Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (812)Книжкові видання та компакт-диски (170)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=НІМЕЧЧИНІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стеценко В. Ю. 
Адміністративно-правове забезпечення запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / В. Ю. Стеценко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено загальну теоретико-правову характеристику медичного страхування як об'єкта правових досліджень. Проаналізовано організаційно-правові засади забезпечення якості та безпеки медичної допомоги за умов запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування. Розкрито особливості стандартизації, ліцензування, акредитації й атестації у сфері медичної діяльності. Проведено порівняльно-правовий аналіз обов'язкового медичного страхування у США, Росії, Німеччині та Франції. Виокремлено ключові переваги та недоліки, а також зазначено те, що доцільно упровадити у практику України щодо запровадження обов'язкового медичного страхування. Висвітлено перспективи вдосконалення адміністративно-правового забезпечення системи обов'язкового медичного страхування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х879(4УКР)6 + Р11(4УКР)39 к
Шифр НБУВ: РА375247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Грінченко Г.Г. 
Американський окупаційний режим в Німеччині у 1945 - 1946 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г.Г. Грінченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії запропоновано цілісну картину розробки та реалізації урядом США принципів повоєнного управління в Німеччині, заснування та організаційного розвитку військової адміністрації, форм і методів здійснення нею окупаційної політики. Значну увагу приділено вивченню механізму управління окупаційною адміністрацією підконтрольними німецькими територіями. Досліджено вплив демократичних традицій США на становлення нових німецьких органів влади. Проаналізовано спробу США об'єднати єдину міжсоюзницьку стратегію з метою реалізації власних політичних та економічних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)64-5 + Т3(7США)63-608
Шифр НБУВ: РА312895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Себта Т.М. 
Архівні джерела про українські культурні цінності, вивезені нацистами в роки ІІ світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.М. Себта ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Комплексно і глибоко проаналізовано маловідомий досі великий масив архівних джерел щодо діяльності Айнзацштабу рейхсляйтера Розенберга в Україні та долі вивезених ним українських культурних цінностей під час Другої світової війни. Об'єктом дослідження є архівні комплекси документів Айнзацштабу (1940 - 1945 рр.) та Мюнхенського центрального збірного пункту Американської військової адміністрації в Німеччині - Мюнхенська картотека мистецьких об'єктів (1945 - 1952 рр.), т.зв. "Транспортні списки" (1946 - 1948 рр.), а також перелік культурних цінностей, що надійшли з Мюнхенського центрального збірного пункту СРСР протягом 1945 - 1962 рр. Вперше було порівняно три великі архівні комплекси документів Айнзацштабу, що зберігаються у Києві (Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, ф.ф.3674, 3676), Москві (Російський державний військовий архів, ф.1401-К) та Берліні (Bundesarchiv Berlin, ф.NS-30), а також описано та проаналізовано можливі шляхи повернення українських культурних цінностей - комплексу документів Мюнхенського центрального збірного пункту, які зберігаються в Бундесархіві в м.Кобленці (ф.В-323).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)622 + Т3(4УКР)622.8,01
Шифр НБУВ: РА308929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лапан Т.Д. 
Вербування і депортація населення України до Німеччини та умови його праці і побуту у неволі (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.Д. Лапан ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше виділено й комлексно проаналізовано проблему вербування та депортації українців з різних частин окупованої території УРСР до Німеччини у період Другої світової війни. Досліджено питання соціальної адаптації українських робітників до умов праці та суспільного проживання на території країни-окупанта. Показано різні методи та форми мобілізації, вербування та вивезення українського населення з генерал-губернаторства (дистрикту Галичина) та райхскомісаріату Україна та прифронтової смуги. Розглянуто умови праці та побуту українських робітників з різних регіонів України у німецькій промисловості та сільському господарстві. З'ясовано специфіку у ставленні місцевої влади та населення до українських остербайтерів і робітників з дистрикту Галичина. Проаналізовано ефективність діяльності спеціально створених систем мобілізації та депортації (переважно на окупованих територіях УРСР), а також наглядово-каральної системи III Райху стосовно експлуатації праці українських робітників. Показано неоднозначне ставлення уряду СРСР, учасників українського національно-визвольного руху, радянського підпілля та церковних організацій до вивезення українських робітників на роботи до нацистської Німеччини. Досліджено роль і значення громадських організацій галицьких українців, створених у дискрикті Галичина та в Німеччині під час Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-2 +
Шифр НБУВ: РА336658

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дингес Ю.О. 
Відродження етнічної ідентичності німців України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / Ю.О. Дингес ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Всебічно розглянуто проблему відродження етнічної ідентичності німців України в 1991 - 2005 рр. Адаптовано адекватний для німецького національно-культурного руху в Україні понятійний апарат. Проаналізовано стан дослідженості цієї проблеми у вітчизняній та зарубіжній політичній літературі, вивчено етноконфесійну, теолінгвістичну й етнополітологічну ідентифікацію та самоідентифікацію етнічних німців України у масовій свідомості. Розглянуто еміграцію етнічних німців України як один із засобів відродження їх етнічної ідентичності та вивчено актуальні проблеми процесу їх інтеграції в Німеччині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР) + Ф51(4УКР=9Н) +
Шифр НБУВ: РА350060

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Образцов С. В. 
Військова та громадсько-політична діяльність М. Омеляновича-Павленка (1878 - 1952 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. В. Образцов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2011 — укp.

Проаналізовано особливості військової та громадсько-політичної діяльності М. Омеляновича-Павленка (1878 - 1952 рр.) в українському національно-визвольному русі першої половини XX ст. Висвітлено його участь в бойових операціях російсько-японської та Першої світової війн, військово-організаційну діяльність на чолі Збройних сил УНР і ЗУНР 1918 - 1920 рр. Наведено результати дослідження громадсько-політичної діяльності у Польщі, Німеччині, Чехо-Словацькій республіці, Франції. Охарактеризовано військово-історичні студії М. Омеляновича-Павленка з воєнної історії України XX ст. Показано цінність політичного досвіду та творчого доробку генерала М. Омеляновича-Павленка для сучасного процесу державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Омелянович-Павленко + Ц4(4УКР)1:611/612-8
Шифр НБУВ: РА377890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шандрівський І.Г. 
Військово-політична та наукова діяльність Миколи Капустянського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.Г. Шандрівський ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено місце та роль діяча Української Народної Республіки Миколи Капустянського (1880 - 1969) в українському національно-визвольному русі першої поливини ХХ ст. Розглянуто процес формування суспільно-політичних поглядів молодого офіцера на тлі соціально-економічного та політичного життя Наддніпрянщини кінця ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено його участь у бойових операціях Першої світової війни, військово-організаційну діяльність у період становлення Збройних сил України 1917 - 1918 рр. Установлено роль М.Капустянського у формуванні праворадикального табору національно-визвольного руху в Західній Україні у міжвоєнний період, його участь у русі Опору 1940-х років, зокрема, на посаді військового референта ОУН. Приділено увагу повоєнній громадсько-політичній діяльності у Німеччині, Франції, США, Канаді. Проаналізовано наукові праці діяча з повоєнної історії України ХХ ст., насамперед Української національно-демократичної революції 1917 - 1921 рр. Показано цінність політичного досвіду та творчого доробку М.Капустянського для сучасного процесу державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612-8 Капустянський,М. + Т3(4УКР)612-8 Капустянський +
Шифр НБУВ: РА324858

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Саєвич Й.Й. 
Військовополонені українці в таборах Австро-Угорщини і Німеччини в період Першої світової війни: вишкіл та організація побуту: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / Й.Й. Саєвич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі здобутків вітчизняної та зарубіжної історіографії, аналізу нових архівних документів, матеріалів і спогадів учасників подій узагальнено роль українського політикуму в утворенні таборів військовополонених українців російської армії в Австро-Угорщині та Німеччині, національно-патріотичну та культурно-освітню працю галицько-буковинських і наддніпрянських громадсько-політичних діячів серед полонених українців. Показано матеріально-побутові умови табірного життя та їх вплив на піднесення національної свідомості українського вояцтва, діяльність табірних кооперативних структур. Досліджено військово-політичну роботу українського політичного проводу з метою організації збройних формувань Української національно-демократичної революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)532.2-92 + Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР)524-68...6 +
Шифр НБУВ: РА349480

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Жовківська Г. А. 
Внутрішні та зовнішні чинники еволюції імміграційної політики ФРН: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Г. А. Жовківська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено еволюцію імміграційної політики ФРН у контексті впливу внутрішніх і зовнішніх чинників. Висвітлено процес перетворення Німеччини з країни гастарбайтерів у імміграційну країну та визначено характер політичних змін у сфері імміграційної політики. Розглянуто основні етапи формування імміграційної політики Німеччини, показано сучасну імміграційну динаміку та вплив імміграційних процесів на соціально-економічний розвиток країни, проаналізовано інтеграційні проблеми мігрантів у Німеччині. Досліджено особливості формування спільної міграційної політики ЄС та її вплив на німецьку імміграційну політику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4НІМ)64 в2:С5*665.24*4 + Ф3(4НІМ)4
Шифр НБУВ: РА375886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Литвяк О.М. 
Вплив протестантизму на становлення державності в Німеччині (ХVІІІ - ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Литвяк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему впливу протестантизму на становлення державності у Німеччині (XVIII - XX ст.). Висвітлено історію зародження антикатолицької ідеології - протестантизму, виникнення нових капіталістичних відносин у надрах феодального суспільства та перетворення його на ідеологію нового класу - буржуазії. Проведено комплексний аналіз протестантизму як релігійного, а також соціально-політичного явища у Німеччині. Зроблено спробу розв'язати проблему впливу економічного, політичного та культурного фактора протестантизму на німецьке суспільство у різні періоди німецької історії. Базуючись на працях ідеологів обох конфесій, досліджено концесійні дебати між протестантами і католиками. Визначено, що національний німецький характер протестантизму є головною причиною його історично-прогресивної ролі. Показано, що послаблення впливу протестантизму на суспільство було спричинено антинародною політикою нацистів. Виявлено провідну роль протестантського фактора у політичному й ідеологічному житті післявоєнної Німеччини (ФРН).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)5/6-55 + Э376.09(4НІМ)-3 +
Шифр НБУВ: РА340841

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Ковальчук 
Гендерне виховання учнівської молоді в Німеччині: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Любов Олександрівна Ковальчук ; Тернопільський національний педагогічний ун-т ім. Володимира Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4НІМ) + Ч421.358
Шифр НБУВ: РА359386

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Максименко Г.В. 
Деякі закономірності розвитку сфери послуг в соціально орієнтованій економіці (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.В. Максименко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Зроблено спробу виявити найбільш загальні тенденції та закономірності розвитку сфери послуг в індустріально розвинених країнах світу за періодами: становлення "індустріального суспільства" на початку XX ст., суспільства "масового споживання" 1960-х рр., "інформаційного суспільства" останньої третини XX ст. Висвітлено закономірності переходу від "економіки товарів" до "економіки послуг". На підставі порівняльного аналізу стану високотехнологічних галузей у провідних країнах світу виділено елементи подібності (зумовлені об'єктивними закономірностями науково-технічного та технологічного прогресу) та виявлено фундаментальні соціально-економічні відмінності аналізованих процесів у країнах - США, Японії, Німеччині, Англії у взаємозв'язку з національними особливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)490 +
Шифр НБУВ: РА332817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Федчишин Н.О. 
Дидактична система Й.Ф. Гербарта та її вплив на розвиток вітчизняної освіти: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.О. Федчишин ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4НІМ)51-271 +
Шифр НБУВ: РА367708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Нетреба Ю.Б. 
Дипломатичне протиборство представництв УСРР та УНР у Німеччині (1921 - 1922 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.Б. Нетреба ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 18 с. — укp.

Проаналізовано дипломатичне протистояння представництв УСРР і УНР у Німечині в 1921 - 1922 рр. Зазначено, що завдяки наполегливій діяльності було налагоджено контакти з політичними та діловими колами Ваймарської республіки. Завдяки активній інформаційно-пресовій діяльності було нейтралізовано вплив українських емігрантських кіл. Відзначено, що повпред УСР шукав шляхи для розвитку економічного співробітництва з Німеччиною, відбувались переговори про надання західним промисловцям концесій, а також мала місце постійна ідеологічна кампанія серед українських емігрантів за повернення на Україну та з метою розколу політичного суперника. Керівник представництва неодноразово брав участь у переговорному процесі. Зазначено, що завдяки В. Ауссему вдалось поширити дію Рапалльського договору на Україну. Представництво УССР приділяло багато уваги питанню грошових фондів під час збору інформацію та ведення переговори з офіційними колами Німеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-64(4ГЕР) +
Шифр НБУВ: РА363936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Басун О.П. 
Діяльність професора Б.Г.Іваницького в контексті розвитку агролісомеліоративної дослідної справи в Україні (кінець XIX - перша половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.П. Басун ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження життя та діяльності видатного українського ученого лісознавця професора Б.Г.Іваницького (1878 - 1953) - засновника лісової дослідної справи в незалежній Україні, організатора наукових і вищих освітніх закладів в еміграції. Висвітлено процес становлення його як науковця та педагога. Визначено чинники формування науковго світогляду ученого, розкрито науково-організаційну та законотворчу діяльність Б.Г.Іваницького у часи становлення незалежності України (1917 - 1920 рр.), висвітлено його внесок в організацію української господарської академії в Подєбрадах (Чехословаччина). Розглянуто науково-організаційну та просвітницьку діяльність Б.Г.Іваницького у Товаристві "Сільський господар" на західноукраїнських землях, показано його участь у відновленні діяльності українських науково-освітніх фахових установ за кордоном у післявоєнний період (Німеччині, США). Охарактеризовано наукову діяльність ученого в галузі агролісомеліоративної науки. Показано роль Б.Г.Іваницького у розробці наукових засад ведення лісового господраства, зокрема, висвітлено його внесок у формування найбільш ефективної методики створення захисних лісових насаджень у малолісистих південних районах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347 г(4УКР) + П347 д(4УКР) Іваницький Б.Г. +
Шифр НБУВ: РА350801

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кохалик Х. М. 
Досвід становлення і розвитку комунального самоврядування в Німеччині та можливість його адаптації в містах України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Х. М. Кохалик ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено, систематизовано та відображено у пропозиціях для України досвід самоврядування в містах Німеччини, зокрема, стосовно організаційно-правового статусу органів та посадових осіб, нормативно-правової регламентації процесу формування (обрання) та функціонування, статутного регулювання питання місцевого значення. Виокремлено шість етапів становлення комунального самоврядування в містах Німеччини на основі вивчення його еволюції: перший (XI - XIII ст.), другий (XIV - XV ст.), третій (XVI - XVIII ст.), четвертий (початок XIX - до 1952 р.), п'ятий (1952 р. - до 1990 р.), щостий (кінець XX - початок XXI ст.). Удосконалено понятійно-категоріальний апарат, який використовується у вітчизняній літературі з державного права та місцевого самоврядування. Набули подальшого розвитку положення основних теорій місцевого самоврядування (громадської, державницької, муніципального дуалізму) в частині дослідження їх імплементації у чинному законодавсті Німеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4НІМ)011.2 + Х819(4УКР)011.215
Шифр НБУВ: РА384451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Савченко В.А. 
Забезпечення прав та законних інтересів суб'єктів кримінального судочинства у досудових стадіях в Україні та Федеративній Республіці Німеччині: порівняльний аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.А. Савченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено порівняльно-правове дослідження теоретичних і практичних проблем щодо забезпечення прав і свобод осіб, що виникають у досудових стадіях в Україні та ФРН. Розглянуто теоретичні питання стосовно забезпечення суб'єктивних прав і свобод, процесуальні гарантії за умов запровадження досудового розслідування. Вивчено особливості забезпечення прав та інтересів осіб, що потерпіли від злочинних посягань, обвинувачених, свідків, інших учасників кримінального процесу зазначених країн. Проаналізовано законодавче врегулювання проведення слідчих дій і застосування заходів процесуального примусу. Сформульовано пропозиції, спрямовані на вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України з метою максимального захисту прав та інтересів осіб, що беруть участь у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.01 + Х893.9(4НІМ)722.01 + Х999.891/896 +
Шифр НБУВ: РА356889

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Шинкарук А.Л. 
Інформаційні виміри політичного простору країн Європи (Німеччина, Франція, Португалія, Чеська Республіка, Україна): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.Л. Шинкарук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Установлено 5 типів політичних процесів залежно від їх ресурсної бази та місця у соціальному просторі: динамічна стабільність, режим з загостренням за нестійкої стабільності, нестійка циклічність, локалізація та динамічна нестійкість. Проаналізовано суспільствознавчі і політологічні концепції світової науки, що відбивають системоутворююче значення інформації для поведінки суспільних систем. З'ясовано залежності типів політичного процесу та інформаційної системи. Установлено корелятивний зв'язок між динамікою політичних акторів та рівнем використання інститутів інформаційного суспільства (ЗМІ, Інтернет, технології політичного менеджменту). Розкрито суть поняття інформаційного суспільства у контексті політичної системи (з урахуванням її ресурсної бази та інших характеристик). Досліджено залежність поведінки політичних акторів (у Німеччині, Франції, Португалії, Чеській Республіці, Україні) відповідно до конкретного інформаційного середовища. Системно проаналізовано політичні процеси в Україні та елементи інформаційного чинника. Установлено, що нестабільність політичного середовища не обов'язково є прямим наслідком перехідних процесів, а зумовлена ставленням політичних лідерів до інформаційних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф4(4)64 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА333853

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Кліщ Л.І. 
Коломийський журнал "Жіноча доля" (1925 - 1939) в літературному процесі Галичини початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.І. Кліщ ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Вперше проведено монографічне дослідження історії виникнення та діяльності коломийського журналу "Жіноча Доля", з'ясовано його суспільно-політичну спрямованість, визначено комунікативні функції та концептуалістику літературно-критичних і публіцистичних виступів. Показано роль періодичного видання у літературно-мистецьких процесах 1925 - 1939 рр. Вперше проаналізовано художньо-публіцистичні виступи Н.Кобринської, О.Кобилянської, О.Дучимінської, У.Кравченко, О.Теліги, О.Кисілевської, Х.Алчевської, М.Божук, С.Русової та "жіночого" бомонду доби, що представляв українське красне письменство у Чехії, Польщі, Німеччині, Англії, Канаді, Америці, Автрії, Бельгії, Австралії. Виявлено й узагальнено найбільш істотні риси національно-суспільних і літературно-художніх явищ саме у зв'язку з діяльністю журналу "Жіноча Доля". Висвітлено суттєве значення періодичного видання у розвитку національної журналістики, літератури, мови, а також у формуванні самосвідомості жіноцтва та консолідації українських сил і груп, включаючи діаспору, з метою вирішення національно-державницьких проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-319 + Ш5(4УКР)5-379 + Ч612.3(4УКР)-52 +
Шифр НБУВ: РА342679

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гричина Н.А. 
Лобізм як інститут сучасної демократії: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.А. Гричина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення і нове розв'язання наукової задачі, виявлене в особливостях технологій лобізму. Розкрито зміст понять дослідження: "лобізм", "лобіст", "логролінг", "лобіювання". Визначено критерії класифікації лобіювання та їх характеристику, конкретизовані функції, типи, специфіку механізму лобіювання. Узагальнено зміст, принципи та умови діяльності лобістських структур в Україні. З'ясовано специфіку діяльності громадських організацій як суб'єктів лобізму в контексті становлення громадянського суспільства в сучасній Україні. Проаналізовано специфіку механізму лобістської діяльності у США, Німеччині, Великобританії, Україні, що доводить: лобізм - позитивне явище, яке посилює легітимність парламенту, сприяє обміну інформацією між парламентарями та громадськістю, виконує представницьку функцію, підвищує ефективність прийнятих рішень. Уточнено основні етапи становлення лобізму, конкретизовано основні принципи формування та коло діяльності лобістських структур в Україні, їх ефективність за умов політичної та економічної трансформації. Вперше запропоновано формулювання та тлумачення поняття "інститут політичного лобізму".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА368566

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського