Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (480)Книжкові видання та компакт-диски (334)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯЩЕНК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=БОРИСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ященко Л.А. 
Агрохімічне обгрунтування підвищення продуктивності цукрових буряків на лучно-чорноземному карбонатному грунті Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.А. Ященко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень впливу тривалого застосування добрив у типовій зерно-буряковій сівозміні Лісостепу на поживний режим лечно-чорноземного грунту, зміну вмісту гумусу, сполук азоту та калію у метровому шарі. Встановлено, що найбільш стабілізувальну дію на вміст гумусу, сполук азоту та калію у грунті за дві ротації сівозміни мало сумісне застосування органічних і мінеральних добрив. Наведено дані про вміст свинцю, кадмію, цинку та міді у грунті та рослинах цукрових буряків за тривалого внесення добрив. Доведено, що кількість досліджуваних елементів знаходиться значно нижче гранично-допустимих концентрацій і не призводить до забруднення продукції. З урахуванням агрохімічних та агроекологічних показників грунту розрахована його еколого-агрохімічна оцінка. Проаналізовано вплив різних норм і способів внесення добрив на окремі фізіолого-біохімічні процеси у рослинах цукрових буряків, їх урожайність та якісні показники. Вивчено дію позакореневого підживлення калій-магнієвими нітратними солями на активність цукросинтезувальних ферментів. Визначено ефективність внесення добрив в основне удобрення та позакореневого підживлення як додаткового заходу на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ященко К.В. 
Гармонізація податкового законодавства України з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.В. Ященко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано співвідношення поняття гармонізації законодавства з уніфікацією, адаптацією, апроксимацією та наближенням (зближенням) правових систем. Визначено зміст гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування, виявлено розбіжності правового регулювання непрямих податків у вітчизняному та європейському законодавстві. Науково обгрунтовано теоретико-методологічні аспекти процесу гармонізації. Проаналізовано вимоги директив ЄС щодо гармонізації непрямих податків та ідентифіковано положення закондавства України, що потребують узгодження з нормативними актами ЄС про непряме оподаткування. Обгрунтовано механізм гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до положень законодавства України про податок на додану вартість та акцизні збори з метою їх гармонізації з законодавством ЄС про непряме оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)22 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА335780

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ященко Б.В. 
Екологізація управління теплоенергетичним комплексом в умовах корпоратизації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Б.В. Ященко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні засади вирішення проблеми формування еколого-орієнтованої системи управління на підприємствах теплоенергетичного комплексу. Визначено складові елементи комплексної екологізації діяльності підприємства, напрямки екологізації системи управління, наведено пропозиції щодо побудови еколого-орієнтованої організаційної структури системи управління, механізм реалізації основних і конкретних функцій управління з урахуванням екологічного фактора. Сформовано структурно-функціональні складові економічного механізму екологізації діяльності підприємства. Виявлено вплив факторів зовнішнього середовища на ефективність природоохоронної діяльності. Внесено пропозиції щодо розробки економічних методів екологізації відносин з суб'єктами зовнішнього середовища. Сформульовано методичні положення підвищення рівня екологічної орієнтації планування роботи підприємств шляхом розробки систем взаємопов'язаних показників. Розглянуто можливість використання програмних методів у плануванні природоохоронних заходів. Доведено необхідність екологізації внутрішньогосподарських економічних відносин на підприємствах галузі. Запропоновано створення екологічного фонду підприємства та механізму стимулювання процесів екологізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7-28
Шифр НБУВ: РА314568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
5.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ященко Т.А. 
Каузація в російській мові: онтологія та концептуалізація: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.02 / Т.А. Ященко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено лінгвістичну реалізацію каузації як релятивної мегакатегорії, що відображає генетичні зв'язки у світі й мові та включає категорії умови, причини, наслідку, допуску та мети. Запропоновано новий підхід щодо аналізу мовної моделі каузації у межах лінгвістичної концептології, що дає можливість вивчати каузацію не лише як менталінгвістичне явище, а й як феномен культури. Лінгвокогнітологічний підхід розроблено на рівні лінгвоконцептологічного аналізу різних дискурсів. Розглянуто ментальні механізми становлення каузації, зокрема, встановлено співвідношення між внутрішньою формою слова та змістом концепту, розкрито питання про каузальність у міфологічному мисленні та наведено результати дослідження феномена двійництва як архетипової проекції каузації. Обгрунтовано положення про порівняння як концептуальну базу каузативного генезису. Доведено правомірність визначення модальності як фундаментальної характеристики каузації, описано мовні механізми реалізації її ціннісної складової. Розроблено нові принципи дослідження образного плану каузації з орієнтацією на лінгвокультурологічний аналіз і реконструкцію міфологічних джерел метафор. Здійснено лінгвоконцептологічне дослідження та функціонально-комунікативний аналіз тексту роману Ф.М.Достоєвського "Преступление и наказание" та зроблено висновок про домінуючу роль каузації в його архітектоніці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-2 +
Шифр НБУВ: РА352723

      
7.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
8.

Ященко А.М. 
Лектини як гістохімічні маркери в нормі і патології: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.09 / А.М. Ященко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Вивчено роль глікокон'югатів у патогенетичних механізмах патологічних процесів та вплив рецепторів лектинів як селективних гістохімічних маркерів окремих клітин, клітинних популяцій й екстрацелюлярних структур органів тварин і людини. Показано важливу роль глікокон'югатів у патогенезі таких процесів, як пародонтит, змішані пухлини слинних залоз, патологія плаценти у разі слабої пологової діяльності, менінгоенцефаліти, хвороба Гіршпрунга. Виявлено модифікацію рецепторів лектинів за умов екзогенного гіпертироїдизму в сім'янинках щурів. Вивчено цитотопографію рецепторів лектинів у слинних і підшлунковій залозах людини у порівняльно-видовому контексті. Досліджено роль рецепторів лектинів як сигнальних молекул у механізмах апоптозу. Показано перспективність використання лектинів для об'єктивізації критеріїв діагностики ряду захворювань людини та тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.0 +
Шифр НБУВ: РА329841

Рубрики:

      
9.

Борисович О.В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Борисович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА362340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Борисович О.В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Борисович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА362340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Географічні рубрики:

      
12.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Ященко І.О. 
Підвищення ефективності функціонування систем протиаварійного захисту вугільних шахт в умовах виникнення екзогенних пожеж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / І.О. Ященко ; НАН України, Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено методи оцінювання ефективності функціонування систем протиаварійного захисту вугільних шахт. На підставі встановлених закономірностей зміни прогнозного часу виявлення екзогенної пожежі з урахуванням неявного дублювання датчиків пожежі та повноти виявлення її осередків у межах аварійної дільниці розроблено метод оцінювання ефективності існуючих засобів виявлення виникнення екзогенної пожежі. На підставі визначених закономірностей тривалості евакуації людей з урахуванням ергономічності маршруту, циклічної дії та місткості засобів евакуації розроблено метод побудови маршрутів аварійної евакуації гірників з аварійної та загрозливих дільниць шахти. Запропоновано критерій оцінювання ефективності системи протиаварійного захисту. З метою підвищення її дієвості обгрунтовано необхідність удосконалення процесу виявлення осердку аварії, яка виникла, та більш обгрунтованого сповіщення гірничого диспетчера про місце та час виникнення пожежі й оперативного обмеження зон загазування шахтної вентиляції мережі продуктами горіння; проведення перевірки правильності здійснення аварійної евакуації гірників. Показано, що впровадження запропонованих методів сприяє зменшенню витрат на реалізацію плану ліквідації аварії, покращанню умов застосування засобів протиаварійного захисту з метою вирішення його першочергових задач. Розроблено та впроваджено на шахтах вугільної галузі рекомендації щодо удосконалення системи протиаварійного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И183.8,1 +
Шифр НБУВ: РА370082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
15.

Ященко А.М. 
Примирення з потерпілим у механізмі кримінально-правового регулювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.М. Ященко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено місце процедури примирення з потерпілим у механізмі кримінально-правового регулювання. Розглянуто історію виникнення даного феномену, проаналізовано його доктринальні визначення й окреслено суб'єктивний склад. На підставі результатів дослідження кримінально-правової природи примирення з потерпілим зроблено висновок, що у вітчизняному кримінальному праві започатковано функціональний інститут примирення, який у процесі кримінально-правового регулювання взаємодіє з такими предметними інститутами, як звільнення від кримінальної відповідальності, призначення покарання, звільнення від покарання, звільнення від відбування покарання. Відзначено, що функіональна направленість даного інституту у механізмі кримінально-правового регулювання дозволяє говорити про повне або часткове відновлення за його допомогою положення, що існувало до вчинення суспільно небезпечного діяння. Визначено роль примирення під час звільнення від кримінальної відповідальності, призначення покарання, звільнення від покарання або його відбування. На підставі проведеного дослідження сформульовано теоретичні висновки та пропозиції щодо удосконалення кримінально-правового регулювання примирення з потерпілим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)7 + Х893.9(4УКР)17 + Х881.9(4УКР)025.1 +
Шифр НБУВ: РА344177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ященко Ю.Б. 
Психофізіологічний розвиток дітей дошкільного і молодшого шкільного віку та корекція його порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.Б. Ященко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено фактори ризику порушень когнітивного розвитку дітей молодшого шкільного та дошкільного віку на основі вивчення їх пізнавального розвитку. На підставі даних дослідження проведено багатофакторний аналіз, результати якого враховано у розробці медико-психологічних заходів корекції порушень пізнавальних здібностей дошкільників та визначено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.5-211 + Р733.64-57
Шифр НБУВ: РА307991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ященко Ю.Б. 
Синдром гострого пошкодження легень у новонароджених (патогенез, діагностика, прогнозування перебігу): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Ю.Б. Ященко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Проведено дослідження клінічного перебігу гострого респіраторного дистрес-синдрому за типом дорослого у новонароджених з різною патологією. Виявлено, що незалежно від основного захворювання, що призвело до розвитку критичної гіпоксемії, клінічна картина синдрому неспецифічна й обумовлена вираженістю респіраторної недостатності, гемодинамічних порушень, неврологічною симтоматикою та геморагічними проявами. Вперше на підставі дослідження показників активності нейтрофілів крові, системи протеолізу та фібринолізу, вмісту метаболітів оксиду азоту, медіаторів запалення інтерлейкінів-6 та -8 в сироватці крові та конденсаті повітря, що видихує дитина, вивчено системні та легеневі патофізіологічні зміни у новонароджених у випадку розвитку гострого пошкодження легень. На підставі виявлених патофізіологічних особливостей розроблено діагностичний комплекс виявлення початкових стадій розвитку гострого респіраторного дистрес-синдрому дорослого у новонароджених (гострого пошкодження легень), обгрунтовано імунологічні та біологічні діагностичні критерії синдрому гострого пошкодження легень і прогнозу реалізації його в гострий респіраторний дистрес-синдром. Показано, що у новонароджених з синдромом гострого пошкодження легень наявний дисбаланс у системі легеневої протеїназно-антипротеїназної активності внаслідок нейтрофільної системної активації. Встановлено діагностичні маркери синдрому гострого пошкодження легень, вивчено їх чутливість і специфічність. Уперше визначено діагностичну цінність регіонарних біомаркерів синдрому гострого неспецифічного паренхіматозного пошкодження легень у новонароджених, зокрема, рівнів метаболітів оксиду азоту, інтерлейкіна-6 та -8, продуктів пероксидного окиснення білків, показників активності фібринолізу та необмеженого протеолізу на підставі оцінки їх вмісту в конденсаті повітря, що видихує дитина. Вперше створено математичну модель легеневої ендотеліальної дисфункції, як основної патогенетичної ланки синдрому гострого пошкодження легень на підставі легеневих біомаркерів синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.3 +
Шифр НБУВ: РА349682

Рубрики:

      
18.

Ященко 
Синтез і модифікація епоксиуретанових олігомерів як основи високоефективних адгезивів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Лариса Миколаївна Ященко ; НАН України; Інститут хімії високомолекулярних сполук. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л725.02
Шифр НБУВ: РА365179

Рубрики:

      
19.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ященко А.Б. 
Стан нервової системи гірників, які контактують з окислами марганцю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.Б. Ященко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням діагностики і профілактики ранніх проявів марганцевої інтоксикації у гірників. Встановлено, що в умовах впливу окислів марганцю мають місце незначно виражені зміни з боку нервової системи, які формують субклінічну стадію манганотоксикозу. В його патогенезі важливе значення мають явища деструкції клітин кори головного мозку, мозочку, блідої кулі та виникнення детермінантних структур на різних рівнях центральної нервової системи. Установлені критерії ранньої діагностики марганцевої інтоксикації мають надійність 94%. Ефективність розробленого способу лікування ранніх проявів марганцевої інтоксикації досягає 72%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.126

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського