Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (308)Книжкові видання та компакт-диски (289)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=СЛЮСАРЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ЄВГЕНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Слюсаренко С.В. 
Адміністративно-правове регулювання режиму земель оборони: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Слюсаренко ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні подано визначення земель оборони - це землі, надані для розміщення та постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України. Визначено зміст земельних відносин через виокремлення їх складових: відносин у сфері управління земельним фондом та відносин у сфері раціонального використання та охорони земель оборони, їх місце та роль в структурі суспільних відносин. Досліджено механізм адміністративного регулювання режиму земель оборони, охарактеризовано адміністративно-правові засоби охорони земельних відносин. Проаналізовано сутність і підстави адміністративної віджповідальності за порушення у сфері земельних відносин, виділено види таких адміністративних проступків, визначено особливості адміністративної відповідальності за порушення щодо використання земель оборони. Охарактеризовано ступінь захищеності законодавством про адміністративну відповідальність даних земельних відносин та сформульовано конкретні пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114:Ц + Х819(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА368119

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Слюсаренко П.М. 
Армія Української Народної Республіки в умовах боротьби за українську державність (вересень 1919 - листопад 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / П.М. Слюсаренко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено будівництво армії Української Народної Республіки (УНР) під час боротьби за українську державність за умов військової співпраці з Польською Республікою. Визначено концептуальні засади створення структур військового керівництва нового зразка, а саме: Вищої Військової Ради, Військового міністерства, Генерального штабу, Генеральної інспекції, штабів дієвої армії. Виявлено характерні риси реформування військових установ, з'єднань і частин УНР. Розвинуто положення щодо розкриття особливостей бойової діяльностї армії УНР за умов боротьби за українську державність під час спільних дій з Військом Польським. Здійснено поетапний аналіз бойової діяльності української армії та досліджено частину повстанського руху, з яким вона координувала свої дії під час Зимового походу та російсько-польської війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)132 + Т3(4УКР)612-54 +
Шифр НБУВ: РА348190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Слюсаренко О.М. 
Діяльність органів державної влади з професійного вдосконалення й кар'єрного розвитку державних службовців (світовий досвід і його застосування в Україні): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / О.М. Слюсаренко ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність органів державної влади з професійного удосконалення та кар'єрного розвитку державних службовців у країнах світу та в Україні. Розглянуто типово-загальну системну організацію даного виду діяльності, визначено її компоненти та будову, обгрунтовано основні напрямки удосконалення. Встановлено ключову роль та характеристики професійного навчання, виявлено типові недоліки оцінки державних службовців й обгрунтовано доцільність застосування відповідних доробків сфер освіти та охорони здоров'я. Визначено склад і структуру компетентності персоналу державної служби, наведено класифікацію кадрових резервів, форм професійної мотивації кадрів. Здіснено науково-експертну оцінку стану професійного розвитку державних службовців, запропоновано концепцію модернізації відповідної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 + Х810.12 +
Шифр НБУВ: РА351079

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Слюсаренко О.М. 
Економіко-організаційні засади екологізації міського землекористування: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.06 / О.М. Слюсаренко ; НАН України; Ін-т проблем ринку та економіко-екологічних дослід. НАН України. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано сутність, визначено передумови та подано розгорнуте поняття "екологізація міського землекористування". Розроблено концептуальний сценарій та організаційно-економічні засади впровадження процедур екологічного аудиту в сфері міського землекористування. Удосконалено теоретичні положення еколого-економічного зонування земель міських приморських територій. Запропоновано організаційно-економічну модель управління земельними ресурсами на місцевому рівні. Сформульовано наукові підходи щодо формування та визначення міської земельної ренти приморських поселень. Удосконалено теоретичні положення щодо еколого-економічного зонування міських земель приморських територій, в основу якого покладено принцип рентного ціноутворення та показники екологічного стану довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-511.2-280 + У9(4УКР)441.0-511.2-280
Шифр НБУВ: РА366797

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Слюсаренко Г.В. 
Експрес-оцінка хімічних факторів водного та повітряного середовища на підставі еритроцитарної моделі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Г.В. Слюсаренко ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методичних підходів до використання еритроцитарної моделі для гігієнічної оцінки гемотоксичної дії хімічних факторів водного та повітряного середовища. У роботі було використано такі методи: визначення кислотної резистентності еритроцитів, визначення складу окси-, дезокси- та метгемоглобіну, а також експрес-метод Еймса. Розроблено підходи до вживання еритроцитарної моделі для гігієнічного оцінювання факторів оточуючого середовища (на прикладі 19 хімічних речовин водних та повітряних забруднювачів, а також проб води р.Дніпро на різних етапах водопідготовки та проб аерозольної частини атмосферного повітря деяких міст України). Запропоновано методику розрахунку параметрів гемотоксичності, яка дозволяє визначити мінімальні гемолітичні концентрації, які можуть бути використані як допоміжні характеристики при гігієнічній оцінці речовин з явним гемолізуючим ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Слюсаренко О.Є. 
Імунологічна реактивність організму за різних умов техногенного забруднення середовища важкими металами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Є. Слюсаренко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено, що найбільш високу реактивність за умов фонової експозиції у міському середовищі та зонах промислового забруднення імунна система виявляє стосовно ртуті та кадмію, у меншій мірі - до свинцю. Встановлено, що залежність параметрів імунної системи від концентрації ртуті в організмі носить більш визначений характер, ніж від рівня свинцю та кадмію та виявляється в стимуляції імунітету на ранніх етапах онтогенезу (1 - 6 років) і наступній (до 70 років) імуносуперсивній дії. Визначено, що дефіцит Т- і В-клітинних ланок у дітей і збільшення лімфоцитів у дорослих середнього віку певною мірою викликані впливом металів, а зміни в гуморальній ланці не пов'язані з їх дією. Встановлено, що найбільш істотний вплив металів (ртуті та кадмію) на стан імунного статусу мав місце у дітей 7 - 11 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*74*801.1-641 +
Шифр НБУВ: РА328287

Рубрики:

      
7.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Слюсаренко А. О. 
Мікроструктура поперечно-посмугованих м'язів тіла кісткових риб: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / А. О. Слюсаренко ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вперше встановлено особливості структурної організації м'язів тулуба коропа лускатого, мікроструктури поверхневого та глибокого латеральних м'язів у осетра російського, веслоноса, форелі райдужної, щуки звичайної, коропа лускатого, товстолобика строкатого, амура білого, сома та судака звичайних. Вперше проведено порівняльне оцінювання змін м'язової тканини у поверхневому та глибокому латеральних м'язах з збільшенням віку коропа. Досліджено відмінності організації м'язових волокон поверхневого латерального м'яза в окремих видів кісткових риб. Уперше подано характеристику розподілу жирової тканини у поверхневому латеральному м'язі окремих видів хрящових ганоїдів у порівнянні з костистими рибами. Уперше у вітчизняному рибництві проаналізовано структурну організацію червоних і білих м'язів у представників іхтіофауни, що можуть здійснювати тривалі міграції, у порівнянні з туводними рибами водойм Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.25*669.4
Шифр НБУВ: РА380161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Слюсаренко Ю.А. 
Правовий статус юридичних осіб нафтогазового комплексу України (цивільно-правові аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.А. Слюсаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено системний аналіз теоретичних і практичних питань правового статусу юридичних осіб нафтогазового комплексу України. Досліджено поняття й елементи правового статусу даних осіб, виявлено структуру, особливості управління та правову природу холдингу в нафтогазовому комплексі. Досліджено проблеми співвідношення інституту холдингу з іншими суміжними правовими конструкціями певних юридичних осіб. Виявлено особливості та механізм здійснення правосуб'єктності юридичних осіб газопостачання в Україні. Розкрито суть понять і елементів транспортних мереж та процесу транспортування нафти та газу. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування внесення змін до цивільного законодавства України. Запропоновано вирішення певних питань, що є спірними під час управління холдинговою компанією нафтогазового комплексу України, за умов виявлення правових форм на майно юридичних осіб зазначеного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.97 + Х839(4УКР)901.41 +
Шифр НБУВ: РА355524

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Слюсаренко Д.В. 
Пролонгована епідуральна анестезія у собак і кіз: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Д.В. Слюсаренко ; Харк. зооветеринар. ін-т. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Подано матеріали про розробку пролонгованої епідуральної анестезії у собак і кіз шляхом послідовного введення 2 %-ого розчину лідокаїну гідрохлориду ( собакам - 0,3 - 20,5, козам - 0,6 - 0,8 мл на кожні 10 см довжини тулуба ) через катетер. Загальний час знеболювання сягав двох годин. У кіз катерізуцію епідурального простору з подальшим кількаразовим введенням місцевого анестетика виконано вперше. Проведено комплекні дослідження щодо впливу анестезії на організм собак і кіз. Установлено, що використання анестезії не спричиняє будь-яких негативних явищ в організмі тварин, які можуть викликати ускладнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.25
Шифр НБУВ: РА314223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Слюсаренко Н.В. 
Розвиток творчих здібностей учнів 5 - 9 класів на уроках обслуговуючої праці засобами ігрової діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.В. Слюсаренко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено питання розвитку творчих здібностей на уроках обслуговуючої праці засобами ігрової діяльності. Проаналізовано сучасні підходи до проблеми розвитку творчих здібностей, дидактичні можливості використання ігрової діяльності та запропоновано комплекс ігор. Визначено показники розвитку творчих здібностей учнів за умов використання ігрової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.266
Шифр НБУВ: РА313091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Слюсаренко А.В. 
Розвиток форм і способів збройної боротьби у війнах у зоні Перської затоки у 90-х роках XX ст. - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.В. Слюсаренко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше у вітчизняній історіографії комплексно досліджено і розкрито форми та способи збройної боротьби у війнах у зоні Перської затоки у 1990-х рр. - на початку XXI ст. Охарактеризовано основні фактори, що вплинули на застосування військ у війнах зазначеного періоду. Визначено тенденції розвитку форм і способів збройної боротьби за досвідом війн у зоні Перської затоки. Розроблено рекомендації щодо можливих напрямків використання вивченого досвіду у воєнній теорії та практиці підготовки Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-68 + Ц35(0)635-4 + Ц1,8(3)142 +
Шифр НБУВ: РА335601

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Слюсаренко К.В. 
Страхування від нещасних випадків на виробництві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / К.В. Слюсаренко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади й історичні етапи розвитку системи страхування від нещасних випадків на виробництві в Україні та світі. Сформульовано понятійно-категоріальний апарат дослідження. Визначено ряд специфічних ризиків у системі охорони праці, характерні для гірничодобувної промисловості України. Проаналізовано статистичні дані щодо рівня травматизму у галузі, з'ясовано основні причини його виникнення. Досліджено особливості страхування від нещасних випадків на виробництві на матеріалах підприємств Криворізького басейну. Охарактеризовано сучасний стан системи страхування від нещасних випадків на виробництві, наведено рекомендації щодо удосконалення її законодавчої бази. Розроблено методичні положення щодо оцінювання ефективності страхування від нещасних випадків на виробництві. З використанням розробленої методики проведено розрахунки за даними досліджуваних підприємств, оцінено динаміку ефективності страхування від нещасних випадків на виробництві підприємств Криворізького басейну. Розроблено модель реформування системи страхування від нещасних випадків на виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.733.13 +
Шифр НБУВ: РА367774

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Слюсаренко Н. В. 
Теорія і практика трудової підготовки дівчат у школах України (кінець XIX - XX ст.): автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.02 / Н. В. Слюсаренко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Визначено та розкрито соціально-економічні, політичні, культурно-освітні, психолого-педагогічні чинники трудової підготовки дівчат, основні тенденції її становлення у загальноосвітніх школах кінця XIX - XX ст. Досліджено досвід трудової підготовки дівчат в історичній ретроспективі та виокремлено етапи та підетапи даного процесу в школах України кінця XIX - XX ст. Охарактеризовано структурні компоненти й особливості трудової підготовки дівчат у різні періоди розвитку вітчизняної школи. Розширено історико-педагогічні відомості про мету, зміст, форми, методи та засоби трудової підготовки дівчат у школах України. Обгрунтовано шляхи розбудови системи трудової підготовки дівчат у загальноосвітніх школах незалежної України та перспективи її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч21.266 + Ч33(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Шугай Я. М. 
Розвиток початкової освіти у вітчизняній педагогічній теорії і практиці (1932–1958 рр.). / Я. М. Шугай. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота є теоретико-методологічним дослідженням проблеми розвитку початкової освіти в Україні протягом 1932 – 1958 рр.Об'єкт дослідження – генеза початкової освіти в Україні.Предмет дослідження – теоретичні аспекти та практика організації початкової освіти в Україні (1932–1958 рр.).Мета дослідження – на основі ретроспективного аналізу теоретико-методичних основ розвитку початкової освіти в Україні у 1932–1958 рр. виявити особливості її генези та окреслити перспективи впровадження ідей конструктивного історико-педагогічного досвіду в сучасній початковій школі.Методи дослідження. Для розв'язання завдань дослідження використовувався комплекс таких взаємопов'язаних методів: історико-логічний аналіз, систематизація наукової літератури, архівних джерел, що уможливило узагальнення та систематизацію поглядів учених на проблему, яка вивчається; хронологічно-системний, проблемно-пошуковий методи, які дали змогу простежити розвиток початкових шкіл у 1932–1958 рр. у динаміці, у часовому просторі й послідовності; структурно-порівняльний аналіз документальних, науково-літературних джерел з метою зіставлення архівних, друкованих матеріалів із досліджуваної проблеми; ретроспективний логіко-системний аналіз для порівняння подій, фактів, поглядів щодо означеної проблеми, характеристики питань організації навчання учнів початкових шкіл у досліджуваний період.Наукова новизна дослідження полягає в тому, що в дисертаційній роботі вперше: комплексно досліджено процес розвитку початкової освіти в Україні в 1932–1958 рр. та визначено його особливості (організація шкільної освіти на основі використання новітніх досягнень психології, фізіології, педагогіки; трансформація змісту, форм і методів початкової освіти відповідно до суспільно-політичних чинників та педагогічних ідей; надмірна заідеологізованість навчально-виховного процесу початкової школи; стратегічне спрямування державної політики на охоплення обов'язковою початковою освітою всіх дітей шкільного віку); виокремлено етапи розвитку початкової освіти в Україні аналізованої доби та їхні провідні тенденції: І-й (1932–1938 рр.) – стандартизаційно-уніфікаційний; ІІ-й (1939–1945 рр.) – реформаційно-авторитарний; ІІІ-й (1946–1953 рр.) – відновлювально-організаційний; ІV-й (1954–1958 рр.) – практико зорієнтований; схарактеризовано зміст та організацію навчання в початкових школах України в 1932–1958 рр.; виділено позитивні ідеї початкової освіти минулого (дитиноцентризм; зменшення відриву навчання від життя та підготовка учнів до практичної діяльності; організація змістовного дозвілля дітей; концентрація уваги на виховній та позакласній роботі зі школярами та роботі з їхніми батьками) та окреслено перспективи їхньої творчої реалізації в сучасній школі;уточнено квінтесенції основних понять дослідження («дитинство», «розвиток», «розвиток початкової освіти») та визначено сутність поняття «розвиток початкової освіти у вітчизняній теорії та практиці».Практичне значення дослідження полягає в тому, що його результати відображені в методичних рекомендаціях «Розвиток початкової освіти в Україні (1932–1958 рр.)». Основні положення, фактичний матеріал, висновки дослідження можуть бути використані: для визначення стратегії розвитку початкової освіти в Україні, оновлення і збагачення змісту навчальних курсів із загальної педагогіки, історії України, історії освіти, історії розвитку національних шкіл; у процесі розробки спецкурсів і проведення спецсемінарів, написання праць із проблем історії освіти. Отримані наукові результати можуть бути корисними для менеджерів освітньої галузі, викладачів, студентів, наукових працівників, педагогів-практиків.^UThe object of the study is the genesis of primary education in Ukraine. The theoretical aspects and practice of organization of primary education in Ukraine (1932-1958) are the subject of the study. The purpose of the study is to identify on the basis of a retrospective analysis of the theoretical and methodological foundations of the development of primary education in Ukraine in 1932-1958, the features of its genesis and to outline the prospects of implementing ideas of constructive historical and pedagogical experience in a modern primary school.Research methods. To solve the problems of the research, a set of such interrelated methods as historical and logical analysis, systematization of scientific literature, archival sources which made it possible to summarize and systematize scientists' views on the problem under the study; chronological and systematic, problem and search methods that made it possible to trace the development of elementary schools in 1932-1958 in dynamics, time space and sequence; structural and comparative analysis of documentary, scientific and literary sources in order to compare archival and printed materials on the problem under the study; retrospective logic and system analysis for comparison of events, facts, views on a particular problem, characteristics of issues of organization of education of elementary school pupils in the studied period, was used. The scientific novelty of the research is that for the first time in the thesis: the process of development of primary education in Ukraine in 1932–1958 has been holistically investigated; its features (organization of school education based on the use of the latest achievements of psychology, physiology, pedagogy; transformation of the content, forms and methods of primary education in accordance with socio-political factors and pedagogical ideas; excessive ideologization of the educational-bringing-up process of primary school; strategic orientation of public policy to basic primary education for all school-aged children) have been defined;the stages of development of primary education in Ukraine of the analysed period and their leading tendencies have been distinguished: the first stage (1932–1938) is the stage of standardization and unification; the second stage (1939–1945) is the reformation-authoritarian stage; the third stage (1946–1953) is the restoration-organizational stage; the fourth stage (1954–1958) is the practically oriented stage.the content and organization of education in primary schools of Ukraine in 1932-1958 have been characterized;the positive ideas of primary education of the past (child-centrism; reducing the gap between learning and preparing pupils for practical work; organization of meaningful leisure for children; focusing on educational and extracurricular work with schoolchildren and work with their parents) have been highlighted and the perspectives of their creative realization have been outlined in the New Ukrainian School.the quintessence of the basic concepts of the research («childhood», «development», «development of primary education») have been clarified and the essence of the concept of «development of primary education in domestic theory and practice» has been defined.The practical significance of the study is that its results have been represented in the methodological recommendations (guidelines) «Development of Primary Education in Ukraine (1932–1958)». The main provisions, factual material and conclusions of the study can be used to determine the strategy of development of primary education in Ukraine, updating and enriching the content of such training courses as General Pedagogy, History of Ukraine, History of Education, History of Development of National Schools; in the process of developing special courses and holding special seminars, writing works on the problems of history of education.The obtained scientific results can be useful for educational managers, organizers of educational-bringing-up institutions, teachers, students, researchers, teacher practitioners.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Пенза І. В. 
Розвиток соціокультурної складової професійної освіти майбутніх судноводіїв (друга половина XX – початок XXI століття) / І. В. Пенза. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації комплексно досліджено генезу соціокультурної підготовки майбутніх судноводіїв у другій половині XX – на початку XXI століття. Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що в дисертаційній роботі вперше схарактеризовано тенденції розвитку соціокультурної складової професійної освіти майбутніх судноводіїв у різні періоди її розвитку протягом досліджуваної доби; обґрунтовано авторську періодизацію розвитку соціокультурної складової професійної освіти майбутніх судноводіїв у визначених хронологічних межах; актуалізовано історико-педагогічний досвід соціокультурної підготовки майбутніх судноводіїв та окреслено перспективи його впровадження в сучасну вітчизняну систему освіти.Уточнено зміст понять «розвиток», «освіта», «професійна освіта», «культура», «соціокультурна складова освіти», «соціокультурна компетентність», «майбутні судноводії», «розвиток соціокультурної складової професійної освіти майбутніх судноводіїв».До наукового обігу введено маловідомі й невідомі архівні документи, історичні факти і відомості про зміст та організацію освітнього процесу в морських навчальних закладах. Подальшого розвитку набуло використання ретроспективного досвіду розвитку соціокультурної складової професійної освіти майбутніх судноводіїв у системі сучасної морської освіти.^UThe dissertation comprehensively examines the development of sociocultural component in professional education of future navigators (second half of the XXth – the beginning of the XXIst century).The scientific novelty of the obtained results lies in the fact that the tendencies of the development of sociocultural component in professional education of future navigators in different periods of its development during the studied time range are characterized; the author's periodization of the development of sociocultural component in professional education of future navigators within certain chronological limits is substantiated; the historical and pedagogical experience of sociocultural training of future navigators is actualized and the prospects of its introduction into the modern domestic education system are outlined. The content of the concepts "development", "education", "professional education", "culture", "sociocultural component of education", "sociocultural competence", "future navigators", "development of sociocultural component in professional education of future navigators" is specified. Little-known and unknown archival documents, historical facts and information about the content and organization of the educational process in maritime educational institutions have been introduced into scientific circulation. The use of retrospective experience in the development of sociocultural component in professional education of future navigators in the system of modern maritime education has been further developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Кругляк Д. М. 
Становлення та розвиток інституту місцевого самоврядування в Україні (1990 – 2020 рр.): історичний аспект. / Д. М. Кругляк. — Б.м., 2021 — укp.

Місцеве самоврядування є одним із ключових інститутів громадянського суспільства, що забезпечує право та змогу суспільства безпосередньо та через представницькі органи місцевого самоврядування здійснювати управління суспільними справами в інтересах місцевого населення. Попри глибокі демократичні традиції, усталення сучасної моделі місцевого самоврядування в Україні тісно пов'язане з транзитивними процесами. На перехідному етапі державного будівництва радянська вертикаль державного управління поступово трансформувалась у сучасну демократичну систему органів влади та місцевого самоврядування. Разом із тим, в процесі демократизації держава успадкувала деякі елементи радянської системи, синкретично поєднавши їх із сучасними інститутами демократії. Відтак, динаміка інституціоналізації місцевого самоврядування в Україні виражає дихотомію централізаційних і децентралізаційних тенденцій у контексті переходу від тоталітаризму до демократії.Отримані результати дослідження демонструють становлення та розвиток інституту місцевого самоврядування в Україні у 1990 – 2020 рр. і взаємозв'язок специфіки формування національної моделі місцевого самоврядування та суспільно-політичного контексту державотворення у відповідний історичний період.В якості теоретичного підґрунтя роботи виступають концепти «транзитивного суспільства» та «транзитивної держави», що розкривають інституційний розвиток місцевого самоврядування у вигляді трансформації від тоталітарного соціалізму до становлення структур громадянського суспільства.^ULocal self-government is one of the key institutions of civil society, which ensures the right and opportunity of society directly and through representative bodies of local self-government to manage public affairs in the interests of the local population. Despite deep democratic traditions, the establishment of a modern model of local self-government in Ukraine is closely linked to transitional processes. During the transitional stage of state building, the Soviet vertical of public administration was gradually transformed into a modern democratic system of government and local self-government. At the same time, in the process of democratization, the state inherited some elements of the Soviet system, syncretically combining them with modern institutions of democracy. Thus, the dynamics of institutionalization of local self-government in Ukraine expresses the dichotomy of centralization and decentralization tendencies in the context of the transition from totalitarianism to democracy.The results of the study demonstrate the formation and development of the institution of local self-government in Ukraine in 1990-2020 and the relationship between the specifics of the national model of local self-government and the socio-political context of state formation in the relevant historical period.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського