Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (217)Реферативна база даних (2139)Книжкові видання та компакт-диски (470)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=АВІАЦІЙНА$<.>+<.>K=РАКЕТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Харук А. І. 
Авіаційна промисловість України як складова військово-промислового комплексу у 1910-ті - 1980-ті роки: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / А. І. Харук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 32 с. — укp.

Вперше цілісно реконструйовано картину тенденцій становлення та розвитку промислового виробництва авіаційної техніки в Україні для військових потреб. Вперше проведено дослідження розвитку авіаційної промисловості на теренах України, що має комплексний, міждисциплінарний характер. Вперше виділено періоди становлення галузі та проаналізовано їх особливості для сфер українського виробництва. Досліджено наслідки впровадження науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт у літакобудування, що забезпечувало високі тактико-технічні характеристики авіаційної техніки. Введено до наукового обігу нові факти, призабуті відомості про вчених і виробників, діяльність яких сприяла стрімкій динаміці прогресивних змін у створенні літаків. Висвітлено вплив імперського (союзного) центру на розвиток авіабудування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-24 + Ц651(4УКР)1:6
Шифр НБУВ: РА381408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Романченко А. А. 
Авіаційна термінологія сучасної перської мови (характеристика, класифікація, створення та засоби поповнення): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / А. А. Романченко ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше в пострадянській та українській іраністиці проведено комплексний та всебічний аналіз авіаційної термінології сучасної перської мови (СПМ). Досліджено, описано та систематизовано шляхи термінотворення та термінотворчі процеси в авіаційній термінології СПМ, які сприяють їх подальшій уніфікації. Обгрунтовано положення про те, що домінуючі засоби галузевого термінотворення обумовлюються морфологічними та словотворчими особливостями та ресурсами мови, екстралінгвістичними чинниками, природою та специфікою розвитку конкретної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш152.131.11-34:О5 + О5 в3
Шифр НБУВ: РА376992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Романенко В. Д. 
Авіаційна техніка ленд-лізу 1941 - 1945 рр. (пам'яткознавчий аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / В. Д. Романенко ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури НАН України, Центр пам'яткознавства. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто процес підготовки й організації поставок авіаційної техніки до СРСР по ленд-лізу у 1941 - 1945 рр., та інфраструктуру, яка займається прийманням авіатехніки, її доставкою, навчанням льотного складу. Наведено повний перелік типів літаків, які поставлялися до СРСР по ленд-лізу, кількість одержаних машин, строки їх надходження. Сформульовано основні вимоги щодо літаків Вітчизняної війни як пам'яток воєнної історії України. Розроблено базу даних, яка однозначно ідентифікує будь-який літак ленд-лізу за його серійним чи заводським номером, робить його опис як пам'ятки історії та техніки. Наведено приклади успішного застосування бази даних для ідентифікації літаків та її використання як інформаційного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622 л61 + Ц35(2)626-65 л61
Шифр НБУВ: РА372850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Філіппов А. В. 
Адміністративно-правове забезпечення безпеки цивільної авіації в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. В. Філіппов ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено історію становлення, сучасний стан і перспективи розвитку адміністративно-правового забезпечення безпеки цивільної авіації в Україні. Проведено порівняльний аналіз національних правових норм з нормами права зарубіжних країн, європейськими та міжнародними стандартами. Зроблено висновок про наявність ряду серйозних недоліків і відсутність стабільності в адміністративно-правовому забезпеченні безпеки цивільної авіації в Україні. Наведено численні пропозиції щодо його вдосконалення. Надано визначення понять "цивільна авіація", "безпека цивільної авіації", "авіаційна безпека", "безпека польотів", "безпека аеронавігації", "екологічна безпека цивільної авіації", "адміністративно-правове забезпечення безпеки цивільної авіації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.5
Шифр НБУВ: РА369845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Салтан О.М. 
Американо-радянське ракетно-ядерне протистояння в 1945-1962 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Салтан ; Харків. Нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 26 с. — укp.

Вперше введено до наукового обігу та досліджено динаміку американо-радянського ракетно-ядерного протистояння в 1945 - 1962 рр. Проаналізовано основні тенденції й акцентовано особливу увагу на впливі ядерної зброї на глобальну політику наддержав за умов воєнно-політичної конфронтації між США та СРСР, яка розпочалася під час завершення Другої світової війни. Вивчено основні напрямки, форми та методи управління та фінансування ракетно-ядерної галузі Радянського Союзу. Розкрито механізм реформування радянських збройних сил на тлі забезпечення армії новітньою ракетно-ядерною зброєю, а також негативні наслідки таких кроків кремлівського керівництва. Простежено процес прийняття рішення про розміщення радянських балістичних ракет на Кубі, а також врегулювання Карибської кризи, яка стала апогеєм "холодної війни".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)63-64(7США) + Т3(7США)63-64(2) +
Шифр НБУВ: РА364267

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Шиман Л. М. 
Безпека процесів виробництва та використання на гірничих підприємствах емульсійних вибухових речовин марки "ЕРА": автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.26.01 / Л. М. Шиман ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31
Шифр НБУВ: РА377755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Міліневський Г.П. 
Взаємодія штучних газо-плазмових утворень з атмосферою Землі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Г.П. Міліневський ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 29 с. — укp.

Розроблено наукову концепцію комплексного використання газо-плазмових уворень для розв'язання задач діагностики навколоземного простору, моделювання фізичних процесів активної взаємодії нейтральних потоків газу та плазми з атмосферою Землі в межах єдиного підходу, що об'єднує три головні напрямки використання газо-плазмових утворень як маркерів для досліджень динаміки природних процесів у навколоземній плазмі, для моделювання процесів формування та релаксації штучних і природних неоднорідностей та техногенних впливів на середовище, що виникають внаслідок використання ракетно-космічних систем. Вивчено сукупність вперше виявлених властивостей взаємодії інжектованої речовини з іоносферною плазмою та надано їх теоретичне пояснення в розроблених фізичних моделях. Відкрито довгоживучі (більше 14 год) штучні локалізовані плазмові неоднорідності в іоносфері та запропоновано принципово новий спосіб трасування іоносферної конвекції шляхом створення довгоживучих іонних хмар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д244.611
Шифр НБУВ: РА315965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Черняк Ю.В. 
Визначення електронної концентрації іоносферної плазми методом некогерентного розсіяння радіохвиль у режимі двочастотного зондування: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Ю.В. Черняк ; Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова НАН України. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення точності та розширення можливостей радіофізичного методу некогерентного розсіяння (НР) для визначення електронної концентрації іоносферної плазми. Розроблено та реалізовано на харківському радарі некогерентного розсіяння спосіб визначення електронної концентрації в іоносфері з використанням двохімпульсного двочастотного зондувального сигналу. Згідно з цим способом запропоновано використовувати інформацію про потужність і кінетичні температури, одержаної у разі зондування імпульсом великої тривалості, та дані про потужність сигналу розсіяння одночасно під час зондування діапазону висот 100 - 200 км коротким імпульсом, одержані з великим розрізненням. Розвинуто модель вимірювального каналу, яка передбачає врахування ефекту Фарадея, а також зміни потужності розсіяного сигналу в імпульсному об'ємі. З використанням моделі вимірювального каналу оцінено похибки, наявні у разі використання зондувальних елементів великої та малої тривалості. Запропоновано методику виділення сигналів когерентних відбиттів від штучних супутників Землі та "космічного сміття", яка підвищує точність визначення електронної концентрації у діапазоні висот 300 - 1 000 км. Розроблено спосіб визначення електронної концентрації у діазоні висот 100 - 200 км з використанням іонограм як додаткової інформації. Досліджено висотно-часові варіації електронної концентрації іоносферної плазми у діапазоні висот 100 - 1 000 км і параметрів НР сигналу за умов спокійної та збуреної атмосфери. Уперше під час сильних магнітних бур виявлено потужні сигнали середньоширотних когерентних ехо, проаналізовано їх характеристики. Уперше у східноєвропейському регіоні у період з 2003 до 2007 рр. з використанням розроблених методів одержано дані про варіації електронної концентрації одночасно в інтервалі висот 100 - 1 000 км, зокрема, наявні під час сонячних затемнень, надсильних і помірних магнітних бур, а також збурень, спричинених стартами потужних ракет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.3 +
Шифр НБУВ: РА361917

Рубрики:

      
9.

Вініченко В.С. 
Дослідження і розробка високотемпературних композиційних матеріалів для тонкостінних оболонок: Автореф. дис.... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.С. Вініченко ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання створення волокнистих і волокнисто-шаруватих високотемпературних композиційних матеріалів, доцільності використання економнолегованого нікелевого сплаву та шаруватої ніобієво-титанової композиції як матриць, зміцнених вольфрамо-ренієвими волокнами, для виготовлення деталей ракетних двигунів. Встановлено, що за температур, які циклічно змінюються протягом декількох годин, доцільно використовувати менш сумісний з вольфрамо-ренієвими та більш міцний за підвищених температур сплав ЕК64, ніж термодинамічно більш сумісний з зазначеними волокнами, і менш міцний за підвищених температур сплав ВЖ98. Доведено, що в шаруватій ніобієво-титановій матриці найбільш ймовірною причиною знеміцнення вольфрамо-ренієвих волокон за умов термічної дії є дифузія вуглецю із матеріалу волокон до титанового прошарку. Розроблено рекомендації щодо усунення даного дефекту, визначено технологічні режими одержання композиційних матеріалів, які використано на підприємствах для виготовлення насадків радіаційного охолодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91 + К262
Шифр НБУВ: РА321566

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Стрельченко Є.В. 
Забезпечення безпечного вимкнення рідинних ракетних двигунів з допаленням окислювального генераторного газу при повному виробленні компонентів палива з баків ракети-носія: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / Є.В. Стрельченко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано рішення, реалізовані у серійних киснево-гасових рідинних ракетних двигунах з допалюванням окиснювального генераторного газу. Одержано залежності для визначення граничного значення суцільності компонентів палива. Розроблено рекомендації щодо забезпечення безпечного вимкнення серійних двигунів. Сформульовано загальні критерії вибору контрольних параметрів, що дозволяють скоротити кількість контрольних параметрів для забезпечення вимкнення двигуна як у разі вироблення окиснювача так і вироблення пального. Наведено результати аналізу стендових вогневих випробувань серійного рідинного ракетного двигуна РД-8 з допалюванням окиснювального генераторного газу з імітацією динамічного процесу зниження суцільності компонентів палива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О651.11-07 +
Шифр НБУВ: РА368454

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Попович С.М. 
Забезпечення збереження елементів транспортного обладнання при морських перевезеннях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / С.М. Попович ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми адаптації морських суден до перевезення ракетно-космічної техніки (РКТ). Увагу приділено створенню системного контролю (контролінгу) життєвого циклу елементів транспортного обладнання (ЕлТО), які мінімізують механічний вплив на РКТ під час вантажно-розвантажувальних і морських операцій. На основі розробленої схеми силової взаємодії під час кручення палуби судна за умов бортової та кільової хитавиці встановлено, що залежність демпфірувального впливу ЕлТО на РКТ від зовнішніх навантажень носить нелінійний характер. Доведено, що для формування демпфірувальних зусиль ЕлТО необхідно використовувати пружні середовища з нелійною характеристикою під час досягнення зовнішніми зусиллями гранично-припустимих значень. Наведено рекомендації щодо підвищення якості, надійності й ефективності експлуатації ЕлТО під час перевезень РКТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О484.042
Шифр НБУВ: РА373093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Вінарська Н.В. 
Залежність біологічної активності ліпополісахаридів IRalstonia solanacearum/I (Smith, 1896) від їх складу та структурних особливостей: Автореф. дис... канд. біол. наук / Н.В. Вінарська ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141.2*725.123
Шифр НБУВ: РА319359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Підгорецький Ю.В. 
Застосування ракетних військ і артилерії в особливих умовах за досвідом локальних війн і збройних конфліктів кінця XX - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Ю.В. Підгорецький ; Нац. акад. оборони України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих документів і статистичних матеріалів досліджено процес застосування ракетних військ і артилерії (РВіА) за умов горно-лісисто-пустельної місцевості за досвідом бойових дій в Афганістані, Таджикистані, Чечні. Головну увагу приділено питанням розвитку тактики артилерійських частин і підрозділів у сучасних збройних конфліктах, характерним рисам і особливостям їх дій. Розкрито основні принципи, форми та способи застосування РВіА за специфічних умов на різних етапах збройного конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63-50 + Ц35(0)63-54 +
Шифр НБУВ: РА339806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Федоренко І.В. 
Історія становлення та розвитку науково-технічної школи М.Ф. Герасюти теорії польоту ракетно-космічної техніки (друга половина XX століття): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / І.В. Федоренко ; Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

У історичному аспекті розглянуто процес становлення та розвитку української школи балістики, динаміки польоту та засобів подолання протиракетної оборони, створеної член-кореспондентом АН УССР, доктором технічних наук професором М.Ф. Герасютою - заступником Головного конструктора КБ "Південне" стосовно проектно-теоретичних питань. Проведено комплексне історико-наукове дослідження внеску М.Ф. Герасюти та представників його науково-технічної школи в теоретико-прикладний розвиток теорії польоту ракетно-космічної техніки. Проаналізовано склад представників науково-технічної школи М.Ф. Герасюти з метою виявлення персонльного внеску кожного з них і закріплення пріоритетів у науковому напрямку, що досліджувався. Висвітлено суспільно-політичні й економічні умови виникнення науково-технічної школи М.Ф. Герасюти. Запропоновано розглядати науко-технічну школу як структурне утворення. Досліджено питання фактичної ефективності робіт М.Ф. Герасюти та представників його школи у забезпеченні основних тактико-технічних характеристик бойових ракет і космічних ракетоносіїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О6р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА364558

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Потапович Л.П. 
Конструктивно-технологічні методи забезпечення чистоти ракетно-космічних об'єктів для підвищення надійності їх функціонування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.02 / Л.П. Потапович ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано та реалізовано конструктивно-технологічні методи забезпечення чистоти виробів ракетно-космічної техніки, що сприяють підвищенню надійності їх функіонування. Розроблено системи диференційованих вимог до частоти на всіх етапах проектування, виготовлення й експлуатації, що передбачають врахування їх призначення й особливості конструкції. Для контролю виконання цих вимог розроблено та впроваджено у виробництво методики контролю всіх параметрів чистоти. Запропоновано здійснювати вибір матеріалів, що застосовуються у конструкції виробів, на підставі результатів досліджень рівня їх газовиділень. Розроблено та впроваджено технологію забезпечення необхідного рівня частоти на етапах виготовлення й експлуатації виробів. Ефективність і достатність запропонованих конструктивно-технологічних методів забезпечення чистоти блоків корисного навантаження ракет-носіїв і космічних апаратів підтверджена розрахунково-експериментальним шляхом. Розроблено та впроваджено у виробництво концепцію послідовного вирішення проблем забезпечення чистоти ракет-носіїв і космічних апаратів на всіх стадіях їх проектування, виготовлення й експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-02 + О63-06 +
Шифр НБУВ: РА361722

Рубрики:

      
16.

Погорєлова І.С. 
Корейське питання в зовнішній політиці США (90-і рр. ХХ - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.С. Погорєлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Уперше в українській історіографії здійснено узагальнювальний аналіз політики США щодо Корейського півострова у нових міжнародних відносинах постбіполярної епохи. Рзглянуто процеси формування та практичної реалізації політики США щодо складових корейського питання, а саме: північнокорейської ядерно-ракетної програми, національного об'єднання Корейського півострова, американсько-південнокорейського військово-політичний союзу. Проаналізовано міжнародні чинники впливу на сучасну американську політику щодо корейського питання. З метою з'ясування сучасної політики США щодо Корейського півострова розглянуто історичні витоки корейської проблеми, еволюцію корейської політики Вашингтона у роки холодної війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)64-64(5КОР) + Т3(5КОР)64-6 +
Шифр НБУВ: РА350468

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
17.

Кваша Ю.О. 
Математичне моделювання гідрогазодинамиічних процесів у лопаткових машинах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.02.05 / Ю.О. Кваша ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Розроблено нові методи числового аналізу робочих процесів у високообертових лопатевих насосах рідинних ракетних двигунів і у компресорних ступенях авіаційних газотурбінних двигунів. Створено методи розв'язання ряду плоских задач кавітаційного обтікання ідеальною рідиною лопатей відцентрових насосів, осьових шнекових переднасосів постійного та змінного кроку у разі стаціонарної та нестаціонарної постановки. Запропоновано методики числового розв'язання задач про вісесиметричну течію ідеальної рідини та просторову течію в'язкої рідини в особових шнекових переднасосах. Розроблено науково-методичне забезпечення числового моделювання тривимірних турбулентних течій рідини та газу у лопатевих машинах з використанням повних осереднених рівнянь Нав'є - Стокса та двопарамеричної моделі турбулентності. На підставі числових прикладів показано, що дане забезпечення дозволяє з прийнятною для практики точністю прогнозувати енергетичні характеристики лопаткових машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.4-042.2-01 + О651.11-01 +
Шифр НБУВ: РА349000

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Харитонов О.М. 
Математичне моделювання і оптимізація перспективних космічних рушійних систем великої тяги: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / О.М. Харитонов ; НАН України. Нац. косм. агенство України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено побудові нових математичних моделей перспективних космічних рушійних систем (РС) великої тяги (РС на основі ядерних (ЯРД)) та перспективних рідинних ракетних двигунів (РРД)), аналізу оптимального керування у порівнянні з законами, відомими раніше. Побудовано нову математичну модель оптимально керованого РРД з незалежною подачею компонентів паливної суміші. Проведено інваріантне, відносно крайових умов та функціоналу задачі Майєра, звуження множини допустимих керувань. Розроблено алгоритми апроксимації основних характеристик РС, ЯРД, якою, на відміну від моделей регульованих ЯРД, відомих раніше у механіці польоту, враховано обмеження на швидкість зміни температури робочого тіла на вході в сопло, тяга на ділянці розхолоджування реактора. Доведено теорему про інваріантні, відносно крайових умов і функціонала задачі Майєра, властивості оптимального керування. Побудовані математичні моделі використано в процесі розв'язання ряду модельних задач механіки польоту, на прикладі яких досліджено ефективність отриманих законів керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О651-01 с11
Шифр НБУВ: РА310933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Губін О.І. 
Математичне моделювання теплових процесів в областях з рухомими межами: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.І. Губін ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Вдосконалено математичну модель теплових процесів в областях з рухомими межами шляхом врахування наступних теплофізичних ефектів, зокрема, термічного опору на межі контакту тіл і поверхневого випаровування через некласичні граничні умови, джерел і стоків тепла за рахунок хімічних реакцій і газовиділення в утворюваних фазах. Виконано математичне моделювання затвердіння масивного злитка, теплових процесів з фазовими переходами ускладених елементах конструкцій, руйнування композиційних матеріалів, прогріву та відновлення залізорудних матеріалів, теплових процесів під час обробки покриттів лазерним випромінюванням, затвердіння злитків прямокутного перетину в процесі безперервної розливці сталі. Розглянуто, що в ході дослідження цих моделей одержали подальший розвиток методи розв'язання задач стефанівського типу, серед яких метод малого параметра, метод степеневих рядів, неявний різнецевий метод з дробовими кроками фронтів, комбінований сітковий метод з явним виділенням границь фаз. Розроблено математичну модель процесів телопровідності з урахуванням релаксації теплового потоку на основі двох диференціальних рівнянь у частинних похідних першого порядку відносно щільності теплового потоку та температури, яка може бути застосована, наприклад, для дослідження теплових процесів у разі лазерного термічного зміцнення. Розроблені математичні моделі, побудовані для них розрахункові схеми та розв'язання дозволяють одержати розрахункові дані для аналізу теплових процесів в областях з рухомими межами, що є складовими технологічних процесів у металургії, теплоенергетиці, ракетобудуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.161 в641.0,022 + З312 +
Шифр НБУВ: РА369043

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Ширінський С.В. 
Метод прискорених ресурсних випробувань електрохімічних акумуляторів енергоустановок ракетно-космічних літальних апаратів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.03 / С.В. Ширінський ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М. Є.Жуковського "ХАІ". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Створено метод прискорених ресурсних випробувань електрохімічних акумуляторів, що довгостроково експлуатуються у складі енергоустановок ракетно-космічного призначення. Даний метод розроблено з використанням методу форсованих ресурсних випробувань урахуванням, результатів вивчення режимів експлуатації енергоустановок, а також особливостей деградації акумуляторів і механізмів її штучного прискорення. Розроблено узагальнену структуру та послідовність побудови ресурсних математичних моделей електрохімічних акумуляторів для будь-яких конкретних режимів експлуатації. Побудовано математичні моделі для визначення ресурсу акумуляторів, що експлуатуються у черговому режимі без підзаряду та у режимі зарядно-розрядного циклування. Проведено експериментальне випробування нового методу на акумуляторах п'яти типорозмірів, які екплуатуються у черговому режимі та у режимі зарядно-розрядного циклування та доведено його високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О662.13
Шифр НБУВ: РА371882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського