Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Наукова електронна бібліотека (365)Реферативна база даних (6531)Книжкові видання та компакт-диски (452)
Пошуковий запит: (<.>K=ОРТОГОНАЛЬН$<.>+<.>K=ФУНКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 843
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євсюк М.М. 
Аналіз і синтез надширокосмугових сигналів із заданими кореляційними функціями: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.12.13 / М.М. Євсюк ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачі аналізу спектральних і кореляційних властивостей поліноміальних сигналів (ПС) та узагальненого гауссового імпульсу (УГІ). Розроблено метод синтезу оптимальних ПС з заданими кореляційними властивостями в часовій та частотній областях, оптимальних УГІ на підставі їх комбінації. Запропоновано метод аналізу спектральних і кореляційних властивостей надширокосмугових сигналів, УГІ, досліджено його спектральні та кореляційні властивості. Розроблено метод синтезу оптимальних ПС з заданими властивостями в часовій та частотній областях, оптимальних кореляційних функцій, заданих дискретними та неперервними значеннями на підставі комбінованого УГІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 + З95-5-01 +
Шифр НБУВ: РА370317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Єгоркіна Т.О. 
Мотиваційний механізм управління витратами підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.О. Єгоркіна ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2008. — 17 с. — укp.

Розкрито сутність економічної категорії "витрати" підприємства як сукупності необхідних ресурсів для виробництва, обігу й кінцевої реалізації продукту, що відтворюються в процесі його реалізації. Розроблено узагальнену класифікацію витрат за цілями управління ними: з визначення собівартості та фінансових результатів діяльності підприємства; проведення аналізу та планування витрат; мотивації робітників; контролю за витратами. З'ясовано, що основними функціями управління витратами є планування, організація, мотивація, контроль, комунікація, прийняття управлінського рішення. Особливу увагу приділено вивченню функції мотивації, яка стимулює результативність діяльності, досягнення цілей і подальший розвиток підприємства. Наведено визначення категорії "мотивація" як комплексу матеріальних і моральних стимулів, спрямованих на підвищення зацікавленості окремого індивідуума та колективу в цілому в кінцевих результатах праці за умов обмеженості ресурсів. Розкрито сутність мотиваційного механізму як системи динамічних економічних і соціальних відносини між адміністрацією та робітниками, який передбачає єднання процесів оптимізації витрат підприємства та підвищення добробуту й морального задоволення робітників на базі використання відповідних форм, методів, інструментів і важелів. На підставі модифікації логістичної функції побудовано прогностичні моделі залежності прибутку підприємства від підвищення витрат на оплату праці з урахуванням мотиваційного механізму. Запропоновано методику формування мотиваційного механізму на торговельних підприємствах як інструменту інтеграції економічних інтересів підприємства та робітників у межах стандартів якості ISO 9004.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-862-21 +
Шифр НБУВ: РА356059

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Єгоров Ю.О. 
Тонка структура монохроматичних та поліхроматичних сингулярних пучків у одноосьовому кристалі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.О. Єгоров ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 17 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження процесів генерації та керування оптичними вихорами, що виникають у системі одноосьовий кристал - поляризаційний фільтр у когерентних і поліхроматичних пучках. Показано, що одноосьовий кристал здатний істотно перетворити структуру вихідного пучка таким чином, що в ортогонально поляризованій компоненті народжуються оптичні вихори, топологічний заряд яких на дві одиниці відрізняється від заряду вихідного пучка та напрямком циркуляції кругової поляризації у цьому пучку. Проаналізовано тонку структуру поляризації та топологічного заряду оптичних вихорів і показано, що за допомогою елементів поляризованого фільтра, утримуючого чвертьхвильову пластинку та поляризатор, можна керувати радіальним і азимутальним положенням одиничних оптичних вихорів у перетині пучка. Показано, що у разі розповсюдження поліхроматичного пучка чрез кристал і поляризаційний фільтр за оптичною віссю пучка з ортогональною поляризацією народжується поліхроматичний вихор з подвійним топологічним зарядом, що має широкий спектральний діапазон довжин хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 +
Шифр НБУВ: РА339100

Рубрики:

      
4.

Єгоров В. Б. 
Інноваційне автоматизоване управління процесами виробництва комбікормів: нові канали інформації, стабілізація якості / В. Б. Єгоров. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню важливої і актуальної науково прикладної проблеми, а саме розробленню наукових основ створення систем автоматизованого управління технологічними процесами виробництва комбікормів, що забезпечують підвищення якості продукції за рахунок реалізації управління в режимі реального часу непрямими показниками якості і корекції їх заданих значень за результатами лабораторних досліджень прямих показників. Сучасні вимоги до ефективності виробництва, особливості технології ідинамічних властивостей технологічних машин визначають екстремальність вимог функціонування систем управління технологічними машинами в комбікормовій галузі. Відомі функції не забезпечують належний рівень управління якістю готової продукції. Для цього необхідна нова функціяфункція управління якістю готової продукції, що включала б в себе функцію мінімізації затримок на отримання актуальної інформації про стан сировини (фізико-хімічні та мікробіологічні властивості сировини в ході технологічних процесів переробки) та функцію параметричної оптимізації САУ, що враховує стабільність перебігу технологічного процесу: функція мінімізації затримок на отримання актуальної інформації про стан сировини (фізико-хімічні та мікробіологічні властивості сировини в ході технологічних процесів переробки), та функція параметричної оптимізації САУ що враховує стабільність перебігу технологічного процесу.^UThe thesis is devoted to the solution of an important and topical scientific and applied problem, namely, the development of scientific foundations for the creation of automated control systems for the technological processes of the production of mixed feed, which ensure an increase in product quality through the implementation of real-time control of indirect quality indicators and correction of their set values based on the results of laboratory studies of direct indicators. Conducted active experiments with the control of the extrudate pattern through a specialized vision camera and repeated examination of samples in laboratory conditions for comparison, processed and generalized research results. A system with a set of «optimal» regulator settings obtained during optimization by the integral quadratic criterion, taking into account the rate of the transient process, with a significant scatter of the parameters of the control object, is less stable than a system with a set of regulator settings obtained during optimization by the integral criterion of stability.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Єгорова І. Є. 
Метод оберненої задачі та неспадні розв'язки нелінійних еволюційних рівнянь: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.01.03 / І. Є. Єгорова ; Ін-т математики НАН України. — К., 2010. — 28 с. — укp.

Побудовано теорію розсіювання для одновимірного оператора Шрьодінгера й оператора Якобі із коефіцієнтами, що мають різні скінченнозонні фонові асимтотики на півосях. Одержано характеристичні властивості даних розсіювання, що дозволили розв'язати пряму й обернену задачі розсіювання у класі збурень із заданою гладкістю та заданою кількістю скінченних моментів. Результати застосовані для розв'язання методом оберненої задачі розсіювання задач Коші для рівнянь КдФ, мКдФ та ієрархії Тоди із асимтотично скінченнозонними початковими умовами типу сходинки. Одержано точні асимптотичні формули, що описують поведінку розв'язку ланцюжка Тода з початковими умовами типу сходинки за великим часом (розпад розв'язку на асимп-тотичний ряд солітонів). Зінтегровано рівняння КдФ і дефокусуюче НШ у класах майже періодичних функцій, що мають заданий спектр канторівського типу. Доведено, що ці розв'язки є рівномірними майже періодичними функціями за часом. Методами теорії розсіювання досліджено деякі властивості дискретного спектру комплексних матриць Якобі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022
Шифр НБУВ: РА377625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Єгорова Л.В. 
Оптимізація надання медичної допомоги людям похилого і старечого віку в умовах відділення медико-соціальної реабілітації територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / Л.В. Єгорова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації роботи відділення медико-соціальної реабілітації територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів (ТЦСОП) з урахуванням існуючих потреб населення похилого віку. Досліджено потреби та захворюваність пацієнтів ТЦСОП, структуру, ресурсне забезпечення та діяльність відділень медико-соціальної реабілітації ТЦСОП. Встановлено факт реального незадоволення потреб у медико-соціальній реабілітації. Доведено необхідність співпраці та розроблено механізми взаємозв'язків персоналу відділення медико-соціальної реабілітації ТЦСОП з сімейними лікарями амбулаторій загальної практики сімейної медицини. В результаті даної співпраці створено Київський геріатричний волонтерський інформаційний центр, основними функціями якого є інформування громадян похилого віку про можливість одержання медичних, соціальних і побутових послуг у Києві, впровадження серед населення принципів здорового способу життя й активного довголіття. Розроблено функціонально-структурну модель відділення медико-соціальної реабілітації ТЦСОП, окремі елементи якої запроваджено у практику. Показано соціальну, медичну й економічну ефективність такої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)292 + С5*651*1
Шифр НБУВ: РА371733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Єгорова Ю.В. 
Стенокардія напруження: клініко-гемодинамічна характеристика, функція ендотелію та обмін ліпідів під впливом медикаментозного лікування та реваскуляризації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Ю.В. Єгорова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. — Д., 2007. — 22 с. — укp.

Визначено роль метаболічних порушень (дисліпідемії, інсулінорезистентності), функціонального стану ендотелію та запалення як факторів ризику та прогресування атеросклерозу коронарних артерій, досліджено особливості перебігу ішемічної хвороби серця (ІХС) за умов медикаментозного лікування з використанням статинів та реваскуляризації. Уточнено дані щодо взаємозалежності між ступенем атеросклеротичного ураження коронарних артерій і клінічним перебігом стенокардії та морфофункціональними змінами серця, які переважно виявлені у разі багатосудинного ураження на тлі вірогідної різниці між стенозуючим одно- та двосудинним ураженням. У хворих на ІХС виявлено вірогідний взаємозв'язок між рівнем інсуліну та тригліцеридів за відсутності взаємозв'язку між вмістом інсуліну у сироватці крові та проявами коронарного атеросклерозу. Встановлено негативну кореляцію між рівнем кортизолу у сироватці крові та індексом стенозування коронарних артерій. Вперше вивчено вміст нейрональних молекул клітинної адгезії (NCAM/CD56) у хворих на стенокардію напруження. Встановлено підвищення їх рівня у даної категорії пацієнтів у порівнянні зі здоровими особами. Уточнено дані щодо додаткових плейотропних ефектів статинів у вигляді зниження ступеня гіперінсулінемії та інсулінорезистентності, стійкість яких пов'язана з прийомом препарату та нівелюється протягом трьох місяців після самостійного припинення його вживання. Зауважено, що використання медикаментозних методів лікування сприяє стабілізації ІХС, а дані ефекти суттєво не відрізняються у порівнняні з хворими, яким проведено реваскуляризацію. Виявлено, що реваскуляризація протягом одного року сприяє зниженню функціонального класу стенокардії та попередженню прогресування хронічної серцевої недостатності за умов збереженої систолічної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р410.140.67-3 +
Шифр НБУВ: РА351036

Рубрики:

      
8.

Ємцева Е. Г. 
Система діяльності центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з трудової соціалізації старшокласників: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / Е. Г. Ємцева ; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано наукові підходи до визначення понять "трудова соціалізація старшокласників", "трудова соціалізованість старшокласників". Розкрито зміст та особливості діяльності центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді щодо організації процесу трудової соціалізації старшокласників. Розроблено та науково обгрунтовано систему діяльності центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді щодо організації процесу трудової соціалізації старшокласників, провідними функціями якої визначено організаційну, координаційну й управлінську. Встановлено та впроваджено програму з трудової соціалізації шкільної молоді. Висвітлено методичне забезпечення діяльності трудового загону старшокласників. Визначено методичні рекомендації фахівцям соціально-педагогічної сфери щодо організації процесу трудової соціалізації школярів старшого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С40(4УКР)
Шифр НБУВ: РА377051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
9.

Єфремов В.П. 
Розробка оптимальних систем передавання середовищами з ненормованими характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.П. Єфремов ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено методику синтезу сигналів-переносників і опорних сигналів багатоканального кореляційного приймача за критерієм мінімуму дисперсії сумарної перешкоди, породженої на виходах кореляторів приймача адитивними, мультиплікативними перешкодами і лінійними частотними спотвореннями сигналів. Охарактеризовано методи оптимального синтезу сигналів-переносників багатоканальних систем передавання цифрової інформації (СПЦІ) з заданими моментами перетинання нульового рівня, які мають мінімальну ширину спектра, а також синтезу сигналів з заданою автокореляційною функцією. Досліджено задачу оптимальної лінійної обробки багатомірних сигналів. Показано, що мінімум дисперсії шуму на виході оптимального лінійного фільтра не залежить від виду багатомірного ортогонального перетворення. Доведено ефективність застосування в системах передавання ортогональних гармонійних сигналів формування спектра групового сигналу за критерієм максимізації швидкості передачі каналами зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з884.14-01
Шифр НБУВ: РА315178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Івановська О.П. 
Суб'єктно-образна система фольклору: категоріальний аспект: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.07 / О.П. Івановська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 39 с. — укp.

На базі ідей споріднених гуманітарних наук - лінгвістики, семіотики, культурної антропології, соціології, з використанням структурно-семіотичного підходу комплексно досліджено український фольклор як соціокультурний феномен. Запропоновано модель образної системи українського фольклору, конститутивними категоріями якої є суб'єктність етносу, соціуму й індивіда, семіосфера фольклору; трансмісія традиційного смислу, наратив як функція фольклорного тексту. У функціональній парадигмі досліджень фольклорний текст розглянуто як семіотичну одиницю фольклору, як засіб моделювання різних видів реальності за правилами комунікативного слідкування носіїв традиції. Основним текстотвірним чинником фольклорного факту є комунікативна інтенція адресата, втілена через прагматику тексту, серединний елемент діалогу. Він моделює інтерсуб'єктну структуру, актанти якої - автор-виконавець і реципієнт. У цьому аспекті колективність розглянуто у безпосередньому зв'язку з конвенційністю фольклорної ситуації. Виявлено синтезувальні чинники конвенційності та варіативності наративу. Визначено функції фольклорного наративу, завдяки яким виникає явище його варіативності, але водночас зберігається традиційний смисл. Обгрунтовано методологічну доцільність вивчення фольклорного феномену у двох контекстах: як функцію (з її процесуальними характеристиками) і як текст (з його дискурсивними характеристиками). До наукового обігу фольклористики введено категорію суб'єктності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-357 +
Шифр НБУВ: РА350612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Іванюк В.А. 
Комп'ютерне моделювання динамічних об'єктів на основі ланцюгово-дробової апроксимації складих передатних функцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.А. Іванюк ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Змодельовано динамічні об'єкти, що описуються складними передатними функціями, шляхом ланцюгово-дробової апроксимації. Розвинуто ідею застосування ланцюгових дробів під час побудови апроксимаційних моделей динамічних об'єктів. Розроблено алгоритми апроксимації дробово-раціональних передатних функцій високого порядку, побудови апроксимаційних моделей об'єктів з розподіленими параметрами, що описуються ірраціональними передатними функціями. Розроблено пакет прикладних програм, що містить модулі, які реалізують алгоритми побудови ланцюгово-дробових апроксимаційних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА364056

Рубрики:

      
12.

Іванюра І.О. 
Адаптаційні можливості функціональних систем організму учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.О. Іванюра ; Київ. нац ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено фізіологічні механізми адаптації організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано показники кількісних динамічних характеристик рівня економічності зовнішнього дихання і серцево-судинної системи учнів середнього шкільного віку за різної тривалості фізичних навантажень. Показано, що у процесі фізичних навантажень підвищуються адаптаційні можливості кардіореспіраторної системи, але до певної фізіологічної межі, вище якої можуть виникнути патологічні зміни. Виділено нормативні зони показників, які відображають динаміку адаптації для різних вікових груп. Розроблено кількісні критерії для прогнозування функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем за умов тривалих фізичних навантажень. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів і деяких психофізіологічних функцій встановлено, що адаптація до тривалих фізичних навантажень супроводжується у дітей і підлітків удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежених дітей з різним рівнем властивостей функціональної рухливості та сили основних нервових процесів за умов тривалих фізичних навантажень характер і спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Визначено динаміку зв'язків властивостей основних нервових процесів з вегетативними, сенсомоторними та психічними функціями. Адаптація до м'язових навантажень за умов тривалих тренувань забезпечує розвиток властивостей ВНД, які визначають успішність спортивної діяльності учнів середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.41 + Ч511.52-1
Шифр НБУВ: РА313309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Івашура М.М. 
Поліморфізм гетерохроматинових районів акроцентричних хромосом свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / М.М. Івашура ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Вивчається поліморфізм районів структурного гетерохроматину на хромосомах свиней, а також зв'язок варіабельності С-гетерохроматину з репродуктивними функціями тварин. Визначено, що носії структурно гетерогенних по С-гетерохроматину гомологічних хромосом характеризувались підвищеною життєздатністю нащадків. На клітинному рівні виявлено зв'язок структурного С-поліморфізму акроцентричних хромосом з нестабільністю генома в лейкоцитах крові свиней. Підвищена варіабельність С-гетерохроматину пов'язана з реалізацією певних типів хромосомних порушень, а також з формуванням асоціацій хромосом. Розроблено метод та обладнання для дослідження хромосом комп'ютерним способом. Для візуального аналізу С-поліморфізму акроцентричних хромосом свиней запропоновано критерії напівкількісної оцінки поліморфних С-блоків за 5-бальною шкалою. Розроблено модифікацію С-методу, яка забезпечує стабілізацію хромосомного матеріалу при С-забарвленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.231.2,022

Рубрики:

      
14.

Івон Є. М. 
Альфа-Гетерозаміщені MIDA боронати / Є. М. Івон. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню α-гетерозаміщених MIDA боронатів. Ключова роль відводиться ацил MIDA боронатам.Розроблено метод синтезу трифункціонального С2-будівельного блоку – 1-(триметилсиліл)вініл MIDA боронату. Проведено ортогональні перетворення вищезгаданої сполуки за трьома функціональними групами.Вперше розроблено метод in situ генерування форміл MIDA боронату – першого гомологу класу ацил MIDA боронатів. Підібрано умови проведення його реакцій з широким колом нуклеофілів. З'ясовано, що реакційна здатність карбонільної групи є подібною до аліфатичних альдегідів. Дією металоорганічних С-нуклеофілів одержано α-гідроксиборонати гомоалільного, пропаргільного та альдольного типів, котрі було доокиснено до відповідних алкініл-заміщених ацилборонатів та β-дикарбонільних MIDA боронатів. Синтез сполук обох типів є безпрецедентним.Розроблено метод одержання аліфатичних α-борильованих α-бромокетонів, що містять функціональні групи (етери, естери, карбамат) виходячи з β-заміщених вініл MIDA боронатів. Досліджено межі застосування розробленого методу. Показана можливість використання одержаних сполук в якості моно- та диелектрофілів.^UThis thesis is devoted to the study of α-heterosubstituted MIDA boronates. A key role among them is addressed to acyl MIDA boronates – a novel class of organoboron compounds. Great attention is focused on the investigation of the reactivity of the carbonyl group of acyl MIDA boronates toward nucleophiles, which are typical for aliphatic aldehydes. In addition, the synthesis and study of aliphatic α-borylated α-bromoketones were performed. A method for the synthesis of a trifunctional C2-building block – 1-(trimethylsilyl)-vinyl MIDA boronate has been developed. Orthogonal transformations of the above-mentioned compound were carried out according to all three functional groups. A procedure for the preparation of acyl MIDA boronates based on 1-substituted alkenyl MIDA boronates has been explored. Optimal results were obtained in the case of a two-step sequence: dihydroxylation of an alkene group followed by cleavage of the obtained diol with periodic acid. A method for in situ generation of formyl MIDA boronate – the first homologue of the acyl MIDA boronate class has been developed in this work for the first time. The compound has been synthesized by oxidation of hydroxymethyl MIDA boronate under modified Swern reaction conditions. Formylboronate has been characterized by NMR on 1H and 13C nuclei, and its stability was investigated. The conditions for its reactions with a wide range of nucleophiles were investigated. The study of its reactions with heteroatom nucleophiles has confirmed the hypothesis that the reactivity of its carbonyl group is similar to that of aldehydes. Testing of organometallic C-nucleophiles in the addition reactions to the formyl MIDA boronate has been done The search for reagents with an optimal balance of nucleophilicity and basicity has lead up to the successful addition of allyl- and propargyl-zinc reagents, alkynyl-titanium reagents, and lithium enolates of ketones, esters, and nitriles. Homoallyl and allenic α-hydroxyboronates; propargyl α-hydroxyboronates, and borylated aldols have been obtained by the action of the above reagents on pre-generated formyl MIDA boronate. The obtained propargylic α-hydroxyboronates and aldols were oxidized to the corresponding alkynyl-substituted acylboronates (borylated ynones) and β-dicarbonyl MIDA boronates. The synthesis of the compounds of both types is unprecedented. The possibility of using β-dicarbonyl MIDA boronates as 1,3-dielectrophiles was shown in the examples of cyclization to borylated pyrazoles. A method for preparation of the aliphatic α-borylated α-bromoketones containing functional groups (ethers, esters, carbamate) has been developed starting from β-substituted vinyl MIDA boronates. A key transformation of the synthetic sequence is the bromohydroxylation of alkenylboronates by the action of N-bromosuccinimide in aqueous medium. For most of the tested substrates, the reaction is regiospecific and stereoselective. In general, it occurs with the retention of the C-B bond and it is tolerant to such functional groups as ethers, esters, and the remote carbamate-protected amine. However, the involvement of nucleophilic functional groups has been observed in the bromo-hydroxylation step of alkenyl MIDA boronates, in the cases, where five-membered cycles formation is possible and electrofuges such as benzyl and tert-butyl groups are present. All obtained vicinal bromohydrins have been successfully oxidized to α-borylated α-bromoketones. The possibility of using these compounds as mono- and dielectrophiles has been demonstrated by examples of nucleophilic substitution of the halogen atom and heterocyclization to borylated thiazoles and furan.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Іжболдіна А. В. 
Вдосконалення організації внутрішнього контролю на промислових підприємствах: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / А. В. Іжболдіна. — Б.м., 2024 — укp.

Основний науковий результат дисертаційної роботи полягає у створенні теоретичного підґрунтя щодо організації внутрішнього контролю на промислових підприємствах на основі його аналітичного дослідження та удосконалення управління ним.Досліджено сутність і еволюцію поняття «внутрішній контроль» та запропоновано його власне визначення. Визначено інструментарій організації внутрішнього контролю на промислових підприємствах. В дослідженні враховано ряд зовнішніх та внутрішніх факторів, що мають вплив на внутрішній контроль; систематизовано основні функції внутрішнього контролю (інформаційна, діагностична, комунікаційна, функція оцінки) та запропонована комбінована функція внутрішнього контролю, як координаційно-коригувальна, яка дозволить здійснювати своєчасний та результативний контроль управлінням підприємством. Також визначено ключові завдання організації системи внутрішнього контролю на промислових підприємствах (забезпечення законності та достовірності відображення інформації в обліку, виявлення та встановлення причин відхилень у процесі господарської діяльності, контроль за дотриманням встановленого регламентного забезпечення структурних підрозділів, проведення оцінки кінцевих результатів всього колективу, прийняття управлінських рішень щодо ефективної роботи організації), які мають вплив на ефективність управління діяльністю підприємства.Уточнено елементи системи внутрішнього контролю на промислових підприємствах. Систему внутрішнього контролю на промисловому підприємстві в дослідженні удосконалено шляхом додання до її елементів внутрішнього середовища підприємства та побудови його оптимальної моделі, які містять основні підстави, що визначають сутність внутрішнього контролю середовища, мету, завдання, елементи, методику системного аналізу та п’ять етапів проведення аналізу функціонування економічної системи (виявлення та чітке формування кінцева мета, конкретизація мети окремих підрозділів; оцінка рівня якості та кількості продукції, ресурсозбереження, організаційно-технічний розвиток виробництва, налагодження мережі постачальників (клієнтів); проведення аналізу зростання обсягів виробництва та продажу, аналіз ринку збуту; поліпшення обслуговування та якості сервісу, підвищення якості життя працівників, охорона навколишнього середовища; надання кількісної та якісної оцінки неструктурованим та структурованим проблемам).Визначено критерії оцінювання системи внутрішнього контролю на промислових підприємствах. Система внутрішнього контролю, з метою поліпшення фінансового стану підприємства та надання комплексної оцінки, повинна розробити та встановити порядок застосування аналітичних процедур, ґрунтуючись відповідно до критеріїв внутрішнього контролю та специфіки діяльності підприємства. Для визначення ефективності контролю застосовують критерії оцінки ефективності їх діяльності, які зображені в розробленій моделі оцінювання системи внутрішнього контролю на промислових підприємствах. Після систематизування наданих знань вчених щодо наявних методів внутрішнього контролю, в роботі розроблено модель спроможності та надійності здійснення методів управління системи внутрішнього контролю.Обґрунтовано вибір аналітичної концепції як підґрунтя формування і розвитку внутрішнього контролю на промисловому підприємстві. Відображення поточного стану справ та пошук напрямів зростання прибутковості підприємства повинно бути відображено у докладі служби внутрішнього контролю управління. Відповідно до звіту вбачається обов’язкове проведення моніторингу діяльності суб’єкта господарювання для якісної оцінки його результатів. В результаті таких досліджень для надійності системи внутрішнього контролю в дисертаційному дослідженні розроблена методика оцінки системи внутрішнього контролю, яка б дозволяла проводити моніторинг відповідності системи внутрішнього контролю поточних і перспективних умов ведення господарської діяльності, стратегії розвитку, передбачала своєчасне оновлення контрольної середовища, форм і видів контролю. В ході аналізу функціонування організації та підрозділу внутрішнього контролю підприємства в роботі доведено необхідність у створенні та розробленні «Дорожньої карти» та побудови моделі ефективності системи внутрішнього контролю. Основними рекомендаціями можуть слугувати: дотримання основних принципів внутрішнього контролю; наявність повного викладення повноважень суб’єктів внутрішнього контролю та якісної системи мотивації співробітників цього відділу; визначення правил та вимог звітування щодо здійснення контрольних процедур; збіг стратегічних цілей внутрішнього контролю з цілями підприємства; концентрація уваги на можливі ризики здійснення основної діяльності; здійснення постійного моніторингу за усуненням виявлених недоліків та недопущення у майбутньому.Сформульовано рекомендації щодо підвищення рівня організації внутрішнього контролю на промислових підприємствам та використано ці рекомендації в їх діяльності.^UThe main scientific result of the dissertation is to create a theoretical basis for the organization of internal control in industrial enterprises on the basis of its analytical research and improve its management. The essence and evolution of the concept of “internal control” are studied and the author’s own definition is offered. The tools of organization of internal control at industrial enterprises are determined. The study takes into account a number of external and internal factors that affect internal control; the main functions of internal control (information, diagnostic, communication, evaluation function) are systematized and the combined function of internal control is proposed as coordination-corrective, which will allow for timely and effective control of enterprise management. The key tasks of the internal control system organization at industrial enterprises (ensuring the legality and reliability of information in accounting, identifying and establishing the causes of deviations in economic activity, monitoring compliance with established regulations of structural units, assessing the final results of the team, making managerial decisions on the effective operation of the organization), which have an impact on the effectiveness of enterprise management.The criteria for evaluating the system of internal control at industrial enterprises are determined. The system of internal control, in order to improve the financial condition of the enterprise and provide a comprehensive assessment, should develop and establish procedures for the application of analytical procedures, based on the criteria of internal control and the specifics of the enterprise. To determine the effectiveness of control, the criteria for assessing the effectiveness of their activities are used, which are depicted in the developed model of evaluation of the internal control system in industrial enterprises. After systematizing the scientists’ knowledge on the available methods of internal control, the model developed the ability and reliability of the implementation of internal control management methods. The choice of the analytical concept as a basis of formation and development of internal control at the industrial enterprise is substantiated. The reflection of the current state of affairs and the search for ways to increase the profitability of the enterprise should be reflected in the report of the internal control service. According to the report, it is mandatory to monitor the activities of the entity in order to qualitatively assess its results. As a result of such studies for reliability of internal control system, in dissertation research, the methodology of evaluation of internal control system which would allow to monitor the compliance of the internal control system with the current and prospective conditions of conducting economic activity, development strategy, provided timely updating of environment control, its forms and types. In the course of the analysis of the functioning of the organization and the unit of internal control of the enterprise the need to create and develop a “Road Map” and to design a model of the internal control system effectiveness was proved. The main recommendations can be: compliance with the basic principles of internal control; availability of a full statement of the powers of the internal control subjects and a quality system of employees motivation in this department; defining rules and reporting requirements for the implementation of control procedures; coincidence of strategic goals of internal control with the goals of the enterprise; focus on possible risks of the main activity; carrying out constant monitoring of the elimination of identified shortcomings and their prevention in the future. The recommendations for improving the level of internal control organization at industrial enterprises are formulated and these recommendations are used in their activities. It is necessary to consolidate and finance the activities of the third-party organizations for the audit and monitoring of economic security. Such monitoring should be conducted annually. Although this will entail additional costs for the enterprise, it will help save part of the budget.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ізмайлов А. В. 
Методи та засоби трійкових симетричних перетворень для цифрової обробки інформації / А. В. Ізмайлов. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі поставлена та вирішена актуальна задача зменшення обсягу пам'яті для зберігання корельованих даних шляхом розробки методів та засобів цифрової обробки інформації на основі трійкових симетричних перетворень. Проаналізовано галузі застосування ортогональних і вейвлет-перетворень, переваги та недоліки існуючих базисів таких перетворень і відповідних засобів цифрової обробки інформації. Запропоновано систему ортогоналізованих добутків трійкових симетричних функцій та трійкове симетричне ортогональне перетворення на її основі. Для запропонованого перетворення розроблено швидкий алгоритм. Запропоновано трійковий симетричний материнський вейвлет та неперервне трійкове симетричне вейвлет-перетворення на його основі. Запропоновано застосування допоміжного трійкового симетричного материнського вейвлета для реалізації дискретного трійкового симетричного вейвлет-перетворення та його фільтрової форми. Розроблено та здійснено моделювання спеціалізованого процесора для трійкового симетричного ортогонального перетворення на основі ПЛІС. Розроблено та здійснено апаратну реалізацію спеціалізованого процесора для дискретного трійкового симетричного вейвлет-перетворення на основі мікроконтролера. Доведено, що застосування запропонованих методів та засобів цифрової обробки інформації забезпечило зменшення обсягу пам'яті, необхідного для зберігання корельованих даних, у комп'ютеризованих технічних системах.^UIn this thesis, an actual task of reducing the amount of memory for storage of the correlated data by developing methods and devices of digital information processing based on symmetric ternary transforms was presented and solved. Application areas of orthogonal and wavelet transforms with advantages and disadvantages of existing bases of such transforms and corresponding devices of digital information processing are analyzed. System of orthogonalized products of symmetric ternary functions and discrete symmetric ternary orthogonal transform on its basis are proposed. Fast algorithm is developed for the introduced transform. Symmetric ternary mother wavelet and continuous symmetric ternary wavelet transform on its basis are proposed. The use of an auxiliary symmetric ternary mother wavelet is proposed for synthesis of the discrete symmetric ternary wavelet transform and its filter form. Device of the symmetric ternary orthogonal transform based on the FPGA is developed and simulated. Device of the discrete symmetric ternary wavelet transform based on the microcontroller is developed and implemented. It is proved that application of the introduced methods and devices for digital information processing provides reduction of memory required for storage of the correlated data in computerized technical systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Ільєнко К.В. 
Нелінійна взаємодія електромагнітних хвиль у жорстких надпровідниках у критичному стані: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / К.В. Ільєнко ; НАН України; Фіз.-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто прояви нелінійності жорстких надпровідників у критичному стані у взаємодії радіохвиль. Вивчено взаємодію електромагнітної хвилі зі статичним магнітним полем, зумовлену нелінійною залежністю густини струму від магнітного та електричного полів. Запропоновано неконтактний спосіб визначення основних параметрів моделі E/E критичного стану. Теоретично передбачено та проаналізовано явище стрибків у часовій залежності поверхневого електричного поля за умов взаємодії двох радіохвиль. Встановлено дві необхідні умови виникнення стрибків. Передбачено ефект колапсу статичного магнітного моменту зразка під дією змінного ортогонального магнітного поля. Проаналізовано поведінку магнітного моменту пластини надпровідника у межах трьох існуючих моделей: моделі E/E критичного стану, моделі Клема - Гонзалеса та двошвидкісної гідродинамічної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА310471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ісаков М.Г. 
Правовий статус підприємства як суб'єкта господарювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / М.Г. Ісаков ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми правового статусу підприємств як суб'єктів господарювання за сучасних умов. Аргументовано, що правоздатність підприємства детермінізується правовим режимом майна, за цього право власності та право господарського відання детермінують загальну правоздатність підприємства та можливість кваліфікації їх діяльності як підприємницької, а право оперативного управління - спеціальну правоздатність. Обгрунтовано необхідність установлення в Господарському кодексі правила щодо субсидарної відповідальності власників-засновників у формі відшкодування збитків за зобов'язаннями унітарних підприємств усіх форм власності (у тому числі за умов визнання їх банкрутами), за якими майно закріплене правом оперативного управління, у разі, якщо така відповідальність виникла з вини власників-засновників (уповноважених ними органів). Запропоновано позбавити підприємства, які базуються не на праві власності, права створювати дочірні підприємства. Розвинуто поняття підприємства як суб'єкта господарювання. Визначено складові організаційно-правової форми підприємства. Обгрунтовано, що правоздатність підприємств-невласників різних видів (державних, комунальних підприємств та підприємств об'єднань громадян і релегійних організацій) визначається функціями органів державної влади, місцевого самоврядування та статутами організацій-засновників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830.130 + Х839(4УКР)901.30 +
Шифр НБУВ: РА344790

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Абдуллаєв Р.Я. 
Деякі аспекти ехокардіографічної діагностики механізмів розвитку та прогресування серцевої недостатності при різних формах ішемічної хвороби серця: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Р.Я. Абдуллаєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми розвитку хронічної серцевої недостатності (ХСН) в хворих з різними формами ішемічної хвороби серця. Встановлено, що ексцентрична гіпертрофія міокарда (ГМ) лівого шлуночка (ЛШ) у разі стабільної стенокардії на фоні артеріальної гіпертензії (АГ) часто супроводжується псевдонормалізацією діастолічного наповнення, що вказує на гірший прогноз. У всіх хворих на постінфарктний кардіосклероз (ПІК) на фоні ГМЛШ зареєстровано діастолічну дисфункцію: найменша величина співвідношення E/A спостерігається за умов верхівкової гіпертрофії; найменший час ізоволюмічної релаксації та найбільший час уповільнення Є відначаються у разі переважної гіпертрофії ЗСЛШ. З'ясовано, що псевдонормалізація діастолічного наповнення ЛШ переважає серед хворих на ХСН на фоні ГМЛШ. У пацієнтів з ПІК без ХСН вірогідне збільшення кінцевого діастолічного об'єму спостерігається лише у разі незначної гіпертрофії ЛШ, а зниження фракції викиду - у разі вираженої гіпертрофії ЛШ. Визначено, що систолічна дисфункція серед хворих на ПІК переважає за відсутності ГМЛШ та наявності ХСН, дисфункція папілярних м'язів найчастіше відбувається за умов асинергії нижньої та задньобічної стінок ЛШ. Розширення мітрального кінця в більшості випадків відзначається за умов акінезії чи дискінезії базальних сегментів ЛШ і найчастіше є причиною мітральної регургітації у хворих на ішемічну кардіоміопатію та ХАЛШ. Доведено, що існує взаємозв'язок між локалізацією аневризми, індексом сегментарної скоротливості та глобальною систолічною та діастолічною функціями ЛШ. Визначено, що асиметричне стоншення сегментів стінок ЛШ, наявність демаркаційної лінії, потовщення проксимальних відділів стовбура лівої коронарної артерії - найінформативніші показники ішемічної кардіоміопатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-433.7 +
Шифр НБУВ: РА324353

Рубрики:

      
20.

Абдуллаєв Фархад Ядулла огли 
Динамічна стійкість прямолінійних труб із внутрішніми потоками неоднорідної рідини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / Фархад Ядулла огли Абдуллаєв ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено задачу, що виникає в транспорті, в авіаційній і космічній техніці, у нафтовій і газовій промисловості та в енергомашинобудуванні, про пружні коливання та динамічну стійкість трубчатих стержнів, які містять внутрішні потоки неоднорідної рідини. Розглянуто: моделі, в яких неоднорідність стаціонарного потоку може бути обумовлена змінами в процесі руху його агрегатного стану (наприклад, зміною тиску в повітряно-водяних або паро-водяних сумішах, її усередненої густини та швидкості) та його параметри є неперервними функціями осьової координати; модель руху внутрішньої акустичної хвилі, яка моделюється руховим полем внутрішнього тиску, що змінюється за гармонійним законом; моделі потоку з розривними параметрами, які складаються з дискретних мас рідиних згустків, розділених порожнинами та заповнених газом (паром). Для дослідження динамічної стійкості використано методи безпосереднього комп'ютерного моделювання і методи теорії Ляпунова і Флоке. Вивчено поведінку консольних та шарнірно закріплених труб у докритичному, критичному та закритичному станах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ71-022.84
Шифр НБУВ: РА310169 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського