Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*328.933$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Требін М.П. 
Армія в суспільстві, що трансформується (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / М.П. Требін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 32 с. — укp.

Створено соціально-філософську концепцію місця та ролі армії в суспільстві за умов трансформації, у контексті якої на підставі аналізу взаємозв'язків армії та суспільства в економічній, соціальній, політичній і духовній сферах життєдіяльності розкрито специфіку, типологію та форми взаємодії армії та суспільства за сучасних умов, запропоновано моделі оптимізації цієї взаємодії у пострадянських країнах. Здійснено апроксимацію характеру розвитку сучасної збройної боротьби на оборонну політику держави у сфері економіки. Висвітлено особливості трансформації даних держав та її вплив на соціальні процеси у Збройних силах. Визначено місце та роль армії за умов демократичного суспільства. З'ясовано суть глобальних проблем сучасності та особливості їх впливу на життєдіяльність Збройних сил. Обгрунтовано головні напрямки оптимізації взаємодії армії та суспільства у перехідних системах. Запропоновано конкретні заходи в соціальній, економічній, політичній і духовній сферах життєдіяльності суспільства, що мають сприяти підвищенню бойової готовності та боєздатності Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ю6*328.933 + Ц018 +
Шифр НБУВ: РА337809

Рубрики:

      
2.

Волова Л.О. 
Діалектика традицій і новаторства у розвитку міжконфесійних відносин на етапі становлення суверенної України: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Л.О. Волова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 20 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження міжконфесійних відносин. Розглянуто методологічний аспект дослідження даного виду суспільних відносин. Осмислено специфіку прояву діалектики традицій та новаторства у сфері міжконфесійних відносин. Проаналізовано чинники кризи та перспективи розвитку регулятивних функцій релігії за умов загострення глобальних проблем людської цивілізації. Новаторством як закономірністю розвитку міжконфесійних відносин передбачено перевагу неантагоністичних типів традицій та сформовано передумови для природного розвитку системи георелігії. Розгортання даних тенденцій за умов суверенної України ускладнено кризою, що супроводжує перехідний період у розвитку суспільства. Виявлено основні детермінанти оптимізації розвитку міжконфесійних відносин на етапі становлення суверенної України, розглянуто її умови, фактори та критерії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*326.3 + Ю6*328.933.1 + Э29(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Перепелицина О.А. 
Діалог у контексті без/основності: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.А. Перепелицина ; Харк. нац. ін-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Визначено можливості та специфіку діалогу в постсучасній ситуації. Розглянуто варіанти співвідношення основності та безосновності у людському переживанні дійсності. Обгрунтовано, що ситуацією "можливості" основності й безосновності (без/основності), яка виявляється у потенційній наявності, але практичній відстутності основ є постсучасна ситуація. Проаналізовано ідею діалогу у західній філософській традиції, виявлено його сучасні моделі у даному контексті. Обгрунтовано, що діалогічні відносини у постучасній ситуації як ситуації без/основності представлені особливою моделлю діалогу, специфіка якої виявляється у його трансгресивному характері та набутті ключового значення емоційно-тілесною спрямованістю до Іншого. З'ясовано особливості генезису діалогічних відносин у ситуації без/основності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*328.933*31-725 +
Шифр НБУВ: РА332307

Рубрики:

      
4.

Сандига 
Інноваційний потенціал соціального розвитку (філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Ольга Іванівна Сандига ; Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933
Шифр НБУВ: РА333404

Рубрики:

      
5.

Коваль А.В. 
Категорія "стиль життя" та її соціокультурна експлікація: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.В. Коваль ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено в соціальній філософії проблему - стиль життя, яку проаналізовано в широкому соціально-історичному та культурологічному контексті. Зазначена проблема є однією з істотних для розуміння специфіки здійснення процесів самоідентифікації та самореалізації людини. Значну увагу приділено соціально-психологічному аспекту означеної проблеми, що дозволяє визначити стиль як індивідуально-своєрідну цілісну систему стійких засобів та форм опосередкування особистістю об'єктивних умов її життєдіяльності. Показано зв'язок стильової проблематики з морально-естетичними вимірами людського буття та досліджено такий їх вияв, як стилізація, що осмислюється насамперед як форма особистісної самореалізації людини в соціокультурній ситуації постмодерну. За умов соціальних трансформацій, що супроводжуються руйнуванням усталених світоглядних та ціннісних орієнтацій, найбільш поширеними формами стилізації життя запропоновано вважати соціальну мімікрію, соціальний міметизм, інсценування тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*35 + Ю6*328.933*31-725
Шифр НБУВ: РА320208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Котченко Т.Е. 
Концепція осьового часу Карла Ясперса у контексті сучасності (соціально-філософський аспект): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Т.Е. Котченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено соціально-філософське дослідження концепції осьового часу К.Ясперса у контексті сучасності. Проаналізовано засади цієї концепції як лейтмотиву філософської системи К.Ясперса. Аргументовано, що концепція осьового часу має евристичний і методологічний потенціал. Визначено, що можливими проявами "нового" осьового часу історичного розвитку суспільства є глобалізаційні тенденції людства, утвердження постмодерну як однієї з теорій розвитку сучасного суспільства, формування основ постмодерністської свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933*31-725 + Ю3(4НІМ)6-663.11 +
Шифр НБУВ: РА338840

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Павлов Ю.В. 
Критика принципу історизму в контексті філософії постмодернізму: Автореф. дис. канд. філос. наук: 09.00.03 / Ю.В. Павлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Систематизовано основні тлумачення історизму у філософській літературі, виявлено відмінності вживання понять "історизм" та "історицизм", проаналізовано специфіку функціонування даних термінів у рамках західноєвропейської і марксистської філософських традицій. Показано особливості формування уявлень про історичність на різних етапах розвитку європейського суспільства та механізм становлення принципу історизму як продукту новоєвропейського раціоналізму. Виділено сутнісні характеристики класичної та некласичної парадигми осягнення історичного процесу, оцінено місце і роль в їх структурі принципу історизму. Зазначено, що, починаючи з перших кроків зародження некласичної парадигми, в її рамках відбувається переоцінка значення історизму в поясненні суспільного розвитку, а з часом вона набуває форми активної, цілеспрямованої його критики. Розкрито яскраво виражену антиісторицистську спрямованість постмодернізму. Визначено специфічні особливості і основні напрями постмодерністської стратегії критики парадигми всесвітньої історії, побудованої но засадах методології історизму. Обгрунтовано висновок, що постмодерністські намагання заперечити класичну гносеологічну парадигму багато в чому є умовними та штучними і не вирифікуються як істинні, тому постмодернізм може розглядатися лише як одна з можливих, історично обмежених пізнавальних стратегій в галузі методології історії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933*31-725 + Т010.4 +
Шифр НБУВ: РА327906

Рубрики:

      
8.

Хома О.І. 
Модерна та постмодерна перспективи в філософії культури: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 09.00.04 / О.І. Хома ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 1999. — 40 с. — укp.

Дисертація присвячена інтерпретації філософії Нового часу (і відповідного історичного типу мислення) як структурно обумовленого конфлікту декількох мислительних стратегій. Проведена реконструкція симптоматологічної мислительної стратегії (Паскаль - де Сад - Ніцше - сучасна філософія радикального плюралізму) обгрунтовано доводить незмінність структури цього конфлікту протягом останніх чотирьох століть і, відповідно, структурну тотожність філософії Нового часу (XVII-XX ст.). Ключовим пунктом дослідження є специфічна інтерпретація текстів Б.Паскаля, яка серйозно коректує загальноприйняті уявлення про характер філософії XVII ст. і культури Модерну загалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671 + Ю6*328.933*31-725

Рубрики:

      
9.

Погосян В.Г. 
Модернізація як соціально-історичний феномен: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.Г. Погосян ; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проаналізовано феномен модернізації на підставі вивчення робіт провідних філософів, ідеї яких заклали основи нової соціальної реальності, критичного аналітичного досвіду здійснення модернізації, соціальних трансформацій сучасності. Зазначено, що здійснена наукова рефлексія даних трансформацій призводить до іншого категоріального розуміння модернізації, до її наукового визначення, якісно відмінного від запропонованої західною наукою парадигми соціальної модернізації. На підставі феноменологічного аналізу її природи та структури, а також такого розуміння цієї категорії, яке передбачає іманентне існування та тенденції саморозвитку суспільних систем, доведено коректність її визначення як невід'ємної складової частини соціально-історичного процесу, що представляє модернізаційний процес як інтегративний елемент і домінанту суспільного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933 +
Шифр НБУВ: РА360413

Рубрики:

      
10.

Дзьобань О.П. 
Національна безпека в умовах соціальних трансформацій (теоретико-методологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 21.03.01 / О.П. Дзьобань ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Запропоновано філософську концепцію місця та ролі системи забезпечення національної безпеки у суспільстві, що трансформується. Обгрунтовано суть і виділено особливості соціальних систем трансформативного типу, здійснено аналіз стійкості й лабільності соціальної системи за дії базових констант і варіативних величин, їх роль у системі суспільних відносин. Визначено умови та принципи функціонування трансформативної соціальної системи, що дозволяють їй забезпечувати стійкість і стабільність. Досліджено й обгрунтовано динаміку перехідних процесів у період трансформацій. З'ясовано суть геополітичних проблем сучасності й особливості їх впливу на функціонування системи забезпечення національної безпеки країн трансформативного типу. Розкрито суть механізмів забезпечення національної безпеки та їх типології, виокремлено основні компоненти структури таких механізмів за соціокультурних умов. Визначено тенденції, які здійснюють безпосередній вплив на практичну реалізацію механізму забезпечення національної безпеки у кожній країні трансформативного типу. Запропоновано комплекс напрямків оптимізації даного механізму у разі соціокультурних трансформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933 + Ю6*666 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА340119

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Погрібна В. Я. 
Постмодернізм як дискурс сучасної філософії (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В. Я. Погрібна ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему деконструкції західноєвропейської логоцентричної традиції, формування нового типу раціональності та світосприйняття. З'ясовано специфіку постмодерністського дискурсу, яка відбиває сучасні засади цивілізаційного існування та розвитку суспільства та формує особливий тип свідомості. Визначено смислові поля даного дискурсу, які утворюють структуру постмодерністської свідомості. Простежено зародження, становлення та подальший розвиток постмодерністського дискурсу. Розглянуто основні інтерпретації даного феномену. Вироблено цілісну концепцію постмодерністського дискурсу, визначено значення та роль феномену постмодернізму для аналізу ситуації у сучасній соціальній філософії в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933*31-725
Шифр НБУВ: РА373473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кузьмічова О.А. 
Соціальна детермінація наукової інновації: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.А. Кузьмічова ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено соціальну обумовленість науково-пізнавальної діяльності та її продуктів (інновацій) за умов суспільства, що розвивається. Соціальну детермінацію науки розглянуто в органічній єдності когнітивного та соціального аспектів. Відзначено, що наука є складовою макросередовища й усього універсуму, а також соціальним феноменом і соціальною підсистемою, що виконує певні функції та взаємодіє з усіма складовими цілісного соціального організму. У методологічному й соціокультурному аспектах науку осмислено як сферу миследії з виробництва та збереження наукового знання. Науково-пізнавальну діяльність висвітлено у контексті безперервної зміни становлення інновацій. Базуючись на когнітивних заходах сучасної науки (зокрема синергетичній теорії), розглянуто наукову інновацію з її гносеологічними та соціальними властивостями як фракталу, що виражає самоподібність усієї науки й моделює її динамізм й інноваційну орієнтацію, а також дозволяє зрозуміти інноваційне наукове знання як "творчий самопрояв світу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*18:С5 + Ю6*328.933 + Ч210.5 +
Шифр НБУВ: РА338223

Рубрики:

      
13.

Корецька А.І. 
Соціально-освітні чинники формування духовності особистості в сучасному українському суспільстві: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.І. Корецька ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано соціально-філософський процес формування духовності за умов соціальної трансформації на прикладі суспільства сучасної України. Розкрито основні засади та принципи формування духовності, якими є середовище, соціально-освітні цінності, культура, громадські організації, традиції, сім'я. Розглянуто духовність як категорію людського буття, що виражає його здатність до творення культури та самотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31 + Ю6*328.933
Шифр НБУВ: РА326980

Рубрики:

      
14.

Стасенко С.О. 
Соціально-філософські засади культури постмодернізму: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.О. Стасенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано соціально-філософські засади культури постмодерну. Досліджено та класифіковано дефініції поняття "постмодерн". Проаналізовано онтологічний базис культури постмодерну та його соціально-економічні аналоги, напрями деконструкції культурної аксіоматики у культурі постмодерну, типологію морально-релігійних проблем, що мають бути вирішені засобами постмодерну, специфіку українського варіанта постмодерну та вплив культури постмодерну на майбутній розвиток України. Наголошено на необхідності вдосконалення методологічної бази дослідження постмодерну. Увагу приділено побудові альтернативних постмодерну теоретичних моделей пояснення сучасних соціокультурних процесів. Запропоновано новий підхід до класифікації морально-релігійних проблем постмодерну. Висвітлено можливі теоретичні напрями їх вирішення. Визначено основні характеристики українського варіанта постмодерну як аспекта світоглядних пошуків сучасності. Досліджено внутрішні механізми функціонування культури постмодерну, які можуть бути пояснені за допомогою схем критика - прийняття, криза - та оздоровлення. На підставі теоретико-філософського аналізу основних соціально-філософських засад культури постмодерну доведено, що культура постмодерну є логічним завершенням попереднього історико-культурного розвитку західної цивілізації та регіонів, що залучені до процесу вестернізації; відображає внутрішню логіку цього розвитку, є формою критики існуючого соціального ладу та джерелом виникнення нових форм організації суспільного життя. Досліджено трансформацію образу постмодерну у науковому та культурному житті України останніх десятиріч.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933*31-725 + Ю3(4ФРА)6-670 +
Шифр НБУВ: РА367189

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Андрусів А.В. 
Соціоантропологічний дискурс філософії постмодерну: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.В. Андрусів ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми інтерпретації феномену постмодерністської культури, здійснено соціально-філософський аналіз її парадигм, які приховано виникають у надрах класичних культурологічних моделей та реалізуються у світоглядній парадигмі сучасності, внаслідок чого постмодерністська філософська практика постає не стільки як деструкція європейського світогляду, а рідше - як деконструкція його основоположних настанов стосовно проблем гуманізму, моральності та свободи. Обгрунтовано, що поширення "постмодерністського світовідчуття" - спроба теоретичного заперечення "великих наративів" епохи Модерну та нетеоретичного розвитку імпліцитно закладених у ній можливостей і потенцій. Доведено, що постмодерністське світовідчуття, зрозуміле як соціокультурна практика, приховує у своїй невизначеності вагомий духовний та інтелектуальний потенціал, здатний суттєво розширити культурне вимірювання людського буття. З'ясовано, що сучасна ситуація постмодерну значною мірою зумовлюється розвитком комунікаційних та інформаційних технологій, що передбачає утворення відкритої системи фінансово-економічних, суспільно-політичних і культурних зв'язків, яка може містити загрозу деструкції національної соціокультурної ідентичності. Це зумовлює необхідність зміцнювати власні культурні традиції, поєднуючи їх з новими цінностями, породженими розвитком світової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.11 + Ю3(0)6-670 + Ю6*328.933*31-725 +
Шифр НБУВ: РА350245

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Бусова Н.А. 
Суспільна раціоналізація і право у процесі модернізації: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Н.А. Бусова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 32 с. — укp.

Досліджено модернізацію в аспекті суспільної раціоналізації та ролі права як інструмента цілеспрямованих соціальних змін. Базуючись на синтезі методологічних підходів розуміючої теорії соціальноі дії, об'єктивуючої теорії систем і теорії комунікативної дії, розроблено теоретичну модель процесу суспільної раціоналізації як складної взаємодії трьох типів раціональності- комунікативної раіцональності, цілераціональності та системної раціональності. Розкрито головну роль права у раціоналізації суспільних відносин. Здійснено реконструкцію правової форми регулювання соціальних відносин у контексті історично мінливих критеріїв раціональності. Висвітлено діалектику взаємного конституювання сучасного права та демократії. Обгрунтовано способи демократичної легітимізації права на етапі рефлюксивної модернізації. Запропоновано ідею щодо необхідності концептуального відокремлення громадянського суспільства як організаційної основи публічної сфери не тільки від держави, але й ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933 + Х002.01 +
Шифр НБУВ: РА339461

Рубрики:

      
17.

Кожем'якіна О.М. 
Суспільний досвід: структура, проблеми сприйняття та соціальні наслідки: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.М. Кожем'якіна ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження феномену суспільного досвіду, виявлено його структурні компоненти, визначено сутність, соціокультурні прояви в динаміці соціального часу, чинники формування та особливості сприйняття. Системно проаналізовано поняття "суспільний досвід", простежено еволюцію соціально-філософських уявлень про роль досвіду в розвитку особистості та суспільства. Визначено, що суспільний досвід - це результативно-процесуальне утворення соціокультурного розвитку певного суспільства. Суспільний досвід розглядається як етноментальний феномен конкретного соціуму, спираючись на єдність національно-своєрідного та загальнолюдського. Значну увагу приділено аналізу проблем його сприйняття та інтерпретації за умов сучасного трансформаційного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*326.3 + Ю6*328.933 +
Шифр НБУВ: РА327273

Рубрики:

      
18.

Мірошников О. А. 
Сутність і структура модерної традиції (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / О. А. Мірошников ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 34 с. — укp.

Доведено, що процес традиції включає минуле, а також сьогодення та впливає на майбутнє. Встановлено, що модерну традицію потрібно розглядати як таку, що складається із трьох частин, які існують одночасно та перебувають у складних взаєминах: традиціоналізму, консерватизму та модернізму. На підставі даних розпочато спробу по-новому осмислити цінність традиції як фактора формування та забезпечення умов стабільності соціального універсуму. Окремі частини традиції через форми свого прояву виявляються залучені в інші ігри: модернізацію, революцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*326.3 + Ю6*328.933*31-725
Шифр НБУВ: РА375234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Васильєва Т.В. 
Сучасне інтерактивне мистецтво як універсальна модель полістилістичної культури: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 26.00.01 / Т.В. Васильєва ; Нац. акад. кер. кадрів культури і мистецтв. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні аспекти формування інтерактивного мистецтва в полістилістичній культурі сучасності. Доведено, що мистецтво в епоху інтерактивних комунікацій може бути розцінене як модель полістилістичної культури інформаційного суспільства, а осмислення універсальної картини світу здійснюється через інформаційну підсистему "мистецтво" як культурного інтерфейсу. З'ясовано, що характерні ознаки сучасного мистецтва, такі як колективна співтворчість, поліваріантність, плинність, анонімність і відсутність претензій на авторство, беруть початок у фольклорі й усній культурі традиційного суспільства. Визначено, що інтерактивності сучасного мистецтва, як наслідку впровадження новітніх комунікативних технологій, притаманна власна комунікативна риторика, яка використовується в традиційних жанрах мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*328.933*31-725 + Ч111.1
Шифр НБУВ: РА374891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Сокол С.М. 
Трансформація українського суспільства в контексті глобалізації: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / С.М. Сокол ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 22 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз трансформаційних перетворень в Україні у контексті світових глобалізаційних процесів. Обгрунтовано об'єктивність виникнення тенденції глобалізації, що виступає як закономірний поступ людства до нових форм співжиття. Показано, що сучасна Україна - це потенційна держава європейського значення, яка прагне знайти національну форму та зміст у соціально-економічному та політичному контексті. Проаналізовано сучані західні та вітчизняні теоретико-методологічні підходи щодо визначення понять цивілізації, модернізації, постмодернізації та трансформації, з урахуванням яких запропоновано оригінальне тлумачення та встановлено їх значення в системі соціально-філософських категорій. Досліджено сутність сучасних трансформацій соціально-економічних і політичних структур "пострадянської" України. Обгрунтовано тезу про визначальну роль соціокультурного чинника в трансформаційних процесах в результаті його здатності утворювати ціннісну базу для подальшої суспільної модернізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933 + Ю6*328.941 +
Шифр НБУВ: РА334228

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського