Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (103)Реферативна база даних (1676)Книжкові видання та компакт-диски (185)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАЯВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іваненко Я. Л. 
Адміністративні неюрисдикційні провадження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. Л. Іваненко ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто риси адміністративних неюрисдикційних відносин. Визначено місце цих відносин у адміністративно-правових відносинах. Сформульовано поняття "адміністративне неюрисдикційне провадження" (АНП). Розроблено класифікацію цих проваджень та процедур, виділено їх види. Визначено стадії кожного виду АНП і процедур. Сформульовано поняття "суб'єкт АНП" та розглянуто класифікацію таких суб'єктів. Виділено елементи структури адміністративної процесуальної правосуб'єктності суб'єктів АНП і встановлено особливості цієї правосуб'єктності. Наведено класифікацію заявних АНП і запропоновано шляхи уніфікації процедур їх здійснення. Визначено форму та зміст рішення, яке приймається в результаті проведення регулятивного АНП. Обгрунтовано проблеми адміністративно-правового регулювання відносин щодо АНП і розроблено необхідні рекомендації щодо змін і доповнень до чинного адміністративного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА384837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Писаренко Г.М. 
Адміністративні послуги в Україні: організаційно-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.М. Писаренко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Досліжено проблеми організаційних і правових аспектів адміністративних послуг в Україні як одного з інститутів адміністративного права. Сформульовано визначення адміністративних послуг як правовідносин, що виникають за умов реалізації суб'єктивних прав фізичної або юридичної особи (за їх заявою) у процесі публічно-владної діяльності адміністративного органу для одержання певного результату. Здійснено аналіз загальнотеоретичних проблем і теоретико-правових засад адміністративних послуг в Україні. Визначено ознаки та наведено підстави для класифікації їх видів. Обгрунтовано критерії оцінення якості та висвітлено питання якості адміністративних послуг. Розглянуто поняття та стадії провадження щодо їх надання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-8 +
Шифр НБУВ: РА346323

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шестак А.М. 
Архетипи в поезії Т. Шевченка: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.М. Шестак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянтуо поезію Т. Шевченка в контексті аналітичної психології К. Юнга, одним з основних понять якої є архетипи, досліджено художні особливості, виникнення, формування та функціонування архетипних образів, їх видозміна, що відбувалася протягом усього життя поета. Акцентовано увагу на трьох першообразах, що в різних варіантах найчастіше зустрічаються у Шевченкових творах, зокрема, Велика Матір, Тінь і Самість. Розкрито значення кожного з цих архетипів у глобальному, загальнолюдському сенсі, визначеному К.Юнгом, і в контексті всього корпусу поезії Т.Шевченка. Розглянуто відгалуження теорії архетипів, заявлені послідовниками К.Юнга, здобутки "архетипного" шевченкознавства та розроблено цілковито нову систему аналізу творів літератури, що базується на розбудові моделі архетипного образу, закладеного в основу будь-якого твору та здатного наближати зміст цього твору до читача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т.Г. 535 +
Шифр НБУВ: РА369685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сидоренко О. О. 
Бухгалтерський облік формування та розміщення страхових резервів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. О. Сидоренко ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано та поглиблено теоретичні та методичні підходи, а також надано практичні рекомендації щодо обліку формування та розміщення страхових резервів. Запропоновано формувати резерв відкладених зароблених страхових платежів зі страхування фінансових ризиків та страхування кредитів. Удосконалено методичні засади обліку формування страхових резервів, розрахунку зароблених страхових платежів, резерву заявлених, але не виплачених збитків, що сформований в іноземній валюті, резерву коливань збитковості, розрахунку та обліку сум, які повертають страхувальнику у разі дострокового припинення дії договору страхування. Розроблено концептуальні засади організації обліку розміщення страхових резервів з урахуванням особливостей страхового законодавства. Удосконалено класифікацію дозволених активів для розміщення страхових резервів з метою ведення обліку та складання повної та достовірної звітності. Створено модель організації управлінського обліку у страховиків. Удосконалено засади управлінського обліку страхових резервів і витрат. Розширено класифікацію витрат страховика для цілей управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17
Шифр НБУВ: РА380643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Стахорський О. О. 
Вплив інновацій на формування експортного потенціалу аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. О. Стахорський ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано концепцію експортно-орієнтованої інноваційної програми аграрних підприємств Херсонської області та цілісний комплекс регіональних проектів інноваційного розвитку аграрних підприємств, який має на меті забезпечення високої ефективності агровиробництва, підвищення конкурентоспроможності підприємств і розвиток експорту аграрної продукції інноваційним шляхом. Здійснено прогноз результатів виконання програми. Запропоновано методичний підхід до відбору проектів для інноваційних програм, а також систему критеріїв, що визначають результативність експортно-орієнтованих інноваційних проектів аграрних підприємств, до якої включено: інноваційність, імідж і фінансовий стан заявника, термін виконання, вартість проекту, обсяги виробництва, експортний потенціал, готовність проекту, термін окупності, коефіцієнт рентабельності. Результатом дослідження стало визначення системи заходів покращання інноваційного клімату та стимулювання розвитку експорту аграрних підприємств Херсонської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХЕС)832.1
Шифр НБУВ: РА378139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Степанов О.О. 
Господарсько-правові засоби попередження банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.О. Степанов ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання відносин щодо застосування господарсько-правових засобів (ГПЗ) запобігання банкрутству (ЗБ), висвітлено нові наукові положення та запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства в сфері неспроможності (банкрутства). Визначено та систематизовано ГПЗ ЗБ, проаналізовано особливості надання боржникові додаткових прав щодо порушення справи про банкрутство за його заявою та можливості проводити санацію під своїм керівництвом. Обгрунтовано доцільність удосконалення ГПЗ як мораторію на задоволення вимог кредиторів, зокрема, щодо правового режиму санкцій у процедурі банкрутства, примусового стягнення боргу за вимогами, на які не поширюється дія мораторію. Наведено рекомендації щодо удосконалення правового статусу кредиторів з непростроченими вимогами до боржника, викладено порядок визнання недійсними його угод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 +
Шифр НБУВ: РА342785

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Коба О.В. 
Дослідження систем обслуговування з поверненням заявок при неекспоненціальному розподілі часу перебування на орбіті: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.В. Коба ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Розроблено теорію аналізу ергодичності систем обслуговування з поверненням заявок за умов дії неекспоненціального закону повернення (часу перебування на орбіті). Вперше систематизовано широкий клас типових систем з поверненням заявок за умов наявності загального рекурентного потоку заявок, розподілу часу обслуговування та дії неекспоненціального закону повернення з орбіти. Узагальнено відому модель Лакатоша й остаточно досліджено умову її ергодичності, виведено формули для її характеристик у стаціонарному випадку. Вперше у науковий обіг введено поняття системи з пріоритетом затриманих заявок та удосконалено умову її ергодичності. Одержано формули та оцінки основних характеристик деяких систем з поверненням заявок та складним характером обслуговування (обмежені час очікування та число повернень заявки). Вперше здійснено аналітичне порівняння однієї з характеристик ефективності для двох різновидів систем за швидкого повернення заявок з орбіти. Розроблено новий підхід щодо статистичного моделювання системи з поверненням заявок, проведено статистичний експеримент і здійснено порівняння її різновидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.911-01 + О580.3 +
Шифр НБУВ: РА339399

Рубрики:

      
8.

Тарануха В.П. 
Звернення громадян як засіб забезпечення законності в діяльності місцевих органів виконавчої влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.П. Тарануха ; Держ. податк. адмін. України, Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості становлення та розвитку сучасної системи розгляду звернень громадян в Україні. Розкрито поняття і сутність права особи на звернення до органів державної влади в демократичному суспільстві, основні принципи його реалізації та роль адміністративно-правових норм у регулюванні розгляду звернень громадян. Розроблено концептуальні підходи щодо правового й організаційного забезпечення права на звернення з заявами, пропозиціями та скаргами до місцевих органів виконавчої влади з визначенням подальших шляхів і засобів вирішення організаційно-правових проблем розгляду звернень громадян з метою підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА327107

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Севостьянова Н. І. 
Звернення до Європейського Суду з прав людини як реалізація права на правосуддя: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Н. І. Севостьянова ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Доведено, що на фоні позитивного впливу реформи Протоколу №14 на строки розгляду індивідуальних заяв, існує вірогідність зниження рівня доступу до ЄСПЛ у зв'язку з доповненням переліку умов прийнятності критерієм обов'язковості "суттєвої шкоди", що є абстрактною категорією, передачею питання про початок судової процедури у провадження одного судді, застосуванням практики розгляду заяв у порядку їх пріоритетності, а це є свідченням того, що процес конституалізації Суду набирає обертів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.44
Шифр НБУВ: РА381542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шевченко О.К. 
Здійснення влади в умовах трансформаційних процесів сучасної України: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.К. Шевченко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано положення, що джерелом розвитку влади є протиріччя між ціннісними орієнтирами суспільства й існуючою парадигмою влади. Протиріччя вирішуються за узгодження принципів вертикалі чи горизонталі влади з ціннісними орієнтирами на підставі парадигми влади авторитету, або через відміну цінностей ідеологічними кліше та домінуванням авторитету влади. За умов формування інформаційного суспільства знову назріла заявлена криза. Умови існування сучасного суспільства дозволяють стверджувати щодо реальності подолання кризи за кожним із заявлених сценаріїв. Специфічні умови буття української влади дозволяють констатувати початок перетворення в життя ознак вертикалі влади, що має відображення у проекті "національної держави". Але на рівні належного, більш перспективним представляється проект "громадянське суспільство", який більш повною мірою відповідає логіці розвитку влади у загальному масштабі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Ю6*328.943 + Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА346078

Рубрики:

      
11.

Пожар В.Г. 
Інститут представництва в кримінальному судочинстві: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В.Г. Пожар ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання генези та сучасного стану інституту представництва в кримінальному судочинстві. Досліджено поняття й ознаки представництва, здійснено його класифікацію за різними підставами. Визначено поняття представника як суб'єкта кримінально-процесуальної діяльності. Досліджено передумови та підстави для набуття певною особою процесуального статусу представника, а також підстави його втрати. Проаналізовано проблеми правової регламентації представництва заявника, потерпілого, цивільного позивача та цивільного відповідача, представника юридичних осіб тощо та запропоновано шляхи їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)17
Шифр НБУВ: РА374023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Козіна О.А. 
Інформаційний показник ефективності функціонування лабораторних комп'ютерних систем на прикладі нефелометричних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / О.А. Козіна ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено моделі інформаційного показника ефективності лабораторних комп'ютерних систем, у яких зіставлено призначення лабораторної системи, виражене через діагностичну значимість лабораторного параметра в даній клінічній ситуації, та кількість інформації, що міститься у вихідній величині системи. Розглянуто лабораторну комп'ютерну систему як інформаційно-вимірювальну, на вхід якої, незалежно від ступеня автоматизації процедур дослідження, надходять первинний біоматеріал та заявка на дослідження. Запропоновано моделі імовірнісних характеристик похибок перетворення корисної інформації в окремих блоках: попередньому, вимірювальному, обчислювальному, керувальному та у всій нефелометричній лазерній системі. Досліджено моделі інформаційного показника ефективності лабораторних систем у разі первинної та вторинної діагностичних непевностей клінічної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.314
Шифр НБУВ: РА312585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
13.

Кордянін Ю.І. 
Керування сертифікацією льотної придатності повітряних суден в експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Ю.І. Кордянін ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено процес сертифікації льотної придатності (ЛП) реєстрового парку повітряних суден (ПС) як складову частину системи підтримання ЛП на державному рівні. Наведено результати статистичного дослідження та імітаційну модель даного процесу, які базуються на подійно-часовому підході до аналізу його перебігу як об'єкта керування. Визначено особливості впровадження адекватних до існуючих умов експлуатації ПС заходів щодо керування процесом сертифікації їх ЛП з метою забезпечення ефективності контролю виконання експлуатантами вимог авіаційних правил (АП) стосовно підтримання ЛП реєстрового парку ПС. Обгрунтовано доцільність введення в АП додаткового керуючого впливу, тимчасового подовження строку дії сертифікату ЛП (СЛП) як заходу оперативного регулювання навантаження інспекторів ЛП за умов нерівномірності потоку заявок на СЛП, розроблено процедуру його визначення. Розроблено методику визначення потрібної кількості інспекторів ЛП, необхідної для ефективного виконання сертифікації ЛП реєстрового парку ПС за умов нерівномірності потоку заявок на СЛП та наявності тимчасового подовження строку дії СЛП як додаткового керуючого впливу для оперативного регулювання завантаженості інспекторів ЛП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-082.02
Шифр НБУВ: РА308833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Єні О.В. 
Клопотання в кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Єні ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних питань, які виникають у ході заявлення, розгляду та вирішення клопотань у кримінальному процесі України. Розкрито зміст поняття "клопотання в кримінальному процесі", розглянуто його процесуальну природу, сутність, структуру, класифікацію. Особливу увагу приділено процедурі заявлення та розв'язання клопотань на різних етапах досудового слідства та в суді. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного кримінально-процесуального законодавства України та проекту КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)107 +
Шифр НБУВ: РА362460

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Юшковець І.А. 
Комунікативні стратегії і тактики в політичному дискурсі канцлерів ФРН (на матеріалі урядових заяв і політичних виступів): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.А. Юшковець ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено комунікативні стратегії та тактики у політичному дискурсі канцлерів ФРН. На підставі аналізу політичних виступів і урядових заяв виявлено й описано основні стратегії, що забезпечують кооперативну мовленнєву діяльність, а саме: стратегії державності, позиціонування Німеччини, єдності, визнання провини, спадкоємності влади та позитивної самопрезентації. Кожна з зазначених стратегій аналізується на тактичному рівні. Розглянуто п'ятнадцять комунікативних тактик. Установлено, що особливістю мовної реалізації комунікативних стратегій і тактик політичного дискурсу канцлерів ФРН є дискурсоутворювальна роль повнозначних частин мови (іменників, прикметників, займенників), які функціонують як дискурсивні маркери комунікативних стратегій і тактик. Вивчено індивідальні характеристики, притаманні кожному з канцлерів у вербальній і невербальній комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-713 +
Шифр НБУВ: РА361651

Рубрики:

      
16.

Котляревська Г. М. 
Конституційне право громадян на звернення до органів влади в Україні (питання теорії та практики): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Г. М. Котляревська ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми конституційного права громадян на звернення до органів влади в системі конституційних прав людини, сформульовано його наукове поняття. Це право належить до групи загальних конституційних прав людини та громадянина на участь у правовому процесі. Запропоновано визначення поняття звернень громадян до органів влади, а також класифікацію видів звернень, відмінну від традиційного поділу їх на пропозиції, заяви та скарги. Проаналізовано форми реалізації звернень громадян. Розглянуто проблеми законодавчого регулювання відносин, які виникають у сфері звернень громадян до органів влади в Україні, зокрема, становлення законодавства України про звернення громадян, методичні питання даного регулювання, загальний порядок реалізації громадянами їх права на звернення та порядок роботи із зверненнями громадян в органах влади, встановлені чинним законодавством про звернення громадян. Охарактеризовано особливості здійснення та питання вдосконалення правового регулювання конституційного права на звернення до Уповноваженого ВР України з прав людини. Обгрунтовано необхідність і визначено напрями вдосконалення практики й існуючого законодавства про звернення громадян до органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)328 + Х819(4УКР)072.3
Шифр НБУВ: РА381975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ляпунова Н.М. 
Кримінальна відповідальність за приховування банкрутства і фіктивне банкрутство: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.М. Ляпунова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано склади злочинів приховування банкрутства та фіктивного банкрутства. Визначено безпосередній об'єкт даних злочинів. Уведено поняття стійкої фінансової неспроможності суб'єкта підприємницької діяльності. Розкрито поняття "приховування" та "заздалегідь неправдива заява". Досліджено коло спеціальних суб'єктів, передбачених у диспозиціях статей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х839(4УКР)209.2
Шифр НБУВ: РА313187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ткаліченко С.В. 
Математичне моделювання управління запасами в ієрархічних системах (на прикладі торговельних мереж): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / С.В. Ткаліченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації управління товарними запасами в торговельних мережах з урахуванням невизначеності. Обгрунтовано необхідність використання теорії активних систем у процесі побудови багаторівневих ієрархічних систем управління запасами. Запропоновано систему моделей оптимізації замовлення агентів з урахуванням їх економічної мотивації (стимулювання). Побудовано модель управління торговельними запасами на основі математичного апарату мереж Петрі, який адекватно описує паралельні процеси та причинно-наслідкові зв'язки. Проаналізовано стан управління запасами діючої торговельної мережі, доведено ефективність запропонованих моделей і методик, з використанням яких удосконалено інформаційну систему підприємства. Створено програмний модуль управління запасами з урахуванням стимулювання. Показано позитивний вплив нових методик, моделей та алгоритмів на покращення управління запасами та потоками заявок агентів, зменшення впливу асиметричної інформованості центру та агентів, а також прискорення та спрощення процедури розподілу наявних товарних запасів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-596-21в611 +
Шифр НБУВ: РА363535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
19.

Златкін А.А. 
Математичні моделі, методи і обчислювальні алгоритми неперервно-дискретної оптимізації процесів керування зі зворотним зв'язком: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / А.А. Златкін ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці. — К., 2000. — 35 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу варіаційних методів оптимізації виявлено можливі шляхи конструювання даних методів і математичних моделей оптимізації за умов неперервно-дискретного підходу до керованого процесу за допомогою зворотного зв'язку. Вироблено постановку загальної задачі оптимізації в детермінованих та імовірнісних термінах. Дану постановку поширено на перехідні процеси під час передачі даних, що описуються перетворенням згортки, і в комутаційних мережах вузлової топології. Для лінійних і нелінійних динамічних процесів із детермінованими й імовірнісними функціями, у тому числі для динамічних процесів високого порядку, розроблено обчислювальні алгоритми та методи неперервно-дискретної оптимізації, побудовано відповідні математичні моделі на основі принципу оптимальності та принципу максимуму. Для обгрунтування математичних моделей, обчислювальних алгоритмів і методів неперервно-дискретної оптимізації детермінованих та імовірнісних процесів регулювання розроблено теорію, що стосується необхідних і достатніх умов оптимальності, існування розв'язку задачі оптимізації та збіжності даного розв'язку за керуванням і функціоналом якості з відповідними граничними рішеннями. Дану теорію, алгоритми та методи оптимізації застосовано для побудови математичної моделі оптимізації перехідних процесів прийому й обслуговування заявок у комутаційній мережі вузлової топології, а також - перехідних процесів, що змінюються за законом перетворення згортки під час передачі даних каналом зв'язку. Отримані дані застосовано в синтезі структури й алгоритму функціонування адаптивної моделі оптимізації перехідних процесів з дискретним часом, що відбуваються за законом згортки двох тимчасових функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965-016.7С116
Шифр НБУВ: РА312333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Скулиш М.А. 
Метод оцінки якості обслуговування інформаційних потоків в мультисервісних мережах зв'язку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / М.А. Скулиш ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено метод оцінювання якості обслуговування інформаційних потоків у мультисервісних мережах зв'язку. Удосконалено роботу комутаційного центру, розроблено метод розподілу інформаційних потоків між вихідними каналами, в якому за рахунок передачі заявок від базової станції не по одному, а по всіх вихідних напрямках та з урахуванням ймовірності переповнення черг вихідних каналів, підвищується ефективність передачі комбінованих інформаційних потоків у комутаційних центрах на межі мережі мобільного оператора й орендованої мережі з комутацією пакетів. Показано, що удосконалений метод розподілу інформаційних потоків між вихідними каналами одночасно забезпечує підтримку необхідних рівнів якості передачі для трафіку інтерактивного відео й інтернет графіку. Удосконалено спосіб залежного кругового обслуговування черг (WRR) абонентських заявок, що дозволяє, за рахунок динамічної зміни величини навантаження, яке може бути спрямоване з черги високопріоритетного трафіку у чергу низькопріоритетного, ефективно обробляти непередбачувані піки навантаження, які характерні саме для самоподібної моделі трафіку. Розроблено принцип керування інформаційними потоками у комутаційному центрі, який за рахунок використання класифікації заявок на обслуговування у процесі розв'язання задачі комутації, а також комплексної обробки мільтисервісного трафіку з урахуванням його типу та завантаженості черг вихідних каналів дозволяє зменшити втрати пакетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.161
Шифр НБУВ: РА372521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського