Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (2775)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕНДЕНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 295
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Дрель В.Ф. 
Адвентивна флора залізниць Луганської області (загальний аналіз та проблеми натуралізації): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.Ф. Дрель ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням трансформації флори Луганської області, закономірностям її формування під впливом адвентивного субелементу залізниць, тенденціям розвитку та виявлення місця адвентивного субелемента в загальній флорі регіону Луганської області. Уперше складений флористичний список рослин залізниць та прилеглих до них територій, який налічує 497 видів, які відносяться до 4 відділів, 5 класів, 41 порядку, 51 родини, 231 роду. Виділені нами 98 видів адвентивного субелементу флори залізниць об'єднані у 1 відділ, 2 класи, 17 порядків, 21 родину та 57 родів. Вперше для області наведено 20 нових видів рослин. Виконані систематичний, географічний, біоморфологічний, екологоценотичний, карпологічний аналіз флори та зроблена господарська оцінка адвентивного субелементу флори. Визначена ступінь натуралізації адвентивних рослин та розроблена класифікація по ступеню натуралізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*85,022

Рубрики:

      
2.

Поручинський А.І. 
Амплітудно-часові і топографічні характеристики викликаних потенціалів кори головного мозку школярів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.І. Поручинський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96
Шифр НБУВ: РА308167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Хромова О.І. 
Анархія як соціально-культурний феномен (аксіологічний аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.І. Хромова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто анархію як соціокультурний феномен з позицій аксіології. Анархію як певний стан суспільства, в якому цілком відсутня або ослаблена центральна державна рада, вперше розглянуто з точки зору системи її сенсожиттєвих орієнтирів, верхівкою ієрархії якої є Свобода. Здійснено систематизацію анархічних цінностей на підставі творів теоретиків анархізму класичного періоду, зроблено аналіз змісту основних складників суспільного ідеалу анархізму. Встановлено, що навіть за умов існування ряду суперечностей та невідповідностей, анархія не стає абсолютною утопією: ці суперечності стимулюють розвиток анархічних ідей. Це набуває важливого значення у зв'язку з тим, що аналіз функціонування сучасних розвинутих західних суспільств показує - в ряді країн реалізувався так званий "оксамитовий" варіант анархії (анархічні тенденції можна простежити і в пострадянських суспільствах). Рішення сучасної футурології частково збігаються з рішеннями анархістів, а це означає, що анархізм класичного періоду - тенденція поступового ослаблення втручання держави в соціальне життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32в055 + Ю6*622.221 + Ф055.255
Шифр НБУВ: РА310598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Галич К.О. 
Антивоєнний роман Ремарка і Гончара: проблеми типології: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / К.О. Галич ; Терноп. Нац. пед. ун-т ім. Володимира Гнатюка. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено системно порівняльне дослідження антивоєнної романістики Еріха Марії Ремарка й О. Гончара, визначено їх спільні та відмінні поетикальні особливості у руслі традицій і новаторства. Запропоновано новий ракурс щодо розуміння художньо-стильової специфіки антивоєнної романістики Ремарка та Гончара. Вперше в українському літературознавстві здійснено студії зарубіжного історіографічного дискурсу Ремарка, що дало можливість провести паралелі між основними тенденціями вітчизняного та зарубіжного ремаркознавства. Використано елементи археології тексту та структурного підходу до аналізу антивоєнної романістики Ремарка та Гончара. З'ясовано типологічні особливості їх поетикальних парадигм, визначено національно-мистецькі феномени української та німецької прози XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)-4 Ремарк Е.М.534 + Ш5(4УКР)6-4 Гончар О.Т.534 +
Шифр НБУВ: РА364337

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Владичин У.В. 
Банківський капітал в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / У.В. Владичин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено суть та ознаки банківського капіталу. Виявлено та класифіковано основні мікро- та макроекономічні функції банківського капіталу. Проаналізовано основні етапи його розвитку в Україні та світі, з'ясовано особливості функціонування банківського капіталу за цими етапами. Визначено чинники, що впливають на розвиток банківського капіталу в Україні, показано взаємозв'язки між різними групами чинників та тенденціями, що спостерігаються у вітчизняному банківництві. Висвітлено етапи залучення іноземного банківського капіталу в Україну, а також основні перешкоди його ефективному функціонуванню. Розглянуто основні шляхи підвищення рівня капіталізації вітчизняних банківських установ. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду визначено перспективні напрями вдосконалення формування банківського капіталу та підвищення ефективності його функціонування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-571.1 +
Шифр НБУВ: РА337938

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Аветісян К.П. 
Бізнес-процесна організація надання Інтернет-послуг підприємствами телекомунікацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.П. Аветісян ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні положення, прикладні аспекти та знайдено нове рішення актуальної для економіки зв'язку задачі оптимізації бізнес-процесів надання споживачам Інтернет-послуг операторами телекомунікацій. Виконано аналіз еволюції економічних відносин у зв'язку. Показано, що ринки послуг зв'язку у розвинених державах відкриті, мають конкурентне середовище, що відповідає сучасним вимогам. У галузі зв'язку України розпочато певні перетворення, однак процеси демонополізації та лібералізації загальмовано, що не сприяє розвитку економіки зв'язку. Проаналізовано організацію, стимули, та джерела розвитку Інтернет-послуг у галузі зв'язку України. Зазначено, що дані послуги розвиваються динамічно. Однак їх розвиток ще не відповідає світовим і європейським тенденціям. Організація надання Інтернет-послуг не є оптимальною. Обгрунтовано можливість і необхідність удосконалення організації економічної діяльності з надання цих послуг за методом реінжинірингу бізнес-процесів. Запропоновано модель і процедуру оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)381 ф121 +
Шифр НБУВ: РА345895

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
7.

Кравченко О.В. 
Благодійна діяльність Православної Церкви в Харківській єпархії (1799 - 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Кравченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення широкого кола джерел, більшість з яких вперше введено до наукового обігу, комплексно проаналізовано благодійну діяльність Православної Церкви в Харківській єпархії наприкінці XVIII - поч. ХХ ст. Визначено основні напрямки, форми та масштаби церковної та монастирської доброчинності, виявлено механізм створення, управління та фінансування органів станової, церковно-громадської опіки, парафіяльних та єпархіальних благодійних закладів і товариств Православної Церкви. Встановлено рівні взаємодії духовного відомства та світських установ у здійсненні благодійних ініціатив. Розкрито особистий внесок православного духовенства у підтримку народної освіти, у здійсненні матеріальної допомоги населенню та організації зборів пожертвувань. Висвітлено особливості доброчинної діяльності Церкви під час воєнних дій та стихійних лих. Доведено, що благодійна діяльність Православної Церкви в Харківській єпархії проявлялась у тісному взаємозв'язку із загальними тенденціями розвитку держави та суспільства, але мала власні регіональні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.270.91 + Т3(4УКР-4ХАР)0-7 +
Шифр НБУВ: РА324302

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
8.

Корнієнко В.М. 
Благодійність в освітянській галузі Харківської губернії (друга половина ХІХ - початок ХХ століть): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Корнієнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання виникнення та розвитку благодійності в освітянській галузі Харківської губернії в другій половині XIX - на початку XX ст. Проаналізовано основні тенденції створення та специфіку організації системи благодійності в освітянській галузі, головні напрямки, форми, методи та конкретні практичні результати діяльності державних, міських та громадських благодійних організацій. Визначено місце та роль опікунських рад, меценатів у справі розвитку освіти в Харківській губернії. Доведено, що благодійність в освітянській галузі була тісно взаємопов'язана з загальними тенденціями розвитку держави та суспільства, але мала свої особливості. Надано рекомендації щодо можливості використання досвіду благодійності в освітянській галузі в практиці сучасних навчальних закладів, у разі створення опікунських рад і залучення додаткових інвестицій через інститут опікування, у роботі державних установ з благодійними організаціями, приватними особами, підприємцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)5-7 + Ч33(4УКР5)52 + Ч34(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА339016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Голік О.В. 
Взаємокореляція та взаємозбагачення жанрів: новітні тенденції розвитку журналістської творчості: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / О.В. Голік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено взаємокореляційні та взаємозбагачувальні процеси, які є основними тенденціями еволюції жанрології преси. Проаналізовано нові підходи до типологізації жанрової системи, критеріїв, нових жанрових зразків. Виявлено сталі та змінні елементи жанру, що відповідають об'єктивним критеріям вибору жанру та суб'єктивним пізнавальним можливостям автора. Наведено дефініцію поняття "взаємокореляція жанрів". Визначено основні тенденції, а також зовнішні та внутрішні чинники, що позначаються на жанротворчих процесах. Проведено моніторинг частоти вживання 12-ти жанрів у пресі та доведено нерівномірність розподілу жанрової структури видань. Охарактеризовано жанрові інновації, що мають назву комбінованих жанрів, які з'явилися в результаті взаємокореляційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162/163 +
Шифр НБУВ: РА366002

      
10.

Ситнік О.Л. 
Вибір індивідуального методу хірургічного лікування хворих на перфоративну гастродуоденальну виразку, ускладнену перитонітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Ситнік ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено, що в пацієнтів з хімічною фазою перитоніту пригнічення клітинного імунітету має тимчасовий характер: вже з 5-ї доби після операції спостерігається тенденція до відновлення кількості Т-лімфоцитів та їх проліферативної активності. Розвиток бактеріального перитоніту призводить до тривалого зменшення кількості CD3 та CD4 лімфоцитів, їх проліферативної здатності та зростання рівня циркулюючих імунних комплексів. У пацієнтів з перфорацією виразки та перитонітом спостерігаються виражені деструктивні зміни клітин шлунка та пілородуоденальної зони, особливо міоцитів шлунка та ультраструктури мікроциркуляторного русла. Визначено прогностичні чинники летальності, а також чинники віддаленого прогнозу після операцій за різними методиками. Розроблено індивідуальну лікувально-реабілітаційну тактику у разі перфорації виразки. Запропоновано методики дуоденопластики та зашивання проривного отвору виразки, заходи щодо профілактики окремих післяопераційних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 + Р457.465.101.1 +
Шифр НБУВ: РА323573

Рубрики:

      
11.

Сгара Е.В. 
Використання інституту мирової угоди у процедурі банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Е.В. Сгара ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості застосування норм інституту мирової угоди у межах процедур санації та розпорядження майном під час провадження справи про банкрутство. Вивчено історичні передумови становлення інституту мирової угоди. Показано, що публічно-правовий характер його норм і загальна тенденція гуманізації норм права вимагають встановлення рівноправних взаємовідносин у системі кредитор - боржник. Запропоновано ввести в Закон про банкрутство норми, що дозволяють проведення сепаратних переговорів з найбільш значимими кредиторами та припускають автоматичне скасування боргів за вимогами їх третьої та наступної черги. Обгрунтовано доцільність включення у норми, що визначають структуру плану санації та графік погашення заборгованості, положень, які рекомендують проведення інноваційних заходів у процедурі санації і враховують умови надання кредиту та терміни його погашення. У разі банкрутства неспроможних підприємств з підвищеним рівнем соціальної значущості запропоновано приділяти належну увагу їх виробничим особливостям. Удосконалено визначення поняття "мирова угода".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)209.2 + Х892.19(4УКР)182 +
Шифр НБУВ: РА334846

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Юдіна Л.М. 
Використання інформаційних ресурсів Національного архівного фонду України: науково-методичні засади, напрями та форми (1993 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / Л.М. Юдіна ; Держ. ком. арх. України. Укр. НДІ арх. справи та документознавства. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено правові та науково-методичні засади, напрями та форми використання інформаційних ресурсів Національного архівного фонду (НАФ) України у 1993 - 2004 рр. З'ясовано особливості організаційної діяльності у сфері користування інформаційними ресурсами в державних архівних установах, наукових бібліотеках, музеях. Проаналізовано законодавче та методичне забезпечення функціонування державних архівів. На підставі порівняльного аналізу українського та зарубіжного архівного законодавства з питань використання архівної інформації доведено, що організація правового та інтелектуального доступу до архівної інформації відповідає загальносвітовим тенденціям. Визначено основні напрями використання інформаційних ресурсів НАФ та здійснено класифікацію потреб користувачів. Обгрунтовано пріоритетні напрями співпраці державних архівів, музеїв і бібліотек з питань використання інформаційних ресурсів НАФ і наведено рекомендації щодо удосконалення методики користування архівною інформацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335496

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чайка В.В. 
Вимірювання ефективності інноваційної діяльності підприємства (на прикладі чорної металургії): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Чайка ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено адекватну сучасній інноваційній моделі розвитку економіки методологію та методичний інструментарій кількісних вимірювань ефективності інноваційної діяльності, що здійснюється на рівні промислового підприємства. Досліджено сучасний стан та тенденції розвитку підприємств чорної металургії України за весь пострадянський період. Проаналізовано характер, напрямки та темпи інвестиційно-інноваційної діяльності підприємств галузі, встановлено їх відповідність світовим тенденціям. Розроблено методику визначення ефективності інноваційної діяльності промислового підприємства на підставі зіставлення витрат на інноваційні заходи та зрушень в інноваційному рівні виробництва. Створено засоби реалізації запропонованої методики, проаналізовано результати її апробації на вітчизняних підприємствах чорної металургії. Визначено тенденції динаміки ефективності інноваційних заходів, впроваджених на підприємствах галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.55-07 +
Шифр НБУВ: РА353862

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Олтаржевський Д.О. 
Висвітлення екологічної тематики на сторінках сучасної української преси (засади, проблематика, досвід, жанрові форми та мовностилістичні прийоми): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Д.О. Олтаржевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка; Ін-т журналістики. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Здійснено аналіз висвітлення екологічної тематики в сучасних загальнонаціональних українських друкованих засобах масової комунікації (ЗМІ) з урахуванням світового досвіду категоризації сучасних видів преси. Запропоновано розподіляти загальнополітичні друковані мас-медіа за спільними тенденціями у поданні проблематики довкілля на три умовні категорії: масову, якісну й офіційну пресу. Систематизовано форми висвітлення екологічної тематики залежно від комунікативних можливостей кожної категорії мас-медіа. Визначено проблематику, жанрові особливості та мовностилістичні прийоми висвітлення питань екології у сучасних українських ЗМІ. Проаналізовано форми та тенденції розгляду проблематики довкілля в Інтернет-виданнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620 + Ч612.11 + Б1 +
Шифр НБУВ: РА332050

Рубрики:

      
15.

Фоменко К. А. 
Відчуження як екзистенціальна проблема: досвід філософсько-антропологічного дослідження: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / К. А. Фоменко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Досліджено феномен відчуження як амбівалентне явище, що за своєю природою володіє як негативними, так і позитивними характеристиками. Відзначено, що позитивні характеристики феномену відчуження тривалий час фактично ігнорувалися філософською думкою. Констатуючи той факт, що на сьогоднішній день негативна тенденція так і залишається провідною, зазначені і на не менш важливих позитивних характеристиках феномену. Кардинально змінюються акценти стосовно питання доцільності подолання його з буття людини. Форми прояву відчуження свідчать про його багатогранність і демонструють потенційний та дійсний стан феномену. Для різнобічного та комплексного дослідження його мислителі сьогодні все активніше залучають дані найважливіших сфер соціальної дійсності, а це сприяє виникненню нових відтінків феномену: політичне відчуження, культурне, естетичне, педагогічне тощо. Філософський аналіз кожного з аспектів окремо та в цілому дозволяє простежено динаміку розвитку й особливостей відчуження за умов сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*333.122
Шифр НБУВ: РА381967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Воронкова О. С. 
Вплив антибіотиків та цитостатиків на формування дисбактеріозу піхви: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / О. С. Воронкова ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Розроблено модель дисбактеріозу піхви на мишах шляхом інтравагінального введення антибіотиків і суспензій мікроорганізмів, а також під час застосування імуносупресорів. Показано зміни якісного та кількісного складу мікрофлори піхви під час формування дисбактеріозу. Встановлено, що у випадку введення бактерій й антибіотиків зміни у мікробіоценозі піхви передують змінам у показниках імунітету. Визначено, що загальними тенденціями виникнення та розвитку дисбактеріозу піхви мишей є зниження частоти виявлення та кількості КУО лактобацил за одночасного зростання частоти виявлення та кількісних показників умовно-патогенних мікроорганізмів. Встановлено, що мікробіологічна картина дисбактеріозу є нефіксованою у часі: склад мікрофлори постійно змінюється, однак не набуває вигляду типового для норми на протязі часу спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.3-29 + Р264.869
Шифр НБУВ: РА373236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Безродний В. Б. 
Вплив антигіпертензивних препаратів різних класів на функціональний стан нирок у хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивною нефропатією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / В. Б. Безродний ; АМН України, Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення лікування хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) з гіпертензивною нефропатією (ГН) та визначено вплив негативних факторів на функцію нирок. Встановлено, що у хворих на ГХ з ГН ступінь гіпертензивного ураження нирок (ГУН) залежить від виразності інсулінорезистентності, дисліпідемії, активації неспецифічного системного запалення та наявності несприятливих показників добового моніторування артеріального тиску (АТ) (висока варіабельність систолічного АТ, порушення добового ритму за типом "non-dipper", високі абсолютні значення систолічного та діастолічного АТ). Доведено, що антигіпертензивна терапія (АГТ) лозартаном, лерканідипіном та периндоприлом супроводжується нефропротекторним ефектом - достовірним збільшенням швидкості клубочкової фільтрації та зменшенням мікроальбумінурії; нефропротекторна дія препаратів більш виражена у хворих з добовим профілем "non-dipper", ніж у пацієнтів з добовим профілем "dipper"; лозартан та периндоприл зменшують активність неспецифічного системного запалення у хворих на ГХ з ГН, в процесі терапії лерканідипіном зафіксована тенденція до його зменшення; АГТ лозартаном, лерканідипіном та периндоприлом сприяє підвищенню чутливості тканин до інсуліну у хворих на ГХ з ГУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р414.011
Шифр НБУВ: РА378618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Цікул І.В. 
Гендерні аспекти формування паритетної демократії в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Цікул ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне політологічне дослідження гендерних аспектів процесу та перспектив формування паритетної демократії в Україні в контексті трансформації її політичної системи на початку ХХІ ст. Обгрунтовано необхідність формування синтезованого методологічного підходу до дослідження паритетної демократії, який враховуватиме інституційний і орієнтаційний зрізи системи політичних відносин. Встановлено, що для сучасної України характерною є тенденція обмеження доступу жінок до процесу розробки й ухвалення рішень у державному секторі. Доведено, що забезпечення рівноправної участі жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності і, зокрема, в державотворенні та політиці вимагає розробки стратегічних підходів для досягнення більшого представництва жінок у структурах влади, основою яких виступає вироблення механізмів забезпечення формування гендерного паритету в електоральних орієнтаціях громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф012 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА367670

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Смерічевський С.Ф. 
Генезис та функціонування зв'язано-диверсифікованих систем підприємств: автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.00.04 / С.Ф. Смерічевський ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 37 с. — укp.

Розглянуто генезис і особливості функціонування зв'язано-диверсифікованих систем підприємств, наявних в українській промисловості. Розкрито суть понять структурних зрушень, структурної перебудови, структурних перетворень, структурної трансформації, які застосовуються для опису структурних змін в економічній системі. Досліджено генезис надвеликих економічних систем. Доведено доцільність їх визначення як зв'язано-диверсифікованих систем підприємств (ЗДСП), розкрито суть їх поняття, вивчено особливості функціонування. За результатами системно-структурного аналізу вітчизняних ЗДСП установлено, що у їх функціонуванні вираженою є тенденція зміни конфігурації переважно шляхом зростання. Для відображення процесу зміни конфігурації ЗДСП розроблено модель динаміки її зростання. Введено поняття "темпова характеристика", що є головним елементом моделі. Для проведення емпіричного дослідження графічної моделі динаміки зростання ЗДСП щодо шляхів і умов зростання запропоновано модель зростання. Сформульовано фундаментальні постулати парадигми стратегічного управління у вітчизняних ЗДСП та вихідні положення її реалізації. Розглянуто питання щодо стратегічного аналізу у вітчизняних зв'язано-диверсифікованих системах підприємств у аспектах структури, функцій і процесів на підставі використання системного, функціонального та процесного підходів, грунтуючись на системно-структурному аналізі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301 в11 +
Шифр НБУВ: РА365796

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Філіпцова О.В. 
Генетико-демографічні процеси в урбанізованих популяціях Східної України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.В. Філіпцова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Вивчення записів шлюбів, які були зареєстровані в 1960, 1985 та 1992-95 рр. в урбанізованих популяціях східної України (Харків, Донецьк, Полтава), показало, що в 90-і роки змінилась динаміка генетико-демографічного процесу. Якщо з 1960 по 1985 рр. у цих популяціях збільшувався аутбридинговий компонент (підвищення національного різноманіття, відсотка міжнаціональних шлюбів, дальності міграції та шлюбної відстані), то в 90-і роки почався зріст інбридингового компонента (зменшення коефіцієнта міграції, етнічного різноманіття, шлюбної відстані, підвищення відсотка однонаціональних шлюбів, тенденція до моноетнічності). За ознаками "національність" та "місце народження" міські популяції східної України наближаються до панміксії, за соціально-професійними ознаками (освіта, професія) вивчені популяції залишаються репродуктивно підрозділеними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*446.2(237УКР5),022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського