Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (2570)Книжкові видання та компакт-диски (1909)Журнали та продовжувані видання (103)
Пошуковий запит: (<.>A=Ковальчук$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 159
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ковальчук С.О. 
Адаптація маркетингової товарної стратегії до нових умов господарювання (на прикладі швейних підприємств): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.О. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретико-методичні та прикладні засади адаптації маркетингових товарних стратегій швейних підприємств до нових умов господарювання на ринку України. Розроблено категоріально-понятійний апарат формування маркетингових товарних стратегій і систематизовано відповідний науково-методичний інструментарій. Визначено особливості нових умов господарювання підприємств сектору пошиття одягу у контексті інтеграції України до світового економічного простору, розкрито зміст процесу адаптації товарних стратегій підприємств до даних умов. На підставі аналізу тенденцій розвитку українського ринку одягу ідентифіковано товарні стратегії провідних стратегічних груп виробників та оцінено їх ефективність. Розроблено методику визначення відповідності маркетингових товарних стратегій підприємств умовам ринку та наведено рекомендації щодо її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.51-211.1 +
Шифр НБУВ: РА362955

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ковальчук 
Алгоритми для систем з тепліцевими ламбда-матрицями та їх застосування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Ольга Ярославівна Ковальчук ; НАН України; Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.11 с5
Шифр НБУВ: РА340336

      
3.

Ковальчук В.М. 
Бібліотечна, книговидавнича та культурно-просвітницька діяльність М.П.Балліна (1829 - 1904): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / В.М. Ковальчук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Вперше розглянуто бібліотечну, книговидавничу та культурно-просвітницьку діяльність М.П.Балліна як комплексне історико-культурологічне явище, здійснено історико-бібліотекознавчу реконструкцію його архівної та творчої спадщини, починаючи з середини XIX - до початку XX ст. За допомогою методів архівної евристики встановлено місця зберігання окремих джерел. На підставі досліджень рукописних та опублікованих документів висвітлено життєвий шлях М.П.Балліна в найбільш повному на сучасний період обсязі. Визначено основні напрямки його громадської діяльності. На підставі вивчення ахівних джерел з історії кооперації, записних книжок, творчих матеріалів та епістолярної спадщини визначено внесок М.П.Балліна у розвиток українського та російського просвітництва, бібліотечну та книговидавничу справу. До наукового обігу залучено нові імена та відомості про важливі історичні події, уточнено деякі факти з історії розвитку бібліотечної та книговидавничої справи в Україні, встановлено наукові, культурні та видавничі зв'язки діячів кооперативного просвітництва. Досліджено розвиток ідейних поглядів, що визначали змістовий характер діяльності М.П.Балліна. Розглянуто теоретичні концепції ученого у сфері бібліотечного будівництва, зокрема щодо формування фондів і каталогів бібліотек і видавничої політики у галузі народної книжки. Показано значний внесок М.П.Балліна у розвиток вітчизняного бібліотеко- та книгознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)5-8 Баллін,М.П. + Ч710.3(4УКР=411.2)5-8 Баллін М. + Ч733(4УКР=411.2)5-8 Баллін,М.П.4 +
Шифр НБУВ: РА340675

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Ковальчук Н.Г. 
Вдосконалення методів підвищення герметичності кукси дванадцятипалої кишки при резекції шлунка (клінічно-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н.Г. Ковальчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено морфологічні особливості динаміки загоєння термінолатерального гастродуоденоанастомозу, сформованого за допомогою синтетичного шовного матеріалу з антибактеріальним покриттям з ентеральним застосуванням перфторану. Обгрунтовано переваги його використання у післяопераційному періоді як препарату, здатного стимулювати репаративні процеси. Експериментально доведено ефективність використання синтетичного шовного матеріалу з антибактеріальним покриттям і перфторану для підвищення біологічної герметичності гастродуоденального анастомозу. Обгрунтовано доцільність ентерального застосування перфторану для профілактики запальних ускладнень гастродуоденального анастомозу. За умови резекції шлунка за ускладнених форм виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК) розроблено, експериментально обгрунтовано та впроваджено в хірургічну практику спосіб формування термінолатерального анастомозу. Відзначено, що завдяки постійній декомпресії ДПК через анастомоз і додатковій герметизації лінії швів кукси ДПК тканинами шлунка, ризик виникнення неспроможності швів дуоденальної кукси мінімальний. На основі клінічного матеріалу доведено функціональну спроможність запропонованого способу формування термінолатерального гастродуоденального анастомозу, а також відсутність рубцевого звуження гастродуоденальних анатомозів у віддаленому періоді. На підставі всебічного оцінювання безпосередніх і віддалених результатів хірургічного лікування хворих з ускладненими гастродуоденальними виразками доведено ефективність запропонованого способу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 + Р457.445.22-83 +
Шифр НБУВ: РА360793

Рубрики:

      
5.

Ковальчук Р.Л. 
Ветеринарно-санітарна та якісна оцінка яловичини за відгодівлі бугайців кормами, збагаченими гуматом натрію та метіонатами кобальту і йоду: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Р.Л. Ковальчук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив підгодівлі бугайців гуматом натрію та гуматом натрію у поєднанні з хелатними сполуками (метіонатами) кобальту та йоду на інтенсивність перебігу фізіологічних процесів в організмі тварин, їх продуктивність та якість одержаної від них продукції. Вивчено вплив підгодівлі гуматом натрію та гуматом натрію у поєднанні з хелатними сполуками (метіонатами) кобальту та йоду в різних пропорціях на якість продукції. Встановлено, що корекція раціонів дослідних бугайців гуматом натрію у поєднанні з метіонатами кобальту та йоду позитивно впливає на гематологічні показники, активність ферментів переамінування, інтенсивність обміну речовин в організмі тварин, не викликаючи порушень їх клінічного стану. Вивчено вплив підгодівлі на продуктивність та забійні якості яловичини. Встановлено, що підгодівля бугайців гуматом натрію у поєднанні з метіонатами кобальту та йоду покращує харчову цінність, фізико-хімічні та санітарні показники одержаної від них яловичини. Розраховано економічний ефект і розроблено методичні рекомендації щодо комплексного використання гумату натію з метіонатами кобальту та йоду для відгодівлі великої рогатої худоби у відповідних дозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451 + П817.11 +
Шифр НБУВ: РА349677

Рубрики:

      
6.

Ковальчук Ю.М. 
Вибір об'єму і методу операції при виразковій хворобі шлунка в залежності від наявності і вираженості диспластичних змін епітелію слизової оболонки: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.М. Ковальчук ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування 175-ти хворих на виразкову хворобу шлунка залежно від наявності та вираженості диспластичних змін епітелію слизової оболонки. Вивчено характер диспластичних змін шлунка у разі виразок шлункової локалізації. Встановлено, що вони у 72 % випадків супроводжують дану патологію. Виявлено зворотний зв'язок диспластичних змін епітелію слизової оболонки та бактеріального обсіювання. Розроблено та обгрунтовано алгоритм адекватного вибору об'єму та способу операції за різних типів шлункових виразок з урахуванням наявності та вираженості диспластичних змін епітелію слизової оболонки. Удосконалено та запатентовано два способи хірургічного лікування виразкової хвороби шлунка I типу, яка супроводжується важкою дисплазією епітелію слизової оболонки, та сегментарно-корпоральну резекцію шлунка зі збереженням пілороантрального відділу з висіченням дуоденальної виразки, дуоденопластикою та селективною проксимальною ваготомією у разі II типу виразки шлунка. Порівняльний аналіз віддалених результатів різних типів оперативних втручань внаслідок шлункових виразок у світлі оцінки якості життя показав доцільність органощадних оперативних втручань у разі I - II типів виразки шлунка, з відмінними та добрими післяопераційними результатами у 96,2 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р467.465.204.6
Шифр НБУВ: РА321062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Ковальчук А.В. 
Вибір способу формування анастомозу при хірургічному лікуванні хворих на рак стравоходу та шлунка з переходом на стравохід: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / А.В. Ковальчук ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено основні показники перебігу оперативних втручань у хворих на рак стравоходу та шлунка з переходом на стравохід залежно від способу формування стравохідних анастомозів (ручного та механічного). Проаналізовано частоту та структуру післяопераційних ускладнень. Досліджено функціональні наслідки операцій залежно від методу анастомозування, зокрема: наявність стравохідного рефлюксу у вертикальному та горизонтальному положенні тіла хворих; частоту розвитку запальних ускладнень слизових оболонок в області анастомозів (анастомозиту, рефлюксу-езофагіту), рубцевих стуктур анастомозів, грануляційних розростань та рецидивів пухлини по лінії швів. Вивчено динаміку показників процесу реабілітації хворих протягом року після операції, проаналізовано віддалені результати лікування. Обгрунтовано необхідність диференційованого використання різних способів анастомозування залежно від локалізації пухлини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1-59 + Р569.433.2-59 +
Шифр НБУВ: РА330737

Рубрики:

      
8.

Ковальчук О.Б. 
Виборчий процес в Україні: конституційно-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Б. Ковальчук ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми виборчого процесу як однієї з головних форм безпосередньої демократії. Запропоновано уникати вживання у виборчому законодавстві України окремо термінів "принципи" та "засади", об'єднавши їх одним поняттям "засади виборчого процесу" та "засади виборчого права". Сформульовано визначення поняття такої засади виборчого процесу, як законність, яка передбачає, що організація та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим здійснюються на підставі та відповідно до Конституції України, виборчого Закону України (залежно від виду виборів), Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та інших законів України. Зроблено спробу визначити загальні засади для всіх видів вибору, на яких повинен здійснюватися виборчий процес. Вперше проведено порівняльний правовий аналіз виборчого процесу по всіх видах виборів, які відбуваються в Україні згідно з Конституцією та діючими виборчими законами України. Обгрунтовано порядок утворення виборчих округів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України. Запропоновано можливу структуру двопалатного парламенту та порядок його формування, що має важливе значення для виборчого процесу в Україні. Розглянуто новий порядок підрахунку голосів на виборах народних депутатів України. Наведено іншу схему проведення чергових виборів в Україні. Розроблено та запропоновано структуру Виборчого кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА322739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Ковальчук Т.М. 
Визначення режиму гірничих робіт в кар'єрі при зміненні бортового вмісту заліза в руді: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / Т.М. Ковальчук ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання планування режиму гірничих робіт і параметрів системи розробки в кар'єрі у разі зміни величини бортового вмісту заліза в руді. Встановлено основні взаємозв'язки геолого-технологічних показників видобутку та переробки руд на комбінатах Кривбасу. Визначено характер і ступінь впливу величини бортового вмісту на поточні обсяги видобутку, розкриву і переробки руд, наведено економічну оцінку цього впливу. Доведено, що режим гірничих робіт в кар'єрі залежить від величини бортового вмісту заліза в руді та впливає на її оптимальне значення. На основі даних закономірностей досліджено режим гірничих робіт на окремих ділянках кар'єра та розроблено методику визначення оптимального співвідношення обсягів видобутку якісних різновидів руд. Зазначено, що навіть у разі збільшення бортового вмісту експлуатаційний коефіцієнт розкриву в певні періоди розробки родовища може зменшуватися. Запропоновано визначати основні параметри системи розробки з урахуванням наслідків зміни бортового вмісту, що дозволяє зіставляти варіанти режиму за якістю товарної продукції ще на стадії планування. Розроблено методику корегування границь діючих кар'єрів у разі змінення кондицій до якості корисної копалини з урахуванням впливу цього корегування на режим гірничих робіт. Концептуально викладено результати досліджень щодо визначення продуктивності групи кар'єрів у складі одного комбінату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.302 +
Шифр НБУВ: РА327298

Рубрики:

      
10.

Ковальчук А. О. 
Використання деепідермізованих ліофілізованих ксенодермотрансплантатів при лікуванні хворих з опіками (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / А. О. Ковальчук ; Буковин. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше виявлено позитивні морфологічні зміни в експериментальних опікових ранах під час використання ксенотрансплантатів вторинного зрізу і досліджено антитоксичні, антимікробні властивості ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу. Встановлено динаміку змін гуморальної та клітинної ланок імунітету та показників інтоксикації під час проведення ранньої некректомії глибоких опікових ран з наступним пластичним закриттям ксенотрансплантатами первинного та вторинного зрізу. Проведено порівняльний аналіз традиційного лікування обпечених хворих і хворих, яким проводилось раннє хірургічне лікування з використанням ліофілізованих ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу. Обгрунтовано доцільність використання ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу у комплексному лікуванні хворих з опіками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5
Шифр НБУВ: РА380783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ковальчук Г.І. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, обтяжена дуоденогастральним та гастроезофагеальним рефлюксами: поширеність, особливості клінічної картини і лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Г.І. Ковальчук ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше у мешканців Львівщини вивчено поширенність поєднання дуоденогастрального (ДГР) і гастроезофагеального (ГЕР) рефлюксів з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки (ВХДК). Виявлено підвищення кількості випадків такого поєднання в останні 10 років удвічі. Установлено, що наявність ДГР і ГЕР у хворих на ВХДК не впливає на ефективність ерадикації Hp-інфекції та загоєння дуоденальних виразок за умов використання потрійної антигелікобактерної терапії (АГТ) (блокатора водневої помпи (БВП) і двох антибіотиків) та модифікованої АГТ (БВП, колоїдного вісмуту та/або урсодезоксихолевої кислоти (УДХК)), а також встановлено позитивний ефект підтримувальної терапії протягом 4-х тижнів (омепразолу з ломперидоном або омепразолу з домперидоном і УДХК) на ці показники. На підставі результатів комплексного дослідження хворих на ВХДК у поєднанні з ДГР і ГЕР вивчено особливості клініки, дані ендоскопії та кислотно-лужного стану верхніх відділів травного каналу, інфікованість слизової оболонки шлунка таких хворих Helicobacter pylori, ефективність загоєння ерозивно-виразкових уражень і ерадикації гелікобактерної інфекції за різних режимів лікування. Розроблено пріоритетний оригінальний метод одночасного виявлення ДГР і ГЕР у хворих на ВХДК, який полягає у вимірюванні pH окремо вмісту шлунка і стравоходу за допомогою pH-мікрозонда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 + Р413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА341614

Рубрики:

      
12.

Ковальчук М.А. 
Війна Української Народної Республіки зі Збройними Силами Півдня Росії (осінь 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії досліджено причини виникнення воєнного конфлікту між Українською Народною Республікою (УНР) та Збройними Силами Півдня Росії (ЗСПР) під командуванням генерала Денікіна восени 1919 р. На підставі вивчення широкого кола історичних джерел, вперше залучених до наукового обігу архівних матеріалів і мемуарів встановлено причини виникнення війни між УНР та ЗСПР і розглянуто основні етапи боротьби українських збройних сил з білогвардійськими військами Півдня Росії. Досліджено бойову діяльність військ УНР та української Галицької армії, спрямовану на захист національної державності, у боротьбі проти білогвардійців. Визначено роль і місце даних подій у подальшому розвитку українських національно-визвольних змагань та показано їх вплив на перебіг громадянської війни в Росії у 1917 - 1920 рр. Встановлено причини поразки УНР у війні проти ЗСПР, виявлено ряд суттєвих неточностей і фальсифікацій в історіографії щодо висвітлення досліджуваної проблеми. До наукового обігу введено значну кількість документів і матеріалів, на підставі яких відтворено один з найменш досліджених періодів боротьби за українську державність у 1917 - 1921 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 +
Шифр НБУВ: РА339983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ковальчук С.М. 
Військово-політичні союзи як інструмент зовнішньої політики малих та середніх держав: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.М. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено військово-політичні союзи як інструмент зовнішньої політики малих і середніх держав, з використанням якого держави гарантують взаємну допомогу у вигляді значного ресурсного внеску у разі необхідності. Проаналізовано особливості ієрархії сучасної системи міжнародних відносин. Визначено мотиви та цілі середніх і малих держав. Розглянуто процес формування їх зовнішньополітичної стратегії. На підставі аналізу теоретичних і практичних аспектів військово-політичних союзів доведено, що дані союзи сприяють збільшенню рівня безпеки держав та її структурної сили, зменшенню ступеня автономності держави. Проаналізовано особливості участі малих і середніх держави у дво- і багатосторонніх союзах у аспекті реалізації зовнішньополітичних інтересів держави. Визначено, що структура союзу та механізм прийняття рішень визначають здобутки держави від участі у союзі. Розглянуто переваги та недоліки участі України у міжародних союзах. Доведено доцільність євроатлантичної інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4/8)64 + Ф083 +
Шифр НБУВ: РА363048

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Ковальчук Д.І. 
Внутрішньосудинне лазерне опромінення крові та ентеросорбція у комплексному лікуванні уросепсису: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Д.І. Ковальчук ; Ін-т урології АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування уросепсису. Науково обгрунтовано можливості використання ендоваскулярного лазерного опромінення крові та енергосорбції у комплексному лікуванні уросепсису. Комбіноване застосування методу у комплексі з традиційною терапією обумовлює на 10 - 12-ту добу значне покращання стану процесів вільного радикального окиснення та збільшення активності антиоксидантної системи, зниження показників циркулюючих імунних комплексів і зростання відсотка завершеності фагоцитозу, покращання функціонального стану печінки та нирок, усуває клінічні прояви уросепсису, призводить до більш повної елімінації патогенної мікрофлори та знижує її вірулентні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-52 +
Шифр НБУВ: РА321621

Рубрики:

      
15.

Ковальчук Я.О. 
Вплив попередньої пластичної деформації на циклічну тріщиностійкість алюмінієвого сплаву: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Я.О. Ковальчук ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено виявленню закономірностей поширення втомних тріщин і формування порогової тріщиностійкості в алюмінієвому сплаві АМг6 в первісному стані та після попереднього пластичного деформування одновісним розтягом та стиском. Встановлено, що у всіх випадках попередня пластична деформація (ППД) розтягом та стиском зменшує номінальний розмах порогового коефіцієнту інтенсивності напружень (КІН) сплаву АМг6 в порівнянні з первісним станом. Запропоновано методику оцінки ефективного порогового розмаху КІН сплаву АМг6. Побудовано узагальнені діаграми впливу ППД на розмах порогового КІН і швидкість росту втомних тріщин, які дозволяють оптимізувати технологію обробки матеріалів тиском. Виявлено залежності порогових характеристик циклічної тріщиностійкості від параметрів шорсткості поверхні руйнування в сплаві АМг6 а також методика оцінки ефективних порогів тріщиностійкості можуть бути використані для оцінки зламів деталей з метою відтворення історії їх навантажування при проведенні технічної експертизи. Результати роботи використовуються при випробуваннях відповідальних елементів конструкцій літаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106.223

Рубрики:

      
16.

Ковальчук Т.М. 
Газорідинна хроматографія діалкілдитіокарбаматів металів та її використання в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Т.М. Ковальчук ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив природи металу, будови ліганду та параметрів хроматографічної колонки на хроматографічні характеристики диметил-, діетил-, дибутил-, діізопропіл-, діізобутилдитіокарбаматів Zn(II), Cd(II), Cu(II), Ni(II), Pd(II), Co(II), Hg(II). Встановлено, що процеси адсорбції хелатів поверхнею діатомітового носія та нерухомої фази визначають симетрію піків, відтворюваність часів утримання, величини межі виявлення, а також ефективність колонки щодо розглянутих діалкілдитіокарбаматів. Визначено, що для діізобутил- і діетилдитіокарбаматів Ni, Pd, Co, Cu вплив адсорбції на хроматографічні характеристики є мінімальним. Оптимізовано параметри набивної та капілярної колонок, а також умови проведення хроматографічного експерименту. Розроблено методики екстракційно-газохроматографічного визначення Ni, Pd, Cu, Co та Zn у вигляді діетил- іа діізобутилдитіокарбаматів у промислових (сплавах) і природних (біологічних матеріалах, водах) об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г471.8
Шифр НБУВ: РА312817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ковальчук О.І. 
Гемомікроциркуляторне русло шлунка в нормі і під дією метилтретбутилового ефіру в експерименті у щурів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.І. Ковальчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця МОЗ України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено топографічну стратифікацію гемомікроциркуляторного русла слизової оболонки шлунка. Виявлено мозаїчне ураження судин гемомікроциркуляторного русла під впливом метилтретбутилового ефіру, яке відбувається в два етапи, а саме: І - реактивні та некротичні зміни, ІІ - апоптозні зміни. З'ясовано, що поєднане пошкодження двох гістамінпродукуючих клітин шлунка (тучних клітин та ECL-клітин) є наслідком токсичної дії метилтребутилового ефіру та пусковим механізмом структурних змін у судинах гемомікроциркуляторного русла, сполучнотканинних клітинах і епітелії слизової оболонки шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-29 + Е60*734.23 +
Шифр НБУВ: РА369106

Рубрики:

      
18.

Ковальчук 
Гендерне виховання учнівської молоді в Німеччині: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Любов Олександрівна Ковальчук ; Тернопільський національний педагогічний ун-т ім. Володимира Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4НІМ) + Ч421.358
Шифр НБУВ: РА359386

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
19.

Ковальчук 
Географія релігії в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Андрій Степанович Ковальчук ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР),4 + Т218(4УКР) + С5*426
Шифр НБУВ: РА310699

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Ковальчук Л. Й. 
Гігієнічна оцінка впливу берегоукріплювальних споруд на морське середовище та здоровТя населення: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Л. Й. Ковальчук ; Донецький національний медичний університет ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.1 + Н777.22
Шифр НБУВ: РА371205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського