Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Наукова електронна бібліотека (81)Реферативна база даних (1032)Книжкові видання та компакт-диски (356)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛІТИЧНЕ$<.>+<.>K=ВБИВСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 198
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корновенко С.В. 
Аграрна політика урядів А. Денікіна та П. Врангеля (1919 - 1920рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук: 07.00.02 / С.В. Корновенко ; Ін-т історії України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Зазначено, що А. Денікін, П. Врангель і очолювані ними уряди, комплексно підходили до вирішення аграрного питання, усвідомлюючи його соціально-економічне та суспільно-політичне значення. Встановлено, що основні положення аграрного законодавства урядів А. Денікіна та П. Врангеля узгоджувалися зі змістом аграрного законодавства урядів Радянської Росії, Польщі, Румунії, Чехословаччини, Болгарії й інших країн Центральної та Південно-Східної Європи. Обгрунтовано твердження щодо того, що селянство Новоросійської, Харківської та Таврійської губерній у політичному відношенні вимагало від влади Білого руху Півдня Росії "порядку", що встановить "господар". Визначено, що програмні положення суспільно-політичного компонента аграрної політики урядів А. Денікіна та П. Врангеля носили конструктивний і проселянський характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)612-21 +
Шифр НБУВ: РА369589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
2.

Постернак О. О. 
Буржуазія південних губерній Російської імперії під час революції 1905 - 1907 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. О. Постернак ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 15 с. — укp.

Охарактеризовано чисельність, джерела формування, майновий і національний склад, систему представницьких організацій південноросійської буржуазії на початку XX ст. Проаналізовано участь підприємців регіону в роботі органів земського та міського самоврядування, у виборах щодо Державної думи та Державної ради Російської імперії, у діяльності ліберальних і консервативних політичних партій під час революції. Розглянуто політичне й економічне становище гірничопромислової буржуазії Півдня Росії, основні напрями її корпоративної діяльності та взаємодії з урядом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)522-285 + Т3(4УКР)522-285
Шифр НБУВ: РА373294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ільченко О.Ю. 
Виховання дітей-безпритульників на Полтавщині в 20-30-і рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Ю. Ільченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз і систематизовано провідні ідеї виховання дітей-безпритульників. Вивчено та узагальнено досвід виховної роботи колонії ім. В.Короленка та колонії ім.М.Горького, а також державних структур - Ради захисту дітей, комісій допомоги дітям та таких громадських організацій як "Ліга порятунку дітей", "Друзі дітей". Проаналізовано особливості виховання безпритульних дітей у даний період. Охарактеризовано основні етапи виховного процесу: I етап (друга половина 1918 р. - літо 1921 р.) - первинної допомоги "дітям війни" та всім нужденним дітям та підліткам, II етап (літо 1921 р. - кінець 1923 р.) - становлення профілактичної та виховної роботи серед "дітей голоду", III етап (початок 1924 р. - перша половина 1929 р.) - перевиховання "дітей непу", виховання "пролетарської дитини", IV етап (друга половина 1929 р. - 1939 р.) - загальної освіти та професійної орієнтації "дітей голодомору" та "дітей репресій". Визначено напрями виховання соціально не захищених дітей та підлітків (пріоритетні - трудове, суспільно-політичне, атеїстичне, патріотичне, а також розумове, моральне, естетичне, фізичне виховання). Встановлено провідні тенденції виховання дітей-безпритульників, зокрема, спрямованість на виховання людини нового соціалістичного типу, ідеологізації та політизації змісту освітньо-виховної роботи, розвитку дитячого самоврядування. Обгрунтовано можливості розвитку прогресивних тенденцій виховної роботи з дітьми-безпритульниками досліджуваного періоду. Розроблено елективні спецкурси, а також науково-методичні рекомендації для педагогів і соціальних працівників з питань ліквідації явища безпритульності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)463 + Ч33(4УКР4)6 +
Шифр НБУВ: РА343298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Єшпанов В.С. 
Відносини між Радянською Росією і Українською Народною Республікою (жовтень 1917 р. - березень 1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.С. Єшпанов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджується початковий етап відносин між радянською Росією та Українською Народною Республікою. Визначено сутність та причини конфлікту між радянською та українською владами, розглянуто політичне протистояння Раднаркому і Центральної Ради (жовтень - грудень 1917 р.) та збройний конфлікт між ними (середина грудня 1917 р.- березень 1918 р.). Проаналізовано політику обох держав стосовно одна одної, роль ЦК РСДРП(б) та Раднаркому Росії у встановленні радянської влади на Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Карпухіна Т. О. 
Відносини між українцями і поляками на початковому етапі Другої світової війни (вересень 1939 - червень 1941 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Т. О. Карпухіна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано українсько-польські міжетнічні відносини на початковому етапі Другої світової війни (1939 - 1941 рр.). Здійснено комплексний аналіз форм і методів боротьби українського та польського підпілля проти окупаційного режиму. Досліджено суспільно-політичне та громадське життя українців і поляків за умов радянізації Західної України у 1939 - 1941рр., процес встановлення радянського тоталітарного режиму та депортації польського й українського населення. Визначено вплив українців і поляків у сфері діяльності громадських закладів і державних установ. Проаналізовано становлення польсько-українських відносини на території Закерзоння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-6 + Т3(4ПОЛ)62-6
Шифр НБУВ: РА373421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бережний С.Д. 
Відповідальність за умисне вбивство з корисливих мотивів за кримінальним законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.Д. Бережний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінальної відповідальності за умисне вбивство (УВ) з корисливих мотивів (КМ) за чинним КК України. Розкрито специфічний кримінально-правовий зміст УВ, передбаченого п. 6 ч. 2 ст. 115 КК, встановлено його співвідношення з іншими злочинами. Визначено основні тенденції призначення покарання за УВ з КМ. Наведено рекомендації щодо вдосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.102.52 +
Шифр НБУВ: РА367788

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Фоменко К. А. 
Відчуження як екзистенціальна проблема: досвід філософсько-антропологічного дослідження: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / К. А. Фоменко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Досліджено феномен відчуження як амбівалентне явище, що за своєю природою володіє як негативними, так і позитивними характеристиками. Відзначено, що позитивні характеристики феномену відчуження тривалий час фактично ігнорувалися філософською думкою. Констатуючи той факт, що на сьогоднішній день негативна тенденція так і залишається провідною, зазначені і на не менш важливих позитивних характеристиках феномену. Кардинально змінюються акценти стосовно питання доцільності подолання його з буття людини. Форми прояву відчуження свідчать про його багатогранність і демонструють потенційний та дійсний стан феномену. Для різнобічного та комплексного дослідження його мислителі сьогодні все активніше залучають дані найважливіших сфер соціальної дійсності, а це сприяє виникненню нових відтінків феномену: політичне відчуження, культурне, естетичне, педагогічне тощо. Філософський аналіз кожного з аспектів окремо та в цілому дозволяє простежено динаміку розвитку й особливостей відчуження за умов сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*333.122
Шифр НБУВ: РА381967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Смолянюк В.Ф. 
Військова могутність сучасної Української держави (політологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.Ф. Смолянюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз сутності, змісту, структури, механізмів формування та напрямів практичної реалізації військової могутності сучасної Української держави. Розглянуто військову могутність як складне багатопотенціальне соціально-політичне утворення, що визначає характер адаптації незалежної України до регіональних і світових геополітичних реалій, а також впливає на кількісно-якісні характеристики подальшого становлення національної воєнної організації. Систематизовано й оновлено понятійно-категоріальний апарат теорії та практики забезпечення військової могутності держави. Розкрито взаємозв'язок між військовою могутністю сучасної держави та її воєнною безпекою і обороноздатністю. Визначено сукупність державних механізмів, призначених для формування військової могутності України. Досліджено шляхи підвищення ефективності їх функціонування. Висвітлено взаємовплив військової політики Української держави та її військової могутності на прикладі взаємодії України з Російською Федерацією та НАТО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Ф083
Шифр НБУВ: РА315567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Старинець О.Г. 
Влада і молодь: особливості взаємовідносин в процесі демократизації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Г. Старинець ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше в політологічній науці застосовано комплексний підхід до вивчення молодіжних проблем і взаємовідносин молоді з чинною владою в Україні. Зазначено, що використання нормативно-ціннісного підходу дозволило по-новому розглянути проблеми упорядкованості молодіжної системи цінностей. Виявлено особливості політичних процесів у молодіжному середовищі за умов побудови нової української державності. Запропоновано поняття "політичне поле молоді" і "правове поле молоді", визначено їх основний зміст і головні параметри. З урахуванням специфіки політико-культурних явищ у молодіжному середовищі проаналізовано процес створення молодіжних структур та їх подальшого розвитку за більш ніж десятилітній період. На підставі оцінок владних відносин держави і підростаючого покоління виявлено й узагальнено особливості здійснення державної молодіжної політики та її еволюційного розвитку протягом усього періоду незалежності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф032.22 + Ф3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА330105

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Лозинський П. І. 
Воєнно-політичне співробітництво країн Співдружності Незалежних Держав: становлення, розвиток, трансформація кінця XX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / П. І. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто питання створення, становлення, розвитку та модернізації нової системи безпеки на геополітичному просторі колишнього СРСР і застосовано нові концептуальні підходи для його дослідження. Вперше узагальнено та проаналізовано наявні прорахунки, які заважали та заважають ефективній реалізації обраного зовнішньополітичного курсу членів воєнно-політичного союзу Співдружності. Певною мірою заповнюється прогалина у теоретико-методологічних засадах створення системи гарантування національної безпеки країн, які набувають свою незалежність протягом останнього часу, шляхом цілісного аналізу динаміки розвитку та дієздатності Організації Договору про колективну безпеку щодо захисту національних інтересів її країн-учасниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2СНД)64-6 + Ц851(4/5СНД) + Х915.22(4/5СНД)1
Шифр НБУВ: РА380317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Петрінко В.С. 
Вплив "Політики" Арістотеля на становлення і розвиток європейської політичної думки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.С. Петрінко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено політичну доктрину Арістотеля, її історичну роль та вплив концепції філософа на розвиток європейської політичної думки стосовно основних проблем державознавства. Висвітлено історико-теоретичні традиції розвитку арістотелівської ідеї визначення політики як певного логічного порядку буття. Аргументовано, що арістотелівський концепт "середнього класу", який включає в себе політичне (громадянин) і економічне (власник) начала, є основою процвітання та стабільності конституційно-правової держави, її політичною та соціальною засадою й активним учасником громадсько-політичного процесу. Виділено й узагальнено арістотелівські критерії оцінки державного посадовця: політичний (співчувати існуючій політичній системі); професійний (мати здібності керівника); морально-етичний (відзначатись доброчинністю та справедливістю у діях). Обгрунтовано думку, що теорія розподілу влади започаткована не Локком і Монтеск'є, а Арістотелем завдяки його концепції існування трьох органів влади в державі та розподілу їх функцій з управління. Конституційно-правовий характер арістотелівської ідеальної держави базується на домінуванні права та розподілі функцій трьох гілок влади. Запропоновано тезу про існування в Середньовіччі двох, одночасно існуючих поглядів на політичну концепцію Стагірита: християнсько-томістичного й об'єктивно-гуманістичного. Аргументовано положення про вплив теоретичних ідей конституційно-правової держави Арістотеля на процес становлення та розвитку лібералізму в політичній думці Нового часу, з чого покладено початок сучасного розуміння ліберальної держави (особа, свобода, право, власність).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)321.405 +
Шифр НБУВ: РА322594

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Богів О.Я. 
Вплив карпатоукраїнського фактора на політику європейських країн у період чехословацької кризи (травень 1938 р. - березень 1939 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Я. Богів ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 22 с. — укp.

Проаналізовано питання автономії Закарпаття в політиці європейських країн, еволюцію німецької політики щодо Карпатської України, ставлення СРСР до карпатоукраїнської проблеми, місце Закарпаття в чехословацькій політиці Великобританії та Франції тощо. Детально висвітлено та оцінено ставлення до закарпатських подій 1938 - 1939 рр. організацій української діаспори різної зовнішньополітичної та етнокультурної орієнтації, розглянуто вплив цих подій на суспільно-політичне становище українців у Східній Галичині. Зазначено, що протягом чехословацької передвоєнної кризи карпатоукраїнський фактор перетворився в окремий вагомий об'єкт міжнародних відносин, який безпосередньо вплинув на формування політики європейських держав напередодні Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-6 +
Шифр НБУВ: РА323082

Рубрики:

      
13.

Вежель Л.М. 
Гавриїл Костельник як журналіст і літературний критик: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.М. Вежель ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено становлення Гавриїла Костельника як українського громадсько-політичного діяча, активного захисника української греко-католицької церкви візантійського обряду, його вдавану причетність до Львівського псевдособору 1946 р. та підступне вбивство його органами НКВД у 1948 р. Досліджено журналістську діяльність теолога, пов'язану з виданням журналів "Нива" та "Божі сліди", на сторінках яких друкувалися його релігієзнавчі праці, що розвінчували намагання Риму латинізувати українську церкву, ігноруючи уніатські домовленості 1596 р. Зазначено, що теолог викривав імперські намагання ополячити та русифікувати західноукраїнське населення шляхом втягування його до лона ворогуючих сторін. Проаналізовано літературно-критичний набуток прото пресвітера, обнародований на сторінках часописів "Дзвони" й "Діло", що сприяли формуванню патріотизму та національної ідеї серед галицького простолюду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6-8Костельник, Г. + Ш4г(4Укр)6дКостельник, Г. + Э377.09(4Укр)-36-028Костельник, Г.
Шифр НБУВ: РА315667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Луньков А.В. 
Гарантування державної безпеки України: історичний досвід провідних держав та сучасність: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.В. Луньков ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено широке коло питань, взаємопов'язаних з трансформацією та модернізацією важливої складової Воєнної організації держави - органів державної безпеки (спеціальних служб). На підставі аналізу документів і матеріалів, а також наукових праць, мемуарної літератури, різноманітних матеріалів преси та публіцистичних видань узагальнено та проаналізовано питання трансформації та модернізації органів державної безпеки провідних країн світу. Розглянуто соціально-економічні, зовнішньо- та внутрішньополітичні фактори, які вплинули на політичне керівництво США та РФ щодо прийняття рішення стосовно раціоналізації спеціальних служб даних країн. Висвітлено передумови та суспільно-політичну ситуацію в Україні, що вплинули на процес формування та модернізації окремих елементів системи силового гарантування національної безпеки незалежної України, зокрема, Національної гвардії та Служби безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР)14 + Ц4,8(4УКР)1 + Х811.120.110.12 +
Шифр НБУВ: РА349481

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Назаров О.А. 
Гендерні особливості смислової сфери осіб, що вчинили насильницький злочин: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.А. Назаров ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено гендерні особливості ціннісно-смислової сфери осіб, засуджених за вбивство, що пов'язані з процесом сприйняття обставин власного злочину. Досліджено гендерні особливості змісту свідомого та неусвідомленого емоційного сприйняття важливих соціальних понять особами, що вчинили насильницькі злочини. Виявлено специфічні переживання, характерні для жінок та чоловіків, що вчинили вбивство, в момент, одразу після та набагато пізніше скоєного злочину. Вивчено гендерні особливості суб'єктивної картини насильницького злочину у порівнянні з об'єктивними даними за матеріалами кримінальних справ. Доведено необхідність психокорекційної роботи, спрямованої на розвиток самосвідомості, пробудження каяття, боротьбу з негативними почуттями та реконструювання ціннісної сфери у напрямку соціальної адаптації з урахуванням гендерних смислових схем. Розроблено психокорекційну програму "Вибір", здійснено її апробацію та показано ефективність застосування у виховній роботі з засудженими особами, що визнали свою вину. Наведено психолого-педагогічні рекомендації щодо проведення психокорекційної роботи пенітенціарним психологом з вбивцями з урахуванням їх гендерних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-73 + Х883.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА353868

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Васильченко М.А. 
Громадсько-політична та культурно-освітня діяльність українців у Східній Словаччині (1945 - 1992рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.А. Васильченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто громадсько-політичне та культурно-освітнє життя українців у Східній Словаччині у період 1945 - 1992 рр. Акцентовано увагу на питаннях, у яких аналізується процес формування української національної меншини, та розвиток її взаємин з чехословацьким урядом, зокрема, процес вирішення українського питання у Чехословаччині після 1945 року. Визначено причини та перебіг створення громадсько-політичних, культурних і освітніх установ, таких як Українська народна рада Пряшівщини, Культурний союз українських трудящих у Чехословаччині, Український народний театр, Піддуклянський український ансамбль, Музей української культури в місті Свидник. Простежено характерні риси та специфіку розвитку української культури на Пряшівщині. Проаналізовано періодичні видання, у яких висвітлено основні події, пов'язані з життям українців на території Східної Словаччини. Визначено, що серед ЗМІ важливе місце посідає українське радіомовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СЛА=9УКР)6-7 +
Шифр НБУВ: РА367938

Рубрики:

      
17.

Панченко В. І. 
Громадсько-політична та наукова діяльність І. П. Білоконського (1855 - 1931): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. І. Панченко ; МОНМС України, Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження життя та діяльності І. П. Білоконського. Відтворено біографію та визначено комплекс чинників, які вплинули на формування його світогляду та становлення наукової діяльності, досліджено суспільно-політичну та культурно-просвітницьку діяльність. Розкрито його значення як прихильника народної тактики та демократизації суспільного життя під час заслання. Проаналізовано його внесок у запровадження політичних свобод та конституційного ладу, погляди на систему управління народною освітою та розвиток земського самоврядування. Охарактеризовано участь І. П. Білоконського у просвітницькому та національному русі. Проведено оцінювання його внеску у наукове та суспільно-політичне життя України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Білоконський І. П. + Ш5(4УКР)6-4 Білоконський І. П. 4,0
Шифр НБУВ: РА385420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Арзуманова Т.В. 
Громадсько-політичне життя в УСРР та РСФСР в першій половині 20-х рр. ХХ ст. (на матеріалах Харківської та Воронезької губерній: порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Арзуманова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження громадсько-політичного життя в УСРР та РСФРР у першій половині 1920 рр. на матеріалах Харківської та Воронезької губерній як прикордонних регіонів двох республік. На підставі вивчення широкої джерельної бази з'ясовано характер ставлення громадян до більшовицького режиму й опозиційних політичних партій. Встановлено причини та умови виникнення масового збройного протистояння різних верств, груп і класів радянській владі на початку 1920 рр. Визначено особливості організації, соціального складу, змісту програм і вимог законів збройної опозиції. Розглянуто процес соціалізації жінок та шляхи залучення жіночого населення до громадської діяльності. Встановлено наявність протидії процесу руйнування стереотипів щодо місця і ролі жінки у суспільстві. Оцінено реальний внесок громадських організацій (зокрема, створених національними меншинами) у процеси демократизації суспільства та залучення широких верств населення до участі у громадсько-політичному житті. Висвітлено протиріччя між демократичними гаслами більшовицької партії та реальними діями державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)61-4 + Т3(2РОС-4ВОР)61-4 + Ф79(4УКР)2 + Ф79(2)2 +
Шифр НБУВ: РА336833

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Потапенко М. В. 
Громадсько-політичне життя поляків Наддніпрянської України у березні 1917 - квітні 1918 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. В. Потапенко ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вияви громадсько-політичної активності поляків Наддніпрянської України у березні 1917 - квітні 1918 pp. Висвітлено вплив соціальних, етноконфесійних і демографічних характеристик польського населення українських губерній на особливості структурування його громадсько-політичного представництва. Встановлено динаміку розвитку та взаємодії двох його ключових складових - політичних партій та громадських організацій. Проаналізовано етапи становлення польського національного самоврядування й оцінено результативність даного процесу. Розглянуто питання еволюції ставлення польських політичних сил до українського національного руху та державотворчих ініціатив Центральної ради.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)611-4
Шифр НБУВ: РА384060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гурічева О.О. 
Громадсько-політичні об'єднання як суб'єкти політичної нормотворчості: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Гурічева ; Дніпропетр. нац. ун-т ім.О. Гончара. — Д., 2009. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано, що сутність і специфіка суб'єктності громадсько-політичних об'єднань у сфері політичної нормотворчості на сучасному етапі полягають у виключному соціальному значенні реактуалізації змісту традиційних політичних понять і явищ на основі запитів і інтересів суспільних груп, що вони представляють. Наведено визначення терміна "політична норма" й уточнено визначення поняття "громадсько-політичне об'єднання". Розкрито значення та властивості суб'єктного рівня діяльності об'єднань громадян як чинника детермінації демократичної норматизації та раціонального функціонування сфери політичних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 +
Шифр НБУВ: РА369456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського