Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (120)Книжкові видання та компакт-диски (115)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=СМОЛЯН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Смолянюк В.Ф. 
Військова могутність сучасної Української держави (політологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.Ф. Смолянюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз сутності, змісту, структури, механізмів формування та напрямів практичної реалізації військової могутності сучасної Української держави. Розглянуто військову могутність як складне багатопотенціальне соціально-політичне утворення, що визначає характер адаптації незалежної України до регіональних і світових геополітичних реалій, а також впливає на кількісно-якісні характеристики подальшого становлення національної воєнної організації. Систематизовано й оновлено понятійно-категоріальний апарат теорії та практики забезпечення військової могутності держави. Розкрито взаємозв'язок між військовою могутністю сучасної держави та її воєнною безпекою і обороноздатністю. Визначено сукупність державних механізмів, призначених для формування військової могутності України. Досліджено шляхи підвищення ефективності їх функціонування. Висвітлено взаємовплив військової політики Української держави та її військової могутності на прикладі взаємодії України з Російською Федерацією та НАТО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Ф083
Шифр НБУВ: РА315567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
2.

Смолянюк Н.В. 
Напружено-деформований і граничний стани сталебетонних плит перекриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Н.В. Смолянюк ; Укр. держ. акад. залізнич. трансп. — Х., 2003. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено конструкцію сталебетонної плити перекриття, в якій сумісна робота тонкого металевого листа з бетоном досягається завдяки зробленим в цьому листі прямокутним просічкам, за цього просічки відігнуті та приварені до бортових елементів листа, утворена металева конструкція заповнена бетоном. Виготовлено та випробувано дослідні зразки з різним розташуванням просічок. У процесі випробування зразків одержано та проаналізовано дані стосовно закономірностей деформування та вичерпання несучої здатності плит, характеру тріщиноутворення в бетоні та пластичних властивостей в сталевому листі, а також схем руйнування зразків перекриттів. На підставі одержаної схеми руйнування розроблено методику оцінки несучої здатності сталебетонного перекриття за допомогою метода межової рівноваги. Несучу здатність визначено за нормальним перерізом та за міцністю контакту листа з бетоном. З використанням метода кінцевих елементів за допомогою проектно-обчислювального комплексу Stucture CAD для Windows розроблено розрахункову модель сталебетонних перекриттів та оцінено напружено-деформований і обгрунтовано межовий стани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.331 + Н539.4-028.01 +
Шифр НБУВ: РА327355

Рубрики:

      
3.

Смолянюк Н.М. 
Організація природничої освіти молодших школярів у загальноосвітніх навчальних закладах України (друга половина XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н.М. Смолянюк ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано погляди та внесок учених даного періоду в організацію початкової природничої освіти. Обгрунтовано етапи організації природничої освіти молодших учнів в Україні досліджуваного періоду (1950 - 1967 рр. - етап перебудови природничої освіти, 1968 - 1980-ті рр. - етап інтенсивного розвитку науково-методичних засад початкової природничої освіти, 1990-ті рр. - етап її модернізації, визначення цілей і змісту з позиції гуманізації й етнизації). Досліджено досвід (напрями, організаційні форми та методи) здійснення природничої освіти учнів молодших класів ЗНЗ України у другій половині XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)63/64 + Б. р(4Укр)2 г(4Укр)7,022
Шифр НБУВ: РА375197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Смолянінова О.О. 
Особливості меланогенезу в гірськокарпатських овець з кольоровою вовною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.О. Смолянінова ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Вперше на поголів'ї гірськокарпатських овець з вовною природного забарвлення встановлено прямий зв'язок меланогенезу з активністю ключового ферменту даного процесу - тирозиназою та з'ясовано вплив на нього паратипових факторів. У процесі росту вовни досліджено локалізацію й активність основного ферменту - тирозинази у шкірі та в її вовнотвірних структурах - волосяних фолікулах. Одержано нові дані про стимулювальний вплив мінеральних елементів, зокрема міді, сірки, та йоду, а також амінокислоти тирозину на активність тирозинази та перебіг меланогенезу у шкірі. Встановлено вплив полонинного літування овець на активність тирозинази у шкірі, вміст меланіну та деяких інших компонентів у вовні, її фізичні параметри. Доведено, що меланогенез у шкірі є доволі лабільним процесом, про що свідчить висока мінливість активності в ній тирозинази, яка може зазнавати помітних змін за відносно короткий проміжок часу, що пов'язано з нерівномірним надходженням у волосяні фолікули основного субстрату - тирозину. Уточнено уявлення про механізми впливу різноманітних факторів (субстратних, зовнішнього середовища) на перебіг меланоутворення в гірськокарпатських овець з кольоровою вовною, що дає можливість більш предметно науково обгрунтувати заходи з їх розведення і утримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-269.1 +
Шифр НБУВ: РА342630

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Смолянюк Р.В. 
Оцінка експлуатаційного стану дорожніх покриттів на основі вдосконалення методів вимірювання рівності та зчіпних якостей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.11 / Р.В. Смолянюк ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2005. — 25 с. — укp.

Обгрунтовано принципово новий підхід щодо оцінки рівності та зчіпних якостей дорожнього покриття, який полягає у диференціації впливу нерівностей на коливання підвіски автомобіля за різних режимів руху та врахуванні їх комплексної дії та неоднорідності розподілу за шириною. Встановлено закономірності впливу нерівностей на коливання підвіски автомобілів під час виконання маневрів. Вперше запропоновано оцінювати рівність дорожнього покриття з урахуванням основних режимів руху автомобіля. Розроблено нову методику оцінки якості покриття на базі використання таких критеріїв: коефіцієнта зчеплення колеса автомобіля з покриттям, різниці між максимальною та мінімальною величиною даного показника, ступеня шорсткості та рівності поверхні. Відповідно до міжнародних індексів рівності IRI розроблено "Рекомендації щодо оцінки зчіпних якостей дорожніх покриттів з урахуванням неоднорідності по площі проїзної частини", впровадження яких забезпечить своєчасне виконання ремонтних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-044.02 +
Шифр НБУВ: РА339559

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Смолянінов М.Ю. 
Підвищення міцності й тріщиностійкості залізобетонних елементів, підсилених акриловим полімеррозчином, при дії короткочасних статичних і багаторазово повторних навантажень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / М.Ю. Смолянінов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Проаналізовано конструктивні рішення, що стосуються підсилення та відновлення бетонних і залізобетонних елементів, підсилених акриловими композиціями, а також методи їх розрахунку за короткочасного та багаторазового повторного навантаження. Одержано експериментальні дані стосовно коротконесучої здатності, тріщиностійкості та деформативності залізобетонних елементів, підсилених зазначеними композиціями, а також стосовно витривалості, тріщиностійкості та дефомативності даних елементів за багаторазово повторних навантажень. Експериментальним шляхом установлено величини відносної межі витривалості залізобетонних елементів, підсилених акриловими композиціями, залежно від схеми підсилення, товщини підсилювального шару, кількості циклів, рівня навантажень і частоти. Розроблено методику експериментально-теоретичного оцінювання їх відносної межі витривалості, а також несучої здатності за статичного та багаторазово повторного навантаження. Проведено статистичну обробку експериментальних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-09 +
Шифр НБУВ: РА355070

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Смолянець В.В. 
Удосконалення проектування асфальтобетонного покриття нежорсткого дорожнього одягу в умовах міст: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.11 / В.В. Смолянець ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано умови роботи та характер руйнування асфальтобетонного покриття міських дорожніх одягів. Показано, що розтріскування покриття від дії транспорту є більш інтенсивним за більшого часу дії навантаження. Обгрунтовано вибір межового стану та умову міцності для оцінки тріщиностійкості асфальтобетонного покриття міських вулиць і доріг. Визначено межову кількість прикладання навантажень на асфальтобетонне покриття нежорсткого дорожнього одягу, а також розрахункову інтенсивність руху з урахуванням режиму руху транспортних засобів за умов міста. Запропоновано поняття "міра відновленості пошкодженої структури асфальтобетону", з використанням якого уточнено аналітичну залежність для визначення сумарної міри накопичення пошкодження покриття. Експериментальним шляхом з'ясовано розрахункові характеристики та показники довговічності різних асфальтобетонів, які є необхідні для виконання розрахунків з метою оцінки тріщиностійкості покриття міських вулиць і доріг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-02 +
Шифр НБУВ: РА335014

Рубрики:

      
8.

Смолянець Р. В. 
Механізми пластичної деформації нанокристалічного титану, отриманого кріомеханічною фрагментацією зерна / Р. В. Смолянець. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вивченню закономірностей пластичної деформації об'ємного нанокристалічного (НК) титану технічної чистоти ВТ1-0 з моно- та гетерогенною (бімодальною) мікроструктурою в інтервалі температур 4,2 – 395 К з метою з'ясування механізмів пластичної деформації. Досліджуваний НК стан з розміром зерна в діапазоні 80 – 35 нм був отриманий вперше завдяки використанню оригінального методу кріомеханічної фрагментації зерна з застосуванням кріовальцювання при температурі рідкого азоту та подальшого відпалу при відповідних температурах.На основі одержаних при квазістатичному розтязі деформаційних діаграм НК титану (металу з ГЩУ кристалічною ґраткою) була визначена залежність їх основних характеристик, таких як умовна межа плинності σ0,2, швидкість деформаційного зміцнення  = (σ/e)è і відносне подовження до руйнування (резерв пластичності) f від температури, розміру зерна та характеру розподілу в інтервалі температур 4,2 – 395 К.Встановлено, що обумовлена зернограничним (ЗГ) зміцненням залежність межі плинності від розміру зерна d в діапазоні 35 нм – 20 мкм відповідає класичному співвідношенню Холла-Петча σ0,2(d–1/2) при кімнатній і підвищених температурах та порушується при низьких температурах. Запропоновано наукове обґрунтування виконання співвідношення Холла-Петча в широкому інтервалі температур. При цьому фізичні механізми ЗГ зміцнення при низьких температурах пов'язані виключно з активністю ЗГ дислокаційних джерел. Виявлена низькотемпературна особливість ЗГ зміцнення у випадку НК титану (d ~ 80 – 35 нм), яка спостерігається як «позитивне» відхилення від співвідношення Х-П в бік більш високих значень σ0,2, пояснюється появою залежності діаметра дислокаційної петлі ЗГ джерела від розміру наномасштабного зерна, а напруження її зародження є обернено пропорційним його розміру σ ~ 1/d.Виконано термоактиваційний аналіз експериментальних значень температурних залежностей межі плинності і швидкісної чутливості НК титану з середнім розміром зерна в декілька десятків нанометрів (35 нм і 45 нм) та мономодальним розподілом їх за значенням в інтервалі температур 4,2 – 395 К на основі теорії термічно активованого руху дислокацій в площині ковзання. Встановлено відносний вплив на кінетику такого руху локальних бар'єрів (домішкових атомів) і обумовлених границями зерен внутрішніх напружень. Визначено контролюючий механізм пластичної деформації НК титану.Визначено фізичний механізм підвищення резерву пластичності f НК титану з бімодальною мікроструктурою, що не спостерігається у випадку мономодального НК стану. Виявлена особливість залежності f(Т) розглядається як результат поєднання декількох процесів: дислокаційного ковзання, екстраординарного динамічного зростання зерен під дією розтягувальних напружень і активізованого нанодвійникування у виниклих зернах субмікронного і мікрометрового розмірів. Одержані результати вказують на важливу роль нанодвійникування у процесі деформації НК ГЩУ металів з бімодальною мікроструктурою, яка стає більш значною при низьких температурах.^UThe thesis is devoted to the study of the regularities plastic deformation of the bulk nanocrystalline (NC) commercial purity titanium VT1-0 with different of grain size distribution in the temperature range T = 4.2 - 395 K. The aim this thesis is clarify of the plastic deformation mechanisms of NC titanium. The NC structural state with a grain size in the range of 80 – 35 nm was first obtained by the employ of an original method of cryomechanical grain fragmentation using cryo-rolling at T = 77 K and further annealing.At the first time the deformation diagrams under the quasi-static tension of titanium NC was obtained. This allowed us to determine the dependence from temperature, grain size and grain size distribution of their main characteristics: the yield strength σ0.2, strain rate hardening  and elongation to failure f from temperature, grain size and grain size distribution in the temperature range 4.2 – 395 K.It was found that the dependence of the yield strength on grain size d in the range of 35 nm – 20 μm due to grain boundary (GB) hardening corresponds to the classical Hall-Petch relation σ0,2(d–1/2) at room and elevated temperatures and is violated at low temperatures. The scientific substantiation of performance of the Hall-Petch relation in a wide range of temperatures is offered. The physical mechanisms of GB hardening at low temperatures are associated exclusively with the activity of GB dislocation sources. The revealed low-temperature feature of GB hardening in the case of NC titanium (d ~ 80 – 35 nm), which is observed as a "positive" deviation from the Hall-Petch relation towards higher values of σ0.2, is explained by the nanoscale grain dependence of the diameter of the dislocation loop of GB source, and the nucleation stress of it is inversely proportional to its size σ ~ 1/d.Thermoactivation analysis of experimental temperature dependence of yield strength and velocity sensitivity of NC titanium with a grain size of several tens of nanometers (35 nm and 45 nm) and their monomodal distribution by value in the temperature range 4.2 – 395 K based on the theory of thermally activated motion of dislocations in the sliding plane. The relative influence of local barriers (impurity atoms) and internal stresses due to grain boundaries on the kinetics of such motion has been established. The controlling mechanism of plastic deformation of titanium NC is determined.The physical mechanism of increasing ductility of NC titanium with heterogeneous (bimodal) microstructures at low temperatures, which is not observed in the case of monomodal NC structural state, is determined. The observed phenomenon is explained by a combination of several processes: dislocation sliding, extraordinary dynamic grain growth induced of tensile stresses, and activated nanotwinning in the resulting grains of submicron and micron sizes. The obtained results indicate the important role of nanotwinning in the process of deformation of the NC HCP metals with a heterogeneous (bimodal) structure.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського