Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (134)Реферативна база даних (1642)Книжкові видання та компакт-диски (675)Журнали та продовжувані видання (49)
Пошуковий запит: (<.>K=РАСТРОВ$<.>+<.>K=ГРАФІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 143
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Суліменко Г.Г. 
Автоматизована побудова викройок оббивки м'яких меблів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Г.Г. Суліменко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи, алгоритми, програмне забезпечення та методики інтерактивного моделювання викройок оббивки м'яких меблів. Для побудови викройок запропоновано використовувати покриття поверхні дискретною рівноланковою чебишевською сіткою, що імітує розміщення ниток тканини на поверхні. Вихідна поверхня - параметризована гранна модель з коректною та надлишковою топологією. Встановлено властивості елементів рівноланкової сітки, з використанням яких пропонуються методи побудови покриття на довільних однозв'язних областях поверхні та критерії оцінки його якості. Проаналізовано ситуації, що призводять до спотворення покриття, сформульовано умови, за яких очікується поява зворотних чарунок. Надано класифікацію наслідків їх появи та запропоновано методи безвідмовної роботи підсистеми. Розроблено методи побудови швів та перерізів з відновленням топологічної коректності вихідної моделі, комплекс алгоритмів обробки растрової області, який включає її еквідистантне доповнення, векторизацію межі, лінійну згладжувальну апроксимацію межі з заданим параметром якості, типізовану остаточну інформацію про викройку з урахуванням технологічних умов. Створено підсистему побудови викройок, що спирається на ідеологію об'єктно-орієнтованого програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.133 + М461.02 +
Шифр НБУВ: РА321698

Рубрики:

      
2.

Лоік О.В. 
Адаптація дітей з перинатальною гіпоксичною поразкою мозку (показники вегетативного гомеостазу, цитоархітектоніки еритроцитів і обміну електролітів крові) і її динаміка після лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Лоік ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного комплексного клініко-неврологічного обстеження, кардіоінтервалографії, атомно-абсорбційної спектрофотометрії, растрової електронної мікроскопії та кореляційного аналізу одержано дані щодо патогенетичних механізмів порушення адаптації на різних рівнях функціонування організму (вегетативна система, еритроцити та електроліти крові) в дітей у відновлювальному періоді перинатального гіпоксичного ураження мозку. Визначено, що блокатор кальцієвих каналів німодипін (німотоп) за умов його застосування компенсує вегетативний гомеостаз, позитивно впливає на обмін кальцію, блокуючи його перехід з сироватки до еритроцитів, а також збільшує кількість активно функціонуючих еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.7-2 +
Шифр НБУВ: РА325470

Рубрики:

      
3.

Шостак А.В. 
Аналітична та експериментальна оцінка впливу складу структури і рельєфу поверхонь тертя на функціональні особливості зносостійких Cr-чавунів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.В. Шостак ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 1999. — 21 с. — укp.

В дисертації представлені наукові основи теорії і практики тривимірної растрово-електронномікроскопічної стереофрактографії. Вони грунтуються на комп'ютерній фотограмметричній обробці стереозображень, побудові та стереолого-стереометричній оцінках цифрових моделей фрактографічних поверхонь. Теоретично і практично обгрунтовані принципи фрактальності в механіці руйнування. Експериментальними дослідженнями і математичним моделюванням визначено оптимальний хімсклад виготовлених лопаток дробометальних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.306.28

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Яковлєв В.С. 
Визначення несучої здатності призматичних паль за показниками міцності грунту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / В.С. Яковлєв ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вдосконалено методики визначення несучої здатності забивних призматичних паль тертя за показниками міцності грунтів навколопальової зони на базі теорії їх межового стану та вимог норм проектування основ фундаментів за I групою межових станів. За результатами проведених комплексних експериментів доведено її більш високу точність у порівнянні з нормативним методом, за яким опір грунту під вістрям і за бічною поверхнею встановлюють залежно від глибини занурення палі, показника плинності глинистого грунту чи зернового складу піску. Для врахування реалізації сил тертя за бічною поврехнею палі відповідно до її повної зрушувальної деформації, що значно менша від осідання, характерного для вичерпання несучої здатності за вістрям, показники міцності грунту навколо стовбура та під вістрям палі визначаються роздільно шляхом обробки даних випробувань на одноплощинне зрушення попередньо ущільнених водонасичених зразків відповідно за способом повної логарифмічної перебудови та за стандартною методикою. Вдосконалено методику визначення осідань за межею лінійного деформування грунту для палі постійного поперечного перерізу на підставі врахування осідань її основи у проміжку тисків, які дорівнюють розрахунковому та межовому опору грунту та параметрів ущільненої зони під вістрям, до дозволило наблизити розрахунковий графік "навантаження - осідання" до графіка її статичних випробувань у порівнянні з лінійною методикою. Розроблено рекомендації з визначення несучої здатності призматичних висячих залізобетонних паль за показниками міцності піщаних і глинистих грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.5-028.11 +
Шифр НБУВ: РА363759

Рубрики:

      
5.

Куш Є.І. 
Визначення параметрів технологічного процесу перевезення пасажирів автомобільним транспортом з урахуванням стану організму водія: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / Є.І. Куш ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено наукові підходи щодо формування параметрів технологічного процесу перевезення пасажирів. Формалізовано моделі технології міських пасажирських перевезень на таких рівнях: перегін, рейс, робочий день, які відрізняються від відомих урахуванням у якості змінної стану організму водія. Уточнено вплив вікових і кваліфікаційних характеристик водія на параметри технологічного процесу перевезення пасажирів. Розроблено метод складання графіка виконання елементів технологічного процесу перевезення пасажирів на маршруті, що відрізняється від існуючих використанням у якості факторів вікових і кваліфікаційних параметрів водія та накладенням обмежень на рівень стану його організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.523-0 + О385.02 +
Шифр НБУВ: РА349143

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Ганжа А.П. 
Вирішення навігаційної задачі космічного апарата дистанційного зондування Землі на основі зйомки земної поверхні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.03 / А.П. Ганжа ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано навігаційну задачу (НЗ) космічного апарата (КА) на основі обробки знімка дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) під час орбітального руху з застосуванням знімків земної поверхні (ЗЗП) як джерела навігаційної інформації. Досліджено особливості виділення контурних ліній на ЗЗП методами обробки растрових зображень та їх ідентифікації на картографічному матеріалі за допомогою методів контурного аналізу. Зазначено, що якість ідентифікації контурів знімка підвищено методами обробки точкових зображень і досліджено особливості їх застосування. Розроблено вирішення НЗ КА на основі методу найменших квадратів за повною вибіркою. Визначено параметри виміру з використанням растрових координат ідентифікованих точок знімка та картографічних об'єктів відповідних даним точкам і нанесених на знімок моделюванням роботи сканера КА. Доведено працездатність створених алгоритмів на реальних знімках ДЗЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.271
Шифр НБУВ: РА372747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Логвіна В.Л. 
Володимир Січинський в науковому, громадському і освітянському житті України та української еміграції (перші десятиріччя - початок 60-х рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Логвіна ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Ф.. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, мемуарів, матеріалів періодичних видань, творчої спадщини вітчизняної та зарубіжної історіографії у контексті українського національного відродження досліджено життєвий і творчий шлях діяча визвольних змагань 1917 - 1920 р. в Україні й українській міграції 1920 - на початку 1960-х рр., вченого-історика, мистецтвознавця, архітектора, художника-графіка, педагога В.Ю.Січинського (1894 - 1962). Висвітлено вплив М.Грушевського на формування його наукового світогляду. З'ясовано, що всі праці В.Січинського досліджують та популяризують у світі маловідомі аспекти історії України, національні традиції у різних галузях мистецтва, архітектури, освіти. Визначено місце творчого доробку у сучасній українській історичній науці й обгрунтовано наукову реабілітацію вченого для прийдешніх поколінь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4/8=УКР)6-8 Січинський В + Т3(4УКР)52-8 Січинський В. +
Шифр НБУВ: РА348806

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Дашкевич А.О. 
Геометричне моделювання схем дії планетарних тістомісильних машин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / А.О. Дашкевич ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі геометричного моделювання тістомісильного механізму планетарного типу шляхом опису траєкторій руху його точок, належних робочому органу. Досліджено питання аналізу графіка функцій його повної енергії. На підставі даних, одержаних завдяки проведеним дослідженням, установлено раціональні значення параметрів механізму, які забезпечать можливість розробок змішувачів сипких і в'язких речовин зі зниженими енерговитратами. Розроблено метод опису траєкторії руху робочого органу змішувача за планетарного руху рівняннями у параметричному вигляді. Розроблено схеми роботи важільних місильних механізмів для випадків руху привідної ланки за рівняннями епі- та гіпоциклоїди, коли вхідні величини (параметри розмірів схеми) змінюються у певних межах. Складено алгоритми побудови зображень фаз руху місильного механізму й опису результатів моделювання, зокрема засобами комп'ютерного анімаційного моделювання, що дозволить доповнити множину анімаційних зображень у прикладній геометрії. Побудовано графіки розподілу енергетичних характеристик механізмів за заданими схемами та розроблено спосіб аналізу ефективності перемішування завдяки застосуванню поверхні перемішування. Це дозволило формалізувати аналіз форми кінематичної кривої точки робочого органу механізму у процесі перемішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.22-5-01 +
Шифр НБУВ: РА355627

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Гнатушенко В.В. 
Геометричні моделі формування та попередньої обробки цифрових фотограмметричних зображень високого просторового розрізнення: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / В.В. Гнатушенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 43 с. — укp.

Запропоновано й обгрунтовано застосування паралельного проекціювання для моделювання процесів формування цифрових аерокосмічних сцен високого просторового розрізнення. Розроблено нелінійну та лінійну моделі. Одержано співвідношення між відповідними цим моделям наборами параметрів. Розроблено загальну проекційну геометричну модель формування цифрових фотограмметричних зображень, розглянуто її окремі випадки, зокрема, для моделювання стереопари, багатоспектральних зображень і пари знімків, які належать одній площині. Запропоновано методику епілярної передискретизації сканерних зображень. На підставі запропонованних геометричних моделей розроблено прикладні методики, алгоритми та програмне забезпечення ректифікації, реєстрації та подальшого суміщення зображень з можливістю контролю якості відповідних перетворень і зміни інформативності одержаних зображень. Наведені методи передбачають застосування інформаційно-теоретичного підходу на підставі поняття "взаємна інформація", а також певних інформаційних критеріїв. Результати дослідження дозволяють вирішувати проблему розпізнаванння й інтерпретації цифрових видових даних, одержаних дистанційними засобами, а також суттєво збільшувати інформативність растрових зображень, алгоритмічною базою якого є розроблені геометричні моделі формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131в641.8 +
Шифр НБУВ: РА364140

      
10.

Галієв Е.Е. 
Грошово-кредитні механізми структурного розвитку економіки в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Е.Е. Галієв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 15 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано структурні аспекти та можливості основних монетарних моделей, створених економічною наукою. Досліджено передумови та механізми взаємодії монетарного та структурного чинників у ринковій системі. Виявлено специфічні чинники та внутрішні протиріччя уповільнення обігу грошей за умов переходу до ринку, які відображають процес поступового формування системи монетарних інститутів. Доведено структуротворчий характер неформальних кредитних преференцій, що здійснюються в межах банківсько-промислових конгломератів і розроблено можливі сценарії структурного розвитку економіки України під впливом цих конгломератів. Розроблено економіко-математичну модель впливу монетаризації економіки й структурні процеси, на її базі запропоновано трактування структурної задачі монетарної політики держави як ущільнення ймовірності шуканої структурної реакції системи за допомогою виведення та утримання параметрів грошової маси на тій дільниці монетаризації, де спостерігається пік графіка розподілу ймовірності функції бажаних структурних зрушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 + У9(4УКР)262.6 +
Шифр НБУВ: РА325038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Авєршин А.О. 
Діагностика професійної придатності операторів підземних шахтних електросистем: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / А.О. Авєршин ; Укр. інженер.-пед. акад. — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження проблеми діагностики професійної придатності операторів підземних шахтних електросистем, а також системний аналіз проблеми професійного відбору за сучасних умов вугільної промисловості. Проведено професіологічне вивчення діяльності даних операторів на підставі результатів виявлення особливостей праці. Розроблено комплекс психодіагностичних методів для професійного відбору операторів - підземних електрослюсарів. Розроблено психограму, параметри якої відображають психологічну структуру професійно важливих якостей особистості оператора. Побудовано структурно-функціональну модель його діяльності. Показано можливість виявлення його професійно важливих якостей за допомогою аналітичного графіка, за яким оцінка цих якостей відбувається не тільки шляхом зовнішніх дій, а й психологічного аналізу їх операційного складу та показників надійності. Визначено критерії професійного відбору операторів підземних електросистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19с + Ю941.2-69 +
Шифр НБУВ: РА340140

Рубрики:

      
12.

Пошехонов О.С. 
Діагностика, лікування та комплексна профілактика ускладнень сторонніх тіл дихальних шляхів у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.С. Пошехонов ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання діагностики, лікування та профілактики ранніх і пізніх хірургічних ускладенень аспірацій сторонніх тіл у дітей. Проаналізовано результати обстеження, лікування та реабілітації 230-ти дітей зі сторонніми тілами дихальних шляхів (СТДШ), з яких 149 осіб чоловічої статі, та 81 - жіночої. Сторонні предмети органічного походження виявлено у 203-х випадках (88,26 %), неорганічного - у 27-ми пацієнтів (11,74 %). До контрольної групи включено 106 пацієнтів, що перебували на лікуванні у період з 1997 до 2001 рр., основну групу склали 124 хворих, які лікувались у період з 2002 до 2005 рр. Виявлено, що застосування NAC як медикаментозної підготовки до бронхоскопії у 54-х випадках фрагментування СТДШ, а також впровадження нового способу зупинки кровотечі у 64-х пацієнтів дозволили значно поліпшити якість бронхоскопічної санації. Встановлено високу ефективність санітарно-просвітньої роботи із залученням засобів масової інформації, що сприяє збільшенню кількості пацієнтів, госпіталізованих у ранній термін після епізоду аспірації стороннього тіла (з 35,85 % до 51,61 %). На підставі визначення ступеня виразності запально-деструктивних змін у трахеобронхіальному дереві за запропонованою класифікацією та її об'єктивації з використанням цитологічного методу оптимізовано обсяг лікувальних заходів і розроблено систему індивідуального графіка реабілітації пацієнтів з СТДШ. Виявлено, що впровадження комплексу розроблених заходів для лікування даної патології дозволило зменшити кількість з 17,93 % до 9,68 % пацієнтів, що часто й довгостроково хворіють на запальні захворювання бронхолегеневої системи, а також з 3,77 % до 0,81 % скоротити кількість осіб, що хворіють на хронічні захворювання легенів після виконання хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.685.8 +
Шифр НБУВ: РА357244

Рубрики:

      
13.

Турчак Л. І. 
Еволюція образотворчого мистецтва в незалежній Україні: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Л. І. Турчак ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2011. — 16 с. — укp.

З'ясовано культурно-історичні умови, що спричинили трансформації в художній культурі України. Виявлено тенденції та специфіку розвитку образотворчого мистецтва періоду незалежності. Визначено вплив соціокультурних, економічних, демократичних процесів на стан і перспективи розвитку художньої культури України. Розкрито причини виникнення різноманітних стилів і напрямів в образотворчому мистецтві. Вивчено специфіку появи нових термінів і понять в сучасному образотворчому мистецтві України, зокрема в таких його видах як живопис, графіка, скульптура, декоративне мистецтво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА379289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Золотухін Ю.В. 
Еволюція функціонально-ділової графіки в контексті графічного дизайну: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / Ю.В. Золотухін ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено художні, технологічні та функціональні аспекти знакових і формально-графічних систем функціонально-ділової графіки. У структурі функціонально-ділової графіки сформульовано класи формально-графічних і знакових систем, побудовано модель структурних відношень між ними. Розроблено класифікацію формально-графічних і знакових систем. Проведено комплексне дослідження еволюції графічних знакових систем у контексті графічного дизайну. На прикладі генезису маркувальної та штемпельної графіки простежено еволюцію їх морфологічних ознак. Стверджено виникнення формотворчих тенденцій і принципів композиційної побудови печатки (штемпелю або формовідтиску) з IV тис. до н.е. Досліджено витоки знакової ідентифікації в античних і середньовічних системах. Підтверджено прецедент формування фірмового знаку в Європі у період XII - XVI ст. Виявлено факт зародження формальних ознак графічного дизайну за умов становлення товарно-виробничих відносин в елліністичному та середньовічному періодах. До наукового обігу введено терміни "функціонально-ділова графіка", "штемпельна графіка", маркірувальна графіка", "формовідбиток". Проведено семіотичний аналіз античної та середньовічної маркірувальної графіки, виявлено схожі та відмінні риси її формальних і змістових ознак. Доведено, що стародавні знакові системи розв'язували практичні задачі, актуальні для графічного дизайну і в сучасний період, зокрема: проектування візуальних комунікацій і самої візуальної "мови". Зроблено висновок, що сучасний графічний дизайн як і стародавня функціонально-ділова графіка трансформує невізуальний зміст у візуальні знаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 г + Щ158.4 +
Шифр НБУВ: РА362455

Рубрики:

      
15.

Петришин О. А. 
Естетичні покриття вестибулярних поверхонь фронтальної групи зубів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. А. Петришин ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Набуло подальшого розвитку дослідження ультраструктури мікроретенційної поверхні емалі зубів, створеної концентрацією протравлювача (КП) зони контакту емалі зуба та естетичних покриттів з композиційних матеріалів (КМ), виготовлених за прямою та непрямою методиками. Одержано нові дані про особливості протравлювання різних топографічних ділянок вестибулярної поверхні фронтальних зубів, доведено залежність рельєфу мікроретенційної поверхні емалі від КП. Вперше наведено ультраструктуру мікроретенційної поверхні емалі, створеної піскоструменевим опрацюванням, та обгрунтовано доцільність застосування даного методу, особливо у топографічних ділянках, непіддатливих до КП. Одержано нові дані про зміни в структурі гідроксиапатиту після КП під час сукупного застосування растрової електронної мікроскопії та досліджень інфрачернової спектроскопії. Вперше доведено переваги непрямих естетичних покриттів з КМ з огляду на вміст залишкового мономеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5
Шифр НБУВ: РА380288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ріпецька О.Р. 
Ефективність полірування цементу зубів у комплексному лікуванні хвороб пародонта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Р. Ріпецька ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено ефективність полірування цементу кореня зубів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту легкого та середнього ступеня важкості. Застосовано прижиттєву оцінку стану оголеного цементу зубів. Описано морфологічні особливості мікрорельєфу поверхні цементу (цементогліфу) в растровому електронному мікроскопі. Вивчено клінічну ефективність полірування оголеного кореня зубів після зняття зубних відкладень. Опрацьовано методику проведення полірування оголеного цементу зубів після зняття зубних відкладень у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту легкого і середнього ступенів важкості. Проаналізовано показники стану марінального пародонта, індекси гігієни та кровоточивості ясен, мікробіологічний та цитологічний пейзаж вмісту пародонтальних кишень. Проведено мікроструктурний аналіз вмісту кальцію та фосфору в цементі та його мікротвердості. Вивчено амбразивні властивості полірувальних засобів для оголеного цементу зубів, вплив екстакту живокості на інтенсивність росту культури фібропластів. Впроваджено полірування оголеного цементу зубів у комплексній терапії хвороб пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-5
Шифр НБУВ: РА314716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Заславський О.М. 
Закономірності структуроутворення в вакуумних конденсатах оксидів металів III та IV груп і їх бінарних композицій: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.М. Заславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 36 с.: рис. — укp.

З використанням методів рентгеноспектрального мікроаналізу, растрової та трансмісійної електронної мікроскопії, електронографії, рентгенографічного аналізу та математичного моделювання встановлено закономірності структуроутворення в одержаних за методами лазерного й електронно-променевого випаровування вакуумних конденсатах оксидів металів III та IV груп та їх бінарних композицій. Досліджено вплив температури осадження на поліморфізм індивідуальних оксидів у вакуумних конденсатах і встановлено температурні межі існування їх поліморфних модифікацій. Визначено вплив температури осадження та величини радіусу тризарядного катіону на стабілізацію флюоритних структур у вакуумних конденсатах. Визначено температурно-концентраційні межі утворення твердих розчинів структурних типів та їх термічну стабільність. Визначено вплив параметрів осадження на утворення метастабільних фаз і твердих розчинів. Оптимізовано умови синтезу у вакуумних оксидних конденсатах складних сполук високотемпературної структури за випаровування механічної суміші вихідних компонентів. Зіставлено закономірності структуроутворення в конденсатах, одержаних електропроменевим і лазерним випаровуванням. Висвітлено вплив швидкості осадження на зміну механізму конденсації. Показано переваги лазерного методу випаровування щодо створення покриттів з заданими властивостями. Запропоновано модель структуроутворення у вакуумних оксидних конденсатах та суттєво розвинуто уявлення про структурні зони в них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА346141

Рубрики:

      
18.

Гнатушенко В.В. 
Ідентифікація та аналіз багатокомпонентних фотограмметричних зображень проекційної природи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / В.В. Гнатушенко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання розпізнавання та позиційно-інварантного аналізу геометричних форм багатокомпонентних зображень проекційної природи з неоднорідним розподілом яскравості, одержаних за умов дальньої фотограмметрії. Розглянуто багатокомпонентні зображення растрового типу; з компонентами, одержаними відсіканням за рівнем яскравості та (або) в різних спектральних діапазонах випромінення - носія відеоінформації. Функції яскравості таких зображень представлено безрозмірними комбінаціями семіінваріантів заданого порядку, що у сукупності утворюють багатовимірний простір інформаційно-геометричної моделі, в межах якої класи еквівалентності геометричних форм зображень подано алгебричними багатовидами. Розроблено методичну та алгоритмічну базу ідентифікації та аналізу багатокомпонентних зображень різної топологічної структури на базі запропонованих геометричних моделей, в термінах позиційних та метричних задач багатовимірної геометрії простору моделі. Запропоновано конструктивні алгоритми ідентифікації та аналізу багатокомпонентних зображень дних типів, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено впровадженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3 +
Шифр НБУВ: РА322182

Рубрики:

      
19.

Лозовий П. І. 
Інформаційна технологія тонопередачі коротких фарбодрукарських систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / П. І. Лозовий ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено аналіз стану технології перетворення зображень на стадії друкарської підготовки та синтезу тонопередачі та математичних моделей коротких фарбодрукарських систем. Побудовано математичні моделі типових коротких фарбодрукарських систем для усталених режимів роботи, досліджено вплив параметрів на статичні властивості під час відтворення растрових зображень. Розроблено інформаційну технологію синтезу тонопередачі для коротких фарбодрукарських систем на основі її математичної моделі. Побудовано математичні моделі, які описують перехідні процеси в коротких фарбодрукарських системах, що значно відрізняються від традиційних об'єктів і систем керування. Розроблено симулятори для обчислення та візуалізації результатів моделювання, побудови статичних і динамічних характеристик і реалізації інформаційної технології синтезу тонопередачі зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.6
Шифр НБУВ: РА385447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Ламонова О.В. 
Київська книжкова графіка кінця 50-х - початку 70-х років ХХ століття. Тенденції розвитку, стилістика, майстри: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.05 / О.В. Ламонова ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2006. — 34 с. — укp.

Уперше розглянуто українську книжкову графіку кінця 50-х - початку 70-х рр. як цілісне явище. Проаналізовано творчість Г.Якутовича, С.Адамовича, Л.Базилевича, О.Данченка, І.Селіванова, Г.Малакова, О.Губарєва, Г.Зубковського, В.Куткіна, Н.Лопухової як складова частина загального процесу, що проходив в українському мистецтві періоду "відлиги". Вперше піддано науковому аналізу та розглянуто відомі твори під новим кутом зору, а саме: як етапи єдиного художнього явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ157.3(4УКР-2К)63 +
Шифр НБУВ: РА343672

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського