Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4827)Журнали та продовжувані видання (7114)
Пошуковий запит: (<.>GRR=5КИТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бойченко О.І. 
Співвідношення природного та людського як проблема давньокитайської філософії (порівняльний аналіз даоської та конфуціанської інтерпретацій): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / О.І. Бойченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний історико-філософський аналіз філософської традиції осмислення співвідношення природного та людського на підставі даоської та конфуціанської інтерпретацій означеного співвідношення. Виявлено специфіковані особливості давньокитайської культури, які представлено загальнолюдськими, що виникають у кожній з історичних культур, двома основними, інваріантними взаємодоповнювальними формами осягнення взаємозв'язку природного та людського (суспільствоцентричної (конфуціанської) та індивідоцентричної).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю3(5КИТ)3
Шифр НБУВ: РА310246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Чжан Шуйбао 
Організаційно-правові основи підприємницької діяльності в Китайській Народній Республіці та в Україні (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Чжан Шуйбао ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльно-правове дослідження організаційно-правових основ підприємництва в Україні та КНР, зроблено висновок про їх істотну відмінність. У КНР ці основи встановлюються нормами економічного права, в Україні - нормами адміністративного права. Підприємець у КНР розглядається як суб'єкт соціалістичних ринкових економічних відносин, тому державне регулювання підприємництва в КНР більш жорстке, ніж в Україні, але більш стабільне, що забезпечено законодавством КНР, яке регламентує зовнішньоекономічну діяльність підприємця. Особливу увагу приділено проблемам захисту прав підприємців у цих країнах, зазначено, що в Україні цей захист має конституційну основу. Конституція КНР не містить норм, які на це вказують. На підставі аналізу зарубіжної літератури зроблено висновок про можливу відповідальність уряду (Президента, парламенту) за неефективне управління економікою країни. Розглянуто основи та процедуру правової відповідальності підприємців в Україні та КНР, особливу увагу акцентовано на адміністративній та економічній відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х839(5КИТ)014
Шифр НБУВ: РА311779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Уюнтена 
Актуальні проблеми реформування загальної середньої освіти в КНР: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Уюнтена ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Визначено історичні етапи розвитку загальноосвітньої середньої школи в Китаї, проаналізовано освітню політику Комуністичної партії Китаю у різні періоди діяльності. Надано характеристику основних напрямів і суті реформ середньої освіти в сучасному Китаї, визначено провідні тенденції та перспективи розвитку загальної середньої освіти у даній країні. Порівняно процеси реформування загальноосвітньої школи в КНР і Україні з метою визначення якісних змін у кожній з країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(5КИТ) + Ч34(5КИТ)
Шифр НБУВ: РА312037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гамянін В.І. 
Трансформаційні процеси в історії Китаю новітнього часу (1911 - 1949): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.І. Гамянін ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано трансформаційні процеси суспільно-політичного, ідеологічного та особистісного характеру в Китаї 1-ї половини ХХ ст. Вперше зроблено спробу комплексного аналізу історичного процесу в Китаї новітнього періоду за трьома напрямками. Визначено особливості формування нового ідеологічного забезпечення китайського суспільства і становлення вербального засобу впровадження цього забезпечення у формі мови байхуа, а також розкрито історичну долю соціального прошарку буржуазної інтелігенції - основного носія нової ідеології. На підставі джерелознавчих даних показано еволюцію становлення індивідуальної історичної свідомості конкретної персоналії - типового представника нової китайської національної еліти Чжу Цзиціна. Вперше, на підставі творчої спадщини Чжу Цзиціна, введено у науковий обіг саньвень як особливий тип історичного джерела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)53-2 + Т3(5КИТ)6-2
Шифр НБУВ: РА310249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чжан Цзюньчен 
Іноземні інвестиції в економіці Китаю (пріоритети використання і механізми регулювання): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Чжан Цзюньчен ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Доведено пріоритетність використання іноземних інвестицій в економіці Китаю. Виявлено ключові тенденції розвитку міжнародного інвестеційного ринку, надано аналітичну оцінку процесам іноземного інвестування економік різних країн. Проведено порівняльний аналіз національних стратегій залучення та використання іноземних інвестицій, висітлено особливості інвестиційної політики КНР. Наведено комплекс теоретико-методичних і практичних рекомендацій щодо ефективного використання методів та інструментів державного регулювання іноземного інвестування з урахуванням мікроекономічних факторів його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9 (5Кит) 0-56
Шифр НБУВ: РА316114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Жень Фей 
Прямі іноземні інвестиції в розвитку транзитивних економік України і Китаю: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Жень Фей ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Узагальнено досвід КНР щодо залучення та регулювання прямих іноземних інвестицій (ПІІ) за умов перехідної економіки. Здійснено пошук оптимального співвідношення між їх державним регулюванням та саморегулювальними інструментами, що виникають у процесі формування конкурентного ринкового середовища на підставі різних форм власності та господарювання і досягнення їх економічної рівноваги. Висвітлено поняття "інвестиційний клімат", розглянуто його особливості за умов транзитивних економік, які, на відміну від розвинутих ринкових, відзначаються значно вищим фактором ризику та нестабільністю економіки, пострадянським менталітетом менеджерів. Розкрито основні тенденції та виявлено національні особливості створення та функціонування спільних підприємств у промисловості України та Китаю як пріоритетного напрямку співробітництва й ефективного залучення інвестицій. Досліджено економіко-правові детермінанти та виявлено особливості залучення ПІІ в українську економіку. Особливу увагу приділено створенню гарантованої політичної та економічної стабілізації в країні, ефективних гарантій репатріації отриманих прибутків, захисту іноземних інвесторів і формуванню підприємницького сектора на засадах приватної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 + У9(5Кит)0-56
Шифр НБУВ: РА316536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лі Хай Лінь 
Бідність як об'єкт соціально-економічної політики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Лі Хай Лінь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Подано варіант комплексного дослідження бідності як соціально-економічної категорії, виявлено основні форми та причини, які її породжують. Визначено зміст багатоаспектної категорії "бідність". Охарактеризовано основні особливості бідності у країнах з перехідною економікою: велика питома вага бідного населення серед працюючих, високий рівень збіднілих - серед молоді, жінок, освічених і кваліфікованих робітників та ін. Спираючись на світовий досвід боротьби з бідністю, країни з економікою, що трансформується, впроваджують засоби подолання бідності, адекватні умовам даних країн. Запропоновано засоби боротьби з бідністю, запобігання перетворенню її на масову та хронічну - державний контроль за найважливішими соціальними індикаторами: відповідністю мінімальних розмірів заробітної плати, пенсії, стипендії, що відповідають рівню прожиткового мінімуму; доступністю безкоштовних медичних і загальноосвітніх послуг на мінімально визначеному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(5КИТ)0-94
Шифр НБУВ: РА313030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сунь Лінь 
Облік, аудит і аналіз нематеріальних активів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Сунь Лінь ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Уточнено класифікацію нематеріальних активів (НА) з урахуванням теоретичних підходів економічної науки та практики. Обгрунтовано напрямки, щодо вдосконалення методики обліку й аудуту НА за сучасних ринкових умов господарювання з урахуванням міжнародної практики. Запропоновано методику машинної обробки та аналізу облікової інформації з використанням ПЕОМ. Адаптовано до вітчизняної господарської практики методику аудиту НА. Розроблено економіко-математичну модель аудиту та аналізу ефективності використання НА на підприємствах. Внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, що регулює облік НА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.72 + У052.9(5КИТ)229.0-145.72 + У053.9(4УКР)290-571 + У053.9(5КИТ)290-571
Шифр НБУВ: РА321258

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ісаєва Н.С. 
Українська література в Китаї: проблеми рецепції: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н.С. Ісаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено механізми рецепції української літератури в Китаї. Запропоновано концептуальний підхід до вивчення зазначеної проблеми, який полягає у визнанні взаємопроникнення та синтезу двох культурних систем. Розглянуто роль художнього перекладу як однієї з основних форм засвоєння іншонаціонального матеріалу у новому культурному середовищі. Відзначено, що в Китаї перекладалися переважно ті українські автори, твори яких були співголосними китайській культурі. Зокрема, романтичний тип художнього мислення був "зустрічною течією", яка сприяла органічному входженню поезії Т.Шевченка (як вершинного явища) в китайську літературу. Твори Т.Шевченка сприймаються у Китаї як канон української класичної літератури, позначений яскравою національною специфікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(5КИТ) + Ш5(4УКР)-318.3 + Ш5(5КИТ)-318.3
Шифр НБУВ: РА319086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сюй Лін Ши 
Організаційно-економічні умови залучення іноземних інвестицій у вільні економічні зони: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Сюй Лін Ши ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено загальне економічне становище в Китаї та Україні. Визначено напрямки та відмінні риси трансформування зовнішньоекономічної діяльності та її розвитку за умов переходу до ринкової економіки. Обгрунтовано напрямки створення структури підприємницької бази для залучення іноземних інвестицій в Україну; розглянуто проблеми організації, умови залучення іноземних інвестицій у вільні економічні зони (ВЕЗ) в Україні та формування їх привабливості для потенційних інвесторів. Проаналізовано функціонування ВЕЗ у Китаї, розроблено пропозиції щодо організації роботи на початковому етапі створення таких зон у Донецькій області. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення організаційно-економічного механізму функціонування ВЕЗ. Запропоновано модель багаторівневого інфраструктурного комплексу, застосування якої сприятиме вирішенню проблеми іноземного інвестування в Україні. Розроблено модель організації малої спільної зони виробничого розвитку та торговельного комплексу за участю української та китайської сторін на території СЕЗ "Донецьк" для забезпечення активної інвестиційної діяльності іноземних підприємців. Наведено напрямки формування привабливості для потенційних інвесторів з урахуванням специфіки Донецького регіону. Обгрунтовано доцільність створення у Китаї тематичного інформаційного центра та його агенцій з метою одержання достовірної інформації про потенційних інвесторів, шляхи та можливості залучення їх коштів у промисловість Донецького регіону. Виявлено основні принципи та закономірності інвестиційної діяльності в ВЕЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 + У9(4Укр)81 + У9(5Кит)81 + У9(4Укр-4Дон)81
Шифр НБУВ: РА319137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шевчук О.В. 
"Тайванська проблема" в системі міжнародних відносин Азіатсько-Тихоокеанського регіону: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Шевчук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему трансформації дипломатичного статусу Тайваню. Розкрито фактори, що визначали зміну балансу сил у стратегічному трикутнику США - КНР - Тайвань. Досліджено вплив динаміки геополітичної ситуації на реалізацію основних вимірів національної безпеки Сполучених Штатів Америки та Радянського Союзу у Азіатсько - Тихоокеанському регіоні (АТР). На підставі опрацьованих матеріалів спрогнозовано перспективи взаємовідносин України з тайванською адміністрацією. Запропоновано практичні рекомендації щодо ефективного здійснення зовнішньополітичного курсу України у АТР та адаптації його з особливостями політичної ситуації навколо проблеми возз'єднання Тайваню з материковим Китаєм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ891) + Т3(0)64-64(5) + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА321183

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Хе Кінг Фонг 
Стратегія зовнішнього фінансування економічного розвитку нових індустріальних країн (на прикладі Тайваню): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Хе Кінг Фонг ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Висвітлено питання розробки та запровадження стратегії залучення потоків зовнішнього фінансування у нові індустріальні країни (на прикладі Тайваню) у світлі змін і тенденцій глобалізації та економічної інтеграції, що відбуваються в економіці різних країн у повоєнний період. Досліджено проблеми іноземного інвестування на підставі аналізу теоретичних концепцій і практичного досвіду створення сприятливого інвестиційного клімату в нових індустріальних країнах. На підставі проведеного дослідження запропоновано практичні рекомендації щодо залучення іноземних інвестицій в Україну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У9(5Кит)0-56
Шифр НБУВ: РА317674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Лю Сяоінь 
Роль вільних економічних зон у формуванні ринкового господарства (на прикладі Китаю): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Лю Сяоінь ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні положення, які характеризують суть, види, принципи та особливості функціонування вільних економічних зон (ВЕЗ) в Китаї та їх вплив на ринкове реформування національної економіки. Обгрунтовано висновок, що ВЕЗ складають в Китаї територіальний "полігон" випробування ринкових принципів, передову лінію трансформаційних процесів та інтеграції економіки Китаю у світове господарство. Запропоновано різноманітні шляхи трансформації командної економіки. Виділено та проаналізовано теоретичні підходи різних шкіл китайської економічної думки, викладено авторське бачення китайської моделі ринкової трансформації суспільства, яка визначається політичною стабільністю, стратегією градуалізму, поступовістю в територіальному та функціональному аспектах. Розглянуто історію виникнення ВЕЗ та їх класифікацію відповідно до ступеня інтегрованості у світову економіку, за галузевою приналежністю, формою власності, економічною мотивацією та функціональною діяльністю. Проаналізовано цілі створенння ВЕЗ в Китаї, об'єднані у три великі блоки, економічний, соціальний і науково-технічний. Визначено дві моделі фінансування діяльності та їх провідну роль у забезпеченні відкритості економіки, залучення іноземних інвестицій, науково-технічної модернізації, вирівнюванні регіональної неоднорідності, стабільності економічного зростання, скороченні безробіття та підвищенні рівня доходів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5КИТ)81
Шифр НБУВ: РА320980

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Таран М.А. 
"Тайванська проблема" в зовнішній політиці США в 1990-і роки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.А. Таран ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

У контексті змін у американській зовнішньополітичній стратегії в Східній Азії, а також формування нових підходів у відносинах з КНР досліджено сутність політики США щодо Тайваню в 1990-х рр. Визначено сутність "тайванської проблеми" в зовнішній політиці США. Розкрито основні напрямки стратегії Вашингтона стосовно забезпечення безпеки Тайваню, а також проаналізовано його роль у конфлікті між урядами в Пекіні та Тайбеї щодо незалежності о.Тайвань і статусу уряду на ньому. Висвітлено відмінності у поглядах на зовнішньополітичний курс щодо Тайваню та Китаю між президентськими адміністраціями Б.Клінтона (1993 - 2000 рр.) та американського Конгресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ891)63-6 + Т3(7США)63-64(5)
Шифр НБУВ: РА318787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Чен Щзещзінь 
Бібліотечно-інформаційні мережі Китаю: сучасний стан та перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Чен Щзещзінь ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми організації бібліотечно-інформаційних мереж Китаю: їх кадрового та користувацько-технологічного забезпечення, перспективних напрямів розвитку даних мереж у Китаї (на прикладі університетських бібліотек). Комплексно проаналізовано міжнародний досвід бібліотечного співтовариства у сфері комп'ютеризації зазначених бібліотек і використання у їх діяльності Інтернет-технологій для об'єднання бібліотечних ресурсів у комп'ютерній мережі. Вивчено сучасний стан організації інформаційно-бібліотечної діяльності у Китаї. Визначено національні особливості бібліотечних комп'ютерних мереж, а також міжнародні, зумовлені впливом мережі Інтернет. Виявлено особливості використання інформаційних і телекомунікаційних технологій в університетських бібліотеках Китаю. Сформульовано основні умови та вимоги до створення WEB-сайтів у китайських університетських бібліотеках стосовно їх організації та функціонально-змістовного призначення. Розроблено та науково обгрунтовано перспективні напрями розвитку єдиної бібліотечної мережі університетів Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(5КИТ)757.11 с51 +
Шифр НБУВ: РА326055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Лі Хуа 
Управління міжнародною економічною діяльністю Гонконгу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Лі Хуа ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні здійснено системне дослідження специфіки управління економічним розвитком Гонконгу за умов посилення світової глобалізації. Проаналізовано та узагальнено основні чинники, що обумовили його феноменальний економічний успіх. Особливу увагу приділено питанням управління зовнішньоекономічною діяльністю як вирішальному фактору економічного прогресу. Всебічно проаналізовано роль уряду у створенні сприятливих умов для підприємництва та конкретні механізми його впливу на економіку на макро- та мікрорівні. Виявлено суттєві особливості розвитку бізнесу - співіснування різних форм підприємництва, ділові раціональні контакти, взаємну підтримку різних організацій і підприємств, що забезпечують пропорційний, збалансований розвиток держави. Досліджено перспективи та умови економічного співробітництва України та Гонконгу, запропоновано заходи щодо його розширення та поглиблення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5КИТ-6)80 +
Шифр НБУВ: РА333801

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ма Вей 
Концепція форми в музиці Китаю і Європи: аспекти композиції та виконавства: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ма Вей ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Здійснено порівняння концепції музичної форми та її філософських засад, базуючись на концепції двійковості/четвертинності - трійковості у Китаї та Європі. Представлено концепцію художньої форми як взаємодію регіонально- та часово-ментально віддалених підходів, сформованих за умов Європи та Китаю, які інтегруються завдяки інтернаціональному значенню професійної музичної діяльності виконавців-піаністів та композиторів у поєднанні традицій різних країн та шкіл. Уперше в українському музикознавстві під час дослідження застосовано положення про музичну форму, які містить китайська філософія та сучасне китайське музикознавство. Проаналізовано ряд композицій і виконавських інтерпретацій китайських (Лі Ін Хая, Чжоу Луна, Чу Дзіен Ера, Тін Шан Ти, Ши Шун Чена, Лі Юнь Ді) і деяких європейських (С.Скотта, О.Станка, А.Бределя) музикантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.56 + Щ313(5КИТ) + Щ313(4) +
Шифр НБУВ: РА334308

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Калашник Л.С. 
Педагогічні засади родинного виховання в китайській сім'ї: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.С. Калашник ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз традиційної та сучасної системи родинного виховання дітей у китайській сім'ї. Досліджено основні закономірності становлення та розвитку китайської сім'ї, охарактеризовано її структуру та визначено основні функції, проаналізовано їх залежність від соціально-економічних, політичних, ідеологічних та соціокультурних чинників. Досліджено ціннісні орієнтири, зміст, принципи, методи та засоби родинного виховання дітей у Китаї на різних етапах історичного розвитку. Показано вплив радикальних соціальних і політичних перетворень останнього сторіччя на зміну характеру родинного виховання в Китаї, виявлено основні напрями та тенденції його розвитку в сучасний період. До наукового обігу введено раніше невідомі теоретичні ідеї китайської педагогіки. Розглянуто методи трудового, фізичного, морально-етичного, естетичного, патріотичного, екологічного та розумового виховання дітей, проаналізовано особливості використання традиційних виховних засобів, зокрема міфології. Визначено перспективи творчого використання китайського досвіду родинного виховання в Україні. Простежено особливості співпраці сім'ї та школи у сучасному Китаї як специфічної форми поєднання традиційних і сучасних підходів і методів виховання на засадах народної педагогіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА340449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ма Цзиньган 
Організаційно-методичні основи розвитку спортивно-оздоровчого туризму в Китаї: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Ма Цзиньган ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку спортивно-оздоровчого туризму (СОТ) в Китаї. Визначено місце та роль СОТ у житті сучасного суспільства. Наведено характеристику даного виду рекреаційної діяльності. Розкрито зміст різноманітних форм, типів і видів туризму. Проведено рекреаційну оцінку природного середовища, створено схему туристсько-географічного районування Китаю та систематизовано численні природні, археологічні й архітектурні пам'ятки, а також історичні, культові та інші споруди з метою їх подальшого використання під час розробки маршрутів спортивно-оздоровчих походів для всіх видів туризму. На підставі аналізу становлення та розвитку СОТ у країнах Східної Європи та сучасного стану туристичної діяльності в Китаї розроблено проект оптимізованої організаційно-управлінської структури, а також державної Програми розвитку СОТ до 2010 р. Сформульовано нові науково-методичні принципи реалізації спортивно-оздоровчого туризму в Китаї. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для розробки соціологічних, історичних, економічних, медико-біологічних та інших напрямків туристичної діяльності, а також у процесі формування планів соціально-економічного розвитку регіонів і державної політики у сфері активного відпочинку й оздоровлення населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА336898

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ли Цзихуа 
Творче використання спадщини В.О.Сухомлинського в КНР: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Ли Цзихуа ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Представлено результати історико-педагогічного аналізу спадщини видатного педагога В.Сухомлинського, висвітлено систему його поглядів на виховання й освіту школярів. Встановлено, що універсалізм пошуків педагога визначив широку зацікавленість його творчістю у світі й періодичну актуалізацію запропонованих ним рішень. Визначено причини, умови та шляхи поширення і впровадження спадщини В.Сухомлинського в контексті реформування системи середньої освіти Китаю. Узагальнено досвід адаптації конкретних аспектів педагогічної спадщини В.Сухомлинського в практиці сучасної китайської школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Сухомлинський,В. + Ч424(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА339140

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського