Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (36)Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (5430)Книжкові видання та компакт-диски (1056)Журнали та продовжувані видання (49)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОФЕСІЙНА$<.>+<.>K=ОРІЄНТАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 531
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єськова О.В. 
Анатомо-морфологічні і генетичні особливості гетероспермії кукурудзи і їх використання у селекції і насінництві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.В. Єськова ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімф., 2005. — 18 с. — укp.

Встановлено, що кожному гібриду та сорту властива певна форма зернівки, кращою з яких є найбільш наближена до середньої, оптимальної для даного гібриду. З метою визначення ступеня деформування насіння використано параметр "індекс деформування" (Id). На підставі поділу насіння гібрида Дніпровський 310 МВ на фракції у діапазоні Id від 0,005 до 0,37 виявлено, що для посіву необхідно відбирати насіння 1, 2 і 3 фракції, індекс деформування якого складає менше 0,20. Зазначено, що у вихідному зразку такого насіння міститься близько 60 %. На підставі дослідження всіх генетичних форм кукурудзи (гібридів і ліній) встановлено, що найкращими урожайними властивостями відзначається насіння з центральним (S-форми) та правобічним (D-форми) розташуванням зародків. Проведено дослідження успадкування ознаки "просторова орієнтація зародка" відносно осі ендосперму та встановлено, що число зерен у качані з різним розташуванням зародка контролюється генами, яким властивий ефект понаддомінування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-37 +
Шифр НБУВ: РА334584

Рубрики:

      
2.

Буренко В.М. 
Андрагогічний підхід до професійної перепідготовки вчителя гуманітарного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.М. Буренко ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2005. — 22 с.: табл. — укp.

Проаналізовано стан проблеми професійної перепідготовки вчителя гуманітарного профілю в системі післядипломної педагогічної освіти в її історичному розвитку. Розкрито суть понять "післядипломна освіта", "освіта дорослих", "неперервна професійна освіта", "перепідготовка", "андрагогічний підхід". Установлено особливості організації навчального процесу на факультетах післядипломної освіти, проаналізовано процес формування мотиваційної готовності вчителя гуманітраного профілю до професійної перепідготовки. Обгрунтовано методику вдосконалення навчального процесу на факультетах післядипломної освіти, визначено пріоритетні напрями співпраці та взаємодії викладачів і студентів. Досліджено й експериментально перевірено вплив найефективніших методів і форм роботи у розвитку професійних умінь даних учителів. Розроблено та науково обгрунтовано методичні рекомендації для викладачів вищих навчальних закладів щодо удосконалення організаційних форм навчання вчителів даного профілю у процесі професійної перепідготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР)78 + С.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335988

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кобзаренко А.М. 
Безпекова політика Індії в Південній Азії (1989 - 2004): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.М. Кобзаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено структуру, характер та головні напрямки безпекової політики Індії в Південній Азії у 1989 - 2004 рр. Обгрунтовано концепцію розширення регіональних меж південноазійського комплексу безпеки, проаналізовано загрози, що походять з Південної Азії. Визначено основні параметри впливу індійського внутрішнього процесу та політики великих позарегіональних держав, зокрема - США, КНР та Росії. Розглянуто політику Індії щодо Пакистану, особливості індійсько-китайської взаємодії у безпековій сфері та ядерну політику країни. Доведено, що головними особливостями стратегії Індії протягом досліджуваного періоду були орієнтація на власні сили, пріоритетність контролю над найближчим оточенням, звуження застосування силової політики, використання переваг потенціалу та поступовий перехід до формування сприятливого середовища безпеки через зацікавлення сусідніх держав у конструктивних відносинах, а також випереджальне посилення вертикальних структур безпекової взаємодії з малими державами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5ІНД)64 +
Шифр НБУВ: РА345740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бірюкова Т.Ф. 
Болонський імператив підготовки майбутніх менеджерів: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / Т.Ф. Бірюкова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З використанням самоорганізаційного підходу проаналізовано проблематику підготовки майбутніх менеджерів у контексті принципів Болонської декларації. Розкрито зміст поняття соціалізації особистості майбутнього менеджера, яка реалізується шляхом засвоєння норм і цінностей полікультурного соціуму, притаманних об'єднаній Європі (адаптаційна складова), а також засобами формування організаційної поведінки на підставі впровадження особистісно-орієнтованої освіти (професійна складова). Показано, що реалізація принципів Болонської декларації є шляхом ефективного розв'язання суперечності між національною освітньою системою підготовки майбутніх менеджерів (професійною соціалізацією) та загальноєвропейською культурою (процесом соціалізації, що має загальноцивілізаційне спрямування). З'ясовано, що специфіка сучасної підготовки конкурентоспроможних управлінських кадрів в Україні полягає в інтеграції здобутків національної освіти у полікультурну європейську спільноту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + С5*5*333.91 + Ч484(4) + У010.321 р3 +
Шифр НБУВ: РА343313

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
5.

Чижевська Л.В. 
Бухгалтерський облік як професійна діяльність: теорія, організація, прогноз розвитку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / Л.В. Чижевська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та запропоновано новий спосіб розв'язання наукової проблеми, яка полягає у невідповідності наявного стану розвитку теорії, методології та організації бухгалтерського обліку як професійної діяльності умовам постіндустріальної економіки та зростаючої ролі інститутів, а також у відсутності прогнозів розвитку бухгалтерського обліку як професійної діяльності. Побудовано систему даного обліку. Теоретично визначено його складові. Обгрунтовано найбільш прийнятний для України спосіб взаємодії професійних організацій з державними органами. Установлено вплив культури й освіти на розвиток бухгалтерського обліку. Побудовано модель його гармонійного розвитку. З'ясовано взаємозалежність способу ведення бухгалтерського обліку та менталітету бухгалтера. Досліджено розвиток даного обліку як навчального предмета. Удосконалено методику викладання бухгалтерського обліку як спосіб передачі теоретичних знань практикам. Проведено системне дослідження стосовно теорії наукового прогнозування у цьому обліку. Виявлено ефективні методи для здійснення такого прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)2 п +
Шифр НБУВ: РА354155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тимченко Р. В. 
Взаємовідносини Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки (листопад 1918 - квітень 1920 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Р. В. Тимченко ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми взаємовідносин УНР і ЗУНР у 1918 - 1920 рр., визначено передумови та причини об'єднавчого процесу, охарактеризовано події, пов'язані з умовами укладання Акту злуки, проведено їх оцінювання. Розкрито основні організаційні заходи з втілення ідей соборної єдності України в економічній, політичній і військовій сферах, висвітлено розбіжності в зовнішньополітичних орієнтаціях політичних лідерів УНР і ЗУНР. Проаналізовано спільну боротьбу українських армій у Наддніпрянщині. Визначено мотиви та наслідки укладання договорів лідерами УНР і ЗУНР з Добрармією та Польщею. На підставі відомостей, одержаних у ході дослідження, з'ясовано причини та наслідки нереалізованості об'єднавчих зусиль УНР і ЗУНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32 + Т3(4УКР3)612-32
Шифр НБУВ: РА377747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Белінська Я. В. 
Взаємодія валютного курсу та інфляції в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я. В. Белінська ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено закономірності формування обмінного курсу, механізми його взаємодії з інфляцією та вплив на економічний розвиток України. На базі теорії ПКС розкрито макроекономічний аспект процесу курсоутворення та зворотного впливу валютного курсу на народногосподарські процеси. Виявлено залежність між темпами зміни валютного курсу і темпами інфляції, яка полягає в більшій мінливості валютних курсів у порівнянні з темпами інфляції, особливо під час фінансово-економічних потрясінь. Встановлено, що стабілізація обмінного курсу української валюти є необхідним чинником уповільнення інфляційних процесів та економічного зростання. Доведено, що за умов значної заниженості курсу проти ПКС валютний курс спотворює господарчі рішення на різних рівнях їх прийняття, і тому одним із визначальних принципів під час розробки валютної політики в Україні повинна стати орієнтація на динаміку співвідношення обмінного курсу до рівня ПКС для запобігання значним розбіжностям між номінальним та реальним курсами валюти. Обгрунтовано, що вирішальне значення на даному етапі розвитку національної економіки для зміцнення української валюти мають заходи щодо стимулювання економічного розвитку і структурної перебудови економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 + У9(4УКР)262.681
Шифр НБУВ: РА314377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пилипенко М. О. 
Взаємодія та злиття деформованих, довільно орієнтованих, аксіально-симетричних ядер: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / М. О. Пилипенко ; НАН України, Ін-т ядер. дослідж. — К., 2011. — 23 с.: рис. — укp.

Одержано аналітичний вираз для розрахунку кулонівської енергії взаємодії деформованих ядер з точністю до квадратичних членів за параметрами квадроупольної деформації та лінійних за деформаціями вищих мультипольностей, що враховує всі відносні орієнтації взаємодіючих ядер. Запропоновано метод розрахунку ядерної частини потенціалу взаємодії деформованих ядер з використанням теореми близькості. Досліджено вплив деформації та відносної орієнтації ядер на потенціал ядерно-ядерної взаємодії. Показано можливість врахування гексадекапольної деформації та усереднення за всіма можливими орієнтаціями під час обчислення перерізу захоплення для важких ядерних систем. Теоретичні розрахунки перерізу захоплення/злиття, виконані в рамках запропонованого наближення, добре узгоджуються з наявними експериментальними даними для широкого діапазону ядер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.2, 022 + В383.5, 022
Шифр НБУВ: РА379027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Дяченко Т.О. 
Визначення конкурентоспроможності автотранспортних підприємств та стратегії її підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Т.О. Дяченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оцінки конкурентоспроможності автотранспортних підприємств, а також напрями її підвищення. Розкрито суть поняття "конкурентоспроможність" стосовно автотранспортного підприємства, яка характеризується достатньою гнучкістю та вмінням адаптуватися до змін зовнішніх і внутрішніх економічних умов, а також є віддзеркаленням успіху (невдач) усіх підрозділів діяльності підприємства. Розроблено класифікацію основних факторів конкурентоспроможності автотранспортних підприємств, та фактори, що не контролюються. Запропоновано систему показників для визначення конкурентоспроможності автопідприємств. Доведено, що найбільш ефективним за сучасних умов є орієнтація на фінансові показники діяльності автотранспортних підприємств, покладені в основу розрахунку комплексного коефіцієнта конкурентоспроможності. Висвітлено методику оцінки конкурентоспроможності, а також стратегії розвитку та напрями підвищення конкурентоспроможності досліджуваних вантажних автотранспортних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)373.3-13
Шифр НБУВ: РА319312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Примачок Л. Л. 
Виховання у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Л. Л. Примачок ; Ін-т пробл. виховання НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему виховання у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності. Проаналізовано філософські, психологічні та педагогічні аспекти даної проблеми. Уточнено сутність виховання розради як духовної цінності. Розроблено критерії та показники, виявлено рівні вихованості у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності. Визначено, обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови виховання у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності: запровадження системи виховної роботи, систематична орієнтація на ідеал медичного працівника, підготовка кураторів академічних груп до організації виховної діяльності, спрямованої на формування у студентів духовних цінностей, розроблення її методичного забезпечення, дотримання особистісно орієнтованого, гуманістично-центрованого та діяльнісного підходів, дотримання ідей гуманістичної етики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч471.352 + Р11(4УКР) р2
Шифр НБУВ: РА383550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Шевченко Г.В. 
Вплив зміненої сили тяжіння на цитоскелет рослинних клітин з верхівковим ростом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Г.В. Шевченко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2000. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.3,022 + Е50*716-631,022
Шифр НБУВ: РА310377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Дмитерко-Карабин Х.М. 
Вплив смисложиттєвих орієнтацій на мотиваційну готовність до професійної діяльності майбутніх психологів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Х.М. Дмитерко-Карабин ; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено структурно-функціональні особливості смисложиттєвих орієнтацій особистості та їх взаємозв'язок з професійним становленням студентів, обгрунтовано концептуальну модель мотиваційної готовності майбутніх психологів до фахової діяльності. Експериментально встановлено й інтерпретовано динаміко-інтегративні тенденції у структурі мотиваційної готовності, описано специфіку взаємозв'язків її параметрів зі смисложиттєвими орієнтаціями молоді у процесі навчання у вищому навчальному закладі. Доведено, що рефлексія смисложиттєвих орієнтацій підвищує якісні та кількісні показники мотиваційної готовності студентів-психологів до майбутньої професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2-723 п/р + Ю937.23 +
Шифр НБУВ: РА331680

Рубрики:

      
13.

Зазимко Н.М. 
Вплив структури на динамічне руйнування оптичночутливих полімерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / Н.М. Зазимко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив структури на характер втомного та динамічного руйнування в оптичночутливих полімерах на прикладі поліметилметакрилату (ПММА) та сітчастих полімерів на основі олігомерів епоксидних діанових смол (ЕД-16, ЕД-20). Розроблено методики експериментального дослідження процесу поширення тріщини, ініційованої імпульсним розтягом, з застосуванням яких є можливим з'ясуванняня залежності величин, що характеризують процес старту та поширення магістральної тріщини від амплітудночасових параметрів імпульсу розтягування. На підставі аналізу одержаних даних розвинуто уявлення про механізм процесу тріщиноутворення. Показано, що епоксидний полімер, затверджений у постійному магнітному полі (ПМП), стає анізотропним не тільки стосовно пружних властивостей, але й електричних характеристик. З'ясовано, що орієнтація макромолекул зростає зі збільшенням часу обробки. За різних значень напруженості однорідного МП орієнтація має різний напрямок відносно силових ліній магнітного поля, що можна пояснити залежністю геометричної форми молекулярних структур від напруженості поля. Установлено взаємозв'язки структурних особливостей динамічного руйнування ПММА та сітчастих полімерів на основі олігомерів ЕД-16 і ЕД-20, що дозволяє здійснювати цілеспрямоване регулювання їх структури та динамічної міцності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-106.2 +
Шифр НБУВ: РА338955

Рубрики:

      
Категорія:    
14.

Сєліверстова С.Р. 
Вплив технології вирощування на мікромеханічні властивості епітаксійних структур на основі GaAs: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / С.Р. Сєліверстова ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень взаємного впливу мікромеханічних властивостей, морфології та структурної досконалості гомо- і гетероепітаксійних структур на основі арсеніда галію, вивчено умови їх отримання. Показано, що технологічні умови вирощування - температура процесу вирощування, орієнтація та структурна досконалість матеріалу підкладки, склад розчину під час рідкофазної епітаксії, тип і концентрація домішки мають вплив на мікромеханічні властивості отриманих структур. Вперше досліджено підкладки GaAs, леговані Si, які не мали дислокацій. Показано, що мікротвердість чутлива до ступеня компенсації носіїв заряду. Розроблено нову методику спостереження переміщення дислокацій у полі механічних напруг. За допомогою даної методики досліджено мікромеханічні властивості та напружений стан гетероструктур за наявністю сітки дислокацій невідповідності на гетеромежі (на прикладі Ge - GaAs), що виникає внаслідок розходжень параметрів кристалічних граток підкладки і шару, та показано, що розвиток деформації у гетероструктурі Ge - GaAs змінює свій напрямок після досягнення гетеромежі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з843.332
Шифр НБУВ: РА313246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Цікул І.В. 
Гендерні аспекти формування паритетної демократії в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Цікул ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне політологічне дослідження гендерних аспектів процесу та перспектив формування паритетної демократії в Україні в контексті трансформації її політичної системи на початку ХХІ ст. Обгрунтовано необхідність формування синтезованого методологічного підходу до дослідження паритетної демократії, який враховуватиме інституційний і орієнтаційний зрізи системи політичних відносин. Встановлено, що для сучасної України характерною є тенденція обмеження доступу жінок до процесу розробки й ухвалення рішень у державному секторі. Доведено, що забезпечення рівноправної участі жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності і, зокрема, в державотворенні та політиці вимагає розробки стратегічних підходів для досягнення більшого представництва жінок у структурах влади, основою яких виступає вироблення механізмів забезпечення формування гендерного паритету в електоральних орієнтаціях громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф012 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА367670

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
16.

Сергейчук О.В. 
Геометричне моделювання фізичних процесів при оптимізації форми енергоефективних будинків: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / О.В. Сергейчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади геометричного моделювання фізичних процесів у атмосфері, теплоізоляційній оболонці будинків та внутрішньому середовищі з метою розв'язання задачі оптимізації форми енергоефективних будинків. Досліджено закономірності зміни оптимальної форми тіл, що знаходяться у різних енергетичних полях: за власного та невласного точкового джерела тепла, заданого функцією енергетичної освітленості площини, перпендикулярної довільному напряму. Установлено закономірності, що дозволяють оптимізувати форму будинків і розподіл утеплювача їх теплоізоляційних оболонок. Розроблено нову комп'ютерну модель надходження атмосферної радіації, яка дозволяє розв'язувати оптимізаційні задачі у будівництві, зокрема, з оптимізації форми енергоефективних будинків, а саме: розраховувати двовимірні масиви енергетичної освітленості площини, орієнтація яких задана азимутами та кутовими висотами, від прямої, розсіяної та відбитої від підстильної поверхні сонячної радіації, а також теплової довгохвильової. Здійснено геометричне моделювання задач будівельної кліматології, тепло- та світлотехніки й акустики, що впливають на енергоефективність будинків. Результати роботи впроваджено у нормативні документи з питань, пов'язаних з енергозбереженням під час проектування та реконструкції будинків; у навчальні посібники та методичні вказівки для підготовки фахівців архітектурно-будівельного профілю в Україні й Афганістані, в практику архітектурно-будівельного проектування в Україні та Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113 +
Шифр НБУВ: РА359487

Рубрики:

      
17.

Вознюк Л.В. 
Гуманістичні засади інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів: управлінський аспект: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.В. Вознюк ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему гуманістичної орієнтації змісту управління інноваційною діяльністю у закладах загальної середньої освіти. Визначено основні підходи до оновлення шкільного менеджменту, уточнено основні детермінанти та введено до наукового обігу поняття "гуманістичні засади управління інноваціями". Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено модель гуманістично орієнтованого управління інноваційними процесами у загальноосвітніх навчальних закладах. Розроблено методику діагностування рівня гуманізації у системах внутрішньошкільного управління. Виявлено взаємозалежність рівня гуманізації шкільного менеджменту й ефективності інноваційних процесів сучасної школи. Висвітлено гуманістичні засади управління інноваційною діяльністю, а саме: пріоритет гуманістичних цінностей у прогнозуванні та проектуванні змін; адаптивність, гнучкість організаційних структур; демократизація внутрішньошкільного управління (стилю, характеру управління); орієнтація на співуправління, самоуправління, партнерство, взаємоузгодженість спільних дій і цілей; особистісно орієнтований підхід до управління педагогічним колективом; гуманістичне спрямування нових методів внутрішньошкільного управління (програмування, проектування, експертизи, стимулювання, методів структурування та розвитку шкільного співтовариства); людинознавчу компетентність менеджера освіти. На підставі результатів дослідження установлено наявність стійких тенденцій підвищення рівня ефективності управління інноваційною діяльністю у контексті посилення гуманістичних засад менеджменту освіти,інноваційний простір школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311,01 + Ч421.41 +
Шифр НБУВ: РА354759

Рубрики:

      
18.

Титаренко Л.М. 
Державна кадрова політика: соціально-психологічний та гуманітарний компоненти удосконалення підготовки управлінських кадрів: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.М. Титаренко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено значення соціально-психологічних та етичних аспектів підготовки державних службовців за умов трансформації українського суспільства й обгрунтовано шляхи удосконалення існуючої в Україні моделі кадрової політики. Показано, що орієнтація на соціально-психологічні та моральні чинники у формуванні особистості державного службовця є засобом гуманізації професійної підготовки управлінських кадрів. Доведено пріоритетне значення соціальної спрямованості професійної підготовки на етапі реформування кадрової політики. Встановлено, що під час розробки вітчизняної моделі державного службовця необхідно враховувати індивідуальну своєрідність психологічних властивостей особистості. Запропоновано оригінальну психологічну методику формування аналітичної професіограми й оцінки особистісних якостей державних службовців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + С5*333.641.28 +
Шифр НБУВ: РА337101

Рубрики:

      
19.

Лугуценко Т.В. 
Діалектика естетичного та економічного у соціокультурних проявах людської життєтворчості: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / Т.В. Лугуценко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему естетики економічного, описано механізм прояву естетичного в ціннісних орієнтаціях, який розкриває взаємозв'язок естетичних та економічних потреб в аспекті їх ціннісного змісту. Розглянуто механізми утворення зацікавленості (зокрема економічної) людини в естетичних потребах у різних сферах діяльності (в художній творчості та мистецтві). Проаналізовано вплив естетичного на економічні сторони буття людини в соціальній реальності (повсякденній, економічній та духовній) та художній практиці та доведено його пріоритетне значення у процесі актуалізації "комплементації" естетичного й економічного. Розкрито сутність, структуру та поведінку "людини естетичної" та "людини економічної" на різних рівнях буття. Досліджено розвиток людини у напрямку "homo estheticus" у контексті енвайронментальної естетики. На підставі визначення співвідношення та взаємовпливу естетичного й економічного в рекламі виокремлено естетичну сферу сучасного буття реклами як універсальної культури. З використанням останніх досягнень у галузі філософсько-естетичної рефлексії проведено дослідження реклами як феномену, онтологічно вкоріненого у людському бутті, як універсального механізму відтворення та регулювання світовідчування, зокрема естетичного. З'ясовано, що різновекторна спрямованість мотивації естетичного й економічного у бутті людини призводить до змін її внутрішнього світу й обумовлює необхідність пошуку компромісів ("естетизації економічного" й "економізації естетичного"), які проявляються в художній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136 + У01 а1 +
Шифр НБУВ: РА353283

Рубрики:

      
20.

Верезуб О.М. 
Довільне та мимовільне запам'ятовування англомовного тексту учнями середнього шкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.М. Верезуб ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація містить теоретичне та експериментальне дослідження особливостей довільного та мимовільного запам'ятовування з орієнтацією на майбутнє та без такої орієнтації англомовних описових текстів та діалогів у двох вікових групах - 10-11 - та 13-14-річних школярів. Порівняльний аналіз наслідків дослідження виявив, що на продуктивність запам'ятовування впливають: орієнтація на майбутнє, кількісний склад групи (один, чотири, дванадцять), вік учнів, різна організація комунікативної активності учнів при оволодінні іноземною мовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-912.0

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського