Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (675)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЛИТТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 92
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Філяніна Н.М. 
Автобіографічний елемент у творчості А.О.Григор'єва: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.М. Філяніна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано роль автобіографічного елементу в літературній і критичній спадщині А.О.Григор'єва. Показано визначальну роль даного чинника у відображенні своєрідності творчої особистості поета і критика. На підставі порівняльного аналізу біографічних фактів А.О.Григор'єва зі змістом та образною структурою його віршів і поем досліджено шляхи їх перевтілення в поетичні образи, своєрідність ліричного "я" та особливості літературної майстерності митця. Висвітлено історико-літературне значення та своєрідність мемуарної творчості А.О.Григор'єва, зокрема, його книги "Мои литературные и нравственные скитальчества" у контексті вивчення російської автобіографічної прози середини XIX ст. Проаналізовано автобіографічний елемент у літературно-критичних і театрознавчих статтях, рецензіях і нарисах А.О.Григор'єва, з'ясовано функцію відступів мемуарного характеру, вплив реальних подій його життя на визначення змісту та формування літературного стилю критика. Простежено характерне для творчості митця злиття жанрів статті, присвяченої дослідженню певного літературного, театрального або соціального явища з мемуарним нарисом. Розглянуто листи А.О.Григор'єва, що містять автобіографічний матеріал, спогади про події та осіб, які відіграли важливу роль у його житті. Доведено визначальну роль порівняльного аналізу у формуванні достовірного уявлення про автобіографічний елемент в різних видах творчої діяльності А.О.Григор'єва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Григор'єв,А.О. 54 +
Шифр НБУВ: РА335760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Грицай О.В. 
Антимонопольний контроль за концентрацією господарських структур на рівні регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Грицай ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 21 с. — укp.

Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності антимонопольного контролю за недопущенням обмеження конкуренції та монополізації регіонального ринку в процесі концентрації господарських структур. Висвітлено світовий досвід державного регулювання структурних трансформацій у регіональній економіці. Проаналізовано вплив концентрації господарських структур на розвиток регіональної економіки. Подано перелік підстав для заборони концентрації підприємців. Розроблено методику аналізу наслідків економічної концентрації, яка допомогає встановити, коли угоди із злиття компаній можуть нанести шкоду конкуренції. Запропоновано критерії, за якими можливо оцінити, чи призведе конкретне злиття до суттєвого обмеження конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-13
Шифр НБУВ: РА320834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Затварська О.О. 
Банківська система України та основні напрями її розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Затварська ; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено сутність та функціональне призначення банківської системи у період становлення ринкових відносин. Встановлено критерії її стабільного функціонування та сталого розвитку. Визначено основні етапи формування банківської системи залежно від кількісних параметрів її функціонування, інструментів грошово-кредитної та регулятивної політики Національного банку України (НБУ), наявних економічних умов і видів банківських інститутів. Досліджено організаційно-економічний механізм грошово-кредитної політики НБУ та обгрунтовано її вплив на розвиток банківської системи держави. Розглянуто специфіку грошово-кредитного регулювання за умов перехідної економіки та запропоновано шляхи підвищення його ефективності. Розглянуто потенційні можливості зростання капіталу банківської системи України за рахунок злиття та консолідації банків, залучення коштів на умовах довгострокового субординованого боргу, приросту капіталу банківської установи шляхом додаткового випуску акцій, об'єднання прибутку минулих і поточного років та його використання для формування нових резервів. Зроблено висновок про найбільшу перспективність використання методу консолідації банківських установ з метою швидкого збільшеня капіталу в Україні. Запропоновано методику оцінки ефективності фунціонування державної банківської системи на базі використання багатовимірного статистичного групування банків за рівнем рентабельності активів і капіталу. Визначено роль держави у процесі активізації розвитку банківської системи та наведено рекомендації щодо формування державної концепції її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА334121

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гусєв В.І. 
Бунд в суспільно-політичному житті України (кінець ХІХ ст. - 1921 р.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.І. Гусєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На основі використання архівних джерел, документів в опублікованих збірниках, газетних і літературних матеріалів досліджується становлення бундівських організацій в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст., їх боротьба спільно з іншими опозиційними угрупуваннями за повалення самодержавства. Показана участь колективів цієї партії в суспільно-політичному житті країни після лютого 1917 р., подається оцінка лідерами Бунду зусиль української демократії по утвердженню державності, по забезпеченню інтересів національних меншостей. Розкривається ставлення бундівців до жовтневих подій в Петрограді, до внутрішньої та зовнішньої політики Центральної Ради, гетьманського режиму, Директорії. Проаналізовані причини поступового переходу більшості бундівських організацій на позиції радянської влади, їх злиття з КП(б)У, утворення єврейських комуністичних секцій у складі її комітетів. Звертається увага на труднощі, які доводилося долати євсекціям в практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)5/6*92

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Пилипенко М. О. 
Взаємодія та злиття деформованих, довільно орієнтованих, аксіально-симетричних ядер: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / М. О. Пилипенко ; НАН України, Ін-т ядер. дослідж. — К., 2011. — 23 с.: рис. — укp.

Одержано аналітичний вираз для розрахунку кулонівської енергії взаємодії деформованих ядер з точністю до квадратичних членів за параметрами квадроупольної деформації та лінійних за деформаціями вищих мультипольностей, що враховує всі відносні орієнтації взаємодіючих ядер. Запропоновано метод розрахунку ядерної частини потенціалу взаємодії деформованих ядер з використанням теореми близькості. Досліджено вплив деформації та відносної орієнтації ядер на потенціал ядерно-ядерної взаємодії. Показано можливість врахування гексадекапольної деформації та усереднення за всіма можливими орієнтаціями під час обчислення перерізу захоплення для важких ядерних систем. Теоретичні розрахунки перерізу захоплення/злиття, виконані в рамках запропонованого наближення, добре узгоджуються з наявними експериментальними даними для широкого діапазону ядер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.2, 022 + В383.5, 022
Шифр НБУВ: РА379027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бальжик І.А. 
Відносини держави і церкви: "симфонія влад": автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.А. Бальжик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне юридичне дослідження взаємозв'язку держави та права, який базується на концепції "симфонія влад". Запропоновано визначення "симфонії влад" як гармонійної взаємодії, але не з метою злиття світської та церковної влад на основі цінностей моралі, православ'я, права, а з метою досягнення суспільного миру, злагоди та благополуччя, відродження та утвердження духовності. Висвітлено основні моделі відносин християнської церкви та держави. Доведено, що "симфонія влад" є характерною тільки для православної цивілізації. Проаналізовано вітчизняну традицію втілення у життя концепції "симфонії влад", а також правові засади державно-церковних відносин держави та церкви у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Х809(4УКР)332 + Э372.09(4УКР)-36-021.5 +
Шифр НБУВ: РА354515

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Шевченко Г.В. 
Вплив зміненої сили тяжіння на цитоскелет рослинних клітин з верхівковим ростом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Г.В. Шевченко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2000. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.3,022 + Е50*716-631,022
Шифр НБУВ: РА310377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Кіндюк Б.В. 
Гідрографічна мережа та зливовий стік річок Українських Карпат: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.07 / Б.В. Кіндюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 30 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади гідролого-топологічного аналізу річкових систем з виділенням ієрархії їх основних компонентів. Розраховано числові значення порядків для основних річок регіону, а також чотирьох топологічних параметрів (коефіцієнтів біфуркації, довжин, площ водозборів, ухилів). Запропоновано п'яту закономірність будови річкових систем у вигляді залежності кутів злиття водотоків від рівня ієрархії. Розроблено систему фонових показників річкових басейнів, на основі якої виконано районування території. Запропоновано новий варіант формул для розрахунку швидкості добігання хвиль зливових паводків. Встановлено пропущені значення стокових характеристик, надано рекомендації щодо відновлення роботи частини закритих раніше гідрологічних постів. Внесено зміни в схему операторних формул Є.Д.Гопченка для розрахунку максимальних модулів зливового стоку. Досліджено тенденції зміни водності на малих річках регіону. Зроблено висновок щодо настання фази підвищеної водності на більшій частині території Українських Карпат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,1 + Д829(45УКР3)6 +
Шифр НБУВ: РА330364

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Бірюков О.В. 
Гідрографічна мережа та стік річок Подільської височини: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / О.В. Бірюков ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено будову, формування та функціонування річкової мережі Подільської височини. Визначено основні морфометричні характеристики стародавніх водотоків, що протікали на Подільській височині. Запропоновано сценарій формування гідрографічної мережі. Проведено детальне вивчення рисунків річкової системи. Визначено тектонічні процеси, що відбуваються на дослідженій території. Обгрунтовано використання методу А.Н. Шталера - І.Н. Гарцмана для ідентифікації річкових систем. Розраховано топологічні параметри, а саме: коефіцієнти біфуркації, довжини, площі, ухилів і кутів злиття. Проаналізовано трансформацію гідрографічної мережі у часі за допомогою коефіцієнтів біфуркації та довжини. Визначено основні фонові характеристики річкової мережі - гідро-, геоморфологічний коефіцієнти та коефіцієнт структури. Вперше для річок Подільської височини одержано залежності коефіцієнта структури з показниками гідрографії та середньобагаторічними, мінімальними та максимальними витратами води. Проведено розрахунок максимального стоку весняної повені для річок Подільської височини на базі формул редукційної та операторної структур. Запропоновано варіанти заміни площі водозбору річок в редукційних формулах на коефіцієнт структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.23 +
Шифр НБУВ: РА366606

Рубрики:

      
10.

Рутковська І.А. 
Двовимірна математична модель та метод розрахунку руху рідини у вузлах розгалуження відкритих потоків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / І.А. Рутковська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано методику розрахунку руху рідини у вузлах розгалуження відкритих потоків з урахуванням впливу ефекту поперечної циркуляції на змінювання гідродинамічних характеристик потоку. Розроблено двовимірну математичну модель руху рідини у вузлах злиття та поділу потоків, з урахуванням впливу ефекту вторинних течій поперечної циркуляції за умов використання, як замикаючої, двопараметричної kappa - epsilon моделі турбулентності для усереднених за глибиною величин, яку модифіковано з урахуванням впливу кривизни потоку. Наведено метод чисельної реалізації розробленої математичної моделі, що об'єднує схему Прейсмана, яка базується на методі подвійної погонки, для реалізації умов узгодження та модифікованої схеми Мак-Кормака для методу розщеплення по просторових змінних і часу двовимірних рівнянь руху, а також модифікованої kappa - epsilon моделі турбулентності. Проведено експериментальні дослідження з метою підтвердження адекватності розробленої моделі та методу її чисельної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.316,022
Шифр НБУВ: РА309558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ваганова О. В. 
Державне регулювання підприємницьких структур у національній економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. В. Ваганова ; Ін-т законодавства Верховної Ради України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено світовий та вітчизняний досвід розвитку підприємництва і його вплив на трансформацію національних господарств за умов глобалізації економіки та ринкових перетворень. Обгрунтовано концептуальний підхід до розкриття сутності злиття та поглинання підприємницьких структур і його організаційно-економічного, фінансового та правового забезпечення. Проаналізовано інституційну структуру державного регулювання підприємницької діяльності та її інфраструктурне забезпечення. Розглянуто шляхи підвищення конкурентоздатності економіки України на базі ефективної діяльності підприємницьких структур як визначальної умови розвитку бізнесу за умов кризового стану економіки України та глобалізації світової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)291.9-21,01
Шифр НБУВ: РА374481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Корягіна Т.В. 
Державне регулювання розвитку корпоративного сектора в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. регулювання: 25.00.02 / Т.В. Корягіна ; Акад. муніцип. упр.. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено пропозиції щодо удосконалення державного регулювання розвитку корпоративного сектора в Україні. Досліджено можливості визначення корпоративного сектора як об'єкта державного регулювання та проаналізовано зарубіжний досвід регулювання корпоративних відносин на предмет його адаптації до умов України. Розроблено систему мотивів державного регулювання корпоративного сектора за ринкових умов. Визначено ефективність державного регулювання формування корпоративного сектора, а також проблеми регулювання реалізації корпоративної власності в Україні. Показано зв'язок політики державного регулювання корпоративного сектора з пріоритетами розвитку економіки та розроблено регуляторний механізм щодо його вдосконалення. Визначено напрями посилення державного контролю за злиттям суб'єктів господарювання у корпоративному секторі, а також виділено та обгрунтовано основні заходи з підвищення ефективності регулювання корпоративних відносин, у яких необхідне визначення афілійованості осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-21,01 + Х839(4УКР)901.4 + Х819(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА366943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Рижих В.І. 
Дієслівна система арабської літературної мови: неправильні дієслова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / В.І. Рижих ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено питання дієвідмінювання різних типів неправильних дієслів. На підставі аналізу арабських джерел розроблено правила правопису гамзи та злиття однакових приголосних, які необхідні, передусім, для дієвідмінювання гамзованих і подвоєних дієслів. Уперше представлено докладну класифікацію неправильних дієслів, за якою розмежовано правильні та неправильні дієслова на підставі відомих принципів, що використовуються в загальному мовознавстві з урахуванням традицій, які склалися в арабському мовознавстві. Подано повний список конкретних дієслів з усіма типами неправильностей. На підставі розробленої класифікації та перетворення слабких звукосполучень запропоновано нові положення щодо відмінювання слабких дієслів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш161.131-212.5 + Ш5(0)961.3-357 +
Шифр НБУВ: РА329914

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
14.

Грабар О.В. 
Дослідження впливу підробки територій на втрати води в техногенних регіонах та вибір оптимальних технологій поповнення втрат: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Грабар ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати аналізу екологічної ситуації у Центральному районі Донбасу (ЦРД) у зв'язку з проблемами водопостачання за умов підробки підземними гірничими роботами. Охарактеризовано стан каналу "Сіверський Донецьк - Донбас", проаналізовано сумарні деформації земної поверхні вздовж траси каналу, що вже досягли межових величин. Розроблено технологію виправлення трубопроводу каналу без злиття води. Проаналізовано стан водопровідних мереж та екологічну ситуацію підроблюваних гірничими роботами міст ЦРД. Розроблено геомеханічну модель утворення уступів у шарі насосів, наведено рекомендації щодо її застосування для прогнозування величин внутрішніх зусиль, викликаних дією кривизни уступів у трубопроводах водопроводів, газопостачання та каналізації. Визначено напруги у сталевих трубопроводах. Проаналізовано взаємодію розтрубних з'єднань чавунних труб з профілем загальної мульди зрушення, а також з профілем уступів. Проаналізовано напруги у поліетиленових трубах на уступах й обгрунтовано доцільність застосування поліетиленових труб. Розроблено рекомендації з поповнення втрат питної води за рахунок очистки шахтних вод. Обгрунтовано шляхи зменшення втрат питної води у теплових мережах. Визначено залежність швидкості накипоутворення від температури та добутку жорскості на лужність підживлювальної води. Обгрунтовано доцільність очистки води у фільтрах, завантажених слабокислотним (карбоксильним) катіонітом, що дозволяє разом із зниженням жорсткості також зменшити лужність води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101 + Н761.106-082 +
Шифр НБУВ: РА369995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Гливук Н.В. 
Дослідження функціональних властивостей латротоксинподібного білка як можливого учасника процесу нейросекреції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Н.В. Гливук ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Показано, що латротоксинподібний білок збільшує ступінь АТФ-викликаного злиття гомотипових мембран. Ця властивість латротоксинподібного білка може модулюватися процесами фосфорилювання-дефосфорилювання, зміною pH середовища та шляхом обробки білка N-етилмаліємідом. Встановлено, що латротоксинподібному білку притаманна АТФазна активність, характерна для білків ААА родини АТФаз. Показано, що аплікація 0,1 мкМ латротоксинподібного білка призводить до значного збільшення амплітуди кальцієвого струму P-типу (72 %) та меншому зростанню струму L-типу (33 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.3 + Е60*739.1*08
Шифр НБУВ: РА320681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Варго О.М. 
Екологічна свідомість як умова становлення екологічного суспільства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.М. Варго ; Харк. ун-т Повітр. Сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз поняття "екологічна свідомість", яку розглянуто у широкому та вузькому сенсі слова. Проаналізовано динаміку екологічноі свідомості від стародавніх міфів до сучасності, запропоновано етапи розвитку суспільства залежно від сформованих у них типів екологічної свідомості. Показано, як поступово людина та суспільство відчужувалися від живої природи. На підставі аналізу стану екологічної свідомості згідно трьох типів сучасної цивілізації у країнах європейского типу, традиційних суспільствах Південно-Східної Азії та Україні - країні, що розвивається, розглянуто можливість створення екологічного суспільства. Зазначено, що сучасній Україні для формування такого суспільства доцільним є використання своєрідного українського менталітету, спрямованого на природу. Водночас екологічне суспільство залишається суспільством майбутнього, що можливо стане результатом злиття західноєвропейської науки та раціоналізму, а також властивого для світогляду традиційного сходу уважного ставлення до природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*622 + Б1(4УКР)в2:С,022 +
Шифр НБУВ: РА341892

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Шуляр Р.В. 
Економічна оцінка та управління процесами злиття підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Р.В. Шуляр ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методи економічної оцінки доцільності, ефективності та ризиків злиття підприємств, проблеми керування процесами цього злиття на засадах застосування інтеграційних механізмів. Запропоновано низку показників та методів для оцінки доцільності, ефективності, ризиків такої форми трансформації суб'єктів господарювання як злиття. Удосконалено методи розробки, формування та впровадження інтеграційних механізмів підприємств: формування організаційних структур керування підприємствами, створення цільових робочих груп експертів, робота яких спрямована на налагодження спільної діяльності підприємств. З метою формування груп запропоновано удосконалений метод підбору персоналу, адаптований для умов злиття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-43 +
Шифр НБУВ: РА325623

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пожар А.А. 
Економічні та організаційні особливості розвитку кредитної кооперації в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.А. Пожар ; Полтав. ун-т спожив. кооперації України. — Полтава, 2007. — 19 с. — укp.

Визначено унікальну соціально-економічну та фінансову природу закладів кредитної кооперації і, зокрема, кредитних спілок, а також тенденції їх становлення. Розроблено заходи щодо вдосконалення та оптимізації їх розвитку на сучасному українському ринку фінансових послуг. Досліджено економічні й організаційні особливості розвитку кредитної кооперації в Україні, а саме: кредитних спілок як кредитних кооперативів і господарюючих суб'єктів сфери послуг. Проаналізовано соціально-економічні передумови відродження та сучасні умови становлення кредитної кооперації в Україні, а також її управлінські принципи. Введено поняття "соціально-активного середовища кредитної спілки" як соціально-однорідної групи населення, об'єднаної спільним інтересом і готової до спільної діяльності (кооперації) з метою задоволення існуючих спільних потреб. Запропоновано шляхи вдосконалення економічних механізмів діяльності кредитних спілок, їх стабілізації та реструктуризації шляхом злиття, пошуку нових джерел кредитних ресурсів. Розроблено організаційно-економічні заходи з метою підвищення ефективності й оптимізації надання фінансових та інших послуг членам кредитних спілок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.4 +
Шифр НБУВ: РА354011

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Лужанська Г.В. 
Енерго- і ресурсозбереження у процесах локалізації теплоти в промислових об'єктах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Г.В. Лужанська ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Огрунтовано доцільність застосування взаємодії плоских горизонтальних неізотермічних потоків для запобігання проривів зовнішнього повітря в опалювальні приміщення цехів. Розроблено спосіб створення повітряно-теплової завіси шляхом перекриття вертикального щілинного повітрярозподільного отвору насадка за порядком, що перемежовує. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження розробленого способу. Одержано залежності впливу конструктивних і технологічних параметрів на сумарне поле швидкостей та на поле надлишкових температур, утворених у разі злиття повітряних струменів до єдиного потоку. Наведено методику розрахунку та рекомендації щодо її застосування. Розроблений засіб теплолокалізації випробувано за виробничих умов та впроваджено на підприємствах Одещини КП "Іллічівськтеплоенерго" та на НП "Диком Юг", за цього економія теплової енергії становила 20 %, окупність заходів складала 1,5 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З391.9-5 +
Шифр НБУВ: РА353028

Рубрики:

      
20.

Радченко О.Б. 
Етичний релятивізм у філософії постмодернізму: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / О.Б. Радченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проаналізовано принцип етичного релятивізму у філософії постмодерну, актуалізованого суттєвими трансформаціями сьогодення в Україні та світі. Зазначено, що з другої половини XX ст. відбувається процес відмови етики від класичної парадигми, зумовленої загальнокультурними змінами у напрямі плюралізації, релятивізації, здійснюється відхід з позиції центризму (его-, раціо-, тео-, телеоцентризму тощо), підривається віра у Граднаративи модерну. На підставі порівняльного аналізу праць провідних етиків, філософів проаналізовано особливості етики постмодерну (конструктивної та деконструктивної), її вплив на моральну свідомість людини та суспільства. Розглянуто особливості етики постмодернізму, а саме: спрямованість на маргінальні сфери людського життя; відкидання абстрактно-унікальних способів суджень і цінностей як вияв плюральності; відмова від бінарного протистояння модерну, злиття з живим моральним досвідом, переосмислення проблеми відповідальності з позиції ацентризму. Досліджено сучасну форму етичного релятивізму з властивими їй імморалізмом, деконструкцією, ігровим простором моралі. Зауважено, що суперечливий характер репрезентації суб'єкта у дискурсі постмодернізму взаємопов'язаний з розвитком нового типу взаємодії людини та суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю700.838 + Ю701.461 +
Шифр НБУВ: РА335178

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського