Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (125)Реферативна база даних (280)Книжкові видання та компакт-диски (323)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=РИМА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кицан О. В. 
Взаємодія класичного й некласичного вірша у творчості Василя Голобородька: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.06 / О. В. Кицан ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію класичного й некласичного вірша у творчості відомого українського поета В. Голобородька. Вперше проведено системний і цілісний аналіз строфіки і метрики поета, визначено художню своєрідність його мистецького доробку, специфічні форми спілкування з традиційною класичною поезією і з явищами для творчих досліджень ХХ ст. Висвітлено основні дослідження, присвячені питанням верлібру, а також особливості верлібрових форм у творчості автора. Встановлено, що строфіка поета різноманітна - від монострофоїдних утворень до об'ємних полістрофоїдних текстів, розглянуто способи побудови версейної строфи. Доведено, що В. Голобородько, дебютувавши після 1960-х рр., майже повністю дотримується некласичної системи; у некласичних віршах поета використовуються класична строфіка, спорадична рима, вкраплення силабічних і силабо-тонічних рядків, епіграфів класичних жанрових означень, рефренів, тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Голобородько В. 535
Шифр НБУВ: РА382069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Римар В.В. 
Взаємозв'язок між станом різних відділів слухового аналізатора та мозкового кровообігу з урахуванням серцевої діяльності у осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / В.В. Римар ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Уперше проведено кореляційний аналіз між часовими характеристиками коротколатентних слухових викликаних потенціалів (КСВП) і показниками РЕГ, які відповідно характеризують стан стовбуромозкових структур слухового аналізатора та мозковий кровообіг у хворих з початковою і помірно вираженою сенсоневральною приглухуватістю (СНП) радіаційного генезу. Установлено наявність високого кореляційного взаємозв'язку між часовими характеристиками КСВП (латентним періодом Y хвилі та міжпікового інтервалу I - V КСВП), а також часом верхньої та нижньої центральної провідної (міжпікові інтервали I - III і III - V КСВП відповідно) та показниками реоенцефалографії (тривалістю анакротичної та катакротичної фаз), особливо у вертебрально-базилярній системі, у разі початкової та помірно вираженої СНП радіаційного генезу. Уперше визначено взаємозв'язок між станом різних відділів слухового аналізатора та мозкового кровообігу з урахуванням серцевої діяльності у випадку дії радіації. Показано прямий і опосередкований вплив радіації на центральні відділи слухового аналізатора, стовбуромозкові та кіркові) через серцево-судинну систему, що зумовлено декоменсацією її адаптаційних резервів. Обгрунтовано принципи корекції та профілактики слухових порушень, які виникають за дії радіації, з урахуванням стану серцевої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.71-3 + Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА330143

Рубрики:

      
3.

Римар Б.А. 
Види трудового договору за законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Б.А. Римар ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток теорії трудового права щодо правової природи та видів трудового договору, внесення теоретично обгрунтованих пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства та проекту Трудового кодексу України у цій сфері. Розглянуто правову природу трудового договору (ТД) в умовах ринкової економіки та його родові ознаки, які дозволяють охарактеризувати ТД у системі договорів і відмежувати його від цивільно-правових договорів про працю. Проаналізовано модифікацію зазначених ознак за умов поширення нестандартних форм зайнятості. Визначено функції ТД за сучасних соціально-економічних умов (регулятивну, установчу, нормативну, соціальну, захисну). Проаналізовано співвідношення ТД з цивільно-правовими договорами про працю (зокрема, договорами про надання послуг, доручення, авторським договором). Підкреслено неможливість заміни ТД цивільно-правовим договором через наявність відмінностей. Обгрунтовано, що за умов ринкової економіки ТД є головною формою реалізації конституційного права людини та громадянина на працю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА366962

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Римарська Р.Ю. 
Вплив стратегії європейської інтеграції України на функціонування податкової системи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Р.Ю. Римарська ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено системні ознаки еволюції податкових систем країн Європейського Союзу (ЄС) у процесі формування спільного економічного простору, розвитку європейської соціально орієнтованої моделі та її поступового реформування, яке співпало з розширенням ЄС. Визначено умови виникнення фіскальної конвергенції у країнах ЄС у процесі його еволюції. Узагальнено теоретичні інтерпретації різних макро- та мікроекономічних ефектів фіскальної політики. Розглянуто напрями та критерії гармонізації податкових систем як складової фіскальної конвергенції у країнах ЄС, у даному контексті значну увагу приділено податковій конкуренції. Проаналізовано особливості гармонізації податкових систем у країнах ЄС-25, зокрема, визначено податкові інструменти, характерні для процесу євроінтеграції країн Центрально-Східної Європи: зниження податкового тиску та запровадження лінійного податку. Досліджено функціональні зв'язки системи оподаткування в Україні та країнах ЄС. Проведено компаративний аналіз адаптації вітчизняної та європейської податкових систем. Визначено стратегічні напрямки удосконалення податкової системи України у контексті реалізації національної стратегії європейської інтеграції. Розроблено методичні підходи до адаптації податкових систем України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)261.413 + У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА363549

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Римаренко С.Ю. 
Етнонаціональний вимір самовизначення соціального суб'єкта (теоретико-методологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.05 / С.Ю. Римаренко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2002. — 38 с. — укp.

Розроблено концепцію етнонаціонального самовизначення соціального суб'єкта. Розглянуто самовизначення як цілісність людини (особистості), сконсолідованість нації - етноспільноти. Виявлено закономірності процесу самовизначення особи, нації та держави, внутрішні взаємозв'язки, основні пріоритети, форми та рівні етнонаціонального самовираження. Обгрунтовано підхід до національного самовизначення як певної якості самостійного етносоціального організму, що відображає свою суверенізованість і самосуверенізованість. Розкрито оптимальні співвідношення прав людини та нації, індивідуальних і колективних прав. Запропоновано шляхи вдосконалення державної етнонаціональної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф5
Шифр НБУВ: РА318137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Римар О.В. 
Історико-соціальні аспекти розвитку параолімпійського руху в Україні: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.В. Римар ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто роль і значення параолімпійського руху в системі міжнародного спорту. Проаналізовано передумови зародження інвалідного спорту, генезу зародженя Параолімпійських ігор, особливості проведення різноманітних міжнародних спортивних змагань серед інвалідів (літні, зимові Параолімпійські ігри, Дефлімпійські ігри, Спеціальні Олімпіади). Представлено організаційну структуру параолімпійського руху. Наведено характеристику діяльності міжнародних спортивних організацій інвалідів, Міжнародного параолімпійського комітету, охарактеризовано зміст спортивної програми даних організацій. На підставі всебічного аналізу сучасної вітчизняної та зарубіжної літератури, даних інформаційної мережі "Інтернет", статистичних матеріалів, результатів бесід, інтерв'ю керівників вітчизняного параолімпійського руху узагальнено історико-соціальні аспекти функціонування спортивного руху інвалідів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4Укр)90
Шифр НБУВ: РА319746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рожанчук Т. С. 
Композитні силікатні плівки як модифікатори вуглецевих електродів для вольтаметричного визначення деяких амінів, кисню і молібдену (VI): автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Т. С. Рожанчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив темплатів: неіонних поверхнево-активних речовин, а також аденіну на вольтамперометричні характеристики модифікованих електродів. Розроблено швидку одностадійну процедуру модифікування вуглеситалового електрода плівкою діоксид силіцію-гемоглобін за методом осадження з використанням електрогенерованого каталізатора. Розроблено експресні, селективні, прості, екобезпечні методики вольтаметричного визначення аденіну, Mo(VI) у вітамінних препаратах і сироватці крові, розчиненого кисню в природних водах і римантадину в біологічних рідинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135,0 + Г576.3,0
Шифр НБУВ: РА373082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Римар Я. В. 
Міцність та деформативність залізобетонних балок, підсилених під навантаженням нарощуванням арматури: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Я. В. Римар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методику експериментальних досліджень залізобетонних балок до підсилення та після їх підсилення нарощуванням січення арматури у розтягнутій зоні з вивченням впливу рівня навантаження на характеристики напружено-деформованого стану балок. Наведено результати експериментальних досліджень залізобетонних балок і пакетів арматури. Одержано параметри міцності, деформацій бетону, арматури та прогинів, а також їх зміни до введення арматури підсилення та після нарощування арматури за дії навантаження. Розроблено та запропоновано методику розрахунку залізобетонних балок. Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень та їх порівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-09 + Н539.1-01-07
Шифр НБУВ: РА369963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Римар Д.О. 
Обгрунтування параметрів генератора імпульсів тиску доїльного апарата попарної дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Д.О. Римар ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп." (ННЦ "ІМЕСІ"). — Глеваха, 2006. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності процесу доїння корів обгрунтовано шляхи удосконалення генератора імпульсів тиску для доїльного апарата попарної дії. Запропоновано його нову конструкцію, що дозволяє рівномолочні долі вимені видоювати з різною інтенсивністю за однакової частоти пульсації та різним часом перебігу перехідних процесів від такту ссання до такту стиснення та навпаки. На підставі результатів теоретичних й експериментальних досліджень обгрунтовано основні параметри генератора імпульсів тиску. Створено дослідний зразок доїльного апарата з генератором імпульсів тиску попарної дії, проведено його виробничі випробування й одержано позитивні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.922 +
Шифр НБУВ: РА346251

      
10.

Римар Т.М. 
Організаційно-економічні засади виробничої діяльності енергогенеруючих підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.М. Римар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 24 с. — укp.

Висвітлено сучасний стан і перспективи енергозабезпечення в Україні, розроблено математичні моделі рішення задач, спрямованих на удосконалення виробничої діяльності енергопідприємств. Здійснено аналіз поточних і капітальних витрат у процесі управління виробництвом електроенергії, показано залежність її генерованої потужності та собівартості від поточних витрат паливних ресурсів. Визначено характер впливу та доведено доцільність оптимізації технологічних процесів і модернізації обладнання на енергогенеруючих підприємствах. Обгрунтовано необхідність використання системи машин і механізмів, яка сприятиме утилізації паливних відходів та підвищенню ефективності використання місцевих первинних паливних ресурсів. Розглянуто питання реорганізації енергетичної галузі як механізму удосконалення виробничої діяльності енергогенеруючих підприємств шляхом створення паливно-енергетичного консорціуму, функціонування якого дасть можливість підвищити ефективність виробництва електроенергії та її збуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.71 +
Шифр НБУВ: РА333720

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Римаренко Н.В. 
Патогенетична роль порушень фібронектину крові та їх корекція у дітей з гострими кишковими захворюваннями, що протікають з токсикозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Римаренко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати загальноклінічного та біохімічного обстежень 139-ти хворих на гострі кишкові захворювання (ГКЗ). Новий метод застосування свіжозамороженої плазми (СЗП), шляхом попередньої інкубації її з гепарином, використано у комплексній терапії 30-ти хворим з тяжкою формою захворювання. Встановлено, що у дітей із ГКЗ на висоті захворювання розвиваються значні порушення рівня та функціональної активності фібронектину (ФН), є стійка системна ендотоксемія, а також порушується утворення та виведення комплексів ФН ендотоксину у хворих із тяжкою формою хвороби. Розглянуто позитивний вплив ФН на репаративну здатність кишкового епітелію in vitro. Доведено високу клінічну та біохімічну ефективність методу застосування СЗП, на базі якого досягнуто більш тривале підвищення рівня плазмового ФН (до 24 год.) після введення СЗП і більш швидке порушення функцій організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-5 +
Шифр НБУВ: РА322952

Рубрики:

      
12.

Римарович І.О. 
Родові книгозбірні Правобережної України XVIII ст. у фондах Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського: історія та бібліографічна реконструкція: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / І.О. Римарович ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми історії трьох шляхетських родових бібліотек XVIII ст. - Вишневецьких-Мнішків з Вишневецького замку, Потоцьких з Тульчинського маєтку, Міхошевських із Трусилівки на Волині в контексті їх походження, формування та розвитку. Об'єктом дослідження є книжкові зібранння Вишневецького замку, Тульчинського маєтку та колекцій Ф.Мікошевського, що зберігаються у НБУВ, а також окремі видання з фондів досліджених бібліотек, які перебувають у книгосховищах Польщі, Литви, Росії, Великобританії. Проведено бібліографічну, історико-книгознавчу реконструкцію складу фондів, окреслено шляхи їх комплектування, роль та функції родової бібліотеки та книжкових зібрань, сформованих на базі їх фондів як історико-культурних пам'яток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)4 + Ч736(4УКР)511
Шифр НБУВ: РА315189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Римарчук Б.І. 
Розробка ресурсозберігаючої технології підземної відбійки міцних і надто міцних залізних руд: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / Б.І. Римарчук ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2007. — 35 с. — укp.

Установлено оптимальні параметри вертикального концентрованого заряду (ВКЗ), повітряної порожнини над ним і породної подушки в основі заряду, які забезпечують максимальне використання енергії заряду вибухової речовини (ВР) за умов дроблення гірської маси. З'ясовано ефективну форму заряду ВР та місце його розташування в масиві, обвалюваному вибухом, які забезпечують високу якість дроблення. Одержано залежності ширини екрану з порушеної вибухом породи та відстані до нього від величини ЛНО, які забезпечують оптимальний ефект відбиття хвиль напруження, генерованих зарядом ВР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.301 + И332.301
Шифр НБУВ: РА349724

Рубрики:

      
14.

Борисюк І.В. 
Стилетворчі функції міфо-ритуальних форм у поезії вісімдесятників (В.Герасим'юк, І.Римарук, І.Малкович): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.В. Борисюк ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано міфоритуальні форми у поезії В.Герасим'юка, І.Римарука, І.Малковича, визначено роль їх творчості у літературному процесі останньої третини XX ст. Встановлено, що поетика даних представників покоління вісімдесятників орієнтована на обгрядово-магічне слово, на міфоритуальні матриці життєвого циклу ("народження - ініціація - шлюб - смерть"), що акумулюють у собі досвід переживання та долання межових екзистенційних ситуацій. Показано, що вісімдесятники переймаються зануренням у першоматерію ритуалу та переосмисленням традиційних уявлень за допомогою архаїчних пластів слова, уподібнюючи структуру тексту до структури міфу або замовляння, вибудовують поетичний текст з ритуальних жестів, знаків, міфологем. Дані міфо-ритуальні моделі реалізовано у поезії вісімдесятників на загальному філософському рівні та на рівні окремих образів, символів, мотивів, що й визначає її особливості (домінування жіночих архетипів, моделювання простору за принципом "свій/чужий", взаємодія лінійної та циклічної хронологічних моделей, наявність міфологем космічної ієрогамії, ритуального жертвоприношення, ініцального випробування).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА348749

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Римар Т.І. 
Сушіння глини у нерухомому шарі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Т.І. Римар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процес сушіння глини за методом фільтрації теплоносія крізь шар висушуваного матеріалу. Запропоновано методику проведення експериментальних досліджень гідродинаміки та кінетики сушіння, схеми експерименальних установок. Наведено результати досліджень і розрахункові залежності для прогнозування гідродинаміки та кінетики сушіння у першому та другому періодах. Наведено розрахунок ефективності сушіння глини у нерухомому шарі. Визначено коефіцієнти масовіддачі та розроблено критеріальні рівняння для їх розрахунку. З використанням запропонованих методів проаналізовано результати, одержані внаслідок сушіння, та технологічні параметри процесу, які забезпечують найменші загальні затрати на процес зневоднення дослідженого матеріалу. Обгрунтовано переваги сушіння глини за методом фільтрації теплоносія крізь шар матеріалу у порівнянні з іншими методами. Запропоновано методику розрахунку конструктивних параметрів сушильного апарата та його схему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н395.2 +
Шифр НБУВ: РА358757

Рубрики:

      
16.

Римар С.В. 
Трансформатори і реактори пристроїв пригнічення вищих гармонік струму: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.01 / С.В. Римар ; НАН України, Ін-т електродинаміки. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Запропоновано вирішення науково-прикладної проблеми розвитку основ теорії та підвищення точності розрахунку електромагнітних елементів пристроїв пригнічення вищих гармонік струму - трансформаторів, автотрансформаторів і реакторів шляхом обліку впливу гармонійних складових струму та магнітного потоку в обмотках і магнітопроводах, обгрунтовано принципи їх розробки та проектування. Встановлено, що нелінійні навантаження, зокрема, зварювальне устаткування, негативно впливають на електричну мережу, зокрема, генеруть у ній вищі гармоніки струму, для пригнічення яких доцільно застосовувати сучасні індуктивно-ємнісні, трансформаторні й автотрансформаторні фільтри вищих гармонік струму. Для розрахунку та поектування електромагнітних елементів фільтрів удосконалено теорію та методи багатокритеріальної оптимізації трансформаторів і реакторів з визначенням їх найкращого варіанту. Обгрунтовано теорію та методи розрахунку електромагнітних та енергетичних параметрів цих пристроїв - індуктивностей, втрат в обробках і магнітопроводах за наявності вищих гармонік струму та магнітного потоку, струму холостого ходу сучасних трансформаторів зі стиковим магнітопроводом. Запропоновано аналітичні методи розрахунку теплових параметрів трансформаторів і реакторів. Наведено рекомендації щодо використання розроблених методів для розрахунку, проектування та створення в Україні сучасного конкурентоспроможного на світовому ринку енергозберігального обладнання, що підвищує якість електричних мереж живлення та зменшує втрати у мережах та обладнанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.234-04 + З261.8-04
Шифр НБУВ: РА371875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Цейтлін Л.М. 
Узагальнені інтеграли для векторних функцій та векторних мір: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Л.М. Цейтлін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.1,022
Шифр НБУВ: РА310170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Римар А.П. 
Українські гроші як атрибут соціокультурної самоідентифікації національної держави: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / А.П. Римар ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто українські гроші як цілісний історико-культурологічний чинник у контексті державотворчих процесів. Здійснено аналіз наукових праць джерельної бази з досліджуваної проблеми, визначено роль культурної традиції в появі грошей у період раннього державного структурування на українських землях і синкретичність процесів подальшого соціокультурного розвитку в контексті формування національного грошово-монетного господарства. Узагальнено основні теоретичні підходи до осмислення феномену українських грошей як цілісного соціокультурного явища у процесі національного державоутворення. Реконструйовано спадковість історико-культурних традицій у підходах до вибору ідеології та змісту сучасних грошей. Акцентовано увагу на ролі та культурно-мистецькому значенні сучасної української валюти для репрезентації нашої країни на світовому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР) + Ч111.161.2 +
Шифр НБУВ: РА367287

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Багратіон-Мухранська К.В. 
Фольклорні джерела творчості Р.Бернса та В.Скотта в контексті "антиномія-вигадка": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / К.В. Багратіон-Мухранська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Детально розглянуто фольклорні й історичні джерела творчості Р.Бернса та В.Скотта у контексті антиномії "історія-вигадка" на всіх етапах їх творчого шляху. Проведено вивчення народних і літературних балад і запозичення досвіду Р.Бернса В.Скоттом. Зроблено спробу довести гіпотезу про спільний історичний прототип таких знакових для шотландського та світового фольклору особистостей, як Томас Римач та Тем Лін. Наголошено на необхідності детального аналізу взаємозв'язку та взаємовпливу фольклору, історії та літератури. Виявлено закономірності трансформації фольклорних та історичних елементів у літературі, враховуючи всі принципові відмінності цих споріднених явищ. Наголошено на важливості розгляду їх взаємодії для глибшого розуміння менталітету народу та його творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4ВЕЛ1)-316 + Ш5(4ВЕЛ=Ш)-4 Бернс 412 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Скотт 412 +
Шифр НБУВ: РА339636

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Римар Т.Е. 
Формові піноматеріали на основі карбамідоформальдегідної смоли: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Т.Е. Римар ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз літературних джерел з питання одержання полімерних піноматеріалів і досліджено сучасні методи їх утворення на основі карбамідоформальдегідної смоли (КФС). Створено нові каталітичні системи на базі використання онієвих сполук фосфорної кислоти для отвердження піноматеріалів на основі КФС і проведено фізико-хімічний і спектральний аналіз для підтвердження їх будови. Досліджено дію нових видів каталітичних систем на час формування пін та їх затвердіння. З'ясовано вплив виду газоутворювачів на швидкість піноутворення та властивості пін, виявлено дію домішок поверхнево-активних речовин і сполук полімерного типу на якість і властивості пін. Встановлено залежність міцності піни від домішок неорганічних сполук (наповнювачів). На основі результатів експериментальних досліджень розроблено рецептури композицій для одержання формових піноматеріалів на основі карбамідоформальдегідної смоли, з використанням яких можливе одержання піноматеріалів з кратністю спінювання до десяти. Визначено оптимальні співвідношення компонентів для кожної з рецептур з метою утворення піноматеріалів з заданими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.3 +
Шифр НБУВ: РА335343

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського