Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (178)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ОЛЕКСЮК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Олексюк О.Є. 
Активізація пізнавальної діяльності студентів у процесі загальнопедагогічної підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Є. Олексюк ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Уперше обгрунтовано та розроблено концептуальні засади інтеграції знань з матеріалознавства у професійній підготовці майбутніх фахівців швейного виробництва з урахуванням сучасних тенденцій у науці, освіті й виробництві, дидактичну модель навчального предмета "Матеріалознавство швейного виробництва", що визначає структуру та компонентний склад навчального матеріалу, модель інтеграції знань з матеріалознавства з урахуванням професійних вимог до фахівців сучасного швейного виробництва, структурно-навчального процесу. Уточнено рівні реалізації дидактичної інтеграції матеріалозавства та навчальних предметів природничо-наукового циклу, що характеризують ступінь змін інтеграційного змісту та обумовлюються інтеграцією змістового й процесуального компонентів навчання. Розвинуто методи та форми організації навчання учнів ПТНЗ швейного профілю на інтеграційній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311 р30 + Ч481.22 +
Шифр НБУВ: РА339924

Рубрики:

      
2.

Олексюк Л. Ф. 
Вплив різних типів погоди на розумову працездатність дітей середнього шкільного віку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.04 / Л. Ф. Олексюк ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто психофізіологічні особливості дітей середнього шкільного віку. Проаналізовано стан сенсомоторних і нейродинамічних функцій, сприймання, уваги, пам'яті та мислення у дітей 10 - 13-ти років залежно від погодних умов. Подано інформацію про особливості погоди I, II, III типів (згідно з класифікацією І. І. Григор'єва). Виявлено, що розумова працездатність дітей зазначеного віку залежить від погодних умов. Встановлено вірогідне зниження показників розумової працездатності школярів за III типу погоди у порівнянні з досліджуваними параметрами за метеоситуації I типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3 + Ю983.402.2 + Ю983.511.3-231
Шифр НБУВ: РА382160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Олексюк О.М. 
Вплив способів сівби і густоти стояння рослин на урожайність гібридів соняшника в північній частині Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Олексюк ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив способів сівби і густоти стояння рослин на ріст, розвиток надземної частини і кореневої системи, водоспоживання, споживання ФАР, продуктивність, урожайність, а також якість насіння гібридів соняшника різного морфотипу. Встановлено позитивну реакцію соняшника на звуження міжрядь з 70 до 15 см. Виявлено оптимальні густоти стояння рослин гібридів Харківський 62, Харківський 58, Одеський 123 та СФ 187 за умов сівби широкорядним способом (50 тис./га) і звичайним рядковим (60 тис./га).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-451.2(4УКР-4ХЕС),022 + П214.11-451.3(4УКР-4ХЕС),022
Шифр НБУВ: РА311373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Олексюк А. Б. 
Геомеханічне обгрунтування просторового розміщення похилих виробок при відробці вугільних пластів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.04 / А. Б. Олексюк ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності деформації контуру основних транспортних і вентиляційних могістралей. Вирішено науково-технічне завдання підвищення стійкості підземних протяжних виробок вугільних шахт і зниження витрат, пов'язаних з їх експлуатацією. Доведено, що геомеханічні процеси, які розвиваються навколо протяжних похилих виробок, проявляються у формі вертикальної та горизонтальної конвергенції, що змінюються у часі за експоненціальним законом, а їх інтенсивність визначається положенням виробок відносно рівня підошви вугільного пласта, а це припускає можливість оптимізації розташування їх в просторі з метою підвищення стійкості. Встановлено нові закономірності зміни стійкості основних магітралей виробок залежно від їх розташування в просторі щодо підошви вугільного пласта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.16
Шифр НБУВ: РА383329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Олексюк А.О. 
Енергоресурсозберігаючі системи теплопостачання з індивідуальними тепловими пунктами і багатоконтурними теплообмінниками: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.03 / А.О. Олексюк ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2008. — 36 с. — укp.

Розв'язано науково-технічну проблему підвищення ефективності роботи і експлуатації систем теплопостачання за використання ресурсозберігаючих технологій та установок. Досліджено комплекс систем теплопостачання та спроможність підвищення ефективності їх роботи за рахунок впровадження спеціальних установок для індивідуальних теплових пунктів. Встановлено механізм перерозподілу теплоти між системами опалення та гарячого водопостачання на індивідуальних теплових пунктах (ІТП), обгрунтовано доцільність їх переведення з чотиритрубної системи на двотрубну для досягнення їх гідравлічної ізольованості. Розкрито науково-технічні основи розрахунку ресурсозберігаючих систем і установок для ІТП залежно від їх призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.1 + Н765 +
Шифр НБУВ: РА360719

Рубрики:

      
6.

Олексюк А.Г. 
Клініко-параклінічна характеристика та лікування початкових проявів цереброваскулярної хвороби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.Г. Олексюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Розглянуто проблему діагностики, профілактики та лікування початкових проявів цереброваскулярної хвороби (ППЦХ) на тлі атеросклерозу в поєднанні з артеріальною гіпертензією. Проведено аналіз діагностичної цінності сучасних методів обстеження (електроенцефалографії, реоенцефалографії, доплерографії та комп'ютерної томографії). Зазначено, що вперше застосована для дослідження цих хворих багатофакторна методика дослідження особистості, визначення нуклеазної активності сироватки крові хворих та вмісту нуклеїнових кислот і середніх молекул у сироватці крові дозволила розробити та обгрунтувати оптимальний алгоритм діагностичних заходів для обстеження та лікування хворих з ППЦХ. Установлено основні показники для диференціації характеру та тяжкості ураження судин головного мозку. На основі вивчення найближчих і віддалених результатів лікування доведено доцільність включення в терапевтичну схему лікування німотопу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА325611

Рубрики:

      
7.

Олексюк О.С. 
Концептуальні і методологічні основи та економіко-математичні моделі розробки систем підтримки прийняття фінансових рішень на мікрорівні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.02 / О.С. Олексюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1998. — 34 с. — укp.

У дисертації досліджено проблеми управління фінансами на мікрорівні в концепції створення систем підтримки прийняття фінансових рішень (СППФР) в умовах формування ринкової системи, сформульовано концептуально-методологічні положення розробки та впровадження СППФР. Розроблено методологічні основи та математичні моделі прийняття ризикованих фінансових рішень у СППФР. Проведено дослідження побудови функції вигідності для постійної та нелінійної зміни міри схильності і несхильності до ризику, розроблено методику застосування функції вигідності в моделі оптимального страхування. Проведено дослідження проблем моделювання прийняття ризикованих фінансових рішень в умовах невизначеності. Побудовано модель оптимального інвестиційного портфеля при заданому рівні доходності і мінімальному ризику. Розроблено метод максимізації сподіваної доходності інвестиційного портфеля при заданому рівні ризику. Запропоновано методику розробки інформаційного, математичного та програмного забезпечення СППФР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-21в611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Олексюк В.П. 
Методичні основи застосування навчальних мережних комплексів у процесі підготовки майбутніх учителів інформатики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.П. Олексюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено методичні аспекти організації навчально-пізнавальної діяльності студентів з застосуванням засобів навчальних мережних комплексів. Розроблено компоненти методичної системи навчання мережних технологій майбутніх учителів інформатики, яка передбачає вивчення теоретичних засад функціонування розподілених систем і формування навичок управління такими системами. Запропоновано методику застосування навчальних мережних комплексів у процесі навчання студентів щодо створення власних інформаційно-освітніх ресурсів. Установлено, що використання навчальних мережних комплексів дає змогу поглибити розуміння студентами навчального матеріалу, активізувати навчальну діяльність, розширити теоретичну базу знань, покращити результати навчання інформатики у вищому навчальному закладі у прикладному аспекті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + З970. р2 р3 +
Шифр НБУВ: РА349324

Рубрики:

      
9.

Олексюк В.Р. 
Особливості усвідомлення молодшими школярами власного життєвого шляху: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Р. Олексюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне вивчення особливостей усвідомлення молодшими школярами їх життєвого шляху. Висвітлено основні підходи до дослідження даного феномену у зарубіжній і вітчизняній психологічній науці. Уточнено психологічну дефініцію суб'єктивної картини життя як феномену свідомості та самосвідомості особистості. Показано, що її розгортання у межах молодшого шкільного віку безпосередньо залежить від сформованості життєвої позиції як уміння висловлювати власну думку щодо часо-просторових характеристик життя у аспекті моральних цінностей, спроможності визначати життєві цілі, виробляти відповідні наміри, регулювати ними свою поведінку. Розроблено модель становлення життєвої позиції у молодшому шкільному віці, визначено її критерії та типологічні параметри. Створено й апробовано систему методичних прийомів щодо оптимізації процесу усвідомлення даними школярами їх життєвого шляху на базі інтеграції виховних зусиль сім'ї та школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА366708

Рубрики:

      
10.

Олексюк О.І. 
Результативність діяльності підприємства: автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.00.04 / О.І. Олексюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 33 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення теоретичних і практичних аспектів забезпечення результативності діяльності сучасних підприємств на підставі споживчо-орієнтованого менеджменту. Досліджено еволюцію наукових поглядів на визначення та змістове наповнення категорії "результативність". Доведено необхідність адаптації аналітичного інструментарію обгрунтування господарських рішень до сучасних динамічних умов діяльності підприємств. Ідентифіковано джерела та механізми промислового розвитку України, проаналізовано діяльність металургійних, машинобудівних, харчових і меблевих підприємств за критерієм доданої вартості з урахуванням глобального контексту економічних змін і тенденцій розвитку світових ринків. Запропоновано цілісну концепцію забезпечення результативності діяльності промислового підприємства на засадах оцінювання ресурсних, часових та інформаційних параметрів його процесів створення вартості для споживачів, входження до цілісних міжгалузевих бізнес-моделей. Розроблено та впроваджено тернарну систему оцінювання економічних результатів, побудовану на базі некатегоричної логіки обгрунтування упрвлінських рішень з використанням показників доцільності, інтенсивності, швидкості, ефективності, технологічності та своєчасності реалізації господарських компетенцій. Поглиблено методичні засади концепції менеджменту результативності на підприємствах на підставі використання чотиривекторної матриці, визначення моделей розвитку та впровадження кращої практики ведення бізнесу у певній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290 +
Шифр НБУВ: РА367215

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Олексюк Г.В. 
Соціально-економічні засади розвитку шахтарських міст: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Г.В. Олексюк ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2002. — 21 с. — укp.

Визначено критерії поняття "шахтарське місто", досліджено фактори розвитку шахтарських міст, особливості формування місцевих бюджетів та специфіку шахтарських регіонів за умов перехідної економіки. Досліджено фінансово-господарські аспекти розвитку підприємств вугільної галузі, як основної містоутворюючої бази шахтарських міст та їх вплив на соціально-економічний стан цих міст в період згортання вуглевидобутку. Запропоновано узагальнюючі концептуальні моделі розвитку шахтарських міст та орієнтовано фінансові джерела їх реалізації, обгрунтовано переваги та недоліки кожної з них за умов перехідної економіки України. Наведено нові підходи до територіального управління, розроблено теоретичні підстави щодо створення у економічно та соціально споріднених географічно близьких північних районах Львівщини особливого економічного простору, який сприятиме успішному збалансованому розвитку окремих адміністративно-територіальних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0
Шифр НБУВ: РА319674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Олексюк В.П. 
Удосконалення тримких конструкцій бурякозбиральних машин на основі міцністного розрахунку з врахуванням умов експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.П. Олексюк ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методику оцінки міцності рам двигунів з урахуванням умов експлуатації. Встановлено аналітичні залежності для визначення коефіцієнтів інтенсивності напружень з урахуванням депланації перетинів відкритого профілю, розрахунку залишкового ресурсу тримких елементів конструкцій бурякозбиральних машин. Наведено результати експериментальних досліджень динаміки навантаженості рам двигунів за умов експлуатації, визначено характеристики тріщинотривкості матеріалу рами. Удосконалено конструкцію рами двигуна машини КС-6Б, що забезпечує зменшення її металомісткості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.222.32-35 + П071.215.2-35
Шифр НБУВ: РА317539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Олексюк О.І. 
Управління потенціалом акціонерних товариств (на матеріалах підприємств цементної промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.І. Олексюк ; Київ. нац. економ. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні підходи, методичні та практичні засади створення системи управління потенціалом акціонерних товариств. Узагальнено результати наукових досліджень категорії "потенціал", створено систему принципів оцінки й управління потенціалом, удосконалено графоаналітичну методику його оцінки. Розроблено механізм узгодження економічних інтересів суб'єктів акціонерного товариства, запропоновано модель динамічної оцінки ефективності управління потенціалом. Виявлено й емпірично підтверджено функціональну залежність вартості підприємства від його потенціалу, розроблено алгоритм управління потенціалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)291.6-21 + У9(4Укр)306.250-21
Шифр НБУВ: РА316970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Олексюк В.О. 
Формування раціональної структури землекористування в аграрних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.О. Олексюк ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено науково-методичні засади землекористування. Обгрунтовано напрями й організаційно-економічні заходи щодо становлення раціональної структури використання сільськогосподарських угідь у контексті форм землеволодіння та землекористування. Розглянуто підходи, запропоновані науковцями до визначення економіко-правової суті понять "землеволодіння" та "землекористування". Наведено визначення поняття "землекористування". Висвітлено тенденції та сучасне співвідношення в економічно високорозвинених країнах. Досліджено соціально-економічний потенціал форм землекористування, зокрема, на засадах власної та орендованої землі. Запропоновано методичні підходи щодо змісту понять "ефективне" та "раціональне" землекористування. Розглянуто аспект становлення й оцінено сучасний стан ринкових форм землекористування в Україні щодо секторів "господарства населення" та "сільськогосподарські підприємства". Розглянуто можливі варіанти здійснення земельної реформи. Визначено напрями, закономірності та важелі досягнення раціональної структури форм землекористування товарних сільськогосподарських підприємств і вдосконалення орендних відносин. Розроблено модель оптимізації площ землекористування для даних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-511.2 +
Шифр НБУВ: РА364749

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Олексюк В. В. 
Математичне та програмне забезпечення дослідження завадостійкості цифрових модемів з шумовими сигналами / В. В. Олексюк. — Б.м., 2020 — укp.

Актуальність розробок математичного та програмного забезпечення дослідження цифрових модемів з шумовими сигналами викликана потребою покращення результатів оцінювання характеристик завадостійкості цифрових модемів зі складними сигналами. За останні кілька десятиліть увагу дослідників привернули системи зв'язку з надшироким спектром сигналу, зокрема з використанням хаотичного та шумового сигналу в якості несучої. Розвиток цифрових технологій спростив практичну реалізацію таких систем. На сучасному етапі недостатня розвиненість методики оцінювання потенційної завадостійкості цифрових систем з шумовою носійною призводить до наявності суттєвих похибок у розрахунках. Зокрема це проявляється у значних розходженнях між емпіричними та теоретичними оцінками завадостійкості таких систем. Тому виникає потреба у розробці нових підходів до математичного моделювання та проектування програмного забезпечення процесів аналізу та імітаційного моделювання цифрових модемів для отримання потенційної оцінки завадостійкості таких систем. Дисертаційна робота спрямована на вирішення актуальної науково-технічної задачі, що полягає в підвищенні точності оцінки характеристик демодуляторів цифрових модемів з шумовими сигналами за рахунок розробки математичного та програмного забезпечення моделювання процесу оцінювання їх завадостійкості. Розробка відповідного математичного та програмного забезпечення дає змогу інженерам з'ясувати перспективність розробки системи на етапі проектування, а на етапі реалізації вибрати оптимальні параметри системи в умовах дії завад різного походження. В роботі використовується об'єктно-орієнтований підхід опису процесу проектування архітектури програмного забезпечення дослідження завадостійкості цифрових модемів з шумовими сигналами за допомогою уніфікованої мови моделювання (UML). Даний підхід дозволив удосконалити метод проектування програмного забезпечення імітаційного моделювання процесу оцінювання завадостійкості цифрових модемів з шумовими сигналами та забезпечити ефективніший супровід імітаційної моделі. За допомогою мови програмування Java виконано об'єктно-орієнтовану реалізацію досліджуваних моделей цифрових модемів. Розроблено у середовищі програмування та запатентовано структурну схему модему множинного доступу із кореляційно-часовою модуляцією шумового сигналу для К≥2 користувачів. Удосконалено метод пошуку мінімальної кількості відліків аналоговоцифрового перетворювача шумового сигналу для заданого рівня відношення сигнал/завада. Даний метод дозволяє шляхом застосування експоненційної регресії підвищити ефективність програмної реалізації цифрового модему за рахунок зменшення ймовірність помилки біту та збільшення швидкості передачі для різного рівня завадових обставин в модемі множинного доступу з кореляційно часовою маніпуляцією шумового сигналу. Збільшення швидкості передачі відбувається за рахунок зменшення довжини тактового інтервалу для обраного значення перевищення сигнал / завада на вході демодулятора. Виконується аналіз завадостійкості та розробляються методи математичного моделювання процесу оцінювання завадостійкість цифрового модему множинного доступу з кореляційно часовою маніпуляцією шумового сигналу та бінарного модему з фазовою маніпуляцією шумового сигналу. Розроблено програмне забезпечення, що спрощує процес вибору оптимальних параметрів цих демодуляторів. Для перерахованих модемів в якості носія інформації використовується шумовий сигнал типу білого гауссового шуму та автокореляційний метод прийому сигналів демодулятором в каналі де діє адитивна гауссова завада. Дослідження завадостійкості систем автокореляційного типу в більшості випадків проводять з використанням гауссової апроксимації випадкових величин (ВВ) в демодуляторі. Вплив наявності в демодуляторі негауссового розподілу ВВ розглядається вперше для підвищення точності теоретичної оцінки завадостійкості системи. В дослідженні використовуються дві методики оцінювання завадостійкості, що враховують складові з різними законами розподілу ймовірностей у функціоналі порогового детектора: 1) врахування негаусового (квадратичного) розподілу в демодуляторі кореляційно часових модемів бінарного та множинного доступу. На відміну від існуючих метод враховує негаусовий закон розподілу складових, що дає змогу отримати нові аналітичні закономірності обрахунку уточненої завадостійкості; 2) застосування апарату характеристичної функції в аналізі бінарних модемів з кореляційно часовою та фазовою маніпуляцією шумового сигналу, що на відміну від існуючих методів гауссової апроксимації ВВ дозволяє застосувати закони теорії імовірності для функціональних перетворень ВВ та отримати аналітичні вирази для обчислення потенційної завадостійкості демодуляторів.^UThe urgency of the development of mathware and software research of digital modems with noise signals is caused by the need to improve the results of bit error rate (BER) estimation characteristics of digital modems with complex signals. Over the last few decades, researchers have been drawn to ultra-wide signal communication systems, including the use of chaotic and noise signals as a carrier. The development of digital technologies has simplified the practical implementation of such systems. At the present stage, the underdevelopment of the methodology for estimating the potential BER of digital systems with noise carrier leads to the presence of significant errors in the calculations. In particular, this is manifested in significant differences between empirical and theoretical estimates of BER of such systems. Therefore, there is a need to develop new approaches to mathematical modeling and software design processes for analysis and simulation of digital modems to obtain a potential estimate of BER of such systems. The thesis is aimed at solving the current scientific and technical problem, which is to increase the accuracy of estimating the characteristics of digital modems' demodulators with noise signals through the development of mathware and software modeling of the estimating process their bit error rate. Development of appropriate mathware and software allows engineers to determine the prospects for the development of the system at the design stage, and at the implementation stage to select the optimal parameters of the system under conditions of interference of various origins. The work uses an object-oriented approach to describe the process of designing the software architecture for bit error rate research of digital modems with noise signals using a unified modeling language (UML). This approach allowed to improve the method of designing software for simulation of the estimating process the BER of digital modems with noise signals and to provide better simulation model support. Using the Java programming language, an object-oriented implementation of the studied models of digital modems was performed. A block diagram of a multiple access modem with correlation-time manipulation of the noise signal for K≥2 users is developed in integrated development environment and patented. The method of finding the minimum number of samples of the analog-todigital converter of a noise signal for the set level of the signal-to-noise ratio (SNR) is improved. This method allows increasing the efficiency of software implementation of a digital modem by applying exponential regression by reducing the probability of bit error and increasing the transmission rate for different levels of interference in a multiple access modem with correlated time manipulation of the noise signal. The increase transmission rate occurs by reducing the length of samples for the selected value of the SNR at the input of the demodulator. BER analysis is performed and methods of mathematical modeling of the BER estimation process of digital multiple access modems with correlation-time noise signal manipulation and binary modem with phase noise signal manipulation are developed. Software has been developed that simplifies the process of selecting the optimal parameters of these demodulators. For the listed modems as the information carrier the noise signal of type of white Gaussian noise and the autocorrelation method of reception of signals by the demodulator in the channel where the additive Gaussian noise operates is used. Investigations of BER of autocorrelation type systems in most cases are carried out using a Gaussian approximation of random variables (RV) in a demodulator. The influence of the presence of a non-Gaussian explosive distribution in a demodulator is considered for the first time to increase the accuracy of the theoretical assessment of the BER of the system. The study uses two methods for estimating BER, taking into account components with different laws of probability distribution in the functionality of the threshold detector: 1) Taking into account the non-Gaussian (quadratic) distribution in the demodulator of correlation time modems of binary and multiple accesses. In contrast to the existing methods, it takes into account the non-Gaussian law of component distribution, which makes it possible to obtain new analytical regularities for calculating the specified BER; 2) application of the characteristic function apparatus in the analysis of binary modems with correlation time and phase manipulation of the noise signal, which in contrast to the existing methods of Gaussian approximation of explosives allows to apply the laws of probability theory for functional transformations of explosives and obtain analytical expressions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Косінська Н. Л. 
Методика формування сценічно-образної культури майбутніх учителів музичного мистецтва у процесі вокальної підготовки / Н. Л. Косінська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації представлено цілісне дослідження проблеми формування сценічно-образної культури майбутніх учителів музичного мистецтва у процесі вокальної підготовки.Розкрито теоретичні і методичні аспекти проблеми формування сценічно-образної культури майбутніх учителів музичного мистецтва; проаналізовано педагогічні, психологічні та мистецтвознавчі праці вчених. У міждисциплінарному науковому дискурсі висвітлено ґенезу уявлень щодо понять «образ», «художній образ» «сценічний образ»: від зародження на основі народного мистецтва, церковних ритуалів, танцювальної культури до трактування з позиції драматургійного, художньо-естетичного, філософсько-смислового контексту культури, мистецьких цінностей, художньо-естетичної вартості, впливу на розвиток особистості. Систематизовано проблематику наукових праць з теорії і практики мистецької освіти, педагогіки мистецтва, у яких сценічно-образна культура майбутніх учителя музичного мистецтва розглядається дискретно у контексті інформаційно-семіотичної концепції культури, герменевтичної теорії у мистецтві, аксіокультурного розвитку особистості на основі ціннісного потенціалу мистецтва. Обґрунтовано авторську дефініцію «сценічно-образна культура майбутніх учителів музичного мистецтва», яка розглядається як інтегративна структурована якість (складається з мотиваційно-емпатійного, когнітивно-пізнавального, творчо-діяльнісного компонентів), що виявляється у спрямованості на опанування смислів музичних образів, використання їх ціннісного потенціалу, у розумінні проблем теорії і практики сценічної і вокальної інтерпретації музичних творів, у володінні акторськими, вокальними і герменевтичними уміннями та їх застосуванні у педагогічній діяльності.^UThe dissertation presents a holistic study of the problem of the formation of stage image culture of future music teachers during vocal training.The theoretical and methodological aspects of the problem of the formation of stage image culture of future music teachers are revealed; pedagogical, psychological and art history works of scientists are analyzed. The genesis of the concepts of "image", "artistic image" and "stage image" is developed in interdisciplinary scientific discourse: from the origin based on folk art, church rituals, dance culture to interpretation from the standpoint of dramaturgic, artistic, aesthetic, philosophical and semantic context of culture, art values, artistic and aesthetic worth, influence on the development of a personality. The problems of scientific works on the theory and practice of art education, art pedagogy, in which stage image culture of future music teachers is considered discretely in the context of information-semiotic concept of culture, hermeneutic theory in art, axiocultural development of a personality based on the value potential of art, are systematized.The author's definition of "stage image culture of future music teachers" is substantiated. It is considered as an integrative structural feature (consisting of motivational-empathic, cognitive, creative activity-based components), which aims at getting the meaning of musical images, using their value potential, understanding the problems of the theory and practice of stage and vocal interpretation of musical works, acquiring acting, vocal and hermeneutic skills and their application in teaching.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Малахова М. О. 
Формування професійно-особистісних якостей майбутнього вчителя музичного мистецтва у навчальному народно-інструментальному ансамблі. / М. О. Малахова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню, розробленню та експериментальній перевірці ефективності методики формування професійно-особистісних якостей майбутнього вчителя музичного мистецтва у навчальному народно-інструментальному ансамблі. Розкрито сутність базових понять дослідження. Визначено структуру професійно-особистісних якостей учителя музичного мистецтва та її домінантні складові – професійно-педагогічні, музично-творчі, соціально-особистісні якості. Проаналізовано особливості формування професійно-особистісних якостей студентів у навчальних народно-інструментальних колективах. Розроблено критерії, показники та рівні сформованості професійно-особистісних якостей студентів. Доведено доцільність застосування визначених наукових підходів (аксіологічного, системного, діяльнісного, компетентнісного), принципів, педагогічних умов, форм, методів і засобів навчання у формуванні професійно-особистісних якостей майбутніх учителів музичного мистецтва. Обґрунтовано сутність авторської методики. Охарактеризовано компоненти методики формування професійно-особистісних якостей студентів (цільовий, змістово-процесуальний, результативно-оцінювальний). Експериментально перевірено ефективність методики формування професійно-особистісних якостей майбутнього вчителя музичного мистецтва у навчальному народно-інструментальному ансамблі.^UThe dissertation analyzes the current state of research on the problem of developing professional and personal qualities of future music teachers in the educational folk instrumental ensemble. The inconsistencies and problematic aspects of orchestra-ensemble training that obstruct the development of professional and personal qualities of future music teachers are revealed.The essence of the phenomenon is revealed and its definition is clarified. The professional and personal qualities of a music teacher are defined as a set of professional and pedagogical, musical and creative, social and personal competency characteristics that develop in the process of learning and improve in professional activity, thus ensure its effectiveness. The peculiarities of developing the professional and personal qualities of students in educational folk instrumental groups are examined, the problematic aspects of this type of professional training are revealed, and the content of basic research concepts is specified. The educational folk instrumental ensemble is characterized as one of the forms of musical instrumental training of future music teachers, which is based on the principles of collective music-making and provides acquiring skills on playing folk instruments, gaining experience of ensemble performance and professional communication, developing creative skills and professional personal qualities. The development of the professional and personal qualities of future music teachers in the educational folk instrumental ensemble is defined as a process carried out under the developed methods that provides the development of students' professional, pedagogical, musical, creative and socio-personal qualities.The following are the main components of the author's methodology: target (which reflects the purpose and tasks of the developed method, the content of educational and methodological support of the research process); content-procedural (which reveals the specifics of the implementation in the ensemble class of axiological, systemic, activity-based and competency-based approaches in compliance with certain principles, pedagogical conditions, forms, methods and means of teaching students; reflects the interdisciplinary interaction of educational courses in developing professional and personal qualities of students; the content of the educational, pedagogical and concert-performing activity of participants of the educational folk instrumental ensemble); result-evaluation (which covers the system of evaluation of participants of the pedagogical experiment in accordance with the established criteria, indicators and levels, and the result of training students according to the proposed method and the expediency of its application in the educational folk instrumental ensemble). The research findings have practical implications in the development of syllabi for the disciplines «Orchestra Class» and «Ensemble Class» for students of specialty 025 «Musical Art» of the first (Bachelor's) level of higher education; the development of diagnostic tools for determining the levels of the professional and personal qualities of music students of music and pedagogical specialty. The research materials can be used in the system of higher art education, in particular in the organization of educational orchestras and ensembles, as well as in the system of postgraduate pedagogical education, in conducting masterclasses for leaders of educational musical instrumental groups.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Лимаренко В. І. 
Формування методичної компетентності майбутнього керівника вокального ансамблю на засадах ед’ютейнменту: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / В. І. Лимаренко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена проблемі формування методичної компетентності майбутнього керівника вокального ансамблю на засадах ед’ютейнменту.Встановлено, що розв’язання означеної проблеми потребує вивчення відповідної педагогічної, психологічної, музично-педагогічної, філософської та мистецтвознавчої літератури. Виявлено, що педагогічні погляди на розуміння сутності формування методичної компетентності, методики роботи з вокальним ансамблем та використання засад ед’ютейнменту мають спільні й відмінні положення.Розмежовано сутність понять «компетентність», «професійна компетентність» та «методична компетентність». Досліджено складові методичної компетентності, якими має володіти майбутній керівник вокального ансамблю, а саме: володіння методикою постановки голосу, методами розвитку вокальної техніки, культури співу, творчого потенціалу співака; знання принципів класифікації співацьких голосів та вміння правильно визначити тип голосу співака; готовність проєктувати вокально-педагогічний репертуар для різних типів співацьких голосів (дитячих, дорослих); володіння методикою роботи над вокальними вправами, вокалізами, вокальними творами різної форми, жанру, стилю; здатність застосовувати набуті знання і навички в процесі викладання сольного співу у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах.^UDissertation dedicated to the problem formation methodical competence of the future head of the vocal ensemble on the basis of education.It is established that solution specified problems needs study corresponding pedagogical, psychological, music-pedagogical, philosophical and art studies literature . It was found that pedagogical views on understanding entities formation methodical competencies, methods of working with a vocal ensemble and using the principles of edutainment have common and excellent position.The essence of the concepts "competence", "professional competence" and "methodological competence" is delineated. The components of methodical competence, which the future leader of a vocal ensemble should possess, were studied, namely: in improving the technique of voice production, methods of developing vocal technique, singing culture, and the singer's creative potential; knowledge of the principles of classification of singing voices and the ability to correctly determine the type of a singer's voice; willingness to design a vocal-pedagogical repertoire for different types of singing voices (children's, adults); mastering the methodology of working on vocal exercises, vocalizations, vocal works of various forms, genres, and styles; the ability to apply acquired knowledge and skills in the process of teaching solo singing in primary specialized art educational institutions .


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Вишневецька М. В. 
Методика формування естетичної культури майбутніх учителів музичного мистецтва у процесі диригентсько-хорової підготовки.: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / М. В. Вишневецька. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації представлене цілісне дослідження проблеми формування естетичної культури майбутніх учителів музичного мистецтва у процесі диригентсько-хорової підготовки.Проаналізовано стан розробленості проблеми формування естетичної культури майбутніх учителів музичного мистецтва у процесі диригентсько-хорової підготовки. Визначено певні напрями дослідження зазначеного феномену, а саме: аналіз причин, що зумовлюють недостатній рівень сформованості естетичної культури; висвітлення вимог до вчителів музичної освіти та специфіки їх фахової підготовки у контексті реалізації сучасної стратегії музичної освіти; виокремлення напрямів удосконалення фахової підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва; дослідження різних аспектів формування фахової, вокальної, вокально-хорової, вокально-педагогічної, концертно-виконавської, ціннісної, міжкультурної компетентностей; розробка проблеми формування професійної, педагогічної, комунікативної, виконавської, вокально-сценічної, сценічно-образної, художньо-методичної культури; аналіз метафоризації постнекласичного освітнього процесу у вищій школі та міжпредметність мистецької освіти; обґрунтування методики формування готовності до диференціації професійної підготовки студентів-музикознавців; визначення специфіки організації самостійної роботи майбутніх учителів музичного мистецтва; аналіз функції, потенціалу та алгоритмів проєктної діяльності у підготовці майбутніх учителів музичного мистецтва; розгляд методичних аспектів формування національної самосвідомості майбутніх учителів музичного мистецтва; дослідження проблеми формування музично-естетичної культури майбутніх учителів музичного мистецтва засобами фестивального руху; дослідження проблематики диригентсько-хорової підготовки, теоретичних та методичних основ професійної мистецької освіти.^UThe thesis presents a comprehensive study of the issue of developing the aesthetic culture of future music teachers in the course of choral conducting training.We have analysed the state of the studies related to the issue of developing the aesthetic culture of future music teachers in the course of choral conducting training. The thesis identifies certain research areas of the said phenomenon, namely: analysis of the reasons for the low level of the aesthetic culture development; coverage of the requirements for music teachers and the specifics of their professional training in the context of the implementation of the modern strategy for music education; highlighting the directions for improving the professional training of future music teachers; study of various aspects in the development of professional, vocal, vocal-and-choral, vocal-and-pedagogical, concert-and-performance, values-based, and intercultural competences; elaboration of the issue of the development of professional, pedagogical, communicative, performing, vocal-and-stage, stage-and-image, artistic-and-methodological culture; analysis of the metaphorization of the post-non-classical educational process in higher education and interdisciplinary nature of artistic education; substantiation of the methods for developing the readiness for differentiation of professional training of music students; determination of the specifics of the organization of independent work of future music teachers; analysis of the function, potential and algorithms of project activity in the training of future music teachers; consideration of methodological aspects in the development of national self-awareness of future music teachers; study of the issue of developing the musical and aesthetic culture of future music teachers by means of the festival movement; identification of specifics of the development of the aesthetic culture of future music teachers in the People's Republic of China; study of the topics of choral conducting training, theoretic and methodical foundations of professional artistic education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Олексюк В. П. 
Територіальна громада як суб'єкт адміністративних правовідносин: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. П. Олексюк. — Б.м., 2024 — укp.

Визначено, що територіальна громада представляє собою спільноту осіб, що мають властивий адміністративним правовідносинам публічний інтерес місцевого значення. Констатується, що територіальна громада виступає в адміністративних правовідносинах як особливий суб'єкт, що не наділений суверенітетом державної влади.^UIt is determined that a territorial community is a community of persons who have a public interest of local significance inherent in administrative legal relations. It is stated that the territorial community acts in administrative legal relations as a special subject that is not endowed with the sovereignty of state power.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського