єкта керування проводити переналагодження системи автоматичного керування. Одержано залежності між частотами власних коливань електромеханічної системи та некомпенсованої сталої часу та коефіцієнтом підсилення регулятора швидкості барабану з метою корегування системи автоматичного керування для покращення динамічних паказників його об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И166-53-041.7 +
Шифр НБУВ: РА332048

Рубрики:

      
18.

Самойленко О.О. 
Київська міська поліція в середині ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Самойленко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення, розвитку та функціонування київської міської поліції, правового регулювання її діяльності, матеріально-технічного та кадрового забезпечення, а також практики організації охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю у середині XIX - на початку XX ст. Для досягнення даної мети розглянуто структуру київської міської поліції, її компетенцію, нормотворчість, основні напрямки діяльності, організаційно-штатні зміни, принципи комплектування особового складу, форми та методи роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-2К)5-621.112.011
Шифр НБУВ: РА308004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Матвєєнко Л. М. 
Клініко-експериментальне обґрунтування остеотропної терапії генералізованого пародонтиту в хворих із компенсованою формою цукрового діабету 2 типу: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / Л. М. Матвєєнко. — Б.м., 2023 — укp.

Метою даного дослідження є підвищення ефективності комплексного лікування генералізованого пародонтиту в хворих із компенсованою формою цукрового діабету 2 типу шляхом клініко-експериментального обґрунтування остеотропної терапії захворювання.Для виконання поставленої мети робота проводилась у два етапи. На першому (експериментальному) етапі для обґрунтування доцільності доповнення остеотропної терапії препаратами стронцію його вплив на тканини пародонта вивчали на моделі пародонтиту, що перебігав на тлі цукрового діабету, відтвореної на щурах, із застосуванням методів комп’ютерної томографії, атомно-емісійної спектрометрії та гістологічного, зокрема імуногістохімічного, дослідження. На другому етапі виконання дисертаційного дослідження проводили клінічну апробацію розробленої на підставі отриманих результатів експериментального дослідження схеми комплексного лікування генералізованого пародонтиту із застосуванням остеотропної терапії, доповненої стронцієм ранелатом.Було проведено порівняльне дослідження мінеральної щільності та хімічного складу кісткової тканини нижньої щелепи щурів при моделюванні генералізованого пародонтиту, який розвивається на тлі метаболічних порушень при цукровому діабеті 2 типу, та після застосування стронцію ранелату.Так, за даними комп’ютерної томографії встановлено, що в контрольній групі середні значення мінеральної щільності становлять 1450,0 ± 125,0 HU, у першій групі – 1320,0 ± 120,0 HU (p > 0,05), у другій – 1100,0 ± 110,0 HU (p ˂ 0,05), у третій – 1400,0 ± 137,0 HU (p > 0,05). Отже, найбільш виражене зниження мінеральної щільності спостерігалося при спільному застосуванні нікотинаміду, стрептозотоцину та пеніциламіну, тоді як стронцію ранелат сприяв нормалізації цього показника. За даними атомно-емісійної спектрометрії індекс мінералізації – співвідношення кальцій/фосфор – становив 1,14 у контрольній групі, 1,05 – у першій групі, 1,0 – у другій та 1,26 – у третій. Вміст стронцію в зразках третьої групи перевищував контрольні значення майже вдвічі (p ˂ 0,001) порівняно зі значним його зниженням у зразках першої та другої груп (p ˂ 0,05). Збільшення вмісту стронцію призводило до зменшення вмісту інших елементів, що пояснюється конкурентним заміщенням у кристалах апатиту. Таким чином, стронцію ранелат продемонстрував здатність до активації процесів ремінералізації кісткової складової пародонта. У клінічне дослідження було включено 60 хворих на генералізований пародонтит І-ІІ ступеня тяжкості, хронічного перебігу, віком 35-45 років з діагнозом цукровий діабет 2 типу компенсована форма, з яких було сформовано дві групи: група зіставлення, в якій застосовувалася традиційна схема лікування, та основна група, де пацієнтам додатково призначали стронцію ранелат. Ефективність лікування оцінювали за динамікою клінічних спостережень, даних ортопантомографії та комп’ютерної томографії, результатів біохімічних досліджень. Як маркери резорбції кісткової тканини визначали активність тартратрезистентної кислої фосфатази в сироватці крові та вміст фрагментів β-CrossLaps у сечі. В якості показників остеогенезу визначали концентрацію С-кінцевого пропептиду I типу проколагену в плазмі крові, кісткової лужної фосфатази та остеокальцину в сироватці крові. Як показники мінерального обміну досліджували концентрацію паратгормону сироватки крові, загальні кальцій та неорганічний фосфор у крові.Таким чином, застосування стронцію ранелату в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту в хворих на цукровий діабет 2 типу забезпечує більш тривалу та стійку клініко-рентгенологічну стабілізацію патологічного процесу в тканинах пародонта, насамперед, за рахунок пригнічення резорбції кісткової тканини та посилення остеогенезу. Отримані результати клінічної апробації дозволяють рекомендувати препарат, що вивчався, для широкого використання в стоматологічній практиці.^UThe aim of the present research is increasing the effectiveness of complex treatment of generalized periodontitis in patients with a compensated form of type 2 diabetes by the way of the clinical and experimental substantiation of osteotropic therapy of the disease. To achieve this aim, the work was carried out in two stages. At the first (experimental) stage, to substantiate the feasibility of supplementing osteotropic therapy with strontium ranelate, its effect on periodontal tissues was studied in a model of periodontitis on the background of diabetes mellitus, reproduced on rats, using the methods of computer tomography, atomic emission spectrometry and histological, particularly immunohistochemical methods. At the second stage of the dissertation research, they carried out the clinical trial of the complex treatment scheme for generalized periodontitis using osteotropic therapy supplemented with strontium ranelate, developed on the basis of the experimental research results.It was conducted the comparative study of the mineral density and chemical composition of the mandibular bone tissue in rats in the modelling of generalized periodontitis, which develops against the background of metabolic disorders in type 2 diabetes mellitus, and after additional use of strontium ranelate. So, according data of computer tomography, it was found that in the control group the average values of the mineral density are 1450.0 ± 125.0 HU, in the first group – 1320.0 ± 120.0 HU (p > 0.05), in the second group – 1100.0 ± 110.0 HU (p ˂ 0.05), in the third group – 1400.0 ± 137.0 HU (p > 0.05). Thus, the most pronounced decrease in mineral density was observed with the combined use of nicotinamide, streptozotocin and penicylamine, while strontium ranelate helped to normalize this indicator. In turn, according to atomic emission spectrometry, the mineralization index (calcium / phosphorus ratio) was 1.14 in the control group, it was 1.05 in the first group, it was 1.0 in the second group and it was 1.26 in the third group. The strontium content in the samples of the third group exceeded the control values by almost in two times (p ˂ 0.001) in comparison with its significant decrease in the samples of the first and second groups (p ˂ 0.05). An increase in the strontium content led to a decrease in the content of other elements, which was explained by the competitive substitution in apatite crystals. So, strontium ranelate could activate remineralization of the periodontal bone component.The clinical trial included 60 patients with generalized periodontitis of I-II degree of severity, chronic course, aged 35-45 years, who were diagnosed with compensated form of type 2 diabetes mellitus, from whom two groups were formed. They were group of comparison, in which the traditional treatment regimen was used, and main group, where patients were prescribed strontium ranelate additionally. The treatment effectiveness was evaluated according to the dynamics of clinical observations, orthopantomography and computed tomography data, the results of biochemical studies. As markers of bone resorption, tartrate-resistant acid phosphatase activity in blood serum and the content of β-CrossLaps fragments in urine were determined. As markers of osteogenesis, the concentration of C-terminal propeptide type I procollagen in blood plasma, bone alkaline phosphatase and osteocalcin in blood serum were determined. Serum parathyroid hormone concentrations, total calcium and total inorganic phosphorus in the blood were studied as indicators of mineral metabolism. Thus, the use of strontium ranelate in the complex treatment of generalized periodontitis in patients with type 2 diabetes mellitus provides a longer and more stable clinical and radiological stabilization of the pathological process in periodontal tissues, primarily by inhibiting bone resorption and enhancing osteogenesis. The obtained results allow us to recommend the wide use of strontium ranelate in stomatological practice.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Самойленко С.Г. 
Культурне життя в Ніжині в добу Гетьманщини: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С.Г. Самойленко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що Ніжин був одним з найважливіших суспільно-політичних центрів і найбільших торговельно-економічних осередків Гетьманщини. З'ясовано роль окремих державних і церковних діячів, різних соціальних і етнічних груп у культурно-мистецькому житті Ніжина. Розкрито стан і своєрідність розвитку освіти в місті, досліджено характер функціонування основних типів навчальних закладів, бібліотечних зібрань в контексті загальноосвітніх процесів, що відбувалися у Гетьманській державі. Проаналізовано історію забудови Ніжина у добу Гетьманщини, визначено основні типи споруд за їх функціональним призначенням, досліджено історію будівництва та художньо-стильові ознаки культових споруд, встановлено їх меценатів, розкрито художньо-мистецьку діяльність у Ніжині відомих архітекторів, з'ясовано в історичному аспексті основні тенденції розвитку образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва у місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР)- 22 Ніжин
Шифр НБУВ: РА372071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського