Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (192)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>K=КОРЕКТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мещеряков В.І. 
Автоматизована система перетворення інформаційних потоків для управління високоенергетичними процесами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.І. Мещеряков ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Установлено, що керуюча інформаційна система з пропускною здатністю, меншою за потік вхідної інформації, може забезпечити управління об'єктом. Розроблено метод стискування зображень у реальному часі процесу управління, який полягає у розпізнаванні інформативних ознак попередньо спрощеного зображення і наступній обробці інформативних зон та метод обробки зображень - сегментації зображення на скінченну кількість класів і подальше оперування з ознаками (маркерами) класу, які містять інформацію про об'єкт, що зберігається у базі знань. Обгрунтовано, що пропускна здатність каналу претворення не може бути меншою за різницю ємності перетвореного зображення та ємності бази знань. Наведено швидкодійні алгоритми обробки інформаційних масивів, які передбачають розпаралелювання обчислень зворотних матриць та дають змогу визначити контури зображень. Розвинуто алгоритми стискування зображень у системах діагностики зі складним фоном, який полягає в обробці тільки змінних інформаційних фрагментів. Запропоновано інструментальні засоби обробки первинної інформації матричних приймачів випромінювання, який передбачає управління діагональним переміщенням матриці на половину кроку розташування чуттєвих елементів синхронно до частоти зміни напівкадрів з інтерполяційним формуванням проміжних даних. Розвинуто методи ізотропної обробки первинних зображень для підвищення надійності та вірогідності визначення інформаційних ознак шляхом підвищення симетричності спектральної характеристики завдяки діагональному розміщенню чуттєвих елементів у фокальній площині. Запропоновано методи моделювання хвильового фронту інтенсивного випромінювання з інтерполяцією за формулою Пуассона та використанням експериментальних значень інформаційних ознак, які одержуються від системи, та нахилу хвильового фронту на зрізі апертури коректора. Проведено моделювання специфічних крайових ефектів у разі проходження інтенсивних лазерних потоків крізь діафрагми, що відрізняється від відомого представленням джерела випромінювання експонентною функцією Гріна. Розвинуто моделювання корекції амплітудних спотворень профілю пучка випромінювання, що передбачає врахування фазових спотворень хвильового фронту випромінювача. Розроблено модель взаємодії інтенсивного лазерного випромінювання з прийомним електродом, яка враховує неоднорідності поверхневого шару електроду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.83-015 +
Шифр НБУВ: РА331315

Рубрики:

      
2.

Набока О.І. 
Аніліди хінолін-карбонових кислот - перспективний клас потенційних коректорів кислотно-лужної рівноваги і водно-електролітного обміну організму (експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра біол. наук : 14.03.05 / О.І. Набока ; АМН України; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вперше експериментально доведено, що аніліди хінолін-карбонових кислот є сполуками, які мають виражені діуретичний, гіпотензивний і дегідратаційний ефекти. Показано доцільність подальшого пошуку діуретиків з гіпотензивною активністю серед речовин зазначеної групи. Доведено, що зміни функціональної діяльності нирок під впливом карборену залежать від його дози, тривалості застосування та ступеня гідратації організму. Вперше показано, що карборен нормалізує порушення кислотно-лужної рівноваги (КЛР) і водно-електролітного обміну за умов артеріальної гіпертензії (АГ). З'ясовано механізми порушень водно-електролітного обміну у спонтанно гіпертензивних щурів, які проявляються ранньою гіперкреатинемією поряд з мікроальбумінурією і призводять до порушення функції нирок. Доведено, що механізми реалізації антигіпертензивного ефекту карборену базуються на зменшенні рідини в організмі у спонтанно гіпертензивних щурів, а також за рахунок прямої спазмолітичної дії на стінку судин. Вперше вивчено зміни КЛР в організмі інтактних тварин, за умов АГ і у разі патології нирок і перспективи корекції порушень КЛР карбореном. Показано, що порушення КЛР за умов АГ і на тлі метаболічного ацидозу, спричиненого хлористим амонієм, проявляються артеріальною гіпоксемією, зменшенням утилізації кисню тканинами, зниженням вмісту стандартного бікарбонату і, як наслідок, зменшенням суми буферних основ. Всі ці зміни нормалізуються за умов уведення карборену. Вперше доведено, що місцем локалізації діуретичного ефекту є дистальний і частково проксимальний відділи звивистих канальців нефрону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 аніліди хінол-карбонових к-т +
Шифр НБУВ: РА366705

Рубрики:

      
3.

Гаврилів Г.М. 
Антенатальна та постнатальна профілактика карієсу зубів з застосуванням пектинвмісних речовин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.М. Гаврилів ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено рецептуру "Пектодент"-порошку, "Пектодент"-мармеладу для різних вікових груп населення, зокрема, для дітей та жінок у період вагітності та лактації. Доведено, що комплексна протикарієсна дія даних пектинвмісних засобів гігієни порожнини рота ентерального вживання полягає у: високій очищуючій здатності засобів у разі безабразивної дії на емаль тимчасових і постійних зубів; виключенні цукру; антибактеріальній активності, яка проявляється без порушення якісного складу аутофлори порожнини рота; стимуляції салівації; дії пектинів, як коректорів адаптаційних можливостей стану порожнини рота до протикарієсних умов; обмеженні впливів негативних факторів зовнішнього середовища на організм у період інтенсивного розвитку та формування твердих тканин зубів. Установлено, що карієспрофілактична ефективність пектинвмісних гігієнічних засобів "Пектодент" становить від 35 до 100 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА325571

Рубрики:

      
4.

Давіденко О.М. 
Використання магнітофорезу намацита і вітаміну Dsub3/sub у комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Давіденко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту (ГП) вивчено терапевтичну ефективність магнітофорезу комбінації препарату "Намацит" та вітаміну D3. Уперше в експерименті на тваринах під дією магнітофорезу доведено поліпшення перебігу енергетичних процесів, відновлення кислотно-лужної рівноваги, зниження гіпоксії та перекисного окиснення у тканинах пародонта та крові, що призводить до посилення біосинтетичних процесів і запобігає розвитку атрофії кісткової тканини пародонта. На підставі клініко-рентгенологічних досліджень доведено раціональність використання магнітофорезу намацита та вітаміну D3 у комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит. Показано, що магнітофорез у рекомендованому режимі сприяє стійкому пролонгованому лікувальному ефекту, продовженню періоду ремісії та запобігає прогресуванню патологічного процесу у тканинах пародонта. Установлено, що підвищення ефективності комплексного лікування ГП з використанням магнітофорезу запропонованих засобів досягається внаслідок позитивного впливу фізичного фактора (імпульсного магнітного поля) та препаратів-коректорів гомеостазу у тканинах пародонта (намацита і вітаміну D3 на основні патогенетичні ланки хронічного пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА338119

Рубрики:

      
5.

Рябоконь О.М. 
Вплив системної ензімотерапії на показники ліпідного обміну, імунозапальні реакції та гемодинамічні параметри на етапі довготривалого спостереження хворих, що перенесли інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.М. Рябоконь ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Обстежено 118 осіб, з них 93 хворих - після перенесеного інфаркту міокарда (ІМ). Визначено ефекти довготривалого впливу системної ензимотерапії (СЕТ) на етапі відновлювального лікування. Вперше доведено ефективність довготривалого використання СЕТ, як коректора змінених вихідних гемодинамічних, імунозапальних і ліпідемічних факторів. Запропоновано індивідуальні схеми корекції імунного статусу та ліпідного спектра крові, у хворих, що перенесли ІМ з урахуванням вихідного рівня клітинних факторів, ступеня імунозапальних реакцій та дилятацій лівого шлуночка на основі СЕТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА313664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гречко О.А. 
Гемостаз у здорових жінок, його порушення та пептидна регуляція при епітеліальних ектопіях слизової оболонки шийки матки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.А. Гречко ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького МОЗ України. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оцінки стану гемостазу у здорових жінок і хворих з простими та багаторазово рецидивуючими епітеліальними ектопіями шийки матки на фоні генералізованого пародонтиту. Висвітлено терапевтичну ефективність нового пептидного препарату "Вермілат" в клініці у разі епітеліальних ектопій шийки матки у межах комплексної програми корекції генералізованого пародонтиту. Проаналізовано дію препарату "Вермілат" як коректора метаболізму сполучної тканини, його протизапальні та антиоксидантні властивості, позитивний вплив на процеси епітелізації та міжклітинної взаємодії. Доведено діагностичне значення вихідного рівня сироваткового фібронектину (ФН) як прогностичного критерію перебігу епітеліальної ектопії шийки матки, а також можливість його корекції комплексом поліпептидів "Вермілат". Доведено, що поліпептидний комплекс "Вермілат" нормалізує коагуляційний потенціал крові, стан імунологічної резистентності та рівень сироваткового ФН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.42-3
Шифр НБУВ: РА320307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сапатий А.Л. 
Ефективність клінічного застосування корвітину в терапії хворих на гострий інфаркт міокарда на фоні артеріальної гіпертензії та хронічної серцевої недостатності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / А.Л. Сапатий ; АМН України, ДУ "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Експериментально визначено фармакодинамічні властивості корвітину як стимулятора синтезу оксиду азоту, ендотелійзалежної вазодилятації ізольованих сегментів грудної аорти та коректора ритмічної активності папілярних м'язів серця дорослих щурів. Досліджено вплив комплексної терапії у поєднанні з корвітином на перебіг, гемодинамічні показники та прояви ендотеліальної дисфункції, стан пероксидації ліпідів і системи ендогенного антиоксидантного захисту, активність місцевого запального процесу, прояви депресії та якість життя у хворих на гострий інфаркт міокарда, поєднаного з артеріальною гіпертензією (АГ) і хронічною серцевою недостатністю (ХСН). Патогенетично обгрунтовано та клінічно доведено доцільність застосування корвітину у поєднанні з базовою терапією для лікування таких пацієнтів. Доведено здатність корвітину стимулювати синтез оксиду азоту, викликати ендотелій залежне розслаблення судин, зафіксовано його антиаритмічну дію. Встановлено, що даний препарат сприяє покращанню гемодинамічних характеристик пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, поєднаного з АГ та ХСН, а також нівелюванню проявів ендотеліальної дисфунції, зменшенню перекисного окиснення ліпідів і відновленню системи ендогенного антиоксидантного захисту, а також позитивно впливає на перебіг місцевого запального процесу. Доведено, що комбінована терапія з включенням у схему лікування корвітину сприяє достовірному зменшенню проявів депресії та покращанню якості життя пацієнтів. Розроблено диференційовані показання до комбінованої терапії з включенням корвітину для лікування хворих на гострий інфаркт міокарда у поєднанні з АГ і ХСН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 + Р410.030-3 + Р410.09-3 +
Шифр НБУВ: РА363225

Рубрики:

      
8.

Хміль Т.А. 
Застосування пептидного препарату "Вермілат" у комплексній терапії хворих пародонтитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.А. Хміль ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 16 с. — укp.

З використанням експериментальної моделі аутоімунного пародонтиту досліджено терапевтичну ефективність пептидного препарату вермілату як коректора метаболізму сполучної тканини за умов клініки у ході комплексної терапії хворих пародонтитом легкого та середнього ступеня тяжкості. На підставі проведеного експерименту на тваринах доведено, що застосування даного препарату знижує активність колагенолізу, прискорює перебудову сполучнотканинної матриці з інгібуванням колагенолітичної активності в тканинах пародонта. Досліджено особливості застосування поліпепцидного препарату вермілату в процесі лікування хворих хронічним генералізованим пародонтитом легкого та середнього ступеня тяжкості, а також встановлено виражений терапевтичний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-4
Шифр НБУВ: РА319988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Левчук В.І. 
Зменшення димності відпрацьованих газів автотракторних дизелів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / В.І. Левчук ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання зменшення димності автотракторних дизелів шляхом застосування системи автоматичного регулювання паливоподачі за величиною оптичної густини відпрацьованих газів та частотою обертання колінчастого вала. В розробленій системі автоматичного регулювання паливоподачі створено денситометричний датчик з підтриманням чистоти оптичного каналу та електромеханічний коректор на базі крокового гібридного електродвигуна. Обгрунтовано електронне регулювання паливоподачі за адаптаційними параметрами, отриманими й перевіреними на уточнених математичних моделях розрахунку швидкісних характеристик і перехідних режимів роботи дизеля. Встановлено, що за умов забезпечення гранично допустимої димності не вище 40% коректування паливоподачі за адаптаційними характеристиками зменшує питомі викиди сажі на 53,9%, циклову подачу палива - на 27,8%, ефективну потужність - на 22,3% й забезпечує стійкість роботи автотракторного дизеля 6ЧН13/11,5.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-044.2 +
Шифр НБУВ: РА361486

Рубрики:

      
10.

Бугрова Т.І. 
Квазіоптичні інтегральні діаграмоутворюючі схеми багатопроменевих антен діапазону міліметрових хвиль: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / Т.І. Бугрова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-01 +
Шифр НБУВ: РА364802

Рубрики:

      
11.

Пилип'юк А.М. 
Клініко-метаболічні особливості адаптації доношених новонароджених дітей з пневмонією і гіпоксично-ішемічною енцефалопатією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.М. Пилип'юк ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА307337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Дрозд В.І. 
Комплексна корекція моторно-евакуаторних порушень після резекції шлунка і ваготомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.І. Дрозд ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням профілактики і лікування постгастрорезекційних і постваготомних функціональних ускладнень після резекції шлунка і ваготомії. Одержано результати клінічних, гастродуоденоєюнографічних, pH-метричних, ендоскопічних, рентгенологічних досліджень, які дозволили з'ясувати механізми евакуаторної функції шлунка після резекції за методом Більрот-II, а також після селективної проксимальної ваготомії з дренуючою операцією. Встановлено, що евакуація шлункового вмісту знаходиться в тісному взаємозв'язку з моторною функцією шлунка і відводної петлі кишки, які розглядаються одночасно в єдиному комплексі. Це дозволило з'ясувати, що пострезекційні та постваготомні функціональні ускладнення залежать від поєднання типів моторики шлунка і відповідної петлі кишки. Встановлено, що даларгін є універсальним коректором при збуджувальному і гальмівному типах моторної функції шлунка, дванадцятипалої та відвідної петлі тонкої кишки. На основі отриманих даних обгрунтовано доцільність і патогенетичність застосування дієтичної корекції, корекції даларгіном порушень моторно-евакуатоної функції шлунка, дванадцятипалої та відвідної петлі кишки для профілактики пострезекційних і постваготомних функціональних ускладнень. Рекомендовано три варіанти дієтотерапії в залежності від показників моторики. Харчові продукти підбираються з урахуванням стимулюючої та гальмуючої дії на моторику шлунка і відвідної петлі кишки, що дозволило зменшити частоту функціональних ускладнень утричі після резекції шлунка і ваготомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-38
Шифр НБУВ: РА310387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гнідой І.М. 
Комплексне застосування електрофорезу пірацетаму та препаратів природного походження у корекції когнітивних змін у дітей, викликаних хронічною екологічно обумовленою свинцевою інтоксикацією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.М. Гнідой ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено дію хронічної екологічно обумовленої інтоксикації свинцем на організм дітей та їх когнітивну сферу та розроблено шляхи їх ефективної реабілітації. Установлено, що підвищений рівень свинцю в крові дітей спричинений безпосередньою близькістю місця проживання дитини до забруюнюючого фактора. У досліджених дітей виявлено достовірні порушення когнітивної сфери, а також активацію процесів ПОЛ, виснаження резервів антиоксидантного захисту, пригнічення клітинної ланки імунітету, анемію. За результатами досліджень доведено необхідність застосування в етіопатогенетичній терапії таких дітей препаратів рослинного походження з властивостями ентеросорбентів, метаболічних коректорів, з уретичною дією, а також введення ноотропних препаратів за методом електросон-форезу. Розроблено лікувально-реабілітаційний комплекс, що передбачає використання препаратів спіруліни, харчових волокон із злаків, збір трав з діуретичною дією та електросон-форез пірацетаму. Установлено, що його застосування сприяє значному покращенню психосоматичного статусу дітей з екологічними ураженнями свинцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.441.4-54 +
Шифр НБУВ: РА333573

      
14.

Іванюшко-Назарко Н.В. 
Комплексне лікування важких токсико-алергічних дерматозів з урахуванням стану гомеостазу, амінокислотного спектра та системи оксиду азоту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Н.В. Іванюшко-Назарко ; Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на токсико-алергічні дерматози (ТАД) з використанням препаратів метаболічної дії з урахуванням біохімічних показників гомеостазу, амінокислотного спектра та системи оксиду азоту (NO). На підставі даних, одержаних завдяки вивченню спектра всіх замінних і незамінних амінокислот установлено роль метаболічного компонента у патогенезі ТАД - дисаміноацидемії у разі медикаментозної алергії за типом багатоформної ексудативної еристеми (БЕ), гіпоаміноацидемії за умов синдрому Стівенса - Джонсона (ССД), гіпо- та гіпераміноацидемії за токсичного епідермального некролізу (ТЕН). Виявлено інтенсифікацію окиснювального метаболізму L-аргініну у вигляді порушення функціонування ситеми NO, що призводить до гіперпродукції NO і може перетворюватися з ланки адаптації (у випадку медикаментозної алергії за типом БЕЕ) в ланку пошкодження (за умов ССД і ТЕН). Розроблено метод терапії з використанням антиоксидантних засобів (Три-Ві плюс), амінокислотних сумішей (октаміну плюс, інфезолу 40), волемічного стабілізатора (рефортану) і коректора метаболічного ацидозу (4 %-го гідрокарбонату натрію). Запропонований метод лікування уможливлює швидке клінічне одужання в 94,4 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3 + Р601.29 +
Шифр НБУВ: РА359644

Рубрики:

      
15.

Герасименко В.В. 
Корекція порушень постави та сколіозів І - ІІ ступенів у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.09 / В.В. Герасименко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми підвищення ефективності діагностики та лікування хворих з порушеннями постави та сколіозами I - II ступенів шляхом застосування соматометричного обстеження й оригінального коректора постави. Вперше розроблено принципово нову експериментальну модель формування деформації хребта під дією штучно створеного патологічного рухового стереотипу. Запропоновано програму для комп'ютерного аналізу фотометричних зображень і динамічного контролю результатів лікування. Створено та впроваджено метод корекції динамічного стереотипу у дітей з порушеннями постави шляхом застосування коректора постави. Доведено ефективність застосування у дітей методів самоконтролю за поставою та сколіозами I і II ступенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.533-5
Шифр НБУВ: РА370677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Очкуренко О.В. 
Метод підвищення ефективності систем селекції рухомих цілей шляхом корекції спектрів прийнятих сигналів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / О.В. Очкуренко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачу зниження впливу нестабільності несучої частоти зондувальних сигналів на ефективність систем селекції рухомих цілей на основі корекції спектрів ехо-сигналів. Досліджено метод звуження спектрів та метод адаптивної корекції спектрів ехо-сигналів. Розроблено методику розрахунку коефіцієнта підзавадової видимості системи селекції рухомих цілей за умови введення в приймальний тракт фільтрів-коректорів. Проаналізовано можливості кожного методу щодо зниження впливу нестабільності несучої частоти сигналів на ефективність системи селекції рухомих цілей. Запропоновано метод та пристрій вимірювання нестабільності несучої частоти сигналів, а також спроектовано цифровий фільтр, який змінює свої параметри залежно від нестабільності частоти. Визначено величину похибок роботи даних технічних рішень та оцінено їх вплив на ефективність системи селекції рухомих цілей.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359248

      
17.

Савченко І.В. 
Методи синтезу коректорів міжсимвольної інтерференції з використанням кумулярних функцій третього порядку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / І.В. Савченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено метод завадостійкого оцінювання амплітудно-частотних характеристик (АЧХ) каналів зв'язку на підставі спектрального оцінювання за допомогою узагальненої моделі авторегресії третього рангу, що дозволило суттєво підвищити точність ідентифікації АЧХ каналів зв'язку у разі високого рівня гаусівської вузькосмугової завади. Розвинуто метод оцінювання імпульсної характеристики каналів з'язку за кумулянтними функціями вищих порядків, що забезпечило підвищення точності ідентифікації імпульсної характеристики каналів зв'язку за присутності завад. З використанням кумулянтних функцій третього порядку удосконадлено ме5тод синтезу коректора міжсимвольної інтерфеенції на базі рішення Вінера, що дозволило одержати ефективний коректор міжсимвольної інтерференції (МСІ) за присутності гаусової вузькосмугової завади та високого рівня МСІ до вирівнювання каналу зв'язку. Розроблено градієнтний метод третього рангу адаптації коректора МСІ до каналів зв'язків, застосування якого в системі передачі даних SDSL забезпечило збільшення дальності дії системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.8 +
Шифр НБУВ: РА362405

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Кузь М.В. 
Методи та пристрої зменшення впливу кліматичних факторів на облік газу в комунально-побутовій сфері: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / М.В. Кузь ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено математичну модель залежності температури газу, що обліковується побутовими лічильниками, від температури повітря навколишнього і робочого середовища, а також математичну модель залежності тиску газу у газопроводі від висоти розташування точки вимірювання об'єму газу над рівнем моря, що дає змогу коректувати виміряний лічильником об'єм газу з урахуванням його тиску та температури обчислених на підставі статистичних даних гідрометеорологічних служб. Запропоновано новий графічний метод приведення облікового об'єму газу до стандартних умов, що дає змогу швидко, без вимірювання впливових фізичних величин, здійснити корекцію показників лічильників газу. Розроблено метод і пристрої прямої механічної корекції показів лічильників газу, завдяки якому є можливим без втручання в роботу лічильника газу, за допомогою додаткового вмонтованого перед лічильником механічного коректора, відображати на засобах індикації лічильника величину об'єму газу за стандартних умов. Розроблено технічну та нормативну засади метрологічного забезпечення для здійснення державного метрологічного контролю розроблених способів і засобів корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03-49 +
Шифр НБУВ: РА345095

Рубрики:

      
19.

Тачиніна О.М. 
Методика збереження живучості системи "літак - екіпаж - середовище" у польоті: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / О.М. Тачиніна ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми збереження живучості ситем "літак - екіпаж - середовище" за умов розвитку особливої ситуації (ОС) у польоті за рахунок скорочення часу, потрібного екіпажу для усунення подальшого розвитку ОС, або недопущення переростання її в катастрофічну. Проаналізовано особливості виникнення ОС, розроблено математичну модель, що враховує аеродинамічні властивості літака, динамічні характеристики та психофізіологічні особливості екіпажу та навколишнього середовища. На підставі моделі послідовності вироблення рішення екіпажем і його реалізації досліджено реакцію системи "літак - екіпаж - середовище" за умов розвитку типової ситуації на дії пілота з різними динамічними характеристиками. Досліджено можливість використання нечіткого регулятора у трьох режимах його роботи (спостерігач, коректор і формувач підказки) для скорочення часу, необхідного екіпажу для прийняття рішення. Наведено структурну схему штурвального режиму керування для поздовжнього каналу з нечітким регулятором. Запропоновано алгоритм формування та видачі рекомендацій щодо дій екіпажу у разі виникнення ОС у польоті, а також алгоритм створення бази знань з застосуванням когнітивного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.3-69 + О53-082.022.9 +
Шифр НБУВ: РА351575

Рубрики:
  

      
20.

Радіонов С.М. 
Морфологічні особливості мигдалеподібного тіла головного мозку після хронічної інтоксикації барбітуратами в різні вікові періоди (експериментально-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / С.М. Радіонов ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

За результатами комплексного гістологічного, морфометричного та математичного дослідження вивчено динаміку, взаємозв'язок і взаємозумовленість морфологічних перетворень клітин (нейронів і макроглії) ядер мигдалеподібних тіл (МТ) головного мозуку щурів різних вікових груп після хронічного впливу барбітуратами залежно від їх доз і термінів експерименту. Установлено, що тривале застосування барбітуратів (фенобарбітону та бензоналу) спричинює неспецифічні поліморфні морфологічні зміни нейронів усіх ядер базо-латерального та кортико-медіального відділів МТ головного мозку щурів. Доведено доцільність застосування за хронічної інтоксикації барбітуратами силібору як коректора несприятливих морфологічних змін найважливішої структури лімбічної системи головного мозку - МТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-29 +
Шифр НБУВ: РА343854

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського