Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (726)Книжкові видання та компакт-диски (64)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕБЕЗПЕЧНІ$<.>+<.>K=ІНЦИДЕНТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 126
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Хлистун Н.Я. 
Адвентивна флора м. Чернівців: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.Я. Хлистун ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше складено анотований конспект адвентивної флори Чернівців, який включає 104 види вищих судиних рослин. На даній території виявлено Echinocystis lobata (Michx.) Torr. et Gray., Polygonum sachalinense Fr. Smidt, Geranium sibiricum L., Impatiens glandulifera Royle. Проведено систематичний, біоморфологічний, екологічний і географічний аналіз адвентивної флори Чернівців. Здійснено розподіл адвентивних видів за часом заносу та ступенем натуралізації, розглянуто способи розповсюдження діаспор адвентів. Встановлено господарське значення адвентивних видів Чернівців і виділено небезпечні види, що перебувають у стадії експансії. Вперше досліджено видовий склад судинних рослин Чернівців (427 видів). На території міста виявлено сучасні локалітети злісного карантинного бур'яну Ambrosia artemisіifolia L.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*852.29(4УКР-4ЧЕН-2Ч) +
Шифр НБУВ: РА344432

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Самойленко Г.Є. 
Активна хірургічна тактика в профілактиці ускладнень поширених опіків у дітей молодшого віку: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Г.Є. Самойленко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 35 с. — укp.

Проаналізовано проблему лікування опіків у дітей віком до 7-ми років. Досліджено стан гормональних і вільнорадикальних реакцій у разі розвитку опікової хвороби (ОХ) різного ступеня тяжкості. Встановлено, що очищення від некрозу в стадії опікового шоку підвищує ефективність мікроциркуляції безпосередньо у ранах, що є особливо важливим для дітей віком до 3-х років, які мають найменший функціональний резерв капілярного кровообігу. Виявлено, що тотальне закриття ран тимчасовим і постійним ауто- та ксенопокриттям після хірургічного очищення дозволяє зберегти їх епітелізаційний потенціал. Обгрунтовано необхідність проведення дослідження динаміки ендотоксикозу за допомогою автоматизованого розрахунку гематологічних індексів, що дозволяє прогнозувати небезпечні тенденції перебігу ОХ та ефективність лікування. Проведено порівняльнй клінічний аналіз перебігу ОХ у 457-ми дітей молодшого віку. Встановлено високу ефективність системи активного хірургічного лікування щодо профілактики розвитку явища поліорганної недостатності (ПОН). Під час проведення операцій у післяшоковому періоді та у разі застосування традиційного лікування втричі частіше (54,5 % та 50,9 % відповідно у групах) у порівнянні з оперованими в стадії шоку (15,1 %) зафіксовано багатокомпонентну ПОН. Доведено, що запропонована система лікування є ключовим кроком органозаощаджуючого напрямку, за рахунок якого в чотири рази знижено вторинне поглиблення опікових ран, удвічі - тяжкість перебігу ОХ та її ускладнення. Встановлено зменшення кількості випадків сепсису в 1,7 раза, летальних наслідків серед пацієнтів, оперованих у стадії опікового шоку, не зафіксовано. Встановлено, що середній ліжко-день зменшився в 1,8 раза (у 1,5 раза у випадку надтяжких опіків). Виявлено, що застосування обраної тактики хірургічного лікування сприяє зниженню кількості інвалідизованих рубцевих деформацій з 42,1 % до 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.15-5 +
Шифр НБУВ: РА361196

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Галаган О.К. 
Антропогенна трансформація фітобіоти міста Кременця та його околиць (Україна) за 200 років (від Бессера до наших днів): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / О.К. Галаган ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.119(4УКР-4ТЕР-2К)
Шифр НБУВ: РА371173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Уриваєва М. К. 
Вегетативна регуляція серцево-судинної системи у дітей з екстрасистолією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М. К. Уриваєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено найпоширеніші клінічні варіанти екстрасистолії у дітей. Встановлено, що найпоширенішими є лабіальні екстрасистоли, залежні від стану вегетативної нервової системи. Визначено діагностичну цінність черезстравохідного електрофізіологічного обстеження дітей, яким встановлено механізм, топіку екстрасистолії, стан провідної системи серця та перебіг захворювання в життєво небезпечній тахіаритмії. Доведено роль вегетативної нервової системи в виникненні екстрасистолії у дітей, визначено типи вегетативної регуляції серцево-судинної системи. З'ясовано, що у разі симпатичної спрямованості вихідного вегетативного тонусу та підвищенні атріовентикулярної провідності у дітей, хворих на екстрасистолію існує можливість трансформації її в пароксизмальну тахіокардію. Доведено, що між індексом напруження, парасимпатичною активністю вегетативної нервової системи та корегованим часом відновлення функцій синусового вузла існує пряма кореляційна залежність, що спостерігається у дітей зі стабільним перебігом захворювання, яка зумовлює пригнічення функцій синусового вузла. Запропоновано алгоритм діагностики екстрасистол, диференційованої діагностики лабільних і стабільних екстрасистол, а також розборку терапевтичних комплексів для лікування дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-3
Шифр НБУВ: РА318894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Кулинич Ю.В. 
Взаємодія фільтратів полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) із зоною аерації (еколого-геохімічна оцінка): Автореф. дис... канд. геол. наук: 21.06.01 / Ю.В. Кулинич ; НАН України, М-во України з питань надзв. ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорноб. катастрофи, Ін-т геохімії навколишнього середовища. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено фізико-хімічні процеси, які відбуваються у природно-техногенній системі полігонів і звалищ твердих побутових відходів (ТПВ). Визначено умови поглинання важких металів породами зони аерації Київського полігону ТПВ та окремими глинистими мінералами з фільтратів. Доведено, що основним механізмом поглинання заліза й алюмінію з фільтратів є гетерокоагуляція колоїдів на частинках глинистих мінералів. Показано, що за умов використання процесів гетерокоагуляції можна значно зменшити вміст важких металів у фільтраті полігонів і звалищ ТПВ, знизити ймовірність їх потрапляння у трофічні ланцюги. Доведено, що за такої системи коагулювання колоїдні частинки захоплюють і співосаджують небезпечні суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103 +
Шифр НБУВ: РА351879

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Бакулін Є. А. 
Визначення надійності будівель підвищеного рівня відповідальності з урахуванням факторів ризику: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Є. А. Бакулін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено нову практичну інженерну методику оцінювання надійності технічного стану експлуатованих будівель промислового призначення, підвищеного рівня відповідальності з урахуванням факторів ризику, що проявляються за термін експлуатації та в подальшому розвитку створюють загрози руйнування. Проведено довготривалі натурні експериментальні дослідження зміни технічного стану експлуатованих будівель із залізобетонним каркасом. Проведено моделювання роботи даних об'єктів з урахуванням реальних умов експлуатації та фактичного технічного стану, за результатами аналізу їх напружено-деформованих станів ідентифіковано небезпечні руйнівні тенденції, а також порівняльні аналізи натурних і чисельних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-082.05
Шифр НБУВ: РА376660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Романова Г. В. 
Вплив атмосферних процесів Північної Атлантики на синоптичну ситуацію над Україною: автореф. дис. ... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Г. В. Романова ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методику, яка грунтується на спільному використанні компонентного та вейвлет-аналізу з поєднанням спроможності виявлення просторових особливостей першого та часових - другого. Досліджено, що зміни синоптичної ситуації над Північною Атлантикою (ПА) та Східною Європою відбуваються когерентно під час інтенсивних синоптичних процесів над даними регіонами. Встановлено, що наявність блокуючого процесу над ПА спричиняє його відсутність над Україною; у випадку розташування блокуючого антициклону над північно-східною Україною - найбільша мінливість у поле індексу вологості спостерігалася поблизу території України; найчастіше небезпечні штормові нагони на Азовському морі відбуваються за умов блокування циклону над Чорним і Азовським морями. Доведено визначальну роль Північноатлантичного коливання у просторово-часовій мінливості загального вмісту озону над Європою на синоптичному масштабі часу та простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.111
Шифр НБУВ: РА380841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Винниченко О.Б. 
Вплив природних і техногенних процесів на потенційно небезпечні об'єкти. Сейсмічний ризик: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / О.Б. Винниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі використання системного підходу побудовано моделі управління сейсмічним ризиком з застосуванням методів ймовірнісного аналізу безпеки, ризик-аналізу та теоретичних положень щодо утворення моніторингу літотехнічної системи об'єкта. Здійснено комплексне вивчення складових сейсмічного ризику для АЕС, розміщених на території України, зокрема природну сейсмічну небезпеку, техногенну надійність середовища існування, можливість запобігання наслідкам землетрусів, готовність населення та офіційних органів влади до сейсмічної дії. Розроблено й апробовано оригінальну методику аналізу сейсмічного ризику для територій розміщення потенційно небезпечних об'єктів на прикладі АЕС України. Наведено оцінку впливу природних і техногенних процесів на модельних прикладах для конкурентних майданчиків АЕС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.1 +
Шифр НБУВ: РА339993

Рубрики:

      
9.

Решетнікова С.М. 
Гасіння коливань механічних систем нелінійними динамічними гасителями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / С.М. Решетнікова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено динаміку механічних систем, що містять основну лінійну підсистему, коливання якої необхідно загасити, та нелінійний гаситель з відносно малою масою. Виділено нелокальні форми коливань, коли амплітуди коливань лінійної підсистеми та нелінійного гасителя порівнянні, локалізовані форми коливань, коли амплітуда коливань гасителя значно більше, ніж амплітуда коливань лінійної підсистеми. Одержано області параметрів систем, сприятливі для гасіння коливань, коли нелокальна форма є нестійкою, а локалізована форма - стійкою. Розв'язано задачу гасіння вимушених коливань з використанням нелінійних гасителів. Розглянуто гасіння хвильових процесів істотно нелінійними гасителями. Показано, що значна частина енергії хвилі може утримуватися у гастелі коливань. Розв'язано задачу про гасіння крутильних коливань силової передачі двигуна внутрішнього згоряння за допомогою нелінійної муфти з кусково-лінійною пружною характеристикою. Показано, що резонансну частоту коливань можна вивести за межі робочого діапазону частот. Розглянуто задачу нелінійної динаміки зубчастої пари зі змінною у часі жорсткістю зачеплення. Визначено області параметрів системи пари, де відбуваються небезпечні резонансні режими коливань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024.3 +
Шифр НБУВ: РА351758

Рубрики:

      
10.

Скворець В.О. 
Громадянське суспільство і детермінанти оптимізації його розвитку в Україні: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.О. Скворець ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено модель формування громадянського суспільства. Доведено пріоритетний вплив стану розвитку громадянського суспільства на процес гармонізації українського соціуму. З використанням синергетичного підходу розкрито сутність поняття "громадянське суспільство", визначено внутрішнє джерело його розвитку. Розглянуто сучасні уявлення про громадянське суспільтво, показано специфіку моделей аристотелівської та боденівської традицій. Розкрито сутність взаємозв'язку економіки та політики як закономірності розвитку громадянського суспільства, а взаємодії громадянського суспільства та держави - як закономірності розвитку соціуму. Досліджено вплив на державу та соціум громадянського суспільства як універсальної форми суспільної самоорганізації. Доведено небезпечність для України ліберальних моделей громадянського суспільства. Встановлено, що основною умовою гармонізації суспільного розвитку України є забезпечення системного підходу щодо оптимізації розвитку громадянського суспільства, держави та соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.013 + Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА352372

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Корбан О.В. 
Динаміка конвективних хмарних систем і небезпечних явищ погоди на півдні України по даним радіолокаційних спостережень: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / О.В. Корбан ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Вперше отримані просторово-часові характеристики конвективних хмарних систем і виявлена роль мезоциклонів в утворенні небезпечних явищ погоди, установлений зв'язок поля вітру з динамічними процесами в конвективних хмарах. Розроблені гідродинамічна і поляризаційна моделі купчасто-дощових хмар, за допомогою яких ідентифіковані небезпечні явища погоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.28

Рубрики:

      
12.

Лисенко С.М. 
Дислокації мозку у хворих з гліомами супратенторіальної локалізації та їх значення при хірургічному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / С.М. Лисенко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше встановлено частоту дислокаційних ускладнень за хірургічного лікування хворих з гіомами півкуль великого мозку та визначено їх роль у структурі післяопераційної летальності. З'ясовано основні причини та патофізіологічні механіми розвитку дислокацій мозку. Установлено основні патогенетичні типи цих дислокацій: латеральний, аксіальний, змішаний, що формуються на доопераційному етапі залежно від локалізації пухлини, об'ємних характеристик патологічного вогнища. Доведено, що поглиблення та трансформація латерального типу дислокації у більш небезпечні - змішаний і аксіальний, мають пряму залежність від радикальності проведеної операції та об'єму внутрішньої декомпресії у разі виникнення післяопераційних гемодинамічних, набрякових і ліквородинамічних ускладнень. Визначено прогностичну цінність окремих факторів та їх сполучень, що впливають на ризик розвитку післяопераційних дислокаційних ускладнень на передопераційному етапі: локалізації, ступеня анаплазії пухлини, ступеня застійних явищ на очному дні, статусу хворого до операції та сумарного об'єму патологічного вогнища; на інтраопераційному етапі, рівня напруження твердої мозкової оболонки, радикальності операції, об'єму внутрішньої декомпресії, загальної крововтрати, методики забезпечення гемостазу, ступеня реляпсу мозку після операції, характеру дренування післяопераційної рани; на післяопераційному етапі: часу відновлення та рівня свідомості, показників температури тіла у найгострішому та гострому післяопераційному періодах. Показано можливість прогнозування виникнення дислокаційних ускладнень за результатами суми несприятливих прогностичних коефіцієнтів у кожного конкретного хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59 +
Шифр НБУВ: РА338942

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Чугай А.В. 
Екологічний стан пригирлових зон північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / А.В. Чугай ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто екологічні особливості гирлових ділянок річок, прилеглих територій пригирлового узмор'я північно-західної частини Чорного моря, що дозволило вивчити міжливість різних показників з віддаленням від гирла річки. Використано ГІС-технології з метою виявлення кореляційних зв'язків у розподілі забруднюючих речовин на різних горизонтах у воді, дні та донних відкладеннях, що дає можливість оцінити додаткові джерела забруднення морського середовища. Розроблено математичну модель розповсюдження нафтопродуктів у поверхневому шарі пригирлових зон північно-західної частини Чорного моря. Проведено кількісну оцінку виносу окремих забруднюючих речовин з річковим стоком. Визначено найважливіші показники якості морського середовища в окремих пригирлових зонах і наведено їх порівняльну характеристику. Досліджено найбільш екологічно небезпечні пригирлові зони північно-західної частини Чорного моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,8(4УКР) + Б1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мисливий В.А. 
Злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту (кримінально-правове та кримінологічне дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Мисливий ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження кримінально-правових та кримінологічних проблем протидії злочинам проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту. Обгрунтовано ряд концептуально нових у теоретичному та прикладному аспектах положень та висновків, що враховують національний та зарубіжний досвід кримінально-правової охорони суспільних відносин у сфері безпеки дорожнього руху. Обгрунтовано необхідність застосування окремих інститутів кримінального права, визначено зміст поняття видового об'єкта та розроблено класифікацію злочинів проти безпеки дорожнього руху. Здійснено додаткове дослідження проблеми соціальної обумовленості кримінальної відповідальності за суспільно небезпечні діяння у даній сфері, визначено фактори їх криміналізації та декриміналізації. Розроблено нову удосконалену конфігурацію системи та структури безпеки дорожнього руху. Розкрито зміст поняття кримінально-правової характеристики злочинів проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, встановлено їх детермінанти. Запропоновано виділення у самостійний напрям кримінологічної характеристики даних деліктів. Обгрунтовано необхідність удосконалення системи кримінально-правових норм відносно злочинів проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту. Розроблено правові засади запобігання злочинній діяльності у даній сфері на загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та віктимологічному рівнях. Сформульовано пропозиції щодо подальшої розробки окремих самостійних напрямків боротьби з дорожньо-транспортними деліктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА341296

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Берзін П. С. 
Злочинні наслідки в механізмі кримінально-правового регулювання: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / П. С. Берзін ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення впливу злочинних наслідків як кримінально-правового явища, його окремих різновидів на кримінально-правове регулювання, а також моделювання системного значення таких наслідків у кримінальному праві в цілому. Розкрито кримінально-правовий зміст понять "зміни в об'єкті кримінально-правової охорони", "суспільно небезпечні наслідки", "злочинні наслідки", "наслідки як елемент складу злочину" та співвідношення між ними. Розглянуто особливості врахування злочинних наслідків на рівні окремих інститутів Загальної та певних груп норм Особливої частин кримінального права України. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення кримінального закону та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014
Шифр НБУВ: РА373225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Бучинська І.В. 
Катагенетичні перетворення пісковиків різних генетичних типів кам'яновугільних відкладів Донецького та Львівсько-Волинського басейнів: Автореф. дис. канд. геол. наук: 04.00.16 / І.В. Бучинська ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин, Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено катагенетичні перетворення пісковиків вуглевмісних товщ. Петрографічними методами з використанням рентгенівського та хімічного аналізу досліджено пісковики русел, підводних виносів рік і узбережжя моря, що містять вугілля від довгополуменевого до пісного для Донецько-Макіївського та Красноармійського районів Донбасу та газове, жирне, коксівне для Південно-Західного району Львівсько-Волинського басейну. На підставі вивчення змін мінералів-індикаторів (кварцу, регенераційного кварцу, польових шпатів, біотиту, глинистих мінералів цементу), встановлено, що зональність катагенетичних перетворень залежить від генетичного типу пісковиків та геологічної будови районів досліджень. Визначено взаємозв'язок між інтенсивністю катагенетичних перетворень пісковиків та їх пористістю. Пісковики русел та підводних виносів рік у процесі переходу від стадії початкового до глибинного катагенезу характеризуються стрибкоподібним зменшенням пористості. Детальне літолого-петрографічне дослідження пісковиків з встановленням їх генетичного типу та врахуванням інтенсивності катагенетичних змін дає можливість передбачати небезпечні зони, які можуть акумулювати супутній газ метан і бути небезпечними через газовикиди під час розробки вугільних пластів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.22(45УКР) + Д59(45УКР)344 +
Шифр НБУВ: РА321236

Рубрики:

      
17.

Двірський О.А. 
Клініко-генетичні особливості шизофренії, коморбідної з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання алкоголю: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / О.А. Двірський ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Базуючись на клініко-генетичних підставах запропоновано підхід роздільного дослідження клінічних особливостей та частоти суспільно небезпечних дій у хворих на шизофренію в поєднанні з психічними і поведінковими розладами внаслідок вживання алкоголю, а також з урахуванням генотипових особливостей. Установлено підвищення частоти алкогольного делірію в стані відміни у хворих на шизофренію у сполученні з алкоголізмом у порівнянні з хворими на алкоголізм. Виявлено найбільш сприятливий перебіг шизофренії у хворих з алкогольним делірієм у стані відміни в анамнезі, що виражається у більш пізній маніфестації, переважанні параноїдної форми, ремітуючого перебігу та підвищенні частоти онейроїдних станів. Установлено, що перебіг шизофренії у поєднанні з синдромом алкогольної залежності характеризується більш раннім початком, підвищенням частоти безперервного перебігу та простою формою. Виявлено кращі показники сімейного стану та рівня освіти у хворих на шизофренію, які перенесли в стані відміни алкогольний делірій, у порівнянні з хворими на шизофренію у поєднанні з синдромом алкогольної залежності. Показано, що суспільно небезпечні дії у хворих на шизофренію, коморбідну з синдромом алкогольної залежності, виявляються частіше, ніж у хворих, які перенесли в стані відміни алкогольний делірій. Виявлено генотипні особливості, які характеризуються епілептичною схильністю, ліворукістю, чоловічою статтю, і такий екзогенний фактор, як перенесена черепно-мозкова травма, які частіше виявляються у випадку шизофренії у хворих з синдромом алкогольної залежності. У хворих на шизофренію, які перенесли в стані відміни алкогольний делірій, а також у таких хворих, які здійснювали суспільно небезпечні дії. Установлено, що вони обумовлюють несприятливий перебіг шизофренічного процесу та підвищення частоти суспільно небезпечних дій у цих хворих. На підставі виявлення фенотипних ознак, характерних для полігенних захворювань, установлено, що алкогольний делірій у стані відміни має полігенну природу та проявляється у тих хворих, які мають до нього спадкову схильність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-3 + Р645.021.11-3
Шифр НБУВ: РА326607

Рубрики:

      
18.

Михайленко О.М. 
Комплексне лікування хворих з цервікальними інтраепітеліальними неоплазіями, асоційованими з вірусами папілом людини, із застосуванням інтерферонотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Михайленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування хворих з цервікальними інтраепітеліальними неоплазіями I та II ступеня тяжкості перебігу, індукованими папіломавірусами людини та визначено прогностичні ознаки перебігу захворювання. Показано, що вірогідними факторами ризику розвитку цервікальних інтраепітеліальних неоплазій I та II ступеня, індукованих папіломавірусмами, є ранній вік початку статевого життя, наявність чисельних статевих партнерів, пологи, аборти, порушення менструального циклу, застосування оральних контрацептивів та паління. Виділено найбільш прогностично небезпечні критерії цервікальних інтраепітеліальних неоплазій, якими є: висока частота стійкості койлоцитарної атипії, ступінь виразності мітотичної активності епітелію у вигляді патологічних мітозів та виявлення послідовностей ДНК папіломавірусів високого онкогенного ризику (16 та 18 типів) у матеріалі шийки матки. Виявлено, що використання препаратів інтерферону та їх індукторів у комплексі з кріодеструкцією підвищує терапевтичну ефективність лікування хворих з цервікальними інтраепітеліальними неоплазіями, що супроводжуються нормалізацією процесів інтерфероноутворення, а також інших показників імунореактивності організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-1 + Р715.42-2 +
Шифр НБУВ: РА350885

Рубрики:

      
19.

Сорока С. О. 
Контрабанда наркотичних засобів: проблеми протидії : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / С. О. Сорока ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення кримінально-правової протидії контрабанді наркотичних засобів в історико-правовому аспекті. Охарактеризовано фактори, які визначають суспільну небезпечність контрабанди наркотичних засобів. Проведено порівняльно-правовий аналіз кримінального законодавства зарубіжних країн щодо встановлення відповідальності за контрабанду наркотичних засобів. Здійснено юридичний аналіз складу злочину, передбаченого ст. 305 КК України. Визначено шляхи вдосконалення протидії контрабанді наркотичних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х881.9(4УКР)117.3 + Х883.9(4УКР)711.17
Шифр НБУВ: РА375268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шевченко О. В. 
Кримінальна відповідальність за вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. В. Шевченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу злочину, передбаченого ст. 117 КК. Визначено момент початку людського життя та початку його кримінально-правової охорони. Встановлено стан матері під час учинення умисного вбивства своєї новонародженої дитини, який зменшує суспільну небезпечність цього злочину, але його наявність спостерігається не в усіх випадках дітовбивства. Вивчено окремі питання призначення покарання за умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини. На підставі одержаних результатів внесено науково обгрунтовані пропозиції, спрямовані на вдосконалення кримінального законодавства України, яке передбачає відповідальність особи за таке вбивство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА382327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського