Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (273)Книжкові видання та компакт-диски (242)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=ФАМ$<.>+<.>A=ТХАН$<.>+<.>A=ТАМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Тамбовцев В. Є. 
Адміністративно-правова протидія ухиленню від сплати податку на додану вартість та його незаконному відшкодуванню: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. Є. Тамбовцев ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні передумови встановлення відповідальності за ухилення від сплати податків у національному законодавстві й у законодавстві окремих зарубіжних країн. Визначено чинники детермінації ухилення від сплати ПДВ та його незаконного відшкодування, які розподіляються на загальні і спеціальні. Охарактеризовано адміністративію-правові заходи протидії ухиленню від сплати ПДВ та його незаконному відшкодуванню, до яких віднесено адміністративне запобігання, адміністративне припинення й організаційно - правові заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1 + Х819(4УКР)129
Шифр НБУВ: РА375850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Фам Суан Нгок 
Визначення основних елементів суден, що обслуговують морські споруди та нафтодобувні промисли: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / Фам Суан Нгок ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2008. — 23 с. — укp.

Удосконалено процес проектування суден постачання бурових платформ (СПБП). Створено принципово нову методику визначення їх основних елементів і характеристик на початкових стадіях проектування. Розроблено математичні моделі функціонування такого судна, виконано формулювання та розв'язано відповідні задачі функціонування. За цього функціональні операції, які виконує СПБП, змодельовані марківськими випадковими функціями. В результаті розв'язання певних задач функціонування одержано показники функціональної ефективності СПБП. Показники економічної ефективності СПБП визначено за формулами, що відображають основні складові тайм-чартерного еквівалента й оперативні витрати. Їх розглянуто на проміжку часу, що дорівнює життєвому періоду судна. Розроблена методика визначення основних елементів СПБП на початкових стадіях його проектування базується на рішенні задачі пошуку екстремуму відносної вартості виконання судном постачання значної кількості основних функціональних операцій. Запропоновано математичну модель СПБП, алгоритм і програму розв'язання оптимізаційної задачі визначення його основних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.3-02 +
Шифр НБУВ: РА360156

Рубрики:

      
3.

Тамаркіна О. Л. 
Дидактичні умови розвитку самостійності студентів вищого навчального закладу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / О. Л. Тамаркіна ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уточнено сутність двох площин самостійної пізнавальної діяльності: внутрішньої (організація навчальної діяльності) та зовнішньої (організація навчання студентів). Побудовано концептуальну модель підготовки викладачів ВНЗ до застосування авторської експериментальної програми з використанням дидактичних умов розвитку самостійності. Перевірено дидактичні умови, що сприяють ефективній реалізації цих умов структурно-функціональній моделі розвитку самостійності студентів ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.267
Шифр НБУВ: РА380140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Фам Хоанг Минь Хуан 
Міцність, тріщиностійкість та деформативність залізобетонних плит, попередньо напружених в двох напрямках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Фам Хоанг Минь Хуан ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень напружено-деформованого стану залізобетонних плит, завантажених зосередженим та рівномірно розподіленим навантаженням. Спирання плит шарнірне по кутах і контуру. Армовані ненапруженою та попередньо напруженою арматурою плити розташовано в одному та двох напрямках. Запропоновано залежності для визначення міцності, тріщиностійкості та прогинів плит. Враховано схему завантаження, зусилля обтиску бетону попередньо напруженою арматурою, зважаючи на втрати від швидкоплинної та тривалої повзучості бетону, а також показники його усадки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537-028.01 + Н539.4-028.01
Шифр НБУВ: РА318416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Тамамян Н.В. 
Неоіндуїзм: історія появлення, еволюції та розповсюдження: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.В. Тамамян ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження неоіндуїзму та його еволюції від реформаторських рухів, що виникли на базі ортодоксального індуїзму, до універсального морально-етичного навчання й соціально-релігійної течії. На підставі вивчення вітчизняних і зарубіжних наукових джерел представлено цілісну картину формування індуїзму та неоіндуїзму, виходу його за межі Індії та поширення по усьому світу. Проведено порівняльний аналіз індуїзму та неоіндуїзму, а також неоіндуїзму та християнства, простежено розповсюдження даної течії та розглянуто діяльність громад кришнаїтів в Україні та Криму. На підставі дослідження документів і періодичних видань як кришнаїтів, так і інших течій висвітлено участь міжнародних спільнот у різних соціальних проектах. Зроблено висновок, що Міжнародне Суспільство Свідомості Крішни не належить до тоталітарних сект. Доведено, що ця організація позитивно впливає на деякі верстви населення, допомагає багатьом членам суспільства вилікуватись від алкоголізму та наркоманії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э331.2 + Т3(0)6-7 +
Шифр НБУВ: РА349957

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Тамразова О.В. 
Організаційно-правове забезпечення вдосконалення наукової організації праці слідчих органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Тамразова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та розвитку теорії та практики організації праці слідчих органів внутрішніх справ Україні. Розроблено періодизацію їх розвитку та визначено головні закономірності, притаманні кожному з цих етапів. На підставі аналізу теоретичних джерел проаналізовано понятійний апарат досліджуваної проблематики. Сформульовано головну мету наукової організації праці слідчих, яка полягає у досягненні максимальної результативності за мінімальних затрат робочого часу, матеріальних, фінансових і трудових ресурсів, збереження здоров'я працівників і забезпечення високого рівня їх працездатності та задоволення своєю професійною діяльністю. Визначено основні напрямки наукової організації праці слідчих органів внутрішніх справ. Надано визначення нормування роботи слідчих і наведено пропозиції щодо вдосконалення її нормування. Розглянуто особливості стимулювання, адаптації та професійної деформації слідчих в аспекті наукової організації їх праці, питання впливу професійної орієнтації на подальшу професійну діяльність працівників слідчого апарату. Значну увагу приділено питанням зміцнення професійного ядра слідчого апарату. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.3 п + Х891.9(4УКР)7-9 +
Шифр НБУВ: РА346735

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
7.

Фам Туанг Хунг 
Прохідний соленоїдальний перетворювач для вимірювання електромагнітних характеристик разімкнених зразків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.05 / Фам Туанг Хунг ; Нац. техню ун-т "Харків. політехн. ін-т". — Х., 2002 — укp.

Розроблено та досліджено прохідні соленоїдальні перетворювачі для вимірювання електромагнітних параметрів розімкнених зразків і виробів, виготовлених з феро- та слабоферомагнітних матеріалів. Запропоновано методику розрахунку квазіоднорідних значень магнітної індукції циліндричних суцільних зразків у магнітному полі соленоїдальної котушки. Визначено основні параметри установки з соленоїдальною котушкою для розв'язання задачі відновлення дійсних магнітних параметрів зразків. Отримано вирази для визначення критичних довжин зразка без перевищення допустимої методичної похибки, зумовленої неоднорідністю магнітного поля та намагніченості зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з264.536-01
Шифр НБУВ: РА318568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Тамаргазін О.А. 
Розробка методів оцінки ефективності і вдосконалення керування системою технічного обслуговування пасажирських літаків: Автореф. дис... док. техн. наук: 05.22.20 / О.А. Тамаргазін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовану методику розрахунку показників якості систем технічного обслуговування (ТО) пасажирських літаків як комерційних транспортних засобів. Дану методику використано для розв'язання проблеми підвищення техніко-економічної ефективності експлуатації авіаційної техніки та методики керування ходом процесу ТО пасажирських літаків з урахуванням збійних ситуацій, які виникають з причин обмежень на наявні ресурси, імовірнісних змін планових і непланових обсягів ремонтних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О535.1-082-6
Шифр НБУВ: РА317057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Фам Хоанг Хай 
Теорія і методика дослідження мусонно-вологих тропічних ландшафтів В'єтнаму та шляхи їх раціонального використання: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.01 / Фам Хоанг Хай ; НАН України. Ін-т географії. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Подано основні принципи, методи і методичні прийоми ландшафтознавчого дослідження, оптимальність визначення і застосування їх для аналізу і оцінки ландшафтів в умовах мусонно-вологих тропіків В'єтнаму. Виявлено закономірності просторово-часової диференціації ландшафтних комплексів (ЛК), структурні, функціональні і динамічні властивості ландшафтів, особливості природних і антропогенних процесів, а також взаємозв'язки, взаємодія між суспільством і природою на території В'єтнаму. Складено систему класифікації мусонно-вологих тропічних ландшафтів, створено карту ландшафтів (в масштабі 1:1 000 000) і карту фізико-географічного районування (в масштабі 1:1 000 000) і на їх основі проведено прикладне оцінювання ландшафтів, подано конструктивні рекомендації щодо раціонального природокористування і охорони навколишнього середовища В'єтнаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(57В'ЄТ)24

Рубрики:

      
10.

Тамаркіна 
Термоліз і активація викопного вугілля, структурно модифікованого в системі HNO3-Ac20: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Юлія Володимирівна Тамаркіна ; НАН України; Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3
Шифр НБУВ: РА323180

      
Категорія: Будівництво   
11.

Фам Мінь Ха 
Тривала міцність та напружено-деформований стан анкерування арматурних стержнів періодичного профілю акриловими клеями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Фам Мінь Ха ; Полтав. держ. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2000. — 17 с. — укp.

Розв'язано вісесиметричну задачу теорії пружності про розподіл напружень та переміщень в елементах з'єднання анкер - клей - бетонний масив під час дії на арматурний стержень тривалодіючого висмикувального зусилля. Теоретично досліджено напружено-деформований стан відповідно до віку акрилового клею, часу дії висмикувального зусилля, геометричних характеристик з'єднання. Експериментально досліджено несучу здатність та деформативність анкерування арматурних стержнів періодичного профілю при використанні модифікованих акрилових клеїв під дією статичних короткочасних навантажень. Визначено тривалу міцність клейового анкера та деформативність під час дії на арматурний стержень тривалодіючого висмикувального зусилля. Удосконалено геометрію закладання арматурних стержнів у бетон акриловими клеями різних складів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.104.5-02
Шифр НБУВ: РА309407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Тамайчук А.М. 
Фізико-географічне районування Світового океану: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / А.М. Тамайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто одну з найбільш складних проблем фізичної географії океану - природного районування його просторів та класифікації підрозділів. Критично проаналізовано досвід районування Світового океану та наведено оцінку сучасного стану досліджуваної проблеми. Виявлено основні труднощі та запропоновано шляхи їх вирішення в контексті сучасних уявлень про закономірності регіональної диференціації та інтеграції географічної оболонки. Складено схему таксономічних одиниць фізико-географічного районування Землі для проведення на сучасному науково-методичному рівні спільного районування океану та суші з урахуванням їх специфіки та взаємозв'язків як структурних ланок географічної оболонки. На підставі оригінального методологічного підходу та найновіших фактичних та кліматичних даних геоінформаційних систем (ГІС), а також супутникових даних про температуру поверхні океану (ТПО) розглянуто диференціацію природних умов Світового океану, Чорного й Азовського морів та складено нові схеми їх комплексного фізико-географічного районування, виділено та всебічно охарактеризовано внутрішньо однорідні та індивідуально специфічні природні райони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,0 +
Шифр НБУВ: РА351091

Рубрики:

      
13.

Фам Д. К. 
Критерій граничного стану конструкційних матеріалів з врахуванням пошкоджуваності / Д. К. Фам. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці критерія граничного стану конструкційних матеріалів, які працюють в умовах складного напруженого стану у випадку статичного навантаження з урахуванням пошкоджуваності. Для визначення величини параметра пошкоджуваності використовувалися різні енергетичні підходи, які базуються на зміні фізико-механічних характеристик матеріалів при простих навантаженнях (розтяг та кручення). На основі отриманих експериментальних результатів на різних конструкційних матеріалах, вдосконалено модель опису кінетики накопичення пошкодження, запропонований Бонора, в залежності від рівня пластичної деформації. Отримано залежність параметрів моделі та критерія граничного стану від пружно-пластичних характеристик матеріала. Проведено порівняння отриманих теоретичних значень з експериментальними. Розроблена методика визначення кінетики накопичення пошкодження у випадку кручення циліндричних зразків з врахуванням неоднорідності розподілу деформації в перерізі зразка. На основі підходу Давіденкова-Фрідмана розроблено критерій граничного стану конструкційних матеріалів з врахуванням виду напруженого стану та пошкоджуваності. Представлено порівняння результатів граничного стану, отриманих за розробленим критерієм, експериментальними даними, та іншими методами.^UThe dissertation is devoted to the development of the failure criterion of structural materials, working under complex stress conditions in the case of static load, taking into account damage. Various energy approaches were used to determine the value of the damage parameter, which are based on changes in the physical and mechanical characteristics of materials at simple loads (tensile and torsional). Based on the experimental results obtained on various structural materials, the model of description the kinetics of damage accumulation proposed by Bonora has been improved, depending on the level of plastic deformation. The dependence of the model parameters and the damage failure criterion on the elastic-plastic characteristics of the material were obtained. The obtained theoretical values ​​are compared with experimental ones. A method for determining the kinetics of damage accumulation in the case of torsion of cylindrical specimens has been developed, taking into account the heterogeneity of the deformation distribution in the cross section of the specimen. On the basis of the Davidenko-Friedman approach, the criterion of the limit state of structural materials was developed, taking into account the type of stress state and damage. The comparison of the results of the limit state obtained by the developed criterion, experimental data and other methods is presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Таможська І. В. 
Теоретичні і методичні засади підготовки науково-педагогічних кадрів в університетах України (друга половина ХІХ– початок XX століття) / І. В. Таможська. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації здійснено аналіз теоретичних і методичних засад підготовки науково-педагогічних кадрів засобом приват-доцентури в університетах України другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Схарактеризовано стан наукового розроблення проблеми, систематизовано джерельну базу, визначено методологічні засади дослідження. Проаналізовано передумови та нормативно-законодавче забезпечення розвитку приват-доцентури як джерела поповнення науково-педагогічних кадрів найвищої кваліфікації. Розроблено періодизацію, виявлено закономірності, суперечності та тенденції (позитивні та негативні) її розвитку в досліджуваних хронологічних межах. Обґрунтовано своєрідність поглядів університетської професури щодо поліпшення кадрового складу університетів. Узагальнено досвід закордонних відряджень приват-доцентів до освітніх установ Європи в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. Виявлено персоналії окремих приват-доцентів та їхній внесок у науково-педагогічний доробок університетів України досліджуваного періоду. Окреслено напрями використання історико-педагогічних здобутків щодо підготовки науково-педагогічних кадрів найвищої кваліфікації в умовах сьогодення.^UThe analysis of theoretical and methodical principles of the training of scientific and pedagogical personnel by means of assistant professor courses at Ukrainian universities in the second part of the 19th – at the beginning of the 20th cent. is carried out in the thesis. The current state of scientific development of the problem is characterized; the source base is systematized; the methodological basis of the thesis is determined by application of the philosophical knowledge, a total combination of scientific approaches and a system of scientific methods. The premises and legal framework of the development of assistant professor courses as a source of skilled additional scientific and pedagogical personnel is analysed. A periodization is developed. The mechanism, contradictions and tendencies (positive and negative) of its development within the survey chronological span are defined. The originality of views of university professors on the development of personnel active list at the universities is substantiated. The directions of application of historical and pedagogical progress in the training of skilled scientific and pedagogical personnel under the current conditions are described.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Тамен А. .. 
Парофазна мікроекстракція у реактор: автореферат дис. ... д.філософ : 102 / А. .. Тамен. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено розробці нового методу парофазної мікроекстракції, ключовою особливістю якого є зміна способу утримання екстракційної фази. Запропоновано замість традиційного підходу, який полягає в утриманні акцепторної фази на кінці мікрошприца, розміщувати екстрагент в спеціально сконструйованому реакторі у герметично замкненій ємності над розчином донорної фази. Це вперше дало змогу утримувати більші, ніж 1-3 µL, об’єми екстракційної фази. Тим самим метод парофазної мікроекстракції став повністю сумісним зі спектрофотометрією та, в перспективі, з усіма іншими методами, які потребують порівняно великого об’єму екстрагенту. Також стійке утримання акцепторної фази дало змогу досягти в усіх випадках встановлення екстракційної рівноваги, вільно і необмежено варіювати час екстракції, швидкість перемішування. Це в свою чергу призвело до значного покращення відтворюваності та збільшення чутливості. Даний підхід був апробований на прикладах мікроекстракційно-спектрофотометричного визначення ряду неорганічних аніонів, таких як йодид, йодат, сульфіт, нітрит, бромат. Аналізуючи літературні дані, показано, що розроблені методи визначення неорганічних аніонів із застосуванням парофазної мікроекстракції у реактор за комплексом хіміко-аналітичних характеристик кращі або не поступаються існуючим стандартним або мікроекстракційним методам і дозволяють визначати згадані аналіти в об’єктах аналізу зі складною матрицею. Деякі з розроблених методик знайшли широке використання в аналізі шахтних вод в рамках роботи госпдоговірної теми Інститут хімії та геології ДНУ.^UThe thesis is devoted to the development of a new method of headspace liquid-phase microextration, a key feature of which is to change the method of retaining the extraction phase. It is proposed instead of the traditional approach, which is to hold the acceptor phase at the end of the microsyringe, to place the extractant in a specially designed reactor in a hermetically closed container above the donor phase solution. For the first time, this made it possible to keep larger than 1-3 µL, the volume of the extraction phase. Thus, the method of headspace microextraction has become fully compatible with spectrophotometry and, in the future, with all other methods that require a relatively large volume of the extractant. Also, the stable maintenance of the acceptor phase made it possible to achieve in all cases of extraction equilibrium, freely and unlimited varying time of extraction, the rate of mixing. This, in turn, has led to a significant improvement in reproducibility and increased sensitivity. This approach was tested on the examples of microextraction-spectrophotometric determination of a number of inorganic anions such as iodide, iodate, sulfite, nitrite, and bromate.Analyzing the literature, it is shown that the methods of determining inorganic anions with the use of in-vessel headspace microextraction by the complex of chemical-analytical characteristics are better or not inferior to existing standard or microextraction methods and allow to identify the mentioned anions in the objects of analysis with a complex matrix. Some of the developed techniques have been widely used in the analysis of mine waters in the framework of the work -contractual topic of the Institute of Chemistry and Geology of DNU.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського