Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (1129)Книжкові видання та компакт-диски (787)Журнали та продовжувані видання (202)
Пошуковий запит: (<.>A=СКИБ$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ЄГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скиба Н.Г. 
Активні фразеотворчі процеси в українській публіцистичній і художній прозі кінця XX - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Г. Скиба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філол. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Здійснено функціонально-стилістичний аналіз фразеологічних одиниць в українській публіцистичній та художній прозі кінця XX - початку XXI ст. Сформульовано визначення явища фразеотворення як вторинної фразеологізації, синхронічної динаміки фразеологічного сладу мови. Розкрито зміст поняття "активні фразеотворчі процеси" на підставі визначення сутності семантичної структури фразеологічної одиниці як цілісної номінації за компонентної нарізнооформленості, а також функціонально-стилістичного чинника. Запропоновано трактування даного явища як оновлення, перетворення фразеологізмів шляхом модифікації відомих фразеологічних моделей методами нарощення, скорочення, субституції за контекстуальних умов. Встановлено функціональну гнучкість фразеологізмів. Запропоновано розмежування активних фразеотворчих процесів на два типи - інтенсивні та екстенсивні. Визначено основні мовні та позамовні чинники, що сприяють динамізації якісних і кількісних змін фразеологічного складу української мови. Виявлено тісний зв'язок між динамікою суспільного життя та її відображенням у мові, зокрема у фразеологічній підсистемі, яка найоперативніше реагує на позамовні чинники. Досліджено продуктивні джерела поповнення фразеологічного складу сучасної української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА339499

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Скиба А.В. 
Взаємовідносини слов'ян та кочовиків Південно-Східної Європи у 6-7 ст. (культурно-політичний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / А.В. Скиба ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження взаємозв'язків східних слов'ян з кочовим світом у VI-VII ст. Зібрано та систематизовано дані писемних й археологічних джерел, що свідчать про контакти між даними етнічними спільнотами у різних сферах їх життя. Визначено загальний характер взаємин кочової та землеробської слов'янської людності. Досліджено предмети та набори різних категорій речей, художні мотиви й окремі закриті комплекси зі старожитностей обох груп, простежено поєднання в цих комплексах окремих речей. Вперше запропоновано класифікацію поясних наборів за їх складом. У слов'янських старожитностях виділено комлекс речей і художніх елементів, пов'язаних з впливами кочовиків. Відповідно до аналогій, які мають предмети зі слов'янських комплексів у старожитностях різних степових регіонів, диференційовано кочівницькі культурні впливи. За повідомленнями писемних джерел та археологічними матеріалами визначено контактну зону між слов'янами та кочовими племенами Південно-Східної Європи у VI-VII ст. На підставі аналізу взаєморозташування археологічних пам'яток відтворено умови сусідства кочової та слов'янської людності. Визначено механізми мирного співіснування обох етнічних спільнот, простежено різнорівневі міжетнічні контакти. Висвітлено вплив загальних етно-історичних процесів на характер взаємовідносин кочовиків і слов'ян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)4-6 + Т4(2)432.194 +
Шифр НБУВ: РА351604

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Скиба 
Державне регулювання інвестиційної та інноваційної діяльності в умовах спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / Ганна Григорівна Скиба ; Донецька держ. академія управління. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21 + У9(4УКР)0-56-21 + У9(4УКР)81
Шифр НБУВ: РА330901

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Скибицька Н.В. 
Епістемічна модальність в англійській мові (діахронний аспект): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Скибицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження категорії епістемічної модальності у діахронному аспекті, розкрито шляхи формування та еволюції системи мовних засобів (морфологічних, синтаксичних, лексичних) її вираження у середньоанглійській мові у контексті граматичних засобів реалізації достовірності/недостовірності у давньоанглійській мові та у порівнянні з системою форм суб'єктивної модальності сучасної англійської мови. Встановлено динаміку розвитку значень категорії епістемічної модальності (достовірності/недостовірності, гіпотетичної модальності (припущення, передбачення) та модальності логічної необхідності, сформульованої як висновок на основі міркувань мовця про очевидні для нього факти, попередніх знань, звичайного стану речей, свідчень очевидців) в історії англійської мови. Показано процеси переходу від оформлення модальних значень закінченнями дієслова до вираження їх модальними прислівниками, частками, модальними словами, засобами складнопідрядного зв'язку у реченнях, за допомогою контексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.76 +
Шифр НБУВ: РА331780

Рубрики:

      
6.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Скибчик В.А. 
Інфаркт міокарда у хворих на цукровий діабет II типу: особливості патогенезу, клінічного перебігу, лікування та прогнозування ускладнень: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / В.А. Скибчик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 40 с. — укp.

На підставі результатів обстежень 356-ти хворих на інфаркт міокарада (ІМ), поєднаний з цукровим діабетом (ЦД) II типу й 122-х хворих на ІМ без ЦД II типу, а також даних, одержаних внаслідок аналізу 1 593-х карт стаціонарних хворих і 181-го протоколу розтинів вивчено патогенетичні механізми, особливості клінічного перебігу та лікування хворих на ІМ з супутнім ЦД II типу. У порівнянні з пацієнтами без ЦД у хворих на ІМ і ЦД II типу виявлено більш виражені порушення ліпідного, вуглеводного, пуринового та жирового обміну, активацію вільнорадикального окиснення та метаболізм оксиду азоту, що мають комплексний системний характер і взаємопов'язані між собою. Найвагомішу роль у розвитку зазначених розладів відіграє інсулінорезистентність (ІР), яка суттєво впливає на ризик ускладненого перебігу ІМ у разі ЦД II типу. Наведено схеми та критерії проведення раціональної фармакотерапії порушень вуглеводного обміну. Розроблено спосіб корекції гіпертригліцеридемії у хворих на ІМ з ЦД II типу з помірно порушеною функцією печінки. Установлено незалежні найбільш значущі предиктори ускладненого перебігу ІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р415.160.23 +
Шифр НБУВ: РА358122

Рубрики:

      
8.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Скибінська З.М. 
Маркетингова концепція розвитку ринку товарів з радіопротекторними властивостями: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / З.М. Скибінська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання впровадження концепції маркетингу у процесі формування ринку радіопротекторних товарів. Проаналізовано передумови виникнення потреби у товарах з радіопротекторними властивостями, шляхи надходження та способи виведення радіонуклідів з організму людини. Охарактеризовано систему маркетингу радіопротекторних товарів. Здійснено класифікацію продуктів харчування з радіопротекторними властивостями (ПХРПД) На підставі результатів маркетингових досліджень встановлено причини відмови від споживання ПХРПД респондентами, наведено оцінку впливу Чорнобильської катастрофи на здоров'я населення та варіацію спричинених радіацією захворювань. Запропоновано деталізовану модель прийняття рішень про купівлю ПХРПД. Досліджено кон'юнктуру ринку ПХРПД та наведено її оцінку за відповідними критеріями. Розроблено маркетингову модель вирішення проблеми ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у сфері використання радіопротекторних товарів. Запропоновано оригінальне визначення поняття інфраструктури товарного ринку ПХРПД, наведено її класифікацію та визначено функції. Доведено економічну доцільність виробництва ПХРПД в Україні та здійснено прогноз розвитку ринку товарів з радіопротекторними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1 + У9(4УКР)421.0 +
Шифр НБУВ: РА334219

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Скибінський О.С. 
Маркетингові способи оптимізації діяльності підприємств (на прикладі звірогосподарств): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.С. Скибінський ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці маркетингових способів оптимізації діяльності звірогосподарств України, які полягають у застосуванні методу прогнозування продажу хутра та хутряних виробів та методики дослідження основних характеристик гардеробу хутряних виробів як основи моделі визначення видової та функціональної структури поголів'я хутрових звірів в Україні з огляду на запити ринку; використанні елементів диверсифікації з метою забезпечення розвитку звірогосподарств в умовах, що склалися. Розглядаються умови ефективного застосування концепції маркетингу. Проаналізовано діяльність звірогосподарств з урахуванням підкомплексів, характерних для АПК. Основні результати праці відображено в розробці ключових напрямів розвитку звірогосподарств на засадах маркетингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Скиба М.В. 
Механізм державного управління структурно-інноваційними зрушеннями в економіці України: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.В. Скиба ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність механізму державного управління структурно-інноваційними зрушеннями в економіці України. Досліджено трансформації функцій державного управління за умов постіндустріального типу розвитку суспільства та застосування нових інструментів регулювання структурних зрушень. Проаналізовано процеси державного управління структурою економіки, нормативно-правове й організаційне забезпечення інноваційної діяльності в Україні. Наведено характеристику інвестиційної складової державної інноваційної політики. Розроблено пропозиції щодо розширення повноваження органів державної влади у сфері реалізації функцій управління структурно-інноваційними зрушеннями в промисловому комплексі, обгрунтовано необхідність формування нових інституцій. Наведено пропозиції щодо включення до Податкового кодексу України пільг, що стимулюють розвиток високотехнологічних інноваційних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21,01 +
Шифр НБУВ: РА358824

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Скиба М.Є. 
Наукові основи ресурсозберігаючих технологій переробки відходів натуральних шкір у матеріали та вироби взуттєвого виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.06 / М.Є. Скиба ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади проектування ресурсоощадних технологій для переробки відходів натуральних шкір. Розроблено модель волокнистої структури шкіри, на основі якої визначено теоретичні засади технологій переробки шкіряних відходів. Одержано аналітичні залежності між основними технологічними параметрами операції розволокнення структури та конструктивними параметрами технологічного обладнання. Запропоновано удосконалену модель гідродинамічного розволокнення, на базі якої розроблено метод інтенсифікації гідродинамічного розволокнення шкіряних відходів. Експериментально підтверджено правомірність основних положень теорії технологічних процесів розволокнення волокнистої структури шкір и. На підставі дослідження експлуатаційних властивостей підошов і взуттєвих картонів, виготовлених з домішками шкіряних волокон, підтверджено високі якісні показники одержаних виробів та ефективність запропонованих технологій розволокнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9 +
Шифр НБУВ: РА331887

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Скиба Г.В. 
Обгрунтування параметрів ефективного ультразвукового руйнування граніту з використанням хімічно активних речовин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Г.В. Скиба ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2002. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано параметри ефективного ультразвукового руйнування граніту з використанням хімічно активних речовин як домішок до суспензії абразиву (за постійних інших параметрів). На підставі теоретичних та експериментальних досліджень проаналізовано ефективність використання синтетичного миючого засобу як суспензії абразиву. Визначено раціональні параметри даного руйнування граніту (ефективну концентрацію синтетичного миючого засобу в суспензії абразиву та ефективного діапазону температур суспензії) для покращання якості поверхні, підвищення продуктивності руйнування граніту та його стійкості у навколишньому середовищі. Встановлено доцільність застосування сілійорганічних речовин на кінцевому етапі ультразвукової обробки з метою підвищення водостійкості виробів із граніту в навколишньому середовищі. Удосконалено технологію даного руйнування граніту за допомогою використання хімічно активних речовин як домішок до суспензії абразиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.104.42
Шифр НБУВ: РА319532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Скиба О.В. 
Облігатні порожнинні і тканинні міази овець Лівобережжя України (епізоотологія, лікування та заходи профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Скиба ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено тенденцію поширення естрозу та вольфартіозу овець за останні 10 років у господарствах лісостепової та степової зон, установлено екстенсивність й інтенсивність інвазій. Визначено економічні збитки, спричинені цими ентомозами. Уперше виявлено протиестрозну дію екцидозу за інтраназального введення з метою профілактики естрозу овець, вивчено його вплив на організм тварин, терапевтичну й економічну ефективність застосування. Експериментально з'ясовано високу ефективність бровермектину й бронтелу для терапії та профілактики естрозу овець. Запропоновано новий препарат "Інгелен" для лікування міазних ран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.646.1-931-7 + П873.645.3-931-7 +
Шифр НБУВ: РА332819

Рубрики:

      
16.

Скиба В.М. 
Оптимізація методів і обгрунтування диференційованих строків оздоровлення та відновлювального лікування найбільш поширених захворювань у санаторіях-профілакторіях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.М. Скиба ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 1999. — 21 с. — укp.

В дисертаційній роботі проведено аналіз зміни стану та діяльності санаторіїв-профілакторіїв (СП) України за нових соціально-економічних умов. Розглянуто численні сторони їх профілактичної та лікувальної роботи, представлено рекомендації до їх оптимізації. Вивчено питання диференційованих термінів оздоровлення і відновлювального лікування. Визначено терміни: оздоровлення - 14 дн, лікувльно-профілактичний - 18 дн, лікувально-реабілітаційний - 21-24 дн. Залежно від фаху, умов роботи і характеру розповсюдженої патології керівництво С-П може деякою мірою змінювати їх у конкретному С-П.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.47

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Скиба Е. К. 
Особливості становлення гендерної теорії у філософії постмодерну (історико-філософський аналіз): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / Е. К. Скиба ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено філософські аспекти взаємодії феміністського та тендерного дискурсів та їх інтерпретацію у постмодернізмі. Проаналізовано філософсько-світоглядний конфлікт феміністської та тендерної теорій. Охарактеризовано тендерний дискурс у контексті філософії постмодерну, філософські основи становлення тендерної теорії, а також основні аспекти взаємодії філософії постмодернізму та тендерної теорії. Історико-філософський аналіз становлення тендерної теорії й її зв'язки з філософією постмодернізму показує, що існує багато спільного між тендерною теорією та постмодернізмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-670 + С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА374813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Скиба В. В. 
Оцінка міграції «€……» та «€……» у водних екосистемах рибоводних ставків на радіоактивно забруднених територіях Лісостепу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. В. Скиба ; Житомир. нац. агроеколог. ун-т. — Житомир, 2010. — 21с. с. — укp.

Вивчено вміст «€……» та «€……» у грунтах прибережних ділянок рибоводних ставків, донних відкладеннях, ставковій воді, вищих водних рослинах і в різних видах ставкових риб. Визначено придатність рибної продукції для споживання населенням. Встановлено, що мирні види риб на один кілограм маси тіла накопичують більше «€……», а хижі - «€……». Вміст «€……» та «€……» в одному кілограмі рибної продукції не перевищує допустимі рівні даних радіонуклідів згідно ДР - 2006. Досліджено, що слід постійно контролювати вміст «€……» і «€……» в екосистемах рибоводних ставків, з метою мінімізації надходження даних радіонуклідів в продукцію рибництва, яка є важливим продуктом харчування людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р728-28 + Е0*801.1-652.152
Шифр НБУВ: РА372847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Скибун В.М. 
Патогенетичні аспекти терапії нейропатичної форми діабетичної стопи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.М. Скибун ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Доведено, що застосування еспа-ліпону на тлі базової терапії відчутно покращує ефект лікування, що проявляється відновленням функції нервових волокон у 85 % пацієнтів, знятті застійних явищ у 68 % випадків і повною регресією виразкового процесу в 63 % хворих. Показано, що терапія еспа-ліпоном супроводжується нормалізацією вмісту Т-лімфоцитів і натуральних кілерів у крові та суттєвим зменшенням концентрації прозапальних цитокінів. Одночасно у хворих зареєстровано зменшення титру аутоантитіл до декарбоксилази глютамінової кислоти. Зазначено, що одержані результати дозволяють рекомендувати використання еспа-ліпону у комплексній терапії синдрому діабетичної стопи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 +
Шифр НБУВ: РА325081

Рубрики:

      
20.

Миколайчук А.І. 
Поетика мотиву в романах В. Фолкнера кінця 1920-х - початку 1930-х років: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А.І. Миколайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано поетику мотиву в романістиці В. Фолкнера 1920-х - 1930-х рр. Охарактеризовано особливості семантики, структури та функціонування мотивів. Поетикальну парадигму мотиву досліджено на різних рівнях художньої системи письменника: словесно-стилістичному, предметно-зображальному, сюжетному, хронотопному, наратологічному. Висвітлено специфіку архетипно-міфологічних мотивних комплексів. Охарактеризовано функції мотивів, спродукованих біблійним і літературно-художнім інтертекстами. З'ясовано значення екзистенційної мотивної парадигми. Встановлено роль мотиву як чинника й елемента сюжету, архітектоніки й оповідної стратегії автора. Показано, що домінантною структурно-змістовою функцією мотиву в романах В. Фолкнера є формування "некласичної" художньої цілісності твору, що досягається шляхом наскрізного імпліцитного структурування тексту за допомогою повторювання, взаємовіддзеркалення його окремих елементів, образно-асоціативного зв'язку між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА370548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського