Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (530)Журнали та продовжувані видання (499)
Пошуковий запит: (<.>GRR=9=УКР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бевз Т.А. 
Українська партія соціалістів-революціонерів: організація, ідеологія, політика: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Т.А. Бевз ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 33 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження історії становлення та розвитку Української партії соціалістів-революціонерів (УПСР) від періоду формування перших гуртків до повного припинення її діяльності за межами України. Досліджено особливості формування світоглядних принципів і партійної ідеології на базі поєднання основних теоретичних положень марксизму, революційного російського народництва та українського національно-політичного вчення, зокрема драгоманівського соціалізму. Доведено пріоритетне значення парламентської фракції УПСР в добу Центральної Ради у порівнянні з центральним комітетом партії. Наведено нові факти, аргументи та висновки щодо партійної структурної диференціації та розколу. Доведено закономірність та об'єктивність виникнення даних явищ, зумовлених ідейними розходженнями щодо способів вирішення національного та земельного питань і відмінністю реакції на суспільно-політичні події та розвиток Української революції. Відзначено типовість поділу революційної демократії на радикальну та помірковану для переважної більшості політичних сил даного історичного періоду. Доведено, що ідея трудової демократії домінувала у поглядах і програмових документах українських есерів протягом Української революції, а у період Директорії трансформувалась у вимогу "трудового принципу". Більш повно у порівнянні з попередніми дослідженнями відображено діяльність УПСР за межами України, зокрема її закордонного Комітету на чолі з М.Шаповалом. Конкретизовано місце та роль УПСР в Українській революції та політичній історії України XX ст. Доведено, що УПСР належала до партій соціалістичної орієнтації та виступала за якнайшвидше перетворення суспільства на соціалістичних засадах реформістськими та революційними шляхами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2'10 + Ф69(9=Укр) +
Шифр НБУВ: РА336800

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Богуславський О.В. 
Преса міжвоєнної української еміграції в Європі 1919 - 1939 рр.: національно-патріотична дискусія: автореф. дис... д-ра наук із соц. комунікацій / О.В. Богуславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 38 с. — укp.

На основі комплексного аналізу зроблено спробу висвітлити публіцистичні тексти національно-патріотичної дискусії у пресі української еміграції в Європі між двома світовими війнами 1919 - 1939 рр. як феномен національно-визвольної боротьби. Здійснено залучення до наукового обігу маловивчених публіцистичних матеріалів, що дозволяє розкрити певні важливі аспекти діяльності преси української еміграції, простежити еволюцію політичних дискусій на її сторінках та визначити її внесок у формування загальної концепції звільнення України. Досліджено періодичну пресу української політичної еміграції між двома світовими війнами у нових місцях розселення в країнах Європи, яка була зумовлена несприятливими для української державності внутрішніми та зовнішніми політичними, військовими й економічними факторами, а також історичними обставинами. Розглянуто національно-патріотичну дискусію про шляхи та методи звільнення та подальшого державного облаштування Української держави. Виявлено й узагальнено напрямки та тенденції національно-патріотичної дискусії у пресі української еміграції 1919 - 1939 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(9=УКР)61
Шифр НБУВ: РА361389

Рубрики:

      
3.

Божук Л.В. 
Шкільництво українського зарубіжжя: традиції та сучасний досвід: автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Л.В. Божук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено шкільництво українського зарубіжжя як цілісний взаємозв'язаний процес - складову української педагогіки, важливий чинник збереження української національної ідентичності. Доведено, що процес розвитку українського шкільництва за кордоном тісно пов'язаний з історією української еміграції, а рівень розвитку української освіти в зарубіжжі залежав від впливовості українців у творенні власної деражви. Визначено особливості становлення шкільництва в країнах поселення українських громад. Розглянуто форми вияву української освіти в зарубіжжі: курси грамоти, середні школи, рідні школи, дитячі садки, курси українознавства, суботні (недільні) школи українознавства, пункти вивчення української мови. Проаналізовано правову базу сучасної української держави й узагальнено практику її реалізації у сфері освіти українського зарубіжжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)6-7 + Ч424(4/8=УК) +
Шифр НБУВ: РА362928

Рубрики:

      
4.

Бойко І.С. 
Українська діаспора Австралії як суб'єкт політики: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.С. Бойко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 21 с. — укp.

Проаналізовано причини, шляхи та способи формування української діаспори в Австралії. Визначено соціальну структуру та соціально-політичний статус українців. Виокремлено особливості адаптації та їх інтеграції в іноетнічному середовищі. З'ясовано, що проблема збереження етнічної самосвідомості у діаспорі дуже актуальна. Досліджено діяльність громадських та політичних організацій. Доведено, що українська діаспора Австралії є політично активною частиною українського етносу. Розкрито реальні можливості та форми взаємодії діаспори з Україною. Висвітлено внесок діаспори у досягнення Україною незалежності та розбудову української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1 + Ф79(9=УКР)
Шифр НБУВ: РА313085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гаранін О.Я. 
Дослідження історії України в Українському Вільному Університеті (1921 - 1991): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.Я. Гаранін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження наукової спадщини вчених Українського Вільного Університету (УВУ) щодо окремих проблем становлення та розвитку історії українського державництва. Розкрито наукові погляди вчених УВУ щодо української минувщини як складової й невід'ємної частини української історіографії. Особливу увагу приділено вивченню таких періодів української історії, як слов'янські часи, утворення Русі, християнізація українських земель, заснування Галицько-Волинського князівства, козацько-гетьманська доба та період "визвольних змагань" (1917 - 1921). Розглянуто теоретичне обгрунтування націоналізму й теоретичні розробки вчених УВУ щодо оптимальної державної організації в історії українських земель. На підставі аналізу нових джерел і попередніх досліджень, зокрема, у порівнянні з радянською історіографією, визначено місце та роль наукової спадщини дослідників УВУ в загальній українській історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР) +
Шифр НБУВ: РА354197

Рубрики:

      
6.

Гриньох 
Українські науково-історичні центри в Канаді в 50-80-х роках XX століття: основні напрями діяльності: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Наталія Василівна Гриньох ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР)6
Шифр НБУВ: РА352457

Рубрики:

      
7.

Грищук Т. В. 
Зарубіжне українознавство як фактор цивілізаційного діалогу (роль і внесок західної діаспори): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Т. В. Грищук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 18 с. — укp.

Простежено передумови виникнення, шляхи розвитку та важливість зарубіжного українознавства як дисципліни в контексті суспільствознавчої науки. Розглянуто діяльність та розвиток найвідоміших українознавчих центрів за кордоном. Досліджено досягнення та внесок у світову культуру українських емігрантів Північної Америки та Західної Європи XX ст. Виявлено, що безперервність, яка спостерігалася в часі, збереглася і в просторі у вигляді безперервної хвилі, яка сприяла таким результатам: проголошенню незалежної держави Україна, створенню глобального українського простору - входженню українців у світове співтовариство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(9=УКР)
Шифр НБУВ: РА383886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гуцал П.З. 
Українська еміграція Канади і США та національно-визвольний рух на західноукраїнських землях (1914 - 1923): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.З. Гуцал ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості еміграції українського населення до Канади та США у 1914 - 1923 рр. Встановлено її тимчасовий, заробітчанський характер у США та більшу стабільність у Канаді, на вільні землі якої переселялись назавжиди цілими родинними сім'ями. Розглянуто основні етапи формування сталої національної спільноти українців у складі місцевого поліетнічного населення. Досліджено утворення економічних, громадсько-політичних, релігійних, освітніх, кооперативних об'єднань української діаспори та показано їх суттєву роль у консолідації еміграції. Відзначено, що діаспора США (нейтральної у війні до квітня 1917 р. держави) створила фонд УСС, за її ініціативою президент США встановив у країні Український День, а в Канаді організували Фонд допомоги Україні. Проаналізовано морально-політичну та дипломатичну підтримку північноамериканською діаспорою України у боротьбі за державність у першій чверті XX ст., зокрема Західно-Української Народної Республіки та українського населення Східної Галичини, окупованої Польщею. Показано допомогу громадсько-політичних, кооперативних, культурно-освітніх, церковних та інших структур еміграції Західно-Українській Народній Республіці у боротьбі проти польської агресії, що фінансували діяльність її уряду в екзилі та дипломатії, а також лобіювали українську справу на мирних конференціях у Парижі 1919 р. та Генуї 1922 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-6 + Т3(4УКР33)61-45 +
Шифр НБУВ: РА340465

Рубрики:

      
9.

Дробот І.І. 
Державно-соборницька ідея в практиці українських суспільно-політичних сил еміграції та на західноукраїнських землях (1920 - 30-ті рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.І. Дробот ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Системно проаналізовано процес трансформації державно-соборницької ідеї та її практичну реалізацію у діяльності українських суспільно-політичних сил еміграції та в Західній Україні в 1920 - 1930-х рр. На державно-соборницьких засадах розглянуто програмні документи, концепції та доктрини основних українських політичних партій, оранізацій і рухів, які впливали на еміграцію у міжвоєнний період. Проведено порівняльну характеристику умов і діяльності українських національно-демократичних сил у Східній Галичині, на Закарпатті та Північній Буковині щодо реалізації державно-соборницької ідеї. Спростовано тенденційні, однобічні оцінки складних суспільно-політичних процесів зазначеного періоду. Узагальнено досвід українського народу щодо боротьби за державно-соборницьку ідею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр33)61 + Т3(9=Укр)61
Шифр НБУВ: РА320011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Дуднік О.Я. 
Український студентський рух в еміграції (Центрально-Східна Європа, 20-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Я. Дуднік ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На базі архівних джерел висвітлено громадсько-політичну діяльність українських студентів-емігрантів у Чехословаччині, Німеччині, Австрії, Польщі та вільному місті Данцигу. Досліджено чинники, які спричинили еміграцію української академічної молоді, надано її соціально-політичну характеристику. Показано процес зародження та організаційного становлення українського академічного руху за кордоном. Висвітлено діяльність найбільш впливових студентських організацій та союзів. Розкрито причини, характер та наслідки ідейно-політичної боротьби в середовищі українських студентів-емігрантів, а також розколу академічного руху. Проаналізовано кризові процеси в організованому житті студентів у середині 1920 рр. З'ясовано чинники утвердження націоналістичної ідеології в студентському русі та внесок академічної еміграційної молоді у формування теорії українського націоналізму. Розкрито участь українського еміграційного студентства в міжнародному академічному русі, його співробітництво та зв'язки з іноземними молодіжними та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-4 +
Шифр НБУВ: РА324436

Рубрики:

      
11.

Жив'юк А.А. 
Вплив громадсько-політичної та літературної діяльності Уласа Самчука на розвиток української національної свідомості (1920-і - 1990-і роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / А.А. Жив'юк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми формування та еволюції суспільно-політичних поглядів У.Самчука, що відобразили еволюцію суспільно-політичних поглядів української політичної еміграції між- і повоєнного періодів. Розглянуто сформульовану ним концепцію "синтези", яка стала ідейною складовою державницького чину української діаспори у ХХ ст. Проаналізовано громадсько-політичну діяльність У.Самчука, включно з періодом захоплення ідеологією українського націоналізму, спробами практичного втілення у політичній площині її засадничих постулатів, переходом до демократичного табору з толеруванням різних ідеологічних і політичних платформ. Розкрито специфіку громадсько-політичної діяльності У.Самчука, її вплив на становлення і розвиток української національної свідомості опосередковано через літературну творчість. На підставі аналізу джерел, що стосуються громадсько-політичної діяльності У.Самчука, спростовано заідеологізовану оцінку його літературної і громадсько-політичної діяльності, в тому числі звинувачення в колабораціонізмі під час Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4Самчук,Улас3 + Ш5(7КАН=УК)-4Самчук,У.3 + Т3(9=УКР)6-7
Шифр НБУВ: РА320301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Каневська І.О. 
Громадсько-політична та наукова діяльність О. Бочковського в еміграції (1905 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Каневська ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено життєвий шлях, громадсько-політичну, науково-дослідну та педагогічну діяльність О. Бочковського (1885 - 1939 рр.) - одного з провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин, громадсько-політичного діяча, дипломата, журналіста, публіциста та науковця. Проананалізовано широке коло джерел і документів вітчизняних і закордонних архівів, спогади, періодичні видання, листування, публікації, а також творчу спадщину ученого. Розкрито суттєву роль О. Бочковського у становленні української державності та поширенні української ідеї. Розглянуто процес формування та розвитку світоглядних позицій науковця, висвітлено його внесок у розвиток наукового та громадсько-політичного життя української громади в еміграції (зокрема, в європейських країнах і на американському континенті) та становлення чесько-українських відносин. Проаналізовано основні напрями наукової, педагогічної, публіцистичної, громадсько-політичної та дипломатичної діяльності О. Бочковського, висвітлено його викладацьку роботу в українських ВНЗ і наукових установах Чехо-Словаччини. На підставі евристичної роботи в архівних фондах і бібліотечних зібраннях виявлено понад триста невідомих творів О. Бочковського, розшифровано його криптоніми та встановлено авторство кількох неопублікованих праць, створено цілісну наукову біографію ученого. Відтворено маловідомі аспекти громадсько-політичної діяльності О. Бочковського у країнах Європи й Америки, висвітлено його участь і роль у житті української еміграційної спільноти у 1920 - 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-8 Бочковський + Ф1(4УКР)608 Бочковський +
Шифр НБУВ: РА367350

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Клинова Г.Д. 
Внесок Олександра Домбровського в розвиток української історичної науки в діаспорі: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г.Д. Клинова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено життя та наукову діяльність відомого українського дослідника в США О.Домбровського. Виділено два періоди життя вченого. Зазначено, що наукова діяльність О.Домбровського полягала у дослідженні давньої історії, історії церкви, історії наукових товариств і установ, а також у сфері персоналійної тематики. Оцінено внесок ученого до розвитку національної історіографії. Показано, що його активна діяльність у Науковому товаристві ім. Т.Шевченка, Українській вільній академії наук у США, Українському історичному товаристві сприяли розвитку історичної науки в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР)-8 Домбровський +
Шифр НБУВ: РА353322

Рубрики:

      
14.

Кривда Н.Ю. 
Українська діаспора: досвід культуротворення: автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.12 / Н.Ю. Кривда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 37 с. — укp.

Проаналізовано процес культуротворення в українській діаспорі протягом чотирьох хвиль її історії, який оцінюється як унікальне соціокультурне явище у межах національної культури, що виконує подвійну функцію, виступаючи, з одного боку, окремим комплексом загального українського культурного процесу, а з другого - відтворюючи національно-культурну ідентичність діаспори. Акцентовано увагу на питанні культурної ідентичності в сучасному культуротворчому полі діаспори. Висвітлено феномен мистецтва в контексті художньої культури, а творчість митців діаспори розглянуто в контексті проблеми подвійної ідентичності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)0-7 + Ч111.1 +
Шифр НБУВ: РА368950

Рубрики:

      
15.

Лісова К. С. 
Історія державності України в дослідженнях української наукової еміграції (1920-1945 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / К. С. Лісова ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено наукову спадщину українських учених-емігрантів щодо окремих проблем становлення та розвитку історії державності України. Розкрито наукові погляди істориків-емігрантів щодо українського минулого, як складової та невід'ємної частини української історіографії. Особливу увагу приділено таким періодам української історії, як Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Литовсько-Руське князівство, Козацько-гетьманська держава й Українська революція 1917 - 1921 рр. Визначено роль українських наукових емігрантських установ і товариств у справі організації дослідницької праці в галузі історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР)6 + Х. г(4/8=УКР)6 + Т3(4УКР)0-5 + Х2(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Макар В.Ю. 
Соціально-політична інтеграція українців у поліетнічне суспільство Канади: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / В.Ю. Макар ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено інтегративні процеси української етногрупи у поліетнічне суспільство Канади. На підставі вивчення вагомого фактологічного матеріалу проаналізовано процес входження та адаптації українських канадців у мультикультуральне середовище країни. Висвітлено політичні, соціальні та економічні аспекти інтеграції з урахуванням стартових можливостей української етнічної групи на Північноамериканському континенті. Запропоновано визначення інтеграції як однієї з стратегій акультурації української етнічної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50 + Ф088 + Ф51(9=УКР) +
Шифр НБУВ: РА332632

Рубрики:

      
17.

Мандрик М.В. 
Становлення ідеології інтегрального націоналізму в інтелектуальній спадщині української еміграції (1920 - 1930 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Мандрик ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комлексне дослідження історії організаційного й ідеологічного становлення українського націоналістичного руху у середовищі політичної еміграції міжвоєнної доби. Проаналізовано суспільно-політичні фактори виникнення осередків української політичної еміграції в Європі, Північній і Південній Америці, Далекому та Близькому Сході. Досліджено процес формування радикального групування та його відмежування від інших еміграційних об'єднань. На широкому історіографічному та фактичному матеріалі проаналізовано роль націоналістичних осередків у консолідації української еміграції з метою продовження визвольної боротьби. До наукового обігу введено політико-філософські та програмні надбання фундаторів ідеології інтегрального націоналізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-274 + Ф513(9=УКР)61 + Ф055.256(4УКР) + Ф1(4УКР)608 +
Шифр НБУВ: РА335505

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Мартинюк Ю. В. 
Українська західна діаспора: основні напрями суспільно-політичної діяльності (на прикладі США і Канади): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Ю. В. Мартинюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено основні напрями суспільно-політичної діяльності української західної діаспори на прикладі США та Канади. Проаналізовано самоорганізацію суспільно-політичного життя діаспорних утворень даних країн. Визначено основні аспекти діяльності українських організацій США та Канади, простежена ретроспектива створення та діяльності Об'єднання Гуцулів Західної Діаспори. Доведено, що наслідком даної самоорганізації стало створення координаційного органу діаспори - Світового Конгресу Українців (СКУ), проаналізовано його статутні засади та принципи діяльності, визначено місце України в діяльності СКУ на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)6-7 + Ф4(4/8=УКР)6
Шифр НБУВ: РА383551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Недужко Ю.В. 
Діяльність української діаспори щодо відновлення державної незалежності України (середина 40-х - початок 90-х років XX ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Ю.В. Недужко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 35 с. — укp.

Вперше проведено комплексний теоретичний та фактографічний аналіз процесу діяльності української діаспори щодо відновлення державної незалежності України у середині 1940 - 1990-х рр. Визначено передумови та причини боротьби української діаспори за державну незалежність України. Досліджено структуру, динаміку українських національно-державницьких об'єднань в еміграції. Розглянуто міжнародну іформаційну, правозахисну, наукову, культурну й освітньо-виховну діяльність української діаспори. Визначено місце та роль боротьби української діаспори за демократію та державну незалежність України у контексті національної історії. Наведено рекомендації щодо удосконалення державної політики України щодо закордонних українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)6-64(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Недужко Ю.В. 
Діяльність української діаспори по відзначенню тисячоліття хрещення Руси - України (кін. 70-х - 80-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Недужко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 23 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, вітчизняної та зарубіжної історіографії, мемуарів, матеріалів періодичних видань висвітлено проведення великомасштабної кампанії української діаспори з відзначення Тисочоліття хрещення Руси - України 1970-х - 1980-х рр. Проаналізовано передумови, причини та необхідність проведення ювілейної кампанії, її вплив на процеси в середовищі еміграції та відродження Української греко-католицької церкви (УГКЦ) і Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) в УРСР. Розглянуто форми та методи діяльності суспільно-політичних, релігійних та наукових об'єднань української діаспори, а також ставлення органів влади, громадськості, засобів масової інформації, організацій країн Заходу до вимог українців, висунутих в ході кампанії, особливо в частині забезпечення релігійної свободи в СРСР та УРСР. Охарактеризовано політику протидії органів влади СРСР і УРСР інформаційним заходам та акціям української діаспори, країн Заходу, спрямованих на захист релігійної свободи, відродження УГКЦ і УПЦ в УРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)63-7 + Э372.270.92(0) + Э377.109(0=УК) +
Шифр НБУВ: РА322419

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського