Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (149)Книжкові видання та компакт-диски (54)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕСКІЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Вірченко Г.А. 
Геометричне моделювання поверхонь літака в інтегрованих комп'ютерних системах з використанням кривих Безьє третього порядку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Г.А. Вірченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано нові алгоритми та програми для автоматизованого комп'ютерного проектування плоских обводів другого порядку гладкості. Розроблено методологічні засади структурно-параметричного конструювання й оптимізації складних геометричних об'єктів у літакобудуванні, що є важливим у процесі формоутворення зовнішніх поверхонь літального апарата. Здійснено структурно-параметричне моделювання фюзеляжу. Для ескізного проектування літака запропоновано використовувати динамічні зміни функціональних геометричних параметрів як алгоритмічний механізм адаптації цього об'єкта до різних умов моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-02 с11 +
Шифр НБУВ: РА337853

Рубрики:

      
2.

Савицький Ю.В. 
Дослідження і розробка устаткування для віброгідравлічної очистки деталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Ю.В. Савицький ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1999. — 18 с. — укp.

Розглянуті питання розрахунку та проектування робочого органа устаткування для віброгідравлічної очистки. Розроблено аналітичну модель, яка дає зв'язок між параметрами робочого органа та режимами процесу очистки. Досліджено процес взаємодії пульсуючого газорідинного потоку з поверхнею, що очищується. Теоретично та експериментально визначено вплив режимів роботи робочого органа на процес очистки. На інженерному рівні розроблена методика розрахунку та проектування робочого органа устаткування для віброгідравлічної очистки, на основі даної методики розроблено ескізний проект типової конструкції устаткування для очистки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К675.1-5-02

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Бетін Д.О. 
Метод прогнозування льотних характеристик вільнолітаючих динамічно подібних моделей літаків із урахуванням похибок визначення їх масово-інерційних параметрів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.07.02 / Д.О. Бетін ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми точності прогнозування масово-інерційних параметрів і льотних характеристик вільнолітаючих динамічно подібних моделей (ВДПМ) літаків. Визначено довірчі межі льотних характеристик проектованих ВДПМ. Розроблено теоретичний і методичний апарат розрахунку похибок визначення масово-інерційних параметрів таких моделей літаків на етапах попереднього, ескізного та робочого проектування. Удосконалено метод прогнозування льотних характеристик ВДПМ літаків шляхом урахування точності виконуваних розрахунків масово-інерційних параметрів і проведено його апробацію на прикладах ВДПМ СЛМТ-10С-БП високоманеврового літака-винищувача Су-27 і 138МС400-ДПЛ важкого транспортного літака Ан-124.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-01-07
Шифр НБУВ: РА374861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Сілевич В. Ю. 
Метод проектування пульсуючого повітряно-реактивного двигуна з підвищеним ресурсом механічного клапана: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.03 / В. Ю. Сілевич ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше запропоновано метод проектування пульсуючих повітряно-реактивних двигунів (ППРД) з підвищеним ресурсом механічного клапана, детермінованими амплітудно-фазово-частотними характеристиками та живучістю для забезпечення заданих показників економічності та ресурсу, виходячи з цільового призначення комплексу з безпілотним літальним апаратом. Вперше запропоновано формування параметричного вигляду ППРД з механічним клапаном, виходячи з заданих функціональних властивостей безпілотного авіаційного комплексу на стадії технічної пропозиції. Вперше розроблено математичну модель аеропружного клапана ППРД, адекватну проведеним експериментальним випробуванням на стадіях ескізного та технічного проектів, а також випуску конструкторської документації. Вперше запропоновано спосіб проведення цілеспрямованого експериментального доведення ППРД з використанням акустичного методу дистанційної реєстрації амплітудно-фазово-частотних характеристик коливальних систем мотора з подальшим установленням резонансних частот аеропружних елементів конструкції двигуна на основі вейвлет- і Фур'є-аналізу спектра коливань з урахуванням властивостей конструкційних матеріалів на стадії стендових випробувань дослідного зразка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.422-02
Шифр НБУВ: РА384821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
5.

Середа В.О. 
Метод формування вигляду наземних пускових пристроїв безпілотних літальних апаратів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.06 / В.О. Середа ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику проектування наземних пускових пристроїв (НПП) безпілотних літальних апаратів (БЛА) на базі комплексного методу формування вигляду НПП, який складається з таких етапів: формування вигляду пускового пристрою (ПП) на підставі спеціальних критеріїв подібності, випереджувальні числові дослідження процесів у НПП, які імітують умови фізичного експерименту. Наведено рекомендації щодо використання критеріального підходу для прийняття проектних рішень на стадії технічної пропозиції під час формування тактико-технічних характеристик ПП. Розроблено узагальнену математичну модель процесів у НПП для опису динаміки старту БЛА з поверхні. За результатами числового експерименту на базі моделі одержано параметри робочих процесів інерційної, пневматичної та вакуумної катапульт, проведено комплекс досліджень похилого газодинамічного старту аеробалістичного літального апарата з НПП. Обгрунтовано пропозиції щодо використаня випереджувальних числових досліджень для формування вигляду НПП на стадії ескізного проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О538-04-02 +
Шифр НБУВ: РА368245

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Бородавка Н.П. 
Методи та інформаційна технологія розробки компонентних функціональних структур для забезпечення живучості бортових інформаційно-управляючих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.П. Бородавка ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено та вдосконалено методи й елементи інформаційної технології забезпечення живучості бортових інформаційно-керуючих систем (БІКС). Запропоновано використовувати компонентну функціональну структуру (КФС) системи як додатковий засіб забезпечення живучості, що зменшує наслідки відмов і запобігає введенню надмірності. КФС базується на розподілі функцій задач між компонентами. Розроблено методи аналізу живучості та розподілу функцій задач за компонентами БІКС. Метод аналізу живучості базується на моделюванні функціонування БІКС й одержанні вихідних даних, що характеризують її працездатність і безпеку. Метод розподілу функцій задач за компонентами БІКС базується на оцінці наслідків об'єднання функцій задач БІКС. Запропоновані методи використано на етапах ескізного проектування під час розробки БІКС літаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О571-52 +
Шифр НБУВ: РА350957

Рубрики:

      
7.

Замірець О.М. 
Моделі та методи інформаційної підтримки організаційних структур управління створенням виробів приладобудування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Замірець ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено узагальнення та удосконалення існуючих і розроблено нові методи та засоби організаційної та інформаційної підтримки процесів проектування нової техніки як теоретико-прикладного базису створення системи підтримки прийняття рішень (СППР) інтегрованої АСУ проектною організацією, орієнтованої на підвищення ефективності. Синтезовано універсальну адаптивну структуру системи автоматизованого управління, яка включає контури розвитку організації, середньотермінового планування та оперативного управління процесом проектування. Розроблено оптимізаційні математичні моделі вирішення задач формування портфеля замовлень та об'ємно-календарного графіка виконання проектних робіт з урахуванням багатокритеріальності й обмеженості ресурсів, заснованих на методології локальних ресурсних профілів. З використанням теорії прецедентів розроблено структуру засобів та технологій інформаційної підтримки процесів проектування складних виробів, яка включає в себе математичну модель та інструментальні засоби формування на етапі ескізного проектування множини можливих проектних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К92 +
Шифр НБУВ: РА343500

Рубрики:

      
8.

Радивоненко О.С. 
Моделі та методи нечіткого кластерного аналізу даних в умовах невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.С. Радивоненко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі й інтелектуальні методи кластерного аналізу даних, які дозволяють класифікувати дані за умов апріорної невизначеності щодо стуктури розбиття та кількості кластерів, а також ураховувати інтуїтивне уявлення про групування даних, що забезпечує підвищення якості класифікації. Запропоновано метод нечіткого кластерного аналізу даних на підставі розбиття множини на класи еквівалентності за нечітким відношенням. Створено модель формування ознакового простору в задачах кластерного аналізу зображень, в якій на відміну від існуючих використано хаотичні відображення, що дозволяє істотно знизити кореляційні залежності між елементами зображень. Одержані результати розширено на класи задач стиснення та кодування графічної інформації, формування апроксимаційних нечітких моделей складних об'єктів і методи обробки часових рядів біомедичних даних, що дозволило підвищити якість групування даних за умов апріорної невизначеності щодо структури розбиття та кількості кластерів. Підтверджено ефективність синтезованих моделей і методів, які використано для створення систем аналізу біомедичної інформації для виділення груп епідемічних даних під час розрахунків толерантних меж неепідемічної захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції; розробки систем підтримки проектних рішень на стадії ескізного проектування авіаційних газотурбінних двигунів для формування апроксимаційної нечіткої моделі двигуна, а також систем аналізу візуальної інформації для кодування та стиснення зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015.1 +
Шифр НБУВ: РА360069

Рубрики:

      
9.

Волхова Т.Л. 
Оптимізація режимів роботи автофазних приладів надвисоких частот: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.02 / Т.Л. Волхова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено аналітичні моделі автофазної лампи біжучої хвилі з азимутально-несиметричним полем та некогерентного перетворювача частот з урахуванням впливу поля просторового заряду. За допомогою варіаційного методу здійснено оптимізацію автофазного механізму перетворення енергії з урахуванням поля об'ємного заряду. Запропоновано модель стійкості електронних згустків, захоплених комбінаційною хвилею у лазерах на вільних електронах з урахуванням розкиду електронних швидкостей і впливу неадіабатичної зміни полів. Одержано нові умови стійкості згустків. Запропоновано наближену двовимірну нелінійну модель автофазного лазера на вільних електронах (АЛВЕ), яка враховує всі нові умови стійкості. На базі цієї моделі оптимізовано співвідношення параметрів згустків електронів у АЛВЕ та розроблено методику розрахунку вихідних параметрів АЛВЕ, що дає змогу скоротити терміни його розробки на етапі ескізного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-530.1-016 +
Шифр НБУВ: РА335932

Рубрики:

      
10.

Дідковська Л.І. 
Особливості уявлень про своє майбутнє у старшокласників із соматичними порушеннями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.І. Дідковська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено психологічні детермінанти побудови старшокласниками з певними соматичними порушеннями власної часової перспективи (уявлення про своє майбутнє). Запропоновано новий підхід до розв'язання проблеми побудови особистістю власного майбутнього, який грунтується на концепції суб'єктно-діяльнісного підходу та теорії цілепокладання. Розкрито специфіку співвідношення форм цілепокладання (мріяння, задум, передбачення, намір, самовизначення), способів об'єктивації останніх в суб'єктивній картині життєпроектування (ескіз, стратегія, програма, план) і зумовлених ними типів побудови особистістю майбутньої часової перспективи у просторі бажаного майбутнього (аморфний, локальний, констеляційний, цілісний). Установлено, що процес і результат побудови особистістю образу власного майбутнього призводить до таких змін актуальної структури особистості, які можуть розглядатися як особистісне новоутворення. Запропоновано використовувати одержані дані як диференційно-діагностичні критерії процесуальних і змістових характеристик уявлень про своє майбутнє старшокласників загалом, що страждають на соматичні порушення, а також під час організації заходів психокорекційного (психотренінгового) спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.514.02 + Ч421.331.3
Шифр НБУВ: РА326529

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Гагауз П. М. 
Проектування раціональних панелей обшивки літальних апаратів із композиційних матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.07.02 / П. М. Гагауз ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто проблему зниження маси композиційних панелей обшивки літального апарата (ЛА) шляхом оптимізації схеми укладання шарів за умов міцності, стійкості, жорсткості з урахуванням конструктивно-технологічних обмежень. Одержано аналітичні рішення задач оптимального армування композитних панелей і обгрунтовано типові класи раціональних структур композиційних матеріалів залежно від характеру зовнішнього навантаження й обмежень на проектні параметри. Встановлено, що для досягнення необхідної міцності достатньо армувати конструкцію не більш, ніж у чотирьох напрямках. Розроблено методику проектування тонкостінних елементів обшивки ЛА для декількох розрахункових випадків, яка побудована на алгоритмі упорядкованого перебору можливих варіантів схеми армування зі зменшенням області пошуку оптимальної комбінації структурних параметрів. Запропоновані методики й алгоритми реалізовано на ЕОМ у вигляді програмного забезпечення для ескізного проектування композитних панелей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-035.413 + О53-044.06-02
Шифр НБУВ: РА378204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Крижанівський О.А. 
Розміщення житлової забудови на намивних територіях відносно динаміки підземних вод: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.04 / О.А. Крижанівський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розміщення житлової забудови на намивних територіях з урахуванням її взаємодії з динамікою підземних вод і тектонічних розломів. Установлено, що динаміка підземних вод, за наявності взаємодії з геологічними процесами та сформованою планувальною структурою міста, є одним з важливих факторів у визначенні екологічного та функціонального зонувань, вуличної мережі, демографічної ємності, типології забудови та її архітектурно-планувального та композиційного вирішення. На основі запропонованої моделі, що враховує дані фактори, розроблено принципи і методи формування функціонально-планувальної структури житлової забудови, а також методичні рекомендації щодо її розміщення на стадії концепції генплану, ПДП житлових районів, ескізу забудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-02 + Н791.8
Шифр НБУВ: РА310747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пальцун О.М. 
Розробка інформаційного методу аналізу та пропорціювання одягу промислового виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / О.М. Пальцун ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Висунуто та обгрунтовано гіпотезу про інформаційну природу пропорційності елементів структури форм одягу. Побудовано інформаційну модель пропорційного ряду величин. Проведено порівняльний аналіз інформаційної моделі пропорційності та моделі пропорційності, яка грунтується на геометричній прогресії. Дістала подальшого розвитку розрізнювальна модель інформації Г.Негая. Вперше враховано закономірності зорового сприйняття людини у процесі вивчення гармонії одягу. Наведено інформаційний метод пропорційного аналізу та пропорціювання форми ескізу, моделі, зразка одягу, виробу. Для практики розроблено з використанням цього методу відповідні комп'ютерно забезпечені методики аналізу та пропорціювання одягу. Запропоновано інтегральну оцінку естетичного рівня форми одягу масового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.1-2 +
Шифр НБУВ: РА321349

Рубрики:

      
14.

Гриценко Ю.О. 
Система нормування укрупнених показників кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.О. Гриценко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено комплексну оцінку нормативів впливу питомих величин техніко-економічних показників на укрупнені показники кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла на базі економіко-математичних моделей, що дозволяє використовувати їх на стадіях проектування, а саме: ескізного проекту, проекту, а також на тендерних торгах відповідно до затвердженої структури щодо прямих витрат на загально-будівельні та санітарно-технічні роботи, зокрема, на заробітну плату, експлуатацію машин і механізмів; загальновиробничих витрат під час виконання загально-будівельних робіт; окремих об'єктів за об'єктним кошторисом; зовнішніх мереж енергопостачання, водопроводу, каналізації, теплопостачання за зведеним кошторисним розрахунком; витрат за зведеним кошторисним розрахунком. Розроблено комплексну оцінку нормативів впливу одного техніко-економічного показника на укрупнені показники кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла на базі економіко-математичних моделей відповідно до затвердженої структури. Визначено раціональні об'єми надбудови реконструйованих житлових будинків за мінімальних показників кошторисної вартості на підставі економіко-математичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.211.6-862 +
Шифр НБУВ: РА354588

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Пристінська Г.Я. 
Соціально-філософські основи нігілізму (XIX - XX ст.): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Г.Я. Пристінська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено соціальні та філософські засади феномену нігілізму в європейській історії XIX - XX ст. Наголошено, що послідовний аналіз нігілізму потребує постійної уваги до питань методології дослідження. Окреслено ескізний образ нігілізму, репрезентований в його основних характеристиках. Акцентовано увагу на багатоаспектності феномену нігілізму, розглянуто три його основні складові: як умонастрій індивіда або групи індивідів (індивідуально-психологічний аспект); як певна ідеологія і відповідний їй суспільний рух; як філософське кредо, символ віри, в якому зафіксована квазірелігійна компонента у свідомості нігіліста. Вказано на парадоксальність амбівалентності нігілізму. Зазначено, що нігілістичний спосіб вирішення проблем екзистенції людини призводить до їх збільшення. З'ясовано, що панівним компонентом нігілізму є метафізичний бунт, реалізований у філософському кредо, а інші складові досліджуваного вчення мають здатність утворювати різні форми суспільної свідомості, в яких їх деструктивність частково компенсовано у межах правової регуляції відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.122 + Ю3(0)5/6 +
Шифр НБУВ: РА332078

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
16.

Ванін І.В. 
Структурно-параметричне геометричне моделювання несучих поверхонь на стадії ескізного проектування літака: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / І.В. Ванін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано методологічні та математичні засади для поєднання до єдиного крізного узгодженого автоматизованого процесу етапів проектування та визначення несучих поверхонь. Удосконалено формоутворення літальних апаратів шляхом розробки математичного апарату для проведення гнучких і прогнозованих геометричних модифікацій аеродинамічних профілів з використанням кривих Безьє третього порядку. Створено нові обчислювальні алгоритми структурно-параметричного моделювання, що дозволило ефективно здійснювати аналіз, синтез і комплексну оптимізацію складних технічних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-02 +
Шифр НБУВ: РА345136

Рубрики:

      
17.

Медведева Н.В. 
Трансформація задуму в процесі образотворчої діяльності молодших школярів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07. / Н.В. Медведева ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості задуму, зокрема, на етапі перетворення ескізів-малюнків в кінцевий малюнок, що полягають у розгортанні трансформацій за локальним або векторним напрямом. Викладено зміст, структуру розробленої й апробованої методики "Творчий калейдоскоп", яка складається з двох частин, а саме: модифікований фрагмент системи карус (теоретичний блок), "Калейдоскоп ескізів" (практичний блок), головною метою застосування якої є навчання молодших школярів мисленнєвим стратегіям. Встановлено, що застосування навчально-розвивальних вправ сприяє позитивній динаміці в образотворчій діяльності та впливає на процес формування задуму, стимулює розвиток художньо-творчих здібностей дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.542 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА369046

Рубрики:

      
18.

Білевич А.Ю. 
Удосконалення методів проектування базових конструкцій верхнього жіночого одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / А.Ю. Білевич ; Держ. акад. легкої пром-сті України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Представлені результати вирішення науково-технічних задач щодо подальшого удосконалення типового проектування одягу. Конкретизований склад і зміст вихідних даних про будову поверхні фігури споживача та про поверхню зовнішньої форми одягу, які необхідні для створення базових конструкцій одягу. Запропоновані принципи розробки інформаційно-графічного масиву даних для більш повної кількісної характеристики базових форм одягу. Розроблено математичне, інформаційне та програмне забезпечення для апроксимації і для побудови розгорток поверхонь, які проектуються, за допомогою сучасної обчислювальної техніки. Наведено принципову структурну послідовність виконання творчих робіт при створенні базових конструкцій одягу на стадії ескізного проекту, ефективність якої обгрунтована теоретично і підтверджена у ході її промислової апробації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М414-2

Рубрики:

      
19.

Сиротенко О.П. 
Удосконалення методу гармонізації конструктивно-композиційних рішень жіночого легкого одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / О.П. Сиротенко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення проектування одягу з використанням методу гармонізації конструктивно-композиційних рішень. Здійснено систематизацію морфологічних ознак тілобудови жінок. Розроблено графічні моделі узагальненої та типової жіночої фігур шляхом пропорційних розрахунків проекційних вимірів. Обгрунтовано побудову інтегрованої сітки членувань згідно з характеристикою форми одягу. Запропоновано способи розробки системи проекційних розмірів гармонійної жіночої фігури та перерахунку їх для розмірів типової. Наведено способи трансформації технічного ескізу узагальненої гармонійної фігури в заданий тип морфологічної рубрикації, коригування сітки гармонійних членувань у бажані морфологічні рубрикації, а також композиційні рішення й обчислення лінійних вимірів у конструкції виробу. Теоретично обгрунтовано та практично доведено високу ефективність запропонованого виробу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М414.5-2 +
Шифр НБУВ: РА342284

Рубрики:

      
20.

Вітченко Д. М. 
Патерни української самобутності в спадщині Харківської архітектурної школи першої третини ХХ ст.: джерела й особливості реабілітації / Д. М. Вітченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена визначенню джерел і особливостей застосування патернів української самобутності в спадщині Харківської архітектурної школи першої третини ХХ ст. як інструменту її реабілітації. Досліджено історіографію та визначено методику дослідження застосування українських традиційний форм у доробку Харківської архітектурної школи першої третини ХХ ст. Виявлено та запроваджено до наукового обігу досі не використовувані джерела й архівні матеріали: ескізи, креслення, історичні фото будівель першої третини ХХ ст. З'ясовано особливості та розкрито механізм застосування патернів української самобутності в процесі формування новотворів харківськими архітекторами першої третини ХХ ст. Виявлено передумови та чинники застосування патернів української самобутності у творчому доробку Харківської архітектурної школи першої третини ХХ ст. Обґрунтовано використання архітекторами під час розроблення новотвору ієрархізованих патернів форми (об'єм, елемент і деталь) за допомогою відповідних патернів морфогенезу. Визначено типи застосування патернів української самобутності представниками Харківської архітектурної школи першої третини ХХ ст. Визнано, що за критерії цінності об'єктів дослідження насамперед правлять їх соціокультурна й історична значимість, належність до творчої спадщини авторів – визнаних діячів національної культури. Досліджено сучасний стан цієї спадщини, визначено особливості її збереження й реабілітації.^UThe thesis is devoted to determining the sources and peculiarities of application of the patterns of Ukrainian identity in the legacy of the Kharkiv architectural school of the first third of the XXth century. That was used as an instrument for its rehabilitation. The concept of "pattern of Ukrainian identity" was defined as a template of the formation of an architectural object with signs of Ukrainian identity, that was made on the basis of hierarchical elements of traditional prototypes.The method of research was developed. The preconditions and factors of using Ukrainian identity prototypes in the legacy of the representatives of Kharkiv Architectural School were determined. The ideology of national development was defined as a socio-cultural basis of appealing to popular patterns in the Ukrainian architecture of the early XXth century. The movement for national revival in Ukraine became a prerequisite of using the features of Ukrainian originality by Kharkiv architects in 1902–1917. The Ukrainianization process in the USSR in the 1920s was the factor of its further development. As a result of the ideological pressure of the avant-guard in 1927–1932, the features of Ukrainian originality in architecture obtained regional peculiarities. Because of the dominating of the tendencies of historicism in the USSR architecture after 1932, Ukrainian original features were reduced to the decorative art. The state of the heritage of the Kharkov architectural school with patterns of Ukrainian originality of the first third of the XX century was examined. Stages of authenticity loss of this heritage were determined. The current state of research objects was analyzed. Firstly, the criteria of the value of researched objects was their sociocultural and historical significance, their belonging to the creative heritage of the authors – recognized figures of national culture, and only secondly was the preservation of authenticity. The hierarchical system of elements of the patterns of Ukrainian identity as a subject of the object's protection was determined. The features of rehabilitation of objects of this heritage are revealed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського