Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (36)Тематичний інтернет-навігатор (8)Наукова електронна бібліотека (213)Реферативна база даних (2332)Книжкові видання та компакт-диски (835)Журнали та продовжувані видання (89)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОМИСЛОВІСТЬ$<.>+<.>K=КАНАД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 218
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Харук А. І. 
Авіаційна промисловість України як складова військово-промислового комплексу у 1910-ті - 1980-ті роки: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / А. І. Харук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 32 с. — укp.

Вперше цілісно реконструйовано картину тенденцій становлення та розвитку промислового виробництва авіаційної техніки в Україні для військових потреб. Вперше проведено дослідження розвитку авіаційної промисловості на теренах України, що має комплексний, міждисциплінарний характер. Вперше виділено періоди становлення галузі та проаналізовано їх особливості для сфер українського виробництва. Досліджено наслідки впровадження науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт у літакобудування, що забезпечувало високі тактико-технічні характеристики авіаційної техніки. Введено до наукового обігу нові факти, призабуті відомості про вчених і виробників, діяльність яких сприяла стрімкій динаміці прогресивних змін у створенні літаків. Висвітлено вплив імперського (союзного) центру на розвиток авіабудування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-24 + Ц651(4УКР)1:6
Шифр НБУВ: РА381408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мулявка Д.Г. 
Адміністративно-правові заходи забезпечення прав платників податків: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.Г. Мулявка ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 19 с. — укp.

Визначено поняття, зміст, правовий статус та права платників податків. Досліджено організаційно-правові засади реалізації прав платників податків. Узагальнено правозастосовну практику та вивчено досвід роботи податкової служби Німеччини, Франції, Канади, США. Розглянуто питання кадрового забезпечення та взаємодії громадян і юридичних осіб з податківцями. Зазначено, що всі суб'єкти податкових відносин є рівноправними партнерами. Визначено вплив на захист прав платників податків таких чинників як правова неузгодженість та незавершеність у нормативно-правовому регулюванні податкових відносин. Проаналізовано роботу громадських формувань та визначено їх роль у забезпеченні прав платників податків. Вивчено практику та порядок розгляду звернень громадян і скарг на дії органів державної податкової служби та їх посадових осіб. Розглянуто питання судового захисту прав платників податків. Наведено пропозиції та рекомендації щодо удосконалення адміністративно-правової діяльності підрозділів податкової міліції та інспекції, спрямовану на забезпечення прав громадян і юридичних осіб, які своєчасно сплачують податки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)206 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА331346

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Толочко О.І. 
Аналіз та синтез електромеханічних систем зі спостерігачами стану: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / О.І. Толочко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено науково-технічну проблему підвищення якості керування електромеханічними системами за умов неповної інформації про об'єкт регулювання. Розвинуто теоретичні положення аналізу та синтезу систем електропривода зі спостерігачами стану з урахуванням дії на ідентифіковану частину об'єкта регулювання невимірних збурень. Здійснено спрощення структурних схем систем автоматичного керування зі спостерігачами стану (СС) у загальному вигляді, удосконалено теорему розподілу та методику синтезу СС для випадку, коли зворотний зв'язок за оцінкою деякої координати діє на ідентифіковану частину об'єкта регулювання. Розроблено спрощену методику структурного синтезу редукування СС, запропоновано нові розподіли полюсів та нулів, удосконалено методику синтезу систем підпорядкованого регулювання методом характеристичних співвідношень. Запропоновано методику та програмне забезпечення для автоматизації синтезу модальних регуляторів і спостерігачів стану. Розроблено аналогові та цифрові СС, що відновлюють динамічний і статичний моменти двигуна без додаткового інтегратора. Наведено методики синтезу систем керування двомасовими електромеханічними системами та спостерігачів стану, необхідних для їх реалізації. Узагальнено результати експериментальних досліджень і упровадження у промисловість запропонованих систем електроприводу та методик аналізу, синтезу та налаштування цих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.32-01 +
Шифр НБУВ: РА334761

Рубрики:

      
4.

Решота В.В. 
Англосаксонська модель адміністративної юстиції в державному управлінні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.В. Решота ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади адміністративної юстиції у державному управлінні країн англосаксонської моделі й України. Проаналізовано стан вивчення цієї проблеми та доведено необхідність її подальшого дослідження. Обгрунтовано теоретичні засади організації адміністративної юстиції у системі державного управління Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Сполучених Штатів Америки, Канади, Ірландії, Австралії та Нової Зеландії. Визначено позитивні та негативні аспекти їх функціонування. Досліджено інститут адміністративної квазіюстиції у контексті адміністративно-юстиційного захисту прав громадян у сфері державного управління. Розвинуто класифікацію світових моделей адміністративної юстиції. Охарактеризовано європейські стандарти. Визначено ефективність адміністративного та судового захисту прав громадян у сфері державного управління та місцевого самоврядування. Наведено практичні рекомендації та пропозиції щодо реформування адміністративної юстиції, зокрема, шляхом запровадження інституту адміністративної квазіюстиції з використанням досвіду країн англосаксонської моделі у систему державного управління України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62 + Х819(4/8)072 +
Шифр НБУВ: РА362410

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Томенчук М.В. 
Варіантно зумовлена концептуалізація діяності у сучасній англійській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.В. Томенчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку лінгокультурних аспектів варіантно зумовленої концептуалізації дійсності з використанням головних лексико-фразеологічних засобів, регіональна маркованість яких є проекцією формування відповідних картин світу у свідомості носіїв американського, австралійського та канадського національно-територіальних різновидів сучасної англійської мови. Виявлено й описано основні варіантно зумовлені культурні концепти сучасної англійської мови як однієї з форм відображення дійсності її носіями. Значну увагу приділено вивченню вербально реалізованих базових концептів, які складають ядро ціннісної системи американців, австралійців і канадців та сприяють глибшому розумінню різноманітних об'єктів, процесів і явищ, що є підгрунтям для концептуалізації ними навколишнього світу. Досліджено лексикографічний і текстовий матеріал і показано, що проаналізовані концепти можна репрезентувати як лінгвокультурологічні поля, самобутність яких визначає наявні варіантно зумовлені особливості у концептуальних картинах світу носіїв сучасної негомогенної англійської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-66 +
Шифр НБУВ: РА358773

Рубрики:

      
6.

Ковалішина Н.П. 
Взаємодія жіночих громадських організацій з органами державної влади як фактор здійснення гендерної політики в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.П. Ковалішина ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-практичний аналіз взаємодії жіночих громадських організацій з органами державної влади у процесі забезпечення ефективності реалізації гендерної політики в Україні на сучасному етапі її державотворення. З застосуванням комплексного підходу розкрито особливості та запропоновано періодизацію становлення та розвитку жіночого руху в Україні. Концептуально виокремлено й проаналізовано основні моделі діяльності сучасних жіночих громадських організацій в Україні. Виявлено чинники розвитку жіночого руху в регіонах нашої країни, визначено його вплив на демократизацію гендерної політики на місцевому рівні влади, а також вплив міжнародних організацій-партнерів на активізацію ролі жінок в управлінні суспільними процесами. Вивчено особливості гендерного підходу до формування державної політики Канади як необхідної умови забезпечення її соціально-політичного розвитку, специфіку управлінської діяльності даних організацій щодо забезпечення гендерного балансу в США. Удосконалено механізми взаємодії держави і громадських жіночих організацій щодо формування й оптимізації політики гендерного паритету. Запропоновано шляхи оптимізації внеску жіночого громадського руху до процесів формування громадянського суспільства в Україні. Визначено засоби впливу зазначених організацій та держави на зміну гендерних стереотипів у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 + Ф74(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342232

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Марисюк К.Б. 
Виникнення, розвиток та функціонування парламенту Канади (1647 - 1982 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / К.Б. Марисюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію становлення інституту парламентаризму на території сучасної Канади. Проаналізовано етапи розвитку представницьких інституцій, окреслено функції палат парламенту. Охарактеризовано правовий статус основних посадових осіб і комісій парламенту Канади. Надано рекомендації щодо використання досвіду функціонування канадського парламенту в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7КАН)62-1
Шифр НБУВ: РА315497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Василенко І.В. 
Виховання громадянськості студентів засобами самоврядування у вищих навчальних закладах Канади: автореф. дис ... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.В. Василенко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено місце та роль студентського самоврядування у ВНЗ Канади. Відзначено, що основна мета виховання громадянських якостей засобами самоврядування полягає у формуванні та розвитку громадянськості як соціальної цінності, інтегративної якості особистості, переконаної у непорушності конституційних прав і свобод. Проведено ретроспективний аналіз генезису поняття "громадянськість", здійснено систематизацію теорій щодо виховної потенціальності студентського самоврядування як невід'ємної складової демократизації вищої школи Канади. Висвітлено історичний аспект феномену громадянськості у зарубіжних і вітчизняних дослідженнях. Досліджено генезу виховання громадянськості студентів ВНЗ Канади. Виявлено особливості сучасного стану даного виховання засобами самоврядування за умов глобалізації та мультикультуралізму. Розкрито основні етапи становлення системи виховання громадянськості студентів ВНЗ Канади зазначеними засобами. У порівняльному аспекті проаналізовано зміст, форми те методи виховання громадянськості студентів ВНЗ Канади й України засобами самоврядування. Узагальнено позитивні здобутки канадського науково-практичного досвіду та можливості їх творчого застосування в системі ВНЗ України з виховання громадянськості студентів даними засобами. Доведено, що така система у ВНЗ Канади є оригінальним утворенням з притаманними їй змістом, формами та методами. Вона базується на певних цінностях, якими є права людини, власна гідність, базові людські свободи, демократична законність, мирне співіснування, ненасильницькі способи вирішення конфліктів, неупереджений, національний світогляд, рівність шансів, індивідуальна відповідальність, бережливе ставлення до природи. За результатами проведеного дослідження доведено доцільність впровадження канадського досвіду у виховну практику ВНЗ України з метою посилення ефективності громадянського виховання студентів засобами самоврядування з одночасним урахуванням національних і світових здобутків у цій галузі педагогічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7КАН) + Ч481.352.13 + Ч481.431 +
Шифр НБУВ: РА366567

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Шандрівський І.Г. 
Військово-політична та наукова діяльність Миколи Капустянського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.Г. Шандрівський ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено місце та роль діяча Української Народної Республіки Миколи Капустянського (1880 - 1969) в українському національно-визвольному русі першої поливини ХХ ст. Розглянуто процес формування суспільно-політичних поглядів молодого офіцера на тлі соціально-економічного та політичного життя Наддніпрянщини кінця ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено його участь у бойових операціях Першої світової війни, військово-організаційну діяльність у період становлення Збройних сил України 1917 - 1918 рр. Установлено роль М.Капустянського у формуванні праворадикального табору національно-визвольного руху в Західній Україні у міжвоєнний період, його участь у русі Опору 1940-х років, зокрема, на посаді військового референта ОУН. Приділено увагу повоєнній громадсько-політичній діяльності у Німеччині, Франції, США, Канаді. Проаналізовано наукові праці діяча з повоєнної історії України ХХ ст., насамперед Української національно-демократичної революції 1917 - 1921 рр. Показано цінність політичного досвіду та творчого доробку М.Капустянського для сучасного процесу державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612-8 Капустянський,М. + Т3(4УКР)612-8 Капустянський +
Шифр НБУВ: РА324858

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Солових В.П. 
Влада в системі суб'єктно-об'єктних управлінських відносин в державі: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.01 / В.П. Солових ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т. — Х., 2002. — 22 с. — укp.

Проаналізовано концептуальні підходи зарубіжної та вітчизняної наукової думки щодо сутності та механізмів функціонування влади в процесі управління державою. Запропоновано логіку структурно-функціонального аналізу механізмів публічного врядування, визначено змістовні, структурні та функціональні ознаки влади, що базуються на системних особливостях сучасного суспільства. Досліджено практичні механізми публічного врядування Франції, Канади, України. Виявлено загальні принципи організації й фунціонування сучасної демократичної системи влади. Запропоновано напрямки реформування механізмів врядування в Україні, практичні заходи щодо підвищення ролі складових громадянського суспільства в діяльності органів державної влади та введення до структури системи влади ефективного механізму "стримувань і противаг" через перерозподіл владних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Х810.11
Шифр НБУВ: РА320246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Дибчук Л.В. 
Внесок української діаспори Канади та країн Латинської Америки в розвиток економіки і культури незалежної України (1991 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Дибчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії проведено комплексне дослідження розвитку взаємовідносин української діаспори Канади та країн Латинської Америки з історичною батьківщиною за роки становлення України як незалежної держави. Розкрито сутність феномену "українська діаспора". Показано внесок українців Канади та країн Латинської Америки у розвиток економіки, науки, освіти та культури України та країн поселення. Доведено об'єктивну необхідність об'єднання зусиль діаспори та уряду України у процесі формування незалежної держави та її входження до світового співтовариства. Визначено історичну місію української еміграції у відродженні України як суверенної держави. Розглянуто шляхи надходження допомоги від закордонних українців. З'ясовано причини слабкого інвестування економіки України. Висвітлено співпрацю науковців канадської та латиноамериканської української діаспори з вітчизняними ученими у сфері сучасної українознавчої науки. Досліджено спадщину діячів української діаспори Канади та країн Латинської Америки у галузі літератури та мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7=9УКР)6-6 + Т3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА345516

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Грига В.Ю. 
Вплив академічної науки на технологічний розвиток України (на прикладі НАН України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.Ю. Грига ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив академічної науки на технологічний розвиток України, основою якого є взаємодія таких складових національної інноваційної системи як продуценти (академічна наука) та споживачі (промисловість) знань. З використанням нового організаційно-методичного підходу здійснено комплексне дослідження впливу академічної науки на технологічний розвиток України з урахуванням національних особливостей розвитку економіки. Визначено зв'язки між учасниками технологічного розвитку (продуцентами нового знання і його споживачами). Наведено перелік кількісних і якісних показників для оцінки зв'язків між продуцентами та споживачами нового знання. Розроблено типологію наукових підрозділів за запропонованим критерієм наявності у них перспективних технологій для визначення особливостей науково-технічного забезпечення створення нових технологій. Науково обгрунтовано рекомендації, спрямовані на прискорення технологічного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА347875

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мацелюх Н.П. 
Вплив податків на процеси ціноутворення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.П. Мацелюх ; Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто концептуальні основи побудови податкової політики та економічну сутність "податкового компромісу". Запропоновано використання триполюсної моделі узгодження інтересів для формування податкової політики. Досліджено особливості реалізації функцій податків через механізми ціноутворення, уточнено класифікацію податків залежно від їх ступеня впливу на ціни та розроблено методику оцінки впливу ставок податків на ціни. Висвітлено проблеми перекладання податків, проведено комплексний аналіз впливу діючої системи оподаткування на ціноутворення в Україні за умов високоеластичного та низькоеластичного попиту. Здійснено аналіз впливу даної системи на ціни в аспекті видів економічної діяльності, які сконцентровані в чотири групи - базові галузеві промисловості, обробна промисловість та будівництво, сільське господарство та сфера послуг. Обгрунтовано основні напрямки реформ в оподаткуванні з метою рівномірного розподілу податкового навантаження між провідними галузями народного господарства. Наведено підходи щодо вдосконалення податкової політики на підставі реалізації функцій податків через механізми ціноутворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У9(4УКР)0-861 +
Шифр НБУВ: РА325556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Малахов І.М. 
Вплив процесів видобутку залізних руд на стан навколишнього середовища та екологічну безпеку у Криворізькому гірничовидобувному регіоні: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 21.06.01 / І.М. Малахов ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Показано суттєву роль геологічного середовища у розвитку процесів техногенезу, що обумовлена незмінною з часів палеоліту привласнюючою (не відтворювальною) економікою використання мінеральних ресурсів, яка якісно вирізняє гірничодобувну промисловість між іншими технологічними галузями. З'ясовано комплексний характер техногенних перетворень у геологічному середовищі Кривбасу внаслідок інтенсивної розробки родовища залізних руд. На підставі одержаних результатів здійснено оцінку глибини трансформації складових навколишнього середовища в Кривбасі, а також прогнозування розвитку техногенної екосистеми та визначено напрямки управління процесами техногенезу, обумовлених видобутком залізних руд. Доведено, що навколишнє середовище гірничовидобувного регіону необоротно трансформувалося у техногенну екосистему внаслідок невідтворних змін у геологічних структурах, які відбулися в результаті гірничовидобувних робіт, що викликало якісні зміни у всіх складових довкілля. Обгрунтовано стратегію екобезпеки у техногенній екосистемі гірничовидобувного регіону, впровадження якої дає можливість обмежити вплив техногенезу на оточуюче природне середовище шляхом використання технологічних важелів, а також поліпшити екобезпеку у самій техногенній екосистемі за допомогою комплексу технологічних та економічних методів створення умов, сприятливих для життя людини. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для оцінки й прогнозування впливу гірничовидобувних робіт на стан довкілля та розвитку техногенної екосистеми, а також для розробки пропозицій щодо формування нових підходів у створенні технологій підземного видобутку залізистих кварцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332(4УКР-4ДНІ)301 н631 +
Шифр НБУВ: РА342180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бондаренко 
Вугільна промисловість Донбасу в умовах радянської модернізації країни (1025-194( рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Віктор Степанович Бондаренко ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)61-2
Шифр НБУВ: РА336396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Суюсанов Л.І. 
Вугільна промисловість і шахтарі України в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.І. Суюсанов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено стан вугільної промисловості та діяльність шахтарів України у роки Другої світової війни 1939 - 1945 рр. Висвітлено питання участі шахтарів республіки в оборонних заходах у роки війни, проаналізовано їх внесок у розвиток вугільної промисловості на сході СРСР. Визначено роль шахтарів України в організації опору окупантам. Розглянуто соціально-гуманітарні проблеми відновлення вугільної промисловості республіки після її звільнення від загарбників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)62-2
Шифр НБУВ: РА318228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гордієнко О. В. 
Генеза канадської англомовної лексикографії в етнолінгвістичному аспекті: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. В. Гордієнко ; Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова. — О., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше виявлено умови та хід генези канадської англомовної лексикографії в загальному контексті національної лексикографії. Розроблено базу даних англомовних лінгвістичних та енциклопедичних словників. Обгрунтовано методику етнолінгвістичного аналізу національної лексикографії в контексті мовної ситуації. Визначено характеристики мовної ситуації в Канаді та встановлено напрями їх трансформації. З'ясовано особливості розвитку англомовної перекладної, тлумачної й енциклопедичної лексикографії в їх кореляції зі змінами мовної ситуації. Розроблено класифікації англомовних лінгвістичних словників у цілому, перекладних і тлумачних словників, а також енциклопедій. Виявлено динаміку формування типологічної різноманітності англомовної лінгвістичної лексикографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-4 г(7КАН)
Шифр НБУВ: РА373743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Шкурин Г.Т. 
Генезис симентальської худоби в Україні. Методи створення української симентальської м'ясної породи: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / Г.Т. Шкурин ; УААН, Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Науково обгрунтовано розроблену методику, раціональну схему й етапи створення української симентальської м'ясної породи з використанням географічно віддалених м'ясних сименталів зарубіжної селекції. Установлено високу ефективність поєднання вітчизняних сименталів комбінованого напряму продуктивності з м'ясними сименталами селекції Австрії, США, Канади та Німеччини. Дослідження дали змогу виявити родоначальників комолого типу сименталів - бугая Фанта 39032 та його сина Фазана 832. Проведено порівняльне вивчення росту, розвитку та м'ясної продуктивності комолих і рогатих тварин. Зазначено, що потомство, одержане від комолих бугаїв, має поліпшені племінні, технологічні та продуктивні якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 симентальська
Шифр НБУВ: РА316532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бурка В.Й. 
Географічні особливості розвитку будівельно-індустріальних комплексів України на регіональному рівні (на матеріалах Карпатського економічного району): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.Й. Бурка ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження взаємозалежності та взаємообумовленості ланок і стадій у технологіях процесу будівництва виявлено суть й особливості формування будівельно-індустріальних комплексів. Запропоновано розглядати організаційно-управлінську, галузеву, територіальну та функціональну структуру будівельної індустрії як складну міжгалузеву систему, що розвивається на базі комплексності. Досліджено будівельно-індустріальний комплекс Карпатського економічного району та уточнено зміст певних наукових категорій і понять, а саме: пункта, центра, вузла, внутрішньообласного району, зони будівельної індустрії, обласного та регіонального будівельно-індустріального комплексу. Розроблено принципи виявлення й аналізу функціональних типів таксономічних одиниць будівельно-індустріального комплексу. Складено серію картосхем даного економічного району, що дало змогу оцінити природно-ресурсну базу, промисловість будівельних матеріалів і територіальну організацію процесу будівництва, а також виявити проблеми та прогнозувати перспективи розвитку будівельно-індустріального комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР3)683.1 +
Шифр НБУВ: РА346160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Заярко А.О. 
Гігієнічні аспекти адаптації овець імпортованої породи олібс за еколого-господарських умов степової зони України: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / А.О. Заярко ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексні гігієнічні, фізіолого-біохімічні, імунологічні та зоотехнічні дослідження та наведено дані щодо адаптаційної здатності овець імпортованої породи олібс канадської селекції у разі чистопородного та помісного варіантів з асканійською породою до еколого-господарських умов степової зони України. За результатами дослідження обгрунтовано доцільність використання баранів-плідників породи олібс у селекційному процесі щодо вдосконалення продуктивних показників популяції овець дніпропетровського типу асканійської м'ясо-вовнової породи у господарствах степової зони України з високим рівнем природної резистентності організму на фоні притаманних цьому регіону еколого-господарських умов. За показниками природної резистентності, імунобіологічної реактивності, імунобіологічної реактивності, легеневого дихання, газоенергетичного обміну та теплостійкості доведено позитивну пристосувальну можливість чистопородного за олібсом і помісного молодняку, одержаного від схрещування маток місцевого дніпропетровського типу з баранами-плідниками імпортованої породи олібс, до еколого-господарських умов степової зони України - майбутнього ареалу їх розведення. Одержано нові дані про забійні показники баранців різного походження й особливості росту та розвитку молодняку різних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.39 Олібс + П661.3,2 +
Шифр НБУВ: РА360534

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського