Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (52)Реферативна база даних (1129)Книжкові видання та компакт-диски (794)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛЕП$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Перетятко Ю.В. 
Чисельний розрахунок тривимірних електричних полів в полімерній ізоляції самоутримних ізольованих проводів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / Ю.В. Перетятко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено нові математичні моделі та методики для числового розрахунку тривимірних електричних полів (ЕП) у полімерній ізоляції самоутримних ізольованих проводів з урахуванням наявності гетерогенності близько розташованих мікронеоднорідностей (поверхневих і об'ємних, провідних і діелектричних) та просторового розташування провідників у трифазній лінії електропередачі. Визначено узагальнювальний критерій збільшення напруженості ЕП у зі зшитою поліетиленовою ізоляцією (ЗПЕІ) самоутримних ізольованих проводів (СІП) та в її діелектричних включеннях, який враховує змінення розмірів і електричних параметрів мікронеоднорідностей, відстаней між ними та розмірів дендритів на їх поверхні. Цей критерій використано для підвищення точності розрахунків напруженості ЕП та визначення локальних об'ємів в ізоляції з недопустимою напруженістю. Розроблено нові методики розрахунку неоднорідних тривимірних ЕП в СІП з урахуванням сукупності різних гетерогенних мікродефектів у ЗПЕІ. Методики є ефективними для уточнення технологічних режимів промислового виробництва СІП, що підтверджується їх впровадженням на ЗАТ "Завод "Південкабель" (м.Харків) за освоєння промислового виробництва СІП з характеристиками на рівні кращих світових зразків. Використання СІП виключає короткі замикання між проводами ліній електропередачі (ЛЕП) у разі ожеледі, сильного вітру, снігопаду та інших стихій, зменшує падіння напруги та втрати потужності, а також підвищує надійність, безпеку й енергоефективність повітряних ЛЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.332.3 +
Шифр НБУВ: РА355175

Рубрики:

      
2.

Лупак Н.М. 
Художня та літературно-музична інтерпретації образу І.Мазепи (епопея Б.Лепкого "Мазепа" та опера П.Чайковського "Мазепа"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н.М. Лупак ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено образ Мазепи у контексті європейської культури, грунтуючись на синтезі та взаємодії різних видів мистецтва (зокрема літератури та музики). Здійснено зіставлення неоднозначних і суперечливих поглядів щодо тлумачення особистості українського гетьмана. З'ясовано історичні, соціальні, національні обставини виникнення конкретного мистецького твору, а також специфіку характеротвірних засобів певного виду мистецтва. Феномен буття І.Мазепи у літературно-музичному контактному просторі базується на концепції діалогу та семіосфери, зокрема на одному з постулатів: необхідною передумовою діалогу є асиметрія, яка виявляється у різниці семіотичних структур його учасників. Побудовано музичну концепцію творчості Б.Лепкого з врахуванням джерела музичності художньої мови письменника. Виявлено синтетичні способи досягнення літературним твором музичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ=УК)-4 Лепкий, Б.С. 534 + Ш5(УК=4ПОЛ)-4 Лепкий, Б.С. 534 + Щ317.413(4РОС)5-81 Чайковський П. +
Шифр НБУВ: РА349333

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Арістархова О.О. 
Художня рецепція образу гетьмана в українській літературі XVII - XXI ст. (на матеріалі творів про І.Виговського): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.О. Арістархова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено художню рецепцію, інтертекстуальність та інтерпретацію образу гетьмана І. Виговського в українській літературі. Проаналізовано вплив історіографії на художню інтерпретацію історичних подій і постатей. Досліджено твори усної народної творчості та української літератури XVII - XXI ст., що зображають історичне минуле України, зокрема період козаччини: думи, історичні пісні, козацькі літописи Самовидця, Г. Грабянки, С. Величка, "Історію русів", а також Й. Єрлича та Софоновича, твори П. Загребельного, Я. Качури, А. Кащенка, В. Кожелянка, В. Кулаковського, П. Куліша, М. Лазорського, І. Ле, Б. Лепкого, О. Лупія, Д. Міщенка, Д. Мордовця, Ю. Мушкетика, І. Нечуя-Левицького, І. Павліхи, П. Панча, О. Пахучого, Н. Рибака, Я. Славутича, О. Соколовського, М. Старицького, Ю. Тиса, А. Чайковського, В. Чемериса. На підставі вивчення еволюції образу гетьмана І. Виговського в українській літературі, зроблено висновок, що протягом століть він зазнавав суттєвих змін. З'ясовано, що в літературі незалежної України даний образ набуває багатогранності, що пов'язано з аналітико-психологічним освоєнням дійсності письменниками, суб'єктивно-авторським баченням теми, поглибленням проблематики та використанням останніх досягнень історичної науки, естетики та психології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-694 +
Шифр НБУВ: РА369444

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Скрипник Л.М. 
Хронічний некалькульозний холецистит у жінок різного віку: лікування з включенням кверцетину і препаратів магнію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Л.М. Скрипник ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2005. — 21 с. — укp.

Уперше з використанням сучасних методів обстеження вивчено вікові особливості клінічного перебігу хронічного некалькульозного холециститу (ХНХ) у жінок. Виявлено, що у жінок віком 20 - 44 років домінували запально-інтоксикаційний та алергічний синдроми, а у жінок віком 45 - 59 років - невротичні (підвищена ситуаційна й особистісна тривожність, низький ступінь опірності до стресу) і кардіальні прояви. Доведено, що у пацієнток віком 45 - 74 років, хворих на ХНХ, мав місце гіпотонус жовчного міхура, а у осіб віком 20 - 44 років - його гіпертонус. Відзначено, що клінічна картина ХНХ у жінок доповнюється порушенням кислототвірної функції шлунку з переважанням гіпоацидних станів у даних хворих віком від 45-ти до 74-х років. Розвинуто концепцію патогенезу ХНХ у жінок різного віку, зокрема, з'ясовано роль підвищеної продукції прозапального (ІЛ-6) цитокіну у взаємозв'язку з активацією процесів ліпопероксидації та виснаженням антиоксидантних резервів організму. Установлено, що рівень лептину в сироватці крові у хворих на ХНХ жінок з віком зростає, вміст лептину з достатньою вираженістю корелює з вмістом холестерину і зворотньо - з вмістом у жовчі холевої кислоти. Виявлено, що однією з патологічних ланок прогресування ХНХ є виражений дисбаланс вегетативної регуляції, що полягає у переважанні симпатикотонічної регуляції діяльності жовчовивідних шляхів. Зазначено, що ці порушення супроводжуються підвищеною ситуаційною й особистісною тривожністю хворих, низьким ступенем їх опірності до стресу. На підставі визначених закономірностей формування та перебігу ХНХ у жінок різного віку обгрунтовано доцільність застосування кверцетину та сульфату магнію у комплексній терапії цього захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 +
Шифр НБУВ: РА337854

Рубрики:

      
5.

Тернинко І.І. 
Хіміко-токсикологічне дослідження лепонексу: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / І.І. Тернинко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методи ідентифікації та кількісного визначення антипсихотичного препарату "Лепонекс" у витяжках з біологічного матеріалу та в лікарських формах (методи хроматографії в тонкому шарі сорбенту та високоефективної рідинної хроматографії, ультрафіолетової та інфрачервоної спектроскопії, спектрометрії та екстракційної фотометрії). Вивчено умови екстракції лепонексу з водних розчинів органічними розчинниками залежно від їх природи та pH середовища. Проведено порівняльну оцінку ефективності ізолювання даного препарату з біологічного матеріалу загальноприйнятими в хіміко-токсикологічному аналізі методами, розроблено ефективну та експресивну методику ізолювання за допомогою хлороформу. Запропоновано методики виділення лепонексу з біологічних рідин організму. Досліджено його розподіл в органах отруєних тварин, а також збережуваність препарату в біологічному матеріалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 лепонекс +
Шифр НБУВ: РА327767

Рубрики:

      
6.

Головаха В.І. 
Функціональний стан печінки і її патологія у коней (етіологія, патогенез і діагностика): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.01 / В.І. Головаха ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 43 с. — укp.

Установлено видові особливості функціонального стану гепатобіліарної системи у клінічно здорових коней різного віку, породи та фізіологічного стану, що є підставою для розробки інформативних методів діагностики патології печінки. Уперше визначено фізіологічні показники активності індикаторних ферментів печінки (аспарагінової та аланінової амінотрансфераз, глутамілтрансферази), холестеролу, білірубіну, колоїдно-осадових проб у коней різних вікових груп та різного фізіологічного стану. Установлено, що у коней-продуцентів імунних сироваток виникають необоротні зміни гепатоцитів, що спричинює розвиток гіперпротеїнемії, синдромів цитолізу та функціональної недостатності, яка проявляється гіпоальбумінемією та диспротеїнемією. Уперше виявлено схильність коней з патологією печінки до розвитку ентералгії, виявлено механізми розвитку патології печінки у разі метеоризму кишечнику. Відзначено, що хронічний гастроентерит у коней, спричинений асоціацією E. coli та Ps. aeruginosa, призводить до розвитку паренхіматозної жовтяниці, порушення структури цитоплазматичної та мітохондріальної мембран гепатоцитів. Зауважено, що зміни функціонального стану та структури печінки у разі асоційованого перебігу ІЕМ та лептоспірозу характерні для хронічного гепатиту і початкових стадій цирозу, ринопневмоніії та лептоспірозу - хронічного гепатохолангіту. Уперше вивчено функціональний стан печінки у коней, хворих на сетаріоз, який характеризується розвитком синдромів запалення, гепатоцелюлярної недостатності, холестазу, цитолізу та печінкової енцефалопатії, що у сукупності можна діагностувати як хронічний гепатохолангіт. Уперше апробовано для лікування та профілактики патології печінки у коней препарат бджолиного обніжжя "Бістим".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-912-6 +
Шифр НБУВ: РА334458

Рубрики:

      
7.

Здіховська Т. В. 
Фразеологія української прози першої половини XX ст. (на матеріалі творів У. Самчука та Б. Лепкого): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т. В. Здіховська ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено функціонально-семантичний і стилістичний аналіз фразеологізмів, виявлених у прозі Б. Лепкого й У. Самчука. Виділено семантичні групи загальномовних стійких сполук і з'ясовано специфіку функціонування даних фразеологічних одиниць в художніх творах. Подано "фразеологічні портрети" персонажів Б. Лепкого. Виокремлено діалектні фразеологізми в мові творів Б. Лепкого й У. Самчука. Розглянуто художні прийоми як вияв ідіостилю цих письменників. Вивчено оказіональні зміни фразеологічних одиниць та встановлено найуживаніші прийоми трансформації стійких сполучень слів у мові У. Самчука та Б. Лепкого. Виявлено домінантні спільні й індивідуальні ознаки вживання фразеологізмів у художніх творах даних письменників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.4)-4 Самчук У. 457 + Ш5(411.4=7СПО)-4 Самчук У. 457 + Ш5(4ПОЛ=411.4)-4 Лепкий Б. 457 + Ш5(411.4=4ПОЛ)-4 Лепкий Б. 457
Шифр НБУВ: РА372717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Куценко О. А. 
Формування стратегії забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / О. А. Куценко. — Б.м., 2024 — укp.

Куценко О. А. Формування стратегії забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 051 Економіка. – Запорізький національний університет, Запоріжжя, 2023.Дисертаційна робота присвячена удосконаленню теоретико-методичних підходів і розробці практичних рекомендацій щодо формування стратегії забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства.У першому розділі «Теоретико-методичні основи забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємств» сформульовано власне бачення дефініції «стратегія забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства»; удосконалено концептуальний підхід формування інструментарію забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємств; сформовано систему управління забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємств.На онові дослідження підходів науковців до визначення сутності понять «економічна безпека», «фінансова безпека», «фінансово-економічна безпека підприємства», «стратегія підприємства», визначено їх переваги і недоліки та надано авторське бачення дефініції «стратегія забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства», як модель дій та інструментів по забезпеченню стійкого рівня фінансово-економічної безпеки шляхом застосування підходів, методів, функцій, принципів, програмного та ресурсного забезпечення, врахування взаємодії з стратегією розвитку, системою та механізмом управління, що гарантуватиме відновлення, підвищення, підтримання рівня фінансово-економічної безпеки, уникнення кризового стану, нейтралізації впливу факторів, загроз, ризиків протягом коротко- та довгострокового періоду за умови впровадження відповідного виду стратегії та сприятиме економічному, фінансовому розвитку, формуванню економічної рівноваги.Установлено, що відсутній комплекс або набір уніфікованих інструментів управління забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємств та удосконалено концептуальний підхід формування інструментарію забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємств, в основі якого виокремлено алгоритм його розробки, складові (інструменти, підходи), деталізовано роль кожного елемента. Даний підхід дає змогу розробити інструментарій забезпечення фінансово-економічної безпеки та включає інструменти управління, науково-методичні підходи, впровадження яких дозволить забезпечити стабільний рівень фінансово-економічної безпеки та провести оцінку рівня безпеки.У рамках наукового дослідження сформовано систему управління забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємств шляхом використання системного, інноваційного, інформаційного підходів, виокремлення компонентів та врахування етапів її реалізації. Встановлено, що реалізація системи управління забезпечить своєчасне виявлення, реагування на фактори ринкового середовища, сприятиме розробці управлінських рішень та її використання забезпечить ефективність роботи механізму управління з метою підвищення рівня фінансово-економічної безпеки.У другому розділі «Тенденції розвитку та стан фінансово-економічної безпеки промислових підприємств» розвинуто механізм управління забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємств; проведено аналіз фінансового стану промислових підприємств як індикатора фінансово-економічної безпеки; удосконалено науково-методичний підхід оцінки стану фінансово-економічної безпеки підприємств.Встановлено, що підвищення стану фінансово-економічної безпеки потребує комплексного використання інструментів управління, які будуть позитивно впливати на ефективність діяльності підприємства. Удосконалено механізм управління забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємств, який сформовано шляхом дотримання процесного, ситуаційного підходів та визначення набору дій, взаємопов’язаних етапів, елементів щодо управління нею. Даний механізм дозволить розробити заходи щодо нейтралізації загроз, ризиків, впливу факторів ринкового середовища, способи відновлення та підтримання рівня фінансово-економічної безпеки підприємств, що гарантуватиме успішне функціонування протягом коротко- та довгострокового періоду.Визначено, що доцільним є аналіз фінансово-господарської діяльності, визначення типу фінансової стійкості, оцінка ймовірності банкрутства з метою встановлення потреби підприємств у застосуванні інструментів при формуванні стратегії забезпечення фінансово-економічної безпеки.Встановлено, що підприємство ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат» є платоспроможним, але характеризується погіршенням комерційної діяльності, зниженням ефективності використанням ресурсів, незначним погіршенням стану ділової активності, погіршенням фінансової стійкості, втратою фінансової незалежності; ТОВ «Запорізький механічний завод» має високий рівень платоспроможності, підвищення прибутковості та покращення комерційної діяльності, незначне погіршення стану ділової активності, задовільний рівень фінансової стійкості;...^UKutsenko O. A. Formation of a strategy for ensuring the financial and economic security of the enterprise. – Qualifying scientific work on manuscript rights. Dissertation for the Doctor of Philosophy degree, specialty 051 Economics. – Zaporizhzhia National University, Zaporizhzhia, 2023. The dissertation is devoted to the improvement of theoretical and methodological approaches and the development of practical recommendations for the formation of a strategy for ensuring the financial and economic security of the enterprise. In the first chapter "Theoretical and methodological foundations of ensuring the financial and economic security of enterprises" the own vision of the definition "strategy for ensuring the financial and economic security of the enterprise" is formulated; the conceptual approach to the formation of tools for ensuring the financial and economic security of enterprises has been improved; a management system for ensuring the financial and economic security of enterprises has been formed. On the new study of the approaches of scientists to the definition of the essence of the concepts "economic security", "financial security", "financial and economic security of the enterprise", "strategy of the enterprise", their advantages and disadvantages are determined, and the author's vision of the definition "strategy for ensuring the financial and economic security of the enterprise" is given ", as a model of actions and tools for ensuring a sustainable level of financial and economic security by applying approaches, methods, functions, principles, software and resource provision, taking into account the interaction with the development strategy, system and management mechanism, which will guarantee the restoration, improvement, and maintenance of the level of financial - economic security, avoiding a crisis situation, neutralizing the influence of factors, threats, risks during the short- and long-term period, provided that the appropriate type of strategy is implemented and will contribute to economic, financial development, and the formation of economic balance. It was established that there is no complex or set of unified management tools for ensuring the financial and economic security of enterprises, and the conceptual approach of forming a toolkit for ensuring the financial and economic security of enterprises has been improved, based on which the algorithm for its development, components (tools, approaches) and the role of each element have been identified in detail. This approach makes it possible to develop a toolkit for ensuring financial and economic security and includes management tools, scientific and methodological approaches, the implementation of which will ensure a stable level of financial and economic security and conduct an assessment of the level of security. Within the framework of scientific research, a management system for ensuring the financial and economic security of enterprises was formed by using systemic, innovative, informational approaches, separating components and taking into account the stages of its implementation. It was established that the implementation of the management system will ensure timely detection and response to the factors of the market environment, will contribute to the development of management decisions, and its use will ensure the effectiveness of the management mechanism in order to increase the level of financial and economic security. In the second chapter "Development trends and the state of financial and economic security of industrial enterprises" a management mechanism for ensuring the financial and economic security of enterprises is developed; analysis of the financial condition of industrial enterprises as an indicator of financial and economic security was carried out; the scientific and methodological approach to assessing the state of financial and economic security of enterprises has been improved. It has been established that improving the state of financial and economic security requires the comprehensive use of management tools that will have a positive impact on the efficiency of the enterprise. The management mechanism for ensuring the financial and economic security of enterprises has been improved, which was formed by observing process, situational approaches and defining a set of actions, interrelated stages, and elements related to its management. This mechanism will make it possible to develop measures to neutralize threats, risks, the influence of market environment factors, ways to restore and maintain the level of financial and economic security of enterprises, which will guarantee successful functioning in the short and long term. It was determined that it is expedient to analyze financial and economic activity, determine the type of financial stability, assess the probability of bankruptcy in...


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Цихетнер-Хіртенлінер Д. .. 
Формування стилю лідерства в процесі зміни поколінь в управлінні підприємством.: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / Д. .. Цихетнер-Хіртенлінер. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено поглибленню теоретичних положень та обґрунтуванню методичного забезпечення формування стилю лідерства в управлінні підприємством в процесі зміни поколінь керівників.Узагальнено трактування визначень «лідерство» та «стиль лідерства» за допомогою контент­аналізу та морфологічного аналізу. Запропоноване уточнене трактування поняття «лідерство», новизною якого є врахування як процесів зміни поколінь в управлінні підприємством. Виокремлено та узагальнено класифікацію стилів лідерства, наведено опис та порівняльний аналіз відповідних стилів лідерства.Удосконалено теоретичні положення сучасних процесів змін в теорії лідерства, новизною яких є врахування груп компетентностей, необхідних для різних стилів лідерства, що дало змогу сформувати матрицю компетентностей лідерів, диференційовану у розрізі різних поколінь та особливостей національної культури.Сформульовано положення щодо формування стилю лідерства в управлінні підприємством в процесі зміни поколінь, які включають наступні теоретичні аспекти: стиль лідерства має визначальне значення для забезпечення управління підприємством; керівники використовують стиль лідерства, який відповідає їх індивідуальним характеристикам та цінностям; різні покоління мають різні цінності, а отже – обирають різні стилі лідерства; в процесі зміни поколінь може з’явитись транзитивний стиль лідерства; існують додаткові фактори впливу на стиль лідерства: національна культура та стадія життєвого циклу підприємства, що зумовили визначення спеціальної процедури формування відповідного стилю лідерства, яка дає змогу перейти до нового стилю безпосередньо або через перехідний період, щоб допомогти керівництву підприємства досягти основних цілей.Узагальнено основні вимоги, які висуваються до робочого середовища для забезпечення ефективної комунікації поколінь при впровадженні транзитивного стилю лідерства, які згруповано наступним чином: ставлення до роботи, організаційна структура підприємства, мотиваційні фактори, технологія, співпраця, комунікації та технології, ставлення до роботи. Це дало змогу надати співставлення характеристик поколінь і факторів, пов’язаних з їхнім співробітництвом на робочому місці.Розглянуто відмінності між стилями лідерства, що притаманні різним національним культурам з використанням шестифакторної моделі Герта Хофстеде, та проведено порівняння основних характеристик австрійської та української національних культур і виявлено стилі лідерства, які іманентно притаманні цим національним культурам.У дисертації розроблено процедуру формування стилю лідерства в процесі зміни поколінь, новизна якої полягає у визначенні взаємозв’язку між стилем лідерства, національними культурними відмінностями, цінностями та психологічними характеристиками представників різних поколінь, а також встановленні відповідностей між етапом життєвого циклу підприємства та найбільш доцільним для нього стилем лідерства. Рекомендації апробовано на прикладі трьох поколінь (X, Y, Z), які виконують лідерські функції на сучасних підприємствах. Так, проведено порівняльний ретроспективний аналіз зміни стилів лідерства на протязі історії UAS UA та Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, який дав змогу розробити методичне забезпечення та інструментарій формування стилю лідерства в управлінні підприємством.Обґрунтоване методичне забезпечення формування стилю лідерства в процесі зміни поколінь в управлінні підприємством, яке включає процедуру формування стилю лідерства та інструментарій забезпечення формування стилю лідерства на кожній стадії та етапі процедури. Новизною є запропонована диференціація у відповідності до стадії життєвого циклу підприємства та особливостей національної культури країни співробіників підприємства або його лідера через обґрунтування побудови матриці відповідності.Результати дисертації отримано з використанням фундаментальних положень сучасної управлінської теорії, теорії поколінь та нових концепцій лідерства в управлінні підприємством. В якості основних загальнонаукових і спеціальних методів були використані: методи теоретичного узагальнення, аналізу, синтезу, структурно­логічний аналіз, статистичний аналіз, метод експертного опитування та анкетування, теоретико­логічний аналіз, інструменти описової та математичної статистики, кластерний аналіз, графічний метод.Практичне значення одержаних результатів. Університет прикладних наук Верхньої Австрії (довідка від 12.09.2023 р.). Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця (довідка № 23/86-02-53 від 11.09.2023 р.), (довідка № 23/86­02­54 від 18.09.2023 р.).^UThe dissertation is devoted to the deepening of the theoretical provisions and the justification of methodological support for the formation of a leadership style at enterprise management in the process of generation transition of managers.The interpretation of the definitions of “leadership” and “leadership style” is generalized using content analysis and morphological analysis. A refined interpretation of the concept of “leadership” is proposed, the novelty of which is the consideration of both the processes of generation transition in enterprise management. The classification of leadership styles is distinguished and summarized, and a description and comparative analysis of the relevant leadership styles are given.The theoretical provisions of modern processes of transition ge in the theory of leadership have been improved, the novelty of which is the consideration of groups of competencies necessary for different styles of leadership, which made it possible to form a matrix of competences of leaders, differentiated in terms of different generations and characteristics of national culture.Provisions regarding the formation of a leadership style at enterprise management in the process of generation transition have been formulated, which include the following theoretical aspects: leadership style is of decisive importance for ensuring enterprise management; managers use a leadership style that corresponds to their characteristics and values; there are additional factors influencing the leadership style.The main requirements that are put forward to the work environment to ensure effective communication between generations when implementing a transitive leadership style are summarized, which are grouped as follows: attitude to work, the organizational structure of the enterprise, motivational factors, technology, cooperation, communication and technology. This made it possible to compare the characteristics of the generations and the factors related to their cooperation in the workplace.The differences between the leadership styles inherent in different national cultures were considered using Gert Hofstede's six-factor model. The main characteristics of the Austrian and Ukrainian national cultures were compared and the leadership styles immanently inherent in these national cultures were identified.The procedure for the formation of the leadership style in the process of generation transition, the novelty of which consists in determining the relationship between the leadership style, national cultural differences, values, and psychological characteristics of representatives of different generations, as well as establishing correspondences between the stage of the enterprise's life cycle and the most appropriate one for it leadership style is developed in the dissertation. The recommendations are tested on the example of three generations (X, Y, Z), who perform leadership functions in modern enterprises. Thus, a comparative retrospective analysis of the change in leadership styles throughout the history of the University of Applied Sciences Upper Austria and Simon Kuznets Kharkiv National University of Economics was conducted, which made it possible to develop methodological support and tools for the formation of leadership styles in enterprise management.The methodical support for the formation of the leadership style in the process of generation transition in the management of the enterprise, which includes the procedure for the formation of the leadership style and the toolkit for ensuring the formation of the leadership style at each stage and stage of the procedure, is substantiated. The novelty is the proposed differentiation by the stage of the life cycle of the enterprise and the characteristics of the national culture of the country of the enterprise's co-workers or its leader through the justification of the construction of the correspondence matrix.The results of the dissertation were obtained using the fundamental provisions of modern management theory, the theory of generations, and new concepts of leadership in enterprise management. The main general scientific and special methods were used: methods of theoretical generalization, analysis, synthesis, structural analysis, statistical analysis, expert survey and questionnaire method, theoretical analysis, tools of descriptive and mathematical statistics, cluster analysis, and graphic method.The practical significance of the obtained results. The University of Applied Sciences Upper Austria (dated September 12, 2023).Simon Kuznets Kharkiv National University of Economics in 2022-2023 (certificate № 23/86-02-53 dated September 11, 2023), (Certificate № 23/860254 dated September 18, 2023).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Баркова К. О. 
Формування організаційної культури в стратегічному управлінні підприємства. / К. О. Баркова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено узагальненню та розвитку теоретичних положень, розробленню методичного забезпечення і практичних рекомендацій щодо формування організаційної культури в стратегічному управлінні підприємства.У першому розділі уточнено теоретичні засади та категорійний апарат предметної галузі стратегічного аспекту формування організаційної культури. Узагальнення концептуальних основ формування організаційної культури дозволило визначити основні етапи та передумови її впровадження та якісної підтримки на підприємстві. Проведено морфологічний аналіз ключових понять «організаційна культура» та «стратегічне управління», визначено основний перелік ключових слів та сформульовано власне визначення організаційної культури. Визначення складових, аналіз існуючих типів і моделей організаційної культури дозволив встановити відповідні зв'язки між ними та обґрунтувати власну класифікацію типів організаційної культури, яку доповнено новим типом – «культура інтересів», що відповідає сучасним тенденціям орієнтації підприємств на результат та на персонал, як на ключові складові сучасного розвитку.В роботі обґрунтовано шість положень, які регламентують формування організаційної культури у взаємозв'язку зі стратегічним управлінням. До цих положень входять такі: організаційна культура розглядається як важливий стратегічний елемент; вплив на організаційну культуру здійснюється за допомогою атрибутів; сучасне розуміння складових системи управління підприємства спирається на її зв'язок із організаційною культурою; на формування організаційної культури впливають внутрішні та зовнішні фактори; формування організаційної культури необхідно здійснювати у відповідності до стратегії підприємства; для формування організаційної культури у відповідності до стратегічного управління необхідно встановити можливу послідовність переходу від одного типу організаційної культури до іншого.Другий розділ присвячено розробленню аналітичного інструментарію ідентифікації стратегій та методичного забезпечення оцінювання рівня та типу організаційної культури.На основі комплексного аналізу існуючих стратегій для досліджуваних підприємств з використанням SWOT-аналізу було визначено сильні та слабкі сторони, потенційні можливості для розвитку та загрози зовнішньої середи. Шляхом комбінованого дослідження ідентифіковано такі типи стратегій: стратегія скорочення витрат, стратегія прямої вертикальної інтеграції, стратегія центрованої диверсифікації та стратегія концентрованого росту.В роботі обґрунтовано репрезентативність вибірки, наведено перелік питань, обґрунтовано шкалу оцінки відповідей. Аналіз анкетування показав, що рівень організаційної культури залишається досить високим, а домінуючими типами організаційних культур на підприємствах є: культура завдання, культура влади, бюрократична культура та кланова культура. Було обґрунтовано матрицю сумісності організаційної культури та стратегії підприємства, яка підтвердила гіпотезу щодо вагомості участі організаційної культури в стратегічному управлінні підприємства. Як результат, встановлено шкалу можливості взаємодії кожного типу організаційної культури із кожним типом стратегії та обґрунтовано логіку прийняття відповідного рішення. В третьому розділі наведено методи та інструменти управління формуванням організаційної культури у відповідності до стратегії підприємства.В роботі запропоновано методичний підхід до формування організаційної культури в стратегічному управлінні підприємства, оригінальність якого полягає у поетапному оцінюванні готовності організаційної культури до переходу до іншого типу та включає такі рівні: поверхнева оцінка, серединна, глибинна та етап контролю.Результати всебічного аналізу послідовності формування організаційної культури дозволили виділити два варіанти переходу від однієї організаційної культури до іншої: прямий та через перехідну організаційну культуру. З огляду на вищезазначене було розроблено схему переходів організаційних культур, яка ілюструє прямі переходи, що свідчить про достатній взаємозв'язок між культурами для переходу без додаткового етапу від одного типу організаційної культури до іншого. Для підтвердження гіпотези щодо послідовності формування організаційної культури в стратегічному управлінні підприємства було побудовано ієрархічну модель з використанням методу МАІ. В роботі обґрунтовано перелік рівнів ієрархічної моделі та проведено вибір моделі формування організаційної культури за допомогою шкали відносної важливості Сааті, а також визначено переваги того чи іншого варіанту при попарному порівнянні кластерів. Практична цінність розробок підтверджується упровадженням у діяльність підприємств, установ та організацій, а саме: ТОВ «Компанія «Бел-Гер» (№126, від 10.08.2020). Науковий процес ХНЕУ ім. С. Кузнеця для підготовки фахівців зі спеціальності 073 «Менеджмент» (№20/86-23-120 від 18.08.2020).^UThe thesis is devoted to the generalization and development of theoretical positions, development of methodological support and practical recommendations for the formation of organizational culture in the strategic management of the enterprise.The first section specifies the theoretical principles and categorical apparatus of the subject area of the strategic aspect of organizational culture's formation. The generalization of the conceptual foundations of the organizational culture's formation allowed to determine the main stages and prerequisites for its implementation and quality support at the enterprise. The morphological analysis of the key concepts "organizational culture" and "strategic management" is carried out, the basic list of key words is defined and the own definition of organizational culture is formulated.Determining of components, analysis of existing types and models of organized culture allowed to establish appropriate links between them and substantiate their own classification of organized culture's types, which is supplemented by a new type – "culture of interests", corresponds to modern trends in the focus of enterprises on results and staff as key components of modern development.The paper substantiates six provisions that regulate the formation of organizational culture in conjunction with strategic management. These provisions include the following: organizational culture is seen as an important strategic element; influence on organizational culture is carried out by means of attributes; modern understanding of the components of the enterprise's management system is based on its connection with the organizational culture to another.The second section is devoted to the development of analytical tools for identifying strategies and methodological support for estimating the level and type of organizational culture.Based on a comprehensive analysis of existing strategies for the surveyed enterprises using SWOT-analysis, the strengths and weaknesses, potential opportunities for development and threats to the external environment were identified. The combined research identified the following types of strategies: cost reduction strategy, direct vertical integration strategy, central diversification strategy and concentrated growth strategy.The representativeness of the sample is substantiated in the work, the list of questions is given, the scale of estimation of answers is also substantiated. The analysis of the questionnaire showed that the level of organizational culture remains quite high, and the dominant types of organizational cultures in enterprises are: task culture, power culture, bureaucratic culture and clan culture.The matrix of compatibility of organizational culture and strategy of the enterprise was substantiated, which confirmed the hypothesis about the importance of participation of organizational culture in the enterprise's strategic management. As a result, a scale of interaction's possibilities of organizational culture's types with each type of strategy is established and the logic of making the corresponding decision is substantiated.The third section presents methods and tools for managing the formation of organizational culture in accordance with the strategy of the enterprise.The paper proposes a methodical approach to the formation of organizational culture in the enterprise's strategic management, the originality of which lies in the gradual estimation of the readiness of organizational culture to move to another type and includes the following levels: superficial estimation, middle estimation, deep estimation and the control stage.The results of a comprehensive analysis of the sequence of organizational culture's formation allowed us to identify two options for the transition from one organizational culture to another: direct and transitional organizational culture. In view of the above, an organizational culture transition scheme has been developed that illustrates direct transitions, indicating that there is sufficient interrelationship between cultures to transition from one type of organizational culture to another without additional stage.To confirm the hypothesis about the sequence of organizational culture's formation in the strategic management of the enterprise, a hierarchical model was built using the method of MHA. The paper substantiates the list of the hierarchical model's levels and selects the model of organizational culture's formation using the scale of relative importance of Saati, as well as identifies the advantages of a particular option in pairwise comparison of clusters.The practical value of developments is confirmed by implementation in the activities of enterprises, institutions and organizations, namely: LLC "Bel-Ger" (№126 from 10.08.2020). The scientific process of S. Kuznets KhNEU for the training of specialists in the specialty 073 "Management" (№20 / 86-23-120 from 18.08.2020).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Гриневич В.Й. 
Формування в майбутніх учителів-словесників умінь аналізувати образи-персонажі літературних творів історичної тематики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.Й. Гриневич ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено особливості методики викладання курсу історії української літератури у вищому педагогічному навчальному закладі. Подаено теоретично обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над формуванням у майбутніх вчителів-словесників умінь аналізувати образи-персонажі літературних творів на історичну тематику. На матеріалі творів М.П.Старицького "Молодість Мазепи", "Руїна" та Б.С.Лепкого "Мазепа" запропоновано ефективні форми та методи роботи над історичними художніми образами-персонажами, визначено аспекти їх аналізу, найважливішими з яких є історичний, загальнолюдський, національний та історико-функціональний. Відповідно до виділених аспектів визначено типи та структуру методичних вмінь, систему аудиторних і позааудиторних форм, методів організації навчання майбутніх словесників. Встановлено, що оволодіння студентами вищих навчальних педагогічних закладів літературознавчими поняттями, пов'язаними з історичним романом та його образами-персонажами, вироблення відповідних умінь і навичок роботи з ними сприятимуть підвищенню професійної підготовки майбутніх вчителів-філологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р30
Шифр НБУВ: РА313585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Лепак Р.І. 
Форми фінансової взаємодії банків і підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Р.І. Лепак ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Розкрито зміст і обгрунтовано методологічні засади стратегічного партнерства підприємств і банків. Розглянуто форми та мету співпраці. Аргументовано напрямки розвитку стратегічного партнерства підприємства та комерційного банку. Охарактеризовано системний ефект від практичної реалізації концепції стратегічного партнерства для його учасників (підприємства та банку), а також держави. З урахуванням даних, одержаних вітчизняними дослідниками, та на підставі зарубіжного досвіду проаналізовано існуючу практику фінансових відносин банків і підприємств, досліджено роль банків як найважливішого елемента фінансового ринку, особливості фінансової підтримки промислових підприємств у процесі реформування економіки. Висвітлено сучасні та перспективні форми фінансової взаємодії банків і даних підприємств. Розроблено модель мережевої взаємодії банку та підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)290 +
Шифр НБУВ: РА357168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Яременко М. С. 
Фармакогностичне вивчення кореневищ і листя лепехи звичайної та отримання субстанцій різної біологічної дії / М. С. Яременко. — Б.м., 2021 — укp.

Враховуючи значний інтерес до лікарських рослин та їх застосування в медицині, питання пошуку нових перспективних рослин чи переосмислення використання вже давно відомих є актуальним. Однією з перспективних рослин для детального фармакогностичного дослідження є лепеха звичайна.У багатьох країнах світу кореневище лепехи звичайної – це офіцинальна лікарська сировина. Використання кореневищ, незважаючи на різноманітний склад біологічно активних речовин, що обумовлює велику кількість фармакологічних ефектів, обмежується лише патологіями шлунково-кишкового тракту. Проте численні дослідження, результати яких опубліковані в престижних наукових журналах, свідчать про те, що ця лікарська рослина має надзвичайно великий медичний та фармакологічний потенціал.Деякі іноземні автори вказують на значну схожість якісного складу та кількісного вмісту надземної та підземної частин лепехи звичайної. Водночас на сьогодні в офіційній медицині застосовується лише кореневище рослини. Враховуючи той факт, що в останнє десятиріччя природний ареал виду звужується, використання листя як додаткової сировини є перспективним. Все це створює передумови до більш поглибленого фармакогностичного вивчення цієї рослини.Зважаючи на те, що нормативно-аналітична документація, яка використовуються в Україні є застарілою, не враховує мінливості хімічного складу рослини залежно від місця зростання і не відповідає сучасним методам контролю якості ЛРС, гостро стоїть питання розробки проєкту монографії «Лепехи звичайної кореневищаN» та її внесення до Державної фармакопеї України.^UGiven the significant interest in medicinal plants and their use in medicine, the question of finding new promising plants or rethinking the use of long-known ones is relevant. One of the promising plants for detailed pharmacognostic research is camalus.In many countries of the world the rhizome of calamus is an official medicinal raw material. The use of rhizomes, despite the diverse composition of biologically active substances, which causes a large number of pharmacological effects, is limited to pathologies of the gastrointestinal tract. However, numerous studies, the results of which have been published in prestigious scientific journals, indicate that this medicinal plant has extremely great medical and pharmacological potential.Some foreign authors point to a significant similarity between the qualitative composition and quantitative content of the aboveground and underground parts of the Acorus calamus. At the same time, today only the rhizome of the plant is used in official medicine. Given the fact that in the last decade the natural range of the species is narrowing, the use of leaves as additional raw materials is promising. All this creates the preconditions for a more in-depth pharmacognostic study of this plant.Given that the regulatory and analytical documentation used in Ukraine is outdated, does not take into account the variability of the chemical composition of the plant depending on the place of growth and does not meet modern methods of quality control, the issue of drafting a monograph " Acori calami rhisomataN" and its introduction to the State Pharmacopoeia of Ukraine is actual.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бубало Н. М. 
УРАЖЕННЯ ГЕПАТОБІЛІАРНОЇ СИСТЕМИ, МЕТАБОЛІЧНІ ПОРУШЕННЯ ТА ОБЕЗОГЕННІ ЕФЕКТИ У ХВОРИХ, ЩО ПЕРЕНЕСЛИ ГОСТРІ ТА ХРОНІЧНІ ІНТОКСИКАЦІЇ ПЕСТИЦИДАМИ / Н. М. Бубало. — Б.м., 2020 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Лепа В.В. 
Управління соціальним ризиком (на прикладі Донецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / В.В. Лепа ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи управління соціальним ризиком у регіоні. Проаналізовано підходи до визначення суті та ролі соціального ризику в сучасному суспільстві. Запропононовано визначення та класифікацію соціальних ризиків. Наведено методи кількісної оцінки рівня соціального ризику. Викладено метод моделювання соціальної мобільності населення регіону з застосуванням теорії марківських процесів як спосіб прогнозування соціального розвитку регіону. Наведено методи кількісної оцінки рівня та наслідків соціального ризику у вигляді визначення витрат жмттєвого потенціалу з соціально обумовлених причин. Проведено комплексну оцінку витрат на компенсацію реалізованого соціального ризику на рівні регіону. Розглянуто шляхи удосконалення механізму перерозподілу бюджетних коштів реіону на підставі прогнозування рівня соціального ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)0-99
Шифр НБУВ: РА320463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Лепейко Т.І. 
Управління прийняттям інвестиційних рішень в системі фінансового менеджменту підприємства: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / Т.І. Лепейко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію системного підходу до прийняття рішень у системі фінансового менеджменту підприємства, реалізація якої створює передумови для активізації інвестиційної діяльності, підвищення ефективності рішень, що приймаються, розроблено технологію її використання. Запропоновано загальні принципи, алгоритм і процедури керування формуванням портфеля цінних паперів за умов невизначеності, які дають змогу приймати оптимальні рішення і реалізувати їх з максимальною ефективністю за швидких змін зовнішнього середовища. Розроблено комплексний підхід до аналізу кон'юнктури ринку цінних паперів, що базується на класифікації технологічних циклів процесу прийняття інвестиційного рішення за критеріями структуризації (характера операцій, тривалості, рівня прийняття рішень, характера прогнозу, обсягу вкладень, джерел інформації), а також розкрито зміст аналітичних процедур для спекулятивного, інвестиційного, стратегічного та портфельного циклів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА322756

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Омаров Е. Ш. 
Управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві. / Е. Ш. Омаров. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена узагальненню та розвитку теоретичних положень, розробці методичних підходів та практичних рекомендацій щодо управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві.У першому розділі проведено морфологічний аналіз терміну «поведінка споживача» за родовим поняттям, суб'єктом, об'єктом споживчої поведінки, дією суб'єкта щодо об'єкта, що дозволив надати авторське визначення поведінки споживача як сукупності фізичних, психологічних, емоційних, пізнавальних і соціальних процесів, включаючи виявлення потреби, пошук інформації, подальший вибір, придбання, використання, обслуговування, оцінку, розпорядження товарами, послугами, ідеями, часом, подіями, досвідом чи будь-якими іншими об'єктами, а також подальший обмін інформацією, що здійснюються окремими особами, групами чи організаціями з метою задоволення їхніх потреб і побажань у контексті внутрішніх і зовнішніх факторів, які керують такими процесами, та їх впливу на споживача та його оточення. Проведене дослідження підтвердило, що одним із найбільш суперечливих питань в управлінні поведінкою споживачів є моральна дилема щодо того, наскільки компанія може впливати на споживачів. Разом з екологічними, конкурентними проблемами, проблемою захисту прав працівників, тощо ця дилема призвела до появи соціально-етичного маркетингу як відображення концепції корпоративної соціальної відповідальності, яка сьогодні еволюціонує у концепцію соціального підприємництва. На основі інтеграції принципів маркетингу та принципів поведінки споживачів, в роботі сформульовано перелік принципів управління поведінкою споживачів, а саме: орієнтованість на споживача, гнучкість та креативність, міждисциплінарний науковий підхід, комплексність, довгострокова орієнтація, соціальне підприємництво. Ці принципи були інтегровані в розроблену модель управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві, яка об'єднує етапи та фактори поведінки споживачів, інструменти управління поведінкою споживачів та потребує інтеграції елементів соціального підприємництва до маркетингової стратегії.У другому розділі дисертації було проведено емпіричне дослідження ключових факторів, що впливають на поведінку споживачів на торговельному підприємстві. З метою обмеження кількості факторів та визначення тих із них, які найбільше впливають на поведінку споживачів на торговельних підприємствах, було проведене експертне опитування. В роботі обґрунтовано поділ факторів 3 групи для проведення опитування: внутрішні фактори, зовнішні фактори та поведінкові реакції споживача. На основі переліку відібраних експертами факторів розроблена анкета для оцінки факторів впливу на поведінку споживачів. Враховуючи структуру споживчих витрат та роздрібної торгівлі в Україні, зроблено висновок, що оптимальним форматом точок роздрібної торгівлі виходячи з завдань нашого дослідження є неспеціалізовані роздрібні магазини.У третьому розділі дисертації до результатів проведеного опитування споживачів застосовано метод факторного аналізу з метою визначення взаємозв'язків між кожною групою факторів поведінки споживачів та їх об'єднання в інтегральні фактори. На наступному етапі розроблено кореляційну матрицю інтегральних факторів споживчої поведінки, що дозволила визначити міжгрупові зв'язки та обґрунтувати висновки та рекомендації для торгових підприємств щодо управління поведінкою споживачів. Розроблено науково-практичний підхід до вибору інструментів управління поведінкою споживачів. В якості реалізації такого підходу на основі факторів споживчої поведінки, що є складовими комплексу маркетингу, визначено попередній перелік інструментів управління поведінкою споживачів. На основі такого переліку сформульовано набір гіпотез щодо позитивного впливу на поведінку споживачів у торговельних підприємствах таких інструментів як музичне оформлення, попередня реклама відомого продукту, методика неокруглених цін, кольорове оформлення цінників товарів, чесні поради продавців щодо особистого позитивного досвіду споживання продукту, особистий досвід споживання продукту та благодійність, що здійснюється магазином. Узагальнюючи результати проведених досліджень, розроблено методичний підхід до управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві. Поряд з ключовими складовими розробленої моделі управління поведінкою споживачів, він містить етапи вибору інструментів управління поведінкою споживачів, а також методичні положення щодо оцінки економічного ефекту від впровадження інструментів управління поведінкою споживачів.Практична цінність результатів дослідження підтверджується їх впровадженням у діяльність ТОВ «Хазар» ЛТД успішно впровадило підхід до управління поведінкою споживачів (довідка № 86 від 27.08.2021 р.); ТОВ «Харків-Інвест» (довідка № 35/21 від 27.08.2021 р.). У навчальний процес ХНЕУ ім. С. Кузнеця під час викладання дисципліни «Управління маркетингом і збутом» для підготовки магістрів за спеціальністю 073 «Менеджмент» (довідка № 28/86-21-99 від 27.08.2021 р.).^UThe dissertation is devoted to the generalization and development of theoretical provisions, to the development of methodological approaches and practical recommendations for the management of consumer behavior in trading enterprise.In the first chapter, the morphological analysis of the term “consumer behavior” by genus, subject, object of consumer behavior and by the actions conducted by subject towards the object is performed, allowing to provide the author's definition of consumer behavior as a set of physical, psychological, emotional, cognitive and social processes including need recognition, information search, selection, purchase, use, service, evaluation, disposal of goods, services, ideas, time, events, experiences, or any other entities, and further information sharing, performed by individuals, groups, or organizations in order to meet their needs and wants in context of internal and external factors driving such processes and their impacts on consumer and environment. Analysis of existing definitions of consumer behavior management has shown that there is no definition that describes this category comprehensively. So the author's definition of consumer behavior management is formulated in the dissertation: a subsystem of marketing management that embodies principles, methods, instruments and practices of interacting with customers in all the stages of their consumer behavior in order to both achieve a company's strategic and tactical marketing goals and satisfy customer needs in a socially responsible way. Basing on the integration of marketing principles and the principles of consumer behavior, the list of principles of consumer behavior management is formulated in the dissertation, namely: consumer orientation, flexibility and creativity, cross-disciplinary scientific approach, complexity, long-term orientation, social entrepreneurship. Those principles were integrated into the developed model of consumer behavior management in trading enterprise which aggregates stages and factors of consumer behavior, instruments of consumer behavior management and requires integration of social entrepreneurship elements to the marketing strategy.In the second chapter of the dissertation, the empirical research of key factors impacting consumer behavior in trading enterprises was conducted. In order to limit the number of factors and define those causing the strongest impact on consumer behavior in trading enterprises, the experts were interviewed.In the dissertation, the subdivision of factors in 3 groups for the interviewing purposes was substantiated, and such groups of factors were defined: internal factors, external factors and behavioral responses of consumer. Basing on the list of factors, selected by experts, the questionnaire for evaluation of consumer behavior factors was developed. Taking into account the structure of consumer expenses and the structure of retail trade in Ukraine, it was concluded that the optimal format for points of sales in terms of our research is non-specialized retail stores.In the third chapter of the dissertation, the method of factor analysis is applied to the results of consumers' interviewing, in order to define the relationships within every group of factors of consumer behavior and to join them into integral factors. On the next step, the correlation matrix for the integral factors of consumer behavior was developed, allowing to define intergroup relationships and to develop conclusions and recommendations on consumer behavior management by trading enterprises. The scientific and practical approach to choosing of instruments of consumer behavior management was developed. The set of hypotheses on the positive effect of list of instruments on consumer behavior in trading enterprises was formulated, namely: music sound, preliminary advertisement of the known product, colouring the product's price label, fair reference of personal positive experience regarding the product, personal experience of using the product, and of charity performed by the shop. Generalizing the results of researches being conducted, the methodical approach to consumer behavior management in trading enterprise was developed. Along with the key components of the developed consumer behavior management model, it contains the stages of choosing the instruments of consumer behavior management and the methodical provisions to evaluate the economic effect of implementation the instruments of consumer behavior management. The practical value of the research results is confirmed by their implementation into the activities of Hazar LLC has successfully implemented the approach to managing consumer behavior (reference № 86 from 27.08.2021); Kharkiv-Invest LLC (reference № 35/21 from 27.08.2021). In the educational process of Simon Kuznets KNUE in the course of teaching of the discipline “Marketing and Sales Management” for masters in specialty 073 "Management" (reference № 28/86-21-99 from 27.08.2021).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Федунь М.Р. 
Українська мемуаристика в Галичині кінця ХІХ - початку ХХ століття: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.Р. Федунь ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 19 с. — укp.

Праналізовано жанр мемуаристики в історичному та теоретичному аспектах. Розглянуто внесок І.Кравецького, О.Назарука у справу вивчення мемуарів. Досліджено ідейно-тематичне багатство спогадів у Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст. та їх художню цінність. Значну увагу приділено культурно-побутовим полотнам, листам, щоденникам, еміграційним спогадам. Докладно висвітлено мемуарну спадщину Б.Лепкого, О.Назарука, невідомі спогади сучасників про О.Кобилянську. Вивчено багатство мови споминів, а також використання описів. Доведено високий художньо-естетичний та інформаційно-документальний рівень мемуаристики в Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст., її пізнавальне та естетичне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-334 + Ш5(4УКР)53-379
Шифр НБУВ: РА314558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гололобова О. О. 
Удосконалення технології обслуговування автоматичної локомотивної сигналізації. / О. О. Гололобова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню науково-прикладного завдання удосконалення технології обслуговування автоматичної локомотивної сигналізації шляхом розробки і наукового обґрунтування методу моніторингу сигнального струму з використанням спектрального вейвлет-аналізу для своєчасного виявлення дефектів кодового струму АЛС та методу і засобу автоматизованого контролю технічного стану локомотивних пристроїв АЛС на контрольному пункті. В першому розділі розглянуті системи безпеки руху поїздів, що експлуатуються в Україні та закордоном. Проведений статистичний аналіз кількості збоїв і відмов всіх пристроїв залізничної автоматики. Проаналізовані та класифіковані основні причини, що впливають на передавальну та приймальну апаратуру системи і обумовлюють появу великої кількості завад, а також методи і засоби захисту від них. У другому розділі отримав подальший розвиток метод контролю впливу електромагнітних завад від ЛЕП на роботу локомотивних пристроїв АЛСН, який відрізняється від існуючих вимірюванням електричних завад в кодових сигналах АЛСН різного виду (З, Ж, ЧЖ) з одночасним вимірюванням електромагнітного поля вздовж залізничної колії на дільниці зближення з ЛЕП з наступним проведенням спектрального аналізу. Розроблена комплексна математична модель каналу зв'язку між рейковим колом та вхідними пристроями АЛСН в середовищі Simulink пакету MatLAB. Наведена математична модель сигнало-завадової суміші, що діє на вході локомотивного приймача системи, аналітично описані імпульсні завади від локальних магнітних неоднорідностей рейкової лінії, квазігармонічна завада від ліній електропередач і стаціонарна випадкова завада, які адитивним чином об'єднані між собою. В третьому розділі розглянуто методи удосконалення аналізу сигнального струму АЛС з використанням комплексного перетворення Фур'є та короткочасного перетворення Фур'є (віконне Фур¢є перетворення). Розроблено і науково обґрунтовано новий метод моніторингу сигнального струму локомотивної сигналізації, в основу якого покладено дешифрацію сигналів з завадами за допомогою спектрального вейвлет-аналізу, що дозволяє оперативно виявляти дефекти кодового струму АЛС і надає можливість отримати інформацію про локальні особливості сигналу. Вейвлет-аналіз отриманих даних показав, що різні відхилення в роботі самої системи АЛС від норм внаслідок невиконання або недотримання технології обслуговування і ремонту, раптово виниклого пошкодження чи відмови безпосередньо в процесі руху поїзда впливають на часову залежність і спектральну складову струму, тим самим надаючи змогу їх розпізнавання. Метод вейвлет-аналізу може бути використаний для фільтрації кодів АЛС перед їх декодуванням з метою зменшення впливу завад на сигнальний струм, як додатковий метод обробки сигналу. Даний метод також може бути покладений в основу розробки динамічної моделі цифрового фільтра та дешифратора АЛС з підвищеною вірогідністю прийому зашумлених сигналів, що дозволить значно підвищити завадозахищеність локомотивних пристроїв АЛС і підняти показники надійності роботи системи на новий рівень. У четвертому розділі якість перевірки АЛС пропонується підвищити шляхом удосконалення технічного обслуговування системи за рахунок автоматизації процесу реєстрації змін показань локомотивного світлофору та алгоритму перевірки каналу АЛС на контрольному пункті. Запропоновано спосіб контролю технічного стану локомотивних пристроїв АЛС, який забезпечує автоматичну реєстрацію фотоприймачем показань локомотивного світлофору, вимірює час горіння ламп світлофору, відповідну послідовність зміни показань та, завдяки ЕОМ, автоматично аналізує працездатність системи. Розроблено дослідний зразок даного пристрою, що являє собою автоматизований апаратно-програмний комплекс, який контролює достовірність передачі і декодування сигналів АЛС в кабіні машиніста на контрольному пункті шляхом порівняння їх з сигналами від колійних пристроїв та автоматизує процес перевірки зміни показань локомотивного світлофора при плановому технічному обслуговуванні локомотивних пристроїв на контрольному пункті. Основні результати досліджень дисертаційної роботи передані для використання в Запорізьку дистанцію сигналізації та зв'язку та впроваджені в навчальному процесі Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. Таким чином, в роботі запропоновано дієві методи удосконалення технології обслуговування автоматичної локомотивної сигналізації, які покращують якість обслуговування локомотивних пристроїв, збільшують продуктивність праці та вдосконалюють завадозахищеність системи, позитивно впливаючи на безпеку руху на залізниці, що стає особливо важливим в умовах підвищення швидкості руху поїздів.^UThe dissertation is devoted to the solution of a scientific and applied problem of improvement of service technology for automatic locomotive signaling by development and scientific substantiation of a method for monitoring the signal current by the spectral wavelet analysis for the detection defects of code current ALS and method of automation periodic control the ALS locomotive devices at the checkpoint. In the first section the traffic safety systems of trains operated in Ukraine are considered. A statistical analysis of the number of failures and malfunctions of all railway automation devices was performed. The main defects which affect the transmitting and receiving equipment of the system and cause a large number of interferences, as well as methods and means of protection against them are analyzed and classified. In the second section the method of controlling the influence of electromagnetic interference from PL on the operation of locomotive devices ALSN received further development, which differs from existing methods by measuring electrical interference in different types of ALSN code signals (green, yellow, red-yellow) with simultaneous measurement of the electromagnetic field along the railway track at the convergence section with PL followed by spectral analysis. The complex mathematical model of the communication channel between the rail circuit and ALSN input devices in the Simulink environment of the MatLAB package has been developed. The mathematical model of the signal-interference mixture operating at the input of the locomotive receiver of the system is given, pulse interference from local magnetic inhomogeneities of the rail line, quasi-harmonic interference from PL and stationary random interference, which are additively combined with each other, are analytically described. In the third section the methods of improving the analysis of ALS signal current using complex Fourier transform and short-term Fourier transform (window Fourier transform) are considered. The new method of monitoring the signal current of locomotive signaling has been developed and scientifically substantiated. It is based on the decoding the signal-noise mixture by means of spectral wavelet analysis, which allows to quickly detect defects of ALS code current and provides information about local signal features. Wavelet analysis of the obtained data showed that various deviations in the operation of the ALS system from the norms due to non-performance or non-compliance with maintenance and repair technology, sudden damage or failure directly in the process of train movement affects the time dependence and spectral component of the current, making it possible to recognize them. The wavelet analysis method can be used to filter ALS codes before decoding them in order to reduce the effect of interference on the signal current, as an additional method of signal processing. This method can also be used as a basis for developing the dynamic model of digital filter and ALS decoder with increased probability of receiving signals with interference, which will significantly increase the immunity to interference of ALS locomotive devices and bring the reliability of the system to a new level. In the fourth section it is proposed to improve the quality of ALS inspection by improving the maintenance of the system by automating the registration process of the changes in the readings of the locomotive traffic light and the algorithm for checking the ALS channel at the checkpoint. A method for monitoring the technical condition of ALS locomotive devices is proposed, which provides automatic registration of the readings of locomotive traffic lights by photo detector, measures the glowing time of traffic light lamps, the corresponding sequence of readings and, automatically analyzes the efficiency of system using a computer. A prototype of this device was developed, which is an automated hardware and software complex that controls the accuracy of transmission and decoding of ALS signals in the driver's cab at the checkpoint by comparing them with signals from track devices. The main results of the research of the dissertation are transferred for use in the distance of signaling and communication in Zaporizhzhia and introduced in the educational process of the Dnipro National University of Railway Transport named after Academician V. Lazaryan. Thus, the dissertation proposes effective methods for improvement of service technology of automatic locomotive signaling, which improve the quality of service locomotive devices, increase productivity and improve system immunity to interference, positively affecting railway safety, which becomes especially important in the conditions of the increased speeds of trains movement.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Зубко О.Г. 
Удосконалення технології застосування трихограми (Hymenoptera, Trichogrammatidae) проти листокруток (Lepidoptera, Tortricidae) яблуневих садів Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / О.Г. Зубко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Удосконалено технології застосування трихограми проти садових листокруток за умов сучасних промислових і присадибних садів з урахуванням закономірностей розвитку ентомокомплексів на біоценотичному та популяційному рівнях під дією факторів навколишнього середовища. Обгрунтовано біологізовану систему заходів, спрямованих на зниження чисельності та шкідливості садових листокруток. Досліджено видове різноманітя та структуру садових листокруток, особливості динаміки чисельності домінуючих видів та фактори, що їх зумовлюють. Проведено ідентифікацію видів роду Trichogramma Westw. в яблуневих садах Північного Лісостепу України. Досліджено особливості розвитку трихограми за природних умов. Встановлено, що активність трихограми регулюють такі чинники, як температура та відносна вологість повітря. Досліджено її пошукову здатність у кроні яблуні залежно від типу саду. Доведено найбільшу ефективність послідовного застосування гормонального препарату та трихограми (Інсегару, 25 WP з.п + трихограма) та бактеріального препарату й трихограми (лепідоциду 3 л/га + трихограма). Доведено, що використання біологізованої системи захисту саду екологічно доцільне та економічно вигідне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.8 + П468.67 +
Шифр НБУВ: РА337098

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського