Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (143)Реферативна база даних (2869)Книжкові видання та компакт-диски (552)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>K=КООПЕРАТИВН$<.>+<.>K=ПОВЕДІНКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 416
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гніздечко О.М. 
Авторизація наукового дискурсу: комунікативно-прагматичний аспект (на матеріалі англомовних статей сучасних європейських та американських лінгвістів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.М. Гніздечко ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено комунікативно-прагматичні особливості англомовного наукового лінгвістичного дискурсу в аспекті авторизації як базового чинника його творення. Розкрито комунікативно-прагматичний, метакомукативний та оцінний компоненти семантичної структури категорії авторизації з метою встановлення риторичних норм англомовного наукового дискурсу для здійснення міжсуб'єктної мовленнєвої взаємодії з науковою спільнотою й інформативного впливу на адресата. На підставі аналізу досліджуваного матеріалу висвітлено визначальну роль автора англомовного наукового дискурсу, в якому епістемічна / модальна оцінка вірогідності реалізується за допомогою різнорівневих мовних засобів категорично / некатегорично-стверджувальної авторизації. Виявлено та доведено їх метакомунікативну природу. Розглянуто метадискурсивні вирази та встановлено способи реалізації мовленнєвих стратегій і тактик побудови англомовного наукового лінгвістичного дискурсу, що характеризують автора як авторитарну / неавторитарну мовну особистість. Запропоновано дискурсивні й інтерпретативні стратегії, спрямовані на здійснення кооперативної мовленнєвої взаємодії у сфері наукового спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 +
Шифр НБУВ: РА338763

Рубрики:

      
2.

Скотнікова Л.С. 
Аграрні відносини в українському селі у 20 - 30 роках XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Скотнікова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено аграрні відносини в українському селі у 1921 - 1939 рр. На підставі широкого кола архівних джерел, переважну більшість яких введено до наукового обігу вперше, висвітлено комплекс питань щодо аграрних відносин у добу нової економічної політики. Зазначено, що проведення земплевпорядкувальних робіт, державні кредитування і система контрактації, сільськогосподарська кооперація, орендні відносини сприяли розвитку різних форм власності та господарювання в аграрному секторі, формуванню у селянина властивостей господаря. Проаналізовано процеси в українському селі щодо проведення суцільної колективізації, внаслідок якої під виглядом "колгоспно-кооперативної" власності було утверджено насправді державну власність на засоби виробництва в аграрній сфері, селян було позбавлено статусу власника і господаря, звужено їх громадянські права. Наведено рекомендації щодо використання уроків суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку українського села в 1921 - 1939 рр. під час проведення аграрної реформи в сучасних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-205
Шифр НБУВ: РА307971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Деркач М.М. 
Адаптаційний механізм інституційних змін господарської системи в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.М. Деркач ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення адаптаційного механізму інституційних змін господарської системи та його впливу на інституціональний розвиток економіки за умов ринкової трансформації. Розкрито зміст і функції адаптаційного механізму інституційних змін. Проаналізовано основні напрямки його впливу на інституційний розвиток господарської системи. Розглянуто явище адаптації інститутів, уточнено його значення за умов трансформації господарської системи. Доведено, що основним елементом адаптаційного механізму інституційних змін є адаптаційна поведінка суб'єктів господарювання. На підставі аналізу складу, структури, джерел адаптаційної поведінки аргументовано методи державного впливу на адаптаційний механізм інституційних змін господарської системи, спрямованого на посилення форм даного механізму, які сприяють подальшому вкоріненню ринкових інститутів і формуванню цілісної інституційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 +
Шифр НБУВ: РА345997

Рубрики:

      
4.

Приходько О.І. 
Азамакроциклічні комплекси міді та нікелю з гетероциклічними замісниками і їх взаємодія з молекулами-гостями: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.І. Приходько ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методики темплатного синтезу 28 нових макроциклічних комплексів нікелю(II) та міді(II) на основі меламіну, його похідних і барбітурової кислоти, як замикальних фрагментів у реакціях макроциклізації, в тому числі гомо- та гетерометалічних біс- і трис(макроциклічних) сполук. Отримано адукти деяких з цих комплексів з неорганічними аніонами, бензолтрикарбоксилатом, поліціанометалатами та сечовиною. Молекулярну та кристалічну будову 14 сполук встановлено за допомогою методу рентгеноструктурного аналізу. Показано, що дані комплекси є перспективними об'єктами для створення матеріалів анізотропної будови. Виявлено наявність регіоселективної диференціації карбоксилатів меламінвмісними оліго(макроциклічними) комплексами міді(II) та отримано новий ефективний рецептор анону бензол-1,3,5-трикарбонової кислоти. Встановлено, що меламінвмісний трис(макроциклічний) комплекс міді(II) здатний бути молекулярним реактором, у порожнині якого відбувається синтез біядерних поліціанометалатів. Наведено модель розпізнавання сульфат-аніону меламінвмісним біядерним комплексом нікелю(II), що грунтується на кооперативній дії двох металічних центрів. Досліджено вплив зв'язування сечовини на координаційне оточення та спектральні властивості іона міді(II) у барбітуратвмісному комплексі. Запропоновано спосіб іммобілізації меламінвмісного біс(макроциклічного) комплексу міді(II) на поверхні нітриду кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г522.1
Шифр НБУВ: РА317575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бабенко М.Д. 
Активізація і підвищення ефективності розвитку агропромислової інтеграції та кооперації в АПК регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.Д. Бабенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади інтеграційних і кооперативних процесів у АПК. Проаналізовано ретроспективу їх розвитку й ефективність у регіоні. За результатами проведеного дослідження визначено основні напрями активізації та підвищення ефективності розвитку агропромислової інтеграції та кооперації, якими є оптимізація складу та розмірів інтегрованих і кооперативних формувань, забепечення необхідного для активізації й ефективного функціонування інтегрованих і кооперативних структур економічного середовища, удосконалення економічних відносин, створення ефективної інфраструктури ринку й удосконалення організації реалізації продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)321.88 +
Шифр НБУВ: РА338350

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Радова О. В. 
Активізація розвитку та підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарських кооперативів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Радова ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано систему ефективних заходів щодо вдосконалення внутрішньогосподарських відносин у кооперативах та їх об'єднаннях. Розроблено організаційну структуру районного заготівельно-збутового кооперативу. Вдосконалено методику оцінювання конкурентоспроможності кооперативних агроформувань на основі SWOT-аналізу та технологію створення районного обслуговуючого кооперативу, засновану на застосуванні блок-схем і сіткових графіків. Розроблено методику оптимізації розмірів районних машинно-технологічних кооперативів та оптимального периметру території надання технологічних послуг. Систематизовано підходи у формуванні сировинних зон переробних підприємств з урахуванням спеціалізації аграрних підприємств, складних природно-економічних зон регіону та транспортної співпраці переробних підприємств із сировинними базами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.8-13
Шифр НБУВ: РА380148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бешнова Д. О. 
Антикооперативність при комплексоутворенні ароматичних сполук і ДНК у водному розчині: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 03.00.02 / Д. О. Бешнова ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено антикооперативні ефекти за нековалентного комплексоутворення біологічно важливих низькомолекулярних сполук (лігандів), які виявляють свою біологічну дію шляхом зв'язування з нуклеїновими кислотами, на рівнях їх самоасоціації, гетероасоціації та зв'язування з ДНК. Показано, що для будь-якої самоагрегувальної системи, а також зв'язування лігандів з ДНК, процес комплексоутворення носить антикооперативний характер, зумовлений втратою ступенів свободи у разі утворення комплексів. Проведено дослідження та розроблено інструмент аналізу кооперативних ефектів у разі гетероасоціації ароматичних ДНК-інтеркаляторів. Виявлено, що гетероасоціація ароматичних лігандів, яка супроводжується утворенням міжмолекулярного водневого зв'язку, характеризується вираженим антикооперативним ефектом. Розроблено функціонально-аналітичний та алгоритмічний методи аналізу кооперативності у разі комплексоутворення лігандів з олігомерами ДНК будь-якої довжини в межах заданої схеми реакцій комплексоутворення будь-якої складності з урахуванням будь-яких видів кооперативних взаємодій лігандів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.7,0 + Е725.112.1*011.5
Шифр НБУВ: РА383638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Вовченко В.Б. 
Архівна спадщина кооператора, державного і громадського діяча М.В. Левитського (1859 - 1939): історія, реконструкція, зміст: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / В.Б. Вовченко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено життєвий і творчий шлях відомого українського кооператора, державного та громадського діяча М.В.Левитського (1859 - 1936), показано особливості становлення його наукового світогляду та формування ідейних поглядів. Проаналізовано структуру архівної спадщини М.В.Левитського, запропоновано принципи класифікації та систематизації історичних документів. Здійснено групування архівних матеріалів за такими розділами: наукова спадщина, кооперативна та громадська діяльність, літературна та культурологічна творчість, державна діяльність, фотодокументи. У науковому дослідженні використано комплексні критерії (хронологічний, номінальний, жанровий, функціональний, джерелознавчий) аналізу та систематизації архівних матеріалів. Визначено роль документальної спадщини М.В.Левитського у вивченні кооперативного та культурно-просвітницького руху в Україні у другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР) + Т211(4УКР)52/61 +
Шифр НБУВ: РА352917

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Андерс І.О. 
Асимптотична поведінка нелокалізованих рішень рівнянь типу Кадомцева - Петвіашвілі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / І.О. Андерс ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Веркіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено асимптотичне поводження за великих значень часу нелокалізованих розв'язків рівнянь типу Кадомцева-Петвіашвілі (КП) - КП1, КП2 та рівняння Джонсона 1 (РД1). На підставі методу зворотної задачі розсіяння побудовано схему інтегрування рівняння Джонсона. Розроблено метод дослідження асимптотичної поведінки нелокалізованих розв'язків рівнянь типу КП за великих значень часу та доведено, що такі розв'язки розпадаються в області переднього фронту в нескінченний ряд зігнутих асимптотичних солітонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.621,022
Шифр НБУВ: РА316569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Каськун Є.П. 
Асимптотична поведінка нестійких розв'язків стохастичних диференційних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Є.П. Каськун ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.501,022

Рубрики:

      
11.

Щербина О.С. 
Асимптотична поведінка розв'язків дисипативної системи рівнянь Захарова: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / О.С. Щербина ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено дисипативну систему рівнянь Захарова у різних обмежених областях, запропонованої для опису колапсу ленгмюровських хвиль у плазмі. У випадку одновимірної області та періодичних граничних умов доведено існування глобального розв'язку та встановлено, що відповідна динамічна система є дисипативною та має компактний глобальний атрактор, а якщо зовнішні сили є аналітичними функціями, елементами глобального атрактора є аналітичні функції просторової змінної. У двовимірному випадку доведено існування та єдність глобального (за часом) розв'язку, у дисипативному - показано наявність інваріантної множини початкових умов, що породжують глобальний (за часом) розв'язок. Встановлено дисипативність та існування глобального атрактора відповідної динамічної системи. Побудовано регуляризацію системи рівнянь Захарова. Доведено збіжність атрактора регуляризованої системи до атрактора системи Захарова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.263,022 + В312.2,022 +
Шифр НБУВ: РА345411

Рубрики:

      
12.

Фастовська Т.Б. 
Асимптотична поведінка розв'язків задач термопружності пластин у постановці Міндліна: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / Т.Б. Фастовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено систему термопружності Міндліна - Тимошенка з різними законами розповсюдження тепла. Доведено, що системи з класичним законом та пам'яттю мають компактні глобальні атрактори скінченної фрактальної вимірності. Доведено, що сім'я атракторів задачі Міндліна - Тимошенка з класичним законом розповсюдження тепла є напівнеперервною зверху на нескінченності та за додаткових умов у нулі. Для задачі з пам'яттю та другим звуком доведено верхню напівнеперервність атрактора за параметром релаксації. Розглянуто абстрактну задачу для пов'язаних нелінійних параболіко-гіперболічних диференціальних рівнянь з частинними похідними, яка описує, зокрема, задачі Міндліна - Тимошенка. Доведено існування експоненціально притягуючого інваріантного багатовиду динамічної системи, породженої цією задачею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.65-01,022 + В311,022 +
Шифр НБУВ: РА354707

Рубрики:

      
13.

Попович О.В. 
Асимптотична поведінка та біфуркації розв'язків ланцюгів зв'язаних осциляторів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.В. Попович ; НАН України. Ін-т математики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

У дисертації досліджено стійкість періодичних розв'язків ланцюгів зв'язаних осциляторів у випадку, коли базовим осцилятором є одновимірне нелінійне відображення відрізку в себе. Запропоновано і обгрунтовано метод дослідження трансверсальних біфуркацій симетричних циклів, які належать синхронізуючому многовиду. Одержано умови для сильної та слабкої часткової хаотичної синхронізації, які застосовано при дослідженні часткової синхронізації в конкретних системах із симетричним і несиметричним зв'язком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.617,022

Рубрики:

      
14.

Попович С.І. 
Асимптотична поведінка та стійкість розв'язків деяких класів кусково-лінійних різницевих рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / С.І. Попович ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Доведено теореми стійкості для систем нелінійно зв'язаних унімодальних бімодальних кусково-лінійних одновимірних відображень. Для синхронізуючої хаотичної множини у просторі параметрів знайдено області асимптотичної стійкості за Ляпуновим, стійкості за Мілнором, нестійкості за Мілнором і сильної нестійкості. Досліджено біфуркації розрідження, розширення та переходу до хаотичного сідла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.921 + В317.26
Шифр НБУВ: РА311753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бондарчук 
Аутоагресивна поведінка несуїцидального характеру у хворих на параноїдну шизофренію (діагностика, корекція, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Андрій Григорович Бондарчук ; АМН України; Інститут неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-354
Шифр НБУВ: РА346977

Рубрики:

      
16.

Тимченко О.В. 
Аутоагресивна поведінка працівників органів внутрішніх справ України (соціально-психологічні детермінанти виникнення, методи превенції та профілактики): Автореф. дис. канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Тимченко ; МВС України. Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено природу аутоагресивної поведінки працівників органів внутрішніх справ, визначено її структуру, причини та приводи. На основі аналізу випадків самогубств працівників органів внутрішніх справ (ОВС) України за 1996 - 2000 рр. складено соціально-демографічний портрет суїцидента. Визначено та класифіковано соціально-психологічні причини та приводи суїцидальної поведінки працівників ОВС. Розроблено систему превентивно-профілактичних заходів щодо запобігання аутоагресивній поведінці працівників міліції. Запропоновано алгоритм діяльності практичного психолога щодо попередження аутоагресивної поведінки працівників міліції, який складається з прогнозування, превенції та психопрофілактики. Уточнено систематизацію поглядів щодо проблеми самогубств в контексті основних наук про людину. Поглиблено сучасні уявлення про ефективні методи і форми виявлення, профілактики і корекції аутоагресивної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 + Ю937-953.6 + Ю952.14 +
Шифр НБУВ: РА327941

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Гічун 
Аутоагресивна поведінка у військовослужбовців внутрішніх військ МВС України (причини, механізми, профілактика): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В'ячеслав Сафронович Гічун ; Державна установа "Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2007. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89 + Р649 + Ц68,8(4УКР)2-5:Р
Шифр НБУВ: РА359931

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Мудренко І.Г. 
Аутоагресивна поведінка у хворих з першим психотичним епізодом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / І.Г. Мудренко ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення соціальних, клініко-психопатологічних, патопсихологічних особливостей 100 хворих з першим психотичним епізодом визначено соціально-статутні, клініко-психопатологічні та психодіагностичні предиктори формування аутоагресивної поведінки та розроблено методи вторинної профілактики. Проаналізовано результати обстеження 58-ми пацієнтів основної групи з аутоагресивними проявами та 42-х хворих осіб контрольної групи без ознак аутоагресивної поведінки. Встановлено взаємозв'язок конституційних, соціально-статутних чинників і психопатологічної симптоматики з суїцидальним ризиком. Вивчено клінічну феноменологію аутоагресивної поведінки. Виявлено, що провідна роль у формуванні суїцидальної поведінки під час першого психотичного епізоду належить психопатологічній симптоматиці. Хворим надано невідкладну суїцидологічну допомогу із застосуванням фармакотерапії та кризової психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА355696

Рубрики:

      
19.

Бурса А.І. 
Аутоагресивна поведінка у хворих похилого віку з органічним депресивним розладом (клініка, діагностика, терапія, профілактика): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.І. Бурса ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення структури та клініко-психопатологічних особливостей формування аутодеструктивної поведінки осіб похилого віку з органічним депресивним розладом (ОДР) удосконалено ранню діагностику та тактику психотерапевтичної та медикаментозної корекції цих патологічних станів. Запропоновано новий підхід, зокрема, розроблено інтегративний комплекс психотерапії та медикаментозного забезпечення (антидепресантами групи СІЗЗС), адаптованих для категорії хворих з ОДР. Ефективність лікувального комплексу підтверджено клініко-катамнестично. Обгрунтовано рекомендації стосовно терапевтичної корекції та профілактики аутоагресії за депресивних розладів на тлі церебрального атеросклерозу за умов психіатричного стаціонару та психоневрологічного диспансеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА356704

Рубрики:

      
20.

Щеглова Я.В. 
Аутоагресивна поведінка хворих на епілепсію (клініка, генез, профілактика): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Я.В. Щеглова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження 230-ти хворих на епілепсію з психічними розладами, з яких у 150-ти спостерігалася аутоагресивна поведінка, а у 80-ти - вона не відмічалася ніколи. Досліджено та порівняно певні клінічні, особистісні та соціальні характеристики хворих. Проаналізовано структуру зазначеної поведінки хворих. Установлено клінічні, особистісні та соціальні критерії ризику аутоагресивної поведінки хворих на епілепсію. З використанням методу аналізу генезу аутоагресивної поведінки таких хворих виявлено чинники, що беруть участь у її формуванні та реалізації. Встановлено співвідношення провідних чинників генезу зазначеної поведінки та психопатологічних синдромів у досліджених хворих. Запропоновано заходи щодо покращання профілактики первинних і повторних аутоагресивних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2 + Р64-32 +
Шифр НБУВ: РА363182

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського