Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (534)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНСТИТУЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Куліков О.П. 
Активна правова позиція особистості в кримінальному процесі: механізм забезпечення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / О.П. Куліков ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження природи та механізму забезпечення правової активності особистості у кримінальному судочинстві. Розглянуто теоретичні питання становища особистості у правовій державі на сучасному етапі соціально-правового розвитку України. Розкрито сутність і механізм реалізації активності особи у правовій державі. Обгрунтовано умови забезпечення правової активності особистості у кримінальному процесі. Проаналізовано теоретико-правовий аспект правового захисту особистості у механізмі формування активної позиції учасника кримінального процесу. Розглянуто природу та засоби забезпечення правової захищеності особистості у кримінальному процесі. Охарактеризовано кримінально-процесуальні засоби й інституції забезпечення активної правової позиції особистості у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА371716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ожидрянова В.Г. 
Англомовний дискурс міжнародних прес-конференцій: структурний, семантичний і прагматичний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Г. Ожидрянова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено структурні, семантичні та прагматичні особливості англомовного дискурсу прес-конференцій у лінгвокогнітивному та комунікативно-прагматичному аспектах. З'ясовано, що дискурс міжнародних прес-конференцій є складним або гібридним, який поєднує ознаки політичного, медійного, рекламного дискурсів і дискурсу у сфері паблік рилейшнз та реалізується на їх перетині. Визначено інтерактивні й інституційні характеристики англомовного дискурсу міжнародних прес-конференцій. Запропоновано комунікативну модель прототипної прес-конференції, яка поєднує змістово-функціональні та формально-структурні параметри. Визначено типологію дискурсу прес-конференцій, представлену повідомленням, коментарем і конфліктом. Виділено темпоральну та рольову структури дискурсу прес-конференцій. Досліджено комунікативні стратегії й тактики представників інституції та засобів масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 +
Шифр НБУВ: РА335195

Рубрики:

      
3.

Казначеєва Л.М. 
Волинське дворянське зібрання (1796 - 1917): функції, структура, участь у системі органів влади: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Казначеєва ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, законодавчих актів і наукової літератури розкрито історію Волинського дворянського зібрання, його трансформацію з самоврядної станової корпоративної інституції, основні властивості якої були сформовані у річпосполитській традиції, до інституції, підпорядкованої державним інтересам Російської імперії. Узагальнено значний матеріал про зміни його структури та складу, функцій, прав і повноважень, обмеження участі зібрання у системі органів влади. З'ясовано механізми та технології усунення зібрання від правління губернією, серед яких - позбавлення виборчого права, русифікація кадрового складу станових і державних установ. Звуження прав місцевих дворянських інституцій мало прояв у забороні депутатському зібранню видавати свідоцтва про належність до привілейованого стану, а згодом - ревізії його діяльності. Найголовнішим заходом стала заборона проведення Волинського дворянського зібрання та виборів. Доведено, що губернське дворянське зібрання використовувалося місцевою знаттю як вагомий засіб для збереження та відстоювання їх корпоративних прав. Зроблено висновок, що держава, втручаючись у формування його соціоетнічного складу, роз'єднувала шляхетську солідарність і підпорядкувала місцеве дворянство імперським завданням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4/5-286 +
Шифр НБУВ: РА356980

Рубрики:

      
4.

Глистюк Я.С. 
Генеральна греко-католицька духовна семінарія у Львові 1848 - 1914: інституційна та соціальна історія: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.С. Глистюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження діяльності Генеральної греко-католицької духовної семінарії у Львові у 1848 - 1914 рр. як головної інституції богословської освіти греко-католицького духовенства Галичини. З'ясовано, що виховання кліру в семінарії поєднувалося з обов'язковим навчанням на богословському факультеті Львівського університету, найбільш здібні богослови продовужували освіту у Відні, Інсбруку, Римі. Виявлено, що на межі XIX та XX ст. серед настоятелів семінарії та її вихованців різко зросла кількість вихідців з нижчих соціальних станів (селян) і сформувалась система студенстьких товариств з різноманітними статутними цілями та характером діяльності. Проаналізовано вплив даної тенденції на інтелектуальне становлення семінаристів і подальший розвиток інституції в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО-2ЛВ)5-7 + Э377.109(4УКР-4ЛЬВ-2Л)-677.3 +
Шифр НБУВ: РА358845

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Задорожна М.І. 
Гуманізація суспільної свідомості (державно-управлінський аспект): автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / М.І. Задорожна ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2008. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення завдань гуманізації суспільної свідомості через діяльність органів влади та державного управління. Виявлено, що гуманізованою є лише зріла свідомість, важливим чинником розвитку якої є співпраця і взаємодія у межах громадянського суспільства, накопичення соціального капіталу. Доведено, що стиль управління суттєво впливає на гуманізацію суспільної свідомості як фактор сприяння або перешкоди її зрілості та самореалізації підлеглих. Запропоновано принципи та методи гуманізації суспільної свідомості, які можуть використовувати владні інституції й органи державного управління. Визначено систему інституцій, які могли б взяти на себе відповідальність за вирішення проблеми гуманізації суспільної свідомості. Розкрито роль гуманітарних предметів у підготовці майбутніх політиків і державних службовців. Обгрунтовано значення національної ідеї та компромісного вирішення конфліктів для втілення гуманістичних ідеалів суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011-9 + Ю702.22 + Ю703.11 +
Шифр НБУВ: РА356623

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Ягунов Д.В. 
Державне управління пенітенціарною системою України: механізми ресоціалізації засуджених: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Д.В. Ягунов ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто соціальні та правові аспекти проблеми ресоціалізації засуджених, які відбули та відбувають покарання. Визначено зміст поняття пенітенціарної системи України, охарактеризовано її складові. Запропоновано новий підхід щодо вивчення та періодизації історичного розвитку вітчизняної пенітенціарної системи. Проаналізовано специфіку функціонування в'язниці як тотальної інституції. Визначено фактори, які впливають на особистість у процесі відбуття кримінального покарання в установах пенітенціарної системи. Досліджено досвід зарубіжних країн у сфері надання соціальних послуг засуджним. Запропоновано шляхи реформування пенітенціарної системи України щодо надання ресоціалізації засуджених статусу комплексного напрямку державної соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)01 + Х884.9(4УКР)18 +
Шифр НБУВ: РА334218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гилка М. Д. 
Динаміка та структурні зміни основного капіталу сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. Д. Гилка ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано економічну сутність і специфіку основного капіталу в сільському господарстві. Проаналізовано методику визначення динаміки та структури основного капіталу, здійснено їх оцінювання. Визначено зміни, які відбулися у структурі основного капіталу, їх динаміку, показники руху, забезпеченості й ефективності використання основного капіталу. Розглянуто особливості окремих груп об'єктів основного капіталу та здійснено аналіз зумовлених ними змін у структурі основного капіталу. Встановлено вплив економічної політики держави на ефективність використання основного капіталу, зокрема, запропоновано напрями вдосконалення амортизаційної політики. Обгрунтовано організаційно-економічні заходи щодо вдосконалення структури основного капіталу на основі запровадження програмно-цільового методу фінансування модернізації та технічного оновлення основного капіталу, визначення оптимальних термінів оновлення основного капіталу, створення Фонду економічної підтримки та модернізації сільського господарства як інституції технічного оновлення основного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571
Шифр НБУВ: РА379752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Орлевич 
Діяльність Львівського Ставропігійського інституту (кінець XVIII - 60-і рр. XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Орлевич ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

У контексті суспільно-політичного, релігійного та культурного життя Галичини кінця ХVІІІ - 60-х рр. ХІХ ст. досліджено діяльність єдиної (до 1848 р.) світської інституції українського населення краю - Ставропігійського інституту у Львові. Простежено еволюцію правового статусу Ставропігії відповідно до австрійського законодавства, її внутрішню структуру, фінансово-господарську, релігійну, видавничу, освітню діяльність Інституту та його місце у процесі національного відродження галицьких українців. Ставропігію показано як інституцію, що об'єднувала представників української інтелектуальної еліти, патронувала Львівську Успенську церкву, утримувала українську книгарню та школу для українських дітей, користувалася значним моральним авторитетом серед галицької суспільності, відігравала важливу роль у період "весни народів" 1848 - 1849 рр. З'ясовано, що внаслідок ідейних та організаційних трансформацій в національному русі 50 - 60-х рр. ХІХ ст. та формування провідних суспільно-політичних течій (русофільської та народовської) Інститут поступово втратив свої колишні позиції, поступився значною частиною своїх функцій на користь нових, здебільшого національно зорієнтованих культурних і політичних сил та інституцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)5 + Э377.109(4УКР)-66
Шифр НБУВ: РА311486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Таварткіладзе Н.М. 
Етичні основи діяльності адвоката-захисника: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Н.М. Таварткіладзе ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття професійної моралі та професійної адвокатської етики як виду професійної етики юриста. Зауважено, що специфіка професійних стандартів адвокатської діяльності визначається особливостями функцій адвокатури. Зазначено, що положеннями адвокатської етики є правила поведінки адвата та адвокатури як правозахисної інституції, що закріплені різноманітними соціальними нормами та вироблені самими представниками адвокатської професії, дотримання яких забезпечується внутрішнім переконанням адвокатів, колективною волею органів адвокатського співтовариства, а за необхідністю - заходами державно-правового примусу. Визначено поняття та систему етичних принципів адвокатської діяльності, гарантії їх здійснення та відповідальність адвоката за порушення норм професійної етики. Проаналізовано професіональну практику щодо адвокатів-захисників. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавства України про адвокатуру та правозастосовчої практики, забезпечення дотримання правил адвокатської етики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8 + Ю752.1:Х +
Шифр НБУВ: РА325864

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Ананьїн В.О. 
Етнонаціональний чинник безпеки сучасного поліетнічного суспільства (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / В.О. Ананьїн ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 1998. — 30 с. — укp.

В роботі досліджується феномен безпеки як складної соціальної системи, в якій важливе місце належить етнонаціональному чиннику. На підставі теоретичного аналізу визначені головні елементи системи національної безпеки: економічні, соціально-політичні, культурні процеси і зв'язки в суспільстві; соціальні групи людей; ідеї як виразники певних потреб та інтересів різноманітних соціальних груп; соціальні інституції, що забезпечують безпеку. Досліджується роль етнонаціонального чинника в системі безпеки. Запропоноване автором визначення етнонаціонального чинника дозволяє дослідити його як динамічне явище, що відіграє як стабілізуючу, так і дестабілізуючу роль у суспільстві. Велика увага приділена також аналізу етнонаціонального процесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425

Рубрики:

      
11.

Пекарчук В.М. 
Законодавчо-розпорядчі інституції України в контексті трансформації соціуму (90-ті роки ХХ - початок XXI століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Пекарчук ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу джерел та вивчення певних аспектів історіографії висвітлено суть, напрями, етапи зміни структури, форм і методів функціонування органів законодавчої та виконавчої гілок влади, показано їх роль у процесах утвердження принципів демократії та свобод і державотворення незалежної України. На підставі аналізу всіх аспектів проблеми зроблено висновок, що протягом дослідженого періоду функціонування законодавчих і виконавчих органів влади за впливу політичних і соціально-економічних чинників зазнало змін. Відзначено, що трансформація особливостей їх діяльності значною мірою сприяла формуванню державовтірних процесів, які спричинили кардинальні перетворення у суспільстві. Ці перетворення базувалися на демократичних засадах. Наголошено, що врішення концептуально нових завдань, які постали перед Україною у 2005 р., сприятиме форсуванню процесів у державі в євроінтеграційному напрямку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)6-30 +
Шифр НБУВ: РА341301

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шандра В.С. 
Інститут генерал-губернаторства в Україні ХІХ - початку ХХ ст.: структура, функції, архіви канцелярій: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / В.С. Шандра ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Комплексно досліджено функціонування інституту генерал-губернаторства та визначено його місце в історії України XIX - початку XX ст. З'ясовано витоки генерал-губернаторської влади у межах історичних регіонів - Лівобережної, Слобідської, Правобережної та Південної України, запровадженої для завершення їх інкорпорування у складі Російської імперії. Доведено, що Канцелярія генерал-губернатора мала статус надгубернської, вищої регіональної установи на підпорядкованих територіях кількох губерній. На підставі даних порівняльного аналізу основних функцій генерал-губернаторів встановлено, що діяльність даної інституції спрямовувалась на якнайповнішу інтеграцію регіонів у складі імперії та асиміляцію еліти шляхом зосередження на одній владній особі наглядово-політичних та управлінсько-господарських повноважень. Розглянуто структуру Канцелярії генерал-губернатора, що документувала соціальні процеси, вивчено систему ведення управлінських документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)52-5,01 + Т211(4Укр)52 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА317899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шпикуляк О.Г. 
Інституції у розвитку та регулюванні аграрного ринку (теорія, методологія і організація): автореф. дис. ... д-ра екон. наук: 08.00.03 / О.Г. Шпикуляк ; Ін-т аграр. економіки Укр. акад. аграр. наук, нац. наук. центр. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади та принципи інституціонального забезпечення розвитку та регулювання аграрного ринку в Україні. Уперше у контексті еволюціоністського підходу й інституціональної методології розкрито значення інституцій та інститутів у розвитку та регулюванні аграрного ринку. Розкрито методологічну сутність, роль та особливості формування та функціонування соціального капіталу на селі. Роглянуто сутнісні характеристики ринку, зокрема аграрного, досліджено динамізм і взаємозалежність зв'язків економічних агентів в інституціональному механізмі. Визначено інституціональні особливості функціонування аграрного ринку за умов трансформаційної економіки як системи інституцій та інститутів, що структурують відносини учасників ринкового обміну у процесі ціноутворення, інфраструктурних змін, регуляторних впливів держави, формування соціального капіталу. Обгрунтовано теоретичні засади інституційного забезпечення розвитку та регулювання ринку, цінового й інфраструктурного механізмів, проаналізовано національні особливості економічних відносин. Розкрито методологічні та методичні засади функціонування аграрного ринку, визначено особливості формування політики узгодження інтересів його учасників. Сформульовано концептуальні засади інституціонального забезпечення регулювання аграрного ринку та розвитку інститутів ринкової інфраструктури та цінового механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.51 +
Шифр НБУВ: РА370112  Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Марценюк Т.О. 
Інституційні засади регулювання гендерних відносин: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Т.О. Марценюк ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Розроблено інституційну модель дослідження та регулювання гендерних відносин у Швеції та Україні, складовими якої є інституції політики, держави, освіти, науки, ЗМІ, неурядові організації. У шведському суспільстві проаналізовано ефективне регулювання гендерних відносин, яке грунтується на цінності гендерної рівності. На прикладі Гетеборзького університету показано варіативність досліджуваної гендерної тематики та її важливість для покращення стану гендерних відносин у країні. Доведено домінування патріархатних відносин в українському суспільстві, показано наявність дискримінації у різних його сферах. Зазначено, що динаміка поглядів українського суспільства на роль жінки у суспільному житті країни за останні вісім років свідчить про те, що населення підтримує ідею забезпечення рівних прав і можливостей для чоловіків і жінок у суспільстві. Обговорено також необхідність використання соціологічних досліджень для ефективності процесу регулювання гендерних відносин і моніторингу його результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА366949

Рубрики:

      
15.

Тарасенко О.В. 
Інституціональний аналіз трансакційних витрат у корпоративному управлінні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Тарасенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми аналізу взаємного впливу інституцій корпоративного управління та трансакційних витрат. Узагальнено базові положення теорії корпоративного управління, обгрунтовано доцільність використання теорії трансакційних витрат для аналізу напрямів розвитку інституцій корпоративного управління. Виявлено особливості формування та еволюції інституцій корпоративного управління, а також ключові фактори, які визначають рівень та структуру трансакційних витрат. Визначено та класифіковано інституції корпоративного управління, розкрито їх вплив на рівень трансакційних витрат. Удосконалено підхід щодо визначення ефективності інституції з урахуванням трансакційних витрат та нерівномірності переговорної сили. Запропоновано концепцію залучення трансакційних витрат до аналізу функціонування інституцій корпоративного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.211 + У9(4УКР)261.6-862-21 +
Шифр НБУВ: РА361482

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Шишкіна Е.В. 
Концепція заборони неналежного поводження з людиною та її еволюція в діяльності Ради Європи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Е.В. Шишкіна ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес становлення та розвитку поглядів щодо категорії людської гідності як об'єкта захисту від посягань державою, а також поглядів щодо концепції заборони неналежного поводження з людиною. Розкрито її зміст, визначено засади та складові, які містяться в актах інституцій Ради Європи. Досліджено правові інструментарії реалізації цієї концепції, якими наділені ці інституції. Увагу приділено інтерпретації понять "катування", "нелюдське поводження" та "поводження чи покарання, що принижує гідність", які містяться в рішеннях Європейського суду з прав людини. Розглянуто питання забезпечення та дотримання прав позбавлених волі осіб, закріплених у рекомендаціях Європейського комітету щодо запобігання катуванням, нелюдському чи та такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, а також негативних і позитивних зобов'язань держав. Сформульовано положення та рекомендації щодо вдосконалення законодавства та судової практики України у сфері запобігання неналежному поводженню з людиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-91 + Ч911.313 +
Шифр НБУВ: РА365061

Рубрики:

      
17.

Падафет Ю.Г. 
Механізм формування іміджу державної установи: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.Г. Падафет ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Визначено та обгрунтовано основні структурні елементи процесу становлення цілісного іміджу органу державної влади (ідентифікаційну індивідуальність, рейтинг об'єктивних показників, репутацію, атрибутивний компонент) та доведено їх взаємну залежність. Установлено послідовність формування іміджу державної установи, яка складається з етапів: первинних асоціацій, оціночного, порівняльного, цільового, кінцевого. Досліджено питання удосконалення механізму формування даного іміджу шляхом визначення методів управління для кожної з груп корпоративної аудиторії, що дає змогу підвищити рівень довіри населення до владних установ за результативністю, моральністю, турботливістю їх діяльності. Запропоновано методику створення організаційної культури державної установи на підставі визначення місії та стратегії діяльності органу державної влади, що забезпечує підвищення рівня ефективності його функціонування. Розкрито зміст поняття "імідж державної установи", виявлено внутрішню та зовнішню форми його існування, а також здійснено сегментування корпоративної аудиторії на різні групи. Висвітлено технологію впливу основних факторів у їх цілісності та взаємозв'язку (засобів масової інформації, кадрової політики та організаційної культури) на формування іміджу державної установи. Розвинуто методичний апарат виявлення характеру діяльності державної установи та її службовців, що впливає на механізм формування цілісного іміджу владної інституції, за допомогою соціологічного обстеження на підставі факторного та кластерного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.01:Ю7 +
Шифр НБУВ: РА335071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Фуртак І.І. 
Механізми державного управління у сфері охорони здоров'я в контексті європейської інтеграції України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / І.І. Фуртак ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми удосконалення механізмів державного управління у сфері охорони здоров'я (СОЗ) України в контексті євроінтеграції держави. Визначено шляхи раціоналізації інституційного, фінансово-економічного й організаційно-правового механізмів державного управління в даній сфері. Увагу приділено еволюційній інтеграції інституції лікаря загальної практики - сімейної медицини (ЛЗП - СМ) як організатора первинної охорони здоров'я в СОЗ України у контексті забезпечення доступності та якості медичної допомоги. Висвітлено проблеми розробки проекту закону про первинне медико-санітарне забезпечення, що запроваджує застосування методів формування персоніфікованого фонду дільниць ДЗП-СМ з розрахунку "на мешканця" з бюджетів усіх рівнів і використання цих ресурсів за обсягом і якістю медичних послуг з використанням класифікаторів їх діагностично-затратних груп. Запроповаджено на експериментальному рівні в СОЗ Вознесенська та Вознесенського району Миколаївської області інноваційний продукт, що включає комп'ютеризовані технології та методи покрокового персоніфікованого обліку, аналізу й обробки управлінської інформації та посообового фінансування медичної допомоги з віртуальним фондотриманням на рівні сімейно-територіальних дільниць ЛЗП-СМ як організатора охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)к. + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА370559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Пилипенко В.П. 
Міжнародний кримінальний суд за Римським Договором 1998 року: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.П. Пилипенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми щодо створення та діяльності Міжнародного кримінального суду, Статут якого був прийнятий у 1998 р. на міжнародній конференції в Римі. Розкрито суть поняття міжнародної кримінальної юстиції, здійснено історичний аналіз її зародження та формування як самостійної інституції міжнародного права. Розкрито структуру та порядок формування органів Міжнародного кримінального суду, його юрисдикцію. Наведено загальну характеристику суб'єктів міжнародної кримінальної відповідальності та розглянуто види міжнародних злочинів. Розкрито стадії міжнародного кримінального процесу. Значну увагу приділено підставам і порядку притягнення індивідів до міжнародної кримінальної відповідальності за скоєння міжнародних злочинів. Проведено історико-правовий аналіз природи міжнародної кримінальної відповідальності, досліджено елементи міжнародних злочинів, підсудних Міжнародному кримінальному суду, особливості співробітництва держав з Міжнародним кримінальним судом та проблему стосовно ратифікації Римського Договору Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.122.3 +
Шифр НБУВ: РА337949

Рубрики:

      
20.

Терницький В.М. 
Наднаціональні інституції Європейського Союзу в теоріях інтеграції: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.М. Терницький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше в українській політичній науці комплексно досліджено проблему ролі та місця наднаціональних інституцій Європейського Союзу (ЄС) у процесах політичної інтеграції. Узагальнено та систематизовано найбільш сталі положення та висновки, які існують у світовій науковій літературі стосовно даного питання. Виокремлено чотири етапи теоретичного осмислення ролі та місця наднаціональних інституцій ЄС в інтеграційних процесах. Висвітлено особливості сучасних теоретичних підходів до їх з'ясування. Доведено, що на сучасному етапі теоретичне вивчення наднаціональних інституцій спрямоване на дослідження диверсифікації відносин між наднаціональними, національними інституціями та субнаціональними органами влади. Розглянуто досягнення та проблеми сучасних теоретичних концепцій наднаціональних інституцій. Визначено три парадигми вивчення наднаціональних інституцій, а саме: наднаціональну, національну та синкретичну. Установлено безпосередню залежність трансформації теоретичних концепцій інституцій ЄС від практичного досвіду інтеграційного процесу. Виокремлено елементи теорій інтеграції, які найбільш адекватно висвітлюють роль наднаціональних інституцій ЄС у процесах європейської інтеграції. Зроблено висновок, що наднаціональні інституції ЄС використовують можливості та суперечності між державами-членами для подальшого розширення їх повноважень. Визначено основні тенденції розвитку даних інституцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА349004

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського