Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (365)Книжкові видання та компакт-диски (225)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>K=ТИЧИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 67
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вежбовська Л.Р. 
Антропософські тенденції в українському мистецтві 20-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Л.Р. Вежбовська ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено наукове дослідження антропософських тенденцій в українському мистецтві 1920-х рр. Українське мистецтво даного періоду розглянуто в контексті загальноєвропейської тенденції модернізму - пошуку "нової духовності". Доведено, що у сценічному мистецтві "Молодого театру" та театру "Березіль" використовувались прийом евритмії та елементи містерійного театру. Показано вплив евритмії на становлення методу перетворення Л.Курбаса. Досліджено антропософські мотиви та специфіку образотворення у творчості М.Хвильового, М.Куліша, П.Тичини. Проаналізовано творчість митців-"двадцятників" у театрі, живописі, скульптурі та літературі. Виявлено тенденцію свідомого творення мистецтва та його сакралізації. Доведено, що світоглядні, зокрема антропософські, аспекти у мистецтві даного періоду виступають не стільки філософськими категоріями, скільки засобами художнього вираження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-304.5 + Щ03(4УКР)61-2 + Ю3(4ШВА)6-676 + Ю8 г(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА346571

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Магрламова К. Г. 
Виховання в учнів ціннісного ставлення до природи як складової природоохоронної роботи в основній школі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / К. Г. Магрламова ; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. — Умань, 2011. — 20 с. — укp.

Уточнено змістові характеристики понятійно-категоріального апарату дослідження, визначено сутність поняття "виховання в учнів ціннісного ставлення до природи як складової природоохоронної роботи в основній школі". Розглянуто сутнісні характеристики специфічних принципів, організаційно-методичних умов виховання в учнів ціннісного ставлення до природи та доведено педагогічну ефективність інтегрування навчально-виховного матеріалу, його диференціації, застосування міжпредметного та діяльнісного підходу до конструювання та реалізації змісту екологічного виховання учнів основної школи. Систематизовано форми та методи виховання в учнів ціннісного ставлення до природи, впроваджено в практику динамічні, інтелектуальні, рольові, естетичні ігри, усні екологічні журнали, інформаційний та прикладний проекти. Обгрунтовано педагогічну ефективність структурно-критеріальної моделі виховання в учнів ціннісного ставлення до природи як складової природоохоронної роботи в основній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.27
Шифр НБУВ: РА381900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Скрипник Н. І. 
Виховання толерантних взаємостосунків у дітей старшого дошкільного віку: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Н. І. Скрипник ; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. — Умань, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему виховання толерантних взаємостосунків у дітей старшого дошкільного віку. Доведено актуальність теми, проаналізовано стан її розробки на теренах дошкільної освіти. Розкрито сутність поняття "виховання толерантних взаємостосунків у дітей старшого дошкільного віку" як процесу формування під впливом спеціально створених педагогічних умов особистості дошкільника, здатного до свідомих характерних проявів, які виявляються у вчинках, спілкуванні та спільній діяльності з оточуючими. З'ясовано структуру вихованості старших дошкільників: компоненти, критерії, показники та рівні сформованості. Визначено, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови ефективного виховання у дітей старшого дошкільного віку толерантних взаємостосунків і представлено поетапну реалізацію їх у навчально-виховному процесі дошкільного закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.352.15
Шифр НБУВ: РА382140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Даниш Л. В. 
Громадсько-політична, державна та культурницька діяльність П.Г. Тичини (1891 - 1967 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. В. Даниш ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

За результатами комплексного аналізу літератури й архівних джерел, опублікованих документів, матеріалів преси, мемуарів і творчого доробку П. Тичини реконструйовано життєвий шлях, громадсько-політичну, державну та культурницьку діяльність письменника. Доведено вплив П. Тичини на розвиток національно-визвольного руху в Україні на початку XX ст. Досліджено його роботу в державних установах та творчих спілках. Розкрито участь П. Тичини у законодавчих, державних органах влади УРСР і СРСР. Проаналізовано творчу та публіцистичну спадщину письменника. З'ясовано місце та роль П.Тичини у розвитку творчих, наукових міжреспубліканських і зарубіжних зв'язків. Здійснено об'єктивне переосмислення внеску письменника в історичний розвиток Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 + Ч11г(4УКР)д + Ш5(4УКР)6-4
Шифр НБУВ: РА371182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кузьменко М.В. 
Діалогічність філософської лірики Леоніда Вишеславського: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.В. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено діалогічні взаємозв'язки філософської лірики Л.Вишеславського з творчістю Г.Сковороди, Т.Шевченка, П.Тичини, М.Рильського, О.Блока, В.Маяковського й інших українських і російських письменників. Вивчено поетичну систему письменника. Досліджено питання філософської поезії як теоретико-літературної проблеми. Обгрунтовано висновок, що філософська лірика є жанровим явищем. Висвітлено образи природи як домінанту філософських узагальнень поета, категорії часу та простору, як філософські концепти лірики Л.Вишеславського. Проаналізовано текстуальність у філософській ліриці поета. З'ясовано специфіку стрижневого образу ліричного героя у поезії Л.Вишеславського, завдяки якому творчість російськомовного лірика України набуває цілісного вигляду. Розкрито особливості функціонування Святого Письма у філософських творах поета Космосу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)941.2-4 Вишеславський, Л.М. 535 +
Шифр НБУВ: РА355590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Стецько Я.Т. 
Експресивно-виражальні засоби мови французької та української поезії першої половини XX століття: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Я.Т. Стецько ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Зроблено спробу комплексного та порівняльно-типологічного аналізу експресивно-виражальних засобів, характерних для творів П.Тичини, М.Рильського, Є.Маланюка, Є.Плужника, Б.-І.Антонича, С.Гординського, Г.Аполлінера, М.Жакоба, П.Реверді, П.Елюара, П.Ж.Жува, Л.Арагона, поетів Рошфорської школи та інших з метою вивчення й інтерпретації поетичних текстів зазначених авторів, а також для з'ясування та класифікації нових на той час мовних засобів виразу поетичної думки. Установлено та порівняно експресивно-виражальні можливості лексичних, синтаксичних, морфологічних одиниць в українській та французькій поезії першої половини XX ст. У контексті мовознавчої проблематики досліджено синтез мистецтв (поезії, музики та живопису). Розглянуто синтетичні способи досягнення у поетичному творі музичного та живописного ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 + Ш5(4ФРА)-335 +
Шифр НБУВ: РА358048

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мазоха Г.С. 
Жанрово-стильові модифікації українського письменницького епістолярію другої половини XX ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Г.С. Мазоха ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Вперше проведено дослідження українського письменницького епістолярію другої половини XX ст. Розглянуто жанрово-стильові модифікації епістолярію залежно від його конститутивних ознак у системі літературних жанрів, стильових організацій та у взаємозв'язку з дискурсом художньої словесності даного періоду. Комплексно проаналізовано та систематизовано наукові підходи літературознавців щодо епістолярного жанру, виявлено тенденції та закономірності його еволюції. Запропоновано жанрову типологію листування П.Тичини, М.Рильського, М.Бажана, Б.Антоненка-Давидовича, І.Багряного, О.Гончара, В.Барки, У.Самчука, Д.Нитченка, В.Вовк, В.Безпалого, В.Дрозда, І.Світличного, В.Симоненка, В.Стуса, Гр.Тютюнника та інших українських письменників другої половини XX ст. материкової України та діаспори. Простежено вплив на структуру епістолярного жанру традицій вітчизняного епістолярію, творчого досвіду шістдесятників та літератури постмодернізму. Досліджено зразки листування як цілісні тексти, а їх поетику розглянуто в аспекті діалогічного зіткнення з різними культурними кодами та системами. З використанням новітнього літературознавчого інструментарію охарактеризовано особливості змістових, структурно-композиційних та жанрових моделей письменницьких кореспондецій, розкрито особливості й багатоаспектність синтезування як основу модифікації епістолярного жанру. Проаналізовано проблематику та поетику епістолярного жанру вітчизняних письменників. Розроблено загальну класифікацію модифікації епістолярію, на підставі якої узагальнено неповторне та спільне у жанровому модусі листів, виявлено стрижневі якості їх стильової різномантіності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6,1 + Ш5(УК=4/8),1 +
Шифр НБУВ: РА351301

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Тітаренко Ю.О. 
Збірка П.Тичини "Замість сонетів і октав": семантика і поетика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ю.О. Тітаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано оригінальну повну інтерпретацію книги П.Тичини "Замість сонетів і октав", надано характеристику провідних мотивів і образів книги, проаналізовано її проблемно-тематичні аспекти, розкрито особливості конфлікту, з'ясовано значущість символів і метафор, зокрема, символіку кольорів, а також символіку, використану з метою оформлення обкладинки першого видання книги "Замість сонетів і октав". Здійснено спробу довести існування інтертекстуального зв'язку між книгою "Замість сонетів і октав" і Євангелієм від св. Івана, що дозволило розглядати досліджену книгу П.Тичини у новому контексті. Доведено тезу щодо доцільності сприйняття та оцінювання "Замість сонетів і октав" як цілісного художнього твору - поеми, а не як звичайної збірки поезій, написаних в один період. Охарактеризовано композицію третьої книги П. Тичини, визначено тип її словесної організації - поезії у прозі. Обгрунтовано раціональність погляду на третю книгу П.Тичини як на твір необарокової літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Тичина, П.Г. 535 +
Шифр НБУВ: РА355504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Буркут К.С. 
Зіставно-порівняльна характеристика словесно-образних систем О.Олеся, П.Тичини, М.Рильського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / К.С. Буркут ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Визначено найбільш характерні образи, що функціонують у поетичних ідіолектах О.Олеся, П.Тичини, М.Рильського. Здійснено структурно-семантичний аналіз ключових образів лірики означених поетів, виявлено спільні та відмінні риси в образних системах митців, встановлено особливості індивідуально-авторських стилів О.Олеся, П.Тичини, М.Рильського через аналіз функціонування словесно-образних засобів. Розглянуто суттєві риси авторських концепцій світу через аналіз системи поетичних парадигм, покладених в основу тропеїчних синтагм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 + Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА322701

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Осадко Г.В. 
Знакові образи-символи як стильові чинники в поезії та прозі символізму (на матеріалі творчості Петра Карманського): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Г.В. Осадко ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 22 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження знакового образу-символу в українському символічному дискурсі. Доведено, що специфічними характеристиками знакового образу-символу є те, що він акумулює в собі ряд ознак: особливості стилістичного напряму, ментальну характеристику, національні особливості, індивідуально-авторську манеру письма, характеристику "аури часу". Даний висновок обгрунтовано та розвинено низкою конкретних теоретичних положень, зокрема уточнено визначення змісту поняття "символ" та вперше подано характеристику знакового образу-символу через порівняльний аналіз понять "архетипний образ" - "образ-символ" - "знаковий символ". Експліковано інтертекстуальні й індивідуально-авторські первні у знакових образах-символах. Виконано порівняльний аналіз українського та російського символічних дискурсів з позицій функціонування у них знакових символів. Здійснено аналіз знакових образів-символів як маркерів індивідуально-авторської манери письма, власних характеристик автора, його світоглядної позиції, вимог стилістичного напряму, наповненості часовими та національно-ментальними ознаками (через детальний текстологічний порівняльний аналіз знакових образів-символів у творах Карманського, Пачовського, Тичини та Блока).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.88 + Ш5(4УКР)6-4Карманський,П.С.53 +
Шифр НБУВ: РА343261

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Тичинська Н.Л. 
Квазідефініції у тлумачному словнику російської мови (заголовне слово іменник): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Н.Л. Тичинська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Здійснено аналіз і систематизацію квазідефініцій, що використовуються в чотиритомному Словнику російської мови (М., 1981 - 1984рр). Обгрунтовано статус квазідефініції як інформативно значущого компонента словникової статті. Виділено та класифіковано продуктивні та непродуктивні типи квазідефініції з урахуванням їх структурних особливостей і частоти використання. Запропоновано шляхи оптимізації окремих типів квазідефініцій, які забезпечують одноманітність, зняття невизначеності, надмірності у тлумаченні слів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-4в
Шифр НБУВ: РА314456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Плахотнюк О. Л. 
Концепції виховання в системі шкільної освіти США: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / О. Л. Плахотнюк ; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. — Умань, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та проведено компаративний аналіз концепцій виховання в системі шкільної освіти США (гуманістичного виховання, виховання характеру, громадянського виховання). Визначено ключові поняття дослідженя: "концепція виховання" та "концепція виховання в системі шкільної освіти США". Розкрито сутність понять "виховання", "концепція", "система шкільної освіти США". Висвітлено філософсько-педагогічні засади американських концепцій виховання. Розроблено практичні рекомендації з упровадження провідних ідей американських концепцій виховання в систему шкільної освіти України на законодавчому, теоретико-педагогічному, організаційно-методичному, організаційно-адміністративному та практичному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(7СПО) + Ч421.3
Шифр НБУВ: РА382027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Медвідь О. М. 
Мінливість будови плоду та квітки Arabidopsis thaliana (L.) Heynh. під впливом мутантних алелів генів CLV1 та AP1: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / О. М. Медвідь ; Нац. акад. аграр. наук України ; Селекційно-генетичний ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2010. — 19с. с. — укp.

Встановлено, що фенотиповим проявом алеля clv1-1 є три-чотиригніздий плід, який розкривається трьома-чотирма стулками - коробочка. Виявлено плейотропний ефект дії рецесивного алеля ap1-1 на чашолистки, пелюстки, тичинки та плодолистки, який призводить до зменшення середніх значень даних органів. Встановлено відмінність в організації геному ліній арабідопсиса NW20, N28, N45 та Lug228. Одержано нові три-, пента- та гептамутантні рецесивні лінії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4 + Е522.925.16 Bra*444*696.22 + Е50*441.221
Шифр НБУВ: РА372867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Федотова Т.В. 
Міфологеми вогню та сонця в українській літературі: інтерпретаційні моделі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.В. Федотова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

На підставі української народної творчості, українських літературних джерел XVIII - XX ст., зокрема, творів Г.Сковороди, Т.Шевченка, Л.Українки, М.Коцюбинського, В.Винниченка, П.Тичини та І.Драча виконано системний аналіз художніх творів з яскраво вираженою вогняною та солярною символікою. Досліджено особливості художнього втілення міфологем вогню та сонця у фольклорі та художніх літературних джерелах в їх динамічному розвитку від найдавніших часів до сутності як ідентифікації українських світоглядних принципів. Встановлено співвідношення оригінальних і запозичених елементів у даних символах. Наведено ретроспективний виклад процесу художнього втілення міфологем вогню та сонця у творах української літератури, описано особливості трансформації образів в уявленнях і віруваннях українців, художньо-змістової генези в письменстві XVIII - XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-34 + Ш3(45УКР)-694 +
Шифр НБУВ: РА342710

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Шестопалова Т.П. 
Міфологеми поезії Павла Тичини: спроба інтерпретації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.П. Шестопалова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено міфологемні засади формування оригінального в модерністській культурі "кларнетичного" світовідчуття П.Тичини. Доведено, що основу переважної більшості поетичних метафор П.Тичини складають різні міфологічні структури, асоціації та ремінісценції, сигніфікатом яких здебільшого виступає міфологічний уламок - міфологема. На підставі аналізу герметичних смислів, наявних у поезії міфологем та архетипних образів зроблено висновок про ацентрично-поліфонічну модель "кларнетичної" творчості митця. Розглянуто концептуальний зміст ранньої лірики П.Тичини (збірку "Сонячні кларнети") як інваріантну художню структуру в цілому таксономічному ряді міфологічної образності, що виражає засадничу світоглядну ідею митця - ідею амбівалентного процесуального саморозгортання буття як креативного хаосу. Висвітлено подальші стильові зміни у творчості П.Тичини, внаслідок яких міфологеми втрачають "історичну пам'ять", що зрештою призводить до семіотичного перетворення їх на знаки іконічного порядку. Симптомами інволюції авторської поетики визначено появу доти відсутньої у Тичини доцентрової поетичної структури, удосконалення окремих стильових прийомів до рівня стильових домінант (експресіоністичних, футуристичних і конструктивістських).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4Тичина,П.Г.535
Шифр НБУВ: РА315556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Погрібна Л. В. 
Моральне виховання в сім'ї молодших школярів з нейротичними ускладненнями розвитку: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Л. В. Погрібна ; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. — Умань, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розкрито психолого-педагогічні підходи до проблеми сімейного виховання дітей і зміст поняття нейротизму як ускладнення розвитку дитини. Визначено сутність феномену "моральне виховання дітей з нейротичними ускладненнями розвитку" (НУР), критерії, показники, рівні моральної вихованості молодших школярів з даною патологією. Визначено, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови морального виховання в сім'ї молодших школярів з НУР (підвищення компетентності учителів початкових класів щодо співпраці з батьками учнів з НУР з метою морального виховання, розробка та запровадження педагогічної просвіти батьків цих учнів щодо морального виховання в сім'ї, урахування в кореляційно-педагогічній роботі особливостей розвитку дітей з нейротичними ускладненнями, гуманістично зорієнтований процес взаємодії школи та сім'ї у моральному вихованні дітей з НУР). Впроваджено корекційно-педагогічний комплекс на основі розробленої експериментальної моделі, яка забезпечує змістово-методичне наповнення процесу морального виховання молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.331.1 + Ч491.352
Шифр НБУВ: РА382024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Павленко М.С. 
Патріотичне виховання молодших школярів на матеріалах творчості Павла Тичини: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / М.С. Павленко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — Умань, 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено систему роботи над формуванням патріотичної вихованості учнів 1 - 4 класів на матеріалі творчості Павла Тичини, суть якої полягає у спеціальному відборі кращих тичининських творів для дітей та активному впровадженні їх у навчально-виховний процес. Доведено, що Тичина ввійшов у світову культуру як патріот саме України, я не радянської імперії. Досліджено патріотизм освітянської діяльності Тичини. Систематизовано його педагогічні погляди, які спрямовані на патріотичне виховання і сприяють йому. Розглянуто виховний потенціал творчості Павла Тичини з метою формування й розвитку патріотизму школярів 1 - 4 класів. Запропоновано методику застосування тичининської творчості в початковій школі, ефективність якої для патріотичного виховання доведено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-4Тичина, П.Г.р20 + Ч421.352.13
Шифр НБУВ: РА315946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Карацуба М.Ю. 
Південнослов'янська народна поезія (сербська, хорватська, болгарська) в українській літературній інтерпретації середини ХІХ - ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.03 / М.Ю. Карацуба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми слов'янської фольклорно-літературної взаємодії, її традиції, сучасне звучання, перспективи на майбутнє. Народна поезія південних слов'ян (сербів, хорватів, болгар) трактується у плані вивчення її жанрової природи та неповторної художньої специфіки, у її зв'язках із українським фольклором і художньою літературою. Йдеться про науково-критичне сприйняття, художні переклади, стилізації, прямі переробки, а також типологічні зіставлення на рівні тематики, стильових і жанрових особливостей, лексики, ритмомелодики. Висвітлено особливості входження південнослов'янського фольклору до творчого процесу видатних українських письменників XIX - XX ст.: Т.Шевченка, Ю.Федьковича, І.Франка, М.Старицького, П.Грабовського, Л.Українки, М.Рильського, П.Тичини, Л.Первомайського в органічному поєднанні їх оригінальної перекладацької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-312 + Ш5(4УКР)6-312 + Ш3(0)941-316
Шифр НБУВ: РА308835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Коломієць О.В. 
Проза Докії Гуменної (проблемно-тематичні та жанрово-стильові особливості): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Коломієць ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Визначено проблемно-тематичні та жанрово-стильові особливості художньої прози Д.Гуменної (1904 - 1996 рр.), показано роль її творчості в українському еміграційному письменстві XX ст. Основну увагу приділено літературознавчому дослідженню художнього доробку письменниці (прозових і мемуарних творів). Проаналізовано філософсько-психологічні засади художніх творів Д.Гуменної, досліджено процес формування авторської концепції. Показано вплив українських і зарубіжних письменників та філософів (Т.Шевченка, Г.Квітки-Основ'яненка, Марка Вовчка, Б.Грінченка, Л.Українки, І.Нечуя-Левицького, І.Огієнка, К.Фламмаріона, Д.Дефо, Л.Моргана, К.Юнга) та українського літературного середовища 1920 - 1930-х рр. (В.Самійленка, Д.Загула, М.Грушевського, П.Филиповича, М.Зерова, Г.Косинки, Б.Антоненка-Давидовича, М.Хвильового, С.Пилипенка, П.Тичини) на формування світогляду та творчого стилю Д.Гуменної. Особливу увагу приділено вивченню еволюції художнього мислення письменниці та особливостей використання нею різних жанрів і жанрових різновидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=УК)-4 Гуменна, Д. 534 + Ш5(7СПО=УК)-4 Гуменна, Д. 534 + Ш5(7СПО=УК)-4 Гуменна, Д. 534
Шифр НБУВ: РА349611

Рубрики:

      
20.

Клименко Ю. А. 
Професійна мобільність майбутніх учителів у країнах Євросоюзу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Ю. А. Клименко ; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. — Умань, 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено компаративний аналіз особливостей забезпечення професійної мобільності майбутніх вчителів у контексті європейського виміру. Визначено систему компетентностей у контексті європейського виміру професійної мобільності майбутніх вчителів, що містить такі базові компетентності (інструментальні, міжособистісні, системні). Виокремлено фактори забезпечення мобільності студентів ВНЗ країн ЄС, дія яких охоплює адміністративно-організаційний, змістовий, методичний й особистісний рівні. Уточнено сутність поняття "професійна мобільність майбутнього вчителя". Запропоновано практичні рекомендації щодо використання досвіду країн Євросоюзу з формування у майбутніх вчителів професійної мобільності у вищій педагогічній школі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч489.514(4)
Шифр НБУВ: РА384995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського