Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (261)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕНЕРГОПОСТАЧАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жесан Р.В. 
Автоматизація управління автономним енергопостачанням з використанням відновлюваних джерел енергії в умовах селянського (фермерського) господарства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Р.В. Жесан ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо удосконалення процесу енергопостачання фермерського господарства в Україні шляхом створення системи автоматичного керування системою енергопостачання автономного споживача на основі сонячної установки, вітроустановки, електроагрегата з двигуном внутрішнього згоряння й акумулятора. Запропоновано спосіб оптимізації структури системи енергопостачання за допомогою визначення природно-кліматичних факторів та рівня енергоспоживання. Здійснено технічну реалізацію та впровадження системи автоматичного керування на базі однокристальної мікроЕОМ типу МК51. Наведено дані про її ефективність у процесі експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З273
Шифр НБУВ: РА315388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Копчак Б.Л. 
Асинхронна автономна генераторна система з керованим збудженням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Б.Л. Копчак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено лінеаризовану модель асинхронного генератора (АГ) з керованим збудженням як ланки систем автоматичного керування (САК), яка відрізняється від існуючих тим, що для цього використана реальна реакція АГ на зміну ємності самозбудження та дає змогу вдосконалити аналіз впливу на АГ збурень у каналах швидкості обертання, струму збудження та навантаження. Запропоновано будувати САК напруги АГ з самозбудженням як двоконтурні, з введенням додатково контуру регулювання струму тиристорного компенсатора реактивної потужності, що дає змогу підвищити надійність та якість енергопостачання. Створено математичні моделі автономних асинхронних генераторних установок (ААГУ) з керованим збудженням, які враховують нелінійність характеристики асинхронної машини, дискретність тиристорних перетворювачів і дають змогу вдосконалити дослідження електромагнітних та електромеханічних процесів у різних режимах роботи, зокрема: самозбудження, несиметричних та аварійних. Уперше запропоновано вводити в САК напруги АГ гнучкий зворотний зв'язок за вихідною потужністю та використовувати тиристорний компенсатор реактивної потужності не лише для регулювання напруги, але й для демпфування динамічних моментів у системі рушій - генератор, що дозволяє сповільнити її втомлюванісне руйнування. Розвинуто принцип зонного керування для побудови САК напруги ААГУ з урахуванням особливостей впливу випадкових збурень у каналі навантаження, що спричиняє суттєве зниження дисперсії коливань напруги на її виході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.631-015 +
Шифр НБУВ: РА330196

Рубрики:

      
3.

Руднєв А.С. 
Державне регулювання енергоспоживання в рекреаційній зоні мегаполіса (на прикладі Харківської області): Автореф. дис... канд. екон.наук: 08.02.03 / А.С. Руднєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено концептуальні підходи до енергоспоживання у вигляді структурної схеми його державного регулювання в рекреаційній зоні мегаполіса. Запропоновано класифікацію чинників зовнішнього й внутрішнього економічного середовища, які визначають наперед вектор і рівень енергоспоживання господарської діяльності в АПК рекреаційної зони мегаполіса. Розкрито зміст поняття стратегічного планування енергопостачання, удосконалено коефіцієнт енергетичної ефективності в рекреаційній зоні мегаполіса. Обгрунтовано методичні рекомендації щодо зменшення енерговитрат та екологічного навантаження в АПК рекреаційної зони. Наведено пропозиції щодо зміни структури товарної продукції в рекреаційній зоні мегаполіса та удосконалення методики моніторингу даної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)0-554 +
Шифр НБУВ: РА330307

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Немченко С.С. 
Договір постачання електричної енергії через приєднану мережу за цивільним законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С.С. Немченко ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття й ознаки договору постачання електричної енергії. Досліджено правову природу та місце зазначеного договору в системі договорів енергопостачання та цивільно-правових договорів України. Визначено поняття, правову природу та місце договору постачання електричної енергії через приєднану мережу. Удосконалено положення про доцільність класифікації таких договорів залежно від їх типологічної приналежності (за особливостями предмету договору). Розкрито особливості елементів договору постачання електричної енергії, зокрема притаманний цьому договору специфічний спосіб виконання зобов'язань, який полягає в необхідності передачі енергії абоненту через приєднану мережу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.7 + Х839(4УКР)921.17
Шифр НБУВ: РА374009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Будзяк В.М. 
Еколого-економічні проблеми використання нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії (на прикладі вітрової енергії): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.М. Будзяк ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано проблеми формування теоретичних та методологічних основ створення системи енергопостачання на базі нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії. Розроблено шляхи вирішення еколого-економічних проблем використання відновлюваних джерел енергії і, зокрема, вітрової енергії в Україні та еколого-економічні методи оцінки ефективності використання вітрової енергії, а також надано оцінку потенційних запасів вітрової енергії на основі районування території України за перспективними для розвитку вітроенергетики районами. Обгрунтовано доцільність застосування вітрової енергії на загальнодержавному, регіональному та локальному рівнях. Разраховано потенційні показники виробництва вітрової енергії у областях України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7-28
Шифр НБУВ: РА307869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Баласанян Г.А. 
Ефективність перспективних інтегрованих систем енергозабезпечення на базі установок когенерації малої потужності (теоретичні основи, аналіз, оптимізація): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Г.А. Баласанян ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено науково-технічне обгрунтування, розробку та дослідження нового класу комбінованих установок - інтегрованих систем комплексного енергопостачання на базі когенераційних установок малої потужності й альтернативних джерел енергії. Розроблено засади побудови теплових схем і процесів таких систем, розвинуто методи їх аналізу, оптимізації параметрів і режимів функціонування. Виконано порівняльний аналіз перспективних напрямків підвищення ефективності систем енергопостачання на базі установок когенерації малої потужності. Запропоновано відповідні теплові схеми інтегрованих систем енергозабезпечення (ІСЕ) різних конфігурацій. Виконано аналіз, обгрунтовано критерії та методи щодо комплексної оцінки термодинамічної, економічної та екологічної ефективності інтегрованих систем. Сформульовано принципи побудови математичних моделей ІСЕ. Розроблено математичні моделі складових частин ІСЕ з альтернативними джерелами тепла, що враховують різні варіанти конфігурацій і типи систем, джерела енергії та режими споживання енергетичної продукції. Розроблено методику узгодження графіків теплового й електричного навантажень ІСЕ залежно від енергетичного потенціалу додаткових джерел енергії та теплоакумулювальних властивостей елементів системи. Ексергоекономічний метод аналізу ефективності енергоперетворюючих елементів системи використано для оптимізації параметрів теплових схем ІСЕ. Розроблено методику вибору оптимальної структури теплової схеми ІСЕ. Зроблено висновок про підвищення термодинамічної, економічної й екологічної ефективності інтегрованих систем у порівнянні з системами когенерації без додаткових джерел тепла та можливості зняття певних обмежень, характерних для систем енергопостачання на базі тільки когенераційних установок або альтернативних джерел тепла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Матвієнко О.М. 
Знефторювання підземних вод на фільтрах з модифікованим завантаженням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.М. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2006. — 18 с. — укp.

З'ясовано доцільність використання заходів, що підвищують ефективність знефторювання підземних вод. Встановлено, що існуючі методи очищення вимагають великих затрат на реагенти та енергопостачання. Здійснено модифікацію завантаження для видалення фторидів з підземних вод, в якому відбуваються процеси іонообмінної сорбції та комплексоутворення. Даний метод засновано на здатності природного цеоліту (клиноптилоліту) до катіонного обміну, в результаті якого відбувається міцне закріплення модифікаційного алюмінійвмісного реагенту на поверхні зерен завантаження, що забезпечує очистку води від фтору. Досліджено механізм катіонного обміну. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено ефективність застосування методу знефторювання фільтруванням крізь модифіковане завантаження. Одержано кінетичний коефіцієнт та коефіцієнт Генрі, розроблено методику розрахунку основних технологічних параметрів та характеристик процесу знефторювання на модифікованих завантаженнях, запропоновано схему видалення фторидів, здійснено її техніко-економічні розрахунки. Результати наукового дослідження використано у Миргородському виробничому управлінні водопровідно-каналізаційного господарства "Полтававодоканал".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 +
Шифр НБУВ: РА342373

Рубрики:

      
8.

Яковенко Л.М. 
Комплексне лікування первинних та вторинних деформацій верхньої губи, піднебіння при їх двобічних незрощеннях: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Л.М. Яковенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 39 с. — укp.

Доведено наявність впливу способу годування на взаєморозташування незрощених фрагментів верхньої щелепи та вибір методики хейлопластики, обгрунтовано застосування запропонованої соски з додатковою площиною чи обтуратора, який охоплює, завдяки своїй конструкції, усі три фрагменти незрощеної верхньої щелепи та використання його як ортодонтичного апарата. Уперше на підставі результатів клінічних і антропометричних досліджень зміщення міжщелепної кістки та вивчення ефективності різних методів корекції її положення визначено необхідність та розроблено показання до застосування хірургічно-ортодонтичного способу, який передбачає врахування зміщення премаксили у двох напрямках (сагітальному та вертикальному). Визначено енергообмін різних шарів тканин верхньої губи залежно від виду незрощення. Установлено наявність компенсованого енергопостачання її у таких дітей, що дало змогу вивити залежність деяких ускладнень після хейлопластики не від рівня макроергів, а від положення міжщелепної кістки та методики двобічної хейлопластики. На підставі антропометричних і сонографічних даних визначено найбільш ефективні хірургічні прийоми двобічних хейлопластик та розроблено нові способи первинної реконструкції верхньої губи залежно від стану тканин назолабіального комплексу (НЛК). Уперше вивчено строки та напрямок дії відновленої верхної губи на верхню щелепу після двобічної хейлопластики, що дало змогу визначити строки та запропонувати новий метод профілактики запобігання розвитку вторинних деформацій верхньої щелепи. Виділено групу взаємообтяжливих деформацій тканин НЛК після двобічних хейлопластик, розроблено нові методики їх усунення, що дозволяє запобігти розвитку нових чи посиленню наявних деформацій. Виявлено наслідки порушення комплексності, послідовності та своєчасності у лікуванні дітей з вродженим двобічним незрощенням верхньої губи та піднебіння, а також розроблено та доведено ефективність використання запропонованого комплексу лікувальних і профілактичних дій у 73,8 % таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.624.050 + Р665.626.050 +
Шифр НБУВ: РА334747

Рубрики:

      
9.

Коваленко М.В. 
Короткострокове прогнозування зв'язного споживання паливно-енергетичних ресурсів в побутовому секторі в період опалювального сезону: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / М.В. Коваленко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі, алгоритми та методики для прогнозування зв'язного споживання природного варильного газу та електроенергії у побутовому секторі за умов недостанього відпуску тепла житловим масивам у період опалювального сезону, які забезпечують підвищення ефективності експлуатації енергопостачального комплексу мегаполісу. Запропоновано методики верифікації архівів споживання паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР), які базуються на евристичних процедурах передпроцесорної обробки архівних даних, що дозволяє сформувати достовірні архіви, придатні для подальшої математичної обробки. Досліджено характерні особливості зв'язного споживання варильного газу, електричної та теплової енергії в побутовому секторі (ПС). Синтезовано три групи моделей для прогнозування зв'язного споживання ПЕР у ПС, які дозволяють здійснювати прогнози у широкому спектрі ситуацій, пов'язаних з організацією обліку споживання ПЕР. Виконано структурну та параметричну оптимізацію зазначених прогностичних моделей. Встановлено, що найбільшу точність прогнозування забезпечують моделі динамічного типу, синтезовані на базі штучних нейронних мереж. Вперше оцінено еластичність попиту на варильний газ у ПС залежно від якості теплозабезпечення житлових масивів. Обгрунтовано концепцію реформування системи управління енергопостачанням мегаполісу, що передбачає створення спеціалізованого координуючого органу для успішного вирішення задачі оптимального розподілу добових лімітів природного газу між комунальними та побутовими споживачами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19 + З381 +
Шифр НБУВ: РА341613

Рубрики:

      
10.

Пороховська Н.В. 
Мембранозалежні процеси в тканині міокарда морських свинок за умов гострої гіперімунокомплексної патології: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Н.В. Пороховська ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено морфофункціональний стан мембран кардіоміоцитів за умов гострої сироваткової хвороби. Доведено, що пусковим механізмом пошкодження клітинних мембран кардіоміоцитів є надмірна кількість циркулюючих імунних комплексів середніх і малих розмірів, яка обумовлює активування системи комплементу та надмірне пероксидне окиснення ліпідів за недостатньої активності системи антиоксидантного захисту. Виявлено, що за даних умов виникають порушення структури клітинних і внутрішньоклітинних мембран кардіоміоцитів, що обумовлює зміни процесів метаболізму й енергопостачання. Доведено, що використання тіотріазоліну та корвітину значно зменшує структурні та метаболічні зміни у клітинах міокарда. Встановлено, що імуномодулювальна, антиоксидантна та мембанопротекторна дія даних препаратів, а також їх здатність індукувати антиоксидантний захист, сприяють формуванню захисного механізму мембрани коардіоміоцитів від пошкодження та забезпечують нормальний стан їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.2-29 + Р410.13-3 + Е60*669.43 +
Шифр НБУВ: РА358721

Рубрики:

      
11.

Лобань О.В. 
Моделювання логістичного процесу енергопостачання у ринковому середовищі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / О.В. Лобань ; Класичн. приватн. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію моделювання логістичного процесу енергопостачання, яка заснована на формуванні комплексу взаємопов'язаних економіко-математичних моделей, що враховують взаємодію виробників з постачальниками, постачальників зі споживачами. Запропоновано модель оптимізації логістичного контуру енергопостачання, застосування якої дає змогу максимізувати загальний коефіцієнт корисної дії з урахуванням розподілу витрат на оновлення обладнання виробників та постачальників електричної енергії й розміру витрат енергії в процесі постачання. Побудовано комплекс моделей, удосконалено класифікацію принципів державної політики за рахунок визначення функцій, відповідних кожному принципу, що дозволяє відобразити напрямки дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7в611 +
Шифр НБУВ: РА365076

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Захарчук О.С. 
Наукові основи створення енергозберігаючих систем повітропостачання для локомотивів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.07 / О.С. Захарчук ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2000. — 33 с. — укp.

Наведено основні результати робіт, пов'язаних з підвищенням економічності перспективних локомотивів і таких, що модернізуються, за рахунок застосування енергоощадних електромеханічних систем повітропостачання для охолоджувальних пристроїв. Доведено, що застосування неперервно регульованих напругою електромеханічних систем повітропостачання з асинхронними мотор-вентиляторами з феромагнітними елементами у струмовому ланцюгу ротора розширює діапазон інтегративних властивостей систем повітропостачання. Проведено теоретичний аналіз робочих процесів в основних вузлах і в перспективних електромеханічних системах повітропостачання. Висвітлено результати експериментальних досліджень на натурних стендах і локомотивах. Вперше вирішено проблему поліпшення енергетичних властивостей локомотивів створенням об'єднаної системи керування повітропостачанням охолоджуючих пристроїв теплосилового та тягового обладнання локомотива. Обгрунтовано наукові принципи вдосконалення систем повітропостачання з метою підвищення економічності локомотива з залученням технічних рішень, спрямованих на створення неперервно регульованих напругою електромеханічних систем з асинхронними мотор-вентиляторами з феромагнітними елементами у струмовому роторному ланцюгу. Вдосконалено теоретичний апарат дослідження та розрахунку регульованих напругою асинхронних мотор-вентиляторів з феромагнітними елементами у струмовому роторному ланцюгу. Розроблено математичні моделі електромеханічних перетворювачів енергії для систем повітропостачання охолоджувальних пристроїв. Теоретично визначено їх статичні та експериментально динамічні характеристики регулювальних органів для автоматичних систем регулювання температурних режимів теплосилового та тягового обладнання. Виконано теоретичний аналіз режимів роботи зв'язних двоконтурних охолоджувальних пристроїв теплосилової установки (ТСУ) з неперервно регульованими напругою мотор-вентиляторами для експлуатаційних режимів роботи ТСУ та експлуатаційних температур зовнішнього повітря. Внаслідок аналізу обгрунтовано створення об'єднаної системи регулювання температурними режимами теплосилової установки та регулювання збудження генератора енергопостачання локомотива (від якого збуджується тяговий генератор через керований збудник), що дало можливість виключити ті, що дорого коштують та складні проміжні перетворювачі (напруги та частоти) у силових ланцюгах для регулювання частоти обертання мотор-ветиляторів. Запропоновано принцип побудови та методику розрахунку настроюваних параметрів комбінованої автоматичної системи регулювання температури теплоносіїв ТСУ з регульованими асинхронними мотор-вентиляторами в процесі живлення від тиристорного перетворювача напруги. Викладено методи синтезу та дослідження ефективних структур об'єднаних електромеханічних систем керування повітропостачанням охолоджувальних пристроїв теплосилового та тягового обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.406
Шифр НБУВ: РА311688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Полонін О.В. 
Оптимізація витрат на утримання житлового фонду в регіональному аспекті: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Полонін ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено систему економічних заходів збалансування нормативних фінансових потреб, які забезпечують надійне функціонування житлового господарства, з можливостями населення повною мірою сплачувати вартість отримуваних житлово-комунальних послуг. Удосконалено методику калькулювання витрат на технічне обслуговування житлових будинків та утримання прибудинкових територій і місць загального користування, а також систему техніко-економічних норм і нормативів з метою встановлення обгрунтованої чисельності та виробничого персоналу житлових організацій. Наведено критерії та технологію проведення оцінки якості надання мешканцям багатоквартирних будинків послуг з водопостачання, водовідведення, опалення квартир, прибирання прибудинкових територій. Запропоновано порядок відшкодування підприємствами енергопостачання та виробниками комунальних послуг коштів житловим організаціям за експлуатацію внутрішньобудинкового обладнання, а також методику проведення аудиту цільового використання житловими організаціями одержаних коштів та виконання встановлених технічних норм і правил ремонту будинків. Розвинуто порядок відшкодування населенню надмірної сплати за житлово-комунальні послуги у разі її перевищення встановленого законами України рівня у сукупному доході сім'ї. Наведено визначення поняття квартирної плати та її складових вважаючи на світовий досвід і функції, які повинні виконувати сплата за житло за ринкових умов. Розглянуто систему перерахунку населенню цільових зборів за комунальними платежами на підставі фактичних обсягів споживання послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.21
Шифр НБУВ: РА326484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Франчук І.А. 
Розвиток системи державного регулювання енергетики України: автореф. дис... д-ра наук з держ. регулювання: 25.00.02 / І.А. Франчук ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше запропоновано організацію системи договірних відносин між суб'єктами оптового ринку електроенергії, яка базується на свободі укладення угод між контрагентами. Досліджено теоретичні засади діяльності держави з регулювання енергетики. Удосконалено класифікацію інструментів регулювання енергетики як природної монополії. Доповнено теорію чинників виробництва через економічну здатність держави. Розроблено підходи щодо впровадження конкурентних відносин на ринку електроенергії і формування відповідної системи державного регулювання енергетичного корпусу з використанням позитивного досвіду зарубіжних країн. Здійснено оцінку сучасного стану державного регулювання ринку енергопостачання на нову організацію системи договірних відносин між суб'єктами оптового ринку електроенергії. Удосконалено класифікацію тенденцій розвитку системи державного регулювання ринку енергопостачання, модель державного регулювання конкурентного ринку енергопостачання. Визначено ключові завдання й умови розвитку енергетичної політики України та етапи структурних перетворень енергетичних перетворень енергетичного комплексу з метою становлення конкурентного ринку енергопостачання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122.1 +
Шифр НБУВ: РА365099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Северин О.А. 
Розробка процесу та апаратурного оснащення комбінованого геліосушіння плодової сировини з автономним енергопостачанням: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.А. Северин ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення завдання забезпечення автономності енергопостачання й інтенсифікації процесу геліосушіння плодової сировини на основі її раціонального комбінування з електрокінетичними методами обробки. Доведено, що підвищення ефективності геліосушіння плодової сировини за умов організації автономного процесу може бути досягнуте за умов сполучення перетвореного геліовипромінювання, що використовується для забезпечення роботи енергопристроїв, з електрокінетичним впливом, стимулюючим перебіг внутрішнього вологоперенесення. Розроблено теоретичні моделі та визначено раціональні параметри геліосушіння та електроосмосу. Запропоновано комбіновану геліосушарку з автономним енергопостачанням. Встановлено закономірності перебігу процесу комбінованого геліосушіння, оцінено економічну ефективність науково-технічних розробок, які впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.21 + Л910.21
Шифр НБУВ: РА360154

Рубрики:

      
16.

Гриценко Ю.О. 
Система нормування укрупнених показників кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.О. Гриценко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено комплексну оцінку нормативів впливу питомих величин техніко-економічних показників на укрупнені показники кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла на базі економіко-математичних моделей, що дозволяє використовувати їх на стадіях проектування, а саме: ескізного проекту, проекту, а також на тендерних торгах відповідно до затвердженої структури щодо прямих витрат на загально-будівельні та санітарно-технічні роботи, зокрема, на заробітну плату, експлуатацію машин і механізмів; загальновиробничих витрат під час виконання загально-будівельних робіт; окремих об'єктів за об'єктним кошторисом; зовнішніх мереж енергопостачання, водопроводу, каналізації, теплопостачання за зведеним кошторисним розрахунком; витрат за зведеним кошторисним розрахунком. Розроблено комплексну оцінку нормативів впливу одного техніко-економічного показника на укрупнені показники кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла на базі економіко-математичних моделей відповідно до затвердженої структури. Визначено раціональні об'єми надбудови реконструйованих житлових будинків за мінімальних показників кошторисної вартості на підставі економіко-математичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.211.6-862 +
Шифр НБУВ: РА354588

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Петров К. В. 
Формування системи енергоаудиту на металургійних підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / К. В. Петров ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено та розвинуто понятійно-категоріальний аппарат. Удосконалено поняття енергоаудиту з позиції системності процесу. Систематизовано об'єкти енергоаудиту залежно від глибини та комплексності його проведення. Систематизовано й уточнено цілі енергоаудиту. Досліджено сучасний стан енергогосподарства металургійних підприємств, проведено енергоаудит металургійного підприємства та визначено проблеми енергоспоживання, проведено оцінювання ефективності системи управління енергокорстуванням. Розглянуто технології виплавки сталі на металургійних підприємствах України. Сформовано систему передумов упровадження та застосування енергозберігальних технологій у металургії. Розглянуто систему обліку та звітності витрат енергоресурсів. Обгрунтовано, що управління енергокористуванням припускає запровадження в дію додаткових оцінок господарської діяльності ВАТ "КМЗ" і його структурних підрозділів - показників енергоефективності. Встановлено основні недоліки існуючої схеми енергопостачання ВАТ "КМЗ". Запропоновано створити центр управління енергокористуванням. Розглянуто систему управління енергокористуванням і її ефективність. Проведено аналіз існуючої та реконструйованої систем освітлення ВАТ "КМЗ". Виявлено напрями енергоощадження на металургійних підприємствах, виділено підходи до систематизації напрямів енергоощадження. Сформовано пріоритетність енергозберігальних заходів на металургійних підприємствах. Визначено особливості та механізм планування енергоаудиту металургійного підприємства та напрями енергоощадження, сформовано процесну модель внутрішнього енергоаудиту та надано рекомендації щодо реалізації енергозберігальних заходів з оцінюванням їх ефективності. Запропоновано встановлювати як вид, так і тип енергоаудиту відповідно до розробленої матриці виду енергоаудиту "масштаб -точність". Розроблено варіанти енергозберігальних заходів, які мають на меті оптимізацію енергоспоживання. Запропоновано варіанти енергозберігальних програм заходів та визначено їх ефективність для ЗАТ "КМЗ" і ВАТ "АМК".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-554.2-218
Шифр НБУВ: РА377113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Предун К. М. 
Теоретико-методологічні основи екологічного менеджменту стейкхолдерів енергопостачання на грунті біосферосумісності / К. М. Предун. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці концептуальних, теоретикометодологічних та науково-прикладних засад організації систем енергопостачання,розподілу та споживання енергоресурсів на грунті екологічного менеджменту, біосферосумісності та пошуку балансу між традиційними та альтернативнимиджерелами енергії. В даному дослідженні обґрунтовано теоретичні засади, методологію та прикладний інструментарій функціонування системи енергопостачання та енергоспоживання на засадах екологізації, біосферосумісності, у відповідності з вимогами сучасної концепції стійкого розвитку (Sustaіnable Development), що забезпечує екологічно раціональне проектування (Sustaіnable Desіgn) та зведення систем енерго-, теплопостачання в житлових, соціально-інфраструктурних та промислових об'єктах, з належною оптимізацію екологічних, технологічних, соціальних та економічних факторів на кожному етапі ланцюга «енергопостачання та енергоспоживання» та широким залученням енергозберігаючих технологій і поновлюваних ресурсів. Обгрунтовано концептуально-теоретичну основу та загально-теоретичні засади розбудови та функціонування системи енергозабезпечення на грунті біосферосумісності та екологічного менеджменту як складної динамічної соціоеколого-економічної системи, що в умовах значної суперечності дій її стейкхолдерів спрямована на забезпечення рівноваги між економічною синергійною продуктивністю всієї системи та мінімізацією загальної шкоди довкіллю від експлуатації цієї системи. Розроблено інструментарій еколого-економічного обгрунтування циклу модернізації систем енергопостачання, налаштований на вимоги біосферосумісності. Контрольно-стратегічні підсистеми інструментарію надають в розпорядження керівним ланкам тимчасових організаційних структур (кластерів) очікувані (превентивні) значення індикаторів підсумкової (синергійної) узгодженості директивних вимог щодо характеристик економічності та біосферосумісності в проектах модернізації систем енергопостачання.^UThe dissertation is devoted to the development of conceptual, theoretical and methodological and scientific and applied principles of energy supply, distribution andconsumption of energy resources based on environmental management, biosphere compatibility and finding a balance between traditional and alternative energy sources. This study substantiates the theoretical foundations, methodology and applied tools of the energy supply and energy consumption system on the basis of greening, biosphere compatibility, in accordance with the requirements of the modern concept of sustainable development (Sustainable Development), which provides environmentally sound design (energy and design) ) in residential, socio-infrastructural and industrial facilities, with proper optimization of environmental, technological, social and economic factors at each stage of the chain of "energy supply and energy consumption" and the wide involvement of energy-saving technologies and renewable resources. The conceptual-theoretical basis and general-theoretical principles of development and functioning of the energy supply system based on biosphere compatibility and ecological management as a complex dynamic socio-ecological-economic system are substantiated, which in the conditions of significant contradiction of its stakeholder system is aimed at ensuring minimizing the overall damage to the environment from the operation of this system. The tools of ecological and economic substantiation of the cycle of modernization of energy supply systems are developed: adjusted to the requirements of biosphere compatibility. The control and strategic subsystems of the toolkit provide the management of temporary organizational structures (clusters) with the expected (preventive) values of indicators of the final (synergistic) economic and the level of systemic compliance with the directive requirements for biosphere compatibility in energy supply modernization projects. The method of formalized substantiation and applied principles of ecological insurance of projects and programs of biosphere-compatible modernization of energysupply are developed. Based on the systematization of existing approaches to the net rate, the probability of occurrence of the insured event and the loss ratio are proposed as a parameter of its substantiation. The formula of quantitative assessment of ecological risk in the context of a particular type is substantiated (taking into account the stage of the project and program life cycle, type of stakeholder, operational and organizational-managerial advantages of the cluster, etc.).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Козлов С. С. 
Підвищення ефективності експлуатації об'єктів електричних мереж за рахунок використання Smart Grid / С. С. Козлов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.14.02 – електричні станції, мережі та системи. − Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харків, 2021.Дисертація присвячена розробці та вдосконаленню методів застосування в системах енергопостачання об'єктами великої потужності з високою шпаруватістю споживання в складі Smart Grid системи керування.Проведено аналіз ефективності системи енергопостачання радіотехнічного науково-дослідного комплексу Інституту іоносфери, що дозволив визначити можливі фактори та режими роботи, що сприяють погіршенню якості електричної енергії від споживача.Представлені результати аналізу режимів енергоспоживання комплексу некогерентного розсіювання Інституту іоносфери НАН і МОН України з метою вирішення проблеми підвищення енергоефективності науково-дослідного комплексу та створення енергоефективної системи електропостачання з застосуванням інтелектуальної Smart Grid системи, яка забезпечить стійку роботу наукового обладнання для виконання дослідницьких програм НАН України.Проведено моделювання роботи виконавчих пристроїв Інституту іоносфери. Моделювання показало, що вольт-амперні характеристики, отримані експериментальним шляхом, збігаються з вольт-амперними характеристиками побудованої моделі. Результати моделювання дозволили сформулювати завдання щодо належного використання перетворювачів напруги і використання ШІМ-контролера.^UThe thesis on Candidate Degree in Technical Sciences: Specialty 05.14.02 – power plants, networks and systems. – National Technical University «Kharkov Polytechnic Institute», Kharkov, 2021.The thesis is devoted to the development and improvement of methods of high power objects with high duty cycle in power supply systems as a part of Smart Grid control system.The analysis of the efficiency of the power supply system of the radio engineering research complex of the Institute of the Ionosphere, which made it possible to determine the possible factors and modes of operation, contributing to the deterioration of the quality of electrical energy from the consumer.The results of energy consumption modes analysis of Institute of Ionosphere incoherent scattering complex are presented.The work of the Institute of the Ionosphere executive devices is modeled. Simulation results showed that experimentally obtained current-voltage characteristics coincided with the current-voltage characteristics of the constructed model. The simulation results allowed to formulate tasks of voltage converters and PWM controller proper usage.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Рубаненко О. О. 
Підвищення енергоефективності відновлюваних джерел енергії в балансі електроенергії енергетичних систем / О. О. Рубаненко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.14.08 - «Перетворювання відновлюваних видів енергії» Вінницький національний технічний університет, Інститут відновлюваної енергетики НАН України, Київ, 2021.Дисертація присвячена вирішенню питань розроблення й удосконалення моделей і методів підвищення енергоефективності ВДЕ, зокрема, розробляються науково-технічні засоби підвищення енергоефективності фотоелектричних модулів за рахунок визначення їх залишкового ресурсу засобами нейро-нечіткого моделювання, а також, нормативно-регулювальні засади підвищення енергоефективності ВДЕ шляхом оптимізації витрат, та оцінки їх чутливості, на резервування потужності та електроенергії для балансування, а саме компенсацію нерівномірності графіків генерування вітровими (ВЕС) і фотоелектричними станціями (ФЕС), методом критеріального програмування.Тому, сформовано особливості функціонування ВДЕ в Україні та у світі і їх вплив на ЕЕС в сучасних умовах, а також виділено основні негативні ознаки електричних мереж, що зменшують ефективність ВДЕ, зокрема проблеми балансування в електроенергетичних системах, які спричинені недостатнім обсягом маневреної потужності в ОЕС України. А також, обґрунтовано шляхи врахування типу джерел живлення, рівня напруги, графіку споживання, нерівномірності графіку генерування, що дасть змогу досягти максимальних результатів при коригуванні енергетичної стратегії та розвитку відновлюваної енергетики конкретного регіону. Показано, що нормальний стан електричних мереж енергосистеми є важливою умовою для реалізації ефективного використання ВДЕ. Розроблено метод визначення множини впливних метеорологічних факторів на обсяг генерування електроенергії ВДЕ з нерівномірним графіком генерування в залежності від місця їх локації, що дозволило сформувати вибірку найінформативніших метеорологічних факторів для прогнозування їх генерування на наступну добу за погодинним графіком та планування їх експлуатації з метою підвищення енергоефективності ВДЕ.Запропоновано метод оцінювання технічного стану фотоелектричного модуля ФЕС з використанням нейро-нечіткого моделювання та експертної оцінки фахівців, що, на відміну від існуючих методів, створює умови для більш точного визначення фактичного генерування ФЕС при участі їх в балансуванні режимів енергосистем і, як результат, зменшення штрафних санкцій та підвищення економічної ефективності. Розроблено метод оптимізації витрат на підвищення енергоефективності ВДЕ в балансі електроенергії енергетичної системи методом критеріального програмування, що дозволяє визначити співрозмірність витрат різних способів резервування електроенергії для компенсації нерівномірності графіків генерування ВДЕ та метод аналізу економічної стійкості витрат на забезпечення енергоефективності ВДЕ в балансі електроенергії енергетичної системи до змін потужності способів резервування електроенергії шляхом аналізу їх чутливості критеріальним методом, який дозволяє визначити вплив кожного зі способів резервування на витрати при неповноті вхідної інформації. Запропоновано метод комбінованого використання в системах енергопостачання відновлюваних джерел енергії різних видів, який полягає в оптимізації водне- та електропостачання для інтегрованої воднево-електричної енергетичної системи з урахуванням розподілу енергії між різними агрегаторами за критерієм мінімального значення вартості водню та електроенергії.Ключові слова: енергоефективність, відновлювані джерела енергії, нерівномірність графіку генерування, баланс електроенергії, хімічні накопичувачі, водневі установки, фотоелектричні станції, вітрові електричні станції, фотоелектричний модуль, технічний стан.^UDoctoral Thesis for obtained the Doctor of Technical Sciences degree in specialіty 05.14.08 – Transformation of renewable energy. Vinnytsia National Technical University, Institute of Renewable Energy of the National Academy of Sciences of Ukraine, Kyiv, 2021.The Doctoral thesis is focused to the decision of tasks of development and perfection of models and methods of renewable energy sources (RES) efficiency increase, in particular, scientific and technical means of increase of energy efficiency of photovoltaic modules due to definition of their residual resource by means of neuro-fuzzy modeling, and also, normative-regulatory bases of, and assessments of their sensitivity to the reservation of power and electricity for balancing, namely the compensation of uneven generation schedules by wind (WPPs) and photovoltaic plants (PVPs), by the method of criterion programming.Therefore, the peculiarities of RES operation in Ukraine and in the world and their impact on the power system in modern conditions, as well as the main negative features of electrical networks that reduce the efficiency of RES, in particular the problem of balancing in power systems caused by insufficient maneuverability in power system of Ukraine. Also, the ways of taking into account the type of power sources, voltage level, consumption schedule, non-uniformity of generation schedule are substantiated, which will allow achieving maximum results in adjusting the energy strategy and development of RES in a particular region. It is shown that the normal state of electrical networks of the power system is an important condition for the implementation of efficient use of RES.A method for determining the set of influential meteorological factors on the amount of RES electricity generation with an uneven generation schedule depending on their location was developed, which allowed forming a sample of the most informative meteorological factors for forecasting their hourly schedule of generation on the next day.A method for assessing the technical condition of the photovoltaic module using neuro-fuzzy modeling and expert evaluation of specialists is proposed, which, unlike existing methods, creates conditions for more accurate determination of the actual generation of PVPs with their participation in balancing power systems and, as a result, reducing penalties. sanctions and increasing economic efficiency.A method for optimizing the cost of increasing the energy efficiency of RES in the electricity balance of the power system by the method of criterion programming, which allows determining the proportionality of costs of different methods of power back up to compensate for uneven schedules of RES generation and a method of analyzing the economic sustainability of energy efficiency costs. Methods of power reservations by analyzing their sensitivity by the criterion method, which allows determining the impact of each of the methods of reservation on the costs.A method of combined use of different types of renewable energy sources in energy supply systems is proposed, which consists in optimizing hydrogen and electricity supply for an integrated hydrogen-electric energy system taking into account energy distribution between different aggregators by the criterion of cost minimum value of hydrogen and electricity.A method for detecting faults of photovoltaic modules online has been developed, which in the development of the existing monitoring method is based on information collected by SCADA systems of photovoltaic installations and experience of operating personnel, taking into account the sensitivity of PVPs generation by criterion method and increase the efficiency of PVPs as a whole.The fault tree of the photovoltaic module was developed, which allowed identifying main events that require special attention and operating conditions that lead to the intensive development of these defects.The method of criterion programming has been improved for problems with the model of costs for compensation of non-uniformity of RES generation schedule with a degree of complexity greater than one, which allows to express some redundancy costs through others and compare their efficiency in relative units.Keywords: energy efficiency, renewable energy sources, non-uniformity of generation schedule, electricity balance, chemical storage, hydrogen installations, photovoltaic stations, wind power plants, photovoltaic module, technical condition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського