Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Наукова електронна бібліотека (132)Реферативна база даних (1906)Книжкові видання та компакт-диски (352)Журнали та продовжувані видання (67)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБОРОНН$<.>+<.>K=ПРОМИСЛОВІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 176
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Харук А. І. 
Авіаційна промисловість України як складова військово-промислового комплексу у 1910-ті - 1980-ті роки: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / А. І. Харук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 32 с. — укp.

Вперше цілісно реконструйовано картину тенденцій становлення та розвитку промислового виробництва авіаційної техніки в Україні для військових потреб. Вперше проведено дослідження розвитку авіаційної промисловості на теренах України, що має комплексний, міждисциплінарний характер. Вперше виділено періоди становлення галузі та проаналізовано їх особливості для сфер українського виробництва. Досліджено наслідки впровадження науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт у літакобудування, що забезпечувало високі тактико-технічні характеристики авіаційної техніки. Введено до наукового обігу нові факти, призабуті відомості про вчених і виробників, діяльність яких сприяла стрімкій динаміці прогресивних змін у створенні літаків. Висвітлено вплив імперського (союзного) центру на розвиток авіабудування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-24 + Ц651(4УКР)1:6
Шифр НБУВ: РА381408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Толочко О.І. 
Аналіз та синтез електромеханічних систем зі спостерігачами стану: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / О.І. Толочко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено науково-технічну проблему підвищення якості керування електромеханічними системами за умов неповної інформації про об'єкт регулювання. Розвинуто теоретичні положення аналізу та синтезу систем електропривода зі спостерігачами стану з урахуванням дії на ідентифіковану частину об'єкта регулювання невимірних збурень. Здійснено спрощення структурних схем систем автоматичного керування зі спостерігачами стану (СС) у загальному вигляді, удосконалено теорему розподілу та методику синтезу СС для випадку, коли зворотний зв'язок за оцінкою деякої координати діє на ідентифіковану частину об'єкта регулювання. Розроблено спрощену методику структурного синтезу редукування СС, запропоновано нові розподіли полюсів та нулів, удосконалено методику синтезу систем підпорядкованого регулювання методом характеристичних співвідношень. Запропоновано методику та програмне забезпечення для автоматизації синтезу модальних регуляторів і спостерігачів стану. Розроблено аналогові та цифрові СС, що відновлюють динамічний і статичний моменти двигуна без додаткового інтегратора. Наведено методики синтезу систем керування двомасовими електромеханічними системами та спостерігачів стану, необхідних для їх реалізації. Узагальнено результати експериментальних досліджень і упровадження у промисловість запропонованих систем електроприводу та методик аналізу, синтезу та налаштування цих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.32-01 +
Шифр НБУВ: РА334761

Рубрики:

      
3.

Требін М.П. 
Армія в суспільстві, що трансформується (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / М.П. Требін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 32 с. — укp.

Створено соціально-філософську концепцію місця та ролі армії в суспільстві за умов трансформації, у контексті якої на підставі аналізу взаємозв'язків армії та суспільства в економічній, соціальній, політичній і духовній сферах життєдіяльності розкрито специфіку, типологію та форми взаємодії армії та суспільства за сучасних умов, запропоновано моделі оптимізації цієї взаємодії у пострадянських країнах. Здійснено апроксимацію характеру розвитку сучасної збройної боротьби на оборонну політику держави у сфері економіки. Висвітлено особливості трансформації даних держав та її вплив на соціальні процеси у Збройних силах. Визначено місце та роль армії за умов демократичного суспільства. З'ясовано суть глобальних проблем сучасності та особливості їх впливу на життєдіяльність Збройних сил. Обгрунтовано головні напрямки оптимізації взаємодії армії та суспільства у перехідних системах. Запропоновано конкретні заходи в соціальній, економічній, політичній і духовній сферах життєдіяльності суспільства, що мають сприяти підвищенню бойової готовності та боєздатності Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ю6*328.933 + Ц018 +
Шифр НБУВ: РА337809

Рубрики:

      
4.

Вечерський В.В. 
Архітектура й містобудування України доби Гетьманщини (Особливості становлення і розвитку. 1648 - 1781 рр.): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / В.В. Вечерський ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості становлення та розвитку архітектури та містобудування доби Гетьманщини (1648 - 1781 рр.) у географічних межах сучасної території України. Досліджено джерельну базу, наголошено на важливості картографічних матеріалів з історії містобудування та джерельній значущості пам'яток містобудування й архітектури. Вивчено соціально-економічні, культурні та фахові засади формування архітектури та містобудування, закономірності формування, розвитку містобудівних утворень (міст і сіл), оборонних і монастирських комплексів. З'ясовано розпланувально-просторові вирішення й архітектурно пластичні, стильові особливості основних типів будівель і споруд. Доведено та вперше кількісно означено регіональну нерівномірність архітектурного та містобудівного розвитку, а також наведено класифікацію типів монастирських комплексів. Визначено панівну стилістику архітектури доби Гетьманщини, а також місце та роль архітектурно-містобудівної спадщини цієї доби в розвитку української архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)331-2 + Щ113(4УКР)4-2
Шифр НБУВ: РА312066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Красножон А. В. 
Білгород-Дністровська фортеця в контексті етнополітичного розвитку Карпато-Дністровських земель у XIV - XV ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Красножон ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 18 с. — укp.

Традиційно вважалося, що середньовічна фортеця в Білгороді на Дністрі будувалася в декілька етапів, впродовж майже 90-та років (1396 - 1479 рр.), а територія оборонного комплексу протягом цього часу поступово розширювалася від 0,09 га до 8,73 га. Проте факти, одержані в результаті проведеного історіко-архітектурного аналізу фортеці, дозволяють бачити її як будівельний об'єкт, на зведення якого пішло всього біля двох років (1438 - 1440 рр.). В 1454 та 1476 рр. мали місце локальні роботи з модернізації окремих секторів комплексу. Стимулом для заснування та будівництва фортеці послужили затяжні міжусобні конфлікти двох претендентів на молдавський престол - Стефана II і його брата Ілляша, внаслідок чого країну було розподілено на сфери впливів, і Білгород в 1438 р. перетворився на столицю Нижньої Країни господаря Стефана II. Причиною модернізацій в 1454 та 1476 рр., які припали на епохи правління господаря Олександрела та Стефана III Великого, послужили османські військові напади на місто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)-22 Білгород-Дністровський
Шифр НБУВ: РА377328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Богайчук В.Ж. 
Визначення орієнтирів воєнно-політичного розвитку України в програмних документах політичних партій (історико-політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.Ж. Богайчук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне історико-політологічне дослідження питань воєнної політики у програмних документах українських політичних партій. Показано зростання їх ролі у сучасному суспільному розвитку, розкрито засади та пріоритетні напрямки воєнної політики України. Розроблено методику аналізу воєнно-політичних орієнтирів у зазначених програмних документах. Вивчено історичний досвід воєнної політики українських політичних партій за умов державотворення 1917 - 1920 рр. Головну увагу приділено аналізу та систематизації воєнно-політичних орієнтирів у програмних документах партій різного ідеологічного спрямування суверенної України. Розглянуто проблеми військової реформи, нової Воєнної доктрини, розвитку оборонно-промислового комплексу, основні параметри майбутніх Збройних Сил, питання соціального забезпечення та військового виховання особового складу збройних формувань України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф69(4УКР) + Ф022.2 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА345132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Шеломенцев-Терський С. В. 
Військова інфраструктура Волинського князівства у XI - XIV ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / С. В. Шеломенцев-Терський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено формування військової інфраструктури Волинського князівства в XI - XIV ст., охарактеризовано військово-гюлітичну ситуацію в регіоні, висвітлено прилучення цієї землі до Київської держави. Доведено, що внаслідок цього прилучення відбувся синтез місцевих і середньо подніпровських елементів в основних компонентах оборонної інфраструктури: фортифікації, озброєнні та дружинному спорядженні, духовній сфері воїнства та його соціальній структурі. Відзначено присутність західнослов'янських, скандинавських і степових запозичень у військовій культурі Волині. Вивчено початки кам'яного оборонного будівництва у волинських містах, встановлено етапи його розвитку. Простежено територіальний розвиток мережі стратегічних шляхів та укріплень, літописних міст, вивчено їх оборонну структуру. Відзначено, що військова інфраструктура Волинського князівства була складовою частиною давньоукраїнських державних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430.11-54 + Х2(4УКР)430.13
Шифр НБУВ: РА382772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Топальський В.Л. 
Військово-інженерна справа Київської Русі (IX - перша половина XIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.Л. Топальський ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження джерельної бази проаналізовано й узагальнено погляди учених стосовно місця та ролі військово-інженерної справи Давньоруської держави під час ведення оборонних і наступальних дій. Узагальнено дані про її складові. Досліджено їх походження та тенденції розвитку. З'ясовано призначення, будову та місце оборонних споруд у системі оборони окремих регіонів, а також держави в цілому. Виявлено вплив сусідніх народів на вдосконалення теорії та практики оборонного будівництва. Надано практичні рекомендації щодо використання у національному та військово-патріотичному вихованні військовослужбовців ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц561.21 г(4УКР)414 + Т3(4УКР)414-5 +
Шифр НБУВ: РА341468

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Вус О.В. 
Військово-інженерне забезпечення оборонної політики Візантії у Північному Причорномор'ї (кінець IV - початок VII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Вус ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

З використанням джерельних матеріалів досліджено військово-інженерну практику візантійського уряду у Північному Причорномор'ї наприкінці IV - на початку VII ст. Після того, як Кримський і Таманський півострови увійшли до сфери інтересів Візантії, ромеї розгорнули масштабне військове будівництво з метою створення інженерного прикриття головних форпостів імперії (Херсона та Боспору) і населеного візантійськими союзниками Південно-Західного Криму ("країни Дорі"). Ромеї відновили укріплення приморських фортець, утворили систему інженерної оборони на південному узбережжі півострова та звели захисний рубіж на межі Кримських гір і степу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)441-6 +
Шифр НБУВ: РА348836

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Литовченко Т.А. 
Військово-оборонна діяльність Українського товариства Червоного Хреста у 1918 - 1939 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / Т.А. Литовченко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Систематизовано існуючу історіографічну та джерельну базу дослідження. Введено до наукового обігу значний масив раніше невідомих архівних матеріалів і документів. Визначено історичні передумови виникнення Українського товариства Червоного Хреста (УТЧХ) у 1918 р. Проаналізовано основні заходи радянського керівництва щодо застосування Товариства для військово-санітарної підготовки населення й обслуговування військово-медичних потреб Червоної Армії. Визначено позитивні та негативні чинники, які впливали на якість цієї роботи. Виявлено залежність скорочення гуманітарної складової діяльності УТЧХ від кількості більшовицьких представників у його керівництві. Визначено ефективність військово-оборонної діяльності УТЧХ. За результатами дослідження зроблено висновок, що у досліджуваний період УТЧХ проявило себе як військово-санітарний резерв Червоної Армії напередодні Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА345202

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Фанін І. С. 
Військово-технічне співробітництво України в процесі розвитку євроатлантичної інтеграції: безпековий вимір: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / І. С. Фанін ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено місце системи державного експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання в системі військово-технічного співробітництва України. Розглянуто сучасний стан оборонно-промислового комплексу та систем військово-технічного співробітництва України, а також провідних держав світу. Проаналізовано ступінь реалізації стратегічних державних цілей військово-технічного співробітництва України на сучасному етапі. Розроблено рекомендації щодо орієнтування державної політики у військово-технічній сфері на розвиток військово-технічної співпраці як одного з ключових елементів забезпечення національної безпеки України шляхом оснащення національних збройних сил зразками озброєння та військової техніки, які відповідають сучасним реаліям ведення збройної боротьби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 в2:Ц + Ц1,8(4УКР)14 + Х819(4УКР)111
Шифр НБУВ: РА373853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Салата О.О. 
Внесок України у зміцнення матеріально-технічної бази СРСР у період оборонних боїв (22 червня - грудень 1941 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Салата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено процес мобілізації продуктивних сил економіки України та їх евакуації в початковий період Великої Вітчизняної війни. Проаналізовано вплив адміністративного та ідеологічного тиску на ефективність перебудови промисловості згідно з вимогами воєнного часу та процес евакуації. Охарактеризовано мобілізаційний режим першого періоду війни (22 червня - грудень 1941 р.), визначено втрати нашої країни та українського народу, виявлено прорахунки Комуністичної партії та керівництва СРСР під час евакуації та їх наслідки. Встановлено вагомий внесок України у зміцнення обороноздатності СРСР, створення і збереження його матеріально-технічної бази. Відзначено, що внаслідок некомпетентності керівництва економіка держави зазнала значних втрат, що вплинули на її подальший розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.11-2 + Т3(2)622.119-2 +
Шифр НБУВ: РА329338

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Грига В.Ю. 
Вплив академічної науки на технологічний розвиток України (на прикладі НАН України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.Ю. Грига ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив академічної науки на технологічний розвиток України, основою якого є взаємодія таких складових національної інноваційної системи як продуценти (академічна наука) та споживачі (промисловість) знань. З використанням нового організаційно-методичного підходу здійснено комплексне дослідження впливу академічної науки на технологічний розвиток України з урахуванням національних особливостей розвитку економіки. Визначено зв'язки між учасниками технологічного розвитку (продуцентами нового знання і його споживачами). Наведено перелік кількісних і якісних показників для оцінки зв'язків між продуцентами та споживачами нового знання. Розроблено типологію наукових підрозділів за запропонованим критерієм наявності у них перспективних технологій для визначення особливостей науково-технічного забезпечення створення нових технологій. Науково обгрунтовано рекомендації, спрямовані на прискорення технологічного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА347875

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мовчан М.П. 
Вплив ідеології НАТО на формування зовнішньої та оборонної політики Франції та ФРН у євроатлантичному просторі у 1991 - 2003 рр. (за матеріалами мас-медіа Франції та ФРН): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.П. Мовчан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості, методи й технології впливу ідеології НАТО на формування зовнішньої та оборонної політики Франції й Німеччини у євроатлантичному просторі та на їх двосторонні відносини. Проаналізовано роль французьких та німецьких мас-медіа як інструментів ідеологічного впливу. На основі вивчення досвіду відносин НАТО - Франція - Німеччина розроблено рекомендації для державних установ України, які формують, реалізують та досліджують зовнішню політику країни щодо перспектив розвитку відносин держави з НАТО, Європейським та Західноєвропейським Союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф055.22 + Ф4(4ФРА)64 + Ф4(4НІМ)65 +
Шифр НБУВ: РА329595

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Мацелюх Н.П. 
Вплив податків на процеси ціноутворення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.П. Мацелюх ; Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто концептуальні основи побудови податкової політики та економічну сутність "податкового компромісу". Запропоновано використання триполюсної моделі узгодження інтересів для формування податкової політики. Досліджено особливості реалізації функцій податків через механізми ціноутворення, уточнено класифікацію податків залежно від їх ступеня впливу на ціни та розроблено методику оцінки впливу ставок податків на ціни. Висвітлено проблеми перекладання податків, проведено комплексний аналіз впливу діючої системи оподаткування на ціноутворення в Україні за умов високоеластичного та низькоеластичного попиту. Здійснено аналіз впливу даної системи на ціни в аспекті видів економічної діяльності, які сконцентровані в чотири групи - базові галузеві промисловості, обробна промисловість та будівництво, сільське господарство та сфера послуг. Обгрунтовано основні напрямки реформ в оподаткуванні з метою рівномірного розподілу податкового навантаження між провідними галузями народного господарства. Наведено підходи щодо вдосконалення податкової політики на підставі реалізації функцій податків через механізми ціноутворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У9(4УКР)0-861 +
Шифр НБУВ: РА325556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Малахов І.М. 
Вплив процесів видобутку залізних руд на стан навколишнього середовища та екологічну безпеку у Криворізькому гірничовидобувному регіоні: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 21.06.01 / І.М. Малахов ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Показано суттєву роль геологічного середовища у розвитку процесів техногенезу, що обумовлена незмінною з часів палеоліту привласнюючою (не відтворювальною) економікою використання мінеральних ресурсів, яка якісно вирізняє гірничодобувну промисловість між іншими технологічними галузями. З'ясовано комплексний характер техногенних перетворень у геологічному середовищі Кривбасу внаслідок інтенсивної розробки родовища залізних руд. На підставі одержаних результатів здійснено оцінку глибини трансформації складових навколишнього середовища в Кривбасі, а також прогнозування розвитку техногенної екосистеми та визначено напрямки управління процесами техногенезу, обумовлених видобутком залізних руд. Доведено, що навколишнє середовище гірничовидобувного регіону необоротно трансформувалося у техногенну екосистему внаслідок невідтворних змін у геологічних структурах, які відбулися в результаті гірничовидобувних робіт, що викликало якісні зміни у всіх складових довкілля. Обгрунтовано стратегію екобезпеки у техногенній екосистемі гірничовидобувного регіону, впровадження якої дає можливість обмежити вплив техногенезу на оточуюче природне середовище шляхом використання технологічних важелів, а також поліпшити екобезпеку у самій техногенній екосистемі за допомогою комплексу технологічних та економічних методів створення умов, сприятливих для життя людини. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для оцінки й прогнозування впливу гірничовидобувних робіт на стан довкілля та розвитку техногенної екосистеми, а також для розробки пропозицій щодо формування нових підходів у створенні технологій підземного видобутку залізистих кварцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332(4УКР-4ДНІ)301 н631 +
Шифр НБУВ: РА342180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бондаренко 
Вугільна промисловість Донбасу в умовах радянської модернізації країни (1025-194( рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Віктор Степанович Бондаренко ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)61-2
Шифр НБУВ: РА336396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Суюсанов Л.І. 
Вугільна промисловість і шахтарі України в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.І. Суюсанов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено стан вугільної промисловості та діяльність шахтарів України у роки Другої світової війни 1939 - 1945 рр. Висвітлено питання участі шахтарів республіки в оборонних заходах у роки війни, проаналізовано їх внесок у розвиток вугільної промисловості на сході СРСР. Визначено роль шахтарів України в організації опору окупантам. Розглянуто соціально-гуманітарні проблеми відновлення вугільної промисловості республіки після її звільнення від загарбників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)62-2
Шифр НБУВ: РА318228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бурка В.Й. 
Географічні особливості розвитку будівельно-індустріальних комплексів України на регіональному рівні (на матеріалах Карпатського економічного району): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.Й. Бурка ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження взаємозалежності та взаємообумовленості ланок і стадій у технологіях процесу будівництва виявлено суть й особливості формування будівельно-індустріальних комплексів. Запропоновано розглядати організаційно-управлінську, галузеву, територіальну та функціональну структуру будівельної індустрії як складну міжгалузеву систему, що розвивається на базі комплексності. Досліджено будівельно-індустріальний комплекс Карпатського економічного району та уточнено зміст певних наукових категорій і понять, а саме: пункта, центра, вузла, внутрішньообласного району, зони будівельної індустрії, обласного та регіонального будівельно-індустріального комплексу. Розроблено принципи виявлення й аналізу функціональних типів таксономічних одиниць будівельно-індустріального комплексу. Складено серію картосхем даного економічного району, що дало змогу оцінити природно-ресурсну базу, промисловість будівельних матеріалів і територіальну організацію процесу будівництва, а також виявити проблеми та прогнозувати перспективи розвитку будівельно-індустріального комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР3)683.1 +
Шифр НБУВ: РА346160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Підгайна О.О. 
Державна політика залучення інвестицій у вугільну промисловість України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.О. Підгайна ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності залучення інвестицій у вуглевидобувну галузь промисловості України з метою виведення її з кризового стану та перетворення у рентабельне виробництво. Проведено аналіз динаміки і структури інвестицій, вкладених у вугільну промисловість України, охарактеризовано їх сучасний стан в економіці країни та методи державного регулювання інвестиційного процесу. Досліджено теоретичні аспекти інвестування за умов ринкової економіки та основні напрями удосконалення його управлінням. На основі комп'ютерних програм для прийняття оптимальних рішень проаналізовано суперечливі ситуації щодо вибору інвестиційного проекту і перспектив виведення з кризового стану вуглевидобувної промисловості України. На підставі використання програми "Прорив" під час оцінки ефективності різних інвестиційних проектів для умов вугільної промисловості України встановлено, що на найближчі три роки кращим є бізнес-проект, запропонований фірмою Enterprise (Англія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-56 +
Шифр НБУВ: РА329975

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського