Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (55)Реферативна база даних (280)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=АРНОЛЬД$<.>+<.>K=ДЖОЗЕФ$<.>+<.>K=ТОЙНБІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мельник С. С. 
Випадкові динамічні системи з далекими кореляціями: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / С. С. Мельник ; Харк. фіз.-техн. ін-т НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Побудовано теорію поширення збуджень в одномірних випадкових системах. Розвинено математичну модель адитивних багатошагових марківських ланцюгів. Розроблено метод побудови одномірного дискретного випадкового потенціалу. Проаналізовано можливість створення дискретних потенціалів, які мають необхідне розташування вікон прозорості й областей відбиття в смузі частот. Вдосконалено метод побудови джозефеонівського ланцюга із необхідною межою прозорості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311, 022
Шифр НБУВ: РА374486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ракша В.М. 
Генерація та детектування НВЧ коливань ланцюжком джозефсонівських контактів ВТНП: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / В.М. Ракша ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано нову електродинамічну систему збудження бікристалічних високотемпературних (ВТ) джозефсонівських контактів (ДК) у прямокутному хвилеводі міліметрового діапазону довжин хвиль, в якій спостерігається розрідження спектра коливань резонатора поверхневої хвилі (РПХ). Експериментально визначено оптимальні умови збудження основною модою H10 прямокутного хвилеводу напівхвильового та чвертьхвильового РПХ, розташованого у позамежному хвилеводі. Досліджено статичні та динамічні вольт-амперні характеристики (ВАХ) лінійного ланцюжка з бікристалічними ДК, що включений у напівхвильовий або чвертьхвильовий РПХ, розміщений у позамежному хвилеводі. Досліджено вплив зовнішнього електромагнітного сигналу на ВАХ окремого ДК та ланцюжка ДК, інтегрованих у РПХ. Експериментально вивчено явище детектування надвисокочастотного сигналу лінійним ланцюжком (ЛЛ) ДК, інтегрованих у РПХ у регулярному та позамежному хвилеводах восьмиміліметрового діапазону довжин хвиль. Одержано джозефсонівську генерацію з ЛЛ ВТ ДК, інтегрованих у РПХ, визначено її параметри. Знайдено оптимальні умови для одержання максимальних за амплітудою сходинок Шапіро на ВАХ окремого ДК та ЛЛ джозефсонівських контактів з різним ступенем їх інтеграції у резонаторі поверхневої хвилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + З845.7-01 +
Шифр НБУВ: РА336961

Рубрики:

      
3.

Коломієць С.В. 
Динаміка напівкласичних моделей одномодових лазерів з модуляцією добротності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / С.В. Коломієць ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2005. — 18 с. — укp.

Проведено теоретичне дослідження нестаціонарних режимів генерації в напівкласичних моделях одномодових лазерів. Запропоновано методику аналізу лазерних моделей на базі використання алгоритму біфуркації народження циклу та методу Джозефа. Проведено біфуркаційний аналіз балансної моделі твердотільного лазера з квадратичним, кубічним, біквадратичним модуляторами добротності, а також моделей лазера з безінерційним фільтром. Одержано критерії стійкості періодичних коливань інтенсивності та інтервали стійкості для параметрів моделі й побудовано періодичні розв'язки. Визначено характеристики режиму генерації гігантських імпульсів для балансної моделі. Побудовано періодичний розв'язок моделі Лоренца - Хакена та чотиривимірної моделі одномодового лазера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.2-01 +
Шифр НБУВ: РА336648

Рубрики:

      
4.

Хірний В.П. 
Дисипація енергії та нелінійна провідність гранульованих надпровідників другого роду в надпровідному і нормальному станах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.22 / В.П. Хірний ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2004. — 29 с. — укp.

За результатами аналітичного дослідження виявлено існування смуг проковзування фази, що дає змогу пояснити появу генерації електромагнітних коливань у плівкових тонких надпровідниках. Установлено, що перехід до дисипативного стану у керамічних ВТНП-зразках відбувається завдяки проникненню кільцевих і спіральних утворень з вихорів Джозефсона. У високотемпературних ітрієвих надпровідникових зразках виявлено розірвані на неоднорідностях квантовані магнітні вихори Абрикосова, поля розсіяння яких утворюють захоплені та залишкові поля у зразках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 +
Шифр НБУВ: РА331161

Рубрики:

      
5.

Прикарпатський Я.А. 
Дослідження алгебро-аналітичних та тополого-геометричних властивостей інтегрованих динамічних систем та їх адіабатичних збурень: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Я.А. Прикарпатський ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 33 с. — укp.

Досліджено питання побудови відображень вкладення для цілком інтегровних за Ліувіллем - Арнольдом гамільтонових систем на симплектичних многовидах. Розглянуто випадок некомутативної алгебри функціонально незалежних інваріантів гамільтонівської динамічної системи на симплектичному многовиді. Проаналізовано питання існування глобальної множини комутуючих інваріантів на всьому фазовому просторі. Вивчено диференціально-геометричні структури, пов'язані з адіабатично-збуреними гамільтоновими системами на симплектичному многовиді. Побудовано гальмітонову зв'язність на відповідному розшаруванні з дією групи Лі та встановлено адіабатичні властивості відповідного відображення момента. Запропоновано новий підхід до проблеми Мельникова - Самойленка аналізу стійкості інваріантного тору адіабатмчно-збуреної цілком інтегровної гамільтонової системи на основі спеціальної конструкції так званих "віртуальних" канонічних перетворень фазового простору в сепарабельних змінних Гамільтона - Якобі та зведено її до аналізу відповідної проблеми в канонічній формі Боголюбова. Установлено стійкість інваріанного тору в проблемі Мельникова - Самойленка. Вивчено симетрійні властивості динамічних систем інваріантно редукованих на критичні точки нелокальних функціоналів Ейлера - Лагранжа. Описано диференціально-геометричну та інтегрально-операторну структуру операторів перетворень Дельсарта - Ліонса для поліноміальних пучків диференціальних операторів у просторі Гільберта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.72 +
Шифр НБУВ: РА345657

      
6.

Денисенко О.М. 
Дослідження множин стійкості та нестійкості квазіперіодичного рівняння Шредінгера: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.М. Денисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Проаналізовано резонансні явища одновимірного стаціонарного рівняння Шредінгера з гладким квазіперіодичним потенціалом. З використанням методів теорії Колмогорова - Арнольда - Мозера (КАМ-теорії) досліджено рівняння Шредінгера з гладкими потенціалами, що характеризуються певною швидкістю наближення тригонометричними поліномами або швидкістю росту похідних. Визначено межі зон нестійкості й описано множину значень енергії, на якій рівняння має розв'язки у вигляді блохівських функцій. Встановлено аналітичність за малим параметром меж резонансних зон. З'ясовано, що межі зон нестійкості можна визначати у вигляді збіжних розвинень за малим параметром власних чисел оператора Шредінгера, заданого на класі квазіперіодичних функцій з половинним частотним базисом. Для опису зазначених розкладів у випадку потенціалу, що є дійсним тригонометричним многочленом скінченного порядку, використано діаграмну техніку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626,0 +
Шифр НБУВ: РА358740

Рубрики:

      
7.

Кадигробов А.М. 
Електрична несталість в металах та гетероструктурах нормальний метал - надпровідник: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.М. Кадигробов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Відкрито і досліджено спонтанну генерацію доменів електричного поля, які рухаються, струмових шнурів і електричних автоколивань в нормальних металах в умовах магнітного пробою, при розсіянні електронів на межі двійника і при джоулевому розігріві в області низьких температур. Запропоновано і досліджено два фізичних механізми, які приводять до надшвидкого руху температурно-електричних доменів. Передбачено і досліджено ефект надмірного опору структур нормальний метал - надпровідник - нормальний метал, який приводить до розвитку автоколивань транспортного струму, напруги і параметра порядку надпровідника. Відкрито і докладно досліджено явище гігантських осциляцій кондактанса в структурах надпровідник - нормальний провідник - надпровідник, яке приводить до спонтанного розвитку автоколивання напруги, транспортного і Джозефсонівського струмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.71,022 + В378.71,022

Рубрики:

      
8.

Балкашин О.П. 
Кінетика процесів релаксації та нестаціонарні явища в мікроконтактах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.П. Балкашин ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 30 с.: рис. — укp.

Вперше запропоновано та реалізовано високочастотну мікроконтактну спектроскопію для дослідження кінетики процесів релаксації різних квазічастинкових збуджень у твердих тілах. Виявлено й узагальнено специфічні закономірності процесів теплової релаксації, кінетики релаксації високоенергетичних фононів з дебаєвськими енергіями, дворівневих тунельних систем в аморфних сплавах, рівнів внутрішньокристалічного поля рідкісноземельних іонів у парамагнітних сполуках. Експериментально визначено характеристичні часи релаксації для цих процесів. Виявлено спектри електрон-фононної взаємодії дісиліцидів Ti, V, Nb і Ta, що скориговані за допомогою високочастотної мікроконтактної спектроскопії. Встановлено фізичну природу механізмів детектування мікроконтактами електромагнітного випромінювання в різних діапазонах частот: випрямлення ВЧ струму та квантове детектування фотонів на нелінійних особливостях вольт-амперних характеристик, болометричний відгук, нестаціонарний ефект Джозефсона в контактах з надпровідників. Визначено інтервали частот, характерні для кожного механізму. На основі результатів проведених досліджень запропоновано нові нелінійні елементи для перетворення частот у мікроелектроніці та лазерній метрології. Доведено ефективність застосування спектроскопії мікроконтактів на високих частотах для дослідження залежностей від часу параметрів процесів розсіювання для різних елементарних збуджень у провідних середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.5,022 + В374.7,022 +
Шифр НБУВ: РА328944

Рубрики:

      
9.

Канівець Б. А. 
Концепт "Виклик-і-Відповідь" у філософії історії А. Тойнбі: історико-філософський аспект: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / Б. А. Канівець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історико-філософський зміст концепту "виклик-і-відповідь" А. Тойнбі. Проаналізовано філософські засади даного концепту, у зв'язку з чим виявлено два змістовні рівні понять "виклик" і "відповідь": емпіричний, де вони постають як історичні факти та концептуальний, коли вони є методологічною базою дослідження історичної дійсності у філософії історії англійського мислителя. На основі аналізу трансформації понять "виклик" і "відповідь" в закон "виклику-і-відповіді" обгрунтовано парадигмально-категоріальний характер даних понять. Розкрито процес "відходу-і-повернення" як найбільш ефективний спосіб формування та надання "відповіді" на певний "виклик", що сприяє набуттю історичним розвитком альтернативності та поліваріантності. Доведено, що дія концепту "виклику-і-відповіді" є необхідною умовою існування свободи історичного вибору, тому що дія "виклику" формує низку альтернатив і варіантів з поміж яких можна здійснити вибір, а "відповідь" є самим актом історичного вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Т0 + Т010.4
Шифр НБУВ: РА380396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Усатенко О. В. 
Кореляційні властивості випадкових дискретних динамічних систем: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О. В. Усатенко ; НАН України, ННЦ "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2011. — 34 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження корельованих невпорядкованих структур і явищ, що відбуваються в таких структурах. Розроблено теорфізичні та математичні методи їх дослідження. Розвинено математичний апарат спеціального класу адитивних дихотомічних багатокрокових марківських ланцюгів. Виведено рівняння, що зв'язує кореляційну функцію та функцію пам'яті. Вивчено статистичні властивості двох нових введених класів випадкових багатокрокових двосторонніх і переставних ланцюгів і досліджено їх зв'язок з ланцюгами Маркова. Запропоновано методи побудови багатокрокових дихотомічних ланцюгів із заданою парною кореляційною функцією. Сформульовано та вирішено пряму та зворотну задачу генерації: знаходження кореляційної функції адитивного марківського ланцюга з відомою функцією пам'яті (пряма задача) та знаходження функції пам'яті ланцюга, для якого відома парна кореляційна функція (зворотна задача). Розглянуто поширення суб-терагерцевих хвиль у ланцюжку джозефсонівських контактів. Показано можливість керування локалізаційними властивостями терагерцевих і суб-терагерцевих електромагнітних хвиль і прозорістю джозефсонівських ланцюгів, контролюючи кореляції в них. Доведено, що провідність екзонів істотно перевищує провідність інтронів. Розроблено метод побудови випадкових граток з далекими кореляціями, що мають задані дифракційні властивості. Вивчено неекстенсивні термодинамічні властивості спінового ланцюга з довільним, але скінченним радіусом взаємодії. Знайдено залежність намагніченості від величини зовнішнього магнітного поля, а також флуктуацію намагніченості фрагмента ланцюга довільної довжини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.242 в641.8,022 + В171.505.18,0
Шифр НБУВ: РА384516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Глотов Б.Б. 
Культурно-цивілізаційна ідентифікація українського народу: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Б.Б. Глотов ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2008. — 32 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз проблеми культурно-цивілізаційної ідентичності українського народу в історичному аспекті. На підставі аналізу концепцій А. Тойнбі, Ф. Фукуями, С. Гангігтона обгрунтовано тезу, що релігія - ідеологія - цінності, вони є чинниками діяльності етносів як суб'єктів історичного процесу, коли кожний наступний чинник заперечує попередній у контексті діалектичного заперечення. Досліджено роль релігійно-конфесійної належності українського народу та визначено, що православ'я було домінантною ознакою його культурно-цивілізаційної ідентифікації. Зауважено, що прийняття християнства сприяло становленню східно-православної цивілізації, а конфесійний поділ на православ'я та греко-католицизм зумовив культурно-цивілізаційний розділ України. Зроблено висновок, що Україна перебуває у центрі Європи, але в метаісторичному аспекті вона опинилася на культурно-цивілізаційному розломі за віссю Схід - Захід. На її території західноєвропейська та російська (євразійська) цивілізація вступають у взаємодію та багаторазово переломлюються у характері та долі українського народу. Міфологеми східно-західної належності як історично ретроспективні смисли зумовлюють суперечності та парадокси сучасної української культурно-цивілізаційної ідентичності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.112 + Ю958(4УКР) + Т3(4УКР) в +
Шифр НБУВ: РА359726

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія:    
12.

Іванюта О.М. 
Лінійний ланцюжок джозефсонівських контактів у резонаторі поверхневої хвилі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.М. Іванюта ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з845.7 +
Шифр НБУВ: РА325786

Рубрики:

      
13.

Бєлєвцов Л.В. 
Магнітні та транспортні властивості гранульованих надпровідників другого роду: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.22 / Л.В. Бєлєвцов ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2009. — 32 с. — укp.

Наведено результати теоретичного дослідження магнітних і транспортних властивостей гранульованих надпровідників 2-го роду, висвітлено прикладні аспекти, обумовлені специфічними властивостями магнітних вихорнів у надпровідних системах. Уперше знайдено точне вирішення, що описує структуру вихора Абрікосова в окремій гранулі надпровідника у межах вихор-шаруватої моделі. Обгрунтовано припущення про нові типи "крайових" енергетичних бар'єрів, які виникають під час входження абрікосовських вихорів у гранульований надпровідник, встановлено їх залежніть від параметрів джозефсонівського середовища. Виявлено кореляцію між транспортними властивостями гранули та сильно зв'язаного масиву. У лондонівському наближенні вирішено задачу про вплив власного магнітного поля на густину критичного струму матеріалу. Передбачено ефект потенційного бар'єра під час генерації джозефсонівського вихора вихором Абрікосова та його залежність від внутрішньо- та міжгранульних характеристик. Теоретично обгрунтовано існування ефекту міжгранульних джозефсонівських осцилляцій, викликаного входженням магнітних вихорів у гранули. Передбачено новий тип джозефсонівського магнітного резонансу, зв'язаний з дискретним характером входження вихорів у мікрогранули. Знайдено спектр подовжніх коливань одиночного вихору Абрікосова в джозефсонівських середовищах. Обгрунтовано можливість функціонування елементів запису і зчитування інформації на квазідвовимірних вихорах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 +
Шифр НБУВ: РА363148

Рубрики:

      
14.

Василенко Г. А. 
Математичне моделювання нелінійних процесів фазової синхронізації та хаосу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Г. А. Василенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено числово-аналітичне моделювання систем фазової синхронізації, що характеризується складною періодичною, квазіперіодичною або хаотичною поведінкою, а саме - моделі Курамото з дискретним часом та одновимірних відображень, до яких зводиться дана модель за певних умов. Проведено дослідження динаміки відображення Арнольда з квазіперіодичним зовнішнім збуренням малої частоти. Описано та класифіковано можливі динамічні стани розглянутих систем, визначено види біфуркаційних механізмів виникнення і збереження стійких просторово-часових структур. Знайдено області фазової синхронізації та хаосу у площині параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618.3 + З813.11
Шифр НБУВ: РА380120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Марецька М.М. 
Математичне моделювання перехідних процесів у квантових логічних елементах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / М.М. Марецька ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі математичних машин квантових логічних елементів. Здійснено їх аналіз на підставі перехідних процесів між квантовими станами для різних технологій побудови квантового процесора, а саме технологій: ядерного магнітного резонансу, охолоджених іонів, резонансних ніш і переходів Джозефсона. На базі фізико-технічних схем реалізації квантових реєстрів розроблено математичні моделі одно- та двокубітових вентилів. Ці моделі одержано з використанням рівнянь Шредінгера та зведено до систем звичайних диференціальних рівнянь першого порядку відносно комплексних змінних. На базі одержаних математичних моделей створено комп'ютерні програми та з їх допомогою здійснено числові експерименти, а також показано вплив параметрів збурювального сигналу (частоти, амплітуди та форми хвилі) на перебіг перехідного процесу між стабільними станами та на час виконання логічних операцій. Величини використаних за умов числових експериментів параметрів квантових систем відповідають експериментально встановленим межам. Одержані результати мають вагоме значення для планування практичних експериментів у реальних квантових системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-048.9 +
Шифр НБУВ: РА349838

Рубрики:

      
16.

Дьяченко О.І. 
Металооксиди як джозефсонівські середовища: особливості струменевого стану і спектроскопічні характеристики: Автореф. дис... д-ра. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.І. Дьяченко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Показано, що в сильному магнітному полі критичний струм контактів майже не залежить від величини поля, тому гістерезис транспортних характеристик купратів визначається перерозподілом щільності вихорів Абрикосова в гранулах. Побудовано мікроскопічну теорію тунельного ефекту в контактах з металооксидами, що пояснює широкий діапазон тунельних спостережених характеристик. Показано, що "гігантська аномалія" в опорі тунельних контактів з металооксидами виникає під час тунелювання електронів через локалізовані домішкові рівні в бар'єрі. Тунелювання через локалізовані стани може також викликати зсув кисневих іонів, що різко змінює опір контактів. Встановлено, що утворення кластерів домішками призводить до різких пиків в опорі контактів за напруг, пропорційних частотам оптичних мод у бар'єрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2 в 734.5,022 + В368.2 в 734.5,022
Шифр НБУВ: РА316843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бєлан Є.П. 
Метод інваріантних многовидів в теорії параболічних і функціонально-диференціальних рівнянь та його застосування: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Є.П. Бєлан ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Розвинуто метод інваріантних багатовидів та досліджено питання його застосування для якісного та біфуркаційного аналізу деяких класів параболічних, параболічних функціонально-диференціальних та диференціально-різницевих рівнянь. Розвинуто метод для дослідження динаміки дисипативних структур та явища буферності у параболічних задачах з малою дифузією. Розглянуто застосування в нелінійній оптиці та теорії спінового горіння. Результати В.І.Арнольда, А.М.Самойленка та Є.Мозера про квазіперіодичі розв'язки систем диференціальних рівнянь на торі застосовано для системи диференційно-різницевих рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.62,0 + В161.922.3,0 +
Шифр НБУВ: РА349832

Рубрики:

      
18.

Космина В. Г. 
Методологія цивілізаційного аналізу історичного процесу: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / В. Г. Космина ; Дипломат. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 31 с. — укp.

Проаналізовано методологічний потенціал для історичної науки "класичних" теорій цивілізацій Н. Данилевського, О. Шпенглера, А. Тойнбі та методологічні труднощі самої історичної науки з виявленням когерентності історичного процесу. Обгрунтовано новий методологічний підхід до встановлення внутрішньої зв'язності історичних фактів і системного дослідження історії цивілізацій, можливість якого випливає з системно-комунікативної теорії німецького соціолога Н. Лумана. Наведено загальні параметри та структурні схеми системного аналізу історичної еволюції Індійської, Китайської, Західної, Латиноамериканської й Євразійської цивілізацій на підставі зазначеної методології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т019
Шифр НБУВ: РА384125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Золотарюк Я.О. 
Направлений рух солітонів у низькорозмірних системах: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Я.О. Золотарюк ; Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Вивчено транспортні явища, що виникають у просторово-періодичних та просторово-однорідних нелінійних системах під впливом залежних від часу збурень. Одержано необхідні умови спрямованого руху класичних частинок і топологічних солітонів під впливом збурень, що не мають сталої компоненти. Одержано коефіцієнти проходження акустичним солітоном термалізованого сегменту у ланцюжках з поперечними й орієнтаційними ступенями вільності. Встановлено, що солітон є набагато більш стійким до впливу орієнтаційних коливань у порівнянні з поперечними. Встановлено, що наявність потенціалу Пайєрлса - Набарро не виключає існування топологічних солітонів, що рухаються з постійною швидкістю. На прикладі ланцюжка взаємодіючих диполів показано, що його відсутність не гарантує існування таких солітонів. У масивах джозефсонівських контактів і у класичних феромагнітних ланцюжках одержано дискретні бризери, які не мають континуальних аналогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В312.23,022 +
Шифр НБУВ: РА366573

Рубрики:

      
20.

Гижа Л.Б. 
Неоромантична проза Джозефа Конрада і Юрія Яновського: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Л.Б. Гижа ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в українському літературознавстві проведено порівняльне дослідження неоромантичної прози Д. Конрада та Ю. Яновського. Уточнено та верифіковано поняття про неоромантизм як стильову течію модернізму. Проведено порівняльний аналіз світоглядної трагічної та риторичної іронії, які покладені в основу структуротворчих пошуків у тексті Д. Конрада та Ю. Яновського. Вперше проаналізовано художній наратив прози англійського автора, зокрема, розглянуто категорії невіри, відчаю, страху та гріха у контексті релігійно-антропологічної діалектики С. К'єркегора. Проаналізовано проблему соборності як авторського ідеалу у літературі "романтики вітаїзму", зокрема, Ю. Яновського. Визначено наративні особливості творів Д. Конрада та Ю. Яновського. Запропоновано нове трактування у компаративному вимірі образної системи творів українського й англійського письменників, трисуб'єктної структури ідеальних образів генія - героя - святого. Вперше в українському літературознавстві проаналізовано присутність Святого Письма у художньому наративі прози Ю. Яновськго та Д. Конрада, яка стала підгрунтям для творчого діалогу між літературами різних епох.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)6-4 Конрад Дж. 534 + Ш5(4УКР)6-4 Яновський Ю.І. 534 +
Шифр НБУВ: РА369667

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського