Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (51)Реферативна база даних (1386)Книжкові видання та компакт-диски (1115)Журнали та продовжувані видання (73)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 67
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шеремета С.В. 
Антропонімія північної Тернопільщини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.В. Шеремета ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби і способи ідентифікації особи у ХІХ ст. та лексико-семантичні і словотвірно-структурні особливості сучасних прізвищ північної Тернопільщини. Описано онімну й апелятивну лексику, що є в основах антропонімів. Проаналізовано основні словотвірні моделі, визначено продуктивність і з'ясовано локалізацію та функціонування прізвищ, що побутують у регіоні. Лексико-семантичні та структурно-словотвірні особливості прізвищ північної Тернопільщини зіставлено із характерними особливостями прізвищ інших діалектних масивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2
Шифр НБУВ: РА319622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Шеремет О.І. 
Вдосконалення автоматизованої електромеханічної системи для віброобробки металевих деталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / О.І. Шеремет ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Розкрито взаємозв'язок між формою вібродії та ефективністю віброобробки металевих деталей (МД), який дозволяє визначити відношення коефіцієнта динамічності віброобробки до енергії, спожитої в процесі періодичної механічної дії будь-якої форми. Одержано залежності роботи, що виконується електромеханічною системою (ЕМС) під час віброобробки МД, від частотного спектра сигналу вібродії, для визначення енергетично оптимального спектральний складу сигналу віброобробки для деталі, яка має великий набір резонансних частот. На підставі теорії електромеханічних аналогій розроблено математичну модель ЕМС для віброобробки МД, з метою встановлення взаємозв'язку між механічними та електричними параметрами вдосконаленої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К581-5-05 +
Шифр НБУВ: РА336575

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шеремет Я. О. 
Вивчення функціональної ролі фосфорилювання мікротрубочок в рослинній клітині : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / Я. О. Шеремет ; Ін-т харч. біотехнології та геноміки НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що зміна організації мікротрубочок у клітинах первинного кореня A. thaliana внаслідок інгібування серин/треонінових протеїнкіназ пов'язана із відповідними порушеннями росту та морфології кореня. Показано, що процес проходження мітозу, зокрема профази, є чутливим до рівня фосфорилювання по залишках серину та треоніну. Виявлено, що рівень фосфорилювання білків мікротрубочок по залишках тирозину бере участь в регуляції процесів диференціації кореня A. thaliana та впливає на проходження мітозу в клітинах синхронізованої суспензійної культури BY-2. Доведено за допомогою імунофлуоресцентної мікроскопії наявність фосфорилювання білків мікротрубочок за тирозином у рослинній клітині. Виявлено функціональний взаємозв'язок між рівнем фосфорилювання білків мікротрубочок по залишках тирозину та чутливістю кортикальних мікротрубочок до дії холоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.322.7*715.74 + Е50*551.322.7*72
Шифр НБУВ: РА376299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шеремет А.І. 
Використання низьких температур при лапароскопічній холецистектомії у хворих із гострим холециститом (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Шеремет ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 22 с.: табл. — укp.

Цей метод застосовано для лікування 35-ти хворих на гострий холецистит (ГХ) у разі лапароскопічної холецистектомії. Одержано клініко-лабораторні дані, які свідчать про його ефективність у клініці. Проаналізовано 106 лапароскопічних операцій, виконаних лапаротомного доступу. Одержані результати досліджень дають змогу визначити лапароскопічну холецистектомію як операцію вибору у разі гострого калькульозного холециститу. Розроблено тактичну схему оперативного лікування хворих з гострим калькульозним холециститом. Відзначено, що лапароскопічна холецистектомія здійснюється в екстреному порядку протягом перших шести годин з моменту надходження до стаціонару у разі гострого гангренозного та гангренозно-перфоративного холециститу, жовчного перитоніту, біляміхурового абсцесу. Зазначено, що терміново, протягом 12 - 36-ти год., оперативному лікуванню підлягають хворі за наявності біляміхурового інфільтрату, флегмонозного та катарального холециститу. Вивчено та подано порівняльну оцінку стану імунореактивності організму в хворих на ГХ до та після лапароскопічної холецистектомії, лапароскопічної холецистектомії з кріовпливом на ложе жовчного міхура та традиційної холецистектомії. Відзначено значно більш ранню компенсацію імунологічних показників після лапароскопічних операцій. Розроблено шляхи профілактики інтраопераційних і післяопераційних ускладнень у разі лапароскопічної холецистектомії у хворих з ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11
Шифр НБУВ: РА326881

Рубрики:

      
5.

Шеремета О.М. 
Володимир Гнатюк і українська етнографічна наука кінця XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.М. Шеремета ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто вплив наукової методології, методики експедиційної роботи та організаційної діяльності Володимира Гнатюка на розвиток української етнологічної науки в кінці XIX - на початку XX ст. Зазначено, що основним положенням концепції вченого було доведення засобами етнологічної науки ідеї соборності українського народу, його єдності та неподільності. Проаналізовано наукову працю В. Гнатюка в Науковому Товаристві ім. Шевченка (НТШ), охарактеризовано його різноманітні наукові контакти як наукового секретаря НТШ з діячами української науки, а також науковцями інших країн, вперше висвітлено його роль у пропагуванні України та української етнографічної науки в зарубіжному світі. Вивлено нові факти щодо методики наукової діяльності вченого, вироблення ним комплексного підходу до дослідження народної культури, простежено вплив науковця на молоде покоління дослідників. Узагальнено спадщину В. Гнатюка як дослідника матеріальної та духовної культури українців, етнодемографічних процесів, зокрема, його роль у доведенні етнічної єдності та самобутності українців Закарпаття. Проаналізовано епістолярну спадщину вченого, введено до наукового обігу три неопубліковані праці етнографа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5г(23УКР)д Гнатюк,В. +
Шифр НБУВ: РА324511

      
6.

Шеременко Н. М. 
Вплив засобів масової комунікації на політичну соціалізацію особистості в умовах становлення інформаційного суспільства в Україні: автореф. дис. ... канд. політ наук : 23.00.03 / Н. М. Шеременко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто політичну соціалізацію як чинник формування політичної культури. Висвітлено особливості політичної соціалізації за умов становлення інформаційного суспільства, до яких належать використання інформаційно-комунікативних технологій, які забезпечують доступ до великих масивів політичної інформації, можливість безпосередньої участі у державотворчих процесах. Розкрито специфіку формування політичної свідомості особистості засобами масової комунікації. Визначено, що вплив засобу масової комунікації на політичну соціалізацію особистості залежить від ряду факторів космічного, біологічного та соціально-психічного характеру. Проаналізовано місце та роль вітчизняних засобів масової комунікації у процесі політичної соціалізації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 + Ф018
Шифр НБУВ: РА376024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шерстюк В.Г. 
Вплив термогідравлічної незворотності процесів у парокомпресорних холодильних та теплонасосних установок на їх ефективність: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.Г. Шерстюк ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Шляхом комплексного математичного моделювання з послідовною експериментальною перевіркою одержаних результатів знайдено узагальнену залежність ефективності парокомпресійних холодильних маших (ХМ), теплових насосів (ТН) від ступеня термогідравлічної незворотності процесів в основних блоках і елементах трубної обв'язки за різних ступенів складності схемних рішень і використання різних холодоагентів. З використанням запропонованого нового ентропійного методу визначення теплопродуктивності ТН і холодопродуктивності ХМ за неізобарних фазових перетворень одержано узагальнене кореляційне співвідношення, яке відображає взаємозв'язки ступенів впливу практично всіх незалежних режимно-геометричних чинників, від яких залежить рівень термодинамічної ефективності ХМ і ТН. Запропоновано методику, яка дозволяє на стадії передпроектних конструкторських розробок проаналізувати вплив гідравлічного опору вздовж тракту циркуляції холодоагенту на значення холодильного коефіцієнта залежно від критерію структурної сладності схеми. Для різних холодоагентів одержано відповідне узагальнювальне кореляційне рівняння. На підставі результатів енергоаудиту експлуатації ХМ у складі сучасного підприємства харчової промисловості запропоновано перспективні схемні рішення для комбінованого виробництва холоду та тепла за рахунок переведення застарілого холодильного обладнання в режим роботи ТН з використанням теплоти конденсації працюючих ХМ. Для технологічних схем, у яких ХМ і ТН працюють у єдиному комплексі тепло- та холодопостачання, запропоновано методику визначення зони робочих температур конденсації та випаровування, у межах якої застосування ТН є економічно доцільним. Виконано випробування натурного промислового фрагмента холодильної станції, що дозволило встановити адекватність запропонованої розрахункової методики визначення впливу термогідравлічної незворотності процесів, яка з достатньою точністю може використовуватися під час розв'язання прямих та зворотніх задач проектування холодильної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.21-01 с116 + З388-01 с116 +
Шифр НБУВ: РА355747

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Шерепітко В.В. 
Генетичні основи адаптивної селекції сої: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.15 / В.В. Шерепітко ; Ін-т агроекол. та біотехнології УААН. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано генетичні основи створення високопродуктивних сортів сої з коадоптованим асоціюванням генів холодо-, посухо-, жаро-, патогеностійкості, пластичності та стабільності шляхом удосконалення та розробки нових методів ідентифікації генотипів за морфофізіологічними та молекулярними критеріями на рівні спорофіту і гаметофіту. Встановлено, що фенотипні відмінності в прояві кожної з цінних кількісних ознак рослини, зокрема: маси бобу, маси бобів з продуктивного вузла, маси насінин в бобі у досліджуваних генотипів культурної (Glycine max) та дикої уссурійської (G.soja) сої зумовлюються ефектом 4 або 5 незалежно успадковуваних головних генів (олігогенів). Виявлено, що у диких генотипів досить високий ступінь стабільності зернової продуктивності рослин супроводжується зростанням варіабельності (пластичності) її компонентів. Отримано дані, які свідчать про відносну незалежність у зазначеної культури генотипних факторів, що контролюють холодостійкість на стадіях проростання насіння, росту та розвитку сходів, формування бобів. Розроблено методичні підходи добору термостійких генотипів за інгібіторно-протеїназним і пероксидазним тестами. Запропоновано проводити мікрогаметофітній добір у сої за стійкістю до екстремальних температур та ураження патогенами. Відзначено, що ідентифікація генотипного різноманіття сої на основі маркерів поліморфізму ДНК (ISSR маркерів) розкриває нові перспективи цілеспрямованого добору вихідного матеріалу для адаптивної селекції, включно серед культурної (G.max) та дикої (G.soja) сої. Створено 8 нових сортів сої, з яких 3 (Подільська 1, Подолянка і Подільська 416) занесені до реєстру сортів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.13Fab*112.4*44 + П213.6-31
Шифр НБУВ: РА318709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Шерер В.В. 
Дисмікроелементоз при синдромі загрози переривання вагітності та його корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Шерер ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу вагітності, пологів та післяпологового періоду, оцінки стану фетоплацентарного комплексу, плода та новонародженого у жінок с дисмікроелементозом, в яких гестаційний період ускладнився загрозою передчасного переривання вагітності. Здійснено ретроспективний аналіз медичної документації, виявлено найбільш вагомі фактори, що впливають на розвиток дисмікроелементозів та загрози переривання вагітності. Вивчено клініко-лабораторні особливості клінічного перебігу гестаційного періоду. Проаналізовано стан фетоплацентарного комплексу у залежності від рівнів есенціальних макро- та мікроелементів (кальцій, цинк, магній) та токсичних металів (свинець) в крові матері. На підставі порівняльного аналізу досліджуваних клінічних симптомів та лабораторних показників проаналізовано взаємозв'язок між вмістом макро, мікроелементів та свинцю й рівнем гормонів фетоплацентарного комплексу (прогестерон, естріол, плацентарний лактоген). Створено математичну модель прогнозування розвитку синдрому загрози переривання вагітності, у якій враховано екологічні фактори (рівень ксенобіотичних та есенціальних елементів в крові), та використано сучасні методи апріорної вірогідності й інформаційної ентропії. Удосконалено метод прогнозування, діагностики та профілактики розвитку загрози переривання вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52 +
Шифр НБУВ: РА343385

Рубрики:

      
10.

Шершун С.М. 
Еколого-правове регулювання лісокористування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / С.М. Шершун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні правові поняття стосовно лісокористування, досліджено тенденції розвитку еколого-правового регулювання лісокористування, а також правові та екологічні аспекти формування різних форм власності на ліс. Розглянуто склад і повноваження органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також громадських органів щодо охорони лісів, забезпечення сталого лісокористування, функції управління у даній сфері та питання юридичної відповідальності за лісопорушення. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення лісового законодавства, а також управління у галузі використання, охорони та відтворення лісів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)17 +
Шифр НБУВ: РА335636

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шеремета О.Ю. 
Етичні ідеї митрополита Андрея Шептицького у релігійно-філософському контексті кінця XIX - першої половини ХХ ст.: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / О.Ю. Шеремета ; Ін-т філософ. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено тематичний вклад і аналіз етичної системи А. Шептицького як пам'ятки розвитку філософії раннього неотомізму. З'ясовано релігійно-філософський контекст виникнення його етики. Реконструйовано вчення А. Шептицького про теологічну основу етики прописів. Досліджено ідеї митрополита про природний закон. Проаналізовано особливості неотомічної критики А. Шептицьким кантівського вчення про совість. Реконструйовано його вчення про шляхи втілення норм природного закону в писаних законах. Здійснено аналіз цього вчення про божественний закон і його вимоги до особистості, людства та церкви. З'ясовано місце вчення А. Шептицького про співвідношення етики приписів та етики чеснот в етичних дискусіях сучасного неотомізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5/6 Шептицький А. + Э377.109(4УКР)-36-028 Шептицький А.
Шифр НБУВ: РА374236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шеремета Р.М. 
Забезпечення працездатності деталей металополімерних клапанних ущільнень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Р.М. Шеремета ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням забезпечення працездатності деталей металополімерних клапанних ущільнень шляхом обгрунтованого вибору контактних тисків герметизації і вдосконалення конструкцій. На основі розробленої математичної моделі мікрогеометрії і процесу контактного деформування ущільнюючих поверхонь запропоновано методику визначення герметичності та ресурсу клапанного з'єднання відповідно до контактного тиску герметизації та параметрів ущільнювача і герметизованого середовища. Проаналізовано вплив облітерації мікроканалів у стику і гідродинамічних явищ у магістралі на працездатність вузла. Розроблено методику раціонального проектування елементів металополімерних клапанних ущільнень. Створено комплекс методик та устаткування для експериментального дослідження працездатності ущільнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К441.26-02
Шифр НБУВ: РА308401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шершньова Г. В. 
Інформаційні ресурси і комунікації в управлінні асортиментом торговельних мереж: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. В. Шершньова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено сутність і значення формування асортименту в управлінні торговельною мережею, особливості використання інформаційних ресурсів і комунікацій у формуванні товарного асортименту підприємств торгівлі, розроблено концепцію інформаційно-комунікаційної системи управління асортиментом на засадах категорійного менеджменту. Сформульовано основні положення формування та використання інформаційних ресурсів і комунікацій в управлінні товарним асортиментом. Запропоновано модель вибору стратегічних альтернатив управління товарним асортиментом, а також методичний підхід до практичної реалізації інформаційно-комунікаційної підтримки управління асортиментом торговельної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361.41
Шифр НБУВ: РА381223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шеремет М.І. 
Комплексне лікування вузлових форм зоба та профілактика післяопераційних ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.І. Шеремет ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено наукове обгрунтування та нове вирішення актуальної задачі - підвищення ефективності лікування хворих на вузлові форми зоба, профілактики у них післяопераційних ускладнень. Встановлено, що у хворих на вузлові евтиреоїдні форми зоба має місце активація процесів пероксидного окиснення, пригнічення активності ферментів антиоксидантного захисту, активація імунних процесів, які прогресують у післяопераційному періоді, особливо у хворих з субклінічним гіпотиреозом. З'ясовано, що включення в передопераційну підготовку та післяопераційне лікування таких хворих даларгіну призводить до нормалізації цих процесів, запобігає розвитку субклінічного гіпотиреозу. На базі одержаних даних запропоновано спосіб профілактики післяопераційного гіпотиреозу. Розроблено та запатентовано оперативний доступ до щитовидної залози, який знижує частоту післяопераційних ускладнень, забезпечує кращий косметичний результат і зменшує строки стаціонарного лікування хворих на вузлові форми зоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6 +
Шифр НБУВ: РА348453

Рубрики:

      
15.

Шерстюк О.Л. 
Контрольно-аналітичні оцінки інвестиційної привабливості торговельних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Л. Шерстюк ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2003. — 25 с. — укp.

Проаналізовано стан інвестиційної діяльності в Україні, обгрунтовано необхідність здійснення контрольних процедур оцінки інвестиційної привабливості торговельних підприємств. Визначено основні принципи, а також розглянуто пропозиції щодо формування інформаційної бази контролю та аналізу даної привабливості. Запропоновано шляхи удосконалення формування фінансової звітності підприємств, що сприятиме підвищенню аналітичних можливостей її використання під час прийняття інвестиційних рішень. Розроблено систему критеріїв інвестиційної привабливості торговельного підприємства, порядок розрахунку критичних значень фінансових показників, запропоновано методику використання комп'ютерних технологій для здійснення контрольних і аналітичних процедур оцінювання інвестиційної привабливості торговельних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-56 +
Шифр НБУВ: РА325736

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Шереметьєв 
Метод встановлення циклічних ресурсів авіаційних ГТД, заснований на використанні досвіду доводки, випробувань та експлуатації прототипу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.05 / Олександр Вікторович Шереметьєв ; Національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний ін-т". — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-01-07
Шифр НБУВ: РА312839сл

Рубрики:

      
17.

Шеремета О.В. 
Механізм бюджетування витрат операційної діяльності: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Шеремета ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення бюджетування витрат операційної діяльності у межах механізму бюджетування машинобудівного підприємства. Визначено зміст понять "бюджет підприємства", "бюджетування", удосконалено методи розробки бюджетів, уточнено характеристики й етапи бюджетування як управлінської технології. Розглянуто питання використання ознак групування витрат у процесі бюджетування, розроблено класифікацію інших операційних витрат. Створено механізм бюджетування, визначно його складові та фактори впливу. Вперше запропоновано під час бюджетування витрат операційної діяльності здійснювати дворівневий розподіл непрямих витрат на основі типізації структурних підрозділів та з використанням бюджетних баз. На підставі класифікації інших оперційних витрат обгрунтовано доцільність паралельного планування витрат на робочу силу й оплату праці та відрахувань на соціальні заходи. Зазначено, що витрати на засоби праці необхідно планувати разом з амортизаційними відрахуваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-862-21 +
Шифр НБУВ: РА362726

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Шершньова О.В. 
Механізми державного управління у сфері інформаційного забеспечення туристичної діяльності (на прикладі Рівненськой області): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О.В. Шершньова ; Львів. регіон. ін-т держ. упр., Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку державного управління у сфері інформаційного забезпечення туристичної діяльності на рівні регіону. Запропоновано класифікацію механізмів державного управління у сфері інформаційного забезпечення туристичної діяльності в Україні. Визначено нормативно-правові й організаційно-управлінські засади розвитку цієї діяльності. Охарактеризовано реалізацію туристичної політики в контексті становлення та просування міських туристичних продуктів. Проаналізовано специфіку впливу регіонального управління у сфері інформаційного забезпечення туристичної діяльності на соціально-економічний стан територій. Визначено перспективні шляхи удосконалення державного управління у сфері інформаційного забезпечення туристичної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4РІВ)441.358-210.302
Шифр НБУВ: РА375285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шеремета О.О. 
Місцева терапія хронічного одонтогенного гаймориту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Шеремета ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено питання місцевої терапії хронічного одонтогенного гаймориту (на фоні ремісії або загострення захворювання) з урахуванням процесів вільно-радикального окиснення, ступеня вираженості ендогенної інтоксикації. З урахуванням виявлених змін до комплексу місцевого лікування введено препарати, які мають прооксидантну ("Велкіон"-терапія) або антиоксидантну (емульсія ефірної олії лаванди) дію. Обстежено 151 хворого на хронічний одонтогенний гайморит (ХОГ). Виявлено, що ця патологія частіше зустрічається в жінок віком від 31 до 40 років. Обстежених пацієнтів було розподілено на дві клінічні групи залежно від форми і перебігу захворювання, кожну групу було поділено на підгрупи, що пов'язано з методиками проведеного лікування. Здійснено мікробіологічні, цитологічні та біохімічні дослідження даних хворих. Вперше проаналізовано ендогенну інтоксикацію хворих на ХОГ залежно від перебігу та форми захворювання, а також вплив проведеного лікування. Охарактеризовано перебіг ХОГ на стадії ремісії та загострення захворювання. Встановлено, що під час загострення ХОГ на фоні вираженої пероксидації та розвитку ендогенної інтоксикації для стабілізації мембран і ліквідації процесів інтоксикації доцільно застосування емульсії ефірної олії лаванди. Відмічено відновлення рівноваги між кількістю малонового діальдегіду та каталази, що призводить до зменшення вільного перекису водню. У разі хронічного в'ялого перебігу процесу в верхньощелепній пазусі рекомендовано застосування терапії ("Велікон") з метою стимуляції антиоксидантної системи для нейтралізації підвищеної кількості малонового діальдегіду, а також відновлення мікроциркуляції та ліквідації явищ гіпоксії за рахунок утворення активних форм кисню, що, крім того, має бактерицидну дію. Доведено, що впровадження лікувального комплексу, який включає використання запропонованої терапії та емульсії ефірної олії лаванди до практики спеціалізованих лікувальних закладів дасть змогу запобігти розвитку ускладнень і рецидивів захворювання, скоротити строки лікування хворих на хронічний одонтогенний гайморит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011-5
Шифр НБУВ: РА317011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Шерстюк О.О. 
Морфологічний стан слизової оболонки пілоричного відділу шлунка і ясенних сосочків в нормі та при виразковій хворобі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / О.О. Шерстюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 36 с. — укp.

Викладено теоретичні узагальнення та нові рішення проблеми, пов'язані з морфологічною сутністю інтеркурентного зв'язку між виразковою хворобою (локалізація виразки в пілоричному відділі шлунка) і катаральним хронічним гінгівітом, зважаючи на спільність реакції імунної системи слизових оболонок травного тракту на однорідний антигенний фактор. Проведено морфологічний аналіз досліджених об'єктів. Суттєво розширено уявлення про конструкцію гемомікроциркуляторного русла ясен. Встановлено, що в покривному епітелії ясен є наявними дві зони: глибока - проникна і поверхнева - непроникна. Вперше особливу увагу приділено власному скорочувальному механізму слизової оболонки шлунка. Обгрунтовано положення, згідно з яким стуктурно-функціональним осередком слизової оболонки шлунка слід розглядати мікроанатомічний комплекс різнохарактерних тканинних структур, локалізованих у межах окремих шлункових полів. Ці осередки є зонами, де найбільш чітко виявляються морфологічні зміни за наявності патології слизової оболонки шлунка. Встановлено, що місцеві прояви реакції імунної системи ясенних сосочків у разі гінгівіту, інтеркурентного виразковій хворобі, ідентичні до тих, що мають місце у слизовій оболонці периульцерозної зони пілоричного відділу шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-4
Шифр НБУВ: РА320018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського