Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (15874)Журнали та продовжувані видання (37452)
Пошуковий запит: (<.>GRR=7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 390
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Куценко Л.В. 
Євген Маланюк: витоки й еволюція творчої особистості: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Л.В. Куценко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 32 с. — укp.

Дослідженоо формування та еволюцію світоглядних та естетичних позицій Є.Маланюка, їх зв'язок з художньою творчістю. Визначено основні етапи творчої еволюції письменника з їх ідейно-стильовими домінантами. Розглянуто життєдіяльність письменника крізь призму самоусвідомлення його життєвого покликання. Розкрито феномен української політичної еміграції. Висвітлено історичний та соціо-культурний контексти епохи, виявлено їх формотворчий вплив на особистість митця, простежено витоки та визначено суть його історіософської концепції творчості. Досліджено історію художньої творчості Є.Маланюка, "біографію" окремих творів як шлях до пізнання його внутрішньої біографії. Проаналізовано художній доробок письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7СОЕ)-4Маланюк,Є.4,0 + Ш5(7СОЕ=Ук)-4Маланюк,Є.4.0
Шифр НБУВ: РА320198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гетманець Г.О. 
І.О.Родіонов і літературний процес кінця XIX - початку XX століть: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Г.О. Гетманець ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі узагальнення наявних відомостей охарактеризовано життєвий і творчий шлях І.О.Родіонова, простежено його ідейно-творчу еволюцію. Проаналізовано роман "Наше преступление" у контексті російської прози кінця XIX - початку XX ст., присвяченої сільській темі. Висвітлено діяльність письменника як воєнного публіциста. Проаналізовано роман "Жертвы вечерние" у зіставленні з творами про громадянську війну російських радянських письменників. Охарактеризовано І.О.Родіонова як творчу індивідуальність, визначено найважливіші особливості його творчого методу. Надано об'єктивну оцінку літературної спадщини митця, її місця та значення в російській літературі XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)53-317 + Ш5(7СОЕ=Ук)-4 Родіонов І. О. +
Шифр НБУВ: РА328386

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Півень В.Ф. 
Ідіостиль поетичних творів Святослава Гординського: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.Ф. Півень ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в українському мовознавсті досліджено оригінальний індивідуальний стиль поета-художника С.Гординського. Проаналізовано особливості поетичного мовомислення й систематизовано барвопозначення синкретичного (словесно-колірного) мовлення митця, визначено його місце і роль як новатора мовно-колірного стилю в українській поезії XX ст. З'ясовано, що визначною особливістю ідіостилю поета-художника С.Гординського є індивідуалізований характер новотворів, поетизація тропів та інших лексичних засобів мови, використання традиційних і створення авторських знаків національної культури та символів, самобутність авторського словника та синкретичність словесно-колірних лексико-семантичних утворень. Встановлено, що диференціація творчого життя поета на словесно-поетичну та зображувально-малярську діяльність зумовила специфіку мовнопоетичних засобів відображення дійсності, які базуються на словесно-колірній перцепції, поетико-малярському сприйманні предметів, подій та явищ навколишнього світу. З'ясовано, що мова письменника є рецептивно-медіативною: події та явища особистого, літературно-мистецького та суспільного життя у його творчості трансформуються в самобутні мовообрази, яскраво позначені індивідуальним світосприйняттям і світорозумінням, роллю українського митця в світі як носія самобутньої етнокультури, усвідомленням мети та завдань мовнопоетичної діяльності за умов еміграції. Доведено, що мовлення поета С.Гординського - дієво-іманентне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=УК)-4 Гординський,С. + Ш5(УК=7СПО)-4 Гординський, С. 535 +
Шифр НБУВ: РА354967

Рубрики:

      
4.

Ничко 
Імагологічні особливості художньої прози та публіцистики Джона Стейнбека: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Оксана Яромирівна Ничко ; Тернопільський національний педагогічний ун-т ім. Володимира Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-4 Стейнбек, Дж. 534
Шифр НБУВ: РА359200

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Катеринчук М.Д. 
Імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки (політико-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.Д. Катеринчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки, політико-правовий аналіз даного законодавства. Вивчено історію становлення та розвитку імміграційного права США; запровадження якісних обмежень на в'їзд та перебування іноземців, виникнення візової системи, системи в'їзних преференцій та її модифікацій. Проведено дослідження особливостей імміграційного права США на сучасному етапі. Розглянуто державні установи, які регулюють процеси імміграції у державі. Приділено увагу ролі судового прецеденту в формуванні імміграційного законодавства США. Розкрито сутнісні сторони змін у імміграційній політиці останнього часу. Висвітлено механізм імміграційного законодавства як інструмента здійснення державної політики Сполучених Штатів Америки, спрямованої на посилення супердержави як лідера на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7США)112.033 + Х911.14(7США)
Шифр НБУВ: РА312384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Проценко О.О. 
Імплікативний простір американської поезії XX століття: лінгвокогнітивний аспект: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О.О. Проценко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Установлено, що носіями прихованого смислу в поетичному тексті виступають індикатори імплікатів. З'ясовано, що домінантним видом мапування у творенні імплікатів, зокрема, на дотекстовому рівні є аналогове, субститутивне, контрастивне, на текстовому - мовне або конструктивно-творче, на позатекстовому - наративне. Побудовано інтегративну когнітивну модель імплікативного простору шляхом розкриття механізмів формування його складників на різних рівнях поетичного тексту. Висвітлено конфігурацію та наповнення імплікативного простору віршованих текстів американської поезії модерну та постмодерну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-335
Шифр НБУВ: РА371147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Смалько Л.Є. 
Індивідуалізоване навчання в системі підготовки майбутнього педагога у США: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Л.Є. Смалько ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено і систематизовано концептуальні основи індивідуалізації навчання у вищій школі США, охарактеризовано прикладні моделі їх реалізації в процесі підготовки майбутнього учителя і визначено цілісну систему умов, необхідних для ефективного застосування даних моделей в українській системі вищої освіти. Розкрито структуру та зміст індивідуалізованої системи навчання на основі вивчення теоретичних моделей куррікулуму, який в американській вищій школі являє собою єдність особистісно орієнтованих цілей навчання; змісту навчання, відібраного відповідно до цілей; педагогічних стратегій засвоєння змісту і досягнення цілей навчання та критеріїв оцінки. Обгрунтовано першочергові задвання, які слід вирішити дляб забезпечення ефективного функціонування американських моделей в українських педагогічних вузах і визначено напрями подальших досліджень у сфері індивідуалізації навчального процесу як оптимального шляху вирішення головної вимоги сучасності - підготовки творчої особистості фахівця, здатного до самореалізації та самовдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(7СОЕ) + Ч481.223.7
Шифр НБУВ: РА310288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бойко О.В. 
Інститут президентства в Україні і США (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльно-правове дослідження становлення та еволюції інституту президентства в Україні та США. Проаналізовано причини заснування поста президента в цих країнах. Досліджено фактори, що сприяли формуванню специфічних рис українського й американського президентства. Порівняно процедуру виборів президентів України та США, вступ їх на посаду та усунення з неї. Визначено особливості правового статусу президентів даних країн, досліджено компетенцію президентів у аспекті їх взаємовідносин з парламентами. Запропоновано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки щодо досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(7США)612 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА329683

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Весела Н.М. 
Інтеграційні процеси в Латинській Америці та Карибському басейні: особливості, тенденції, перспективи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Весела ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано інтеграційні процеси в країнах Латинської Америки і Карибського басейну протягом 1990-х рр. Висвітлено роль інтеграції латиноамериканських і карибських держав у регіональній системі міжнародних відносин. На підставі вивчення досвіду інтеграції в межах основних угруповань держав регіону у 1990-х рр. виділено ряд узагальнюючих тенденцій, особливостей, перешкод і суперечностей розвитку інтеграційних процесів. Розглянуто політичні проблеми, оцінка яких здійснюється з урахуванням специфіки латиноамериканської моделі інтеграції, міжамериканської системи безпеки та суспільно-політичних процесів у країнах Латинської Америки та Карибського басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф4(70)64-(9) + Т3(70)64-6(9)
Шифр НБУВ: РА319957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Николюк Т.В. 
Інтелектуальний інтертекст прози Докії Гуменної: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.В. Николюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості інтелектуального інтертексту прози Д. Гуменної. Визначено генологічну специфіку есе та сюжетних творів письменниці. Розкрито суть поняття "інтелектуальний інтертекст". До аналізу науково-популяризаторської фантастики залучено праці Геродота, М. Грушевського, М. Рудинського, Б. Рибакова, Митрополита Іларіона, Ф. Вовка, М. Сумцова, М. Марра, О. Потебні. Сюжетну наукову белетристику Д. Гуменної аналогізовано з науково-фантастичними творами у світовій літературі, які можна визначати як інтелектуальну прозу (О. Гакслі, Р. Шеклі). На прикладі науково-фантастичної прози письменниці висвітлено процес естетизації та інтелектуалізації жанру. Виявлено способи реалізації інтертексту в науково-популяризаторській прозі й інтертексту та голосу автора в науковій фантастиці. Дешифровано певні образи, епізоди та лексеми в сюжетних творах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.4)-4 Гуменна Д.534 + Ш5(4411.4=7СПО)-4 Гуменна Д.534 +
Шифр НБУВ: РА364251

Рубрики:

      
11.

Жодані 
Інтерсеміотичність у творчості письменників Нью-Йоркської групи (Емма Андієвська і Віра Вовк): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Ірина Михайлівна Жодані ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ=УК)-4 Андієвська Е. 457 + Ш5(УК=4НІМ)-4 Андієвська,Е. + Ш5(7БРА=УК)-4 Вовк,В. 457 + Ш5(УК=7БРА)-4 Вовк,В. 457
Шифр НБУВ: РА352474

Рубрики:

      
12.

Наджос А.І. 
Інформаційні стратегії впливу американської преси на соціально-політичний процес в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / А.І. Наджос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено природу походження антиукраїнських інформаційних акцій, які мали місце в новітній українській історії. Визначено етапи американських стратегій інформаційного впливу на формування та розвиток української зовнішньої та внутрішньої політики: "інформаційного впливу через треті країни", "інформаційного шпіонажу", "моделювання ситуації". Розглянуто шляхи взаємодії американських засобів масової інформації з державними структурами, причетними до вироблення зовнішньополітичного курсу. Зазначено, що інформаційні стратегії впливу є новою складовою американського зовнішньополітичного інструментарію. Запропоновано нові методи реалізації курсу зовнішньої політики, що базуються на виваженому, науково та методологічно обгрунтованому широкомасштабному залученні українських інформаційних резервів до сфери зовнішньої політики тапроцесу реалізації політичного курсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(7США) + Т3(4Укр)64-7
Шифр НБУВ: РА318017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Варивода Я.О. 
Інформаційні стратегії у зовнішній політиці США та Росії за кризових умов: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Я.О. Варивода ; НАН України. Ін- т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано проблеми реалізації зовнішньополітичних інтересів держави інформаційними засобами за умов міжнародних криз. Розглянуто процеси формування та реалізації інформаційної зовнішньополітичної стратегії, систематизовано теоретичні та прикладні проблеми застосування інформаційно-комунікативних інструментів впливу на зовнішні аудиторії. Досліджено сучасні тенденції в організації міжнародних комунікаційних потоків за кризових умов та практику діяльності у даній сфері держав, які істотно впливають на формування та реалізацію зовнішньої політики України. Створено концепцію, узагальнено проблеми її реалізації у міжнародному аспекті та побудовано нову модель інформаційної зовнішньополітичної стратегії. На підставі вивчення досвіду інформаційного протистояння під час антитерористичної кампанії встановлено характер інформаційної зброї "масового психічного ураження", спрямованої на зниження відчуття безпеки, поширення паніки та страху. Показано, що не тільки масова свідомість, але й політичні інститути, економічна та культурно-цивілізаційна система в цілому стають метою подібних інформаційних впливів. Визначено провідні тенденції в інформаційному забезпеченні зовнішньої політики США за умов сучасного кризового стану системи міжнародної безпеки, а також закономірності здійснення зовнішньополітичних комунікацій російською елітою у пострадянських країнах. Наведено пропозиції щодо формування сучасної державної інформаційної стратегії України у сфері зовнішньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф4(4РОС)64 + Ф4(7США)64 +
Шифр НБУВ: РА332067

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Олійник О.В. 
Інформаційні технології дистанційного навчання у вищій бібліотечній освіті США: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / О.В. Олійник ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше узагальнено еволюцію організації інформаційних технологій дистанційного навчання в бібліотечній освіті США. Зроблено теоретико-методичне обгрунтування відповідності між технологічним рівнем сучасного стану американських бібліотек, якістю професійної компетентності бібліотечних фахівців і рівнем застосування інноваційних технологій дистанційного навчання у вищих бібліотечно-інформаційних школах США. Вперше визначено особливості інформаційних технологій дистанційного навчання американських бібліотечних фахівців на рівні магістратури, які відрізняються обов'язковою наявністю інтерактивної комунікації, що забезпечується можливостями сервісів Інтернету (форумів, чатів, аудіо- та відеоконференцій). Визначено особливості інтерактивних комунікацій за умов дистанційного навчання, серед яких виокремлено типи інтегративних комунікацій відповідно до окремих навчальних стилів студентів (незалежні, залежні, компетативні, колаборативні, замкнені, патісі-пантні). Вперше запропоновано для впровадження в українську систему вищої бібліотечної освіти узагальнені організаційні моделі дистанційного навчання (змішані, спеціалізовані, бімодальні, консорціум, франчайзинг, акредитація), розроблено рекомендації щодо впровадження інформаційних технологій дистанційного навчання у систему бібліотечної освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73о31(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА362021

Географічні рубрики:

      
15.

Разіцький В.Й. 
Інформаційне забезпечення зовнішньополітичної діяльності США щодо країн Перської затоки (1945 - 1960 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / В.Й. Разіцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження проблем інформаційного забезпечення зовнішньополітичної діяльності США щодо країн Перської затоки у роки адміністрацій президентів Г. Трумена та Д. Ейзенхауера (1945 - 1960 рр.). Проаналізовано основні етапи становлення та розвитку інформаційної політики США, розкрито значення та місце регіону Перської затоки в американській зовнішньополітичній доктрині після Другої світової війни. Розглянуто процес поширення інтересів США на країни Близького та Середнього Сходу та пов'язану з цим англійсько-американську боротьбу за сфери впливу в регіоні. Проаналізовано розвиток інформаційно-розвідувального апарату США у післявоєнну добу, розглянуто основні методи та засоби розширення інтересів Вашингтона на Іран, Ірак і Саудівську Арвію. Визначено ефективність інформаційного забезпечення зовнішньополітичної діяльності США у країнах Перської затоки у 1945 - 1960-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-64(5) +
Шифр НБУВ: РА367044

Рубрики:

      
16.

Жовтенко Т.Г. 
Інформаційне забезпечення політики держави у боротьбі з міжнародним тероризмом на прикладі США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / Т.Г. Жовтенко ; Рада нац. безпеки і оборони України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до трактування поняття "міжнародного тероризму" та терористичної загрози як чинника національної та міжнародної безпеки. Розглянуто особливості теоретичного планування та практичної реалізації інформаційного забезпечення політики держави за умов протидії загрозі міжнародного тероризму. Висвітлено зміст, особливості та форми інформаційного забезпечення державної політики США в сфері боротьби з тероризмом на сучасному етапі. Проаналізовано діяльність державного апарату США щодо практичного інформаційного забезпечення державної політики країни в боротьбі з міжнародним тероризмом під час Афганської (2001 - 2002 рр.) й Іракської (2003 р.) військових кампаній в рамках оголошеної Глобальної війни з міжнародним тероризмом з урахуванням новітніх концепцій інформаційно-психологічного впливу - принципів Мережно-центричного протиборства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)64 в2:Ч62 + Ф015.24 + Ч620.4(7СПО)
Шифр НБУВ: РА374291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Вилко В.М. 
Інформаційно-психологічне забезпечення збройних сил США в локальних війнах і збройних конфліктах 1950 - 2000 рр. (історичний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.М. Вилко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано зміст поняття "інформаційно-психологічне забезпечення збройних сил США" як цілеспрямованої системної діяльності органів психологічних операцій, державного та військового управління та засобів масової інформації щодо встановлення взаємодії з місцевим населенням і громадськими організаціями, спрямовану на формування сприятливого інформаційного середовища та створення спеціальних морально-психологічних умов підготовки та застосування збройних сил США під час війни або збройного конфлікту. Здійснено наукову періодизацію історії виникнення, становлення та розвитку ІПЗ ЗС США. Доведено, що становлення ІПЗ як окремого виду бойового забезпечення відбулося у період війни у Перській затоці під час здійснення операцій БНС "Щит пустелі" та "Буря в пустелі" в 1991 р. Розкрито нові тенденції щодо удосконалення апарату управління, механізмів та змісту ІПЗ ЗС США в локальних війнах і збройних конфліктах другої половини XX ст. Здійснено класифікацію інформаційно-психологічних операцій ЗС США за масштабами проведення, сферою застосування та об'єктами впливу в локальних війнах і збройних конфліктах другої половини XX ст. Розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення організації морально-психологічного забезпечення ЗС України та визначено основні напрями протидії негативному інформаційно-психологічному впливу на їх особовий склад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63(7СПО) ф + Ц1,8(7СПО)14 ф +
Шифр НБУВ: РА336134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
18.

Недзельський К.К. 
Історіософія релігії Івана Огієнка (митрополита Іларіона): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / К.К. Недзельський ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено погляди та думки вченого-богослова про загальні закономірності змін і тенденції розвитку релігійного феномену, його функціонування в структурі суспільної цілісності. Обгрунтовано принцип нерозривної єдності релігійного, культурного та національного життя народу в релігієзнавчій методології І.Огієнка, що визначає провідну роль Української Православної церкви в загальній історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27 г + Э372.270.92(7КАМ)-36-028.2 Іларіон (Огієнко) +
Шифр НБУВ: РА327218

Рубрики:

      
19.

Панченко Ю.В. 
Історія і практика неоконсерватизму Великої Британії та США часів урядів М.Тетчер та Р.Рейгана: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Панченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 15 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та розвитку неоконсервативної ідеології у Великій Британії та США, розглянуто особливості формування політичних програм з її практичного втілення. З'ясовано, що неоконсервативна ідеологія у даних країнах виникла у другій половині XX ст. та була реалізована урядом М.Тетчер та адміністрацією Р.Рейгана у 1980-х рр. На підставі вивчення та залучення до наукового обігу нових історичних джерел визначено й охарактеризовано основні етапи реалізації теоретичних положень неоконсервативної ідеології. Досліджено діяльність урядів неоконсерваторів Великої Британії та США з реформування соціально-економічного та зовнішньополітичного напрямів суспільного життя країн, визначено сутність "тетчеризму" та "рейганоміки". Розкрито характер союзницьких відносин між Великою Британією та США. Виявлено спільні та відмінні риси в ідеології британського й американського неоконсерватизму, а також політики тетчеризму та рейганоміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-4 + Т3(4ВЕЛ)63-4 + Ф055.252.1 +
Шифр НБУВ: РА357477

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Пасєкова Н. В. 
Історико-літературні та критичні погляди В. Набокова і проблема автоінтерпретації: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / Н. В. Пасєкова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше проаналізовано проблематику набоковських лекцій з літератури, авторську позицію Набокова-лектора у співвідношенні з естетичними поглядами письменника в контексті проблеми автоінтерпретації всієї творчості, що були наведені у власній художній творчості майстра художнього слова. Розглянуто специфічні художні прийоми, використані митцем в текстах. Визначено специфіку набоковської письменницької критики та її відображення в художньому світі В. Набокова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.2)6-4 Набоков В. В. 33
Шифр НБУВ: РА376836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського