Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (130)Реферативна база даних (1216)Книжкові видання та компакт-диски (517)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=КЕРІВНИЦТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 117
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шапошнікова Н.П. 
Адаптація учнів професійно-технічного училища до умов ринкової економіки засобами педагогічного менеджменту: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.П. Шапошнікова ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 21 с. — укp.

Розкрито сутність і специфіку реалізації засобів педагогічного менеджменту професійно-технічного училища щодо організації процесу навчальної, соціальної та професійної адаптації учнів. Визначено зміст та особливості основних етапів професійної підготовки національних робітничих кадрів. Уточнено сутність і цільові установки їх професійно-технічної освіти за сучасних умов розвитку суспільства. Конкретизовано специфіку та визначено співвідношення понять "управління", "керівництво" та "менеджмент" в освіті. Теоретично обгрунтовано сутність професійно-технічного училища як соціально-педагогічної системи з виробничими ознаками суб'єкта ринкових відносин та об'єкта педагогічного менеджменту. Експериментально доведено доцільність та ефективність впровадження в практику навчально-виховного процесу сучасного професійно-технічного училища засобів педагогічного менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч464(4УКР)к + Ч461.431
Шифр НБУВ: РА314612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Касперович В.М. 
Адміністративно-командне керівництво важкою промисловістю Донбасу у 1938 - червні 1941 років: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Касперович ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто форми та методи адміністративно-командного керівництва важкою промисловістю Донбасу у 1938 - червні 1941 рр. Досліджено зміни в процесі управління роботи підприємств провідних галузей важкої промисловості краю, зокрема: вугільної, машинобудівної, металургійної та електроенергетичної, посилення адміністративно-директивного тиску партійно-державного керівництва. Детально висвітлено постанови й укази центру щодо важкої промисловості у зазначений період: їх сутність, хід реалізації та наслідки впровадження. Проаналізовано способи керівництва підготовкою та забезпеченням кадрами підприємств, процес налагодження виробничої дисципліни, науково-технічний розвиток. Зроблено висновок, що форми і методи підвищення продуктивності праці та управління промисловим розвитком мали волюнтаристський характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)621-5 + У9(4Укр55)305.0-21-03
Шифр НБУВ: РА317071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
3.

Романько О.В. 
Білоруський воєнний колабораціонізм у період Другої світової війни (1941 - 1945): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.В. Романько ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз воєнного колабораціонізму радянських громадян Білорусії з керівництвом нацистської Німеччини у період Другої світової війни, показано його вплив на хід воєнних дій і виділено характерні риси. Визначено військово-політичні причини й умови, які сприяли створенню білоруських колабораціоністських формувань. Розглянуто міжнаціональні відносини на території Білорусії, проаналізовано їх вплив на пробему колабораціонізму. Висвітлено геополітичні плани нацистського керівництва щодо білоруської республіки. Охарактеризовано німецький окупаційний режим на території Білорусії, проаналізовано його вплив на процес залучення місцевого населення до воєнно-політичної співпраці. Розкрито роль білоруського національного руху у процесі створення та використання колабораціоністських частин. Досліджено особливості їх організації, підготовки та застосування, зокрема, 30-ї гренадерської дивізії військ СС і Союзу білоруської молоді. Розкрито зв'язок між діяльністю білоруських частин спеціального призначення у складі німецьких збройних сил і післявоєнним націоналістичним партизанським рухом у БССР. Наведено дані про порівняльну чисельність особового складу білоруських колабораціоналістських формувань як усередині цієї категорії колабораціоністів, так і відносно чисельності особового складу іноземних добровольчих формувань і німецьких збройних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Біл)622 +
Шифр НБУВ: Ра369560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Волкова Є.С. 
Близькосхідна політика Росії: місія М.М.Муравйова, 1832-1833 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Є.С. Волкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено одного з малодосліджених аспектів близькосхідної політики Росії - місії генерал-лейтенанта М. М. Муравйова до Константинополя й Олександрії у 1832 - 1833 рр. Вивчено особливості підготовки та реалізації миротворчої місії під керівництвом М. М. Муравйова, яка мала на меті якомога швидше припинити конфлікт між турецьким султаном Махмудом II і його могутнім бунтівним васалом. З'ясовано головні мотиви, що спонукали російський уряд до безпосереднього втручання у перший турецько-єгипетський конфлікт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)472-6 +
Шифр НБУВ: РА367630

Рубрики:

      
5.

Левченко О.Д. 
Бойова діяльність армії Української Народної Республіки (листопад 1918 р.- липень 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Д. Левченко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено воєнний аспект українського державотворення 1918 - 1919 рр., визначено роль регулярної армії УНР у відновленні та функціонуванні УНР під проводом Директорії. Вперше комплексно розглянуто процес створення, бойову діяльність у листопаді 1918 р. - липні 1919 р., особливості формування армії УНР у ході повстання під керівництвом Директорії та після її приходу до влади. Визначено структуру, склад, чисельні та якісні характеристики Дієвої Армії на різних етапах існування. Висвітлено кількість і склад військових угруповань, що протидіяли армії УНР, проаналізовано операції та бойові дії за її участю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-54 + Ц4,8(4Укр)1:612
Шифр НБУВ: РА319339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Корецька-Гармаш В.О. 
Венчурне інвестування на машинобудівних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.О. Корецька-Гармаш ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 21 с. — укp.

Розкрито суть поняття та досліджено види інвестування на машинобудівному підприємстві. Визначено місце та роль венчурного інвестування та показано, що фінансування інноваційних розробок машинобудівних підприємств можливе за рахунок венчурних інвестицій. Визначено характеристики такого інвестування. Виокремлено ознаки, використання яких дозволяє описати його процес. Обгрунтовано послідовність процесу залежно від мети інвестування венчурними інвесторами. Досліджено форми державного регулювання та їх дієвість щодо створення передумов для венчурного інвестування на машинобудівних підприємствах. Установлено зв'язок між мотивами та стимулами праці науково-технічного персоналу на даних підприємствах й обсягом розробленої інноваційної продукції, підготовленої до промислового впровадження. Проаналізовано чинники ризику венчурного інвестування на машинобудівних підприємствах для розробки засобів захисту від його негативного впливу венчурними інвесторами та їх керівництвом. Показано необхідність поділу венчурних інвесторів залежно від мети інвестування. Запропоновано процедуру визначення рівня ризику для традиційних інвесторів з використанням методу сценаріїв за критерієм "доходність - ризикованість", а для інвесторів особливого виду - за рахунок співвідношення між рівнем ризику та витратами від інвестування у разі виникнення різних ситуацій на ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56 +
Шифр НБУВ: РА364059

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Маловичко А.С. 
Вплив ризик-менеджменту на інвестиційну привабливість підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.С. Маловичко ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність економічного ризику, досліджено його природу. Запропоновано визначення термінів "економічний ризик" і "ризик-менеджмент". Виявлено діалектичний зв'язок рівня ризик-менеджменту на підприємстві зі ступенем його інвестиційної привабливості. Визначено зміст поняття "інвестиційна привабливість", розглянуто актуальні проблеми її оцінки. Виявлено додаткові фактори, які впливають на рішення про надання позикових коштів (параметри самого підприємства та фінансового проекту, зокрема, загальні зведення, зведення про персонал, керівництво та власників підприємства/проекту та зведення, що безпосередньо стосуються управління ризиком). Запропоновано спосіб коригування оцінки інвестиційної привабливості підприємства з урахуванням виявлених факторів. Розроблено структуру відділу з управління ризиками, що залежить від розміру фірми. Визначено й охарактеризовано два види інтеграції системи ризик-менеджменту до організаційної структури управління підприємством - локалізовану та розсіяну. Запропоновано способи реалізації основних прийомів ризик-менеджменту - одержання більшої кількості інформації про майбутній вибір і результати, розподіл ризику між учасниками проекту, диверсифікація та передача ризику, резервування коштів, врахування ризиків під час фінансування проекту, лімітування, відхилення, прийняття й об'єднання ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4уКР)290-99-212.1 + У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА353866

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Партола Я.В. 
Г.М.Хоткевич і українська театральна культура кінця XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознавств.: 17.00.01 / Я.В. Партола ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2003. — 23 с. — укp.

Висвітлено різні аспекти театральної діяльності Г.М. Хоткевича як цілісного явища. Уперше подано загальну характеристику драматургічного доробку митця, проаналізовано його друковані та рукописні твори. Відтворено історію написання, видання та сценічного втілення драматичних творів Г.М. Хоткевича. Установлено факти звернення різноманітних театрів і аматорських гуртків до творчості драматурга. З'ясовано творчі контакти та співпрацю митця з різноманітними театральними колективами та визначними діячами театру. Розглянуто діяльність театральних колективів під керівництвом Г.М. Хоткевича як відображення ідеї окремого покоління митців щодо створення "народного театру". Оцінено критичну діяльність митця, досліджено його наукові роботи з історії театру. Розкрито засади та принципи театральної діяльності Г.М. Хоткевича, його погляди на театральне мистецтво, на яких базується концепція та модель театру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА327686

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Луньков А.В. 
Гарантування державної безпеки України: історичний досвід провідних держав та сучасність: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.В. Луньков ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено широке коло питань, взаємопов'язаних з трансформацією та модернізацією важливої складової Воєнної організації держави - органів державної безпеки (спеціальних служб). На підставі аналізу документів і матеріалів, а також наукових праць, мемуарної літератури, різноманітних матеріалів преси та публіцистичних видань узагальнено та проаналізовано питання трансформації та модернізації органів державної безпеки провідних країн світу. Розглянуто соціально-економічні, зовнішньо- та внутрішньополітичні фактори, які вплинули на політичне керівництво США та РФ щодо прийняття рішення стосовно раціоналізації спеціальних служб даних країн. Висвітлено передумови та суспільно-політичну ситуацію в Україні, що вплинули на процес формування та модернізації окремих елементів системи силового гарантування національної безпеки незалежної України, зокрема, Національної гвардії та Служби безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР)14 + Ц4,8(4УКР)1 + Х811.120.110.12 +
Шифр НБУВ: РА349481

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Степанов О.О. 
Господарсько-правові засоби попередження банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.О. Степанов ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання відносин щодо застосування господарсько-правових засобів (ГПЗ) запобігання банкрутству (ЗБ), висвітлено нові наукові положення та запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства в сфері неспроможності (банкрутства). Визначено та систематизовано ГПЗ ЗБ, проаналізовано особливості надання боржникові додаткових прав щодо порушення справи про банкрутство за його заявою та можливості проводити санацію під своїм керівництвом. Обгрунтовано доцільність удосконалення ГПЗ як мораторію на задоволення вимог кредиторів, зокрема, щодо правового режиму санкцій у процедурі банкрутства, примусового стягнення боргу за вимогами, на які не поширюється дія мораторію. Наведено рекомендації щодо удосконалення правового статусу кредиторів з непростроченими вимогами до боржника, викладено порядок визнання недійсними його угод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 +
Шифр НБУВ: РА342785

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Василик І.Б. 
Громадсько-політична діяльність Костя Левицького (остання чверть XIX ст. - 1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Б. Василик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну діяльність Костя Левицького - одного з політичних лідерів українців у Галичині у кінці XIX - на початку XX ст. у контексті тогочасних завдань українського національного руху, міжнаціональних відносин на етапі демократизації державного устрою та залучення населення до політичної діяльності. Праця К.Левицького в українських національно-культурних, фінансово-економічних і політичних інституціях та парламентських установах розглянуто як реалізацію єдиної програми, спрямованої на здобуття української державності. Висвітлено проблеми, які мали вирішити тогочасні українські політики з урахуванням суб'єктивного фактора міжособистісних непорозумінь і конкуренції, завдяки якій керівні повноваження К.Левицького перебували під жорстким суспільним контролем. Політичну кар'єру К.Левицького трактовано як типову для нового покоління української світської інтелігенції, що на зламі XIX - XX ст. обійняло у Галичині керівництво українським національним рухом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-8 Левицький +
Шифр НБУВ: РА349192

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Рожкова Ю.А. 
Громадянське суспільство і особистість: форми взаємодії: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Ю.А. Рожкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено соціальні детермінанти, які обумовлюють форми взаємодії особистості та громадянського суспільства. Показано, що головною передумовою виникнення громадянського суспільства є свобода особистості, яка реалізується у вигляді цілераціональної "свободи від" і понадраціональної "свободи для". Суперечлива єдність форм особистісної свободи дозволила проінтерпретувати сутність об'єкта як цілісність його індивідуальних і колективних характеристик, а процес індивідуалізації представити безпосередньо у вигляді форм і засобів особистісного буття, що понад особистістю не існують, хоча реалізуються виключно у спільноті. Наголошено, що індивідуалізм та індивідуалізація особистості можуть розглядатися як своєрідні "полярі форми" впливу на громадянське суспільство і визначають напрямок його розвитку. У постіндустріальну добу реалізація особистісної "свободи для" суттєво змінюється, внаслідок чого індивідуалізація особистості стає короткочасною, а сучасне суспільство позбавляєтья єдиної культури та грунтується на недержавних колективних утвореннях, які будуються за принципом "флеш-мобів". На прикладі сучасної соціально-економічної ситуації в Україні з'ясовано, що для подальшого формування ознак українського громадянського суспільства конче необхідно усвідомлене державне керівництво соціальними тенденціями громадянської консолідації, завдяки яким вдасться сформувати новий тип креативної особистості, що бере активну участь у соціальному бутті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА367188

Рубрики:

      
13.

Ковалик В.В. 
Діяльність органів міліції Станіславської області в 1939 - 1946 роках. Історико-правовий аспект: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Ковалик ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості утворення, а також форми та методи діяльності міліції на території Станіславської області за умов першої радянізації краю (1939 - 1941 рр.), на завершальному етапі Другої світової війни та у перші повоєнні роки (1944 - 1946 рр.). На підставі архівних джерел, монографічної літератури, спогадів і матеріалів періодичної преси досліджено процес утворення органів міліції, їх структурну побудову, систему підготовки та механізм забезпечення кадрами, їх якісний склад, соціально-матеріальне та побутове забезпечення, причини порушення частиною співробітників законності та службової дисципліни, форми та методи діяльності щодо охорони громадського порядку, безпеки громадян, боротьби зі злочинністю, ліквідації дитячої безпритульності та бездоглядності, зборойного опору ОУН та УПА, проведення паспортизації; взаємодію з місцевими радянсько-партійним органами з метою залучення місцевого населення до органів міліції та добровільних формувань - груп охорони порядку, бригад допомоги міліції, винищувальних батальйонів і керівництво ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ИВА)62-5 + Х819(4УКР-4ІВА)112.011.019-1 +
Шифр НБУВ: РА356660

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Рекрут В.П. 
Дмитро Маркович в кооперативному та громадсько-політичному житті України (друга половина XIX - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Рекрут ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, мемуарів, матеріалів періодичних видань, творчої спадщини, вітчизняної історіографії у контексті українського національного відродження досліджено життєвий шлях, кооперативну та громадсько-політичну діяльність Д.В. Марковича (1848 - 1920). Вивчено основні етапи його життя, участь у розвитку кооперативного руху на Волині та боротьбу проти спроби функціонерів від церкви підпорядкувати кооперацію під керівництво шовіністичного "Союзу руського народу". Висвітлено кооперативну, громадську та державну діяльність Д.В. Марковича на Поділлі під час Української революції (1917 - 1920 рр). Визначено його місце у сучасній українській історичній науці й обгрунтовано реабілітацію діяча.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Маркович, Д. +
Шифр НБУВ: РА365436

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чернов С.К. 
Ефективні організаційні структури в управлінні програмами розвитку наукомістких підприємств: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.22 / С.К. Чернов ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2007. — 43 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади підвищення ефективності функціонування державних наукомістких підприємств шляхом їх реструктуризації й організації проектно орієнтованих науково-виробничих комплексів, що дозволить підвищити конкурентоспроможність наукового сектору економіки України. Розроблено методологічні засади, методи, моделі й інформаційні технології реструктуризації українських наукомістких підприємств за умов трансформації економічної системи та побудови системи проектно-орієнтованого менеджменту у зазначених комплексах. Ієрархічну модель планування та управління дрібносерійним підприємством і систему нових високоефективних взаємозв'язаних алгоритмів її реалізації, розроблені під керівництвом проф. О.А.Павлова, адаптовано до задач планування й управління проектами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)290 +
Шифр НБУВ: РА348557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Нагорна О. Б. 
Ефективність фізичної реабілітації дітей раннього віку з синдромом розладу рухових функцій: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / О. Б. Нагорна ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано комплексну програму фізичної реабілітації дітей раннього віку з синдромом розладу рухових функцій різного ступеня тяжкості й умови соціальної реабілітації дітей з порушенням розвитку рухових функцій та їх родин за допомогою засобів фізичної реабілітації, що спрямовані на форсування рухових умінь і навичок, за сприяння та безпосередньої участі батьків, під керівництвом фахівців з фізичної реабілітації. Доповнено інформаційну базу даних, що характеризує особливості моторного розвитку дітей раннього віку з синдромом розладу рухових функцій з урахуванням ступеня тяжкості рухових розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418-54
Шифр НБУВ: РА381740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Завадський В.М. 
Європейська інтеграція країн Балтії (1991 - 2004 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.М. Завадський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження європейської інтеграції країн Балтії у 1991 - 2004 рр. Вивчено економічні, соціальні та політичні передумови вступу Латвії, Литви й Естонії до Європейського Союзу (ЄС). Розглянуто діяльність цих республік в організаціях регіонального та міжнародного співробітництва (Балтійській Асамблеї, Раді держав Балтійського моря, Північній Раді, Організації з Безпеки та Співробітництва у Європі, Раді Європи), яка стала важливою передумовою євроінтеграції. Виявлено, що під час прийому країн Балтії до ЄС керівництво цієї організації керувалося політичними мотивами. Ці мотиви відігравали важливу роль для держав Балтії, але разом з тим, для них важливою була економічна зацікавленість у Євросоюзі. Висвітлено процес адаптації законодавчої бази держав Балтії до правового доробку ЄС та розроблено періодизацію історії європейської інтеграції трьох прибалтійських республік. Доведено, що виконання всіх критеріїв членства у ЄС виявилося складним завданням. Проаналізовано основні результати набуття повноправного членства країнами Балтії у ЄС та ставлення до нього мешканців. Європейська інтеграція для зазначених країн стала важливим стимулом для розвитку, позитивно вплинула на розвиток інфраструктури. Ставлення мешканців до цього процесу було переважно схвальним. Розширення ЄС за рахунок прийому Латвії, Литви й Естонії мало безпосередній вплив на Росію, на Калінінградську область. Досвід, набутий Латвією, Литвою й Естонією, може бути корисним для України, яка має за мету повноправне членство у ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(451)64-6 + Т3(0)64-6 +
Шифр НБУВ: РА355167

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Ковітіді О.Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Ф. Ковітіді ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з найсуворішою ізоляцією від інших засуджених. Розглянуто й окреслено підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників у залежності від форми співучасті і тієї ролі, яку вони виконували у спільно вчиненому злочині. На підставі аналізу спеціальних питань відповідальності співучасників зроблено висновки щодо необхідності регламентації в новому КК добровільної відмови співучасників, ексцесу виконавця, співучасті у злочині із спеціальним суб'єктом, невдалої співучасті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Лойко О.М. 
Історична необхідність формування сучасної професійної армії України: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.М. Лойко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу документів і матеріалів, наукових праць і різноманітних матеріалів досліджено питання трансформації та модернізації армій провідних країн світу. Узагальнено досвід військового будівництва США, Великобританії та Франції, проаналізовано соціально-економічні, бюджетно-фінансові, демографічні, зовнішньо та внутрішньополітичні фактори, які вплинули на військово-політичне керівництво провідних держав світу щодо прийняття рішення стосовно раціоналізації Збройних сил, покращення їх якісного компоненту на базі удосконалення озброєння та бойової техніки, професіоналізації регулярного війська та підвищення рівня його підготовки. Висвітлено передумови та суспільно-економічну ситуацію в Україні, що вплинули на процес формування та модернізації її Збройних сил протягом останнього десятиліття. З урахуванням сучасних політичних і економічних реалій, актуальних вимог у сфері національної безпеки та обороноздатності держави показано необхідність створення професійного війська України. Проаналізовано діяльність Верховної Ради та уряду держави щодо військового будівництва в Україні та побудови професійної вітчизняної армії. Визначено характерні риси та вимоги сучасного етапу професіоналізації Збройних сил України, а також напрями майбутнього розвитку української армії у контексті побудови професійного війська.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-54 + Ц4,8(4УКР),0 +
Шифр НБУВ: РА337131

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Яровий В.Г. 
Історичний досвід трансформації оборонно-промислового комплексу країн - колишніх членів Організації Варшавського Договору: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.Г. Яровий ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

З застосуванням нових концептуальних підходів вивчено певні питання щодо трансформації оборонно-промислового комплексу (ОПК) держави. На підставі аналізу документів і матеріалів, наукових праць і різноманітних матеріалів узагальнено та проаналізовано питання трансформації та модернізації оборонно-промислового комплексу країн Центрально-Східної Європи після розвалу Організації Варшавського Договору та перманентного реформування оборонної галузі промисловості незалежних країн, які виникли на теренах колишнього Радянського Союзу. Проаналізовано соціально-економічні, бюджетно-фінансові, зовнішньо- та внутрішньополітичі фактори, які вплинули на військово-політичне керівництво цих країн на прийняття рішення проводити реформування військового сектору економіки. Визначено характерні особливості стратегії розвитку сучасного оборонного сектору промисловості та можливості використання зарубіжного досвіду у перебудові українського ОПК. Показано напрями майбутнього розвитку українського військового сектору економіки у контексті захисту національних інтересів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)305.2 + У9(4РОС)305.2 + У9(4УКР)305.2 +
Шифр НБУВ: РА363964

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського