Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (198)Книжкові видання та компакт-диски (299)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=СПІВАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Співак А.О. 
Активізація маркетингової діяльності машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.О. Співак ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2008. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо ативізації маркетингової діяльності машинобудівного підприємства. Досліджено стан сучасних машинобудівних підприємств. Вивчено проблеми, що перешкоджають їх успішному функціонуванню. Проаналізовано основні напрями покращання діяльності підприємств даної галузі. Доведено, що активізація їх маркетингової діяльності є одним з малодосліджених напрямів. Визначено передумови, суть, характеристики активізації маркетингової діяльності машинобудівного підприємства та фактори, що впливають на неї. Уточнено визначення маркетингового потенціалу машинобудівного підприємства. Запропоновано процедуру щодо визначення рівня використання даного потенціалу. Побудовано організаційно-економічний механізм активізації маркетингової діяльності машинобудівного підприємства. Розроблено інформаційне й організаційне його супроводження. Запропоновано варіанти маркетингових програм відповідно до умов її активізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У914УКР)305.851.1-211.1 +
Шифр НБУВ: РА357105

      
2.

Горак Я.Р. 
Анатоль Вахнянин і становлення музичного професіоналізму в Галичині (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Я.Р. Горак ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше подано цілісну характеристику багатогранної діяльності Анатоля Вахнянина - композитора, диригента, співака, громадського діяча, літератора, а також введено в обіг новий архівний матеріал. На його базі систематизовано погляди діяча на різні галузі музичного мистецтва (музичну естетику, фольклор, духовну музику, театр, теорію музики). Розширено обсяг композиторської творчості А.Вахнянина, що дає підстави для характеристики його композиторського стилю, який базується на засадах романтизму. Висвітлено взаємодію його композиторської творчості та музикознавчих зацікавлень. Зазначено, що завдяки плідній громадській, виконавській, диригентській та композиторській діяльності А.Вахнянина музичне життя Галичини того часу збагатилося новими ідеями, зміцніли зв'язки з композиторами Великої України (М.Лисенком, П.Ніщинським). Доведено, що в еволюції музичної культури Галичини його діяльність сприяла переходу від аматорського етапу композиторської творчості до подальшого її розвитку на професійній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)5-81 Вахнянин А. + Щ313(4УКР331)5-6 +
Шифр НБУВ: РА325555

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Співак С.М. 
Власна назва в композиційно-смисловій структурі віршованих текстів американської поезії: комунікативно-когнітивний підхід: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.М. Співак ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено власні назви як композиційні чинники американських поетичних текстів. Запропоновано визначення поняття композиції вірша та його композиційно-смислової структури на засадах когнітивної поетики. З використанням методології сучасної комунікативно-когнітивної парадигми лінгвістики реконструйовано концептуальні схеми композиційно-смислових структур та побудовано узагальнену модель композиції, що визначає порядок зчеплення семантичних вузлів, вербалізованих у фрагментах поетичного тексту. На підставі аналізу функцій та позицій власних назв виявлено набір стратегій і тактик композиції поетичного тексту. За результатами вивчення ономастичного складу американських поетичних текстів зроблено висновок, що впродовж XX ст. власні назви еволюціонували до рівня композиційних прийомів, завдяки оповідальності, набутої ними у процесі культурно-історичного розвитку американської спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-316 + Ш401.17 + Ш5(7СОЕ)-335 +
Шифр НБУВ: РА328518

Рубрики:

      
4.

Гребенюк Н.Є. 
Вокально-виконавська творчість: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.Є. Гребенюк ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 39 с. — укp.

Розглянуто проблему вокально-виконавської творчості професійного співака з позицій психолого-педагогічного та мистецтвознавчого аспектів. На підставі загального дослідження творчої індивідуальності співака, його потенціалу та засобів формування за допомогою особистісно-орієнтованого підходу теоретично обгрунтовано та визначено її сутність й особливості виховання. Розкрито сутність та специфіку вокально-виконавської і вокально-педагогічної творчості, проаналізовано їх взаємозумовленість та взаємозалежність. Обгрунтовано та визначено зміст, структуру, специфіку вокально-педагогічної творчості, висвітлено особливості професійної підготовки викладача вокалу. Розроблено та експериментально перевірено модель творення вокально-виконавського образу як основу підготовки студента до вокально-виконавської творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-73(4УКР)
Шифр НБУВ: РА309184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чжан Ї. 
Вокально-педагогічна творчість, як передумова виконавської діяльності співака: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ї. Чжан ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2006. — 16 с. — укp.

Розкрито проблему вокально-педагогічної творчості професійного співака з позицій психолого-педагогічного та мистецтвознавчого аспектів. Проаналізовано сутність та специфіку вокально-виконавської та вокально-педагогічної творчості, їх взаємозумовленість та взаємозалежність. На основі порівняльного аналізу вокальної культури двох країн (України та Китаю) розроблено технологію, методичні принципи та практичні прийоми формування вокально-виконавських навичок у класі соціального співу. Розроблено модель творення вокально-виконавського образу, як основи підготовки студента до вокально-виконавської творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7 р + Щ314-73(4УКР) + Щ314-73(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА341588

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Співак В.Ю. 
Вплив зовнішніх змінних магнітних полів на форму месбауерівського спектра м'яких феромагнетиків: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.02 / В.Ю. Співак ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розвинуто загальну теорію месбауерівського поглинання м'якими феромагнетиками, що перебувають в радіочастотному (РЧ) магнітному полі, з урахуванням східцеподібних реверсій магнітного поля на ядрах та вимушених коливань ядер. Особливу увагу приділено випадку вимушених коливань, когерентних періодичним реверсіям поля. Теорію також розширено на випадок м'якого феромагнетика, що перебуває як в РЧ полі, так і в сталому полі, прикладеному паралельно РЧ полю. Для пояснення таких експериментів наведено модель асиметричних реверсій. Встановлено, що частотний спектр випромінювання складається з рівновіддалених ліній, розділених на подвійну частоту РЧ поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.477.2,022 + В377.34,022
Шифр НБУВ: РА311238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Співак О. Ю. 
Вплив холодної деформації волочінням на властивості тонких термопарних дротів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / О. Ю. Співак ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив холодного деформування на властивості металів і сплавів, залежність властивостей матеріалів від історії їх деформування, визначено основні характеристики напруженого стану та критерії руйнування за монотонного та немонотонного деформування металів і сплавів, проведено аналіз способів оцінювання деформвальності заготовок, наведено вимоги до термоелектричних матеріалів. Визначено межі області ефективного використання металів як основних матеріалів для термоелектричних генераторів струму. Висвітлено технологічні умови пластичного деформування й їх вплив на режими волочіння тонких дротів, закономірності зміни пластичності металу в процесі волочіння та проміжних термообробок. Розроблено режими волочіння тонкого термопарного дроту з сплавів хромель, копель і сплавів системи нікель-молібден діаметром 200 - 70 мкм, які мають однорідні механічні властивості й якісну поверхню без карбідних та окисних включень і забезпечують високу чутливість і лінійність термоелектричних характеристик термопар з даних сплавів у температурному інтервалі 300 - 900 К.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.400.4-1 + З252.4
Шифр НБУВ: РА376683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Вишневська С. В. 
Еволюція феномену співу в бандурній виконавській традиції: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / С. В. Вишневська ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2011. — 16 с.: табл. — укp.

Досліджено та проаналізовано еволюційний шлях вокальної специфіки бандурного мистецтва як невід'ємної складової української культури. Визначено вплив українських національних засад як головних формуючих елементів на становлення та розвиток вокально-бандурного мистецтва. Проведено періодизацію формування жанрової системи вокально-інструментального репертуару кобзарів-бандуристів упродовж його становлення та розвитку. Доведено домінанту епічного репертуару як основу професійності співаків-бандуристів минулого та сьогодення. Визначено основні жанрові групи сольних й ансамблевих, оригінальних і перекладених творів вокально-інструментального бандурного репертуару. Розглянуто особливості інтерпретування співаком-бандуристом різноманітних жанрів, що виникають у контексті нових тенденцій академізації бандурного мистецтва та принципів збереження традиційного автентичного виконавства в рамках української національної вокальної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697-73(4УКР)-83
Шифр НБУВ: РА381699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Вей Дзюнь 
Жанрова система народно-пісенної культури Китаю: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Вей Дзюнь ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Вперше проведено дослідження жанрової системи народної пісенної культури Китаю, розглянуто процес її становлення та розвитку в соціально-історичному аспекті. Охарактеризовано фактори, що визначають особливості народно-пісенної традиції Китаю. Виявлено загальні та регіональні виконавські відмінності китайського вокального мистецтва. Встановлено критерії та запропоновано жанрову класифікацію народно-пісенної культури Китаю, яка грунтується на соціально-філософському підході. Обгрунтовано комплексне уявлення про китайські народно-пісенні традиції, охарактеризовано їх мовну специфіку та принципи виконавства, а також специфіку функціонування у соціумі. Наукове дослідження проведено з використанням описового, історико-географічного та порівняльно-історичного методів, а також матеріалів суміжних наук (історії, політології, лінгвістики, культурології, етнографії, музичної фольклористики). Вперше опубліковано зібрані у процесі дослідження народні пісні, що ілюструють розгалужену жанрову систему народно-пісенної культури Китаю, а також притаманні їй стилістичні особливості. Вперше китайські нотні матеріали подано з англійською транскрипцією, що дає можливість здійснювати їх оригінальне виконання іноземними співаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(5КИТ)0-414 +
Шифр НБУВ: РА344974

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Співак С.І. 
Значення проліферативних, адгезивних, активаційних властивостей пухлинних клітин та лімфоцитів для їх взаємодії в динаміці злоякісного росту (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.І. Співак ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено взаємодію імунокомпетентних та пухлинних клітин в динаміці злоякісного процесу в мишей з експериментальними пухлинами та в хворих на саркоми м'яких тканин. Одержано значення експресії маркерів активації, проліферації та адгезії на лімфоїдних та пухлинних клітинах для характеристики даної взаємодії. Встановлено, що виражена протипухлинна дія лімфоцитів різної локалізації мишей з перевивною МХ-рабдоміосаркомою поєднується з високим рівнем експресії молекул адгезії CD54, IgM та рецептора до інтерлейкіну-2 на лімфоцитах та CD54 на пухлинних клітинах, а у разі бластомогенезу, індукованого МХ, поєднується з експресією антигенів проліферації та рецепторів до інтерлейкіну-2 на лімфоцитах. Доведено, що виражена протипухлинна дія лімфоцитів хворих на саркоми м'яких тканин поєднується з експресією лімфоїдними клітинами рецептора інтерлейкіну-2, молекул адгезії CD11b та експресією пухлинними клітинами молекул адгезії CD54. Виявлено, що значний рівень експресії рецепторів до інтерлейкіна-2 та трансферину на пухлинних клітинах достовірно вище у випадках прогресуючого пухлинного процесу у порівнянні з незначним ростом пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА320996

Рубрики:

      
11.

Співак А.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування диференційно-реабілітаційної терапії у жінок після тубектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.В. Співак ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 22 с. — укp.

Уперше з застосуванням комплексного підходу вивчено та клініко-патогенетично обгрунтовано диференційовані підходи до реабілітаційної терапії у жінок після тубектомії залежно від локалізації плідного яйця. Здійснено поглиблене дослідження стану репродуктивного здоров'я у жінок після ектопічної вагітності. Проаналізовано клінічні передумови виникнення позаматкової трубної вагітності залежно від локалізації плідного яйця. Установлено закономірність пригнічення тканинного ферментативного фібринолізу та протеолізу у випадку трубного викидня та розриву маткової труби. Це дає змогу розробити методики профілактики та лікування аномального фіброзогенезу, притаманного позаматковій вагітності. Уперше комплексно вивчено мікробіоценоз цервікального каналу, піхви, секрету маткової труби та її тканини у жінок залежно від локалізації плідного яйця в трубі. Визначено роль інфекції, що передається статевим шляхом та гормональних порушень у розвитку трубної вагітності у взаємозв'язку з її локалізацією. На підставі одержаних даних розроблено комплекс диференційної системної відновлювальної терапії з урахуванням локалізації плідного яйця та мікробіоценозу, гормональних порушень, особливостей тканинного фібринолізу та протеолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.256.021-52 +
Шифр НБУВ: РА335074

Рубрики:

      
12.

Присталов І.К. 
Ліризм як жанрова основа українського оперного співу: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.К. Присталов ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Розглянуто ліризм як жанрову основу оперних творів і жанрово-стильову особливості української школи оперного співу. Визначено зміст категорії "лірика" та похідних від неї понять естетики, літературознавства та музикознавства. Вивчено особливості духовної культури України, національного художнього менталітету. Розглянуто аспект втілення образів ліричної модальності в оперному мистецтві Європи й України. Виявлено взаємозв'язки між українським оперним вокалом і попередніми історичними жанровими стилями співу (візантійським культовим співом, народним інтонуванням творів лірико-епічного жанру, стилем італійського бельканто). Проаналізовано властивості вокального мистецтва видатних українських оперних співаків, зокрема, О.Мишуги, С.Крушельницької, Б.Гмирі. Установлено специфіу втілення ліричної образності. Розроблено принципові положення педагогічного методу виховання вокалістів, які базуються на артистичному та педагогічному досвіді видатних оперних співаків України та враховують специфічну лірикоцентричність національного художнього менталітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.413(4УКР)-04 + Щ317.413(4УКР)-04 +
Шифр НБУВ: РА358925

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Співаковський С.В. 
Маркетингове забезпечення послуг міжнародного експедирування в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Співаковський ; Європ. ун-т. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Поглиблено та узагальнено теоретико-методичні засади розробки маркетингового забезпечення послуг міжнародного експедирування в Україні. Виявлено фактори впливу, особливості, тенденції та проблеми, що існують на ринку транспортно-експедиторських послуг. Запропоновано методичні підходи до стратегічного і тактичного планування роботи транспортно-експедиторських компаній, а також маркетингово-логістичну схему організації даних послуг, з метою підвищення ефективності їх надання розроблено практичні рекомендації щодо впровадження відповідного маркетингового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)837.0-211.1 +
Шифр НБУВ: РА334488

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Довгань О. В. 
Методика формування готовності майбутніх естрадних співаків до вокально-педагогічної діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. В. Довгань ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено ефективність формування готовності майбутніх естрадних співаків до вокально-педагогічної діяльності за впровадження експериментальної методики. Досліджено, що дана методика передбачає: розвиток спонукальних мотивів до вокально-педагогічної діяльності, поглиблення теоретичної підготовки, підвищення рівня технічної майстерності, розвиток активної творчої діяльності, збагачення естетичних ціннісних орієнтацій, формування позитивного ставлення до вокально-педагогічної діяльності, активізацію естрадно-вокальної виконавської практики. Визначено педагогічні умови формування готовності майбутніх естрадних співаків до вокально-педагогічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ364.14 р(4УКР)3-34
Шифр НБУВ: РА372894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ткачук А.О. 
Методика формування художньо-образного мислення студентів у процесі вокального навчання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / А.О. Ткачук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Наведено результати першого комплексного дослідження процесу формування художньо-образного мислення студентів-вокалістів через впровадження спеціальної методики. Розглянуто психолого-педагогічні особливості творчої активності майбутніх співаків. Вивчено реальні педагогічні умови вокального навчання, серед яких має домінувати принцип індивідуального підходу, поєднаний з діагностикою особистості та використанням контрольних завдань творчого характеру. Зазначено, що структура даного феномена включає поєднання мотиваційного, когнітивного та творчого компонентів. Розроблено педагогічну технологію тьюторського супроводу, а також науково обгрунтовано й експериментально перевірено методичну модель процесу формування художньо-образного мислення студентів у процесі вокального навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7 р(4УКР)3-3 + Ю935.131.3
Шифр НБУВ: РА370208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Кавунник О. А. 
Музичне середовище Ніжина в контексті національних культуротворчих процесів XIX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. А. Кавунник ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Простежено етапи становлення, функціонування музичного середовища Ніжина в контексті національних культуротворчих процесів XIX - початку XXI ст. Розглянуто форми музично-театральної праці М. Заньковецької, Ф. Проценка в розвитку музичного життя Ніжина на початку XX ст. Висвітлено сутність музичної діяльності їх наступників у форматі локально-регіонального, всеукраїнського, європейського музичного простору порубіжжя століть. Обгрунтовано вплив музикантів-професіоналів, аматорів на функціонування в музичному середовищі Ніжина фольклорних, академічних, аматорських дитячих, дорослих, молодіжних колективів - хорових, інструментальних, вокально-інструментальних, хореографічних; солістів (баяністів, вокалістів, піаністів, бандуристів, сопілкарів, естрадних співаків).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-4ЧЕР-2Н)5/6-69
Шифр НБУВ: РА380394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Співак І.О. 
Олександр Македонський і зороастризм: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Співак ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості реалізації релігійної політики О.Македонського на території Ірану. Проаналізовано переказ про Олександра, що існує в зороастрийській квазіісторичній традиції. Послідовно розглянуто звинувачення на адресу Олександра, що містяться в релігійних зороастрийських текстах. Зроблено висновок про необ'єктивність пізньої зороастрийської традиції. Акцентовано увагу на відсутності будь-яких надійних історичних свідчень про існування доолександрівського письмового тексту Авести та необгрунтованості звинувачення Олександра у його знищенні. На підставі вивчення античної історичної традиції критично переосмислено твердження про навмисне та масове вбивство магів греко-македонськими завойовниками. Проаналізовано свідчення античних авторів і доведено, що антизороастрийська політика македонського царя не передбачала руйнування перських храмів і культових місць. Досліджено квазіісторичну зороастрийську оповідь і зроблено висновок, що основною метою сасанідського жрецтва у формулюванні звинувачення проти Олександра Македонського є обгрунтування легітимності Сасанідів на іранському престолі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)322-7 + Э321.361 +
Шифр НБУВ: РА354878

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Басса О. М. 
Особливості розвитку західноукраїнської камерно-вокальної музики у першій третині XX століття: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. М. Басса ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості взаємодії композиторської творчості та виконавства, як важливого чинника розвитку камерно-вокальної культури. Висвітлено питання творчих контактів композиторів з поетами, співпрацю композиторів-піаністів і співаків. Проаналізовано вокальну спадщину - оригінальні солоспіви та вокальні мініатюри на підставі народних пісень С. Людкевича, В. Барвінського, А. Рудницького, С. Туркевича й інших, а також твори їх галицьких попередників - О. Нижанківського, Д. Січинського, Я. Лопатинського, що були написані на початку XX ст. Визначено типологію взаємозв'язків музики та поезії у західноукраїнській камерно-вокальній музиці, виявлено основні жанрові й образно-стильові тенденції. Простежено зв'язки з національними традиціями й акцентовано увагу на рисах новаторства. Виявлено та введено до наукового обігу ряд невідомих і забутих творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.043-3(4УКР3)61
Шифр НБУВ: РА376489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Співак С.Д. 
Петрогенезис жильного виповнення тріщин у гранітоїдах Криворізького та Коростенського районів: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.08 / С.Д. Співак ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Наведено результати дослідження жильного виповнення тріщин у гранітоїдах Українського щита. Отримано велику петрографічну, мінералогічну інформацію, яка має важливе значення щодо оцінки проникності гранітоїдних масивів та міграції флюїдів через них внаслідок низькотемпературних гідротермальних процесів. Виділено три основні типи жил, які виповнюють тріщини у гранітоїдах та різняться за складом та відносним віком. Утворення жильного комплексу у гранітоїдах пов'язано з інфільтрацією глибинних гідротерм та з фільтрацією метеорних вод. Більш давні кварцові та анкеритові жилки заліковані. Більш пізні та сучасні кальцитгідрослюдисті та гематитові спостерігаються як заліковані, так і напівзаліковані. Встановлено, що у разі проблеми захоронення радіоактивних відходів (РАВ) особливо важливі сучасні відкриті та напіввідкриті тріщинні зони. Доведено, що гранітоїди Криворізького району значно водопроникливі і не є сприятливим середовищем щодо захоронення РАВ. З'ясовано, що граніти Коростенського району стійкі до радіоактивного впливу, малопроникливі (особливо на глибині 350-450 м) і можуть використовуватись для захоронення РАВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)16 + Д59(45УКР)342
Шифр НБУВ: РА308491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Співак І.Е. 
Повісті Бориса Харчука. Проблеми поетики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.Е. Співак ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку поетики повістей Б.Харчука, написаних у 1970 - 1980-х рр., зокрема, проблематику особливості її художнього втілення. Вивчено сюжетно-композиційні особливості повістей письменників у взаємозв'язку з розвитком його образного мислення, еволюцією стилю. Відзначено, що стиль прози Б.Харчука є реалістичним за своєю основою. Критики наголошували щодо послідовно витриманої, суворо об'єктивної манери письма, щодо конкретно-реалістичної стильової домінанти прози митця. Б.Харчук віднайшов нові можливості об'єктивного письма - у його психологічному наповненні, часом ліричному забарвленні. Наголошено, що творча практика Б.Харчука відрізняється дифузією психологічного реалізму, експресіонізму екзистенціалізму, їй властиві неофольклоризм і елементи міфопоетичного осмислення буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Харчук, Б.М. 534 +
Шифр НБУВ: РА349814

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського