Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (896)Книжкові видання та компакт-диски (44)
Пошуковий запит: (<.>K=МАНІФЕСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 125
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Архипова Н.В. 
Роль змін вмісту мікроелементів крові в патогенезі деяких захворювань печінки у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / Н.В. Архипова ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню питань взаємозв'язку змін вмісту мікроелементів крові з іншими біохімічними показниками у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, умовно "здорових" та хворих на гострий вірусний гепатит В (ГВГВ) та хронічний персистуючий гепатит (ХПГ). В результаті досліджень встановлено різницю у вмісті мікроелементів, середньомолекулярних пептидів, стану процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), активності ферментів антиоксидантного захисту, зв'язуючої функції альбуміну сироватки у ліквідаторів, що не мали клінічно маніфестної гепатобіліарної патології, у порівнянні із донорами. Зміни вивчених біохімічних показників у ліквідаторів, хворих на ГВГВ та ХПГ, були більш різкими, лікування не призводило до їх нормалізації. Виявлено кореляційні залежності між залізом, міддю, марганцем та цинком із показниками процесів ПОЛ, активністю ферментів антиоксидантного захисту та синдрому ендогенної інтоксикації у ліквідаторів, хворих на ГВГВ та ХПГ. Продемонстровано значення дисмікроелементемії у ліквідаторів, хворих на ГВГВ та ХПГ, як фактора, що сприяє незавершеності гепатобіліарної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.51-3

Рубрики:

      
2.

Хухліна О.С. 
Ендогенна інтоксикація, стан мікробіоценозу та деяких факторів імунітету у хворих на хронічні дифузні захворювання печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.С. Хухліна ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 1999. — 21 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз клінічних, біохімічних, імунологічних, мікробіологічних, токсикологічних показників при різних варіантах перебігу хронічних дифузних захворювань печінки та їх співвідношення в залежності від ступеня важкості синдрому ендогенної інтоксикації. Дисертація присвячена вивченню особливостей доклінічних та маніфестних форм ендотоксикозу у 140 хворих на ХДЗП в залежності від інтенсивності процесів пероксидного окиснення ліпідів, стану системи протирадикального захисту, факторів системного імунітету та неспецифічної резистентності, кількісного та видового складу аутофлори шкіри, вмісту в крові деяких мікроелементів. Встановлено та обгрунтовано можливість фармакологічної корекції ендотоксикозу, гіперліпопероксидації та вторинної імунної недостатності за допомогою антиоксиданту тіотриазоліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-25

Рубрики:

      
3.

Чернікова Н.М. 
Клініко-патогенетична характеристика та лікування виразкової хвороби у осіб із супутніми захворюваннями гепатобіліарної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.М. Чернікова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу клініко-патогенетичних особливостей перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у 184 осіб із супутньою патологією гепатобіліарної системи, які порівнювались із показниками 100 пацієнтів на виразкову хворобу без клініко-інструментальної маніфестації захворювань печінки і жовчовивідних шляхів. Проведено комлексне клінічне, імунологічне, біохімічне та інструментальне обстеження в динаміці лікування. Хронічна патологія гепатобіліарної системи приводила до суттєвих змін клінічних проявів виразкової хвороби і сприяла формуванню порушень кислотоутворення, хелікобактерної інфікованості, розвитку вторинного імунодефіцитного стану, активації імунокомплексних реакцій, метаболічним і мікрогемодинамічним розладам. Патогенетично обгрунтована доцільність використання антралю в комплексній терапії виразкової хвороби із супутньою гепатобіліарною патологією, що сприяє поліпшенню клініко-біохімічних, імунних, мікрогемодинамічних показників, покращенню загального стану та настанню тривалої клінічної ремісії виразкової хвороби і супутніх захворювань гепатобіліарної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-37

Рубрики:

      
4.

Ніколаєнко Л.І. 
Структурно-семантична характеристика агентивів-композитів у польській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / Л.І. Ніколаєнко ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням семантико-словотвірного аналізу складних агентивних назв польської мови. У роботі використано метод перифразування для реконструкції процесів творення складних іменників nomina agentis sensu stricto і nomina instrumenti. Визначено їх словотвірну структуру та семантичну вмотивованість. Проаналізовано ступінь відтворення значення мотивуючої бази в ендо- та екзоцентричних утвореннях. На основі співвіднесення формальної та семантичної похідності доведено, що однакова формальна структура композитів може бути маніфестована різними семантичними моделями не тільки на міжкатегоріальному рівні, але й у межах однієї словотвірної категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-20

Рубрики:

      
5.

Шоркін О.Д. 
Схеми універсумів: методологічний проект зв'язності культури: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.04 / О.Д. Шоркін ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Схеми універсумів культури розглянуті в якості фактору синхроністичної комплементарності культури та її діахронно-генетичної зв'язності. Схематики універсумів, які несвідомо припускаються, маніфестують себе стратагемами та темами, які операціонально відстежуються, особливостями дискурсу та семіозису. Діахронна зв'язність культури дотична з топологічними змінами та трансформаціями схем її універсумів. Реконструйовані схеми універсумів, трансформації яких привели до атрактора науково-технічної цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671*321

Рубрики:

      
6.

Шевченко С.В. 
Природна цитотоксичність у ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, що страждають на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / С.В. Шевченко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Подана до захисту дисертація, а також 10 наукових публікацій, в яких відображені результати комплексного клініко-імунологічного дослідження, що базувалось на порівняльному аналізі динаміки основних стадій природної цитотоксичності у взаємозв'язку з показниками імунітету у 155 пацієнтів, що страждають на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки (ВХДК). Встановлено, що фаза клініко-морфологічної маніфестації ВХДК супроводжується різноспрямованими змінами в механізмах природної цитотоксичності, які відбивають активацію початкового етапу цитотоксичного процесу, високий літичний потенціал поодиноких природних кілерних клітин у хворих опозитної групи та ознаки гіперактивного стану природних кілерних клітин у ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Виявлено діагностична і прогностична значимість показників природної цитотоксичності для оцінки тривалості захворювання, розмірів виразкового дефекту, перебігу репаративного процесу. Визначено атиповість динаміки природної цитотоксичності та негативні тенденції в системних змінах імунітету, що свідчать про можливість приєднання імунопатологічного компоненту до патогенезу ВХДК у ліквідаторів Чорнобильської аварії. Результати роботи знайшли практичне застосування при імунологічному моніторингу пріоритетних категорій осіб і формуванні груп ризику за ознаками недостатності природної цитотоксичності у віддаленому поаварійному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3

Рубрики:

      
7.

Серік С.А. 
Системні зміни гуморального імунітету, цитокінів і функції ендотелію при ішемічній хворобі серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.А. Серік ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

З'ясовано патогенетичну значушість системних змін гуморального імунітету, прозапальних цитокінів і функції ендотелію у клінічній маніфестації ішемічної хвороби серця (ІХС). Виявлено генералізовану активацію імунозапальних процесів у випадку ІХС. Визначено, що системні зрушення гуморального імунітету і цитокінів взаємопов'язані та відіграють важливу роль у дестабілізації захворювання. Досліджено особливості взаємовідносин ліпідного обміну з імунопатологічними зрушеннями у хворих на ІХС. Показано, що поряд з порушеннями ліпідного обміну і незалежно від них імуноопосередковані механізми мають важливе значення у розвитку ендотеліальної дисфункції при ІХС, викликаючи, головним чином, гноблення релаксантної ланки, особливо у фазі загострення захворювання. Доведено, що виражена терапевтична ефективність інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту супроводжується їх позитивним впливом на функціональний стан ендотелію і придушенням секреції прозапальних цитокінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3
Шифр НБУВ: РА308602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Корнійко І.В. 
Звертання як динамічний засіб вираження зверненості мовлення (на матеріалі сучасної німецької мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Корнійко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено особливості лексичної реалізації звертання у контексті узуальності й оказіональності. Виділено функції звертання в мовленні, а саме: номінативну, управління комунікативним процесом, емотивну. Досліджено адекватність і неадекватність номінації адресата, звертання як засіб встановлення (розмикання) комунікативного контакту, продовження комунікації, а також роботи комунікатів над іміджем, мовні й мовленнєві засоби в маніфестації емотивно-оцінного ставлення мовця до адресата. З огляду на амбівалентну природу й динамічність розглянутого феномена, описано зміни в парадигмі його форм. Поруч з номінальними формами звертання охарактеризовано нові тенденції у функціонуванні іншого засобу вираження зверненості на сучасному етапі розвитку німецької мови - апелятивних займенників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-711
Шифр НБУВ: РА310478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Толстікова О.О. 
Діагностика та характер імунокоригуючої терапії пієлонефриту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Толстікова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження 103 дітей з гострим та загостренням хронічного пієлонефриту. Визначено, що в активній стадії пієлонефриту реєструються зміни імунологічних показників: ліоциму, спонтанного та стимульованого НБТ-тесту, фагоцитарного резерву, фагоцитарного індексу, фагоцитарного числа, завершеності фагоцитозу. Виявлено, що зміни імунологічних показників зустрічаються у дітей з гострим перебігом пієлонефриту та під час загострення хронічної форми. Обгрунтовано доцільність уживання у комплексній терапії пієлонефриту фітопрепарату "Бакплан", який має імунокоригуючу, протимікробну, протизапальну, антитоксичну та десенсибілізуючу дію. Призначення в активній стадії пієлонефриту даного препарату дозволяє скоротити тривалість маніфестного перебігу хвороби, поліпшити прогнозування хвороби, утриматися від призначення додаткових курсів антибіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-52
Шифр НБУВ: РА307804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бреусенко О.А. 
Динаміка ціннісно-смислової сфери особистості в умовах екзистенціальної кризи: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.А. Бреусенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано змістовий аналог ціннісно-смислової сфери особистості - "досвід екзистенціального діяння". Запропоновано рівневу модель організації та генезису ціннісно-смислової сфери особистості, яка складається з рівнів: глибинно-універсального, первинно-колективного, індивідуального, вторинно-колективного, вершинно-універсального. Розроблено стадіальну модель динаміки екзистенціальної кризи (висхідна (передкризова), маніфестації кризи, реакції на кризи (вибору), знаходження ресурсу протидії, трансценденції та боротьби, подолання залишкових явищ, випробування новоутворень, а також досягнення екзистенціальної кризи). Емпіричне дослідження побудовано як моделювання ситуації подолання кризи за допомогою методу "Створення чарівної казки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю91(0)6-743
Шифр НБУВ: РА311484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Бей Л.І. 
Об'єктивізація етіотропного лікування активних форм сифілісу антибіотиками пеніцилінового ряду і визначення найбільш раціональних схем терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Л.І. Бей ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі виявлених порушень показників обміну заліза в організмі хворих залежно від тривалості характеру клінічного перебігу сифілітичної інфекції та порівняльної оцінки ефективності лікування хворих антибіотиками пеніцилінового ряду визначено схеми етіотропної терапії раннього маніфестного сифілісу. Підтверджено роль процесів перекисного окиснення ліпідів і стану антиоксидантної системи розвитку мембрано-деструктивних процесів у хворих на сифіліс. Встановлено клінічні особливості перебігу раннього маніфестного сифілісу на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р591-52
Шифр НБУВ: РА315761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гриценко В.І. 
Особливості клінічних, ендоскопічних і морфофункціональних проявів гастропатій у хворих ревматоїдним артритом та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.І. Гриценко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 21 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на ревматоїдний артрит (РА) на фоні лікування нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) є характерним формування запально-дистрофічних і ерозивно-виразкових уражень слизової оболонки (СО) шлунка та дванадцятипалої кишки. Показано, що ці ураження протікають атипово з ослабленням маніфестності клінічних проявів та є резистентними до лікування. На їх перебіг суттєво впливає інвазія пілоричних хелікобактерій (НР), які у даних пацієнтів здебільшого володіють підвищеними токсигенними властивостями за рахунок індукції синтезу антитіл до НР, з'єднаних з IgG, та наявністю в геномі бактерії ланок, відповідальних за продукцію CagA та VacA. Обгрунтовано підходи до лікування ГДП, обумовлених вживанням НПЗП залежно від стану кислотоутворювальної функції шлунка та наявності НР. За НР-позитивних форм ГДП запропоновано використовувати "потрійну" антихелікобактерну терапію в поєднанні з блоківниками кислотності (фамотідин, омепразол, ланзапрозол), НР-негативних форм - протизапальну та цитопротекторну терапію (колоїдний субцитрат вісмуту, вентер).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-37 + Р419.180.11-37
Шифр НБУВ: РА314260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
13.

Токман В.В. 
Феномен священного: його сутність і світоглядна природа: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / В.В. Токман ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Відзначено полісемію та інваріантність терміна "священне". Обгрунтовано положення щодо специфіки вживання вказаного поняття у рамках богословської та наукової традицій. Проаналізовано погляди Р.Отто, М.Еліаде, Е.Дюркгейма. Особливу увагу приділено типології уявлень про священне та способу його маніфестації у контексті людської культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.0 + Ю215
Шифр НБУВ: РА312811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Хуберт М.О. 
Основні принципи символістської суб'єктивної критики в творчості Д.Мережковського 90-х років ХІХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.О. Хуберт ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено генезис символістської суб'єктивної критики, підгрунтя її формування, що відображено у літератуно-критичній спадщині Д.Мережковського 90-х рр. ХХ ст. Зроблено аналіз теорії російських символістів, що відбито у літературно-естетичному маніфесті "Про причини занепаду та про подальший розвиток російської літератури". Розкрито поняття містичного змісту, символу та імпресіонізму, розроблено метод ідеалістичної художньої творчості та принципи суб'єктивної критики. Визначено загальні закономірності художньої специфіки та характерні ознаки спадщини Д.Мережковського на тлі провідних типологічних рис художніх, естетичних та наукових пошуків кінця ХІХ - початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4РОС)6д Мережковський, Д. +
Шифр НБУВ: РА321965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Сиса Л.В. 
Клініко-інструментальна характеристика гіпертрофії лівого шлуночка різного генезу (у спортсменів, при гіпертонічній хворобі, гіпертрофічній кардіоміопатії): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.В. Сиса ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено критерії ризику розвитку гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ), обумовленої різними етіологічними факторами. Надано загальну характеристику генотипу, який сприяє маніфестації ГЛШ з визначенням її маркерів. Встановлено, що у разі ГЛШ різного генезу відбуваються односпрямовані зміни продуктивної роботи серця в спокої. Зазначено, що за всіх типів ГЛШ спостерігається погіршення параметрів трансмітрального кровотоку. Встановлено однотипні зміни в усіх групах показників метаболізму. Обгрунтовано доцільність проведення HLA-типування. Наведено рекомендації щодо ранньої діагностики ГЛШ та пропозиції для професійного відбору спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РАР318583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Незгода І.І. 
Сальмонельозна інфекція у дітей - клініко-генетична та морфологічна характеристика, сучасні підходи до лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / І.І. Незгода ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 37 с.: рис. — укp.

Визначено особливості маніфестації клінічних форм сальмонельозу у дітей різних вікових підгруп. Розроблено критерії діагностики сальмонельозних менінгітів та пневмоній із диференціацією особливостей симптоматики та їх перебігу. На підставі експерементальних, бактеріологічних, ультраструктурних досліджень розглянуто гістоморфологічні зміни в органах, уражених сальмонелами, ультраструктурну візуаліацію взаємодії збудників із клітинами організму. Встановлено тропічність збудників інфекції та шляхи їх транслокації до органів-мішеней, зокрема головного мозку та його оболонок. Досліджено перебіг випадків інфекції із летальним наслідком та співставлено їх з результатами аутопсій. Встановлено зв'язок еритроцитарних антигенів, сироваткових гаптоглобінів та імуноглобулінів крові з різними формами захворювання, що стало підставою для розробки критеріїв ризику. Запропоновано застосування фторхінолонів як ефективного засобу лікування тяжких гастроінтестинальних і септичних форм інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.12-5 +
Шифр НБУВ: РА321884

Рубрики:

      
17.

Бичківська Є.І. 
Розлади локального імунітету та їх корекція ентеросорбентом силлардом-П при дифтерії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Є.І. Бичківська ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-3
Шифр НБУВ: РА319661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Хвисюк О.М. 
Кульшово-поперековий синдром (патогенез, діагностика, принципи лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / О.М. Хвисюк ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2002. — 36 с. — укp.

Розроблено новий концептуально-методологічний підхід до проблеми суглобового болю, що виникає за умов взаємодії інтраатрикулярних факторів патогенезу захворювань суглобів з екстраартикулярними. Доведено доречність зведення в єдиний кульшово-поперековий синдром (КПС) різних нозологічних форм і патогенетичних ситуацій, що відбуваються через кульшовий та поперековий біль та дисфункції. На підставі клінічних, лабораторних досліджень визначено метаболічні, рефлекторно-алгічні та біомеханічні особливості КПС. Виявлено роль інтра-, екстраартикулярних і вертебральних чинників у генезі КПС та його клінічних маніфестаціях, на підставі взаємодії яких виділено патогенетичні механізми його розвитку. Створено та вдосконалено методики клінічної, лабораторної та інструментальної діагностики. Запропоновано комплексну систему діагностики структурно-функціональних порушень у разі КПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.51-5 + Р458.195.5-5
Шифр НБУВ: РА317888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Жуковець Г.Л. 
Лінгвориторичні особливості сучасного лейбористського дискурсу Великої Британії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.Л. Жуковець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Запропоновано лінгвориторичний аналіз сучасного лейбористського дискурсу на підставі промов прем'єр-міністра Т.Блера, членів лейбористського уряду та документів лейбористської партії другої половини ХХ ст. На підставі результатів дослідження, проведеного з урахуванням антропологічного, когнітивного та соціологічного підходів до аналізу мовних явищ у сучасній лінгвістиці, виокремлено писемні й усні різновиди лейбористського дискурсу: промови, інтерв'ю, дебати в парламенті, маніфести, слогани, плакати та дискурс у мережі Інтернет. Проаналізовано лексичні, граматичні, стилістичні та риторичні засоби впливу на масову свідомість. Визначено, що лексичними засобами впливу є лексичні одиниці слоганів та аксіологеми, серед стилістичних засобів найуживанішим є метафора, а риторичні - протиставлення та повтор як головні засоби переконання та аргументації у сучасному політичному дискурсі лейбористів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-713
Шифр НБУВ: РА317719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Новоженіна Л.І. 
Клініко-морфологічні та функціональні особливості вперше виявленої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та обгрунтування методів її лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.І. Новоженіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського М-ва охорони здоров'я України. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клініко-ендоскопічних, морфо-функціональних проявів вперше виявленої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та її лікування з використанням сучасних антисекреторних препаратів, поєднаних з ерадикаційною терапією. Встановлено атиповість та ослаблення маніфестності проявів, домінування синдрому диспепсії над больовим. Доведено, що на підвищення уразливості слизової оболонки гастродуоденальної зони, наявність геморагічного компонента, наростання метаплазії гастроцитів суттєво впливає персистенція, ступінь обсіменіння, розширення ареалу заселення Helicobacter pylori слизової оболонки корпусно-фундального відділу шлунка та дванадцятипалої кишки. Під час виявлення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки встановлено підвищену продукцію соляної кислоти в базальну та стимульовану фази шлункової секреції. Зазначено, що у разі Helicobacter pylori-позитивній формі доцільно вживати антисекреторні препарати, поєднані з потрійною ерадикаційною терапією, а у випадку Helicobacter pylori-негативній - антисекреторні препарати та даларгін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА317565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського