Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Наукова електронна бібліотека (103)Реферативна база даних (537)Книжкові видання та компакт-диски (156)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ОРГАНІЗОВАНА$<.>+<.>K=ЗЛОЧИННІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 95
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сорочик Ю. Ю. 
Адміністративно-правове забезпечення протидії організованій злочинності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. Ю. Сорочик ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено поняття "організована злочинність", сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативних актів України, норми яких встановлюють організаційно-правові основи протидії організованій злочинності. Вдосконалено визначення елементів адміністративно-правового забезпечення протидії організованій злочинності. Охарактеризовано систему суб'єктів протидії організованій злочинності на національному рівні, здійснено аналіз діяльності таких суб'єктів на міжнародному рівні, вирішено проблемні питання співпраці з суб'єктами національного рівня. Проаналізовано причини й умови організованої злочинності в Україні, внесено пропозиції щодо вдосконалення норм законодавства, які регламентують діяльність суб'єктів протидії організованій злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)2 + Х881.9(4УКР)017 + Х819(4УКР)112.011.013.3
Шифр НБУВ: РА376756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шарипін А.В. 
Антропологізм і когнітивна семантика: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.02 / А.В. Шарипін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Розроблено концепцію інтертеоретичних структур когнітивного простору людини. Проаналізовано причини, що протидіють інтегруванню феномену цілісності у простір міждисциплінарного дискурсу. Зазначено, що метатеоретичне виродження ліній демаркації стає наслідком епістемологічної невизначеності філософського антропологізму, розроблення інтертеорії когнітивної дії усталює апроксимацію до синтетичної філософії людини та дозволяє виявити межі інтеграції антропологічного принципу. Особистість як інтенціональна система організована згідно з принципом редукції до стану невизначеності (мережної архітектури). Активні та пасивні наміри подвійно ущільнюють каузальні зв'язки світу. Поле когнітивної взаємодії семантичного вузла у життєвому світі оформляється за допомогою інтенціональної геометрії. Геометричну форму інтенцій, правила їх посилення, інваріанти фіксують когнітивні наміри природничих наук, когнітивні теорії мови, моралі, суспільства, комунікації. Можливість їх практичного впровадження досліджено на прикладі еволюції поглядів на природу "ефіру" (вкладеність семантичних мереж концептів). Відображення інертеоретичних структур науки та філософії ілюмінує "інтеграційні межі" особистості: цілісність монади інтенціонального вузла, діади каузальних інтенцій світу та тріади когнітивних інтенцій тіло - інтенція - свідомість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.26 + Ю252:Ш103.2 + Ш103.1 + Ш100.33 +
Шифр НБУВ: РА361904

Рубрики:

      
3.

Касьянова Н.М. 
Боротьба з безпритульністю та бездоглядністю в Донбасі (1943 - 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Касьянова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

На прикладі Донбасу досліджено досвід боротьби держави з такими соціальними явищами, як дитяча безпритульність, бездоглядність і злочинність після звільнення регіону від нацистської окупації та закінчення Великої Вітчизняної війни (1943 - 1953 рр.). Встановлено основні причини виникнення досліджуваних негативних соціальних явищ, визначено масштаби даної проблеми. Проаналізовано законодавчу та розпорядчу базу роботи органів радянської влади, спрямованої на боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та злочинністю, розглянуто основні методи ліквідації цих явищ. Наведено загальну характеристику владних структур, основним завданням діяльності яких було усунення їх негативних проявів і стабілізації ситуації у регіоні щодо рівня дитячої безпритульності та правопорушень. Досліджено діяльність спеціальних дитячих виховних установ для категорії дітей із статусом діти-сироти та бездоглядні, а також призначених для утримання неповнолітніх правопорушників і злочинців. Визначено роль громадськості у справі допомоги дітям вулиці. Проаналізовано стан матеріального забезпечення знедолених дітей, охарактеризовано соціально-побутові умови їх життя. Розкрито особливості організації навчально-виховного процесу у спеціальних дитячих установах, показано специфіку дозвільного життя вихованців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)62-298 + Ч424(4УКР)719.2 + Ч33(4УКР5)62 + Х628.332 +
Шифр НБУВ: РА370066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Мозговський М.В. 
Боротьба тоталітарної системи проти діячів української науки та культури в повоєнний період (1946 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Мозговський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Серія ідеологічних погромів була організована в 1946 - 1948 рр. А.Ждановим за ініціативи Сталіна. Постанови ЦК ВКП (б) з викриттям різних перекручень і хиб в історичній науці, літературі, музиці знаходили живий відгук в Україні, де негайно "виявляли" аналогії "ідейним збоченням", "викривленням", "помилкам" так званого буржуазно-націоналістичного характеру. Не обминули Україну й наслідки "лисенківщини", що на десятки років загальмувало розвиток генетики й кібернетики. Представниками "антинародного, формалістичного, згубного для радянської музики напрямку" категорично кваліфікувалися українські композитори. Наприкінці 1948 р. в Україні було розгорнуто боротьбу проти "низькопоклонства перед Заходом", а пізніше проти "космополітизму".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-49 + Ч213(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА342435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мантуляк Ю.В. 
Виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації як обставина, що виключає злочинність діяння: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.В. Мантуляк ; Акад. адвокатури України. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено питання характеристики виконання спеціального завдання з метою запобігання чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації як однієї з обставин, що виключають злочинність діяння. Проаналізовано поняття та місце виконання спеціального завдання у системі таких обставин. Визначено юридичний склад правомірного вчинку виконання спеціального завдання як систему структурних компонентів (безпосереднього об'єкта, діяння, наслідків, причинового зв'язку між ними, часу, обстановки, спеціального суб'єкта, психічного ставлення до вчиненого діяння (діянь) у цілому та його окремих юридично значимих елементів об'єктивного характеру, мотиву та мети), що характеризуються ознаками, необхідними та достатніми для характеристики діяння, взаємопов'язаного з вимушеним заподіянням шкоди під час виконання такого завдання як обставини, що виключає злочинність діяння. Розглянуто структуру юридичного складу даного правомірного вчинку з урахуванням юридичних фактів, що стосуються загальної структури, специфічної конструкції та конкретного змісту його об'єкта, об'єктивної сторони: суб'єкта та суб'єктивної сторони. Визначено поняття перевищення меж вимушеного заподіяння шкоди під час виконання спеціального завдання та підстави відповідальності особи, яка відповідно до закону виконувала спеціальні завдання, беручи участь в організованій групі чи злочинній організації з метою запобігання чи розкриття їх злочинної діяльності. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення відповідних положень КК України та практики їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.9 + Х883.9(4УКР)2 + Х894.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА341646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Журавська З. В. 
Віктимологічні засади боротьби зі злочинністю у місцях позбавлення волі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / З. В. Журавська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено окремі елементи віктимологічних засад боротьби зі злочинністю в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах. Зокрема, упорядковано понятійний апарат з означеної тематики дослідження, запропоновано визначення таких із них, як злочинність у місцях, детермінанти злочинності, віктимологічні ситуації, віктимізація, віктимологічний напрям кримінологічної політики в місцях позбавлення волі. Розглянуто віктимологічні засади запобігання злочинам і загальносоціальне віктимологічне запобігання злочинам у місцях позбавлення волі. Вдосконалено індивідуальне віктимологічне запобігання злочинам в місцях позбавлення волі та прогнозування індивідуальної віктимної поведінки засуджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128.013 + Х893.9(4УКР)17
Шифр НБУВ: РА378054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Медицький І.Б. 
Вплив соціальних факторів на злочинність в умовах становлення незалежної Української держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.Б. Медицький ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив соціальних факторів на динаміку та структуру злочинності за умов здобуття та розвитку Україною державної незалежності. На підставі вивчення наукових праць юристів, дослідження вітчизняного законодавства та результатів анкетування розкрито зміст найважливіших процесів, які відбувалися у суспільстві за останнє десятиліття й їх взаємозв'язок з криміногенною ситуацією в державі. Наведено пропозиції щодо реалізації заходів загальносоціального та спеціально-кримінологічного профілактичного впливу на злочинність з метою зменшення її рівня. Запропоновано доповнення до чинного законодавства України щодо прийняття нормативно-правових актів з метою запобігання розвитку злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА348632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Андрушко А. В. 
Геронтологічна злочинність: кримінологічна характеристика та запобігання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / А. В. Андрушко ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано закономірності впливу депопуляції та старіння населення на динаміку та структуру геронтологічної злочинності. Проведено кримінологічний аналіз сучасного стану геронтологічної злочинності та з'ясовано її причини та умови. Досліджено значення похилого віку для призначення особі кримінального покарання й його відбування. Розроблено комплекс заходів запобігання геронтологічній злочинності. Наведено низку рекомендацій щодо вдосконалення законодавства України у сфері протидії геронтологічній злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)5 + Х881.9(4УКР)011.1
Шифр НБУВ: РА374609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Скринник З.Е. 
Гроші як соціокультурний феномен у вимірах практичної філософії: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / З.Е. Скринник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 40 с. — укp.

Запропоновано концепцію соціально-культурної суті феномена грошей. Виявлено соціокультурні механізми, через які монетарні відносини спричинюють тоталізацію, інструментальної раціональності у життєвому світі людини та передумови, за яких можливо протистояти такій тоталізації у процесі ринкової трансформації в Україні. З'ясовано соціальну природу культурного феномена грошей як медіума соціальних комунікацій. Проаналізовано особливості узагальнення, абстрагування та ідеалізації у процесі історичної еволюції грошей як спеціалізованої мови. Виявлено причини та наслідки перетворення метамови грошей до специфічної матриці культурної реальності, її вплив на розвиток і утвердження раціональності у соціальному житті. Розкрито роль грошей у процесі системної колонізації життєвого світу людини у добу Модерну. Висвітлено коло проблем, що вимагають поглиблення взаємодії філософського й економічного знання. Досліджено місце та роль феномена грошей у системі соціальних та індивідуальних цінностей. Проаналізовано передумови еволюції "людини економічної" у напрямку до "людини етичної". Аргументовано, що єдиною соціальною силою, що протистоїть інструментальній раціональності монетарних кодів, є організована воля громадянського суспільства. Визначено соціальну природу грошей, а саме: фінансові важелі, які держава, реалізуючи суспільний вибір, використовує для надання економіці соціального спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*18:У +
Шифр НБУВ: РА349836

Рубрики:

      
10.

Головкін О.В. 
Групова злочинність та її попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Головкін ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему запобігання групової злочинності. Визначено основні аспекти її підвищеної суспільної небезпеки. Проаналізовано поняття групового злочину. Особливу увагу приділено проблемі співвідношення групової й організованої злочинності, які базуються на спільних соціально-психологічних закономірностях і є окремими специфічними видами у загальній структурі злочинності. Підтверджено існування певних видів злочинів, які вчинюються за групової форми частіше, ніж інші (корисливої, насильницької групової злочинності). На базі соціально-психологічного підходу виявлено велике коло аспектів кримінологічного дослідження групової злочинності. Розроблено необхідні для розуміння групової злочинної поведінки визначення певних понять, а саме: групова динаміка злочинної групи, групові санкції, групові норми, груповий тиск, групові конфлікти, групова згуртованість, конфомізм, лідерство, психологічний вплив. Висвітлено аспекти, які необхідно враховувати під час розробки запобіжних заходів групової злчинності, а саме: вікові особливості; зміст, характер злочинної діяльності; типологію злочинних груп. Досліджено питання типології злочинних груп. На підставі аналізу групової злочинності розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)017 + Х883.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА341277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Яницька Н.В. 
Групова корисливо-насильницька злочинність молоді та її попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.В. Яницька ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено комплекс питань щодо проблем боротьби з груповою корисливо-насильницькою злочинністю молоді. Підкреслено, що злочинність набуває в Україні все більш організованого характеру. Наголошено, що змінилася кримінологічна характеристика і структура злочинних угруповань. Доведено, що найбільш розповсюдженими злочинами, які мають корисливо-насильницьку спрямованість, є розбій, грабіж, вимагання, вбивство з корисливих мотивів. Виділено дві вікові групи злочинців: 14 - 17 та 18 - 28 років. Зазначено, що групова корисливо-насильницька злочинність молоді характеризується високим рівнем корпоративності, наявністю лідерів, які планують діяльність групи, жорсткою внутрішньогруповою ієрархією, чітким розподілом ролей та функцій між учасниками групи, конспірацією злочинної діяльності. Особливу увагу приділено розробці заходів загальносоціальної, спеціально-кримінологічної та віктимологічної профілактики групових корисливо-насильницьких злочинів молоді, удосконаленню чинного кримінального законодавства, яке встановлює відповідальність за злочини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122.017 + Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА310720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Халецький А.В. 
Державний механізм попередження економічної злочинності в забезпеченні національної безпеки: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.В. Халецький ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення державного механізму запобігання економічної злочинності. Визначено теоретичні та методологічні засади державного механізму управління національною безпекою. Проаналізовано стан економічної безпеки та загрози даній безпеці. Розкрито механізм запобіжного впливу на економічну злочинність, удосконалено організаційно-правовий механізм державного управління національною безпекою створенням Центру експертизи її стану при Апараті Голови облдержадміністрації як підгрунтя міжвідомчої взаємодії, інформаційного обміну та незалежної експертизи у захисті національних інтересів та забезпеченні економічної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА356085

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Федусик В.В. 
Жіноча злочинність в Україні (кримінально-правові та кримінологічні проблеми): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Федусик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних питань, що стосуються проблем вивчення та запобігання жіночій злочинності в Україні. Внаслідок аналізу юридичної літератури визначено передумови криміналізації жіночої злочинності, описано форми реалізації кримінальних заборон у відношенні жінок, а також зроблено спробу визначити перспективи кримінальної та профілактичної політики у сфері контролю за жіночими злочинами. Уточнено зміст і характеристики процесу криміналізації жіночих злочинів, проаналізовано предмет і структуру даної кримінології, надано кримінологічну характеристику злочинності та віктимізації жінок, визначено перспективні напрямки профілактики жіночої злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)51 + Х881.9(4УКР)011
Шифр НБУВ: РА314866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Хлистова Н.Б. 
Заохочення суспільно корисної мотивації: кримінально-правові та кримінологічні аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.Б. Хлистова ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено характеристику суспільно корисної мотивації злочинної, посткримінальної та правомірної поведінки. Проаналізовано суперечливі погляди у сучасній юридичній науці щодо існування суспільно корисної мотивації злочину. Визначено сутність поняття суспільно корисної мотивації, виявлено ознаки, що відрізняють її від суспільно негативної мотивації. Розроблено кримінально-правову та кримінологічну класифікацію суспільно корисної мотивації злочинної, посткримінальної та правомірної поведінки. Обгрунтовано недоцільність застосування покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до осіб, які вчинили злочин з суспільно корисною мотивацією. Запропоновано внести зміни до переліку обставин, що пом'якшують покарання, шляхом уведення норми, яка б мала обов'язково враховуватися судом під час призначення покарання (п. 10 ч. 1 ст. 66 КК України "Вчинення злочину із суспільно корисною мотивацією"). Запропоновано заходи щодо підвищення правовиховної функції суду, підвищення його ролі у формуванні суспільно корисної мотивації поведінки учасників судочинства, особливо підсудного у контексті його виправлення та подальшої ресоціалізації. Визначено особливості суспільно корисної мотивації у випадках перевищення меж необхідної оборони. Обгрунтовано необхідність розширення переліку спеціальних норм про звільнення від кримінальної відповідальності з метою заохочення суспільно корисної мотивації посткримінальної поведінки. Наведено пропозиції щодо розвитку заохочувальних положень у законодавстві України, зокрема запропоновано прийняти Закон України "Про заохочення діяльності з протидії злочинності". Доповнено перелік обставин, які виключають злочинність діяння інститутом відновлення втраченого права (втраченої речі), який стимулюватиме потерпілих до повернення свого майна без звернення до правоохоронних органів, що має сприяти поліпшенню боротьби зі злочинами проти власності, які не є тяжкими. Обгрунтовано необхідність розмежування каральних і виправних функцій у виконанні покарання та їх розподілу між державними органами та суспільством. Наведено пропозицію про прийняття Закону України "Про волонтерський рух в Україні" з метою надання волонтерам відповідних прав і законодавчо чітко врегульованого статусу, що сприятиме стимулюванню суспільно-корисних проявів громадськості, які протидіють злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)03 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА360046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Левицька Л.В. 
Запобігання насильницьким злочинам щодо неповнолітніх в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.В. Левицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Досліджено юридичні питання щодо поняття та особливостей насильства, що застосовуються до неповнолітніх. Розглянуто загальні та спеціальні чинники, що детермінують насильницьку злочинність, а також проблеми запобігання нисильницьким злочинам щодо неповнолітніх і шляхи їх вирішення. Наведено рекомендації щодо вдосконалення правозастосовної діяльності, а також - законодавцю щодо вдосконалення кримінально-процесуального законодавства України з приводу закріплення в КПК процесуальних гарантій захисту прав та законних інтересів неповнолітніх потерпілих від злочинів взагалі та насильницьких зокрема, а також кримінального законодавства України з приводу єдиного тлумачення поняття "неповнолітній".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)114 +
Шифр НБУВ: РА326177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Примаченко В.Ф. 
Затримання особи, яка вчинила злочин, як обставина, що виключає злочинність діяння: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Ф. Примаченко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі вивчення Кримінального кодексу України 2001 р. проведено комплексне дослідження затримання особи, яка вчинила злочин, як обставини, що виключає злочинність діяння. Проаналізовано історичний розвиток українського кримінального законодавства про затримання злочинця. Розкрито юридичну природу затримання особи, яка вчинила злочин, визначено його місце в системі обставин, що виключають злочинність діяння. Досліджено співвідношення затримання особи, яка вчинила злочин, з іншими видами затримання: адміністративним, кримінально-процесуальним і затриманням у криміналістичному аспекті. Визначено відмінності між затриманням злочинця без заподіяння йому шкоди та із заподіянням шкоди, з урахуванням яких встановлено правові та фактичні підстави, склад кримінально-правового затримання. Досліджено проблеми реалізації права на затримання особи, яка вчинила злочин, працівниками правоохоронних органів. Розглянуто види перевищення службових повноважень у процесі реалізації заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила злочин. Висвітлено питання кримінальної відповідальності за перевищення службових повноважень. Наведено пропозиції щодо внесення змін до Конституції України, удосконалення кримінального та кримінально-процесуального законодавства та Закону України "Про міліцію" від 20 грудня 1990 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881,9(4УКР)015 + Х893,9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА356469

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мандриченко Ж.В. 
Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням винного з потерпілим: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ж.В. Мандриченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання щодо звільнення осіб від кримінальної відповідальності у системі заходів кримінально-правового впливу. Досліджено генезу та соціальну обумовленість інституту примирення винного з потерпілим. Проаналізовано кримінально-правову природу та сутність звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням винного з потерпілим. Визначено підстави й умови звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням. Наведено рекомендації щодо вдосконалення механізму кримінально-правового регулювання, а також підвищення ефективності кримінально-правового впливу на злочинність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)03 + Х893.9(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА350635

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пономаренко Ю.А. 
Зворотна дія кримінального закону в часі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.А. Пономаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено суть поняття кримінального закону, зважаючи на єдність його змісту та форми, висвітлено можливі зміни кримінального закону шляхом трансформації його змісту, форми поступово або одночасно. Акцентовано увагу на неможливості досягнення мети офіційного оприлюднення кримінального закону, який встановлює злочинність діяння та посилює кримінальну відповідальність, у разі набуття ним чинності з дня опублікування. Наведено загальне визначення поняття часу вчинення злочину, без урахування об'єктивних ознак. Доведено, що кримінальний закон може мати лише зворотну дію, а не зворотну чинність або зворотну силу. Зазначено, що зворотна дія кримінального закону в часі має не морально-етичне або прагматичне, а юридичне обгрунтування. Виділено матеріальні та формальні підстави звротної дії кримінального закону в часі, показано їх співвідношення та прояв у кримінальному законі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)0-320.2
Шифр НБУВ: РА317751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Микитчик О.В. 
Злочин як соціальне явище: філософсько-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О.В. Микитчик ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Показано багатовимірність злочину як соціального явища в культурно-цивілізованому розвитку суспільства. Визначено конвенційно-теоретичні засади наук, які вивчають злочин та злочинність у загальній системі суспільствознавства. Проаналізовано кримінально-правове визначення поняття злочину в контексті змін його суттєвих ознак у процесі ускладнення та диференціації політико-економічних, матеріально-виробничих, морально-психологічних та інтерособистісних взаємин людей у суспільстві. Проведено порівняльний аналіз кримінально-правової законотворчості в різних правових системах, що зумовлюють визначення злочину та покарання як національно самобутніх явищ. Запропоновано у визначенні поняття злочину на перше місце поставити шкоду, що завдається особі в системі суспільних відносин та створює небезпеку для суспільства. Визначено фактори впливу на динаміку злочинності в Україні в перехідний період до демократично-політичних ринково-економічних відносин, лібералізації судочинства в суспільному житті прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)01 + Х883.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА321819

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Денисов С. Ф. 
Злочинність кримінально активної частини молоді та її запобігання в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / С. Ф. Денисов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено методологічні та теоретичні проблеми злочинності кримінально активної частини молоді. Визначено, що злочинність молоді має специфічні особливості й являє собою самостійний об'єкт кримінологічного дослідження. Виявлено, що кримінально активна частина молоді є соціодемографічною підгрупою, яка характеризується відповідними ознаками. Дані ознаки виявлено в ході емпіричних досліджень. Надано поняття злочинності кримінально активної частини молоді. Визначено інші, ніж офіційні, вікові межі. Розглянуто проблему молодіжної злочинності в структурі загальної злочинності, унаслідок чого виявлено закономірності на рівні кореляцій. Складено кримінологічну характеристику особи злочинця молодіжного віку. Виявлено особливості молодої людини, що накладають свій відбиток на характер дії криміногенних чинників. До них належать: фізіологічні, індивідуально-психологічні та соціально-психологічні властивості. Визначено доктринальні та практичні засади запобігання злочинності кримінально активної частини молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА383307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського