Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (18188)Журнали та продовжувані видання (24587)
Пошуковий запит: (<.>GRR=5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 275
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Грицьких Д. В. 
Імперія Цин у зовнішній політиці Великої Британії, 1830 - 1842 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Д. В. Грицьких ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію, відповідно до якої в новому світлі розкрито історію політики Великої Британії щодо імперії Цин у першій третині XIX століття. Зроблено спробу відійти від спрощеного підходу, згідно з яким війна 1839 - 1842 рр. ("Перша опіумна війна"), була розв'язана британськими правлячими колами з метою захистити інтереси британських торговців, промисловців і контрабандистів. Зовнішньополітичне відомство, очолюване Дж. Пальмерстоном, беручи до уваги "опіумний фактор", використовувало його для вирішення більш масштабного завдання - визнання Пекіном Великої Британії як рівноправного партнера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)52-6 + Т3(4ВЕЛ)52-6
Шифр НБУВ: РА376697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Моаітеб Омер Ауад Махфуд 
Інвестиційна стратегія країн, що розвиваються: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Моаітеб Омер Ауад Махфуд ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У9(5ЄМЕ)0-56
Шифр НБУВ: РА348228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Нгуєн Тхі Ханг 
Інвестування іноземного капіталу в країнах Південно-Східної Азії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Нгуєн Тхі Ханг ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти залучення та регулювання іноземних інвестицій у країнах Південно-Східної Азії (ПСА). Розглянуто тенденції, динаміку та механізми залучення іноземних інвестицій. Наведено оцінку ефективності іноземного інвестування та встановлено його вплив на структурні та ринкові трасформації у регіоні. На основі сучасних теоретичних підходів виявлено основні тенденції міжнародного інвестування національних економік країн регіону ПСА, наведено оцінку галузевих і територіальних структурних зрушень. Досліджено динаміку зростання обсягів іноземних капіталовкладень і визначено місце економік країн регіону ПСА в міжнародних інвестиційних потоках. Наведено аналітичну характеристику іноземного інвестування в економіці Соціалістичної Республіки В'єтнам, проаналізовано її галузеву й територіальні структури. Розглянуто національні стратегії країн регіону ПСА та сформульовано рекомендації щодо удосконалення державної економічної та інвестиційної політики з метою активізації залучення та ефективного використання іноземних інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(575)0-56 +
Шифр НБУВ: РА339908

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чжан Цзюньчен 
Іноземні інвестиції в економіці Китаю (пріоритети використання і механізми регулювання): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Чжан Цзюньчен ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Доведено пріоритетність використання іноземних інвестицій в економіці Китаю. Виявлено ключові тенденції розвитку міжнародного інвестеційного ринку, надано аналітичну оцінку процесам іноземного інвестування економік різних країн. Проведено порівняльний аналіз національних стратегій залучення та використання іноземних інвестицій, висітлено особливості інвестиційної політики КНР. Наведено комплекс теоретико-методичних і практичних рекомендацій щодо ефективного використання методів та інструментів державного регулювання іноземного інвестування з урахуванням мікроекономічних факторів його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9 (5Кит) 0-56
Шифр НБУВ: РА316114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Нгуєн Тхай Донг 
Іноземні інвестиції в промисловість В'єтнаму та ефективність їх використання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Нгуєн Тхай Донг ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз національних стратегій залучення та використання іноземних інвестицій, розроблено регулювальні й стимулювальні механізми та інструменти щодо залучення іноземних інвестицій - організаційні, фінансово-кредитні, податкові, протекціоністські. Встановлено, що за умов економічної та фінансової нестабільності істотно зростає регулювальна роль держави, що, у першу чергу, відноситься до країн з перехідною економікою. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення державної економічної, у тому числі інвестиційної, політики. Розроблено пріоритетні напрямки промислової політики за умов прискорення індустріалізації та модернізації економіки В'єтнаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ВЄТ)300-56 +
Шифр НБУВ: РА322520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ісмаїлов 
Інститут громадянства Азербайджанської Республіки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ровшан Рагім огли Ісмаїлов ; Одеська національна юридична академія. — О., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(5АЗЕ)31
Шифр НБУВ: РА309858

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Комарницький М.М. 
Інституційні механізми забезпечення політичної стабільності в Південно-Східній Азії: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / М.М. Комарницький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано інституційні механізми забезпечення політичної стабільності в Південно-Східній Азії. Сформовано понятійно-категоріальний апарат політичної стабільності на прикладі окремого регіону та з'ясовано основні передумови та визначальні фактори регіональної співпраці країн Південно-Східної Азії в політичній і економічній сфері, а також у безпековій політиці. Розглянуто формування інституційної основи та концептуальних підходів до регіональної співпраці на прикладі діяльності ACEAN як найвпливовішої регіональної організації та проаналізовано нові інституційні ініціативи співпраці країн Південно-Східної Азії в контексті традиційних і нетрадиційних викликів політичній стабільності. Вивчено перспективи розвитку нових інституційних механізмів політичної стабільності та регіональної безпеки в Південно-Східній Азії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(575)64
Шифр НБУВ: РА371574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Нгуєн Тхі Тху Лінь 
Інтеграційна політика В'єтнаму в умовах економічної глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Нгуєн Тхі Тху Лінь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні та практичні аспекти формування інтеграційної політики В'єтнаму за умов економічної глобалізації. Розкрито сутність та особливості інтеграційної політики, досліджено її взаємодію з економічною політикою держави. Показано роль інтеграційної політики у становленні економіки країн, що розвиваються, за сучасних умов формування міжнародних економічних відносин. Досліджено інтеграційний процес у Південно-Східній Азії на прикладі АСЕАН, проведено ретроспективний аналіз зміни економічної сутності інтеграційної політики В'єтнаму з кінця XIX ст. до сучасного періоду. З'ясовано, що основною сферою реалізації інтеграційної політики країни є зовнішньоекономічна діяльність, в якій проявляються всі результати прийнятої інтеграційної стратегії. Показано пріоритетне значення торгового механізму в реалізації інтеграційної політики держави. За допомогою регресійно-кореляційного аналізу наведено оцінку торгової діяльності В'єтнаму, висвітлено її здобутки та визначено недоліки. Запропоновано подальший план розширення та зміни структури торгівлі В'єтнаму з метою ефективної реалізації прийнятої в країні мультилатеральної інтеграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(5ВЄТ)8 +
Шифр НБУВ: РА353146

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Хуан Цинь 
Інформаційна політика Китайської Народної Республіки в сучасних міжнародних відносинах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Хуан Цинь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано підхід до розуміння теоретико-методичних концепцій формування державної інформаційної політики на прикладі Китайської Народної Республіки (КНР) за умов трансформації політичної системи під впливом глобалізаційних процесів, який характеризується визнанням пріоритетності державного управління у сфері інформації та комунікації з одночасною підтримкою економічних реформ та вільної конкуренції. З'ясовано напрями міжнародного співробітництва у сфері інформаційної політики у межах регіональних міжнародних організацій Азійсько-Тихоокеанського регіону (АТР) - АТЕС та АСЕАН, яка відображає специфіку інформаційного розвитку регіону, роль політичного лідерства азійських країн і політику подолання інформаційної асиметрії за рахунок ефективної інвестиційної політики. На підставі компаративного аналізу узагальнено концептуальні засади сучасних стратегій інформаційної політики країн АТР і доведено, що вони поєднують глобальні інтеграційні тенденції та національну специфіку розвитку інфомаційного суспільства. Комплексно досліджено проблему формування політичної стратегії інформаційного суспільства КНР. Проаналізовано модель суспільного розвитку з урахуванням політичної, економічної та інших значимих складових інформаційної політики держави. Досліджено специфіку модернізації інформаційної сфери КНР, та зроблено висновок про позитивну динаміку впровадження міжнародних стратегій інформатизації, електронного врядування, електронної комерції та інформаційної безпеки у внутрішній політиці держави. Запропоновано рекомендації для реалізації пріоритетів державної інформаційної політики у міжнародних відносинах. З'ясовано емпіричну залежність модернізації політичної системи й ідеології КНР і державної інформаційної політики, яка є чинником забезпечення зовнішньополітичних інтересів Китаю у міжнародних відносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф018 + Ч620.4(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА350981

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Ірадж Растегар 
Інформаційно-тематична характеристика шпальти редактора в іранській пресі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Ірадж Растегар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть і роль шпальти редактора популярних і провідних газет Ірану "Салам", "Кейхан", "Ресалат" у аспекті тематичної спрямованості, жанрової структури та суспільного значення. Висвітлено історичні етапи формування періодичної преси у контексті відображення різних аспектів суспільного життя Ірану. Розглянуто теоретичні засади інформаційно-тематичного становлення шпальти редактора, її основні функції та особливості структури. Сформульовано цілісну концепцію шпальти редактора як виразника політики будь-якого періодичного видання. Розглянуто основні економічні, політичні, фахові та державні проблеми, взаємопов'язані з функціонуванням сучасного інформаційного простору Ірану. Визначено основні шляхи розв'язання існуючих проблем, що передбачає створення цілісної системи засобів масової комунікації, усунення розбіжностей у поглядах різних політичних партій і держави щодо їх ролі та значення у державотворчих процесах, визначення становища преси у суспільстві на сучасному етапі. До наукового обігу введено важливий, принципово новий матеріал, що сприятиме формуванню особистісних якостей автора редакційного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(5ІРН)71 + Ч612.163.1 +
Шифр НБУВ: РА339000

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Слободян Н.В. 
"Іракське питання" в системі міжнародних відносин в 90-х роках ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.В. Слободян ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено виникнення, розвиток та вплив "іракської проблеми" на розвиток міжнародних відносин у кінці XX ст. Розкрито політичні та військово-політичні аспекти розвитку кризи навколо Іраку. Проаналізовано сучасну концепцію миротворчої діяльності ООН під час врегулювання кризової ситуації навколо Іраку, визначено механізми її реалізації та розглянуто їх еволюцію. Виявлено фактори, які здійснили негативний вплив на миротворчі зусилля Ради Безпеки ООН щодо Іраку. Визначено дестабілізувальний вплив "іракської проблеми" на систему міжнародних відносин, а також досліджено еволюцію підходів щодо виведення Іраку з ізоляції європейських держав, арабських держав Перської затоки, а також Росії. Проаналізовано чинники, що вплинули на формування політики США щодо Іраку, особливу увагу приділено формам та методам американської політики в Перській затоці, спрямованої на повалення режиму Садама Хусейна та зміцнення американського впливу в субрегіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ИРК)63-6 + Т3(0)63-6
Шифр НБУВ: РА320414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
12.

Капранов С.В. 
"Ісе моногатарі" як пам'ятка японської релігійно-філософської культури доби Хейан: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / С.В. Капранов ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено світоглядний аналіз видатного твору японської класичної літератури "Ісе моногатарі", визначено його місце в історії японської думки. Розглянуто структуру та тенденції розвитку релігійно-філософської культури раннього Хейану (794 - 905 рр.). Доведено, що світоглядні засади "Ісе моногатарі" - сінтоїстськи орієнтований індивідуалістичний містицизм, заснований на метафізиці статі та фідеїстичному ставленні до слова. Органічний розвиток даних засад постає пізніше в езотеричній екзегетиці твору, зокрема - у коментарі "Ісе моногатарі дзуйно". Проаналізовано традиційні інтерпретації визначної пам'ятки у мистецтві, коментаторській та художній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(5Япо),12 + Ю3(5Япо)410-325 + Ш5(5Япо)-304
Шифр НБУВ: РА319755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Горицька Г.В. 
Ісламські партії в політичних процесах країн арабського світу: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Г.В. Горицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено комплекс проблем теоретичного та практичного характеру, завдяки чому визначено роль і місце ісламських партій (ІП) в політичних процесах країн арабського світу (ППКАС). Проаналізовано процеси державотворення в арабському регіоні, роль ІП в даних процесах. Висвітлено історичні періоди переходу політичних, екстремістських, масових і таємних організацій і товариств на засади легально існуючих політичних партій країн арабського світу. Запропоновано типологізацію ІП за їх ідеологічною ознакою. Виявлено особливості ППКАС та запропоновано шляхи еволюції ІП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(539=А)6 + Ф69(539=А)5
Шифр НБУВ: РА372422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кушнір П.Т. 
Історія миротворчої діяльності на Близькому Сході в 1945 - 2000 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / П.Т. Кушнір ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено історію миротворчої діяльності на Близькому Сході у 1945 - 2000 рр., від моменту заснування ООН у 1945 р. та спроби врегулювання перших криз у Лівані та Сирії до початку другої Інтифади у 2000 р. На підставі вивчення значного обсягу історичних матеріалів вперше визначено причини виникнення та тенденції розвитку миротворчої діяльності на Близькому Сході, запропоновано її періодизацію. Здійснено класифікацію суб'єктів миротворчих ініціатив залежно від їх рівня впливу на конфліктну ситуацію, зокрема виділено міжнародні та регіональні учасники миротворчого процесу. Досліджено специфічні зв'язки між ініціаторами миротворчих дій та учасниками конфліктів, встановлено ступінь їх взаємного впливу та характер відносин у різні історичні періоди. Показано значення та роль діяльності учасників миротворчого процесу на Близькому Сході (ООН, ЛАД, Руху неприєднання, РСАДПЗ, Великої Британії, Франції, США, Росії, України). Наведено оцінку ефективності використання різних методів врегулювання близькосхідних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(53)63-6 + Т3(0)63-611.6 +
Шифр НБУВ: РА346535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Хассан М.Х. Бані Мустафа 
Історія, сучасний стан та перспективи розвитку музейної мережі Йорданії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.08 / Хассан М.Х. Бані Мустафа ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано основні культурні прошарки Йорданії за допомогою археологічних, історичних, етнографічних, архітектурних, художніх, природно-ландшафтних та інших пам'яток, що є базисом для національного музейного будівництва. Здійснено науковий аналіз йорданської музейної мережі: процесу й особливостей її формування, профілізації, матеріально-технічної бази, складу фондових зібрань, пріоритетних напрямів діяльності та рівня соціального впливу. Виявлено оптимальні шляхи та засоби удосконалення музейної справи Йорданії, а також її інтеграції до глобальних соціокультурних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(5ЙОР)7
Шифр НБУВ: РА320512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Раваждех Тайсір Мостафа Абдуль Кадір 
Історичні чинники формування композиції міських центрів Йорданії: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Раваждех Тайсір Мостафа Абдуль Кадір ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено історичні, етно-культурні, композиційні, середовищні, побутові, а також містобудівні принципи формування міських (МЦ) центрів в Йорданії, формування їх архитектурно-просторової та функційної композиції. Визначено закономірності формування сучасних МЦ. Розроблено просторово-часові моделі МЦ для умов Йорданії. Запропоновано нову методику допроектного аналізу. Наведено численні приклади композиційних рішень МЦ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.91(5ІОР)
Шифр НБУВ: РА313513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Левченко М.О. 
Італо-турецький конфлікт в контексті міжнародних відносин початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.О. Левченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Вперше розглянуто коло питань даної проблеми, які не знайшли належного висвітлення у вітчизняній науковій літературі. Доведено, що у межах італо-турецького конфлікту 1911 - 1912 рр. як самостійний учасник є арабський (лівійський) фактор, тобто за цілою низкою істотних ознак двосторонній конфлікт можна розглядати як тристоронній. Встановлено, що Лівія, яка відстоювала свої власні інтереси у боротьбі з Італією та у протистоянні з Туреччиною, була не об'єктом, а суб'єктом даної міжнародної кризи. Висвітлено причини, динаміку, результати та наслідки розв'язання італо-турецької кризи у формі збройного зіткнення. Акцентовано увагу на резонансному впливі колоніального конфлікту "молодої" Італії та "старої" Туреччини на увесь комплекс міжнародних відносин, що склався перед першою світовою війною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИТА)52-6 + Т3(5ТУР)53-685 +
Шифр НБУВ: РА323206

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Уюнтена 
Актуальні проблеми реформування загальної середньої освіти в КНР: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Уюнтена ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Визначено історичні етапи розвитку загальноосвітньої середньої школи в Китаї, проаналізовано освітню політику Комуністичної партії Китаю у різні періоди діяльності. Надано характеристику основних напрямів і суті реформ середньої освіти в сучасному Китаї, визначено провідні тенденції та перспективи розвитку загальної середньої освіти у даній країні. Порівняно процеси реформування загальноосвітньої школи в КНР і Україні з метою визначення якісних змін у кожній з країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(5КИТ) + Ч34(5КИТ)
Шифр НБУВ: РА312037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Кудратов І. 
Аналіз ліхенофлори Таджикистану: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.21 / І. Кудратов ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2004. — 31 с. — укp.

Вперше проведено критичний аналіз ліхенофлори Таджикистану, з'ясовано її видовий склад. На підставі порівняльно-флористичного дослідження з'ясовано подібність ліхенофлор субаридних гір, аридних та субаридних середньогір'їв Таджикистану та ізольоване місце лізенофлори Східного Паміру. Встановлено подібність ліхенофлор Таджикистану та Киргизстану у складі Середньої Азії та Області Древнього Середзем'я. Виявлено провідну роль петрофітону у формуванні флори лишайників Таджикистану, встановлено чисельну перевагу гірськоаридної та монтанної груп видів. На підставі ареалогічного аналізу виявлено досить високу частку у ліхенофлорі досліджуваного регіону вузькоареальних видів. Проведено формаційне дослідження ліхенофлори, встановлено перевагу монтанних та гірськоаридних видів у петрофітоні, а також різко ізольоване положення лишайників лісових флороценотипів серед інших типів рослинності Таджикистану за спектром географічних груп лишайників. Виявлено ендемічні та субендемічні види лишайників Таджикистану та Середньої Азії, встановлено істотну роль автохтонного процесу у видоутворенні у Гірськосередньоазіатській провінції. Визначено вік реліктів ліхенофлори Таджикистану, серед яких виділено третинні неморальні, пліоценові та плейстоценові гірськоаридні релікти. Виявлено історичні та генетичні зв'язки ліхенофлори Таджикистану з ліхенофлорами прилеглих аридних гірських формувань Голарктики (Центральної Азії, Гімалаїв та нагірного Ірану).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.6*852.119(5ТАД)
Шифр НБУВ: РА331064

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гребенюк М. В. 
Англо-американська історіографія війни в Перській затоці 1990 - 1991 років: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / М. В. Гребенюк ; Нац. ун-т оборони України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено й узагальнено англо-американську історіографію (ААІ) війни в Перській затоці. Запропоновано періодизацію набуття військово-історичних знань та обгрунтовано три етапи розвитку ААІ, пов'язані з документальною фіксацією та нагромадженням інформації, аналітичним вивченням досвіду війни та його осмисленням у порівнянні з наступними війнами. Встановлено основні наукові центри та їх роль у розвитку ААІ подій війни в Перській затоці. Шляхом аналізу широкої джерельної бази, тематичних груп і напрямків, порівняння різних наукових підходів, шкіл, висновків і тверджень окремих дослідників наведено авторську оцінку повноти ААІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)64-68 г + Т3(5ІРК)64-68 г
Шифр НБУВ: РА380118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського