Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (174)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ФОМІНА$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фоміна О.В. 
Активність ферментів утилізації ендогенних альдегідів в окисно-відновних реакціях у щурів різного віку при іммобілізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Фоміна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено, що в процесі онтогенезу у щурів у тканинах внутрішніх органів виникають умови для зміни ефективності функціонування ферментів, які каталізують окисно-відновні шляхи утилізації карбонільних сполук метаболізму, за умов іммобілізаційного стресу. Вони зумовлюють виникнення "напруги" під час відновлення альдегідів в альдегідредуктазній реакції в печінці 1,5-місячних тварин, а також гальмування перетворень альдегідів в окисних і відновних реакціях у печінці та скелетному м'язі старих щурів. Вікове зниження швидкості утилізації ендогенних альдегідів у досліджених тканинах визначає зниження їх стійкості до вільнорадикального ушкодження. У зв'язку з цим важливу роль у підвищенні резистентності організму до дії ушкоджувальних факторів стресу відіграє спрямована регуляція утилізації ендогенних альдегідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА342715

Рубрики:

      
2.

Фоміна М.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза свинини, виробленої в умовах дефіциту заліза та його корекції: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.В. Фоміна ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив різних соплук і доз заліза на еритропоез, білковий, вуглеводний і мінеральний обмін у свиней, їх м'ясну продуктивність, прирости мас та якість одержаної продукції. Встановлено, що корекція раціонів дослідних свиней хелатними сполуками заліза (метіонатів і лізинатів) сприяє вірогідному зростанню кількості еритроцитів у крові, вмісту гемоглобіну, концентрації загального білка, SH-груп і заліза у сироватці крові. Вивчено вплив різних сполук і доз заліза на м'ясну продуктивність, швидкість росту свиней, зроблено ветеринарно-санітарне та біологічне оцінювання одержаної продукції. З'ясовано, що додавання лізинату заліза до раціону відгодовуваних свиней краще впливає на забійні показники, морфологічний склад туш (збільшує вихід м'язової тканини, площу м'язового вічка), фізичні властивості (pH, площу м'язового вічка, вологоємність) та відзначається найбільшим рівнем вірогідності. Доведено, що застосування заліза у формі хелатів позитивно впливає на органолептичні характеристики свинини, що сприяє покращанню якості м'яса та бульйону з нього, фізико-хімічних показників і подовжує термін його зберігання. У м'ясі усіх дослідних груп свиней виявлено зменшення загальної вологи та збільшення вмісту сухої речовини та жиру, що забезпечує більшу калорійність м'яса та покращує його смакові якості. Доведено позитивний вплив хелатних сполук заліза на збільшення рівня мікроелементів у крові та м'ясі свиней (Fe, Mn, Zn, Cu). Розраховано економічний ефект та розроблено рекомендації щодо використання лізинату заліза для відгодівлі свиней у встановленій дозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + П817.11 +
Шифр НБУВ: РА358497

Рубрики:

      
3.

Фоміна Т.О. 
Деякі лінійні та нелінійні еквівалентні перетворення гауссівських мір у гільбертовому просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Т.О. Фоміна ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Розвинуто теоретико-імовірнісні методи розв'язання питань абсолютної безперервності й еквівалентності мір, породжених двома випадковими процесами, один з яких одержано в результаті перетворення іншого. Уперше, на відміну від загальних теорем з умовами, що важко перевіряються, для конкретних класів випадкових процесів, що є рішеннями різних диференціальних рівнянь з гаусівським збурюванням, одержано достатні умови абсолютної безперервності міри обуреного рішення щодо міри збурювання. Формули, отримані для відповідних щільностей, пишуться у явному вигляді у термінах коефіцієнтів розглянутих рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.1,022 + В171.521,022 +
Шифр НБУВ: РА338420

Рубрики:

      
4.

Фоміна О.В. 
"Ідея імперії" і інтелектуальна еліта Великобританії: Редьярд Кіплінг, 1865 - 1936 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Фоміна ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше у вітчизняній і зарубіжній історіографії досліджено творчість і життя Р. Кіплінга як державного та політичного діяча Великобританії. Проаналізовано вплив суспільно-політичної діяльності письменника на формування ідеї імперії у британському суспільстві, зокрема, розглянуто його концепцію про необхідність колоніальної експансії. Досліджено процес підкорення Індії Великобританією, охарактеризовано основні етапи створення Індійської імперії. Визначено вплив інтелектуальної еліти Великобританії на зовнішню політику держави. Переглянуто існуючі погляди щодо життя та творчості Р. Кіплінга, доведено, що письменник був не лише апологетом Британської імперії, а й критиком політики британського й англо-індійського урядів і посадовців, зокрема, верховного комісара у Південній Африці. Побудовано концепцію феномену англо-індійця у британському суспільстві (на прикладі Р. Кіплінга).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)61-7 + Ф1(4ВЕЛ)6 +
Шифр НБУВ: РА359528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Фоміна О. С. 
Квантово-хімічний аналіз кластеризації альфа-амінокислот на поверхні розділу фаз вода/повітря: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / О. С. Фоміна ; НАН України ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка. — Донецьк, 2011. — 21 с. — укp.

Вперше застосовано схему квантово-хімічного опису термодинамічних параметрів кластеризації ПАР на поверхні поділу фаз вода\повітря, яку розроблено раніше й апробовано на класах дифільних речовин з однією функціональною групою. Розраховані значення геометричних параметрів елементарних комірок гомо- та гетерохіральних 2D-кластерів добре узгоджуються з існуючими експериментальними даними рентгеноструктурного аналізу та вказують на те, що 2D-плівка, одержана з рацемічної суміші, є істинно рацемічною сполукою, а не суміш окремих доменів енантіомерів. Показано, що термодинамічні параметри утворення та кластеризації альфа-амінокислот можуть бути розраховані у межах суперпозиційно-адитивного підходу на основі відповідальних параметрів амінів, карбонових кислот та алканів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г297.11-2 + Г582.2,0
Шифр НБУВ: РА379155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Фоміна А.П. 
Когерентне колективне надвипромінювання нерелятивістських електронів в магнітному полі та його реалізація в астрофізичних умовах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.П. Фоміна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено теорію ефекту надвипромінювання нерелятивістських електронів у магнітному полі на високих рівнях Ландау, застосовану для фізичної інтерпретації природи і характеристик надпотужного декаметрового випромінювання системи Юпітер - Іо. Показано, що в інвертованій системі електронів у магнітному полі на високих рівнях Ландау у межах "доменів когерентності" за певних умов відбувається поляризаційний фазовий перехід у стан надвипромінювання. Одержано нелінійне рівняння (типу Вейса в теорії магнетизму), яке описує ефект спонтанної самополяризації домена когерентності за рахунок диполь-дипольної взаємодії між диполями, що обертаються. Ефект циклотронного надвипромінювання електронів застосовано для інтерпретації природи надпотужного спорадичного декаметрового радіовипромінювання системи Юпітер - Іо. Виявлено, що в ближній магнітосфері Юпітера прискорені біля Іо згустки нерелятивістських електронів, що рухаються вздовж магнітних силових ліній до полюсів Юпітера, досягають надкритичної густини та переходять у стан надвипромінювання, а інтенсивність випромінювання зростає майже на 10 порядків. Запропоновано квантову модель формування мілісекундних квазіперіодичних за часом S-спектрів декаметрового випромінювання системи Юпітер - Іо за рахунок модулювання первинного випромінювання Юпітера в магнітосфері газово-пилового тора Іо. Зазначено, що модель пов'язує часову дискретність S-імпульсів з дискретністю рівнів Ландау на локальних гірочастотах електронів в торі Іо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.253,022 + В632.5,022 +
Шифр НБУВ: РА331738

Рубрики:

      
7.

Фоміна Л.В. 
Комунікативна організація безсполучникового складного речення спонукального типу: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.В. Фоміна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено комунікативну організацію безсполучникових складних речень, що функціонують у директивних мовленнєвих актах - прохання, клопотання, наказу, вимоги, поради, застереження, пропозиції та запрошення. Розглянуто ілокутивну силу директивного висловлення, вираженого безсполучниковим складним реченням у мовленнєвому акті, детально проаналізовано ілокутивні характеристики і функції кожної з частин спонукального безсполучникового речення. З'ясовано узгодження між собою частин безсполучникового спонукального складного речення за їх ілокутивною силою та яке значення це має для ілокутивної функції висловлення в цілому. Подано варіант прагматичної класифікації спонукальних безсполучникових складних речень на підставі їх ілокутивних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221
Шифр НБУВ: РА308796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Фоміна К.О. 
Морфогенез щитоподібної залози при впливі на організм підвищеного рівня глюкокортикоїдів та їх інгібітора на різних етапах постнатального онтогенеза (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / К.О. Фоміна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням результатів експериментальних досліджень виявлено морфофункціональні зміни щитовидної залози щурів різних вікових періодів під впливом на їх організм глюкокортикоїдів і бісфосфонату. З'ясовано, що виразність і спрямованість цих змін залежить від віку тварин, виду, хімічного складу та дози препаратів і тривалості експерименту. Досліджено динаміку змін ультрамікроскопічної структури щитовидної залози щурів після введення гідрокортизону, дексаметазону та бісфосфонату "Зомета". Доведено доцільність використання бісфосфонату з метою корекції негативного впливу на організм підвищеного рівня гідрокортизону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.10-64 + Р252.771 +
Шифр НБУВ: РА348422

Рубрики:

      
9.

Фоміна Г.В. 
Німецькомовна драматургія 60 - 80-х рр. XX ст.: своєрідність трансформації традиційних сюжетів та образів: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Г.В. Фоміна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування традиційних сюжетів і образів у німецькомовній літературі другої половини XX ст. у контексті творчості Б. Брехта, П. Хакса, Х. Мюллера, Ф. Дюрренматта. Досліджено форми та способи трансформації міфологічних і біблійних образів у творах П. Хакса, Ф. Дюрренматта, Х. Мюллера (продовження, апокрифи, дописування). Показано художню своєрідність "обробок" Б. Брехта. Визначено найпродуктивніші мотиви, проблеми, характер якісного переосмислення загальновідомих колізій і змістових домінант у літературних інтерпретаціях даних письменників. Увагу приділено жанровій специфіці трансформації традиційного матеріалу у німецькомовній літературі. Визначено вплив історичних і суспільно-політичних факторів на літературні обробки XX ст. Акцентовано на драматизації традиційних сюжетів і образів, їх психологізації, розробці оригінальних мотивувань в інтерпретаціях XX ст. Визначено головні тенденції у трактуванні загальновідомого матеріалу німецькомовними авторами. Доведено, що творча спадщина Б. Брехта, П. Хакса, Х. Мюллера, Ф. Дюрренматта висвітлює різні аспекти трансформації загальновідомого матеріалу в літературі XX ст. Досліджено певні твори цих письменників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.24-336 +
Шифр НБУВ: РА365457

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Фоміна О.В. 
Облік і аудит в управлінні продажами товарів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.В. Фоміна ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми удосконалення обліку й аудиту в управлінні продажами товарів торговельних підприємств. Досліджено операції з продажу товарів на підприємствах роздрібної торгівлі. Проаналізовано теоретичні, методологічні та практичні питання обліку й аудиту операцій з продажу товарів у системі управління. Наведено пропозиції щодо удосконалення обліку й аудиту операцій з продажу товарів. Розкрито сутність облікової категорії "продаж", розроблено документальне забезпечення обліку й аудиту операцій з продажу товарів. Запропоновано методи комплексного дослідження системи управління продажами товарів і забезпечення оперативності й ефективності контролю форм документів. Запропоновано систему збалансованих показників ефективності управління продажами товарів підприємств роздрібної торгівлі та методики прогнозування результатів від продажу із застосуванням активізаційних заходів, що є інформаційним джерелом для прийняття управлінських рішень. Запропоновано використвовувати як інструмент аудиту модель інформаційних потоків даних обліку операцій з продажу товарів. Удосконалено методику аудиту операцій з продажу товарів на базі виділення джерел дослідження інформації та методичних прийомів, які забезпечують комплексне вивчення даних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.1 + У052.9(4УКР)242.1-218 +
Шифр НБУВ: РА355988

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Фоміна Т.В. 
Організація і методика внутрішньогосподарського контролю на підприємствах олійножирової галузі України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.В. Фоміна ; Держ. вищ. навч. закл. "Одес. держ. екон. ун-т". — О., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено сучасні тенденції та теорії щодо організації та методики внутрішньогосподарського контролю на підприємствах олійножирової галузі. Уточнено понятійний апарат і вдосконалено його класифікацію. Визначено склад об'єктів внутрішньогосподарського контролю даних підприємств. Досліджено галузеві особливості олійножирового виробництва з метою визначення передумов для вдосконалення системи внутрішньогосподарського контролю. Розроблено моделі його організації стосовно процесів постачання сировини, виробництва та збуту продукції олійножирових підприємств. Обгрунтовано необхідність запровадження служби внутрішнього аудиту для задоволення потреб органів управління. Удосконалено методику внутрішньогосподарського контролю та графік документообігу на досліджених підприємствах. Розроблено стандарти внутрішнього аудиту за окремими економічними об'єктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.191-218 +
Шифр НБУВ: РА353369

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Фоміна О.О. 
Розвиток українських шкіл у Криму (середина XX - початок XXI століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.О. Фоміна ; Республ. вищ. навч. закл. "Крим. гуманіт. ун-т". — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес розвитку української школи в Криму з середини XX до початку XXI ст. Проаналізовано проблеми формування теоретико-методологічних основ національної школи в Україні та Криму. Визначено внесок відомих вітчизняних педагогів дослідженого періоду в теорію та практику розбудови національної освіти в даному регіоні Криму. Розкрито суть і мету діяльності українських шкіл на сучасному етапі розвитку суспільства, основні протиріччя та принципи подальшого розвитку цієї освіти. Розглянуто проблеми підготовки та перепідготовки кадрів для роботи в українських школах зазначеного регіону. Розроблено концептуальні основи функціонування української національної школи в поліетнічному Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР-6КРМ)6 +
Шифр НБУВ: РА362075

Рубрики:

      
13.

Фоміна О.О. 
Розвиток українських шкіл у Криму (середина XX - початок XXI століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.О. Фоміна ; Республ. вищ. навч. закл. "Крим. гуманіт. ун-т". — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес розвитку української школи в Криму з середини XX до початку XXI ст. Проаналізовано проблеми формування теоретико-методологічних основ національної школи в Україні та Криму. Визначено внесок відомих вітчизняних педагогів дослідженого періоду в теорію та практику розбудови національної освіти в даному регіоні Криму. Розкрито суть і мету діяльності українських шкіл на сучасному етапі розвитку суспільства, основні протиріччя та принципи подальшого розвитку цієї освіти. Розглянуто проблеми підготовки та перепідготовки кадрів для роботи в українських школах зазначеного регіону. Розроблено концептуальні основи функціонування української національної школи в поліетнічному Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР-6КРМ)6 +
Шифр НБУВ: РА362075

Рубрики:

      
14.

Фоміна М. В. 
Сталий розвиток економіки в умовах глобалізації: теорія і методологія: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.01 / М. В. Фоміна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено природу походження, сутності та ролі сталого економічного розвитку за умов глобалізаційних перетворень. Особливості функціонування нестійких соціально-економічних систем довели об'єктивність поняття підтриманого розвитку (процес приведення економіки в стійко рівноважний стан з метою формування основи для реалізації сталого розвитку). Обгрунтовано циклічний характер сталого розвитку та досліджено причини й особливості сучасної фінансово-економічної кризи. Доведено, що глобальний і сталий розвиток не є аналогами, тобто не всі соціально-економічні системи можуть стало розвиватися за умов глобалізації. Встановлено, що оновлена методологія дослідження сталого розвитку суспільства дозволила проаналізувати стабілізацію економіки, підтримуваний і сталий економічний розвиток як єдиний процес і запропонувати модель розробки стратегії підтримуваного розвитку для нестійких соціально-економічних систем. Зазначено, що вона базується на інноваційному й економічно безпечному розвитку та реалізації інвайронментальної політики. Запропоновано концепцію інвайронментального паритету як модель управління трансграничними ризиками на підставі створення взаємовигідної корпоративної угоди між окремими країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У50-96
Шифр НБУВ: РА375791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Фоміна М.В. 
Структурування змісту психолого-педагогічної підготовки майбутніх інженерів машинобудівного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.В. Фоміна ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему структурування змісту психолого-педагогічної підготовки майбутніх інженерів машинобудівного профілю, яку розглянуто як невід'ємний компонент формування їх професійної компетенції. Структуровано та теоретично обгрунтовано зміст навчального матеріалу психолого-педагогічної підготовки майбутніх інженерів з урахуванням галузевих особливостей машинобудівного виробництва. Досліджено педагогічні умови ефективного функціонування системи цієї підготовки у вищих технічних навчальних закладах і критерії її ефективності. Експериментально підтверджено, що підвищенню ефективності психолого-педагогічної підготовки майбутніх інженерів даного профілю сприяє раціональне використання основних чинників навчально-виховного процесу та забезпечення відповідних педагогічних умов підготовки фахівців, а також структурування змісту навчального матеріалу психолого-педагогічної підготовки з урахуванням особливостей майбутньої професійної діяльності фахівців у поєднанні з широким затосуванням сучасних педагогічних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К4 р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА338217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ізмайлова О. О. 
Удосконалення технології пшеничних зернових пластівців підвищеної біологічної цінності / О. О. Ізмайлова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми інтенсифікації процесу утворення біологічно активних речовин пшениці під час пророщування шляхом застосування попередньої НТО та/або біопрепарату «Байкал ЕМ-1» на стадії замочування зерна, що призводить до покращення його хімічного складу.На основі експериментальних досліджень визначено ефективність використання НТО зернової маси перед пророщуванням та/або біопрепарату «Байкал ЕМ-1» під час пророщування зерна пшениці в технології пшеничних зернових пластівців підвищеної біологічної цінності. Сукупність результатів теоретичних та експериментальних досліджень дозволила розробити принципово-технологічну схему виробництва пшеничних зернових пластівців підвищеної біологічної цінності та апаратурно-технологічну схему і тим самим розширити асортимент продукції зернопереробної галузі.^UThe dissertation is concerned with solution to a problem of intensifying the process of biologically active substances formation of the wheat while germination by applying a preliminary short-term low-temperature processing (SLP) and/or a biological preparation "Baikal EM-1" at the grain soaking stage, which leads to an improvement of its chemical composition. On the basis of experimental research, the effectiveness of the using of grain mass SLP before germination and/or biological preparation "Baikal EM-1" while wheat germination in the wheat cereal flakes of enhanced biological value technology was determined. Cumulative result of theoretical and experimental research allowed developing the principal technological scheeme of wheat cereal flakes of enhanced biological value and process flow diagram and thus broadening the range of the grain-processing industry products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Фоміна Є. В. 
Інтелектуалізація глобального економічного розвитку / Є. В. Фоміна. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі складено рейтинг інформаційного потенціалу країн і регіонів світу, а також визначено місце України в ньому. Визначено детермінанти асиметричності процесу інтелектуалізації глобального економічного розвитку. Обґрунтовано тенденції розвитку процесу інтелектуалізації, як на регіональному, так і на глобальному рівнях, серед яких стрімке поширення трансферу знань і залучення до цього процесу багатьох країн світу, постійно зростаючі обсяги фінансування НДДКР, інтелектуалізація підприємництва тощо. Із метою досягнення якісно нового рівня розвитку інтелектуальних ресурсів через підвищення ефективності науково-дослідної та інноваційної діяльності як основи сталого економічного розвитку України у роботі запропоновано механізм ефективного використання інтелектуальних ресурсів, який ґрунтується на системі управління інтелектуальними ресурсами з використанням інноваційних інформаційно-комп'ютерних технологій. Обґрунтовано стратегічні напрямки розвитку національного інтелектуального потенціалу України та його органічного вбудовування до глобального інноваційного процесу. Доведено, що необхідною передумовою інтеграції інтелектуального потенціалу України до глобального інноваційного процесу є досягнення якісно нового рівня розвитку інтелектуальних ресурсів через підвищення ефективності науково-дослідної та інноваційної діяльності як основи сталого економічного розвитку України та розроблено її алгоритм у вигляді концептуальної схеми включення національного інтелектуального потенціалу України до глобального інноваційного процесу.^UТhe rating of information potential of countries and regions of the world, as well as the place of Ukraine in it, is determined. The determinants of asymmetry of the process of intellectualization of global economic development are determined, including the level of modern technological development of the countries of the world, the extent of participation of countries in the export of high technology, the amount of financing of research and development, the intergovernmental gap in the scale, structure and dynamics of economic development of the countries, national differences in the provision of scientific personnel, etc.The results of the comparative assessment of the influence of innovative factors on the development of the national economy of Ukraine and some countries of the world in the process of global intellectualization with the help of the constructed system of correlation and regression models proved theoretical ideas about the key role of intellectual resources in the system of factors of economic growth of innovation type and a significant impact on research and innovative activity of budget allocations and actual financial support, without which it is impossible to develop the process of global intelligence tualizatsiyi at all levels.In order to achieve a qualitatively new level of development of intellectual resources through increasing the efficiency of research and innovation activities as the basis of sustainable economic development in Ukraine, the mechanism of effective use of intellectual resources based on the system of intellectual resources management using innovative information and computer technologies. The paper substantiates the strategic directions of the development of Ukraine's national intellectual potential and its organic integration into the global innovation process. It is proved that the necessary prerequisite for the integration of Ukraine's intellectual potential into the global innovation process is the achievement of a qualitatively new level of development of intellectual resources through increasing the efficiency of research and innovation activity as the basis of sustainable economic development of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ткаченко К. С. 
БІОРІЗНОМАНІТНІСТЬ ТА ВПЛИВ НА БАКТЕРІЇ ДРІЖДЖІВ З МОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ І ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ ДОВГОЖИТЕЛІВ / К. С. Ткаченко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню біорізноманітності і біологічним характеристикам дріжджів, ізольованих з молочних продуктів і вмісту дистального відділу кишківника здорових довгожителів, їх впливу на опортуністичні бактерії. В роботі також розкриваються екологічні аспекти відносин між дріжджами та різноманітними бактеріями роду Pseudomonas spp. в сенсі агрегативної поведінки бактерій, включаючи їх рухливість та біоплівкоутворення.Ідентифікація 93-х новоізольованих дріжджів показала значне домінування в зразках ШКТ гуцульських довгожителів дріжджів родiв Candida (34 %) та Debaryomyces (25 %). В молочних продуктах найчисленнішими загалом були дріжджі родів Kluyveromyces (26 %), Candida (16 %) та Saccharomyces (15 %). В гуслянці домінували дріжджі родів Kluyveromyces (29%) та Saccharomyces (26 %). Для сметани найбільш характерним був рід Kluyveromyces (38 %). В сирах домінували дріжджі роду Candida (22 %), а також представники родів Kluyveromyces і Debaryomyces. Дріжджі виду Debaryomyces occidentalis var. оccidentalis було вперше ізольовано з ШКТ людини. Серед біологічних характеристик дріжджів треба відзначити, що всі досліджені штами були чутливими до ністатину.За даними аналізу головних компонент (АГК) перша головна компонента (PC1) була асоційована із здатністю дріжджів до інгібування росту багатьох бактерій, а друга головна компонента (PC2) визначалася високими кількісними показниками антагонізму до штамів B. cereus B-911, E. coli B-906 та P. aeruginosa B-900. Найкращі результати за PC1 продемонстрували дріжджі, ізольовані з сирів: S. uvarum FF20 та Y. lipolytica FF21 і FF24; що інгібували ріст всіх восьми досліджених бактерій. Ізольовані з ШКТ здорових абхазьких довгожителів в 80-х роках колекційні штами S. cerevisiae 11k та 14k показали найвищі кількісні показники антагонізму за PC2, і мали максимальні значення зон інгібування росту B. cereus УКМ B-911 та E. сoli УКМ B-906 (50-55 мм).Виявлено, що дріжджі з гуслянки починають проявляти антагоністичну активність за нижчих значень рН (5,0-5,5), ніж ізоляти з ШКТ (6,0), а також мають максимуми антагоністичної активності за більш кислих умов, ніж ізоляти з ШКТ, рН 5,5 та 6,0, відповідно.Було встановлено велику різноманітність впливу дріжджів на агрегативну поведінку псевдомонад, що може включати як стимулюючу, так і інгібуючу дію, та залежала від поєднання штамів псевдомонад і дріжджів, та від дози дріжджового супернатанту. В цілому, для всіх досліджених концентрацій надосаду (17 – 100 % об'єму середовища) K. marxianus FF8 найсильніше впливав на характеристики біоплівкоутворення псевдомонад, пригнічуючи ріст та агрегативну поведінку бактерій. Взаємозв'язок між процесами рухливості та характеристиками біоплівкоутворення модельних псевдомонад з різними типами біоплівок на 24-у годину культивування за дії 50 % концентрації дріжджового супернатанту S.cerevisiae 11k, S. uvarum FF20 та K. marxianus FF8 досліджували з використанням багатоваріантного аналізу. Найвищу ступінь подібності між собою за даними кластерного аналізу змінних (73 %) було виявлено для твічінг-рухливості з міцністю бактеріальної біоплівки, для яких були також характерні високі негативні значення коефіцієнтів другої головної компоненти (PC2) АГК. Свімінг виявився більш асоційованим з прикріпленням клітин до скла, про що свідчили подібність 57 % та значення коефіцієнтів PC1.Ключові слова: дріжджі, молочні продукти, шлунково-кишковий тракт, довгожителі, біорізноманітність, ITS-фрагмент рРНК, антагонізм до бактерій, псевдомонади, агрегативна поведінка, біоплівкоутворення, свімінг- та твічінг-рухливість.^UThe dissertation is devoted to the study of biodiversity and biological characteristics of the yeasts, isolated from the dairy products and the contents of the healthy centenarians' distal intestine, as well as of their impact on opportunistic bacteria. The work also reveals the ecological aspects of the relationship between yeasts and various bacteria of the genus Pseudomonas spp in sense of aggregative behaviour of bacteria, including their mobility and biofilm formation.The identification of 93 newly isolated yeasts showed the significant dominance yeasts of the genus Candida (34 %) and Debaryomyces (25 %) in the gastrointestinal tract samples of Hutsul centenarians. In dairy products overall, the most numerous were yeasts of the genera Kluyveromyces (26 %), Candida (16 %) and Saccharomyces (15%). The dominant yeasts genera in guslyanka were Kluyveromyces (29 %) and Saccharomyces (26 %). The genus Kluyveromyces (38 %) was characteristic for sour-cream isolates. Among the biological characteristics, all tested yeasts strains were found to be susceptible to nystatin.According to The Principal Component Analysis (PCA), the First Principal Component (PC1) was associated with the ability of yeasts to inhibit growth of many bacteria, and the Second Principal Component (PC2) was determined by the high quantitative indices of antagonism to the strains B. cereus UCM B-911, E. coli UCM B-906 and P. aeruginosaUCM B-900. The best results for PC1 were demonstrated by the yeasts S. uvarum FF20 and Y. lipolytica FF21 and FF24 isolated from cheese, which inhibited all eight tested bacteria growth. Isolated from GIT of Abkhaz centenarians in 80s, collection strains S. cerevisiae 11k and 14k showed the highest quantitative antagonism rates for PC2, and had the largest inhibition zones for B. cereus UCM B-911 and E. сoli UCM B-906 (50-55 mm).It was found that the yeasts from a dairy product guslyanka started to develop antagonistic activity at lower pH values (5.0-5.5) than the yeasts from GIT (6.0), and had maximal antagonistic activity under more acidic conditions compared to the strains from GIT, pH 5.5 and 6.0, respectively.A large variety of yeast effects on the aggregative behaviour of the pseudomonads was established, which may include both stimulating and inhibitory effects, and is dependent on the combination of pseudomonad and yeast strains, as well as on the dose of the yeast supernatant. Overall, for all studied supernatant concentrations (17-100 % v/v), K. marxianus FF8 had the greatest influence on the characteristics of pseudomonads' biofilm formation, inhibiting the bacterial growth and aggregative behaviour.The relationship between mobility processes and biofilm characteristics of the model pseudomonads with different types of biofilms at 24 hours of cultivation under impact of a 50 % concentration of the yeast supernatant of S. cerevisiae 11k, S. uvarum FF20 and K. marxianus FF8 was tested using multivariate analysis.According to the cluster analysis of variables, the highest degree of the similarity (73 %) was found for the twitching mobility and the bacterial biofilm strength, which were also characterized by the high negative values of the Second Principal Component (PC2) coefficients for PCA. Swimming was more associated with the cells attachment to glass, as evidenced by the similarity of 57 % and the values of PC1 coefficients.Key words: yeasts, dairy products, gastrointestinal tract (GIT), centenarians, biodiversity, ITS rRNA, antagonistic activity against bacteria, Pseudomonas spp., aggregation behavior, biofilm formation, swimming and twitching moving.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Фоміна А. М. 
Удосконалення конструкцій вантажних вагонів шляхом розроблення їх мультифункціональних складових / А. М. Фоміна. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт: процеси функціонування конструктивних складових вантажних вагонів; мета: наукове обґрунтування доцільності розроблення та впровадження мультифункціональних складових вантажних вагонів для поліпшення їх техніко-економічних показників на основі створення та використання в їх конструкціях інноваційних принципів функціонування за умов забезпечення безпеки руху; методи: методи системного підходу, методи динаміки і міцності машин, методи морфологічного та функціонально аналізу, методи математичного та комп'ютерного моделювання, метод скінченних елементів, метод математичного планування експерименту, сучасні методи експериментальних досліджень рухомого складу; новизна: науково обґрунтовано доцільність розроблення та впровадження мультифункціональних складових вантажних вагонів з метою поліпшення їх техніко-економічних та експлуатаційних показників; розроблено узагальнюючий універсальний математичний запис процедури реалізації корисного попередньо-напруженого і / або деформованого стану в складові вагонних конструкцій; результати дослідження: отримані результати аналізу міцності за розрахунковими режимами базової та перспективних конструкцій вантажних вагонів; запропоновані способи зменшення виникаючих напружень в конструкціях вантажних вагонів при їх експлуатації; розроблені адекватні скінчено-елементні моделі перспективних конструкцій вантажних вагонів; розроблені та запатентовані інноваційні конструкції вантажних вагонів; положення та рекомендації дисертаційної роботи прийняті до розгляду і впровадження на філії «Панютинський вагоноремонтний завод» АТ «Укрзалізниця», а також використовуються у навчальному процесі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля при підготовці фахівців спеціальності 273 – «Залізничний транспорт»; галузь: транспорт.^UObject: processes of functioning of constructive components of freight wagons; objective: scientific substantiation of the feasibility of developing and implementing multifunctional components of freight wagons to improve their technical and economic performance based on the creation and use in their designs of innovative principles of operation under traffic safety; methods: methods of system approach, methods of dynamics and strength of machines, methods of morphological and functional analysis, methods of mathematical and computer modeling, finite element method, method of mathematical planning of experiment, modern methods of experimental research of rolling stock; novelty: scientifically substantiated the feasibility of development and implementation of multifunctional components of freight wagons in order to improve their technical, economic and operational performance; developed a generalized universal mathematical record procedures for the implementation of useful pre-stressed and / or deformed state in the components of car structures; results of the study: the results of strength analysis according to the calculated modes of basic and advanced designs of freight wagons; the proposed methods (useful pre-stressed and / or deformed, elasticdissipative, non-rigid hinged, multi-material) reduction of emerging stresses in the structures of freight wagons during their operation; adequate finite-element models of perspective designs of freight wagons are developed; developed and patented innovative designs of freight wagons; provisions and recommendations of the dissertation are accepted for consideration and implementation at the branch "Panyutyn Wagons Repair Plant" JSC "Ukrzaliznytsia", and are also used in the educational process of the Volodymyr Dahl East Ukrainian National University in training specialists 273 – "Railway Transport", which is confirmed by relevant documents; the branch: transport.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Фоміна О. І. 
Відносини адвоката з клієнтом за договором про надання правової допомоги / О. І. Фоміна. — Б.м., 2021 — укp.

Сучасна соціально-політична ситуація в Україні потребує реформування системи судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів, у тому числі – адвокатури. Проте не лише внутрідержавні, а й глобальні процеси впливають на розвиток інституту адвокатури, на особливості взаємодії адвокатури і держави, гарантії незалежності, правовий статус адвоката, види адвокатської діяльності тощо. Головним призначенням адвокатури є надання професійної правничої допомоги, здійснення якої, за загальним правилом, потребує досягнення домовленості, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об'єднання) зобов'язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги іншій стороні (клієнту), а клієнт зобов'язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору про надання правової допомоги. Складність правового регулювання взаємовідносин між адвокатом і клієнтом обумовлюється тим, що вони регулюються не лише загальними нормами цивільного права, профільним законодавством про адвокатуру та адвокатську діяльність, але й морально-етичними правилами, дотримання яких є обов'язковим для адвокатів. Актуальність теми дослідження обумовлюється сучасними процесами удосконалення сфери надання професійної правничої допомоги, новими законодавчими підходами до визначення видів правничої допомоги, яка надається виключно адвокатами. У цих умовах договір про надання правової допомоги виступає водночас гарантією захисту прав та інтересів як клієнта, так і адвоката.Проблеми реалізації положень договору про надання правової допомоги пов'язуються як з об'єктивними причинами (зміна обвинувачення щодо клієнта, виникнення додаткового майнового (немайнового) спору, зміна обставин справи, припинення адвокатом професійної діяльності у встановлених законом випадках тощо), так і з суб'єктивними (неналежне виконання адвокатом професійних обов'язків, невизначеність щодо позиції клієнта у справі, умисне надання клієнтом недостовірної інформації щодо обставин справи або приховування відомостей від адвоката з будь-яких причин). Взаємовідносини між адвокатом і клієнтом виникають з моменту звернення особи по правову допомогу, тривають під час реалізації укладеного між ними договору про надання правової допомоги, а певні обов'язки виконуються адвокатом і після закінчення дії або розірвання договору про надання правової допомоги. Водночас взаємовідносини адвоката з клієнтом є двосторонніми, передбачають сукупність не лише обов'язків, але й прав адвоката, що означає відповідальність як адвоката, так і клієнта при невиконанні положень договору. Підвищення якості, повноти та своєчасності надання адвокатами професійної правничої допомоги потребує комплексного аналізу сутності та змісту правовідносин між адвокатом і клієнтом, розроблення положень та обґрунтованих пропозицій щодо удосконалення правового регулювання статусу адвоката у відносинах з клієнтами.^UModern socio-political situation in Ukraine requires reform of the judicial system, the judiciary and related legal institutions, including the bar. However, not only domestic but also global processes affect the development of the bar, the peculiarities of the interaction between the bar and the state, guarantees of independence, the legal status of an advocate, the types of practice of law etc. The main purpose of the bar is to provide professional legal services, the implementation of which, as a general rule, requires an agreement under which one party (advocate, advocate bureau, advocate company) undertakes to protect, represent or provide other types of legal services to the other party (to the client), and the client undertakes to pay for the provision of legal services and the actual costs necessary to perform the legal services contract. The complexity of the legal regulation of the relationship between an advocate and a client is due to the fact that they are regulated not only by general civil law, relevant legislation on the bar and practice of law, but also moral and ethical rules, which are mandatory for advocates.The relevance of the research topic is due to modern processes of improving the field of professional legal services, new legislative approaches to determining the types of legal services provided exclusively by advocates. In these circumstances, the contract for legal services is a guarantee of protection of the rights and interests of both the client and the lawyer.Problems with the implementation of the provisions of the contract on legal services are associated with both objective reasons (change of charges against the client, the emergence of additional property (non-property) dispute, change of circumstances, termination of advocate professional activity in cases defined by law, etc.) and ssubjective reasons (improper performance of professional duties by an advocate, uncertainty about the client's position in the case, intentional provision by the client of inaccurate information about the circumstances of the case or concealment of information from the advocate for any reason).The advocate`s relationship with the client arises when a person seeks professional legal services, continues during the implementation of the legal services contract concluded between them, and certain duties are performed by the advocate after the expiration or termination of the legal services contract.At the same time, the advocate's relationship with the client is bilateral, involving not only a set of responsibilities but also the rights of the advocate, which means the responsibility of both the advocate and the client in case of non-compliance with the contract. Improving the quality, completeness and timeliness of professional legal services requires a comprehensive analysis of the nature and content of the legal relationship between advocate and client, development of provisions and sound proposals to improve the legal regulation of advocate status in relations with clients.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського