Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10124)Журнали та продовжувані видання (11063)
Пошуковий запит: (<.>GRR=7СПО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 178
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Подоляка О.Б. 
Удосконалення управління змагальною діяльністю в американському футболі на основі застосування інформаційних технологій: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.Б. Подоляка ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2003. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання розробки та апробації методів підвищення ефективності підготовки та управління змагальною діяльністю в американському футболі на основі застосування інформаційних технологій з обгрунтуванням якісних показників змагальних дій. Висвітлено оснновні показники змагальної діяльності, виражені в математичних формулах. Визначено модель команди та учасників процесу управління на різних його етапах. Наведено характеристику базових показників гри в американському футболі. Розроблено методи аналізу польових позицій, збирання даних та аналізу техніко-тактичних дій суперника і команди. Описано методику побудови плану гри, підготовки команди та тренерів до наступної гри, комп'ютерну систему реєстрації техніко-тактичних дій команд та їх ігрові тенденції, методику формування інформаційних баз даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.784(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА328064

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кирилова О.В. 
Концепція персонального журналізму у пресі Сполучених Штатів Америки (історія формування та сучасний аспект проблеми): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Кирилова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу певних американських видань та діяльності їх власників сформульовано концепцію персонального журналізму, висвітлено її вплив та визначено роль американських медіа у системі соціальних інститутів. Значну увагу приділено фактору "персонального" у галузі масово-інформаційної діяльності. Виявлено сучасні прояви персонального журналізму на інформаційному ринку преси США, досліджено діяльність синдикових колумністів, а також зміну поняття персонального журналізму на персоніфіковану журналістику. Розглянуто трансформацію соціальних функцій преси у контексті американської культури, проаналізовано роль феномена персонального журналізму у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА334290

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Циховська Е.Д. 
Поезія Євгена Маланюка в контексті українсько-польських літературних зв'язків: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Е.Д. Циховська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З використанням архівних матеріалів, відомих і малодоступних джерел системно досліджено творчість Є.Маланюка як модель міжкультурної художньої комунікації, зокрема, у порівняльно-типологічних зв'язках з українською та польською літературами. Висвітлено питання атрибуції польських перекладів вірша "Warszawa" Є.Маланюка. Проаналізовано вплив його історіософської концепції на творчість Ю.Лободовського, функціонування "еллінського комплексу" на тлі інших моделей культури (російського скіфства, польського сарматизму). Вивчено "польську" спадщину Є.Маланюка і "варшавську" Ю.Тувіма, з'ясовано схожість і відмінність ідейно-тематичного, сюжетно-композиційного: жанрово-стилістичного рівнів поезії Є.Маланюка у порівнянні з творчістю Ю.Тувіма, Ю.Лободовського. Розглянуто рецепцію творчості Є.Маланюка в українсько-польській періодиці, установлено особливості архетипу міста Варшави у Є.Маланюка, Ю.Тувіма та Є.Стемповського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СПО)-4 Маланюк, Є. 535 + Ш5(7СПО=УК)-4 Маланюк, Є. 535 + Ш5(4ПОЛ)-318.3 +
Шифр НБУВ: РА341150

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Шутова М.О. 
Проблеми реформування загальної середньої освіти в США (1950-ті - 1990-ті рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.О. Шутова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено, що філософсько-методологічною засадою розвитку загальної середньої освіти в США є концепція реформаторської педагогіки, яка полягає в практичній спрямованості навчання та виховання. З'ясовано, що еволюція становлення загальної середньої освіти в Америці відбувалася за двома хронологічними періодами: передінформаційного (кінець XIX - 1980 рр.) та інформаційного (1990 рр. - початок XXI ст.) суспільства. Охарактеризовано суперечності розвитку загальної середньої освіти в США, що зумовили необхідність реформ. Визначено стратегічні завдання стандартизації, диференціації й гуманізації шкільної освіти США. Проаналізовано концептуальні засади її модернізації, а також здійснено порівняльно-педагогічну характеристику основних тенденцій розвитку американської та української шкільної освіти в контексті входження у світовий освітній простір. Висвітлено досвід творчого застосування позитивного американського досвіду реформування шкільної освіти в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7СПО) + Ч424(7СПО)7 +
Шифр НБУВ: РА335037

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Абрамкіна Н.В. 
Провідні концепти американського символічного літературознавства (на матеріалі творчого доробку С.Лангер): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Н.В. Абрамкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив американської символічної школи на розвиток сучасного літературознавства. Охарактеризовано культурно-історичні та ідеологічні умови зародження та формування символічного літературознавства в США. Окреслено термінологічне поле американської символічної критики. Проаналізовано вплив ідей Е.Кассірера на літературознавчі погляди С.Лангер. Встановлено зв'язок символічної критики з теоріями символу, з літературознавчими методологіями, зокрема, з "новою критикою", російськими формалістами, частково з концепціями міфокритиків. Проаналізовано теорію символотворчості С.Лангер. Визначено зміст понять "протосимволу" та "презентивного символізму" як основних чинників концепцій С.Лангер. Проаналізовано літературознавчі теорії Н.Фрая, М.Фросса, Ф.Уілрайта, К.Берка, Л.Найта. Розкрито методичні засади аналізу художнього тексту, розроблені С.Лангер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.861 + Ш5(7СПО)-328.81 + Ю3(7США)6 + Ю812.283.31 +
Шифр НБУВ: РА340672

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
6.

Вилко В.М. 
Інформаційно-психологічне забезпечення збройних сил США в локальних війнах і збройних конфліктах 1950 - 2000 рр. (історичний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.М. Вилко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано зміст поняття "інформаційно-психологічне забезпечення збройних сил США" як цілеспрямованої системної діяльності органів психологічних операцій, державного та військового управління та засобів масової інформації щодо встановлення взаємодії з місцевим населенням і громадськими організаціями, спрямовану на формування сприятливого інформаційного середовища та створення спеціальних морально-психологічних умов підготовки та застосування збройних сил США під час війни або збройного конфлікту. Здійснено наукову періодизацію історії виникнення, становлення та розвитку ІПЗ ЗС США. Доведено, що становлення ІПЗ як окремого виду бойового забезпечення відбулося у період війни у Перській затоці під час здійснення операцій БНС "Щит пустелі" та "Буря в пустелі" в 1991 р. Розкрито нові тенденції щодо удосконалення апарату управління, механізмів та змісту ІПЗ ЗС США в локальних війнах і збройних конфліктах другої половини XX ст. Здійснено класифікацію інформаційно-психологічних операцій ЗС США за масштабами проведення, сферою застосування та об'єктами впливу в локальних війнах і збройних конфліктах другої половини XX ст. Розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення організації морально-психологічного забезпечення ЗС України та визначено основні напрями протидії негативному інформаційно-психологічному впливу на їх особовий склад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63(7СПО) ф + Ц1,8(7СПО)14 ф +
Шифр НБУВ: РА336134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бабенко 
Держава на фінансовому ринку (на прикладі США): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Артем Станіславович Бабенко ; Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(7СПО)262.29-21,01
Шифр НБУВ: РА341279

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Семенець О.О. 
Лінгвістична синергетика ідіолекту Євгена Маланюка: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / О.О. Семенець ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Встановлено синергетичні закономірності формування ідеостилю відомого українського письменника Є.Маланюка. Розроблено інтегративну методологію наукового дослідження на основі синтезу ідей синергетики, традиційної лінгвістики (зокрема, фоностилістики, лексичної семантики, функціональної граматики, семантичного синтаксису), а також філософії мови, модальної логіки та лінгвосеміотики. Розкрито системотворчі функції алетичної, епістемічної, аксіологічної, деонтичної, емотивної модальності ментальної сфери Є.Маланюка у процесі розвитку його мистецького ідіолекту. У контексті синергетики модальностей проаналізовано зв'язки між сферами інтенсіоналів і референтів поетичного тексту та досліджено іконічну природу мовно-естетичної зображальності. Розглянуто механізм дії структур пам'яті мовних одиниць як лінгвопоетичного концепту, чинника наростання змістової складності та українського поетичного тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-70 + Ш5(УК=7СПО)-4 Маланюк,Є. 457 + Ш5(7СПО=УК)-4 Маланюк,Є. 457 +
Шифр НБУВ: РА339722

Рубрики:

      
9.

Осадча Т.Ю. 
Професійна підготовка викладачів фізичного виховання в університетах США: Автореф. дис... канд. пед. наук: 33.00.04 / Т.Ю. Осадча ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості професійної підготовки викладачів фізичного виховання в університетах США. У порівняльному аспекті проаналізовано вимоги до якості професійної підготовки даних викладачів у вищих навчальних закладах України та США, а також стандарти професії. Розглянуто проблему відбору майбутніх фахівців. Надано загальну характеристику 3-х рівнів підготовки викладачів - бакалавра, магістра, доктора. Висвітлено питання щодо форм і методів навчання, блоків навчальних дисциплін, системи академічного оцінювання студентів. Значну увагу приділено ролі педагогічної практики у професійній підготовці майбутніх викладачів. Досліджено певні змістові аспекти дисциплін професійно-педагогічної сфери: теоретико-методологічні засади фізичного виховання у США, принципи й умови створення ефективної шкільної програми фізичного виховання, проблеми розробки індивідуалізованої системи тестування й оцінювання учнів у фізичному вихованні, а також засоби розвитку професійних умінь і навиків викладача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р31(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА338707

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шумаєва С.П. 
Розвиток мас-медійних навчальних технологій у середніх закладах освіти США: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.П. Шумаєва ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано наукові праці американських учених з питань, що стосуються мас-медійних навчальних технологій. Уперше досліджено сучасний стан і основні тенденції розвитку даних технологій у навчальних закладах США. Надано рекомендації щодо їх впровадження в українському шкільництві. Розвинуто педагогічні поняття: "медіа-освіта", "медіа-грамотність", "візуальна грамотність", а також супровідні педагогічні терміни. Удосконалено теоретико-методологічні засади реалізації медіа-освіти в США та інших зарубіжних країнах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(7СПО)4 +
Шифр НБУВ: РА335175

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лещинський О.П. 
Розвиток змісту шкільного курсу фізики у Великій Британії, Німеччині та США (XIX - XX ст.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.П. Лещинський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Проаналізовано процес історичного розвитку змісту шкільного курсу фізики у Великій Британії, Німеччині та США, а також визначено його основні чинники. Досліджено вплив університетського курсу фізики на зміст шкільного курсу у різні історичні періоди. Розглянуто інтеграційні процеси у розвитку фізики як навчального предмета. Визначено специфіку змін у змісті шкільного курсу за впливу інформаційних технологій. Висвітлено сучасні тенденції розвитку змісту даного курсу. За результатами проведеного дослідження сформульовано рекомендації щодо використання зарубіжного досвіду розвитку курсу фізики у вітчизняній педагогіці, а саме: у процесі переходу до профільного навчання у старших класах доцільно використовувати досвід Німеччини та Великої Британії щодо організації, розробки та впровадження курсів фізики, інтегрованих курсів природознавства для учнів різних категорій до диференційованої системи освіти. Зазначено стосовно необхідності врахування світових тенденцій використання основних концепцій квантової та релятивістської фізики та взаємопов'язаних з ними методологічними поняттями у шкільному курсі. Показано доцільність застосування нових підходів до оцінки знань і вмінь учнів з фізики, базуючись на концепції функціональної наукової грамотності, та включення до програми підготовки вчителів фізики ознайомлення зі світовим досвідом інтеграції професійної та фізичної освіти, методикою концептуального вивчення принципів сучасної фізики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(41ВЕЛ)21,022 + Ч33(0) + В3 р(44НІМ)21,022 + В3р(7СПО)21,022 +
Шифр НБУВ: РА341143

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Заболотна О.А. 
Соціалізація учнівської молоді в загальноосвітніх та альтернативних закладах середньої освіти в США: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.А. Заболотна ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні з'ясовано теоретичні засади змісту, форм і методів соціалізації учнівської молоді в США. Здійснено порівняльний аналіз культурно-історичних особливостей американського й українського стилів соціалізації, обгрунтовано механізм реалізації у вітчизняній системі освіти американських запозичень. Конкретизовано вплив соціально-економічних, політичних, релігійних і соціокультурних чинників на соціалізацію учнівської молоді в загальноосвітніх та альтернативних закладах середньої освіти в США. Охарактеризовано сучасні концепції, програми й ініціативи, що сприяють соціалізації учнівської молоді в соціально-груповому, політико-правовому й економічному аспектах, досліджено чинники впливу на спрямування шкільних соціалізаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312(7СПО) + Ч424(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА335805

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Казакова Л.М. 
Творча еволюція Джозефа Хеллера-романіста: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Л.М. Казакова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано романну творчість і художню манеру Дж.Хеллера в аспекті концептуального синтезу та формування філософського роману в його творчості. Висвітлено у порівняльному аспекті художньо-філософські концепції його творів з основними положеннями різних літературних теорій (модернізму, "чорного гумору", постмодернізму). Розглянуто подібність і відмінні риси тем, художніх рішень, образів романістики Дж.Хеллера та творів англо-американської літератури. Уточнено роль і місце письменника в історико-літературному процесі XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-4 Хеллер,Д. 534 +
Шифр НБУВ: РА345442

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Беспалова О.К. 
Кримський макроміф у житті та творчості В.В.Набокова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.К. Беспалова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано джерела і шляхи формування, змістову сутність, структурну організацію та поетику "кримського макроміфу" В.В.Набокова як унікальної цілісної міфопоетичної структури, яка складається з трьох компонентів: міфів про Крим "пушкінський", "утрачений рай", місце та мету "вічного повернення". Відзначено, що образ Криму у творчості письменника є константою, "метафоном" його творів, основою розгорненого в часі кримського тексту, який є інтертекстом за своєю природою і передтекстом інших творів В.В.Набокова. Доведено, що "кримський макроміф" як основа і умова формування "кримського тексту" системотвірний чинник творчості письменника, період біографії В.В.Набокова позначився на формуванні його художньої індивідуальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-4Набоков28 +
Шифр НБУВ: РА342421

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Думчак І.М. 
Українська проблематика ХХ ст. у творчій спадщині американського письменника Аскольда Мельничука: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / І.М. Думчак ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено українську проблематику прози А.Мельничука в контексті порівняльного літературознавства. Проаналізовано малі розповідні форми творів, зокрема есе "Римські монети, скіфська кераміка" та новели "Дерево світла" в площині проблеми адаптації українських емігрантів до нових умов у компаративному зіставленні другого твору з творами американських письменників-емігрантів Б.Розенблатта "Зеліг" та О.Годіна "Мій мертвий брат їде до Америки". Розглянуто проблему місця митця в суспільстві за рівнем її висвітлення в новелі "Дерево світла" А.Мельничука та оповіданнях українських письменників В.Шевчука "Постріл" та В.Тарнавського "Дерево життя". Вивчено рецепцію роману Г.Г.Маркеса "Сто років самотності" на основі зіставлення з твором "Що сказано". Визначено типологічні відповідності та відмінності роману "Посланець мертвих" А.Мельничука в процесі компаративного аналізу з творами У.Самчука "На твердій землі" та К.Месуд "Проста історія" на рівні проблематики та поетики. Досліджено український переклад роману "Що сказано" А.Мельничука на лінгво-літературознавчому рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.218.7 + Ш5(УК=7СПО)-4Мельничук,А.534 + Ш5(7СПО=УК)-4 Мельничук,А.534 +
Шифр НБУВ: РА342920

Рубрики:

      
16.

Швець Г.Д. 
Есеїстика Василя Барки: жанрова специфіка та проблематика: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Г.Д. Швець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З'ясовано специфіку жанрової форми есе як гібридного жанру, відкритого для контактів з граничними структурами. Охарактеризовано проблемно-тематичні обсяги нехудожньої прози Барки, центром яких є концепція творчості як Божого покликання. Вивчено різні жанрово-стильові модифікації есеїстики письменника, а саме: есе-проповіді, есеїстичні літературознавчі студії, есе-рецензії, есе-портрети. На підставі порівняльного аналізу з текстами інших еміграційних письменників показано особливості релігійного трактування В.Баркою традиційного кола проблем національного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=УК)-4 Барка, В. 534 + Ш5(УК=7СПО)-4 Барка, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА343587

Рубрики:

      
17.

Зіневич В.В. 
Типологія символізму в творах Ф.С.Фіцджеральда та Т.Осьмачки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / В.В. Зіневич ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено типологію символізму в романі "Великий Гетсбі" Ф.С.Фіцджеральда та повісті "Старший боярин" Т.Осьмачки. Розглянуто питання демонічної образності у творах письменників у контексті екстер'єрної та інтер'єрної символіки. Описано процес трансформації світу від апокаліптичного до демонічного на основі символіки обох, розкрито їх значення до екстреми з наступним перетворенням. Проаналізовано структурні особливості символістського тексту, визначено несвідоме звертання авторів до образів кола і числа як важливих елементів архітектоніки. Висвітлено особливості індивідуального та національного світовідчуття, символізм образу наратора. Доведено діонісійський характер художнього світу даних творів з використанням моделі активного типу героя у "Великому Гетсбі" Ф.С.Фіцджеральда та моделі пасивного типу героя у "Старшому боярині" Т.Осьмачки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-4Фіцджеральд,Ф.С.42 + Ш5(7СПО=Ук)-4Осьмачка,Т.42 + Ш5(Ук=7СПО)-4Осьмачка,Т.42 +
Шифр НБУВ: РА341695

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Кравченко 
Поетика онімів у романі В.Набокова "Приглашение на казнь": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Елла Олександрівна Кравченко ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-4 Набоков, В.В. 534
Шифр НБУВ: РА350196

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кошіль Н.Є. 
Рецепція творчості Карла Сенберга у радянському і пострадянському просторі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н.Є. Кошіль ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено формування творчості К.Сенберга під впливом різних стильових течій американської поезії XX ст. Здійснено аналіз динаміки літературної рецепції К.Сендберга англомовними, україномовними та російськомовними літературознавцями та критиками. Визначено роль перекладу у літературній рецепції, проаналізовано особливості верлібрової поезії, також її функіонування в американському й українському літературному контекстах. Акцентовано увагу на діалоговості культури (українсько-американському діалозі) у сучасному літературознавстві. Досліджено на лінгво-літературознавчому рівні переклади поезії К.Сендберга українськими авторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-4Сендбберг, К.418.3 + Ш5(4УКР)6-318.3 + Ш5(4РОС)6-318.3 +
Шифр НБУВ: РА346123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Рагузіна Л.Ю. 
Поезія Л.Ферлінгетті в контексті творчості бітників: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Л.Ю. Рагузіна ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження літературної творчості одного з найвідоміших американських поетів-бітників другої половини XX ст. Л.Ферлінгетті. Аналіз творчих пошуків митця здійснено у контексті вивчення літератури бітницького руху. Простежено художню еволюцію поета в аспекті відкриття нових форм художньої виразності, поетичної техніки, образно-стильових реєстрів, що надавали експериментальним творам бітників особливо експресивних та сугестивних характеристик. Акцентовано увагу на філософських засадах бітниківської системи художнього мислення Л.Ферлінгетті, визначено закономірності формування його творчої системи. Виявлено типологічні риси творчості митця, спільні з іншими поетами-бітниками. Проаналізовано художньо-естетичні реєстри поетичного мислення Л.Ферлінгетті, зокрема специфіку творення художнього образу, прагнення до експериментаторства, пошук нової поетичної мови, можливий зв'язок з живописом і музикою. Досліджено еволюцію творчої концепції митця, яка характеризується протистоянням індивіда технократичному суспільству. Обгрунтовано комлексний підхід щодо аналізу його поетичного новаторства як специфічного естетико-художнього явища, сформованого на базі особливої системи світобачення та світовідчуття, втіленого у надзвичайно оригінальних формах художньої виразності, що розглядали найбільш суттєві філософські питання людського буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-30 + Ш5(7СПО)-4 Ферлінгетті Л. 535 +
Шифр НБУВ: РА342598

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського