Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (91)Реферативна база даних (2415)Книжкові видання та компакт-диски (707)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>K=МОТО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 329
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іваночко О.Ю. 
Обгрунтування рівнів фізичних навантажень студенток спеціальних медичних груп: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.Ю. Іваночко ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

З застосуванням сучасних наукових методик дослідження обгрунтовано рівні фізичних навантажень і визначено чотири етапи занять з фізичного виховання студенток спеціальної медичної групи. Розроблено та запроваджено науково обгрунтовану програму з дисципліни "Фізичне виховання" для студенток спеціального навчального відділення ВНЗ III - IV рівнів акредитації МОЗ України. Доведено, що дворічний період занять фізичним вихованням для студенток спеціальних медичних груп може складатися з чотирьох етапів занять з фізичного виховання тривалістю 6-ти, 12-ти, 17-ти та 35-ти тижнів, що узгоджується з функціональними можливостями організму та складністю захворювань студенток спеціальних медичних груп, рівнем належних величин фізичних навантажень, моторною щільністю заняття, величиною та кількістю повторень максимальної частоти серцевих скорочень та реакцією серцево-судинної системи на фізичні навантаження. Встановлено, що у студенток експериментальної групи відбувалось вірогідне покращання показників фізичної підготовки, параметрів функціонального стану серцево-судинної системи та збільшення адаптаційних можливостей організму. Доведено, що заняття за розробленою програмою з застосуванням поступового підвищення рівня фізичних навантажень за етапами занять сприяють вірогідному наближенню їх показників до рівня показників основої медичної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.462.42 +
Шифр НБУВ: РА364422

Рубрики:

      
2.

Івахно О.П. 
Наукове обгрунтування профілактичних заходів збереження та зміцнення здоров'я дітей у сучасній системі дошкільної освіти: автореф. дис ... д-ра мед. наук: 14.02.01 / О.П. Івахно ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2009. — 39 с. — укp.

Визначено закономірності формування здоров'я організованих колективів дітей дошкільного віку протягом останніх двох десятиліть. Установлено провідні чинники ризику щодо розвитку патологічних процесів у дітей. Обгрунтовано зміст програми з навчально-виховної роботи дошкільного навчального закладу щодо впровадження здоров'яформувальних і здоров'язберігальних технологій. Розроблено програму підвищення фізичної дієздатності, функціонального стану, резистентності організму дітей дошкільного віку, корекції порушень їх здоров'я за умов дошкільного навчального закладу. Запропоновано стандарти моторного розвитку дітей трьох - шестирічного віку. Рекомендовано інноваційний режим навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах за умов впровадження Міжнародної програми "Крок за кроком". Розроблено проект санітарних правил і норм умов перебування дітей у дошкільних навчальних закладах загального типу, прогностичні моделі здоров'я дітей залежно від умов життєдіяльності та дії шкідливих хімічних чинників атмосферного повітря, навчальні програми для студентів і слухачів медичних ВНЗ до- та післядипломної освіти, які передбачають вивчення питань збереження та зміцнення здоров'я вихованців дошкільних навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.93-3 + Ч411.354 +
Шифр НБУВ: РА366565

Рубрики:

      
3.

Ігнатова Т.Б. 
Прогнозування та профілактика ранніх порушень моторної і секреторної функцій шлунку у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Б. Ігнатова ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у здорових дітей молодшого шкільного віку вивчено особливості функціонального стану шлунку та встановлено неоднорідність даної групи за типами моторно-евкуаторної та секреторної функцій, досліджено вплив на їх формування вегетативного гомеостазу та рівня адаптаційних можливостей організму. Визначено соціально-економічні та медико-біологічні фактори фізичного розвитку дитини та його гармонічності, а також функціонального стану шлунку та ризику виникнення функціональної диспепсії. З урахуванням даних факторів вперше зроблено порівняльну клінічну характеристику дітей групи ризику формування функціональної дисперсії за наявності синдрому дезадаптації. Встановлено, що пацієнти з дезадаптаційним синдромом і функціональною диспепсією мають вихідну ваготонію, але процеси регуляції функціонування шлунку в них різні. Найбільш виражені порушення вегетативного гомеостазу виявлено у дітей з синдромом дезадаптації та часом евакуації вмісту шлунку на 30-й хвилині. Вперше вивчено ефективність профілактично-лікувальних схем, в яких використано лікарські засоби корекції для змін вегетативного гомеостазу в поєднанні з прокінетиками та гомеопатичними препаратами для лікування дітей з синдромом дезадаптації. Доведено, що застосування запропонованих схем сприяє запобіганню розвитку у даній групі дітей функціональної диспепсії в 92,9 % випадків і підвищенню ефективності лікування досліджуваної патології у 68,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.202 +
Шифр НБУВ: РА357224

Рубрики:

      
4.

Ізюмський В.А. 
Підвищення міжремонтного ресурсу двигунів мобільної сільськогосподарської техніки електрохіміко-механічним припрацюванням циліндро-поршневої групи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.А. Ізюмський ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2004. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено вплив режиму тертя спряжених поверхонь на макроприпрацьовуваність поршневих кілець до дзеркала гільзи циліндра у процесі електрохіміко-механічного припрацювання (доведення) (ЕХМП(Д). Розкрито механізм ЕХМП(Д) сполучень циліндро-поршневої групи. Обгрунтовано оптимальні значення технологічних факторів ЕХМП(Д) поршневих кілець до гільзи циліндра під час ремонту двигуна, які дозволяють виправити макрогеометричні відхилення деталей з мінімальним зносом. З'ясовано, що економічний ефект від впровадження удосконаленої технології ЕХМП(Д) і обкатування досягається за рахунок зниження собівартості обкатних робіт, витрати картерного мастила на угар і підвищення моторесурсу відремонтованих двигунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-31 +
Шифр НБУВ: РА333459

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Ільченко А.В. 
Підвищення ефективності експлуатації автомобілів використанням моторних палив з високооктановими кисневмісними добавками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / А.В. Ільченко ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано коефіцієнт пропорційності між витратами палива автомобіля, що працює на бензині та палива на бензині з різним вмістом високооктанової кисневмісної домішки. Це дає змогу встановлювати норми витрат палива автомобіля за умов використання бензинів з даними домішками. Створено програмно-апаратний комплекс для дослідження кінетики витрати палива, в якому похибка виміру корегується під час роботи цього комплексу, що забезпечується попереднім визначенням коефіцієнтів корегування під час тарування. Запропоновано спосіб та створено програмно-апаратний комплекс контролю однорідності палив з високооктановими кисневмісними домішками. Однорідність визначається виміром електричних струмів у різних точках об'єму вказаних палив, міри розсіювання струмів і порівнянням одержаної міри розсіювання з попередньо прийнятою. Розроблено поплавкові камери карбюратора підвищеної надійності та зменшеної трудомісткості регулювання рівня палива, а також спосіб його контролю в поплавковій камері карбюратора, що є менш трудомістким у порівнянні з усіма відомими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082-325 + О35-044.2 +
Шифр НБУВ: РА325981

Рубрики:

      
6.

Іськова І.О. 
Особливості клінічного перебігу целіакії, її медикаментозна корекція з використанням вдосконалених діагностичних підходів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / І.О. Іськова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність целіакії у групах осіб підвищеного ризику. Розроблено діагностичний алгоритм і клініко-діагностичні критерії целіакії, шляхи корекції та методи лікування цієї патології. Наведено результати проведеного дослідження з використанням серологічних маркерів целіакії, відеоендоскопії тонкої кишки (ТК), морфологічного та морфометричного досліджень біоптатів ТК. Виявлено супутні синдроми та захворювання. На підставі проведених досліджень установлено, що поширеність целіакії становить 10,5 %. У пацієнтів з целіакією виявлено асоційовані синдроми, а саме: тяжку зовнішньосекреторну недостатність підшлункової залози в 6,4 %, синдром надмірного бактеріального росту - в 61,7 %, моторно-евакуаторну дисфункцію тонкого кишечнику - в 70,2 %. Лактазну недостатність виявлено як супутню целіакію в 85,1 % випадків. Діагностовано антральний гастрит, асоційований з H. pylori в 59,57 %. Доведено доцільність виділення клінічних груп целіакії відповідно до стадії атрофії слизової оболонки тонкого кишечнику, тяжкості клінічних проявів та наявності супутніх асоційованих синдромів. Відзначено, що до базисної терапії целіакії доцільно включати стандартну терапію виявлених асоційованих синдромів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.309 +
Шифр НБУВ: РА364796

Рубрики:

      
7.

Абрамович Т. І. 
Активація м'язів рук людини у перебігу повільних двосуглобових рухів / Т. І. Абрамович. — Б.м., 2021 — укp.

Роботу присвячено вивченню процесів координації центральних моторних команд (ЦМК), які надходять до м'язів рук людини під час реалізації двосуглобових циклічних рухів руки з постійним зовнішнім навантаженням та синхронних бімануальних рухів руки людини. Як кореляти інтенсивності ЦМК розглядались поточні амплітуди випрямлених та усереднених ЕМГ, що відводились від м'язів плечового поясу та плечей. Порівнювали усереднені поверхневі ЕМГ м'язів ліктьового та плечового суглобів для чотирьох можливих комбінацій напрямків навантаження та руху. Інтенсивності ЕМГ значною мірою корелювали з хвилями моменту сили, розрахованим для відповідного суглоба. Моторні команди кругових двосуглобових рухів руки переважно пов'язані зі змінами моментів сили плечового та ліктьового суглобів і модулюються відповідно до ексцентричного або концентричного характеру м'язових скорочень на різних ділянках траєкторії руху. Досліджені особливості функціональної взаємодії (синергій) м'язів при скоординованих переміщеннях плечових ланок та передпліч в умовах реалізації тест-рухів. Виявлено вплив фактора швидкості на динамічні компоненти ЦМК, адресованих дослідженим м'язам. Статистично значущі відмінності між амплітудами ЕМГ при рухах «на себе» та «від себе» були зареєстровані в кожного з м'язів; відмінності динамічних та статичних компонентів ЕМГ в умовах дії зовнішніх навантажень різних напрямків також були значущими. Як виявилося, протягом здійснення рухів ЦМК, що надходять до згиначів ліктьових суглобів, були більш варіабельними («гнучкими») порівняно з ЦМК до розгиначів плечей. Зі збільшеними тривалості активних фаз руху, амплітуда динамічних компонентів D1 і D2 ЕМГ всіх досліджуваних м'язів зменшувалася при обох напрямках зовнішнього навантаження. Рівень синхронізації ЕМГ-активності «у рухах веслування» однойменних м'язів лівої та правої рук мав тенденцію до зниження в умовах наявності зорового зворотного зв'язку. Слід припустити, що зворотній зоровий зв'язок може підсилювати когнітивні впливи в системі рухового контролю, і, таким чином, знижує автоматизм рухів і наближує їх виконання до рівня візуально контрольованих бімануальних рухів.^UThesis is devoted to analysis of the central motor commands (CMCs) arriving to the muscles of human arms during fulfillment: 1) cyclic movements of the hand under action of the constant tangential elastic load; 2) synchronous bimanual “rowing-type” movements. Amplitudes of the full-wave rectified and averaged EMGs were used to estimate intensities of the CMCs. The EMGs recorded from the elbow and shoulder muscles were compared for four possible combinations in directions of the movement and the applied load. The EMG intensities were significantly correlated with the force torques at the corresponding joints. Motor commands of circular two-joint movements of the hand are mainly associated with the torque changes at the shoulder and elbow joints, being modulated in accordance with the eccentric or concentric type of the muscle contractions at different parts of the movement trajectories.The features of the functional interaction (synergies) of muscles during coordinated movements of the shoulder links and forearms during the test movements are described. The influence of the velocity factor on the dynamic components of the CMCs was revealed. Statistically significant differences between the EMG amplitudes during the "pull" and "push" movements were registered in each of the muscles; differences in dynamic and static EMG components under the action of external loads of different directions were also significant. It has been shown that the CMCs coming to the elbow flexors were more variable (“flexible”) compared to the shoulder extensors. With an increase in the duration of the active phases of movement, the amplitudes of the dynamic EMG components D1 and D2 decreased for both directions of the external load in all studied muscles. The level of synchronization and EMG - activity “in rowing-type movements” of the left and right arm muscles of the same name tended to decrease in the presence of visual feedback. It could be assumed that in the presence of visual feedback, the cognitive influence on the control of “rowing-type movements” is heightened, so such movements become to closer to the bimanual, visually controlled movements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Августинович А.А. 
Теоретичні засади створення генетичної систематики видів електричних машин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / А.А. Августинович ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та систематику Видів електричних машин обертального та поступального руху. На підставі періодичної структури генетичної класифікації (ГК) і принципу збереження генетичної інформації науково обгрунтовано вибір генетичної концепції створення систематики. Побудовано генетичну модель утворення та розвитку систематичних класів електричних машин (ЕМ), на базі якої визначено систематичні одиниці та структуру їх супідрядності, яка визначає незмінну структуру систематики. Встановлено наявність системних взаємозв'язків між структурою ГК, генетичним кодом, принципами збереження та систематичними одиницями ЕМ, що підтверджує достовірність визначення допоміжної систематичної одиниці Підродина. Розроблено методи систематики Видів ЕМ, які становлять єдину методологію систематики. Універсальність запропонованих методів підтверджено для систематичних класів ЕМ обертального та поступального руху та функціонального класу суміщених електромеханічних систем типу мотор - рушій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261 +
Шифр НБУВ: РА359061

Рубрики:

      
9.

Алі Хуссеін Дарвіш 
Експериментальне обгрунтування раціонального вибору фармакокоректорів ульцерогенної дії ліків: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Алі Хуссеін Дарвіш ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено необхідність лікування гастропатій, спричинених ліками, та у порівняльному аспекті вивчено ефективність різних фармакокоректорів ульцерогенної дії ліків. Експериментально досліджено противиразкову активність корвітину, вісмуту субцитрату, актовегіну, гастрофіту, олії обліпихи, фамотидину на різних моделях виразкового ураження шлунка лікарськими засобами за адекватних та ідентичних умов експерименту. Встановлено, що вивчені препарати здійснюють противиразковий вплив різної інтенсивності під час проведення лікування виразкових уражень шлунку. У порівняльному аспекті досліджено вплив корвітину, вісмуту субцитрату, актовегіну, олії обліпихи, фамотидину та функціональні показники шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Експериментально доведено, що всі досліджені препарати вірогідно покращують результати лікування хронічного виразкового процесу у разі їх поєднаного застосування. Визначено найефективніші препарати для кожної експериментальної виразки шлунку, спровокованої ульцерогенними лікарськими засобами, а також препарати, що можуть впливати на секреторну та моторну функції ШКТ, а також перспективні щодо гастропротекції їх комбінації. Сформульовано рекомендації щодо раціонального вибору даних фармакокоректорів та/або їх комбінацій для індивідуальної фармакотерапії гастропатій, спричинених різними ліками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.22 + Р413-5 +
Шифр НБУВ: РА363818

Рубрики:

      
10.

Александрова Н.Б. 
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Б. Александрова ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблему деформування елементів конструкцій у разі їх подовжніх коливань з метою виявлення в них пошкоджень. За допомогою побудови фізичних та математичних моделей подовжніх коливань стрижнів з пошкодженнями типу тріщин та аналізу отриманих розв'язків, визначено частоти та амплітуди коливань стрижнів за наявності у них пошкоджень. Встановлено аналітичну залежність між величиною пошкодження і частотами та амплітудами коливань. Запропоновано функції, що допомагають виявити наявність тріщини та її розмір: зміну частоти коливань, асиметрію амплітуди коливань та прискорень, наявність вищих гармонік. Наведено графіки функцій, які можна використати під час виявлення пошкоджень. Описано фізичну та математичну моделі робочої лопатки газотурбінного двигуна, визначено параметри її коливань, за допомогою програмного комплексу "Cycle2D", розробленого у Центральному інституті авіаційного моторобудування, проаналізовано руйнування даної лопатки під дією поздовжнього малоциклового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.351,022
Шифр НБУВ: РА319438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Аль Рабабаа Мамун Сулейман 
Дослідження перехідних процесів вузла живлення виконавчих асинхронних моторів як елемента системи керування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Аль Рабабаа Мамун Сулейман ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена побудові математичної моделі електромеханічного стану вузла живлення системи керування виконавчими асинхронними моторами типу білячої клітки, суцільними порожнистими феро- та немагнетним роторами. Метод аналізу грунтується на поєднанні методів нелінійних електромагнетних кіл та електромагнетного поля у нелінійному суцільному рухомому середовищі. Розроблені алгоритми та комп'ютерні програми розрахунку перехідних процесів передбачають стрибкоподібні зміни комутаційних струмів в обмотках намагнечування. Показано, що без врахування цього явища розрахунок перехідного процесу стає неможливим. Приводяться результати розрахунку перехідного електромеханічного процесу вузла живлення чотирьох виконавчих асинхронних моторів, заживлених спільним трансформатором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-047.3

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Аль-хавалдех Абдалла Сулейман 
Дослідження і розробка гідродинамічних очисників моторних мастил: Автореф. дис ... канд.техн. наук: 05.05.17 / Абдалла Сулейман Аль-хавалдех ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2001. — 20 с.: іл. — укp.

Науково-методично обгрунтовано шляхи інтенсифікації робочого процесу гідродинамічних очисників моторних мастил та розроблено на цій підставі малогабаритні очисники для використання в двигунах внутрішнього згорання. Визначено умови, що забезпечують збереження ступеня очистки рідини, яка фільтрується, постійного за довжиною фільтроелемента. Визначено умови забезпечення саморегенерації фільтроелемента як у разі періодичної неповноточної, так і повноточної схем гідродинамічної очистки рідини. Визначено умови сталості потоку в гідродинамічних очисниках з фільтроелементом, що обертається. Розроблено нові конструктивні схеми малогабаритних роторних очисників моторних мастил. Вдосконалено методику, створено засоби для експериментальної перевірки отриманих результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-047.02
Шифр НБУВ: РА315963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Альбужи Тарік Абдульазіз 
Віддалені результати лапароскопічної холецистектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Тарік Абдульазіз Альбужи ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 19 с.: мал. — укp.

Вивчено питання клінічної значимості лапароскопічної холецистектомії під час лікування жовчнокам'яної хвороби та її ускладнень на підставі аналізу віддалених результатів. Встановлено, що серед 262 пацієнтів, які перенесли лапароскопічну холецистектомію, відмінні результати мали 123 (47 %) і гарні - 58 (22 %), посередні - 59 (23 %) і погані - 22 (8 %) пацієнтів. Посередні віддалені результати лапароскопічної холецистектомії зумовлені, в першу чергу, хронічними порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка та дванадцятипалої кишки, а також їх наслідками у вигляді гастродуоденостазу та дуоденогастрального рефлюкса з рефлюкс-гастритом у 51 % випадків. У 59 % пацієнтів зареєстровано погані віддалені результати лапароскопічної холецистектомії, обумовлені залишковою некоригованою та повторно виниклою після операції патологією жовчних шляхів. З'ясовано,що постлапарохолецистектомічний синдром (ПЛХС) у 74 % випадків обумовлений органічними та функціональними захворюваннями, не пов'язаними з патологією жовчного міхура та з його видаленням; у інших - некоригованою залишковою та післяопераційною патологією позапечінкових жовчних проток. Розроблено діагностичний алгоритм для профілактики ПЛХС, заснований на всебічному передопераційному та післяопераційному дослідженні органів черевної порожнини для виявлення та лікування супутніх захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА314387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Антонюк О.С. 
Обгрунтування і оцінка хірургічних методів лікування післяопераційних гнійно-деструктивних уражень кишечнику: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.С. Антонюк ; Держ. установа "Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України". — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

Визначено принципово новий напрямок у тактиці лікування хворих на гнійно-деструктивні ураження кишок (ГДУК), який передбачає раннє відновлення нормального кишкового пасажу за всіх видів цієї патології, без виключення з процесу травлення більш або менш значних за довжиною фрагментів тонкої кишки (ТК). Розроблено патогномонічно обгрунтовану класифікацію ГДУК. Визначено принипово нову тактику лікування обструктивних варіантів гнійно-деструктивних уражень (ГДУ) проксимальних відділів, яка грунтується на ранньому відновленні кишкового пасажу. Виявлено особливості імунних реакцій і проявів автосенсибілізації організму хворих у різні періоди розвитку ГДУК, їх значущість для розробки лікувальних програм. Визначено особливості порушень моторики тонкої кишки за умов проксимальної локалізації ГДУК обструктивного характеру за методом електрофізіологічного дослідження, розроблено способи їх корекції. Розроблено й обгрунтовано терміни операцій на тонкій і товстій кишках залежно від типу та рівня ураження. Визначено нові підходи до обгрунтування тактичних варіантів за обструктивних ГДУ тонкої кишки (ТК), а також планових операційних втручань у разі уражень інших відділів кишечнику. Вдосконалено принципи ентерального харчування за умов обструктивних ГДУК. Наведено принципи хірургічної профілактики та лікування синдрому короткої кишки після розширених резекцій ТК. Розроблено та вдосконалено принципи профілактики спайкового процесу у черевній порожнині після проведення внутрішньочеревних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3-7 + Р457.445.23-387 +
Шифр НБУВ: РА364803

Рубрики:

      
15.

Артьомов Ю.В. 
Оптимізація хірургічного лікування хворих га гастродуоденальну виразку: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Ю.В. Артьомов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему обгрунтування вибору методів перативного втручання та принципів коригувальної терапії. Базуючись на результатах лікування 426-ти хворих на гастродуоденальну виразку, вивчено механізми розвитку післяопераційних ускладнень та причини незадовільних результатів їх хірургічного лікування. Зроблено висновок, що для здійснення оптимального вибору методу оперативного лікування виразкової хвороби необхідно проводити комплексне обстеження, за якого обов'язковим є вивчення стану верхнього відділу шлунково-кишкового тракту й аналіз даних клінічного, рентгенологічного, морфологічного й ендоскопічного досліджень, а також секреторної та моторно-евакуаторної функції шлунка і дванадцятипалої кишки (ДПК). Запропоновано та впроваджено до клінічної практики індивідуалізований підхід до вибору методу основного та додаткових втручань у хворих на гастродуоденальну виразку з метою усунення виявлених до операції функціональних і морфологічних змін верхніх відділів травного такту. Запропоновано алгоритм досліджень ДПК, який дозволяє у разі підозрюваних супутніх виразковій хворобі порушень дуоденальної прохідності здійснити диференціальну діагностику їх функціональних і органічних форм та клініко-рентгенологічну оцінку стадії цих порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 +
Шифр НБУВ: РА350176

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Афанасов Г. М. 
Підвищення ефективності масляної системи тепловозу встановленням пристрою для обробки моторних олив електростатичним полем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.07 / Г. М. Афанасов ; Укр. держ. акад. залізн. транспорту. — Х., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності масляної системи тепловоза шляхом встановлення пристрою для обробки моторних олив електростатичним полем. Запропоновано нову технологію покращання експлуатаційних характеристик моторних олив масляної системи тепловоза за рахунок обробки їх електростатичним полем з метою підвищення русурсу дизелів. Теоретично й експериментально доведено доцільність використання пристрою для обробки моторних олив електростатичним полем у масляній системі тепловоза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.407
Шифр НБУВ: РА373375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бєлєвцов Ю.П. 
Комплексний метод профілактики й лікування післяопераційного парезу шлунково-кишкового тракту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.П. Бєлєвцов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено порівняльну оцінку ефективності фармакологічних і нефармакологічних методів корекції парезу шлунково-кишкового тракту в хірургічних хворих з урахуванням даних селективної електрогастроентерографії. Визначено фазові зміни центральної гемодинаміки та панкреатичного кровотоку після операцій на органах черевної порожнини, які найбільш виражені після резекції шлунку і гастректомії з великою лімфодисекцією. Доведено, що розлади центральної гемодинаміки та панкреатичного кровотоку відіграють важливу роль у патогенезі післяопераційного панкреатиту та розвитку тривалого післяопераційного парезу кишечнику. Проаналізовано ефективність комплексної терапії з адекватною корекцією порушень гемодинаміки та проведенням раннього ентерального харчування для профілактики та лікування післяопераційного парезу шлунково-кишкового тракту. Визначено роль стимулювальної терапії кишечнику на підставі моніторингу моторно-евакуаторної функції шлунково-кишкового тракту у зниженні кількості випадків парезу у післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.2-38 + Р457.465.3-38 +
Шифр НБУВ: РА343006

Рубрики:

      
18.

Бєлоусова О.Ю. 
Хронічний товстокишковий стаз при гастродуоденальній патології у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Ю. Бєлоусова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності діагностики та лікування хронічного товстокишкового стазу у випадку гастродуоденальної патології у дітей. Виявлено, що основними факторами його формування є аліментарні (порушення режиму прийому та характеру їжі, низька рухова активність, дефекти догляду та виховання в ранньому віці), органічні (природжена патологія товстої кишки) і порушення регуляції кишкової моторики внаслідок ваготонії. Показано, що хронічний товстокишковий стаз у разі гастродуоденальної патології у дітей супроводжується переважно запальними змінами слизової оболонки товстої кишки, одним із факторів розвитку яких є порушення мікроциркуляції та регіонального кровообігу в стінці кишки внаслідок хронічного запору. Розроблено концепцію формування хронічного товстокишового стазу у разі гастродуоденальної патології у дітей і принципи його корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302.2-3
Шифр НБУВ: РА313049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бєлоусова О.Ю. 
Хронічний неспецифічний невиразковий коліт у дітей - фактори ризику, концепція формування, клінічний перебіг, класифікація, критерії діагностики та принципи лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.Ю. Бєлоусова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 37 с. — укp.

Вивчено етіологію, патогенез, клінічний перебіг хронічного неспецифічного невиразкового коліту (ХННК) у дітей, обгрунтовано принципи його діагностики, профілактики та лікування. На підставі результатів комплексного клініко-параклінічного дослідження, проведеного із застосуванням ендоскопічного, ренгенологічного, морфологічного, електроміографічного, реоректографічного, імунологічного, бактеріологічного та біохімічного методів, всебічно охарактеризовано стан товстої кишки у разі ХННК у дітей, зроблено порівняльне оцінювання інформативності діагностичних методів. Виділено найбільш суттєві анамнестичні та клінічні ознаки для діагностики ХННК. На підставі аналізу чинників ризику розвитку захворювання, особливостей його клінічного перебігу, морфологічного стану слизової оболонки товстої кишки, її моторики, тонусу та гемодинаміки, біоценозу кишечнику розроблено концепцію формування, клініко-морфологічну класифікацію та принципи терапії ХННК у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.1 +
Шифр НБУВ: РА357503

Рубрики:

      
20.

Баб'як Л.В. 
Одержання ароматичних вуглеводнів та високооктанових компонентів каталітичним перетворенням нафтозаводських газів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / Л.В. Баб'як ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.4

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського