Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (34)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (1080)Реферативна база даних (4353)Книжкові видання та компакт-диски (1652)Журнали та продовжувані видання (100)
Пошуковий запит: (<.>K=КОЛОНІЗАЦІЯ$<.>+<.>K=АМЕРИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 496
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Костюк М.П. 
Німецька колонізація на Волині (60-ті роки XIX ст.-1914 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.П. Костюк ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджується німецька колонізація на Волині, а також життя і діяльність німецької національної меншини даного регіону в 60-х роках XIX - на початку XX ст. Прослідковуються причини, динаміка і правові умови колонізації, процес формування німецького землеволодіння, особливості матеріальної культури, побуту та духовного життя волинських німців, їх впливу на етнічну структуру і соціально-економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5

Рубрики:

      
2.

Фоменко О.С. 
Лінгвістичний аналіз сучасного політичного дискурсу США (90-ті роки XX століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.С. Фоменко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 18 с. — укp.

У роботі розглядаються аксіологічні характеристики сучасного політичного дискурсу Сполучених Штатів Америки, риторичні принципи його організації, шляхи поповнення глосарію політичної термінології, а також особливості риторики американських президентів, й у першу чергу особливості дискурсу Президента Білла Клінтона. Обгрунтовується необхідність урахування широкого спектру соціальних факторів, що впливають на формування та розвиток американського політичного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70

Рубрики:

      
3.

Тустановська І.В. 
Застосування права в галузі охорони довкілля в Україні та США (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / І.В. Тустановська ; Львів. держ. ун-т ім.І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджуються та порівнюються поняття застосування права в галузі охорони довкілля в українській та американській правовій концепції, визначається коло його суб'єктів, аналізується правозастосовча діяльність органів Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України та Агентства з охорони навколишнього середовища США, розкривається роль судових органів України та США у сфері охорони довкілля, підкреслюється необхідність активного залучення громадськості у правозастосовчі процеси. Формулюються численні пропозиції щодо вдосконалення українського екологічного законодавства та практики його застосування з врахуванням американського досвіду у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Заболотний Г.М. 
Вдосконалення елементів технології вирощування сої в південному Лісостепу України та підвищення ефективності використання продуктів її переробки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.М. Заболотний ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1998. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(2УКР-4ВИН),022

Рубрики:
 Соя 

      
5.

Дашкевич А.В. 
Еволюція системи доктринального забезпечення зовнішньої політики США повоєнного періоду: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / А.В. Дашкевич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 1998. — 32 с. — укp.

У дисертації досліджено спонуки і причини вибору змістовної спрямованості, цілей, принципів і наслідків реалізації зовнішньополітичних доктрин США від часів Г.Трумена до другого президентства Б.Клінтона включно. Відтворено системну еволюцію доктрин повоєнної зовнішньополітичної стратегії США та на основі їх співставлення з політичною практикою з'ясовано спрямованість і зміст глобальної стратегії цієї держави. Розкрито спільне й особливе у міжнародній ідеології США; класифіковано доктрини доби "холодної війни"; вивчено суть створюваної нині нової зовнішньополітичної ідеології; відтворено еволюцію "американізму" як ідеологічної основи американської міжнародної стратегії; відстежено співвідношення і рівні взаємовпливів глобальних, регіональних і локальних інтересів у зовнішній політиці США у ретроспективі та в контексті радикальних змін наприкінці 20-го століття; виявлено спонуки, причини і наслідки ідеології зовнішньої політики щодо СРСР на останньому етапі його існування; проаналізовано базові аспекти впливу США на здобуття незалежності Україною; критично переосмислено доктрину Б.Клінтона, еволюцію концепцій і практичної позиції США щодо розвитку американо-українських відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1

Рубрики:

      
6.

Бершов О.В. 
Книговидавнича справа в Сполучених Штатах Америки (порівняльно-системний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Бершов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено таким аспектам книговидавничої справи в США: найважливішим етапам історії книговидання (1620-1998 рр.), розвитку видавничо-поліграфічної техніки, продукції книжкових видавництв, структурі книговидавничої галузі, організаційній структурі видавництв, найсуттєвішим питанням книжкового маркетингу та вдосконаленню авторського права. Обгрунтовано необхідність розробки в Україні нових концепцій у книжковій справі, проведення досліджень і практичних заходів із метою створення цифрових бібліотек і систем позначення видавничої продукції на основі інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема системи цифрового ідентифікатора об'єкта. Викладено пропозиції стосовно поліпшення законодавчої основи й структури книговидавничої галузі в Україні, можливих напрямків диверсифікації українських книжкових видавництв, запровадження в Україні принципово нової схеми організації виробництва й поширення продукції книжкових видавництв, а також започаткування мережевого книговидання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(7США)

Рубрики:

      
7.

Калінюк О.О. 
Композиційно-мовленнєва форма "опис" в науково-фантастичному тексті (на матеріалі науково-фантастичних творів англійських та американських авторів ХХ століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.О. Калінюк ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена кількісному, функціональному і якісному аналізу і класифікації трьох видів композиційно-мовленнєвої форми "опис" - опис персонажа (портрет), опис відкритого простору (пейзаж), опис закритого простору (інтер'єр) - у науково-фантастичному тексті. Науково-фантастична література визначається як жанровий різновид художньої літератури, націлений на словесно-художнє зображення фантастичного світу як реально існуючого з дотриманням головного прийому остранення. Ефект чужинності, ірреальності зображеного світу в науково-фантастичній літературі досягається двома основними засобами: за рахунок відповідного конструювання референтного простору (що зображено) і за рахунок засобів його вербалізації (як зображено). Дослідження підтвердило жанрово детермінований характер портретних і просторових описів, що виявляється кількісними і якісними особливостями. Референтний простір науково-фантастичного тексту, предмети і істоти, які його складають, будується за принципом відхилення від норми, закону і стандартів людського буття. Особливості вербалізації референтного простору в науково-фантастичному тексті виявляються в численних структурах хезитації, порівняльних конструкціях, описових замість таксономічних номінацій, у використанні лексичних одиниць, що підкреслюють чужинність, незвичайність і частіше усього неприйняття автором (оповідачем) референтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70

Рубрики:

      
8.

Рекха Р.Д. 
Розвиток механізмів і процедур захисту прав жінок у рамках міжнародних організацій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Р.Д. Рекха ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню механізмів та процедур захисту прав і свобод жінок, створених в рамках міжнародної інституційної системи. В ній висвітлено як універсальні механізми та процедури, що діють в системі ООН, так і регіональні механізми та процедури, що застосовуються Радою Європи, Лігою Арабських Держав, Організацією Африканської Єдності, Організацією Американських Держав. Класифікація міжнародних органів, які застосовують відповідні механізми та процедури щодо захисту прав жінок, виходить в дисертації із функціонального та конвенційного критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4

Рубрики:

      
9.

Волков А.А. 
Удосконалення свиней породи дюрок при чистопородному розведенні та ефективність використання її в схрещуванні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.А. Волков ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки методичних підходів удосконалення породи дюрок в умовах Півдня України з використанням свиней чеської, американської, англійської, датської селекції, створенню племінного стада з поліпшеними репродуктивними якостями маток та визначенню ефективності використання породи в схрещуванні з великою білою англійською. Досліджено, що спрямоване використання в якості материнської основи чеської популяції, а в якості батьківської - американської, англійської та датської, стало ефективним методом удосконалення породи дюрок. На цій підставі в умовах ВАТ "Племзавод Степной" створено племінне стадо свиней породи дюрок української селекції, яке за репродуктивними якостями маток перевищує кращі світові аналоги. Використання породи дюрок у схрещуванні з великою білою англійською позитивно впливає на відгодівельні й м'ясні якості помісей. Більш ефективним виявилося поєднання, де материнською основою була порода дюрок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 дюрок
Шифр НБУВ: РА307352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Архелюк В.В. 
Прикметники розміру в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.В. Архелюк ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню семантики прикметників розміру в сучасній англійській мові. Послідовно розглядаються полісемія та лексичне значення прикметників, їх якісна та кількісна характеристики. Запропоновано варіант інвентаризації лексико-семантичної групи прикметників розміру на основі компонентного та статистичного аналізу, який дозволив установити загальні та диференційні ознаки мікросистеми і лексико-семантичні зв'язки між досліджуваними словами. На основі частотної характеристики прикметників за творами письменників англійської та американської художньої літератури ХІХ - ХХ століть розглянуто синтагматичні та парадигматичні відношення, сполучуваність досліджуваних прикметників з підкласами іменників, а також особливості їх вживання в авторському стилі. Встановлено середнє число значень прикметників розміру в сучасній англійській мові за даними синонімічних і двомовних словників; досліджено співвідношення між кількісними параметрами прикметників за допомогою спеціальних статистичних прийомів та методів, що суттєво уточнює існуючі дані про склад і семантику лексичних одиниць, які розкривають поняття розміру в мові та мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2

Рубрики:

      
11.

Лапшин О.Є. 
Конфлікт у колишній Югославії 1991-95 р.р. в загальноєвропейській політиці США: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Є. Лапшин ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу американської зовнішньої політики щодо конфлікту у колишній Югославії (1991-95 р.р.) з точки зору геополітичних та стратегічних інтересів США у Європі після завершення "холодної війни". Розглядаються основні цілі загальноєвропейської політики США в даний період, причини протиріч, що виникли всередині атлантичного союзу, аналізуються внутрішні та зовнішні аспекти конфлікту в колишній Югославії (1991-95 р.р.), використаного США для збереження та утвердження лідерства в трансатлантичній системі безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)64 + Т3(7США)64-64(4)

Рубрики:

      
12.

Мельникова Л.С. 
Східнослов'янська колонізація Південної Бессарабії (V - перша половина XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Мельникова ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації характеризуються особливості кожного етапу східно-слов'янської колонізації, науково обгрунтовані її тенденції та закономірності. Основна увага приділяється тій частині Південної Бессарабії, яка входить до складу України. Показана провідна роль південно-східного слов'янського населення в господарсько-культурному опануванні земель Південної Бессарабії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бредіхин А.В. 
Політичне та торговельно-економічне співробітництво України з Латинською Америкою (1994-1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Бредіхин ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу договірно-правової бази політичного, торговельно-економічного співробітництва, інвестиційної взаємодії, а також відносинам у політичній і торговельно-економічній сферах. Взаємовідносини України з Аргентиною, Бразилією та Чилі в період 1994-1997 рр. проаналізовані в комплексному варіанті. Виявлено проблеми і перспективи кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-64(70) + Т3(70)64-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бігун Б.Я. 
Постмодерністський образ світу (на матеріалі західноєвропейських та американських романів 80-х років ХХ століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Б.Я. Бігун ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

На широкому тлі постмодерністської літературної практики, в основному романної, а також на основі естетичних, філософських та літературознавчих досліджень розглянуті розбіжності між модернізмом і постмодернізмом, а також між постмодерністським світосприйняттям і постмодерністським художнім стилем. На матеріалі західноєвропейських та американських романів 80-х рр. XX століття досліджується постмодерністський образ світу, основні аспекти якого означені як "художник і текст", "світ як текст" та "скасування історії". Під даним кутом зору детально проаналізовані три постмодерністські романи: "Запахи" П.Зюскінда, "Останній світ" К.Рансмайра та "Уяви собі картину" Дж.Хеллера. Аналіз поетики і концептуального ладу постмодерністських романів дозволяє виявити специфіку втіленого у них образу світу, з одного боку, залежно від модерністського комплексу ідей, а з другого - такого, що демонструє процес кардинальної деконструкції модерністської парадигми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-334 + Ш5(0)-338.8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Калашнікова С.А. 
Управління державним сектором вищої освіти в США: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / С.А. Калашнікова ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

З'ясовані та розкриті найсуттєвіші характеристики, притаманні сучасній системі управління державною вищою освітою в США, здійснено аналіз її цілей, функцій, структури. З'ясовано, що структура управління американською державною вищою школою є пірамідальною. Її вертикальний поділ включає чотири адміністративні рівні - федеральний, штатний, рівень колегіального округу та рівень навчального закладу. Для кожного рівня здійснено аналіз його особливостей, відповідних керівних органів та зв'язків між ними. Висвітлено горизонтальний поділ досліджуваної системи, пов'язаний з участю в процесі управління державних, громадських органів і органів самоврядування. Вивчені та охарактеризовані існуючі типи управління державними вищими навчальними закладами (централізований і децентралізований). Встановлено і обгрунтовано, що управління державною вищою освітою в США носить громадсько-державний характер. Виявлені найсуттєвіші характеристики процесу підготовки фахівців у Сполучених Штатах за спеціальністю "Управління вищою освітою". Вивчені пріоритети федеральної політики в галузі вищої освіти на сучасному етапі та основні тенденції розвитку системи управління державним сектором вищої освіти в США. З'ясовані позитивні та негативні риси досліджуваної системи та на їх основі висловлено пропозиції щодо використання американського досвіду в умовах реформування управління вищою освітою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7СОЕ)к

Рубрики:

      
16.

Літвінов О.І. 
Сучасні тенденції формування змісту освіти в державних школах США: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.І. Літвінов ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено тенденції формування змісту освіти в державних школах США, головними з яких є поступовий перехід від монокультурної до полікультурної освіти та подальший розвиток двомовної освіти. Серед інших тенденцій виділено першочерговий розвиток базової освіти, системне реформування, диференціацію, гуманізацію, американоцентризм змісту освіти і введення стандартів у її зміст. Розглянуто теоретичні засади змісту освіти головних етнічних груп. Надано загальну характеристику освіти у американських школах, проведено аналіз головних навчальних дисциплін у школах США та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(7СОЕ)
Шифр НБУВ: РА310777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Острінгер К. 
Сучасні форми організації обслуговування кредитними інститутами приватних споживачів (на прикладі застосування електронних комунікаційних систем у ФРН): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / К. Острінгер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено організацію та вдосконалення обслуговування кредитними інститутами приватних споживачів на основі нових електронних технологій. На основі комплексного аналізу сучасних форм електронних комунікаційних систем у ФРН розкрито оптимальний характер взаємодії між кредитними інститутами та клієнтами, що призводить до зниження рівня витрат і досягнення інших показників ефективності, впровадження сучасних методів збуту послуг, підвищення рівня інформованості клієнтів, росту іміджу та покращання конкурентних позицій. Розглянуто економічні та фінансові наслідки, а також перспективи розвитку нової галузі німецької економіки у світлі впровадження електронних засобів в організацію та управління американським і європейським бізнесом та фінансами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.22 + У9(4НІМ)262.2
Шифр НБУВ: РА309921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Антонченко 
Основні тенденції аксіологічних змін у семантичній структурі американізмів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Тетяна Миколаївна Антонченко ; Київський держ. лінгвістичний ун-т. — К., 2000. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-66 + Ш143.21-31
Шифр НБУВ: РА311687

Рубрики:

      
19.

Філіпчик О.Й. 
Синтаксичні засоби створення образу (на матеріалі сучасної американської поезії): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Й. Філіпчик ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню словесного поетичного образу як двоаспектного явища, яке містить у собі концептуальний та мовний плани існування. Запропоновано додати до загальноприйнятих структурних компонентів образу - визначального, визначаючого та підстави для порівняння - ще один, яким є логічні відносини між зіставленими в образі поняттями. Корелятами реальних відносин між об'єктами зіставлення є синтаксичні відносини, які, в свою чергу, втілюються у певних синтаксичних конструкціях. Синтаксична конструкція є мовним засобом об'єктивації словесного поетичного образу у віршованих текстах. Синтаксична структура образу змінюється залежно від типу асоціації, за якою зіставляються об'єкти, а також логічних відносин, які втілюються у словесному образі. За результатами досліджень було визначено 17 синтаксичних моделей, які є засобами синтаксичної побудови словесного поетичного образу у сучасній американській поезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-22 + Ш5(7СОЕ)-335
Шифр НБУВ: РА308385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Князєва І.В. 
Особливості й тенденції інтеграційного розвитку у рамках НАФТА в контексті глобалізації світової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.В. Князєва ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність та об'єктивні передумови поглиблення економічної інтеграції між країнами з різним рівнем економічного розвитку на прикладі Північно-Американської угоди про вільну торгівлю (НАФТА). Висвітлено сообливості сучасного етапу розвитку нового регіоналізму, їх вплив на динаміку макроекономічних показників країн-учасниць, тенденції лібералізації зовнішньої торгівлі, зміну механізму та напрямів міжнародного інвестування. Проаналізовано вплив розвитку інтеграційних процесів у рамках НАФТА на динаміку зовнішньої торгівлі третіх країн та можливості її розширення в контексті створення Американської зони вільної торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.3
Шифр НБУВ: РА308027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського