Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (639)Книжкові видання та компакт-диски (299)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛТАВЩИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ковпак А.В. 
Алергічні захворювання у жителів промислового регіону України, розробка та здійснення заходів по їх своєчасному виявленню, попередженню та лікуванню: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / А.В. Ковпак ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено причини масових спалахів алергічних захворювань у м.Комсомольську на Полтавщині. Проведено анкетування 5 тис. жителів міста, а також поглиблене алергологічне обстеження - близько тисячі. Проаналізовано контингент хворих з діагнозом "токсико-алергійний альвеоліт", які одержували клінічне лікування. Установлено, що сукупність хворих з бронхообструктивним синдромом у місті складають особи з бронхіально астмою (БА), хронічними обструктивними захворюваннями легень, алергічним і неалергічним ринітом, а не екзогенним альвеолітом, як вважалося раніше. Відзначено, що головною проблемою для жителів міста є алергічний риніт, зважаючи на його значну поширеність, відзначено наявність більше, ніж у половини цих хворих прихованого бронхоспазму. З'ясовано часту трансформацію риніту у БА. Доведено, що безпосередньою причиною виникнення респіраторних алергічних захворювань у місті є пилкові, побутові, грибкові і, меншою мірою, інші місцеві алергени (водорості, виробнича сфера). Зауважено, що завдяки розробці та запровадженню лікувально-профілактичного комплексу, що містить специфічну імунотерапію й аерозольну фармакотерапію, певні соціальні та санаторні заходи вже через рік було попереджено масові спалахи алергічних захворювань у місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2 +
Шифр НБУВ: РА338345

Рубрики:

      
2.

Піщаленко М.А. 
Аналого-статистичний метод прогнозу масового розмноження основних шкідників пшениці в Полтавській області: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / М.А. Піщаленко ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню масових розмножень комах-шкідників озимої та ярої пшениці на Полтавщині протягом 110 років. Розглянуто основні етапи становлення та розвитку ентомологічних досліджень на Полтавщині в кінці XIX - на початку XX ст. Проаналізовано закономірності зміни фауністичного складу основних шкідників пшеничних агроценозів, їх динаміку чисельності та шкодочинності. Встановлено: цей процес має циклічний характер у просторі та часі. З'ясовано, що їх багаторічна чисельність змінюється синхронно зі змінами погодно-кліматичних факторів, відповідно до різких змін сонячної активності як глобального чинника. На основі теорії циклічності динаміки популяцій і міжсистемного методу розроблено алгоритми багаторічного прогнозу масової появи основних шкідників пшениці на Полтавщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.121.06(4УКР-4ПОЛ),022 + П468.6-1(4УКР-4ПОЛ),022
Шифр НБУВ: РА308366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дворник І.Л. 
Вивчення терапевтичної дії кріоконсервованої фетоплацентарної тканини в комплексній терапії цукрового діабету 1 та 2 типів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / І.Л. Дворник ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано стан глікемічної компенсації у хворих на цукровий діабет (ЦД), вивчено поширеність ЦД першого та другого типів, їх ускладнень та летальність хворих залежно від характеру отримуваної терапії на Полтавщині, проведено порівняльну характеристику по Україні. Висвітлено особливості клінічного перебігу І та ІІ типів, показники залежно від віку хворих та тривалості захворювання. Досліджено вплив гетеротопічної трансплантації кріоконсервованої фетоплацентарної тканини на клінічний перебіг ЦД І та ІІ типів. Виявлено нормалізуючу дію фетоплацентарної тканини на метаболічні процеси у хворих на цукровий діабет, зокрема, позитивний вплив на вуглеводний, ліпідний обміни, сприяння гальмуванню процесів ліпідів. Доведено здатність фетоплацентарної тканини знижувати потребу в інсуліні, стабілізувати перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 +
Шифр НБУВ: РА328056

Рубрики:

      
4.

Дроздова О.В. 
Видавнича та інформаційно-бібліографічна діяльність просвітницьких осередків Полтавщини (другої половини XIX - початку XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.В. Дроздова ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток краєзнавчої бібліографії Полтавського регіону на прикладі просвітницьких осередків, навчальних закладів, музеїв, книгозбірень, громадських товариств, архівної комісії, земства. Визначено місце і роль видавничої та інформаційно-бібліографічної діяльності просвітницьких закладів у становленні та розвитку краєзнавчої бібліографії Полтавщини, пробудженні національної самосвідомості, піднесенні освітнього і культурного рівня місцевого населення. Виявлено й розглянуто значний масив краєзнавчих видань, які сьогодні є цінним джерелом історії Полтавщини та України у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.3(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА316453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Валентієва О.В. 
Виробничо-економічна система промисловості регіону: розвиток і шляхи підвищення ефективності функціонування (на матеріалах Полтавщини): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.В. Валентієва ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Відзначено, що виробничо-економічна система промисловості регіону - це сукупність підприємств різних галузей промисловості, об'єднаних загальною територією, функціонально-економічна та соціальна взаємодія яких спрямована на забезпечення потреб конкретної області та регіону. Розроблено методичні підходи кількісного та якісного взаємозв'язку між системними та економічними показниками. Запропоновано багатокритеріальну змістовно-процесуальну модель ефективного розвитку виробничо-економічної системи промисловості регіону. Наведено концептуальні засади щодо підвищення ефективності функціонування та розвитку виробничо-економічної системи промисловості регіону на основі її комплексної реструктуризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300 + У9(4УКР-4ПОЛ)300
Шифр НБУВ: РА312903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ільченко О.Ю. 
Виховання дітей-безпритульників на Полтавщині в 20-30-і рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Ю. Ільченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз і систематизовано провідні ідеї виховання дітей-безпритульників. Вивчено та узагальнено досвід виховної роботи колонії ім. В.Короленка та колонії ім.М.Горького, а також державних структур - Ради захисту дітей, комісій допомоги дітям та таких громадських організацій як "Ліга порятунку дітей", "Друзі дітей". Проаналізовано особливості виховання безпритульних дітей у даний період. Охарактеризовано основні етапи виховного процесу: I етап (друга половина 1918 р. - літо 1921 р.) - первинної допомоги "дітям війни" та всім нужденним дітям та підліткам, II етап (літо 1921 р. - кінець 1923 р.) - становлення профілактичної та виховної роботи серед "дітей голоду", III етап (початок 1924 р. - перша половина 1929 р.) - перевиховання "дітей непу", виховання "пролетарської дитини", IV етап (друга половина 1929 р. - 1939 р.) - загальної освіти та професійної орієнтації "дітей голодомору" та "дітей репресій". Визначено напрями виховання соціально не захищених дітей та підлітків (пріоритетні - трудове, суспільно-політичне, атеїстичне, патріотичне, а також розумове, моральне, естетичне, фізичне виховання). Встановлено провідні тенденції виховання дітей-безпритульників, зокрема, спрямованість на виховання людини нового соціалістичного типу, ідеологізації та політизації змісту освітньо-виховної роботи, розвитку дитячого самоврядування. Обгрунтовано можливості розвитку прогресивних тенденцій виховної роботи з дітьми-безпритульниками досліджуваного періоду. Розроблено елективні спецкурси, а також науково-методичні рекомендації для педагогів і соціальних працівників з питань ліквідації явища безпритульності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)463 + Ч33(4УКР4)6 +
Шифр НБУВ: РА343298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Коваль Т.І. 
Виявлення пріонових захворювань людини і обгрунтування принципів епідеміологічного нагляду та профілактики їх в Україні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.І. Коваль ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше на Полтавщині за результатами дослідження виявлено три випадки пріонових захворювань (хвороба Крейцтфельда - Якоба) та наведено їх клініко-епідеміологічну характеристику. Встановлено, що інколи пріонові захворювання можна діагностувати як "енцефалополірадікулоневрит", "бічний аміотрофічний склероз", "сенільна деменція", "хвороба Альцгеймера". Поширеність даної патології в регіоні складає 0,43 на 1 млн. населення, що відповідає світовим даним про їх розповсюдженість. Встановлено, що для верифікації діагнозу необхідно використовувати комплекс методів (ретроспективний клініко-епідеміологічний аналіз, морфологічні дослідження мозкової тканини). Показано можливість дослідження антитіл до нейрофіламентів у процесі визначення захворювання, яке може бути спровокованим пріоновою інфекцією (за умов негативних реакцій до інших збудників нейроінфекцій). Об'єктами ризику потенційного зараження інфекційними пріонами на території спостереження визначено виробництва медичних препаратів з тваринної сировини (Полтавський м'ясокомбінат, окремі цехи якого виробляють кетгут і гормональні препарати). За результатами дослідження запропоновано структуру санітарно-епідеміологічного нагляду за пріоновими інфекціями та визначено основні напрямки їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-3
Шифр НБУВ: РА317557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кривчун А. М. 
Вплив поліморфізму генів рецепторів ангіотензину II першого типу на клінічний перебіг та лікування гіпертонічної дисциркуляторної енцефалопатії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / А. М. Кривчун ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Одержано дані щодо розподілу частот генотипів генів рецепторів АТІР (поліморфний маркер А1166С) у хворих на гіпертонічну дисциркуляторну енцефалопатію (ГДЕ) - жителів Полтавщини. Доведено взаємозв'язок генотипів рецепторів АТІР з сімейним анамнезом щодо інсульту та АГ, факторами ризику розвитку ГДЕ (гіперліпідемія, ожиріння, паління). Уточнено вплив поліморфізму генів рецепторів АТІР на клінічний перебіг ГДЕ. Встановлено залежність клінічного ефекту кандесартану в комплексній терапії хворих на ГДЕ II стадії від структури гена рецептора АТІР. На підставі аналізу даних епідеміологічного обстеження, вивченого взаємозв'язку між генотипами генів рецепторів АТІР та розвитком і перебігом ГДЕ, запропоновано визначення у пацієнтів наявності поліморфних варіантів А1166С гена рецептора АТІР з метою прогнозування розвитку АГ та ГДЕ, формування групи ризику для профілактики виникнення ускладнень і вибору гіпотензивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-37 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА381136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Крюченко Н.О. 
Геохімія фтору питних вод України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / Н.О. Крюченко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблему визначення закономірностей розподілу і міграції фтору та його форм знаходження у підземних водах, що застосовуються для водопостачання на території України. Виявлено основні закономірності розподілу фтору у підземних водах різних регіонів. Проведено детальне вивчення фторовмісних вод на території Львівщини, Одесщини та Полтавщини. Проаналізовано специфічні для даних регіонів геолого-тектонічні, геохімічні, гідрогеологічні умови та рівень техногенного навантаження, а також чинники, які обумовлюють погіршення якості питної води. Виявлено, що основною причиною утворення фторовмісних вод України є розвантаження глибинних мінералізованих підземних вод у зонах тектонічної активізації, порушення фізико-хімічної рівноваги природної системи фторвміщуючі породи, мінерали - природні розчини, техногенне навантаження території. Встановлено форми міграції фтору у підземних водах різних генетичних типів і вплив активних форм знаходження фтору на ступінь і характер ендемічного захворювання. Визначено геохімічні провінції з фтору у питних водах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.12 + Д229(45УКР)0 + Н761.101.01
Шифр НБУВ: РА318637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Міщанин В.Д. 
Гончарство північної групи малих осередків Опішненського гончарного району (друга половина XIX - XX ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / В.Д. Міщанин ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України, Ін-т народознав. НАН України. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історію розвитку гончарства в малих осередках Зіньківського району Полтавської області, таких як Безруки, Глинське, Лазьки, Малі Будища, Старі Млини, Хижняківка. Проаналізовано соціально-економічні аспекти розвитку промислу протягом другої половини XIX - XX ст. Розглянуто основні етапи технологічного процесу виготовлення глиняних виробів, їх асортимент та способи збуту, професійні знання та звичаї гончарів. Визначено особливості місцевого пічникування, охарактеризовано домашній побут ремісників. Показано місце та роль народної кераміки в системі традиційно-побутової культури Полтавщини. Висвітлено історію формування гончарських династій та родоводів, відтворено життєвий і творчий шлях близько 200-т гончарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т594.171.2 + Т52(23=УКР3А/Я)-417 +
Шифр НБУВ: РА352826

Рубрики:

      
11.

Ткаченко Т.В. 
Громадська та благодійна діяльність Г.П.Галагана: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Ткаченко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази досліджено діяльність останнього представника давнього козацького роду Галаганів у громадсько-культурному житті України другої половини XIX ст. Визначено комплекс чинників, що вплинули на формування світогладу Г.П.Галагана, а також становлення його громадянської позиції. Особливу увагу приділено участі Г.П.Галагана у роботі державних комітетів з підготовки та проведення селянської реформи 1861 р. Розкрито його погляди на процес звільнення селян від кріпосної залежності та подальше облаштування їх життя. З'ясовано благодійний внесок відомого українського діяча у піднесення соціально-економічного та освітнього розвитку Полтавщини у пореформенний період. Висвітлено діяльність Колегії Павла Галагана та її значення у процесі формування інтелектуальної еліти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Галаган Г.П. +
Шифр НБУВ: РА323904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Панасенко Т.В. 
Дендрофлора парків Полтавщини: сучасний стан, шляхи збереження та розвитку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.В. Панасенко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан дендрофлори парків Полтавщини, висвітлено історію формування та вивчення осередків культивованої дендрофлори регіону. Проаналізовано систематичний склад, екологічні, біоморфологічні особливості видів, культиварів і гібридів, їх зимо-, морозо- та посухостійкість. Відзначено, що дендрофлора парків регіону нараховує 489 видів, 127 культиварів, 30 гібридів, 1 різновид, які належать до 144 родів, 60 родин двох відділів Pinophyta та Magnoliophyta. Визначено шляхи використання дендрофлори парків регіону, подано її порівняльну характеристику за різними показниками. Наведено рекомендації щодо асортиментів видів дерев і кущів (91 вид і культивар) для використання в культурі, висвітлено перспективи інтродукції деревних рослин. Проаналізовано стан дендрофлори парків, які входять до складу природно-заповідної мережі Полтавщини, вивчено вікові, рідкісні та найбільш цінні види їх дендрофлори. Обгрунтовано доцільність створення трьох нових заповідних об'єктів та зміни в статусі охорони двох парків. Розроблено практичні рекомендації щодо збереження та відновлення парків регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3е(4УКР-4ПОЛ)л64 + Е50*88е(4УКР-4ПОЛ)л64 +
Шифр НБУВ: РА350713

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Сендзюк Р. В. 
Динаміка фітомаси та депонованого вуглецю в насадженнях Лівобережного Придніпровського лісостепу (на прикладі державних підприємств Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства): автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / Р. В. Сендзюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано динаміку лісівничо-таксаційних показників насаджень головних лісотвірних порід регіону досліджень в межах державних лісогосподарських підприємств. Досліджено комплекс математичних моделей оцінки конверсійних коефіцієнтів динаміки фітомаси насаджень за її окремими компонентами. Встановлено, що на динаміку конверсійних коефіцієнтів найістотніше поряд з іншими таксаційними показниками впливають клас бонітету насаджень та їх середній вік. Визначено частку поглинання викидів антропогенного вуглецю лісовими насадженнями регіону. Запропоновано математичні моделі динаміки та довідкові таблиці обсягів компонентів фітомаси насаджень головних лісотвірних порід Лівобережного Придніпровського лісостепу та відношення надземної фітомаси насаджень щодо їх запасу у корі. Надано таблиці вмісту вуглецю в надземній фітомасі деревостанів головних лісотвірних порід Полтавщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53
Шифр НБУВ: РА371382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Пістоленко 
Доробок вчених та інженерів Полтавщини у розвитку аерокосмічної галузі у ХХ столітті: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Ірина Олександрівна Пістоленко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5г/д(4УКР)
Шифр НБУВ: РА349001

Географічні рубрики:

      
15.

Кузь Т.В. 
Епідеміологічна характеристика та профілактика гепатитів В і С у Полтавській області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.В. Кузь ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вперше визначено епідеміологічні особливості поширення гепатитів B і C (ГВ і ГС) на Полтавщині. Одержано нові дані про дійсну інтенсивність, параметри, тенденції розвитку, рушійні сили епідемічного процесу (ЕП) ГВ і ГС. Виявлено провідну роль прихованого компонента ЕП, активність якого визначається переважанням субклінічних недіагностованих форм гострих і хронічних гепатитів. Встановлено дійсну інфікованість донорів крові вірусами ГB і ГC, уточнено форми та стадії інфекційного процесу. Проведено порівняльний аналіз чутливості різних методів виявлення слідів прихованої крові й удосконалено методику контролю якості передстерелізаційної очистки медичного інстуметарію багаторазового використання. Вивчено дезінтегрувальну дію дезінфікуючих засобів (ДЗ), які належать до різних хімічних груп, на нуклеїнові кислоти збудників ГВ і ГС й обгрунтовано доцільність застосування альдегідровмісних ДЗ для знезараження цих вірусів. Визначено основні напрямки удосконалення профілактичних і протиепідемічних заходів на Полтавщині щодо зниження інтенсивності ЕП ВГ з парентеральним механізмом передачі збудників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.16-3(4УКР-4ПОЛ) +
Шифр НБУВ: РА350541

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Клименко О.С. 
Епізоотологічні та екологічні аспекти боротьби з сетаріозом великої рогатої худоби в умовах центральної частини України: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.С. Клименко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено епізоотологічні й екологічні особливості сетаріозної інвазії у великої рогатої худоби за умов господарств центральної частини України. Встановлено поширення, сезонну та вікову динаміку даної патології, виявлено змішаний перебіг сетаріозу з іншими гельмінтозами у великої рогатої худоби у господарствах Полтавщини. У неблагополучних щодо сетаріозу господарствах визначено види комарів, встановлено ураженість їх мікросетаріями та виявлено вплив кліматичних факторів на активність комах та інтенсивність сетаріозної інвазії. З'ясовано, що з підвищенням артеріального тиску крові, температури тіла та частоти пульсу тварин зростає кількість мікросетарій у периферичній крові, відбувається порушення обмінних процесів і коагуляційних властивостей крові. Визначено терапевтичну ефективність антгельмінтиків у комбінації з імуномодуляторами. Вперше доведено ефективність комбінованого використання бровермектину ін'єкційного та левавету 10 % для лікування хворих на сетаріоз тварин. Визначено тривалість захисної дії неостомазану, аверсекту купочного, гвоздичної олії та АСД, фракції 3. Встановлено період пасовищного сезону та кратність обробок для ефективного захисту тварин від кровосисних комах. Розроблено методичні рекомендації для проведення профілактичних засобів щодо поширення сетаріозної інвазії у великої рогатої худоби за умов центральної частини України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.521-911 +
Шифр НБУВ: РА360032

      
17.

Тютюнник С.В. 
Ефективність виробництва та напрямки формування ринку зерна: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.В. Тютюнник ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження теоретичних, методологічних та прикладних аспектів ефективності виробництва та формування ринку зерна в період ринкової трансформації аграрної економіки. Узагальнено науково-теоретичні основи та обгрунтовано методичну схему комплексного аналізу ефективності виробництва зерна та функціонування його ринку. Розглянуто сучасний стан і структурно-динамічні тенденції розвитку зернової галузі на Полтавщині. Проаналізовано фактори варіації показників ефективності виробництва та реалізації зерна. Визначено шляхи відновлення конкурентоспроможності зерновиробництва. Досліджено особливості формування зернового ринку в регіоні з урахуванням впливу загальнодержавних тенденцій, визначено раціональну структуру використання зерна. Здійснено оцінку ефективності механізму ціноутворення, обгрунтовано напрями його удосконалення та підвищення рівня фінансового самозабезпечення галузі. Розроблено схему ринкової інфраструктури у зернопродуктовому підкомплексі, проаналізовано основні тенденції формування біржового ринку зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.151-07 + У9(4Укр-4Пол)325.151-07
Шифр НБУВ: РА317326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кончаковський Є.О. 
Ефективність праці та її мотивація в аграрній сфері АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Є.О. Кончаковський ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми мотивації високоефективної праці у галузі сільського господарства. Узагальнено теоретичні та методологічні підходи щодо визначення сутності соціально-економічних категорій ефективності та мотивації праці в аграрній сфері виробництва. Розглянуто засоби матеріального стимулювання та нематеріальні методи мотивації на регіональному рівні. Проведено комплексний аналіз тенденцій розвитку рівня ефективності праці на Полтавщині в період з 2000 до 2006 рр. Оцінено сучасну економічну ситуацію у галузі, з'ясовано причини зниження ефективності праці. Розроблено систему науково обгрунтованих норм праці та норм обслуговування в аграрному секторі економіки. Досліджено вплив матеріально-технічних факторів на рівень ефективності праці та розроблено механізм їх раціональної організації та планування. Обгрунтовано пропозиції щодо підвищення ефективності виробництива продукції сільського господарства з урахуванням його внутрішніх і зовнішніх резервів, зокрема, визначено основні соціально-економічні чинники підвищення мотивації праці, на базі яких створено ефективний мотиваційний механізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645 +
Шифр НБУВ: РА362815

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Дорошенко А.П. 
Ефективність функціонування сільськогосподарських підприємств різних організаційно-правових форм: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.П. Дорошенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції аграрного виробництва на Полтавщині та рівень його ефективності. Проаналізовано рівень забезпеченості сільськогосподарських підприємств у контексті різних організаційно-правових форм основними виробничими фондами та ступінь результативності їх діяльності. Виявлено основні чинники, що впливають на ефективність сільськогосподарського виробництва. Розроблено стратегічні напрями розвитку підприємств різних організаційно-правових форм на основі використання їх конкурентних переваг і фактичної результативності фінансово-господарської діяльності за останній період. Визначено вплив інтенсифікації сільськогосподарського виробництва на рентабельність діяльності, що є суттєвим резервом зростання їх ефективності. Запропоновано модель розвитку організаційно-економічних відносин сільськогосподарських товаробників на основі використання можливостей акціонерної компанії "Хліб України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 +
Шифр НБУВ: РА369629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Колодочка В. В. 
Історико-культурні передумови становлення Полтавської психологічної школи у XIX - XX ст.: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / В. В. Колодочка ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що наукову школу у психології слід розглядати за структурно-змістовними, формальними, географічними й етнопсихологічними критеріями. Проведено дослідження, що психологічна думка та наука на Полтавщині впродовж XVIII - XX ст. пройшла еволюцію через ряд етапів і знайшла своє відображення у розвитку теологічного, філософського, літературного, мовознавчого та сучасного наукового напрямів Полтавської психологічної школи, яка знаходиться на завершальному етапі свого становлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського