Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (1737)Книжкові видання та компакт-диски (1448)Журнали та продовжувані видання (86)
Пошуковий запит: (<.>A=ЩЕРБАК$<.>+<.>A=МАРИН$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 92
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маринич І.С. 
Біологічні особливості північноамериканських шпилькових у зв'язку з їх культурою в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.С. Маринич ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Викладено матеріали з вивчення північноамериканських хвойних в Лісостепу України, в т.ч. сучасний таксономічний склад, вікова і кількісна структури, біометричні показники. Вивчена їх фенологія, ритм, динаміка росту і розвитку, особливості пилування і насіннєношення. Висвітлено питання удосконалення способів насіннєвого і вегетативного розмноження. Проведено аналіз досвіду і опрацьовано раціональні методи ландшафтного використання досліджених видів у даному ботаніко-географічному регіоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-39(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Щербаков В.Ю. 
Патогенетичне обгрунтування діагностики та лікування гестаційного пієлонефриту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Ю. Щербаков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-лабораторне обстеження вагітних з гострим та хронічним пієлонефритом з метою з'ясування ролі імунного гомеостазу, процесів перекисного окислення ліпідів і активності антиоксидантної системи захисту в патогенезі гестаційного пієлонефриту та підвищення ефективності терапії. Встановлено, що виявлені порушення імунного статусу, процесів перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи захисту мають суттєве значення в оцінці особливостей патогенезу гестаційного пієлонефриту, диференційованого підходу до проведення комплексу лікувально-профілактичних заходів та прогнозування кінця вагітності. Впроваджено новий препарат - скутекс, що сприяє нормалізації імунних порушень, інгібує перекисне окислення ліпідів, нормалізує функціональну активність біоантиокислювальної системи, що знижує число перинатальних втрат при гестаційному пієлонефриті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.696.540.112-3

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Щербаков М.С. 
Особливості будови печінки щурів в ранньому постнатальному періоді в нормі та після внутрішньочеревного введення антигенів (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.С. Щербаков ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 16 с. — укp.

Робота присвячена дослідженню формування печінки щурів та її лімфоїдного компоненту на протязі першого місяця постнатального життя на фоні пригнічення її функції як лімфоїдного органу в нормі та після внутрішньочеревного введення антигенів на 18-у добу антенатального розвитку. Встановлено, що внутрішньочеревне введення антигенів викликає у новонароджених транзиторну гепатомегалію та змінює строки формування структурно-функціональних одиниць печінки, що супроводжується прискоренням еміграції з органу лімфоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.6*33,022

Рубрики:

      
4.

Маринів В.І. 
Принцип особистої недоторканності в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Маринів ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджуються основні питання, пов'язані з нормативним змістом принципу особистої недоторканності у кримінальному процесі України. Розглядаються проблеми, що виникають у кримінально-процесуальній діяльності органів дізнання, слідчого, прокурора, суду, пов'язаних з обмеженням основних прав та свобод особи, втягнутої у сферу кримінального судочинства, зокрема, права на свободу та особисту недоторканність. Дано поняття принципу особистої недоторканності та визначено його місце в системі основних засад кримінального процесу, проаналізовано правомірність застосування заходів процесуального примусу, пов'язаних з обмеженням права на особисту недоторканність. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства з метою максимального захисту прав та інтересів осіб, що охороняються законом, у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Щербакова О.А. 
Проблема формування національної еліти України крізь призму преси 90-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.А. Щербакова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено одну з найполемічніших і найважливіших для перехідного етапу державницького будівництва проблему - формування національної еліти України крізь призму преси 90-х років. Здійснено одну з перших в українському журналістикознавстві спроб розкрити роль взаємовпливу сучасної вітчизняної преси на процес формування національної еліти та віддзеркалення у пресі метаморфоз національної еліти в контексті соціокультурних та внутрішньополітичних реалій. Аналізується роль преси в організації громадського дискурсу з елітарної проблематики на тлі проблем трансформації українського суспільства. Розглядаються характеристики основних тенденцій, особливості та приклади закладення у масову свідомість ключових елітарних понять медіа засобами, тематичний діапазон елітарної проблематики на шпальтах сучасної газетно-журнальної періодики й динаміка громадської думки щодо ролі, завдань, типології, пріоритетів і шляхів формування національної еліти. Окреслюються перспективи модерної національної еліти України в контексті державної кадрової політики на межі століть, зважаючи на взаємозалежності науки, освіти, культури та мас-медіа у процесі формування інтелектуально-духовного потенціалу України та виховання елітарних особистостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + С5*422.12

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Щербак О.В. 
Розробка та обгрунтування раціональних параметрів з'єднально-керуючого модуля фронтального навантажувача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / О.В. Щербак ; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено методику обгрунтування раціональної конструкції з'єднально-керуючого модуля для дорожньо-будівельних машин на основі дослідження ступеня його навантаженості. З метою підвищення ефективності проектування модульних дорожньо-будівельних машин створено інформаційно-пошукову систему на основі електронних каталогів сімейства колісних машин класу 30 кН. Подано адекватну математичну модель для визначення рівня навантаження з'єднально-керуючого модуля за умов асиметричного прикладення зовнішнього навантаження і довільного кута складання напіврам. З метою перевірки прийнятих у математичній моделі допущень і розрахункової схеми проведено експериментальні дослідження з визначенням ступеня навантаження гідропривода механізму рульового управління. Запропоновано методику оптимізації корпусу шарніра з'єднально-керуючого модуля на основі оцінки його напружено-деформованого стану з використанням методу кінцевих елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.23-5-02 + О311-063.04-5-02
Шифр НБУВ: РА308438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Щербак В.І. 
Структурно-функціональна характеристика дніпровського фітопланктону: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / В.І. Щербак ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2000. — 32 с. — укp.

З'ясовано основні закономірності багаторічної сукцесії структурних, функціональних характеристик фітопланктону в просторі та часі, його роль у функціонуванні екосистем річкової ділянки Дніпра, а також водоймищ після стабілізації гідробіологічного режиму та аварії на Чорнобильській АЕС. Доведено, що головним чинником стабілізації структурно-функціональних характеристик дніпровського фітопланктону на сучасному етапі його еволюції є остаточна зміна евтрофної лотичної екосистеми на лентичну (після заповнення Канівського водоймища). Встановлено зниження інтенсивності "цвітіння" води синьозеленими водоростями, перехід від монодомінантних угруповань до оліго- і полідомінантних, зростання абсолютного і відносного значеннь у фітопланктоні дрібноклітинних центричних діатомових і зелених (вольвоксових, хлорококових) водоростей. Показано, що просторово-часовий розподіл продукційних характеристик водоростей різних відділів у річних та озерних плесах на популяційно-видовому та ценотичному рівнях, інтенсифікація продукційних процесів дозволяють фітопланктону в більш повній мірі реалізувати біопродукційний потенціал, компенсувати зниження надходжень потоків енергії після зменшення "цвітіння" води синьозеленими водоростями. Підкреслено, що радіоактивне забруднення дніпровських водоймищ після аварії на Чорнобильській АЕС та існуюча еколого-токсикологічна ситуація не викликає загальної деградації фітопланктону. Стабілізація радіаційної ситуації в басейні Дніпра на початку 90-х рр. сприяла зростанню ролі фітопланктону в міграції радіонуклідів у системі "вода - фітопланктон - зоопланктон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5(45УКР),022
Шифр НБУВ: РА310278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Щербак Д.М. 
Металогенічні епохи у дорифейській геологічній історії України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / Д.М. Щербак ; НАН України, М-во з надзв. ситуацій України. Держ. наук. центр радіогеохімії навколиш. середовища. — К., 2000. — 34 с. — укp.

У дорифейській геологічній історії України виділено шість металогенічних епох (МЕ), кожна з яких має власний характерний набір рудних формацій та вміщуючих порід. Найдавніші з них - ранньоархейська (3,8 - 3,4 млрд р.) та середньоархейська (3,4 - 3,1 млрд р.) металогенічні епохи. У даний час утворені незначні залізорудні родовища та рудопрояви. Пізньоархейську МЕ (3,1 - 2,6 млрд р.) широко представлено родовищами та рудопроявами заліза та золота. Утворення ранньопротерозойської МЕ (2,6 - 2,1 млрд р.) проявлені локально; з нею пов'язані основні родовища заліза України (Кривий Ріг). Створено шкалу металогенічних епох рудоутворення, що грунтується на комплексних дослідженнях з використанням численних ізохронних датувань. Проведено порівняння даних епох з металогенічними епохами інших щитів світу. Визначено найсприятливіші епохи й етапи для утворення різноманітних типів рудних родовищ. Відзначено, що утворення родовищ заліза, урану та золота мало циклічний характер у докембрійській історії Землі. Різні металогенічні епохи були сприятливими для накопичення певних рудних елементів. Отримано результати та теоретичні узагальнення для металогенічного вивчення докембрію України, які мають велике значення для прогнозної оцінки ресурсів усіх твердих корисних копалин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)1-5 + Д432(45УКР)1-5
Шифр НБУВ: РА311772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Щербак О.Ю. 
Механізм формування гіпертензії, її діагностика та лікування хворих на стеноз ниркової артерії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / О.Ю. Щербак ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему діагностики та лікування хворих на вазоренальну гіпертензію. Вперше вивчено механізм формування гіпертензії у разі стенозу ниркової артерії на основі морфологічних змін, характеру дисфункції ренін-ангіотензин-альдостеронової та простагландинової систем. Визначено характер семіотики вазоренальної гіпертензії, що дозволило запропонувати клініко-діагностичні критерії, побудовані на результатах дослідження клініко-лабораторних, морфо-функціональних проявів захворювання та розробити методи лікування на підставі етапності, комплексності та індивідуального вибору методу. Виділено фактори ризику даної патології та запропоновано метод прогнозування розвитку захворювання. Надано оцінку існуючим методам діагностики вазоренальної гіпертензії, що дозволило розробити власний підхід у лікуванні та виявленні даного захворювання, поліпшити результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р696.540.50
Шифр НБУВ: РА313930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Щербак С.А. 
Наукові основи керування структурою будівельних матеріалів та виробів на основі металургійних шлаків: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / С.А. Щербак ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 33 с. — укp.

Розроблено технологію спільної переробки шлаків різних видів, засновану на різниці в процентному вмісті шлакоутворювальних окиснів, що дозволяє в результаті їх дифузії змінювати властивості шлакових розплавів - в'язкість і температуру кристалізації. Зазначено, що "модифікований" гранульований шлак, який одержують під час спільної переробки доменних і сталеплавильних шлаків, має гідравлічну активність на 30 - 80 % вищу на відміну від доменного гранульованого шлаку, що дозволяє скоротити на 10 - 15 % витрати клінкеру у разі виробництва цементів і збільшити продуктивність кульових млинів на 20 %. Встановлено, що структуроутворення штучних силікатних будівельних матеріалів супроводжується випромінюванням електромагнітного поля в герцевому діапазоні, яке має полічастотний характер. Виявлено, що за дії вібрації на неструктуровані та слабоструктуровані системи, виникає електромагнітне поле вібрації, яке має частотні характеристики, що збігаються з частотою дії вібрації. На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень розроблено нормативні документи з виробництва будівельних матеріалів і виробів на основі металургійних шлаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н393.2
Шифр НБУВ: РА316318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Щербак О.В. 
Порівняльний аналіз ооцитів, яйцеклітин та ембріонів великої рогатої худоби і свині, що були отримані в умовах Iin vivo/i та Iin vitro/i: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.В. Щербак ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено детальний аналіз жіночих гамет і ембріонів великої рогатої худоби та свині, отриманих за умов організму та поза ним. Встановлено, що дозрівання в культурі in vitro ооцитів свині до метафази II триває майже вдвічі довше, ніж ооцитів великої рогатої худоби. Виявлено, що у разі культивування поза організмом, кількість аномалій хромосомного апарату яйцеклітин знаходиться на однаково високому рівні. Досліджено морфологічні та цитогенетичні особливості процесів запліднення яйцеклітин і раннього ембріонального розвитку великої рогатої худоби та свині поза організмом. Встановлено, що поліспермне запліднення вірогідно частіше спостерігається у свині. З'ясовано, що геномні аномалії в ембріонах корів накопичуються (на рівні тенденції) з просуванням стадії розвитку ембріона, а в ембріонах свиней такої тенденції не спостережено. Проведено порівняльний аналіз ембріонів великої рогатої худоби, отриманих за умов in vitro та in vivo. Висунуто гіпотезу про різні механізми дегенерування таких ембріонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.396.32 + П60-341 + П65-341
Шифр НБУВ: РА313455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мариненко В.П. 
Антиоксиданти у комплексному лікуванні негонококових уретритів (хламідійних, уреаплазмових, мікроплазмових, трихомонадних, кандідозних): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.П. Мариненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52
Шифр НБУВ: РА313763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Щербаков К.С. 
Порушення легеневого сурфактанту у хворих на хронічний гломерулонефрит та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К.С. Щербаков ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено деякі особливості патогенезу та удосконалено способи лікування хронічного гломерулонефриту (ХГН) за результатами дослідження стану легеневого сурфактанту та внаслідок корекції існуючих його змін у даної категорії хворих, а також гомогенатів легеневої тканини у разі експериментального гломерулонефриту в щурів. З'ясовано, що в хворих на ХГН спостерігається зменшення поверхневого натягу конденсату вологи повітря, що видихується (КВВП) у разі збільшення кута нахилу кривої тензіограм і модуля в'язкоеластичності. Фізико-хімічні параметри КВВП корелюють з подібними показниками крові. Доведено, що стан легеневого сурфактанту залежить від наявності нефротичного синдрому, інтерстиціального набряку легень у разі хронічної ниркової недостатності, кризи відривання ниркового трансплантату, характеру артеріальної гіпертензії, морфологічної форми захворювання та бронхообструкції, рівня азотистих речовин, ліпідів і продуктів перекисного окиснення ліпідів у КВВП та легеневій тканині. Визначено, що використання фосфоліпідних поверхнево-активних речовин і сінглетно-кисневої терапії під час лікування відновлює стан легеневого суфрактанту в даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-3 + Р412.3-37
Шифр НБУВ: РА317479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Маринець О.М. 
Підвищення ефективності суднових енергетичних установок використанням аераційних плазмохімічних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.05 / О.М. Маринець ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2002. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано нову для суднових енергетичних установок схему організації процесу плазмохімічного реагування в коаксіальному пристрої з периферійним підведенням плазми та центральноосьовим підведенням палива. Вперше одержано дані про вплив геометричних і режимних параметрів на ефективність роботи коаксіального пристрою плазмохімічної інтенсифікації горіння, на підставі яких виведено критеріальні рівняння його вольт-амперної характеристики та теплового коефіцієнта корисної дії. Установлено закономірності генерування плазмового потоку з газодинамічною стабілізацією течії в криволінійному каналі плазмохімічного пристрою аксіального типу, що полягають у зменшенні асиметричності плазмового потоку його компенсаційним розширенням у зауступній частині. У подальшому розвитку уявлень про фізичну модель факела аереційного плазмохімічного пристрою в частині взаємодії пограничного шару з супутнім потоком на основі вперше отриманих експериментальних даних про структуру його концентраційних та температурних полів. Доповнено концепцію плазмохімічної інтенсифікації горіння палива в камері згоряння суднового газотурбінного двигуна новими положеннями про ефективність схемних рішень її здійснення, що визначають умови найменш енергоємного плазмового впливу. Запропоновано уявлення особливостей аерації горючих сумішей та нові закономірності здійснення плазмохімічного впливу, які забезпечують сталість екологічних характеристик суднових газотурбінних і котельних установок. Розроблено положення щодо необхідної умови прояву ефекту плазмохімічної інтенсифікації горіння основного палива в паливоспалюючому пристрої. Зазначено, що у плазмохімічних пристроях інтенсифікації горіння генерування плазмохімічного факела в процесі взаємодії коаксіального периферійного потоку плазми з центральним осьовим потоком палива енергетично більш вигідне в порівнянні з генеруванням факела в процесі взаємодії осьового потоку плазми з периферійними потоком палива. Встановлено, що криволінійна схема плазмового пристрою аксіального типу, призначеного для роботи в автомодельних режимах, може бути реалізована згином проточної частини на електродуговій ділянці за її профілюавання, адаптованого до структури зауступної течії плазмового потоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.3-043
Шифр НБУВ: РА319232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Щербаков А.Ю. 
Клініко-патогенетичні особливості діагностики, лікування та профілактики невиношування вагітності: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / А.Ю. Щербаков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 31 с.: рис. — укp.

На підставі клініко-біохімічних, радіоімунологічних, мікробіологічних, імунологічних, імуноферментних, імуноморфологічних, морфологічних методів зроблено комплексну оцінку головних ланцюгів патогенезу невиношування вагітності у 396-ти жінок. З них 127 пацієнток обстежено поза вагітністю із невиношуванням у анемнезі та 168 вагітних у різні терміни гестації, акушерський анемнез яких обтяжений звичним невиношуванням. Встановлено патогенетичну роль гормональних, імунологічних, гемостазіологічних порушень, а також інфекційного фактора розвитку невиношування вагітності. Розроблено алгоритм обстеження жінок із невиношуванням вагітності для передрестаційної підготовки, що сприяє своєчасному проведенню патогенетичного лікування. Наведено схему лікування, що містить базисні види лікування; розглянуто корекцію виявлених порушень у головних ланках системи імуногенезу, гемостазу та гормонального статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27 +
Шифр НБУВ: РА322065

Рубрики:

      
16.

Щербак О.А. 
Навчання старшокласників середньої загальноосвітньої школи французького писемного мовлення на основі інтенсивної методики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.А. Щербак ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено методику відбору навчального матеріалу згідно з цілями навчання писемного мовлення в соціально-побутовій сфері (сфері життєзабезпечення). Розроблено адаптивну модель навчання французького писемного спілкування. Описано технологію навчання старшокласників писемної комунікації за методом активізації резервних можливостей особистості та колективу, який модифікується умовами шкільного курсу з іноземної мови. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що навчання писемного мовлення в сфері життєзабезпечення доцільно проводити на підставі спеціально розробленої в межах методу активізації адаптивної моделі, що включає комплекс дій, спрямованих на підвищення дидактичної цінності навчального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-912.33
Шифр НБУВ: РА320839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
17.

Щербак Я.В. 
Теоретичні основи і методи регулювання субгармонік напівпровідникових перетворювачів електроенергії: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.12 / Я.В. Щербак ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 40 с. — укp.

Проаналізовано вплив несимметрії на генерацію неканонічних гармонік у вхідному та вихідному колах перетворювача з широтно-імпульсною модуляцією другого роду. Застосовано еквівалентне несиметрії гармонічне діяння щодо визначення зв'язку між неканонічними складовими у вхідному та вихідному колах перетворювача. Удосконалено графо-аналітичний метод дослідження субгармонік перетворювача на комплексній площині. Запропоновано імпульсні моделі широтно-імпульсного перетворювача для загального випадку впливу несиметрії та різних режимів струму навантаження. Висвітлено подальший розвиток теорій замкнутої структури регулювання субгармонік тиристорного випрямляча, а також параметричного регулювання. Показано особливості регулювання в замкнутій структурі субгармонік широтно-імпульсного перетворювача. Розроблено методи параметричного формування в імпульсній системі процесу кінцевої тривалості, з використанням якого отримано оптимальні щодо швидкості структури регулювання основних координат перетворювача локальної системи регулювання субгармонік, а також побудови інваріантних систем регулювання субгармонік. Отримано розрахункові співвідношення для функціональних вузлів даних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з264.54-01
Шифр НБУВ: РА318706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Щербакова Н.В. 
Фразеологізми з назвами людей у лексичному наповненні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.В. Щербакова ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено фразеологізми української мови, об'єднані за ознакою наявності компонента-назви людини в лексичному наповненні. Вперше застосовано комплексний підхід до вивчення значного угруповання цих фразеологічних одиниць (ФО), яких близько 280 з урахуванням структурно-семантичного, лінгвокультурологічного, ідеографічного аспектів. Визначено кількісний та якісний склад номенів людини в лексичному наповненні ФО, частоту їх вживання, умови закріплення будь-якого слова-компонента в лексичному наповненні фразеологізмів. Розглянуто фактори, що зумовлюють напрямки мотивації цілісного фразеологічного значення. Виявлено роль компонента-назви людини та дистрибутивного оточення в формуванні семантики ФО та концентрації внутрішньої форми фразеологічних одиниць. Досліджено системні відношення синонімії, антонімії в межах фразеосемантичних груп, фразеосинонімічних рядів, гіперсинонімічних об'єднань. Здійснено системний аналіз семантичної структури фразеологічних серій, які групуються навколо назв людини. Визначено роль позамовної лінгвокультурологічної інформації у формуванні семантики фразеологізмів з компонентом-назвою людини в лексичному напрямку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33 +
Шифр НБУВ: РА322164

      
19.

Щербак С.В. 
Адміністративно-правове регулювання виконавчого провадження в Україні: Автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Щербак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано місце виконавчого провадження в сучасній системі права України та висвітлено функції Державної виконавчої служби із захисту прав громадян та юридичних осіб, а також інтересів держави. Розкрито основні причини виникнення проблемних ситуацій у виконавчому провадженні та запропоновано комплексні шляхи їх вирішення, які базуються на структурі сучасної Державної виконавчої служби, створенні теоретичних основ виконавчого провадження та внесенні конкретних змін у чинне законодавство. Проаналізовано глибокі зміни в характері та змісті діяльності Державної виконавчої служби та у правовідносинах, властивих виконавчому провадженню, які відбулися у зв'язку з виходом Державної виконавчої служби зі складу судів України. Запропоновано включити виконавче провадження до адміністративного процесу, а Державну виконавчу службу - до адміністративних органів. Описано принципи виконавчого провадження, метод правового регулювання правовідносин у виконавчому провадженні як сакціонований примус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177.01 + Х819(4УКР)112.03
Шифр НБУВ: РА321560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Маринський А.Г. 
Тверді градієнтні покриття та електронно-променева технологія їх отримання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.07 / А.Г. Маринський ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

На прикладі випару та осадження спресованих у таблетки порошкових сумішей типу Ni-Cr-C, Co-Ti-C, Ni-Co-Ti-C, Ni-Co-Cr-Ti-C доведено, що зазначений процес можна успішно використовувати для синтезу покриттів з градієнтом складу, структури та властивостей по товщині. Розроблено методику, а також на прикладі складових карбідів титану та карбідів хрому показано можливість стабільного одночасного контрольованого електронно-променевого випаровування елементів із тиском насичених парів, який істотно відрізняється, у пропорції, що забезпечує синтез карбідних покриттів заданого складу. Визначено умови та встановлено закономірності осадження карбідних покриттів із градієнтом складу за зазделегідь заданим законом з властивостями, близькими до стехіометричних. Варіювання складом і властивостями може здійснюватися шляхом зміни концентрації вихідних компонентів, а також зміною технологічних параметрів осадження. Встановлено, що зі збільшенням концентрації вуглецю у порошкових сумішах типу Me-Ti-C та Me-Cr-C на 20 - 25 % відносно стехіометричного складу збільшується загальна мікротвердість покриттів, і в основній твердій області дорівнює 30 - 34 ГПа для карбіду титана і 20 - 22 ГПа для карбіду хрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.3 + К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА324264

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського