Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (146)Реферативна база даних (2025)Книжкові видання та компакт-диски (1207)Журнали та продовжувані видання (119)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОРІВНЯЛЬНЕ$<.>+<.>K=ПРАВОЗНАВСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 381
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новицька-Боровська Н.А. 
Агробіологічна оцінка підщепи винограду сорту Таїровський 1: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Новицька-Боровська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше за умов північно-західного Причорномор'я проведено порівняльне вивчення різних формувань і систем догляду за маточними кущами нового сорту підщепи Таїровський I. Науково обгрунтовано вплив системи догляду та ярусної заготівлі чубуків за довжиною пагона на агробіологічні, фізіолого-біохімічні показники, анатомічну будову та регенераційну здатність підщепних чубуків, а також на вихід і якість саджанців. Встановлено, що позитивні зміни якості чубуків, вирощених на штамбових формуваннях кущів, обумовлені вмістом води, вуглеводів і кращою диференціацією провідних і механічних тканин. Виявлено, що незалежно від системи вирощування маточних кущів більш якісними для щеплення є чубуки від основи та середньої частини пагона. Обгрунтовано доцільність і показно ефективність застосування штамбових формувань кущів для підвищення продуктивності маточників підщепних сортів і одержання високоякісної лози для щеплення. Вперше досліджено дію нових препаратів з біологічною активністю "Радійстим" та "Йодіс" на регенераційні процеси підщепних чубуків і щеп, на вихід та якість саджанців винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-453 +
Шифр НБУВ: РА351567

Рубрики:

      
2.

Сосніна Л.В. 
Адаптація англійської онімної лексики в російській мові другої половини XX початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Л.В. Сосніна ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено аналіз адаптації англійських власних імен у сучасній російській мові. На підставі вивчення всіх класів запозичених онімів у мові періодичних видань розглянуто основні напрямки їх фонетичної, морфологічної та структурної адаптації. Проведено порівняльне дослідження функціонування в російській мові англійської онімної лексики у XVIII - XIX ст. та другій половині XX - початку XXI ст. Розглянуто процеси морфологічної адаптації основних класів англійської онімної лексики. Встановлено, що введення в граматичну систему мови-реципієнта англійських онімів супроводжується їх співвіднесенням з категоріями роду, числа та відмінка. Досліджено структурну адаптацію запозичених онімів. Виявлено переважний фонетичний характер модифікації їх структурних елементів. Зазначено відсутність явища взаємозаміни під час передачі словотворчих формантів російською мовою. Розглянуто особливості атрибутивних відношень у системі англійської топонімії, реалізованих шляхом описових моделей. Досліджено здатність англійських запозичень вступати в синтаксичні відношення у складі російського речення. Особливу увагу приділено проблемі адаптації ірландських і шотландських прізвищ з компонентом Мак- та апострофом. Обгрунтовано доцільність перекладу англійських онімів російською мовою та збереження їх оригінального вигляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-322 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА335792

Рубрики:

      
3.

Пономаренко О.В. 
Акарози собак і котів (поширення, діагностика та лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Пономаренко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати вивчення поширення акарозів собак і котів у Харкові, сезонності їх перебігу, сприйнятливості тварин до них залежно від віку, породи та статі. Зареєстровано найбільш часту захворюваність серед собак на демодекоз (6,3 % від кількості обстежених тварин) і на отодектоз (4,3 %), а котів - отодектоз (5,3 %) у віці 6 - 12 місяців. Доведено, що акарозам дрібних свійських тварин властива сезонність: собаки хворіють переважно восени та взимку, рідше - навесні, а коти - восени та весною, рідше - взимку. Відзначено, що самки хворіють на акарози частіше за самців. Вивчено склад умовно-патогенної мікрофлори, яка ускладнює перебіг акарозів тварин, співвідношення виділених культур і їх чутливість до найбільш розповсюджених антибіотиків. Досліджено морфологічні та біохімічні показники крові собак, хворих на акарози. Удосконалено метод діагностики акарозів та проведено його порівняльне дослідження з загальноприйнятими. Установлено, що використання вазелінової олії та диметилсульфоксиду під час проведення діагностичних досліджень за даним методом сприяє збереженню життєздатності кліщів, більш точному визначенню їх видової належності та морфологічних особливостей. Розроблено новий лікувальний засіб "Нурицид" для боротьби з акарозами дрібних свійських тварин. Проведено лабораторні та комісійні випробування його акарицидної ефективності. Установлено ступінь бактерицидної дії зазначеного препарату на грамнегативну та грампозитивну мікрофлору залежно від строків зберігання, а також його вплив на організм кролів за умов аплікації на шкіру тварин. Доведено, що розроблений препарат за концентрації 0,5 % за діючою речовиною може використовуватись для лікування тварин, хворих на акарози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.11-953 + П873.641.11-954 +
Шифр НБУВ: РА356895

Рубрики:

      
4.

Вакуленко В.М. 
Акмеологічний підхід у теорії й практиці вищої педагогічної освіти України, Білорусі, Росії (порівняльний аналіз): автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / В.М. Вакуленко ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та розвитку акмеологічних ідей в українській, білоруській та російській педагогічній теорії та практиці. Розкрито сутніть та особливості впровадження акмеологічного підходу в процес професійної підготовки педагога. Зроблено порівняльний аналіз програм розвитку педагогічної освіти, виявлено спільні та відмінні риси в системах підготовки педагогів й освітніх стандартах України, Росії, Білорусі у структурному та змістовому аспектах. Проведено порівняльне дослідження структурних і функціональних компонентів професійної готовності майбутніх педагогів до продуктивної діяльності. Розроблено концепцію реалізації акмеологічного підходу у вищій педагогічній освіті (АПВПО), на базі якої шляхом теоретичного моделювання розроблено концептуальну модель продуктивної педагогічної діяльності. З урахуванням виявлених порівняльних характеристик обгрунтовано шляхи впровадження акмеологічного підходу в теорію та практику вищої педагогічної освіти України з метою удосконалення та підвищення якості професійної підготовки майбутніх вчителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР) + Ч489.514(4БІЛ) + Ч489.514(4РОС) + Ч311.69 + Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА358512

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Москалик Г.Г. 
Активність ключових ферментів азотного метаболізму салату посівного (ILactuca sativa/I L.) за дії нітратного і амонійного азоту та синтетичних цитокінінів: Автореф. дис... канд. біол. наук / Г.Г. Москалик ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

Визначено особливості регуляції активності ключових ферментів азотного обміну - нітратредуктази (НР), глутамінсинтетази (ГС), глутаматдегідрогенази (ГДГ) нітратним і амонійним азотом окремо та разом з синтетичними цитокінінами. Встановлено активацію НР у коренях рослин за умов дефіциту нітратного азоту в середовищі на ранньому етапі розвитку. Доведено, що амонійний азот обумовлює низький фоновий рівень потенційної та реальної активності НР. Відзначено, що асиміляція амонійного азоту в органах салату зумовлюється ГС або ГДГ залежно від форми та концентрації азоту в середовищі. З'ясовано, що синтез глутамінової кислоти та її аміду - глутаміну сприяє розвитку пристосувальних реакцій рослин до змін умов вирощування. Встановлено, що формування запасного пулу нітратів не залежить від форми та концентрації азоту в середовищі. Проведено порівняльне дослідження впливу мономерної форми цитокініну-6-БАП та його полімерного аналога - полістимуліну К на активність ключових ферментів. Визначено однонаправлену дію синтетичних цитокінінів на показники азотного обміну, виявлено її специфічність залежно від форми та фону мінерального живлення. Показано вплив мономерного аналога цитокінінів на вказані параметри у фазі двох справжніх листків, а полімерного - у фазі технічної зрілості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*550*723*725.111.4*725.386.3
Шифр НБУВ: РА316155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Журавель О.М. 
Алергічні реакції в організмі собак при згодовуванні білкових кормів (клініко-експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.М. Журавель ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження спонтанної алергії у собак, виникнення якої обумовлено згодовуванням білкових кормів. Наведено експериментальні матеріали щодо патогенного впливу білка курячого яйця та сироватики крові коня на організм цуценят. Проведено порівняльне дослідження результатів клінічних, морфологічних, біохімічних та імунологічних досліджень у собак за спонтанної алергії, спричиненої згодовуванням білкових кормів, і у цуценят, яким введено білок курячого яйця та сироватки крові коня. Зафіксовано еозинофілію, підвищення активності аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази й alpha-амілази, збільшення кількості Т-хелперів і зменшення Т-супресорів, пригнічення факторів неспецифічної природної резистентності, збільшення величини імунорегуляторного індексу та кількості В-лімфоцитів, підвищення вмісту IgE та циркулюючих імунних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-451.21 + П836.321 +
Шифр НБУВ: РА368393

Рубрики:

      
7.

Поручинський А.І. 
Амплітудно-часові і топографічні характеристики викликаних потенціалів кори головного мозку школярів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.І. Поручинський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96
Шифр НБУВ: РА308167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гусєв Д.В. 
Анаеробні композиції з олігомерними каучуками і новими донорно-акцепторними системами тверднення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Д.В. Гусєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне оцінювання розроблених нових донорно-акцепторних систем тверднення анаеробних композицій з кращими існуючими. Виявлено, що за комплексом властивостей нові анаеробні композиції перевищують клей Loctite243 (Німеччина), який широко застосовується для фіксації роз'ємних різьбових з'єднань. Розроблено анаеробні композиції, придатні для склеювання металевих субстратів, неметалевих матеріалів зі сталлю, фіксації та герметизації різьбових роз'ємних з'єднань, ефективність яких доведено за виробничих умов ЗАТ "ЕЛСТА" (Дніпропетровськ), вагонного депо Нижньодніпровськ-вузол і станцій технічного обслуговування легкових автомобілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.073-3 +
Шифр НБУВ: РА369125

Рубрики:

      
9.

Галич К.О. 
Антивоєнний роман Ремарка і Гончара: проблеми типології: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / К.О. Галич ; Терноп. Нац. пед. ун-т ім. Володимира Гнатюка. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено системно порівняльне дослідження антивоєнної романістики Еріха Марії Ремарка й О. Гончара, визначено їх спільні та відмінні поетикальні особливості у руслі традицій і новаторства. Запропоновано новий ракурс щодо розуміння художньо-стильової специфіки антивоєнної романістики Ремарка та Гончара. Вперше в українському літературознавстві здійснено студії зарубіжного історіографічного дискурсу Ремарка, що дало можливість провести паралелі між основними тенденціями вітчизняного та зарубіжного ремаркознавства. Використано елементи археології тексту та структурного підходу до аналізу антивоєнної романістики Ремарка та Гончара. З'ясовано типологічні особливості їх поетикальних парадигм, визначено національно-мистецькі феномени української та німецької прози XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)-4 Ремарк Е.М.534 + Ш5(4УКР)6-4 Гончар О.Т.534 +
Шифр НБУВ: РА364337

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Галаган О.К. 
Антропогенна трансформація фітобіоти міста Кременця та його околиць (Україна) за 200 років (від Бессера до наших днів): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / О.К. Галаган ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.119(4УКР-4ТЕР-2К)
Шифр НБУВ: РА371173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сліпченко В.І. 
Апеляційне провадження в системі кримінально-процесуальних стадій: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Сліпченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено актуальні, теоретичні та практичні проблеми апеляційного провадження в кримінальному судочинстві України. Проаналізовано вітчизняний і зарубіжний досвід законодавчого регулювання апеляційної перевірки рішень суду першої інстанції. Обгрунтовано соціально-правові передумови відродження суду апеляційної інстанції. Розкрито сутність і значення інституту апеляційного провадження, визначено його місце в системі контрольних функцій кримінального судочинства. Виявлено відмінності між поняттями апеляція й апеляційне провадження, запропоновано їх визначення та виділено характерні ознаки. Розкрито основні завдання апеляційного провадження в системі кримінально-процесуальних стадій, здійснено порівняльне дослідження моделей апеляційного та касаційного провадження. Охарактеризовано стан судової практики апеляційного оскарження рішень суду першої інстанції. Наведено пропозиції щодо покращення процедури перевірки рішень суду першої інстанції й оптимізації діяльності апеляційних судів. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства та проекту нового Кримінально-процесуального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)781 +
Шифр НБУВ: РА354906

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Цалієв Т.А. 
Апертурні антени з дискретною робочою поверхнею (основи теорії та дифракційний аналіз): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.07 / Т.А. Цалієв ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 34 с. — укp.

Розроблено наукові засади теорії та удосконалено методи дифракційного аналізу, досліджено електродинамічні характеристики нового класу апертурних антен - пристроїв з дискретними робочими поверхнями. Сформульовано визначення, здійснено класифікацію, обгрунтовано принципи побудови дискретних поверхонь, які розглянуто як елементи апертурних антен. Удосконалено методи дифракційного аналізу, засновані на розв'язку інтегральних рівнянь. Показано, що метод дифракційного аналізу характеристик антенних елементів з ідеально провідною дискретною поверхнею складається з послідовного двохетапного числового розв'язання відповідної дифракційної задачі. На базі методу дифракційного аналізу характеристик антенних елементів з ідеальною провідною дискретною поверхнею розроблено й апробовано метод фазової корекції. З використанням запропонованих методів і математичних моделей реалізовано числове розв'язання відповідних двовимірних дифракційних задач і проведено аналіз властивостей різноманітних дискретних поверхонь. Вперше вивчено основні фізичні закономірності у разі зміни кількості шарів, геометричних параметрів, довжини хвилі, характеру поверхневого імпедансу й амплітудного розподілу падаючого поля. Проведено порівняльне дослідження напрямлених, фокусуючих і частотних властивостей усіх досліджуваних антенних пристроїв з аналогічними властивостями суцільних параболічних дзеркал. На базі проведених натурних експериментів досліджено спрямовані властивості дзеркальних і лінзових антен з дискретною та модифікованою дискретною робочею поверхнею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.43-01 +
Шифр НБУВ: РА350905

Рубрики:

      
13.

Грабовий О. А. 
Багатофазні імпульсні перетворювачі постійної напруги з ШІМ-регулюванням при асиметрії електричних процесів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / О. А. Грабовий ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С. Попова. — О., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено багатофазні імпульсні перетворювачі (БІП) з ШІМ-регулюванням з силовими каналами знижувального, підвищувального й інвертувального типів у разі асиметрії електричних процесів. Розроблено методику автоматизованого проектування систем і пристроїв з покращаними масогабаритними показниками. Запропоновано математичну модель асиметричних електричних процесів перетворювачів постійної напруги, яка узагальнена щодо трьох зазначених типів основних схем силових каналів і щодо режимів роботи перетворювача та дозволяє проводити розрахунки електричних, енергетичних і конструктивних параметрів перетворювача. Розроблено методику дослідження асиметричних електричних процесів та енергетичних параметрів перетворювачів постійної напруги модульної структури. Досліджено основні параметри модульних імпульсних перетворювачів постійної напруги з силовими каналами зазначених типів, проведено порівняльне оцінювання показників якості одно- та багатофазного імпульсних перетворювачів, одержано нові результати. Розроблено методику та програмне забезпечення для автоматизованого проектування багатофазних імпульсних перетворювачів за критерієм мінімального обсягу у разі максимального значення коефіцієнта корисної дії, що сприяє практичній реалізації пристоїв даного класу з покращаними масогабаритними показниками (більш високою питомою потужністю).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5
Шифр НБУВ: РА384115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Стаховський В.Ф. 
Біотехнологічні способи підвищення рівня відтворення великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Ф. Стаховський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, 2004. — 17 с. — укp.

Доведено переваги маршрутно-кільцевої форми організації штучного осіменіння корів і телиць за умов господарств з різними формами власності. Проведено порівняльне вивчення залежності заплідненості корів від місця введення сперми у статеві органи корів та кваліфікації техніка штучного осіменіння. Розроблено способи підвищення рівня відтворювальної здатності корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-34 +
Шифр НБУВ: РА331205

Рубрики:

      
15.

Попович І.Ю. 
Біофізичні основи реставрації коронок девітальних фронтальних зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Ю. Попович ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано біофізичний підхід до обгрунтування реставраційної конструкції для відновлення коронки девітальних різців. Досліджено токсикологічні, подразнювальні, сенсибілізувальні, санітарно-хімічні властивості вітчизняних склопластикових штифтів "ПАСС" і композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" ("Еста", Україна). Уперше проведено порівняльне вивчення адгезивних властивостей склопластикових штифтів "ПАСС" і скловолоконних штифтів фірми "J-dental" (США). Уперше здійснено порівняльний аналіз адгезивних властивостей до поверхні дентину та склопластикових і скловолоконних штифтів нового силеру "ЦАПО" та цементів "Цемион Ф" ("ВладМиВа", Росія), "Fuji PLUS" ("CS", Японія), "FIXALAT ("Стома-технологія", Україна), "Calibra" ("Dentsply", Велика Британія). Уперше проведено розрахунок адегзивної міцності зв'язку фотополімерних матеріалів "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна) та "Esthet X" ("Dentsply", Велика Британія) із тканинами девіталізованого зуба та поверхнею склопластикових штифтів. Уперше математично розраховано конструкції відновлених девітальних різців з урахування біомеханічних якостей тканини зубів, пародонта, філерів і пломбувальних матеріалів. Уперше проаналізовано напружено-деформований стан реставраційних констукцій, виконаних безштифтовим способом та із застосуванням склопластикового штифта, зануреного на різну глибину у кореневий канал. Упереше розроблено й апробовано новий алгоритм прямого способу реставрації девітальних різців із застосуванням склопластикових штифтів "ПАСС", композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" та фотоплолімерного матеріалу "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна), визначено його ефективність у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 + Р668.62.03 +
Шифр НБУВ: РА368266

Рубрики:

      
16.

Султан Р.Я. 
Будова гемомікроциркуляторного русла язика в нормі і за умов експериментального цукрового діабету: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Р.Я. Султан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Встановлено особливості будови та кровопостачання язика білих щурів-самців лінії "Вістар" репродуктивного віку у нормі та у разі експериментального ЦД з використанням морфологічних (гістологічних, електронно-мікроскопічних, морфометричних), рентгенологічних, біохімічних і статистичних методів дослідження. Вперше встановлено та проведено порівняльне вивчення особливостей будови гемомікроциркуляторного русла білих щурів-самців лінії "Вістар" у нормі та за умов стрептозотоциніндукованого ЦД. Проведено комплексний аналіз динаміки змін гемомікроциркуляторного русла язика білих щурів у разі експериментальної форми стрептозотоциніндукованого ЦД протягом восьми тижнів його перебігу. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів з особливостями кровопостачання язика здорових щурів. Уперше проведено морфометричний аналіз ангіоархітектоніки язика щурів на ін'єкованих і просвітлених препаратах. За допомогою створеної експериментальної моделі ЦД вперше досліджено морфологічні зміни у гемомікроциркуляторному руслі язика щурів, зокрема, динаміку перебудови його ланок (артеріол, гемокапілярів, венул).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р661.23-29 + Е60*694.12 +
Шифр НБУВ: РА369304

Рубрики:

      
17.

Неженець Е.В. 
Варіантність російських термінів юриспруденції в системному та комунікативно-прагматичному аспектах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Е.В. Неженець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 23 с. — укp.

Досліджено типи варіантності термінів правознавства та способів їх репрезентації у сфері функціонування та фіксації. З застосуванням системного та комунікативно-прагматичного підходу встановлено, що у метамові правознавства відбувається варіювання форми та семантики юридичних термінів. Проаналізовано основні різновиди формальних варіантів у парадигматичному та синтагматичному аспектах. З'ясовано, що варіювання семантики правознавчих термінів виявляється як лексико-семантичне варіювання (полісемія) або як варіювання семантичного обсягу одного й того ж терміна (поняттєвий поліморфізм, амбісемія, еврисемія). Визначено та проаналізовано продуктивні різновиди полісемії та моліформізму юридичних термінів, розглянуто причини цих явищ у сфері термінолексики. Обгрунтовано, що варіантність будь-якого різновиду репрезентується у функціонально та прагматично зумовлених фрагментах спеціального тексту, які одержали назву метатекстових комунікативних ситуацій (МтКС). Виявлено типи МтКС, властиві метамові правознавства. Проаналізовано способи репрезентації варіантів термінів у навчально-наукових текстах і термінологічних словниках. Зазначено, що в когнітивному аспекті варіативність плану вираження та плану змісту розглянуто як результат багатоаспектного наукового вивчення юридичних понять, який свідчить про динамічність терміносистеми правознавства, відсутність застою у процесі пізнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34:Х + Х. в4 +
Шифр НБУВ: РА325980

      
18.

Барило Г.І. 
Вдосконалення мір електрорушійної сили і сталої напруги та їх нормативної бази: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Г.І. Барило ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення еталонної бази та нормативно-правових актів у сфері вимірювання одиниці постійної напруги - Вольта. Запропоновано шляхи вирішення проблеми підвищення точності та забезпечення стабільності мір напруги побудованих на базі насичених нормальних елементів Вестона та реалізації твердотільних мікроелектронних мір сталої напруги. Для досягнення технічних параметрів мір електрорушійної сили, які забезпечують їх використання в системі робочих еталонів, досліджено схеми активного термостатування та температурної компенсації. Розроблено схему та виготовлено дослідний зразок міри електрорушійної сили на базі насичених нормальних елементів. Проведено порівняльне дослідження розробленої міри з твердотільними мірами напруги FLUKE 732A та еталоном сталої напруги Німеччини у федеральному фізико-технічному інституті РТВ м. Брауншвейг (у межах міжнародного проекту UKR01/066 від 30.06.2006 р.). На підставі одержаних результатів підтверджено можливість її використання в системі робочих еталонів Вольта першого розряду. Запропоновано провести заміну мір напруги, побудованих на ненасичених нормальних елементах, які зараз перебувають в експлуатації, на аналогічні твердотільні міри сталої напруги. Розроблено, реалізовано та досліджено мікроелектронну міру сталої напруги, метрологічні параметри якої дозволяють провести таку заміну. На підставі аналізу нормативного забезпечення мір напруги та за результатами досліджень запропоновано внести зміни та доповнення до існуючих нормативних документів, а також запровадити новий стандарт, вимоги якого охоплюють усі типи мір електрорушійної сили та сталої напруги, які експлуатуються в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221-5 +
Шифр НБУВ: РА362733

Рубрики:

      
19.

Коц В.П. 
Взаємодія вітамінів А і Е та ряду мікроелементів в організмі курей залежно від рівня в кормі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.П. Коц ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено взаємодію мікроелементів цинку, марганцю, селену, вітамінів A та E в організмі племінних курей-несучок. Проаналізовано особливості накопичення даних речовин на тканинному рівні, досліджено їх вплив на продуктивні ознаки та деякі біохімічні показники обміну речовин й обгрунтовано шляхи підвищення вітамінного та антиоксидантного статусу організму птиці. Проведено порівняльне вивчення динаміки вмісту мікроелементів цинку, марганцю та селену, які входять до складу антиоксидантних ферментів. Досліджено активність даних ферментів у тканинах курей, вміст продукції перекисного окиснення ліпідів і жиророзчинних вітамінів. Показано, що збагачення раціону мікроелементами та вітаміном E сприяє підвищенню антиоксидантного статусу організму, зниженню рівня перекисних процесів у тканинах і покращенню відтворних і продуктивних якостей птиці. Встановлено кореляційний зв'язок між рівнем мікроелементів у кормі, їх кількістю в органах і тканинах та активністю перекисного окиснення ліпідів. Встановлено негативний вплив нестачі мікроелементів на зниження активності глутатіонзалежних ферментів. Вперше встановлено, що одночасне використання мікроелементів і вітамінів A та E сприяє максимальному гальмуванню перекисних процесів. Доведено вплив комплексної вітамінно-мінеральної домішки на біологічну активність окремих ланок антиоксидантної системи крові та функціональних тканин організму птиці, що сприяє підвищенню заплідненості яєць, виводу молодняка та несучості курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 +
Шифр НБУВ: РА335409

Рубрики:

      
20.

Севергін В. Є. 
Відеоторакоскопічні оперативні втручання в діагностиці та лікуванні хворих на ексудативні плеврити, дисеміновані процеси легень невідомої етіології та емпієму плеври: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. Є. Севергін ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 17 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано нові принципи застосування відеоторакоскопії в діагностиці плевритів неясної етіології, дисемінованих процесів у легенях, емпієми плеври. Запропоновано методики відеоасистованих біопсій плеври для діагностики дисемінованих процесів неясної етіології в легенях. Розроблено методики використання АІГ-лазера під час проведення відеоторакоскопії для плевродеза у пацієнтів з ексудативними плевритами й емпіємою плеври. Обгрунтовано спосіб дадаткової інфільтраційної анестезії місця біопсії парієтальної плеври. Проведено порівняльне оцінювання ефективності відеоторакоскопії та традиційних методів (плевральная пункція, дренування плевральної порожнини, торакотомія) у диференціальній діагностиці та лікуванні ексудативних плевритів, емпієми плеври. Розроблено алгоритм диференціальної діагностики плевритів неясної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.14
Шифр НБУВ: РА382177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського